- '.v'-S&j:'- y.±yié'3sS&*f-f TEXELSE 2 COURANT 'Jë Eagles Event aan Westerboersweg Agenda 'Alles is nep' in Klif 12 Tegenvallende aanwas nieuwe mosselbanken Jip?! <£§5>teso VRIJDAG 4 AUGUSTUS 2006 -v- - v Stappen Wat ik zeggen Demonstraties op het Eagles Summer Event trokken vorig jaar veel belangstelling. (Foto archlet Texeba Courant) Demonstraties met honden en paarden, een ambachtelijke markt met workshops en diverse activi teiten voor kinderen. Het terrein van de The Eagles Ranch van Henk en Daniëlle Zoetelief aan de Westerboersweg bij De Waal is zondag voor de derde keer het domein van het Eagles Summer Event. Het evenement; dat vong jaar ruim vierduizend bezoekers trok, belooft opnieuw een schouwspel te worden voor liefhebbers van westernsport. Showteam The Black Riders en het Pandora Showteam geven verspreid over de dag diverse shows, manege Kikkert verzorgt een voltigekuur met één van haar paarden en een groep kinderen, DOS Hondenclub geeft demonstraties en trainer Hilda van Leeuwen toont de painthengst Luc- kys Gold Piece aan het publiek. Daarnaast laten diverse deelnemers demonstraties in barrelracmg, rei ningtrail en pleasure zien, allemaal varianten van het westernrijden. Op de ambachtelijke markt kunnen artikelen als kinderkleding, ruiter sportartikelen en Texelse producten worden gekocht. Diverse standhou ders laten zien hoe zij hun ambacht uitoefenen en welke materialen zij daarbij gebruiken. Een hoefsmid bekapt paarden en er worden scha pen geschoren. Bij de workshops kunnen bezoekers kaarsen, zepen en armbanden maken of borden en bekers beschilderen. Medewer kers van Dierenartsenpraktijk Texel geven tekst en uitleg over het hou den van paarden. Een voerleveran- cier doet hetzelfde over soorten voer en stalbodembedekking. Voor kinderen is er een grote omheinde zandbak aanwezig, er kunnen nabij een gedeeltelijk over dekt terras oud-Hollandse spelle tjes worden gespeeld, er is een trampoline, clown Bimo en enkele andere clowns geven voorstelling en er staat een grote mechanische stier opgesteld. Een country- en westernband uit Limburg zorgt voor de muziek, de Texelse Line Dancers geven demonstraties linedance. Het Eagles Summer Event begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De entree bedraagt vier euro. Kin deren van 2 tot 12 jaar, 65-plus- sers en mindervaliden betalen twee euro. Tijdens het evenement is een mobiel pinautomaat van de Rabo bank aanwezig. Aanlijnplicht ik zeggen Op 21 juli stond in de Texelse Cou rant een stuk met betrekking tot de aanlijnplicht voor honden in de Den nen rond De Koog. Het lijkt er op dat veel betrokkenen, gemeenteambte naren, Kogers en journalisten, niet geheel op de hoogte zijn van wat hier aan de hand is. Daarom hierbij wat aanvullende informatie die op de website van de gemeente Texel te vinden is. De aanlijnplicht in het zomerseizoen werd ingesteld in de zomer van 2004 als onderdeel van een rege ling voor het Nationaal Park Duinen van Texel (en dus niet, zoals Frans Hopman van de gemeente stelde, in 2006 toen de aanlijnplicht werd vastgesteld voor de Ploegelanden en de Hoge Berg). Deze maatregel van de gemeente werd op 30 juli 2004, midden in het vakantiesei zoen, gepubliceerd in de Texelse Courant tussen een aanwijzing over verboden alcoholgebruik en beslis singen over kapvergunnmgen en vliegeren. Het besluit lag ter inzage op het gemeentehuis, maar trad al een dag later, op 31 juli 2004 in werking. Er was dus weinig tijd voor Texelaars hiertegen bezwaar te maken. Zij werden hiertoe ook niet uitgenodigd door de gemeente, in tegenstelling tot de gang van zaken bij de aanlijnverplichting voor de Hoge Berg uit 2006. Voor zover ik heb kunnen nagaan is dit besluit in 2004 ook niet in de gemeenteraad aan de orde geweest. Waar deze aanlijnverplichting niet geldt, is niet duidelijk, en dat kan repercussies hebben voor De Koog. De publicatie van de gemeente geeft aan dat deze verplichting niet geldt in een gebied in de Dennen, globaal gelegen ten oosten van de Randweg en de Nattevlakweg. Het gebruik van het onduidelijke woord 'globaal' geeft aan dat het gebied van de Dennen wat uitgebreider zal zijn. Mogelijk valt het stuk van de Dennen ten westen van deze wegen, maar nog ten oosten van de afrastering tussen bos en duinen, er ook onder. En een noordelijke begrenzing wordt ook niet aange geven. Ik heb op de website van de gemeente niet kunnen vinden wat precies onder de Dennen moet wor den verstaan. Op andere websites vind ik definities als; 'De Dennen is een algemene benaming voor het in de periode 1897-1940 aangeplante Texelse bos' of 'het bos van Staats bosbeheer' of 'De Dennen is het bosgebied tussen De Koog en Den Hoorn'. Dit zou suggereren dat het bosgebied langs de Ruyslaan en de Boodtlaan ook onder de uitzonde ringsregels valt, zoals nu ook al het geval is. Bij de publicatie van de aanlijnrege- ling werden geen argumenten aan gevoerd voor dit besluit, behalve dat (inclusief taalfouten) 'de eigenaar of houder dient te voorkomen dat een loslopende hond vogels verstoord'. De beheerder van het nationaal park, Staatbosbeheer, heeft een aanlijn verplichting ingesteld van maart tot september voor die gebieden waar inderdaad grondbroeders voorko men, de open duinen, en een klein hierop direct aansluitend gedeelte van het bos vlakbij Ecomare. Die regeling is te begrijpen en wordt in het algemeen door de Kogers geac cepteerd. Waarom de gemeente het beter wil weten dan Staatsbosbe heer en deze regeling wil uitbreiden tot alle bossen rond De Koog, blijft onduidelijk. Het betreft hier onder meer het speelbos aan de Boodt laan waar het publiek zelf overal buiten de paden mag lopen, en het aansluitende speelterrein waar je nu je hond heerlijk achter een bal of stok aan kunt laten hollen. En het gaat ook over de stukken bos langs de Boodtlaan en de Ruyslaan waar de toegangspaden naar de camping Kogerstrand lopen. Door het bos bij de Ruyslaan loopt ook nog een Pianoconcert in Oosterend In de Maartenskerk in Oosterend vindt dinsdag een concert plaats van de pianisten Ineke Canté en Arnaud Rosdorff. Zij spelen wer ken voor vier handen van Brahms, Debussy, Poulenc en Grieg. Arnaud Rosdorff leerde piano spe len van Daniël van Zweden en Ger hard Hengeveld. Na het winnen van diverse jeugdconcoursen werd hij in 1987 aangenomen bij het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam, waar hij studeerde bij Jan Wijn en Dani elle Dechenne. In 1992 behaalde hij zijn diploma docerend musicus, in 1996 gevolgd door het diploma uitvoerend musicus. Hij deed orkes tervaring op bij het Coda Jeugdor kest, waarmee hij een toernee door Italië maakte. Daarnaast speelde hij in beroepsgezelschappen als het Concertgebouworkest en Opera Spanga. Rosdorff treedt regelmatig op, als solist en in ensemblever- band. Met zijn eigen tango-orkest maakte hij inmiddels twee CD's. Hij werkt als pianodocent bij De Hint in Uithoorn en is dirigent van accordeonvereniging Con Amore uit Vinkeveen. Ineke Canté begon haar studie op zesjarige leeftijd en won op jonge leeftijd het Prinses Christina Con cours Daarbij kreeg zij ook de prijs van de gemeente Den Haag voor de beste vertolking van een Nederland se compositie. Zij vervolgde haar opleiding aan het Sweelinck Con- servatonum, waar zij studeerde bij Daniëlle Dechenne en Ton Hartsui ker. Tevens volgde zij masterclasses bij Rian de Waal. Jan Wijn, Menahim Pressier en Gabriël Chodos. Na het behalen van het diploma doce rend musicus volgde zij een gradu- Kennelijk is op Texel de komkom mertijd aangebroken, want de laat ste bijdrage van Sietze Vermeulen (Stappen in De Koog; zweetlucht, shoarmalucht, wietlucht) bevat niet echt veel nieuws. Jongeren op vakantie zuipen te veel (stop de persen!) en vergrijpen zich, op zoek naar een verzetje, aan elkaar. De tendens van het stukje is reeds in de eerste alinea gezet door, wat blijkbaar de mening van sommigen is, De Koog te beschrijven als een plek waar enkel gevochten, rondge- neukt en gedeald wordt. Dit in het vet gedrukt is de rode draad van het 'semi-wetenschappelijke' staal tje journalistiek wat hier geleverd is. Het stukje laat zich dan ook het beste kwalificeren als een 'sfeer reportage', dat geschreven is uit de 'eye of the beholder'. De auteur ziet wat hij wil zien. Als zowel stapper als barman zal ik de eerste zijn toe te geven dat er wel eens vervelende dingen gebeu ren als er zoveel mensen bij elkaar zijn. Echter, behalve dat het de laat ste jaren juist beter gaat, wordt er in het artikel geschreven over ingrijpen van de politie en drankmisbruik door jongeren. Ik voel mij genoodzaakt te vermelden dat dit incidenten betreft en niet, zoals uit het artikel verno men zou kunnen worden, de orde van de dag. Mijn kritiek op het stuk is dan ook dat het hierin feiten uit z'n verband gehaald worden, zodat het voor de niet- stappende lezer van de Texelse Courant lijkt alsof het een zooitje is in De Koog. Vermeulen is echter op zijn best als amateur-antropoloog. Zijn afkeuren de analyse van het paringsritueel van de Breezer-generatie ('de jon gen gaat achter het meisje staan en samen bewegen ze ritmisch op en neer op de muziek. De handen van de jongen hebben hierbij vrij spel op het lichaam van het meisje, tot zij ze weg slaat.') is onovertroffen. Op een avond waar 3000 mensen een prachtavond hebben is Vermeulen op zoek geweest naar alles wat in zijn domineesblik fout was. Bui ten het feit of dat gebaseerd is op feiten is dit zeer eenzijdige manier van kijken naar een gezellige avond voor velen. Hij had ook op een positieve manier kunnen kijken naar dit schouwspel, ontluikende prille liefdes die wellicht de basis zijn voor de op Texel zo gewilde burgerlijke gezinnetjes. De jongeren van nu zijn de dertigers van straks en dat zijn graag geziene gasten op het eiland. Koester dus de huidige generatie, dan zien we ze later weer terug. Vermeulen slaat echter de spijker op de kop met de observatie dat er problemen ontstaan na sluiting van de horeca. Duizenden mensen op straat en geen fatsoenlijke manier om naar huis te gaan. Dat is een probleem, zoals al lang bekend. Het zou de Texelse Courant sieren om vanuit algemeen belang te zoeken naar oplossing in plaats van een stuk te publiceren wat niet zou misstaan op de roddelpagina van de wakkerste krant van Nederland. 3000 Man past niet in een taxi, wat is dan de oplossing? 500 taxi's, een wonder, of wellicht de sluitingstijden van de horeca dermate te versoepe len zodat een ieder na een gezellige avond ook gezellig naar huis kan? Fausto Albers, stapper en barman in De Koog fietspad. Als er al verstoring van de natuur plaatsvindt, is dat wel door al die druk betreden paden, in het bijzonder de paden naar de jeugd- camping waar de herrie zelfs nog 's nachts doorgaat. Sinds jaar en dag mogen Kogers en toeristen er ook in het hoogseizoen hun honden uitla ten. Grondbroeders zijn daar niet of nauwelijks, en van extra verstoring van de natuur door loslopende hon den is dan ook geen sprake. Tenslotte blijft er nog het probleem van controle en handhaving. Waar bij de aanlijnregeling voor de Hoge Berg uit 2006 werd aangegeven dat politie en Staatsbosbeheer zullen controleren op de naleving van de aanlijnregeling, werd hierover niets vastgesteld voor de regeling in de Dennen. Wordt dit, net zo als zoveel regelingen op Texel, een kwestie van veel regelen om de schone schijn op te houden, maar verder niets doen aan naleving van de regels en alles gedogen? Samenvattend: De gemeente Texel heeft in 2004 een aanlijnregeling voor het nationaal park uitgevaar digd die wat betreft de bossen rond De Koog veel verder lijkt te gaan dan wat Staatbosbeheer tot nu toe nodig vond. Hiermee wordt een lang bestaande gewoonte van Kogers en toeristen hun honden in de bossen vrij los te laten lopen doorbroken. Door de slordige definitie van het uitzonderingsgebied (de Dennen) weten we niet echt waar we aan toe zijn. En als we dan met onze vrije hond worden aangehouden door een boswachter of agent (dat is al gebeurd) weten we niet wat de bevoegdheid is van deze ambte naren. Kortom: een onderdeel van de APV die de schoonheidsprijs niet verdient. Mochten er wel meer details in de APV staan, dan is daar moeilijk achter te komen. De APV staat niet op de website van de gemeente. Hendrik M. van Aken, De Koog. 'Kleinkunst zo het moet zijn', oordeelt cabaretier Maarten van Roozendaal over zijn collega Theo van den Oever, die met zijn programma Alles is nep vrijdag 11 augustus in theater Klif 12 in Den Hoorn optreedt. 'Irritante zaken' zijn dankbare onderwerpen voor Van den Oever. Zo stoort hij zich 'mateloos' aan lig fietsen, zonnebrillen als haarband, nepmoslims en namaakcowboys, criminele afrekeningen, kinderen in bakfietsen, tuincentra, sfeerverlich ting, winkels in feestartikelen en nog veel meer. Het resultaat mag er zijn, vinden de critici. 'Taaitove narij', oordeelde Het Parool, terwijl Het Noord-Hollands Dagblad con stateerde: 'Van den Oever heeft de lachers op zijn hand.' Kees Torn toonde zich laaiend enthousiast over zijn collega: 'Goe de, authentieke, actuele en vooral geestige teksten en dito muziek, zelfgemaakt en zelfgespeeld, zijn voorwaarden om zich een waarach tig cabaretier te mogen noemen. De rest kan voor mij de pot op. Theo niet. Die hoort niet op een pot, die hoort op de planken en dan op een sokkel.' Ook Van Roozendaal is niet zuinig met complimenten, 'toen ik n den Oever. hem een keer zag spelen, dacht ik: dit is kleinkunst zo het moet zijn. Een man met zijn gitaar, simpel van opzet, geestig, ontroerend en - al zijn lentes ten spijt - ook van deze tijd.' Het optreden van Van den Oever in Klif 12 begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €12,-. Dineren vooraf is mogelijk vanaf 18.30 uur. Reserveren is in dat geval gewenst: tel. 319633. Tom Wolkers in Worsteltent In De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen treedt zondag singer/ songwriter Tom Wolkers op. Deze oud-Texelaar speelt sinds vijf jaar regelmatig in cafés en zalen in Bra bant. Alleen in december 2003 was hij op Texel te horen, toen in café De Vliegende Koe in Den Burg. Hij brengt alleen eigen werk, waarin invloeden zijn te horen van blues, rock en funk. Zijn repertoire varieert van groovy nummers tot rustige ballads. Wol kers begeleidt zichzelf op de gitaar, maar zal in De Worsteltent ook enkele piano-improvisaties laten horen. Het optreden vindt bij mooi weer buiten in de tuin plaats. De toegang is gratis, het optreden begint om 14.00 uur. ate-opleiding aan het New England Conservatory. Tijdens deze studie gaf zij veel concerten met premiè res van muziek van hedendaag se componisten. Tevens werd zij aangesteld als docent bijvak piano aan het New England Conservatory. Als solist geeft zij concerten in het hele land, waarbij ze een veelzijdig repertoire ten gehore brengt, waarin zij klassieke en moderne componis ten combineert. Daarnaast treedt zij samen met celliste Karen Schudde en klarinettiste Laura Carmichael op als het Chiffre Trio. Het concert in Oosterend begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehou den ter bestrijding van de kosten. Jongeren Informatie Punt De aanwas van nieuwe mossel- banken in de Waddenzee valt tegen. Onderzoekers van Wage- ningen Imares (voorheen Alterra) hebben dit jaar nog geen nieuwe mosselbanken kunnen vinden. Volgens schelpdierdeskundige Norbert Dankers ziet het er slecht uit voor mosselsector als de situ atie niet verandert. Het euvel doet zich voor in de delen die bij laag water droog vallen (het litoraalIn juli worden daar over het algemeen nieuwe mosselbanken zichtbaar. Waardoor dat nu echter niet het geval is, volgens Dankers nog moeilijk te zeggen. 'Mosselen zetten meestal in april en mei hun eieren af, maar dat kan dit jaar later zijn geweest doordat we een koud voorjaar hadden.' Het staat inmiddels vast dat er wel broedval moet zijn geweest. 'Bij de strandhoofden op het eiland zijn we wel normale hoeveelheden tegen gekomen en bij Den Helder, waar een hangcultuur voor mosselen is, waren ook veel mosselen. Er zijn dus voldoende larven geweest.' Albert Schagen, die sinds ander half jaar met de TX53 mosselzaad opvist, kan niet zeggen of de broed val tegenvalt. 'Wij horen de verhalen ook, maar bij de korven die wij in de Veel méér activiteiten staan in de (gratis) Vakantiekrant, die iedere vrijdag wordt verspreid, en op de website www.texelsecourant.nl. Vrijdag 4 augustus; Tot en met zondag 13 augustus staat op de Nikadel in De Koog circus Althoff Ter hoogte van de firma Tatenhove aan de IJsdijk gaat om 19.00 uur een wielertijdrit van start als voorbereiding op de wedstrijd om de bedrijfsbokaal die op zaterdag 2 september wordt gehouden. Bij de kantine van ZDH aan de Witte- weg nabij Den Hoorn begint om 19.30 uur een crossloop. In Klif 12 in Den Hoorn brengt caba retduo Olaf en Jasper het programma 'Geluk ligt in het midden'. Aanvang 20.30 uur, toegang €12,-. Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. Cinema Texel in Den Burg vertoont Superman Returns (aanvang 10.30, 18.15 en 21.30 uur), Cars (11.00 en 16.00 uur), K3 en het IJspnnsesje (aanvang 13.30 en 15.30 uur), de Nederlands gesproken animatiefilm Beesten bij de Buren (14.00 uur), The Break-Up (18.45 uur) en The Da Vinei Code (21.00 uur) Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Knm vertoont het Nieuwsgie rig Aapje (aanvang 12.00 uur). Zoop in India (14.00 uur) en Pirates of the Caribbean 2: Dead Men's Chest (16.00 en 23.00 uur). Zaterdag 5 augustus: Op het strand bij paal 17 (of bij slecht weer in sporthal Ons Genoe gen) wordt vandaag en morgen het vechtsportfestijn Mixed Martial Art Festival gehouden. Met diverse trai ningen en demonstraties en vanavond vanaf 22.00 uur een Zuid-Amerikaans dansfeest. Vandaag begint het festi val om 13.00 uur met de landing van parachutisten. Meer informatie staat op de website www.6star.nl. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Op het voetbalveld aan de Witteweg in Den Hoorn begint om 18.00 uur een oefenwedstrijd tussen het 75-jarige ZDH en eredivisievereniging Excelsior. Entree €5.-; €2,50 voor kinderen t/m 12 jaar. Om 20.30 uur begint op de kar- tingbaan aan Akenbuurt nabij Den Burg de '24-minutenrace' van Model Racing Texel. In Question Plaza in Den Burg begint om 22.00 uur een party met DJ René. De toegang is gratis. Cinema Texel in Den Burg vertoont Superman Returns (aanvang 10.30, 18.15 en 21.30 uur). Cars (11.00 en 16.00 uur), K3 en het IJsprinsesje (aanvang 13.30 en 15.30 uur), de Nederlands gesproken animatiefilm Beesten bij de Buren (14.00 uur), The Break-Up (18.45 uur) en The Da Vinei Code (21.00 uur) Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont het Nieuwsgie rig Aapje (aanvang 12.00 uur), Zoop in India (14.00 uur) en Pirates of the Caribbean 2: Dead Men's Chest (16.00 en 23.00 uur). Zondag 6 augustus: Op het parkeerterrein van zwempara dijs Cailuna aan de Schumakerswey nabij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehou-' den. Op het strand bij paal 21 begint om 10.30 uur een strandloop. Veel winkels in Den Burg en De Koog zijn van 11.00 tot 15.00 uur geopend. Waddenzee hebben staan, groei en toch mosselen.' Met de korven worden grote met touw omwon den constructies bedoeld die onder het wateroppervlakte staan. Larven hechten zich aan het touw waarna ze tot jonge mosselen uitgroeien. De familie Schagen heeft momen teel korven staan bij Dijkmanshui zen en 't Malzwin. Volgens Dankers kan de situatie nog veranderen als zich in de die pere delen van de Waddenzee (het sublitoraaf) wel mosselzaadbanken hebben gevormd. 'Maar dat weten we pas eind augustus. Als mossel vissers daar echter voldoende mos selzaad kunnen opvissen, kunnen ze in 2007 en 2008 goede oogsten hebben. Als dat niet zo is, heeft de sector een groot probleem.' Voor dit jaar is de mosselsector aangewezen op consumptiemos selen die in 2003 en 2004 op de kweekpercelen zijn gezaaid. 'Daar kan de kleine kweker met één of twee goede oogsten alsnog een jaarinkomen binnenhalen.' De mos- selbroedval op de Waddenzee kent al jaren een wisselend verloop. In 2001 zetten mosselen voor het laatst grote hoeveelheden eieren af. In 2003 en 2005 was de broed val redelijk, in 2002 en 2004 viel er niets. Hoogwater te Oudeschild Vr. 4 02.16 en 14.55 u. Za. 5 03.05 en 16.30 u. Zo. 6 05.30 en 18.14 u. Ma. 7 07.05 en 19.35 u. Di. 8 08.10 en 20.44 u. Wo. 9 09.04 en 21.50 u. Do. 10 10.11 en 22.56 u. Vr. 11 11.06 en 23.34 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 6 augustus op om 06.05 en gaat on der om 21.27 uur; woensdag 9 augustus volle maan: vrijdag 11 augustus springtij. In De Worsteltent aan de Smitsweg r de Dennen begint om 14.00 uur e? optreden van de Texelse singer/sorg. writer Tom Wolkers. De toegang s gratis, bij mooi weer vindt het optre den buiten plaats. In De Koog begint om 15.00 uur een ringsteekwedstrijd, meetellend voer het Texels kampioenschap. Om 15.00 uur begint een concert va- Big Band Texel in eetcafé Vincent a? de Grensweg in de Dennen. De toe gang is gratis. Cinema Texel in Den Burg vertoom Pirates of the Caribbean 2: Dea: Man's Chest (aanvang 10.30, 1515 18.30 en 21.45 uur), Cars (11.00? 16.00 uur), K3 en het IJsprinsese (aanvang 13.30 uur), de Nedertarc gesproken animatiefilm Beesten t( de Buren (14.00 uur) en Supermar Returns (18.15 en 21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont het Nieuwsgie rig Aapje (aanvang 12.00 uur), Zoopr India (14.00 uur) en de Duits gespro ken versie van Over the Hedge (1600 uur). Maandag 7 augustus: Voor de winkel van Bruna in de Wever straat te Den Burg kunnen kinder? vanaf 11.00 uur op de foto met Did- Het rondreizende theatergezelschap van de Horizontoer strijkt in Den Btn neer. Met vanaf 14.30 uur straatoptre- dens van uiteenlopende artiesten, 's Avonds is er live-muziek in cafés D« Zwaan, De Twaalf Balcken en In den Grooten Slock. Toegang gratis. Het terras van hotel De Lindeboom co de Groeneplaats in Den Burg is sta" punt van de Fietsdriedaagse. Deelne mers kunnen starten tussen 18.00? 19.00 uur. Cinema Texel in Den Burg vertoom Pirates of the Caribbean 2: Man's Chest (aanvang 10.30, 1515, 18.30 en 21.45 uur), Cars (11.00? 16.00 uur), K3 en het IJspnnsesje (aanvang 13.30 uur), de Nederlands gesproken animatiefilm Beesten de Buren (14.00 uur) en Supermar Returns (18.15 en 21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont het Nieuwsgie rig Aapje (aanvang 12.00 uur), Zoopir India (14.00 uur) en de Duits gespro ken versie van Over the Hedge (160! uur). Dinsdag 8 augustus: In de Maartenskerk in OostererJ begint om 20.15 uur een concert va Ineke Canté (piano) en Arnaud Ros-1 dorff (piano). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehou den ter bestrijding van de kosten. In eetcafé De Rog in De Cocksdcc begint om 22.00 uur een optrec? van de Jeroen Sweers Boogie Wooge Band. Op strand bij paal 9 wordt vanaf 20,0) uur gevliegerd. Deskundigen geven desgewenst uitleg. Cinema Texel in Den Burg vertok Superman Returns (aanvang 10.30 18.15 en 21.30 uur), Cars (11.00? 16.00 uur), K3 en het IJspnnsesp. (aanvang 13.30 en 15.30 uur), de Nederlands gesproken animatiefilm Beesten bij de Buren (14.00 uurl. The Da Vinci Code (21.00 uur) Bj uitzondering is de sneak preview op dinsdag (aanvang 21.45 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakante park De Krim vertoont het Nieuwsge- rig Aapje (aanvang 12.00 uur), Zooc in India (14.00 uur) en Pirates cl the Caribbean 2: Dead Men's Chest (16.00 en 23.00 uur). TESO zet in het weekeinde geregéc twee boten in en verzorgt dan lede half uur een afvaart, zowel vanuit De" Helder als vanaf Texel. Dat gebed zaterdag van 8.30 tot 15.00 uur? zondag van 14.30 tot 20.00 uur Tof moeten automobilisten rekening hou den met wachttijden. Zaterdag n*>* in Den Helder tussen 8.00 en 11K uur en op Texel tussen 9.00 en 12® uur naar verwachting een hal' worden gewacht. Zondag ontsta? mogelijk alleen in Den Helder tuss? 15.00 en 20.00 uur wachttijden var. een half uur. Meer informatie ov? de veerdienst is te verkrijgen via te 369600 of website www.teso.nl. Toeristische quiz Op de website van de provincie Noord-Holland (www.noord-hol- land.nl) is sinds deze week een toeristische zomerquiz te vinden. Door het invullen van tien meer keuzevragen over toerisme in de provincie maken deelnemers kans op recreatieve prijzen. De provincie wil door promotie van het toerisme de leefbaarheid en de economie in de provincie bevor deren. Gedeputeerde Hans Schip per wil hier met deze quiz een kleine bijdrage aan leveren. Daartoe maakte hij op zijn weblog ruimte voor de quiz. Invullen kan tot en met 24 augustus, prijswinnaars krijgen uiterlijk eind augustus bericht. Eén van de prijzen is een lunch met Hans Schipper, waarin ervanra® en ideeën over recreatie besre ken kunnen worden. Andere pip* zijn: een zeilarrangement tusse Enkhuizen en Hoorn, plaatsen® een zeilboot tijdens de Klipper^ Enkhuizen, een dinercheque*'-" de VW, reach-the-beach pakkêl^ met shirts en petjes, routekaart® van recreatiegebieden én bof® over recreatie en cultuurhisto^ Noord-Holland. Bingo In tegenstelling tot wat staat gekondigd in de Vakantiekrart' deze week, wordt er niet maa1® maar zondag bingo gespeelo Eierlandsche Huis in De Deze begint om 19.30 uur.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2