mm Cooghen wil versneld bedden Oase hebben Bewakingspost alsnog op duin Commisie hoort Koger hotel TEXELSE j COURANT üië mwi Staatsbosbeheer toont zich teleurgesteld Waterbar lest dorst voorbijgangers Oude Dakota landt op Texel Logeerhuis Texel F amilieberichten Isa VRIJDAG 28 JULI 2006 Jr marcel bakk Smndbev/aker Benjamin Besselsen (22) kijkt tevreden toe hoe de eerste helft van de bewakingspost door de shovel op zijn n. e hoge plek wordt gezet. (Foto Harry Oa Graat) Burgemeester en. wethouders moeten alsnog een vrijstellings procedure starten om de recre atieve slaapplaatsen van voor malig recreatiecomplex Oase in de Dorpsstraat versneld naar Hotel Cooghen te verplaatsen. Dat betoogde advocaat Maurice Frantzen woensdag namens het hotel bij de commissie Bezwaar schriften. Die boog zich over de kwestie, die in 2004 veel stof deed opwaaien, naar aanleiding van een uitspraak van de Alkmaarse bestuursrechter. Die vernietigde eind april een besluit van het college om vrijstelling voor een versnelde verplaatsing te wei geren. De rechter bepaalde ook dat Cooghen alsnog door de bezwaren- commissie moest worden gehoord. Dat was eerder niet gebeurd. Volgens Frantzen moeten burge meester en wethouders zelfstandig bepalen of zij een vrijstelling wil len weigeren en zich niet opstellen achter een raadsbesluit zoals nu gebeurd is. Een meerderheid van de raad bepaalde in pktober 2004 dat er geen versnelde procedure voor de omstreden verplaatsing mocht komen. De verplaatsing moest vol gens de raad geregeld moeten wor den door een kleine aanpassing van het bestemmingsplan (een postze gelplan) waarbij iedereen inspraak zou hebben. Volgens Frantzen is daarvan tot nu echter nog niets terecht gekomen, terwijl het voor Cooghen tijd wordt dat zij de extra bedden van Oase (zestig stuks) mogen verhuren. Het hotel beschikt nu over 54 bedden. Bedoeling is dat na de verplaat sing ook de personeelsvertrekken in Cooghen als hotelkamers worden verhuurd. Frantzen: 'De slaapplaat sen van Oase zweven nu boven de markt en dat is iets wat het college in haar afweging voor vrijstelling kan meenemen.' Dan gaat het om een artikel 19 lid 2-procedure op de Wet Ruimtelijke Ordening. Cees Witte, woordvoerder namens het college, liet weten dat bur gemeester en wethouders erover nadenken de vrijstellingsprocedu re alsnog te starten. Dat betekent volgens hem echter niet dat de gemeente al op korte termijn kan meewerken. De raad moet eerst een nieuw voorbereidingsbesluit nemen om de nog bestaande recreatieve bestemming van Oase af te halen. Als dat met gebeurt, zou het com plex, waarin nu woningen van de Stichting Wonen Texel zijn, in de toekomst alsnog recreatief verhuurd kunnen worden en dat is volgens de raad niet de bedoeling. Witte zei dat het college er rekening mee houdt dat de raad, gezien de voor geschiedenis, het voorbereidings besluit naast zich neerlegt. 'En dan zal het college gedwongen zijn de vrijstelling te weigeren.' Frantzen nam met dat antwoord geen genoegen. Volgens hem zou het college er ook voor kunnen kiezen om naast het nemen van een voorbereidingsbesluit en het opstel len van een postzegelplan alvast de vrijstellingsprocedure op te starten. 'We wachten al bijna twee jaar.' De bezwarencommissie doet over een paar weken uitspraak. De strandbewakingspost van Westerslag biedt weer goed uit licht op de badgasten. Woens- werd het uit twee delen oestaande gebouwtje op het duin gezet, nadat was gebleken dat ie niveau een goede bewa king belemmerde. Dat was het gevolg van een rigoureus besluit burgemeester Joke Geldorp die op deze wijze haar verant woordelijkheid nam en dus als nog voorbijging aan de bezwaren 4e Staatsbosbeheer heeft tegen plaatsing op het hoge duin. Ze lindt dat veiligheid moeten pre keren boven landschapsschoon ïi wordt daarin gesteund door de Kt van het college. Staatsbos beheer werd daags tevoren door de burgemeester telefonisch in kennis gesteld van het besluit en is teleurgesteld. bekend ging de overzichtelijk heid van het strand deels verloren 'olg van de recentelijk uitge- raerde zandsuppletie. Het strand s daardoor enorm breed en- hoog geworden, maar direct aan het water ontstond al weer gauw een verla ging. Mensen die zich in deze afkalf- zone en de aangrenzende strook zee bevinden, konden vanuit de laag geplaatste nieuwe bewakingspost niet worden gezien. De strandbe- wakers van het Utrechts Studenten Corps moesten van hoge stoelen gebruik maken om toch nog wat zicht te hebben, maar ideaal was dat niet. Naar aanleiding van klachten, onder andere van de WD-fractie in de gemeenteraad, werden alterna tieven bekeken. Overwogen werd de stalen opslagcontainer naast de bewakingspost van een hoog plat form te voorzien, maar omdat deze container geen eigendom is van de gemeente was dat bezwaarlijk. Aan een eenvoudige demontabele voorziening viel niet te denken want de Arbo-coördinator gaf aan dat een degelijk hek nodig was van minstens 90 cm hoog met daaron der de nodige dwarsverbindingen. Ook zou er een toeleidende trap met leuningen moeten komen. Bij komend bezwaar was dat een der gelijke waarnemingspost buiten de bewakingstijden ongenood bezoek en vandalisme zou uitlokken. De meest voor de hand liggende oplossing (de post gewoon terugzet ten op het hoge duin) bleef nog even buiten beeld door bezwaren van Staatsbosbeheer. Die vindt de post op de duinen schadelijk voor het landschap. De oude badhut werd op het hoge punt jaren geaccep teerd, maar de onlangs aangeschaf te nieuwe bewakingspost is twee keer zo groot en moest daarom laag bij de grond blijven. Bij een smaller overzichtelijk strand met gelijkmatig talud (zoals bij paal 28) is dat geen probleem, maar bij Westerslag zijn de badgasten op verre afstand ach ter een brede rug van zand deels uit het zicht verdwenen. De nu gekozen maatregel moet vol gens de gemeente worden gezien als een niet definitieve tussenoplos sing. De bedoeling is tot afspraken en regelingen te komen waarin alle belanghebbenden zich kunnen vin den. Het verplaatsen van het paviljoen naar zijn hoge positie was woens dag een klus die vlot werd uitge voerd door mensen van Gemeen tewerken met behulp van en shovel van Marcel Bakker. Beide onderde len van de post werden na ontruimd te zijn opgetild, via de weg en een flauw talud naar boven gereden en op hun nieuwe plek gezet, niet ver van de plaats waar vroeger de kleine badhut stond. Overvallen Staatsbosbeheer Texel voelt zich overvallen en betreurt de gang van zaken. Een woordvoerder: 'Wij wil len geen bebouwing in de duinen. Toch hebben we de oude badhutten daar gedoogd omdat ze niet groter waren dan 18 vierkante meter. Drie jaar geleden hebben we al afge sproken dat de nieuwe bewakings posten, die twee keer zo grroot zijn, naar het strand zouden moeten. Wat nu is gebeurd, is dus strijdig met de afspraak. Natuurlijk hebben ook wij oog voor de veiligheid van de badgasten, maar die kan ook op andere wijze worden bereikt Je zou de bewakingspost ergens tussen de huisjes op palen kunnen zetten, net als de strandpaviljoens. Of twee cabines op elkaar plaatser zoals op veel andere stranden langs de Noord-Hollandse kust. In overleg zouden we daar best zijn uitgeko men. Dit is een vreemde gang van zaken. We beraden ons nog over een reactie'. Het moet een verademing zijn voor mensen die voorbij fietsen. Langs het fietspad van de Rozen- dijk staat sinds vorige week een waterbar waar iedereen gratis water kan drinken. Het water is er neergezet door de familie Van den Berg. 'We moeten elkaar toch een beetje helpen met dit warme weer', aldus Wijkje van den Berg. 'Ik had nog een waterkoeler staan en die heb ben we maar buiten neergezet.' De aanloop is inmiddels dusdanig dat er een tweede koeler nodig was. Volgens Van den Berg gaat er gemiddeld vijftien tot twintig liter per dag doorheen. 'Er zijn veel men sen die flesjes bijvullen. Maar we zien bijvoorbeeld ook trimmers die hier een bekertje water drinken, een rondje lopen en dan weer een bekertje komen halen.' De familie Van den Berg heeft niet zomaar wat neergezet. Behalve de waterkoelers is de waterbar voor zien van bekers, voor kinderen is er limonade, er liggen papieren zak doekjes, er is een bak waar honden uit kunnen drinken en een bak waar de lege bekers in gegooid kunnen worden. Het initiatief heeft de fami lie al de nodige lovende reacties opgeleverd. Het geheel staat pal naast het fietspad. 'Mensen hoe ven dus bijna niet van de fiets af te stappen.' The Dutch Dakota Assocation iDDA) is in het weekend van 12 si 13 augustus met één van haar "akota's op Texel. worden vanaf het vliegveld twee rondvluchten van drie kwartier toven het eiland en het wadden- Stal gemaakt. Er kunnen twee vijfentwintig mensen meevlie- p. Opgeven is mogelijk bij hèt vliegveldrestaurant (tel. 311267). De kosten bedragen €145.-. Daarbij is een maaltijd in de stijl van de jaren veertig en vijftig inbegrepen. Het is nog niet bekend of het toestel, de PH-DDZ, op zaterdag of zondag naar Texel komt. De PH-DDZ is één van de vlaggeschepen waarmee de DDA sinds 1999 vliegt, na een renovatie die twaalf jaar duurde. De DC-3, waarvan de vroegere historie verloren is gegaan, vloog tot in de jaren zestig voor de Amerikaanse 's Heerenloo Noord-Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heide Huiberts. 06 52538265 Rabobank 3031 06 360 luchtmacht. Na omzwervingen via Somalië, Malta en Egypte werd het toestel in 1987 eigendom van de DDA. Archief op slot Het archief van de gemeente is vanaf dinsdag voor onbepaalde tijd gesloten in verband met het oprui men van de schimmel. Volgens een woordvoerder van de gemeente kun nen mensen nog wel terecht in de leeszaal voor stamboomonderzoek vóór 1811 omdat dat gedigitaliseerd is. Het archief wordt leeggeruimd om de schimmel te kunnen verwij deren. Volgens de woordvoerder worden de spullen tijdelijk elders op het eiland opgeslagen. i de waterbar v, s familie Van den Berg langs de Metal zijn levenslust en wilskracht heeft hij deze sTnjd niet kunnen winnen. Na alle fijne jaren die wjmet hem mochten beleven, hebben wij met veel verdriet afscheid moeten nemen van onze vader en schoonvader en onze lieve Fedde Jacob Dijkstra sinds 6 oktober 2003 weduwnaar van Betty Schaaf. -Dokkum, ^november 1931 t Zuidhorn. 26 juli 2006 Peize: Luitzen en Liesbeth Evelien, Marleen Kampen: Feikje en Wim Wouter, Jasper, Suzanne, Anneloes De Waal: Petronella en Peter-Roy Kim, Anouk vader is overgebracht naar het Yarden uitvaart- ■Ptrum, Crematoriumlaan 2 te Groningen. w crematieplechtigheid vindt plaats op za- ^ag 29 juli om 11.00 uur in aula 1 van het r^torium Groningen, Crematoriumlaan 6 te gingen. Daarna is er gelegenheid tot condo- sen in de ontvangkamer. ^taponderitie-adres: P. Alkerna-Dijkstra, 6, 1793 AC De Waal Diep bedroefd hebben wij afscheid moeten ne men van Arjo de Lang Vele jaren van goede vriendschap blijven voor altijd in onze herinnering. Arjo hield van Texel, het verenigingsleven in Den Hoorn en onze boerderij. Hij werd maar 46 jaar. Onze gedachten zijn bij Marjanne, Arthur en An- nemieke, die wij sterkte wensen met dit verlies. Jaap en Anja Lap Arjen en Maurits Correspondentie-adres: Marjanne de Lang Oosteinde 146 3356 AD Papendrecht Den Hoorn - Texel, 26 juli 2006 Langs deze weg willen wij iedereen bedanken die ons tot steun was en nu nog is, na het plotselinge overlijden van mijn man, onze vader en opie NICO OOYEVAAR Door de vele aanwezigen bij zijn uitvaart, de bloe men, de kaarten en de mooie woorden zal het voor ons een grote steun zijn om zonder Nico verder te gaan. Onze dank gaat ook uit naar Mark en Yolanda Pijper. Els Kinderen en kleinkinderen. De Cocksdorp, juli 2006. Hoera, een zusje! Isa is geboren op 36 juli 2006. Z(j weegt 28uo gram en is kerngezond! Dennis Schouwstra, Yvonne Vlaming en Collin Korfbaeck 27, I79I Te Den Burg "Jexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5.10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Antiek, boeken, curiosa bij De Bonte Hond. Haven 12, Oudeschild. Open 11- 17 uur, ma. gesloten. Tuinonderhoud: seizoen 2006, recreant en Texe laar. bel 06-25164777 De Rijcke Tuinen. Gedeeltelijke collectie van Blue Willie's Vz prijs bij Mantje Lifestyle Stores. Betaalbare kinderkleding van maat 56 t/m 176 bij B-Kids, Hogerstraat 6. Natuursteen Texel. Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper. Gezocht: schoonmaak- hulp voor ca. 10 uur per week. Het hele jaar rond Tel. 06-51614259. Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem. Voordeelland Ou deschild, 322398. John Deere gazonmaai ers. Bonne mechanisatie, tel. 311229. Wasmachines, drogers, koken, vriezen. Alles uit voorraad leverbaar. Voor deelland Oudeschild. 322398. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. Viking gazonmaaiers. Bonne Mechanisatie. Tel. 311229 Gas jeans nu halve prijs bij Mantje Lifestyle Stores. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Bij Tomahawk 20-50 pro cent korting op kleding, schoenen en laarzen. Spullen nodig voor een feestje? Bel Siem Zijm! 06-54796617. Voor tafels, stoelen, ban ken, etc. etc. bel Siem Zijm! 06-54796617. Najaarscollectie Mexx kids en S.Oliver kids bij Mantje Lifestyle Stores. w ww. rij school west er- huis.nl Tel. 0223 612328. 70% 1e geslaagden. Grasmaaien Grote op pervlakten? Bel De Rijcke Tuinen, 06 25164777 Bij Tomahawk 20-50 pro cent korting op kleding, schoenen en laarzen. www.voordeelland.nl Bruingoed en witgoed. Boetiek "Allerlei" in De Koog: Vero Moda, Vero Moda Elke dag de nieuw ste modetrends. Ook zon dags geopend. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333 Stripboeken te koop ge vraagd. Tevens antieke tegels en aardewerk. Tel. 327084. Vakantiebaantje voor ie mand van 17 jaar. Nieuws gierig. bel 06-29520050. Voor een afdak of een tent van 3x3 m. tot... Bel Siem Zijm! 06-54796617. Eerste najaarscollectie van Turnover, Another Woman en Bandolera bij Mantje Lifestyle Stores. Tegelzetbedrijf Tema- tex voor al uw tegels, tegelwerk en advies Pe ter Witte. 311242. www. tematex.nl Nu bij aankoop van een nieuwe pc of laptop, krijgt u een Home dvd-player t.w.v. €49,- gratis, zie www.tcatexel.nl Dagtocht Terschelling met het passagiersschip Stortemelk: op de dmsd. 8 en 22 aug. Oudeschild 08.00 uur, Terschelling 18.00 uur. Vaartijd 3 uren. Fietsen meenemen aan boord is met mogelijk' Volw. €30,- p.p., kind v 2 tot 12 jr: €22.- p.p hond €10,-. Kaartverkoop uit sluitend via de VVV Texel Den Burg (afvaarten onder weersvoorbehoud). Wolf tuingereedschap Bonne Mechanisatie, tel. 311229. Auto Service Centrum, Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Pc defect? TCA repareert snel, vakkundig en tegen een scherpe prijs, marico- weg 37 A. Suzan's Nagelstudio. voor mooie gelnagels bij u thuis. Nwe set nu €40,-. Bel 06-54320978. Tuinmachines voor elke tuin en elk budget. Bonne Mechanisatie, tel. 311229. De 9 golven van Anna van Duin in gal. Melk, Den Hoorn, Herenstr. 25. Bij Tomahawk 20-50 pro cent korting op kleding, schoenen en laarzen. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473 www.voordee voor reparatie. Bijna de hele zomercol lectie halve prijs bij Mantje Lifestyle Stores Auto Service Centrum. Maricoweg 3. tel. 315588. Nieuw voor dames: Not the Same bij Mantje Life style Stores. Ook voor een fraaie én de gelijke schuur, schutting of poort Timmerman Piet Laan. tel. 322100. Najaarscollectie schoe nen/laarzen voor dames en heren bij Mantje Life style Stores Kasten en tafels op maat gemaakt. Degelijk en mooi Timmerman Piet Laan, tel. 322100 Bij Tomahawk 20-50 pro cent korting op kleding, schoenen en laarzen. Najaarscollectie: Badboys - Aigle - Timberland bij Mantje Lifestyle Stores. Woningruil Zevenaar- Texel, vlakbij Duitsegrens, flat, 90 m2. 3 sl.kmrs Tel 06-46061104. Voor verkoop en onder houd gazonmaaiers: Toro- dealer Garage Dros Tel. 311611. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler Tel. 315032. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging, tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Stihl kettingzagen Bonne Mechanisatie, tel. 311229 Bij Tomahawk 20-50 pro cent korting op kleding, schoenen en laarzen Stihl bosmaaiers. Bonne Mechanisatie, tel. 311229

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3