Voetbalprofs verheugen zich op leuk weekend Kilo's vliegen eraf door zware pannenkoeken Excelsior doet 'teambuilding' op Texel §p0rt TIME OUT TEXELSE COURANT Bekende lopers winnen bij Krim Lotte Schermer bedient in een restaurant Zomerbamtjes Redactie Texelse Courant hanteert 'witte spelling' I£ilandgai7e/) VRIJDAG 4 AUGUSTUS 2006 Na een maand hard aan de con ditie te hebben geschaafd, strijkt eredivisievereniging Excelsior vandaag op Texel neer. Zware oefeningen staan niet op het pro gramma. Wel doen de Rotterdam mers op het eiland aan 'teambuil ding' en spelen ze zaterdagavond in Den Hoorn een oefenwedstrijd tegen het jubilerende ZDH. 'Vanavond eten we gezellig bij Paal 9, morgenochtend gaan we met bureau Zandbank coastraften bij paal 17, daarna maken we er een mooie wedstrijd van tegen ZDH en 's avonds gaan we lekker op stap in De Koog', vertelt Excelsior-spe- ler en oud-Texelaar Sieme Zijm. Hij zegt zich te verheugen op een leuk weekend. Daarbij is hij zijn teamgenoten wel iets verplicht, na alle enthousiaste verhalen over het eiland van zijn jeugd. Lachend: 'Ik kan ze met teleurstellen, natuurlijk.' Excelsior ziet dankzij de bemidde ling van Zijm af van de vergoeding die amateurs normaal moeten beta len om tegen de profs te kunnen oefenen. Wél staat ZDH als gast heer garant voor de overnachtingen (in De Breemhoeve) en het eten. Ontspannen Voor Zijm en zijn collega's vormt het uitstapje naar Texel vooral een ontspannen uitje. 'We zijn sinds 3 juli weer in training. Elke dag staan we twee keer op het veld. Alleen als we 's avonds een oefenwedstrijd spelen, hoeven we 's middags niet. Maar op de andere dagen moeten we twee keer anderhalf tot twee uur flink aan de slag', vertelt Zijm. Om een goede basis voor het komend seizoen te leggen, laat de nieuwe trainer Ton Lokhoff zijn spe lers veel loopwerk verrichten. 'Het zwaarst zijn de pyramideloopjes. Eerst 200 meter in een vastgestelde tijd, dan 400 meter, 600 meter en 800 meter. Dan even rust en dan van weinig waarde zijn, maakten weer terug van 800 naar 200 meter.' de Rotterdammers indruk met een De fysiek sterke oud-Texelaar kan monsteroverwinnnig van 28-0 op er niet echt mee zitten. 'Het gaat vierdeklasser Fijnaart. Minder goed mij altijd wel goed af. Ik kan wel was de nederlaag (0-1) tegen eer- Excelsior tijdens het feest dat afgelopen voorjaar werd gevierd na het veroveren vi titel in de eerste divisie. Tweede van links oud-Texelaar Sieme Zijm. (Foto website SC Excelsior) lopen.' Grote verschillen tussen Lokhoff en zijn voorganger Mario Been, die Excelsior naar de eredivisie voerde, heeft Zijm nog niet kunnen ontdek ken. 'Been was altijd heel nadruk kelijk aanwezig. Hij was een echte gangmaker en stond altijd tussen in plaats van boven de jongens. Lokhoff kijkt de kat nog wat uit de boom. Maar de voorbereiding ver schilt niet erg. Iedere trainer doet 's zomers veel aan conditieloopjes.' Overigens wordt Lokhoff geassi steerd door oud-Feyenoorder André Hoekstra, die al jaren deel uit maakt van de technische staf van Excel sior. 28-0 Hoewel de resultaten tegen de veelal slecht getrainde amateurs stedivisievereniging De Graafschap. Daar tegenover stond een zege (2- 1) op Westerloo, dat uitkomt in de hoogste afdeling van België. Fikse tegenvallers waren de zware knie blessure van Rudy Jansen en de kuitbeenbreuk van Damien Hertog en ander kleiner leed, waardoor de selectie flink is uitgedund. De clubleiding heeft inmiddels besloten een oefenwedstrijd voor volgende week in verband met personele pro blemen af te zeggen, maar volgens Zijm loopt het treffen met ZDH geen gevaar. Het Texelse publiek mag zich ver heugen op een leuke wedstrijd, aldus Zijm. 'We hebben een paar heel goede spelers. Meest specta culair is rechtsbuiten Andwelé Slory. Die is ontzettend snel en maakt gemakkelijk doelpunten. De links back van ZDH kan zijn borst alvast natmaken. Ook erg sterk is mid denvelder Luigi Bruins. Hij maakte vorig jaar zijn debuut en is nog maar 19, maar heeft veel inzicht en geeft prachtige passjes.' Welke positie Zijm in het elftal bekleedt, is nog even afwachten. 'Ik heb in de voorbereiding op verschillende plaatsen gespeeld. Niet alleen links back, maar ook linksbuiten en cen traal in de verdediging. Het maakt mij niet zoveel uit, ik wacht het wel af.' Hoewel hij veel heeft gespeeld, durft Zijm nog nergens op te reke nen. 'Ik moet het nog helemaal ver dienen. Maar dat geldt ook voor de anderen. De trainer heeft nog niets gezegd over het komend seizoen, ledereen vecht nog voor een plek in het elftal.' Zwaluwen De ZDH'ers laten zich ondertussen ook niet onbetuigd en zijn sinds 14 juli fanatiek in training. Onder hen vier nieuwelingen: Ruud Hof en Justus Zegel en de op het oude nest teruggekeerde oud-Zwaluwen Wim Ridderinkhof en Tjarko Stolk. Ook trainer Jan den IJzerman is nieuw, terwijl Ronald Biesboer lijkt terug te komen op zijn beslissing om te stoppen. Hij is er zaterdag in ieder geval bij en dat geldt ook voor Bernard Ipenburg, op wie komend seizoen minder vaak een beroep zal worden gedaan, maar die de afgelopen weken wel een paar keer meetrainde. De Hoornders maken zich weinig illusies over de wedstrijd tegen Excelsior, al houden ze de stemming erin door elkaar te waar schuwen de Rotterdammers vooral niet te onderschatten. 'We moeten ons niet teveel van het resultaat aantrekken. We gaan er een leuke wedstrijd van maken, voor onszelf en voor het publiek', aldus Den IJzerman. De wedstrijd aan de Witteweg in Den Hoorn begint zaterdag om 18.00 uur. De entree bedraagt €5,-; kinderen t/m 12 jaar beta len €2,50. Ter bestrijding van de kosten houdt ZDH daarnaast een verloting. Hoofdprijs is een tan demparachutesprong, beschik baar gesteld door Ronald Bies boer van Reclamecoach.nl. De vierde loop langs het strand bij De Krim werd woensdagavond gedomineerd door de bekende atleten. Alle winnaars hadden de wedstrijd al meerdere malen op hun naam geschreven. De ideale omstandigheden lokten in totaal 73 lopers naar paal 28. Maar liefst 29 kinderen verschenen aan de start voor de loop over 1200 meter. Kelly Dulfer uit Schiedam was wederom oppermachtig bij de meisjes. Zij finishte in 4.41 minu ten, ruim een halve minuut eerder dan haar jongere zusje Amy, die in 5.16 over de streep kwam. Charlie van Dongen uit Abcoude legde in 5.18 beslag op de derde plaats. Bij de jongens was Rob ter Burg uit Julianadorp opnieuw de beste. Hij was in 4.38 nog net iets snel ler dan de winnaar bij de meisjes. Geart van der Pol uit Heerenveen (4.45) en Bas van Dongen uit Slie- drecht (4.49) finishten als tweede en derde. De afstand viel de 7-jarige Daan Zwertbroek uit Heerenveen erg tegen. Hij werd laatste, maar werd onder groot applaus binnen gehaald in 12.00. Jaap Witte had weinig concurrentie op de 4 kilometer. Hij werd afge tekend eerste in 14.49, bijna een minuut voor Robert Reijers uit Oos terend, die een tijd van 15.40 liet noteren. Snelste dame was Floor ter Burg uit Julianadorp (19.35). Lutz Lohse won de loop over 8 kilome ter in 29.37. Het had nog sneller gekund, ware het niet dat hij in de ïaatste 3 kilometer kampte met maagproblemen. Hij had een goede tegenstander aan Vincent Trintha- mer uit Rijswijk, die in 30.04 over de meet kwam. De volledige uitslag staat op de website www.avtexel.net. Uitslagen: 1200 meter - Meisjes: 1 Kelly Dulfer (Schie dam), 4.41, 2.Amy Dulfer (Schiedam), 5.16; 3.Charlie van Dongen (Abcoude), 5.18; 9.Jet Wesselman, 8.00. Jongens: l.Rob ter Burg (Julianadorp), 4.38; 2.Geart van der Pol (Hee- Simone de Wit tweede in Hoorn Als 'tussendoortje' tijdens fle zomerstop, verscheen de twintigja rige Simone de Wit zaterdag aan de start van de open-waterwedstnjdm Hoorn. Ondanks dat ze al een pas maanden uit training is, eindigde25 op de 1.000 meter vrije slag op® tweede plaats. Al direct na de stat lag ze op kop, maar na 400 mets brak het gebrek aan training haat op. Toch wist ze goed bij te blijver en tikte in een veld van twintig deel nemers aan in 15.17.98 minuten. Geen toptijd, ook veroorzaakt door dat de wedstrijd in het IJsselmee werd gezwommen. De golven va het buitenwater zorgen altijd voer meer weerstand. renveen), 4.45; 3.Bas van Dongen (SliedrecMj. 4.49; 6.Marek Mystowski, 5.13; H.RInu Wesselman, 6.14: 17.Jarne Kompier, 673; 18.Kevin de Graaf. 7.32. 4 kilometer: 1.Jg Witte, 14.49; 2.Robert Reyers, 15.40; 3Ca Willems (Beek), 16.06; 6 Thomas Rtffis 17.32; 11.Henk Schraag, 20.24; 13.CeesTr. mer, 21.25; 14.Jan Dogger. 21.54. 8 kto-t ter: i.Lutz Lohse, 29.37; 2.Vincent Trlnrtiar» (Rijswijk), 30.04, 3.Peter ter Burg (Julia* dorp), 32.22; 8.Piet Bakelaar, 36 03,15 La.- rien Bakker, 40.59; 17.Dirk Eelman, 41.47. 19.Slmon Lap, 43.13; 20.John van Roo, De zomervakantie is begonnen. Scholieren zijn vrij en studenten komen een paar weken terug naar het eiland. En wat doe je om die lange zomerdagen door te komen? Een bijbaantje nemen. Met de steeds verfijndere spellings- en grammaticacontrole in de com puter zou je soms denken dat het met meer nodig is, maar alle tekst die in de krant verschijnt, wordt eerst door de corrector nagelezen. Niet alleen omdat de spellingscon trole nog wel eens vreemde verbe teringen kan aanbrengen (zo kan de naam van burgemeester Geldorp zomaar ineens in 'geldsoort' zijn veranderd of TESO in 'peso'), maar ook om kromme zinnen en onduide lijke formuleringen tijdig te ontdek ken. Het gebeurt soms haastig en heel vaak 's avonds laat, maar de redactie streeft er altijd naar een zo foutloos mogelijk product af te leve ren. Om eenheid in stijl te krijgen, zou het natuurlijk het mooiste zijn als alle tekst door één en dezelfde corrector wordt nagelezen, maar dat is met de toegenomen werk druk van de laatste jaren allang niet meer het geval. Toch lukt het ons door onderlinge afspraken aardig om alles steeds op dezelfde manier te schrijven. Tot 1995 hanteerden wij voor de controle de spellingsregels uit het 'groene boekje', de Woordenlijst Nederlandse taal uit 1954. Bij twijfel grepen we terug op dit behoorlijk beduimelde standaardwerk, dat we ooit gebruikten om een artikel te schrijven over de naam van KTF. Volgens ons was het 'fanfarekorps', terwijl het het korps zelf al sinds de oprichting 'fanfarecorps' in het vaan del had staan. In 1995 verscheen de geheel vernieuwde Woordenlijst, met toentertijd zeer veel besproken veranderingen. Heel wat restaurants hebben in dat jaar hun uithangbord veranderd omdat ze ineens pan nenkoeken verkochten in plaats van pannekoeken. Ook paardensport - tot die tijd een geliefd onderwerp voor discussie met collega Tessa van Daalen - was niet langer fout. Het was en bleef paardensport, paardenmarkt en paardenstal (voor dien paardesport, paardenmarkt en paardestal). Ook 'produkt' was niet langer correct; dat werd in het ver volg altijd als 'product' geschreven. Wel zo logisch, want een produ cent die een produkt produceert, is wat verwarrend. Hoofddoel van de vernieuwde spelling was dat hij voor iedereen duidelijker moest zijn en dat hij het correct schrijven van Nederlands (niet: het schrijven van correct Nederlands) makkelijker moest maken. Sinds afgelopen maandag - 1 augustus 2006 - is er weer een nieuwe spelling. Na het invoeren van de 'pannenkoekspelling' in 1995 bleken er toch nog wat ondui delijkheden en duidelijke fouten in het 'groene boekje' te staan, die er toch beter uitgehaald konden worden. De Nederlandse Taalunie (waarbij behalve Nederland en Bel gië ook Suriname is aangesloten) voerde echter veel meer verande ringen door, vaak om zeer ondui delijke en aanvechtbare redenen. Sinds maandag moeten we 24-jari- ge schrijven naast 24 uursdienst en cao-overleg naast VUT-premie. Daarnaast moet bijvoorbeeld de let tercombinatie ng of nk altijd tussen de n en de g(k) worden afgebroken, zodat we aan het eind van de regel niet alleen gevan-genis lezen, maar ook Fran-krijk. De Taalunie maakt daarbij de fout dat ze regels consequent wil toe passen: wat in het ene geval geldt, geldt in het andere ook. Maar het leuke van taal is nu juist dat het niet consequent is. Zo wonen in Neder land Nederlanders en in Duitsland Duitsers. Als de Taalunie de inge slagen weg voortzet, wonen bin nenkort Neders in Nederland, of Duitslanders in Duitsland. De nieuwe regels maken het zó ingewikkeld om correct te schrij ven, dat veel professionele taalge bruikers hebben besloten de regels niet toe te passen. De NOS, NRC! Handelsblad. De Volkskrant, Trouw, Elsevier en Vrij Nederland zijn maar enkele taalgebruikers die aan de 'oude' spelling blijven vasthouden. Samen met het genootschap Onze Taal brachten zij het 'witte boekje' uit, waarin een spelling met een voudiger regels is gebruikt, die meer aansluit op de intuïtie van de gebruiker. Overigens is geen enkele spelling verplicht. Zolang het hoog ste doel - dat het voor de lezer te begrijpen is - wordt gehaald, is ook SMS-spelling niet per definitie fout. De officiële nieuwe spelling is alleen verplicht voor (semi-)overheidsin- tanties, zoals scholen en gemeen ten. Het vertalen van ambtelijke stukken is er dus in ieder geval niet eenvoudiger op geworden. Ook de redactie van de Texelse Courant heeft besloten de 'witte spelling' te hanteren. Wij blijven dus verbindingsstreepjes en accen ten schrijven als dat naar ons idee de leesbaarheid bevordert (dus 24- minutenrace en ochtendappèl). Een twijfelgeval is nog de Lamsvlees- dag, want een Texelse Lamsvlees- dag is toch echt iets anders dan de Texels-lamsvleesdag. In de witte spelling worden ook de regels voor het gebruik van de tussen-n en de tussen-s soepeler. Zo kunnen we nu reddingboot schrijven naast reddingsvest en blijft de nieuwe veerboot gewoon Dokter Wagema- ker heten, zonder dat het Dokter Wagenmaker moet worden. En zon der grenzen is in een grenzeloos vertrouwen toch echt iets anders dan in een grenzenloos Europa. Hoewel het gebruik van hoofdlet ters eerder een kwestie van schrijf wijze is dan van spelling, wordt ook hierover discussie gevoerd. Om de leesbaarheid te bevorderen, blijven wij de meeste afkortingen met een hoofdletter schrijven. De veerdienst schrijft zelf teso, in de krant blijft het TESO, naast CD, TV en DVD. Over Kerstfeest zijn we het al eens, de discussie over Eerste Paasdag en Middeleeuwen is nog niet afge rond. Overigens is ons maar één woord bekend waarvan niet alleen de betekenis, maar ook de uit spraak verandert als het met een hoofdletter wordt geschreven. En niet eens een Nederlands woord. In het Engels wordt polish (pöh-lisj, polijsten) Polish (poo-lisj, Pools). De discussie over de spelling van Texelse woorden gaan we liever uit de weg. Zoals al enige jaren gebrui kelijk blijven we liever schapenboet en tuinwal schrijven dan skeepeboe (skèèpeböe) of tuunwal (tüünwoal). Natuurlijk zou het passend zijn als wij uitspraken van echte Texelaars in dialect zouden weergeven, maar dat zou volgens ons de leesbaar heid zeker niet ten goed komen. En daar gaat het ons maar om, het lokale nieuws op de meest toegan kelijke wijze weergeven. jongeren centrum Toen buren hoorden dat Lotte Schermer (21) uit Den Burg, een baantje zocht, vroegen ze haar meteen te solliciteren bij hun res taurant Klif 23 in Den Hoorn. Lot-, tes broer had daar als afwasser gewerkt en zij wisten; een Scher mer kan hard werken. Nu rent Lotte al voor het derde seizoen met grote borden pannenkoeken rond. 'Ik krijg altijd de gasten die lastige dingen willen. In de keuken weten ze dat gewoon.' Tijdens de hitte van de afgelopen tijd zei een gast dat het hem opviel dat mijn collega's en ik lachten tij dens het werk', vertelt Lotte tijdens een kop koffie. 'Hoe komt dat, vroeg hij zich af. Ik wist het wel: ik mag drankjes rondbrengen en daar wordt iedereen blij van met dit weer. En dat maakt mij weer blij. Het contact met de gasten maakt dit werk echt de moeite waard. Je kunt mensen een tevreden gevoel bezorgen door lekker eten en drinken op tafel te zetten.' Vorige week brak een waterleiding in Den Hoorn en zat Lotte met een vol restaurant, zonder water. 'We gooiden de keuken een uur eerder dicht omdat er gewoon geen bor den meer waren. Met mineraalwater hebben we glazen afgespoeld. Het was eigenlijk wel leuk en de gasten begrepen het allemaal. Natuurlijk zijn er wel eens vervelende gasten, maar als je een fout maakt en je legt het uit, dan is het probleem meestal snel weg. Laatst had ik nog een man die vond dat zijn steak niet goed was. Daar was ik het wel mee eens, maar hij eiste gelijk een kop koffie, die ik zonder overleg niet zomaar mag weggeven. Toen wilde hij de rekening. Dan houdt het voor mij ook op. Hij vergat zijn bril toen hij wegging, dat vond ik dan wel leuk. Dan denk ik: mensen jullie hebben vakantie, doe eens njstig. Ik laat me niet gebruiken door gasten, ik ben hun slaafje niet. Ik ben vriendelijk en als zij onaardig tegen mij doen, ben ik nóg vriendelijker.' Fooi Lotte studeert in Amsterdam maar woont deze zomer weer bij haar moeder om op Texel te werken. 'Ik kreeg mijn loon en voor het eerst in maanden stond ik niet meer rood. Met alle fooi erbij verdien ik best goed. Wist je trouwens dat Belgen nooit fooi geven? Het zijn heel leuke den met het personeel in de keuken. 'Het is erg gezellig, er wordt lekke: gezwetst en dubbelzinnige opma kingen gemaakt. Ook als gasten iels bijzonders willen, dan is dat voor* keuken geen probleem. Maar ik ber altijd degene die de gasten heeft* moeilijke dingen willen. In de keuken weten ze dat gewoon: Lotte is hel meisje dat altijd terugkomt om de bonnetjes aan te passen.' 'Maar ik loop af en toe zelf ook moei lijk te doen. Dan ben ik lui en wil alle borden in één keer van een tafé naar de keuken brengen, dat ka- gewoon niet. Dan ben ik halverwea en dan moet ik gaan rennen omes ik het anders niet houd. Die border, zijn zo zwaar, en dan ligt er nog niet eens een berg pannenkoeken mei beleg op. Ik ben in het eerste dat ik hier werkte kilo's afgevallen Lotte Schermer krijgt spierballen van de zware borden. gasten, ze genieten echt van het en inmiddels heb ik zelfs eten. Maar aan fooi doen ze niet, van het borden tillen. Ik fiets maar dat is niet erg. Duitsers geven acht kilometer heen e'n terug om te altijd ongeveer anderhalve euro, bij werken, in het restaurant loop ik os» een drankje of bij een diner, dat nog een paar kilometer en ik til hee maakt niets uit. Maar Duitsers mixen veel kilo's. Dit baantje is erg goK altijd 7-up door hun bier, en dat vind voor mijn conditie.' ik dan wel weer jammer.' In Klif 23 hoeft Lotte amper te strij- Sietze Vermeité Subsidie voor De Wielewaal Als de gemeenteraad akkoord gaat, krijgt dorpshuis De Wiele waal in De Waal van de gemeente een investeringssubsidie van totaal €11.782,- voor renovatie van het gebouw en aanschaf van inventaris. De renovatie omvat onder meer het aanbrengen van een invalidentoilet, schilderwerk en het verbeteren en veiliger maken van de entree. Met de werkzaamheden is een totaalbe drag van €31.125,- gemoeid. Conform de subsidieverordening worden het invalidentoilet en de betere ingang voor de helft ver goed. De rest komt in aanmerking voor een tegemoetkoming van 25 procent. 'Texel is vol' 'Texel is vol.' Op het uitspreken van deze zin staat bij de WV zo onge veer de doodstraf. Texel is nooit vol, is les één voor nieuwe mede werkers. De WV kan soms geen boeking meer maken. Of volgens de bij de WV bekende informatie kan alles bezet staan. Maar dat is heel wat anders dan vol. Er kan immers altijd nog wel ergens een plekje zijn. Het komt overigens steeds min der vaak voor dat de WV gasten teleur moet stellen. Zelfs in de vier weken hoogseizoen, van half juli tot half augustus, kan de WV nog tot kort van tevoren meerdere accom modaties aanbieden. Dat betekent dat er op Texel meer dan genoeg bedden zijn, zeker gedurende de elf maanden van het jaar dat het geen hoogseizoen is. Lege bedden Dit betekent dus ook dat als er bed den bijkomen, je eigenlijk lege bed den creëert. Het toerisme op Texel is een verdringingsmarkt. Het aanbod is groter dan de vraag. Het is dus onverstandig om meer bedden te realiseren. Wel is het heel verstan dig om de kwaliteit te verbeteren en TFXEk Eilandgasten. Hoe krijgen we ze en hoe houden we ze? In deze nieuwe rubriek van en over WV Texel elke maand cijfers, standpunten, tips van gasten en voorbeelden van eilandpromotie. vooral de prijs-kwaliteitverhouding te bewaken, zodat de concurrentie positie van Texel sterker wordt. Als het nodig is voor bedrijven om te groeien, zou je kunnen denken aan het verhandelbaar en verplaatsbaar maken van 'bedrechten'. Natuurlijk zitten daar veel haken en ogen aan, maar zoiets moet toch oplosbaar zijn. En door de spreiding van het toerisme over het gehele jaar is er nog heel veel groei mogelijk in het totale aantal overnachtingen per jaar. Vorige eeuw Ooit, in de jaren zeventig van de vorige eeuw, is bedacht dat het eiland maximaal 45.Q00 toeristen zou kunnen ontvangen. Al jaren is bekend dat in het hoogseizoen, als Texel op z'n volst is, er in wer kelijkheid ongeveer 36.000 toeris ten op het eiland verblijven. Dat is meer dan genoeg in de ogen van de meeste Texelaars. Maar ook in de ogen van de meeste toeristen. Die komen niet voor drukte, maar voor het eilandgevoel: rust, ruimte, natuur en gezelligheid. Het moet dus vooral niet drukker worden. Ik moet er dan ook niet aan denken dat het aantal van 36.000 toeristen dat nu in het hoogseizoen op Texel verblijft, zou toenemen tot 45.000. Dat betekent nog eens 9000 per sonen en dus ook zo'n 3000 auto's erbij. Proefballonnetjes Het is dan ook niet goed doordacht te zeggen dat er wel kan worden bijgebouwd, zoals verschillende' personen op sleutelposities in de Texelse maatschappij de laatste tijd steeds weer doen. Steeds opnieuw wordt een proefballonnetje opgela ten om de bevolking langzamerhand te laten wennen aan dit vroeger onbespreekbaar geachte item. En dat werkt, want zelfs de wethouder geeft aan na te denken over verho ging van het toeristisch plafond, en niemand protesteert Toch is het niet zo moeilijk om de proefballonnen door te prikken. Zo wil een groot vakantiepark dolgraag uitbreiden, met als argument dat al jaren huisjes worden gehuurd door een kleiner gezelschap dan het maximumaantal dat erin kan. Juist dit argument pleit tegen uitbreiding: stel je voor dat er echt 45.000 toe risten tegelijkertijd op het eiland rondrijden, hoe leuk is het dan nog om hier te wonen of op vakantie te zijn? Tegelijkertijd wordt nu al geklaagd over de problemen bij ver huur. Het is nu al moeilijk om alles de rest van het jaar en zélfs in té hoogseizoen vol te krijgen. Wie* 'schuld' is het als dat straks b? i die extra huisjes niet lukt? Veronica Bos Nu de gast aan het woord: Al jaren brengen wij onze vakantie door op Texel. Ik bespaar mij de moeite om over het eiland de lof trompet te steken, maar ik wil wel de organisaties die zich bezig houden met het eiland een pluim geven. U zorgt en/oor dat alle geledingen van vakantievierders aan hun trekken komen. Wande laars, fietsers, ruiters, gehandi capten, in beperkte mate automo bilisten en motorrijders enz. Voor elke geleding zorgt u voor een prima voorziening. Hulde! Verder zorgt u ervoor dat de dorpen op het eiland zoveel mogelijk hun eigen betekenis houden. U con centreert een bepaald vakantie- gebied in een dorp als De Koog. terwijl u andere dorpen zovee mogelijk in hun 'oorspronkelijk waarde laat. Waar wij ons een beetje zorg#1 om maken, is dat de woning bouw maar steeds doorgaat. I' begrijpen goed dat het moeif is om bepaalde ontwikkeling# af te toppen, maar wanneer is grens bereikt? Wij wensen u veel succes met dj werk voor het nieuwe seizoen, m zullen er deze vakantie weer zijn Fam. Wiersn* Leeuwaitfco

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6