Inventieve organisatie 'overdekt' Strenderpop Symfonische rock en politiek engagement op sfeerrijk festival TEXELSE 2 COURANT oPIENie E Agenda teso I" DINSDAG 15 AUGUSTUS 2006 De organisatoren van Strenderpop zijn niet voor één gat te vangen. Ondanks de slechte vooruitzich ten besloten ze vrijdagmiddag al - 24 uur voor aanvang - het muziek festijn tóch te laten doorgaan. Om te voorkomen dat de toeschou wers een nat pak zouden oplo pen, werd een grote tent opgezet, die een deel van het terrein bij de muzieknis aan de Oranjestraat overdekte. Mede dankzij de inventiviteit van Wil lem Witte. Jan Bloem, Biem Vlaming, Jan-Willem Vlaming, Rob Haak, Ene Blom en Jaap Trap - samen de orga niserende Stichting Oosterender Pop (STOP) - werd de vijftiende aflevering een succes, al waren veel bezoe kers duidelijk niet op de hoogte van de getroffen maatregelen, 's Mid dags, toen het lange tijd pijpenste len regende, was het relatief rustig, zodat de tent iedereen zonder pro blemen kon bergen. Een nadeel was ook dat de afstand tot het podium nogal groot was. In de tussenliggen de ruimte stonden houten banken, die door de regen kletsnat waren, waardoor niemand erop wilde zitten. Pas toen het tegen het einde van de middag opklaarde, stroomde het publiek toe en ontstond de gezellige festivalsfeer die het evenement altijd zo kenmerkt. De optredens waren zo als altijd zeer divers. Sfeervolle en akoestisch gebrachte liedjes werden afgewisseld met stevige rock, vro lijke punk en dampende blues. En terwijl sommige bands al jarenlang bestaan en op menig aflevering van Strenderpop optraden, beklommen andere na een handvol repetities het podium voor hun vuurdoop. Kesiorbabiri Nieuw was ook Kesiorbabiri, maar de ervaring die de bandleden samen hebben, wordt misschien alleen nog overtroffen door The Rolling Stones of Golden Earring. De naam was een samentrekking van de eerste twee letters van de voornamen van de leden: zanger Kees Klaassen, gitansten Sil van Dijk en Orph Oost veen, toetsenist Bart van Dijk, drum mer Biem Vlaming en bassist Rikus Kloosterhuis. Het gelegenheidsge zelschap speelde symfonische rock, complexe muziek die niet vaak op festivals te horen is. Verantwoor delijk voor die keuze waren Biem Vlaming en Sil van Dijk. De twee hadden elkaar gevonden nadat Vla ming (die ook in de organisatie zit) Na twee keer Si n repeteren verraste Kesiorbabiri met complexe symfonische rock. Strenderpop was 's middags of kropen onder de tent, die Van Dijk had gepolst of 'zijn' Pound cake gezien de vijftiende editie van het festival weer eens op Strender pop zou kunnen optreden. Van Dijk wilde wel, maar kreeg zijn band niet bij elkaar, waarna ze besloten wat andere muzikanten op te trommelen. Toen het gezelschap bijna compleet was, concludeerden ze nog 'een echt goede zanger' nodig te hebben. Van Dijk trok de stoute schoenen aan en beide Kees Klaassen, die tot zijn verrassing meteen toehapte. 'Ik vind Pink Floyd, Genesis en Toto prachtig. Eigenlijk is het wel mijn muziek, maar ik kom er nooit aan toe het te spelen. Ik treed meestal op feesten en partij en op en daar willen de mensen toch vooral het populairdere werk horen', vertelde de entertainer. De anderen waren minder uitgesproken over het genre. Van Dijk: 'Biem en ik zijn gek van symfonische rock, de rest moest gewoon meedoen. Dat was niet zo'n probleem. Die jongens spelen alles. Orph vindt ook alles best, als het maar niet Nederlandstalig is.' Kwaliteit Het optreden was ondanks een paar kleine vergissingen van uitstekende kwaliteit. Niet zo verbazend gezien de ervaring van de muzikanten, ware het niet dat ze maar twee keer had den gerepeteerd, terwijl Klaassen zelfs helemaal geen tijd had kunnen vinden samen te oefenen. 'Ik treed in de zomermaanden zes of zeven keer per week op. Gisteravond was ik in Nijkerk, morgenavond sta ik in De Goorn. Alleen vandaag had ik toe vallig niets.' Van Dijk: 'Kees zei: als jullie het precies zo spelen als op de CD, is het geen enkel probleem. Dus dat hebben we gedaan. Maar het was wel gek hoor. Toen we vanmid dag werden aangekondigd, stapte hij het podium op en begonnen we te spelen.' Klaassen had genoten, maar vanzelf was het niet gegaan. 'Het is ingewikkelde muziek, die ik nooit eerder hadden gedaan. En het zijn allemaal lange teksten. Het was hard werken om ze erin te krijgen. Eigenlijk hadden we geen repertoire voor een heel optreden. Vandaar dat we er nog twee nummertjes van Bon Jovi en Di-rect bij hebben gekozen. Die zijn niet zo moeilijk en pak je zo even mee.' Illegalen Groot was het contrast met het optre den dat The Psycho's later gaven. Michiel Dijkman, Martijn de Wijn en Marvin Gort zijn tussen de veertien en zestien jaar oud en spelen nog geen drie maanden samen. Aan hun enthousiasme deed dat niets af. Met veel energie brachten ze keiharde rock en punk ten gehore. Hier en daar ging wel eens iets fout, maar Watervoorraad Men heeft het er over dat er een gro tere watervoorraad in de omgeving van het bos moet worden aangelegd. Dat soort plannen zijn er al eerder geweest. De zomer van 1859 was bijvoorbeeld bijzonder warm en droog. Volgens de dagboeken van dominee Huizinga begon de droogte al op eind mei. Op 3 juni schrijft hij: 'Het schoone weder verhoogt onze vatbaarheid voor vreugde.' Maar na drie maanden was die blijdschap wel over en in augus tus lezen we: 'Een weinig regen, alles smacht naar regen. De pomp geeft nevens zoo veel andere geen water meer, de velden staan als verschroeid (7 augustus) Vannacht heeft het gelukkig een weinig geregend, wat veel heeft verkwikt (27 augustus) Er is bijkans nergens eenig vocht in de sloten. (30 augustus).' Er werd een oplossing voor het water probleem bedacht. Op 20 augustus 1859 schrijft Huizinga: 'Albert Keijser hier. Hij stelt een plan voor om een put te laten maken in de duinen van een vierkante bunder om daaruit in drooge zomers de landen te besproe- ijen.' (Het ging in die tijd niet om het gevaar voor bosbranden, want er was nog geen bos. De ontwatering van de Mient en duinvalleien was nog niet aangepakt. Er waren wel stukjes land ontgonnen om te gebruiken als weiland en bouwland voor duinaard appelen.) Het jaar erop was de zomer juist heel nat, zodat dit plan nooit Wat ik zeggen wou... Alex Roeka met 'Hadeskade' in Klif 12 werd uitgevoerd. In 1880 werd de Moksloot aangelegd om de duinen te ontwateren. Dat is uitstekend gelukt. Gronden die een maal ontwaterd zijn, blijven droog, ondanks allerlei natuurontwikkeling- vematting-projecten. Vroeger lag aan de binnenrand van de duinen een reeks meren, die op de kaarten van 1550 en 1596 te zien zijn. Van noord naar zuid waren dat het Hailloach (Alloo), het Blankenwater, het Dirckenwater en het Aldertsloach. In de loop der eeuwen stoven deze meren dicht. Als men werkelijk een groot waterbassin wil aanleggen, zou het mooi zijn als de oorspronkelijke meren in ere werden hersteld. Het nieuwe meertje achter het Hutje op de Hei ligt op dezelfde plaats als het Dirckenwater. Een mooi groot meer zou kunnen worden gegraven op de Schettersweid aan de Ploegelander- weg. Dat is een deel van het grote Aldertsloach, dat ooit het hele open stuk daar besloeg. Men is daar vorig jaar al begonnen met het aanleggen van kikkermeertjes, iets wat een veel groter en dieper meer zou kunnen worden, een meter of vijf diep. Dat is beter dan de fantasielandschappen die tot nu toe zijn aangelegd in het kader van 'natuurbouw' Begeleid door zijn veelgeprezen band, brengt Alex Roeka vrijdag in Klif 12 het programma Hades kade. Tien seizoenen trekt Roeka nu langs de Nederlandse theaters, daarbij gesteund door louter jui chende recensies en een groeiende schare fans. Hadeskade bestaat ui een overvloed aan nieuwe liederen, afgewisseld met hilarische verhalen, geestige invallen, gevoelige mijme ringen en absurdistische fantasieën. Over leven, liefde, verlangen, onze tijd, het verglijden van de tijd, de melancholie daarover en de levens lust die zich. daar tegen verzet. Alex Roeka (zang en gitaar) wordt bege leid door Jaco Benckhuijsen (piano en blokfluit). Peter van Os (accor deon) en Reyer Zwart (bas). De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €14,-. Voor af dineren is mogelijk, reserveren kan via tel. 319633 en e-mailadres info@klif12.nl. Irene Maas, Alkmaar. Achter 'Politie loopt achter feiten aan.Lijkt me ook logisch, want eerst moet er een strafbaar feit gepleegd zijn voor er ingegrepen kan worden. Een paar weken geleden kregen mensen die in de uitlooproute van de cafés zitten het advies licht verplaatsbare zaken als planten- potten en andere tuinattributen, gemakkelijk mee te nemen borden en dergelijke 's avond maar binnen te halen. Lekker om iedere avond met de spullen aan de sjouw te moeten en als een soort kangoe roe door je gang te moeten sprin gen om nog van de kamer naar de keuken te komen. Doe je het niet en wordt het vernield? Ja, dan had je maar. Eigen schuld, dikke bult. Ook het strafbaar stellen van de horecaondernemer die jonge ren met vervalste identiteitsbewij zen alcohol verschaft, is een heel kromme regel. Dat hij beboet wordt als jongeren buiten zijn medeweten voor anderen sterke drank halen, is gewoon te gek voor woorden. De plegers kunnen gewoon hun gang gaan, anderen zijn verantwoordelijk. Het beleid in deze is absurd, vragen om moei lijkheden. Wel is het geweldig voor de economie. We betonnen, van- daalbestendigen, zetten hekken en hangen extra zware sloten overal aan en alle vernielde spullen moe ten vervangen worden. Zo blijft er wel werk in de wereld. Onze eco nomie bloeit en iedereen is aan het reparatiewerk, behalve de schuldi gen. Die lachen zich rot, heffen het glas en trappen nog een tuinhekje in elkaar. Als we daar voor kiezen, valt er niks te klagen. We worden door een stelletje a-socialen op onze wenken bediend. Pien Verberg Actie voor intocht van Sinterklaas Automatiseringsbedrijf TCA is een actie gestart om geld in te zamelen voor de intocht van Sinterklaas. Bedrijven en particulieren kunnen hun oude inktcartridges inleveren bij het bedrijf, dat zorg draagt voor de verwerking en hiervoor een ver goeding ontvangt. De opbrengst van deze actie kan - bij voldoende deelname - oplopen tot enige hon derden euro's. De intocht van Sinterklaas kwam kortgeleden in het nieuws omdat hij wegens een gebrek aan middelen wel eens geen doorgang zou kunnen vin den. Inmiddels heeft de gemeente de subsidie verhoogd en hebben enkele bednjven en verenigingen hun steun toegezegd. Er is echter nog steeds een tekort op de begroting, wat de organisatie door middel van extra fondsenwerving probeert af te dek ken. TCA, dat al jarenlang cartridges inzamelt voor de goede doelen, heeft besloten de opbrengst van deze inza meling ten goede te laten komen aan de intocht. Het gaat om inktcartridges uit pnnters, niet om tonercartridges of andere zaken zonder waarde. Zouden deze toch in de bak terecht komen, is het de bedoeling aan de gemeente te vragen deze kosteloos te verwerken. Vooral cartridges van de merken HP, Lexmark en Dell zijn welkom. TCA hoopt met name op de medewer king van bedrijven, waar vaak veel cartridges worden gebruikt. daar zat niemand mee. Maatschap pelijk engagement toonden ze met de opmerking dat er 'geen illegalen zijn, alleen maar mensen', waarna ze en passant nog even het kapitalis me kapittelden om te besluiten met een luidkeels: 'Leve Oosterend!' De leden van STOP deden niet alleen organisatorisch van zich spreken. Ook betraden ze samen met de leden van bluesband Thirsty Work om een eigen versie van de ever green Gloria ten gehore te brengen. Een geslaagd idee was ook het her nieuwde optreden van alle presenta toren die de afgelopen vijftien jaar de revue passeerden en die ditmaal bij toerbeurt een band aankondigden. Voor herhaling vatbaar is de tentoon stelling met foto's, krantenverslagen en filmopnamen die sinds 1991 aan het festival werden gewijd. Alleen verdient het dan aanbeveling als extra service de namen van degenen die er te zien zijn erbij te vermelden. Het ontbreken ervan was dit keer het enige minpuntje. Joop Rommets Western clinics bij Cool Running Paints Bij Western trainingcenter Cool Run ning Paints aan de Eendekooiweg nabij Oosterend geeft Esther de Vries zondag 27 augustus demon straties en clinics westernrijden. Zij doet dit met haar tophengst PR Black Britches. De demonstratie, die om 10.30 en om 13.30 begint, bestaat uit uitleg over de verschil lende rassen westernpaarden, over het harnachement en de kleding en een demonstratie met uitleg van de verschillende disciplines. De demonstratie wordt om 11.45 gevolgd door een clinic horseman ship en om 15.00 uur door een clinic westernrijden. Het terrein is vanaf 10.00 uur open voor publiek. Toeschouwers betalen €2,50, deel nemen aan de clinics kost €35,-. Voor aanmelden en inlichtingen, tel. 06-21816560. Monument voor vlieger F16 Er komt een monument voor com mandant-vlieger Fabrice Massaux die op 9 september 2005 met zijn F16 is verongelukt bij Vlieland. Dat meldt zijn vader Daniel Massaux, die het gedenkteken precies een jaar later om 10.45 uur (het tijdstip van het ongeluk) op Vlieland zal plaatsen. Het betreft een granieten plaat met daarop onder meer een foto van de piloot en achterop de namen van zijn vrienden. Op welke plek op Vlieland het monument precies komt, is nog niet bekend. Nino Khutsishvili geeft concert in De Lindeboom De Georgische pianiste Nino Khutsishvili en de Nederlandse violist Xander Wadman geven zondag 20 augustus een concert in hotel De Lindeboom in Den Burg. Op het programma staan werken van Desplanes-Nachée, Dvorak, Part, Paradis-Dushkin, Ravel-Garban en Mozart. Nino Khutsishvili heeft een speciale band met Texel. Niet alleen omdat ze er eind jaren negentig een tijdje woonde, maar ook omdat Texelaars haar met financiële steun in staat stelden aan het Sweelinck Conser vatorium in Amsterdam te stude ren. Haar leraar was daar Hakon Austbo. Eerder, in 1992, was ze aan het conservatorium in Tbilisi in Georgië afgestudeerd bij pro fessor Temur Maturelli. Sindsdien trad Khutsishvili als soliste op met het Staats Philharmonisch Orkest van Georgië en was ze jurylid bij internationale wedstrijden voor pia nisten. Tegenwoordig geeft ze op de muziekschool van Tbilisi les aan buitengewoon getalenteerde kinde ren. Ze is nu in Nederland om mee te werken aan een kamermuziek- week in Noord-Brabant. Haar partner Xander Wadman is geboren en getogen in Sneek in Friesland. Na de middelbare school studeerde hij viool bij Jacques Meijer en orkestdirectie bij Alfred Salten aan het conservatorium in Groningen. Het diploma solospel behaalde hij bij Herman Krebbers aan het Sweelinck Conservatori um. Wadman is aanvoerder van de tweede violen van het Noord- Nederland Orkest in Groningen en is, vooral in het noorden des lands, geregeld als solist te beluisteren. Sinds drie jaar maakt hij deel uit van het Novak Trio. Hij remplaceerde bij diverse orkesten, waaronder het Concertgebouw Orkest. Hij speelt op een J.B. Vuillaume uit 1874. Het concert in De Lindeboom begint om 14.00 uur. De toegang is gratis. Na afloop wordt gecollecteerd voor een bijdrage in de kosten. Veel méér activiteiten staan in de (gratis) Vakantiekrant, die iedere vrijdag wordt verspreid, en op de website www.texelsecourant.nl. Dinsdag 15 augustus: In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg begint om 20.15 uur een concert van Maja Rood- veldt (sopraan) en Kerstin Scholten (harp). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. Cinema Texel in Den Burg vertoont Pirates of the Caribbean 2 (aanvang 10.30, 15.30, 18.30 en 21.30 uur), Cars (11.00 en 17.00 uur). Beesten bij de Buren (13.00 uur), Garfield 2 (13.30 en 19.15 uur), K3 en het IJsprinsesje (15.00 uur) en Amadeus; the Director's Cut (21.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont Nieuwsgierig Aapje (aanvang 12.00 uur). Zoop in India (14.00 uur), de Duits gesproken versie van Over the Hedge (16.00 uur) en Superman Returns (23.00 uur). Woensdag 16 augustus: Om 9.00 uur begint bij Ecomare een ontwaakwandeling. Deelname kost €7,50, opgave bij Ecomare, tel. 317741. In zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg wordt van 10.00 tot 16,00 uur een muziekproject gehouden voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In eetcafé De Rog in de Kikkertstraat in De Cocksdorp begint om 17.00 uur een optreden van de band Small- buzz. In Den Burg begint om 19.00 uur de finale van het Texels kampioenschap ringsteken. Op het strand bij paal 28 begint om 19.30 uur een strandloop. Inschrijven vanaf 19.00 uur. In café Sam Sam in De Koog wordt een Hollandse avond gehouden met Denni Christian. Cinema Texel in Den Burg vertoont Pirates of the Caribbean 2 (aanvang 10.30 en 21.30 uur). Cars (11.00 en 17.00 uur). Beesten bij de Buren (13.00 uur), Garfield 2 (13.30 en uur), K3 en het IJsprinsesje (15.00 uur), de première van de animatiefilm Monster House (15.30 en 19.00 uur) en Ama deus; the Director's Cut (21.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont Nieuwsgierig Aapje (aanvang 12.00 uur), Zoop in India (14.00 uur) en Superman Returns (16.00 uur). Donderdag 17 augustus: In zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg wordt van 10.00 tot 16.00 uur een muziekproject gehouden voor kinderen van 4 tot 12 In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 16.00 tot 21.00 uur de Dur- per Feestmarkt gehouden. Met van daag een mega-blingblingshow. Hoogwater te Oudeschild Di. 15 Q1.20 en 13.45 u. Wo. 16 01.30 en 14.14 u. Do. 17 01.50 en 15.00-u. Vr. 18 02.50 en 16.00 u. Za. 19 03.55 en 17.40 u. Zo. 20 05.50 en 19.16 u. Ma. 21 07.24 en 20.20 u. Di. 22 08.30 en 21.15 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 20 augus tus op om 06.29 en gaat onder om 20 59 uur; woensdag 16 augustus laatste kwartier: dinsdag 17 augustus doodtij. Op de Diek in Den Hoorn begint cc 19.00 uur het eerder afgelaste 0091 Texels kampioenschap touwtrekken Info en opgave bij Christa Bakker. Kamminga, tel. 319307. Op het strand bij paal 20 (nabij D, Koog) beginne om 20.00 uur demon- straties met het wippertoestel van KNRM. Cinema Texel in Den Burg vertoon; Pirates of the Caribbean 2 (aanvang 10.30, 15.45 en 21.30 uur), Garfield2 (10.45 en 13.30 uur), Monster House (13.00 en 17.00 uur), Zoop in Inde (15.00 uur), The Da Vinei Code(18t; uur) en de première van Miami fte (19.00 en 21.45 uur) Bioscoop De Kiekendief op vak», tiepark De Krim vertoont K3 en he IJsprinsesje (aanvang 12.00 uur), de Duits gesproken versie van Over the Hedge (14.00 uur), de Nedi gesproken kinderfilm Cars (16.00 uu; en een nachtvoorstelling van Super man Returns (23.00 uur). Vrijdag 18 augustus: Bij de kantine van ZDH aan de Wite weg nabij Den Hoorn begint om 19.x uur een crossloop. In theater Klif 12 in Den Hoorn brengl cabaretier Alex Roeka het programirc 'Hadeskade'. Aanvang 20.30 uur, toe gang €14,-. Diner vooraf mogeljk reserveren via tel. 319633. Bioscoop De Kiekendief op vale- tiepark De Krim vertoont K3 IJsprinsesje (aanvang 12,00 uur) Beesten bij de Buren (14.00 uur), d- Nederlands gesproken kinderfilm Cars (16.00 uur) en een nachtvoorstA: van Superman Returns (23.00 uur) TESO zet in en rond het weekeind; geregeld twee boten in en verzorg: dan ieder half uur een afvaart, zo vanuit Den Helder als vanaf Ta«. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tc uur, zaterdag van 8.30 tot 15.00 uj en zondag van 14.30 tot 20.00 iv Toch moeten automobilisten rekenr; houden met wachttijden. Die kunne vrijdag op Texel tussen 8.00 en 12,01 uur en in Den Helder tussen 12.03 en 16.00 uur oplopen tot een Zaterdag moet op Texel tussen 9XC en 10.00 uur en in Den Helder tusse 11.00 en 14.00 uur mogelijk een te? uur worden gewacht. Meer informs* over de veerdienst is te verknjgen tel. 369600 of website www.teso.ft I I XII sl R\V Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourantnl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advolentiwoniraclen en aantneorgm i.f 1 .ar, toepassing de CegHan veor M AOnfeW* Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35,05 33,45 (automnsa Per jaar 68,30 66,15 (amcnou; Bij verzending naar het buitenland zijn pa tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken vo afloop van de abonnementsperiode. Hulp aan platteland In voormalige Oostbloklanden Archief Als mycoloog en ook als voormalig medewerker van het Rijksarchief volg ik de berichten over schimmels in ons gemeentearchief met verbazing. Schimmelsporen horen bij het leven, en je hoeft er echt niet voor naar het bos; ze zijn overal. Het Centraal Bureau voor Schimmelcultures bij voorbeeld heeft onderzoek gedaan naar het voorkomen van schim melsporen in normale Nederlandse huishoudens. Overal bleken allerlei soorten aanwezig te zijn, op deur knoppen, op de afstandsbediening en de boekenkast. Maar toch vreten die schimmels je huis niet op. en ook niet je archief. Als je dat althans gewoon droog bewaart. En dat mag je toch hopen bij een archief. Inciden tele lekkage kan natuurlijk schade veroorzaken, en dat zou je eventueel kunnen laten restaureren, maar dat is iets heel anders. In de berichten wordt echter een beeld geschetst van een omvangrijke kostbare red dingsoperatie, noodzakelijk voor het voortbestaan van het archief. Allerlei woeste opties passeren de revue; vriesbehandelingen (helpen trouwens alleen tegen insectenvraat, \\Ttt ik zeggen wou- niet tegen schimmelsporen), mastraling (daar kun je wel n® steriliseren, maar als je het zo houden moet je alles luchtdicht v? pakken en nooit meer raadplege en uiteindelijk is men uitgekomen* een speciale stofzuigerbehande*! die 99,9 procent van de lucht VJ* en waarbij er geen contact mag tussen de eerste schoonmaker in® rij en de derde, om besmetting' voorkomen. Absurd! We hebben» hier niet over de vogelgriep of- Nee, de remedie is simpel: ge#£ alles droog bewaren, daar gaaf* om of daar zou het om moeten S53" Nou kan het natuurlijk geen k*# om de zaak eens af te stoffen®1^ eens een schone doos omheen^- doen, maar hier lijkt toch meer5» de hand. Nou vraag ik me toon ligt het nu aan de bencht9®^ is deze actie bewust zo gof®1 en als het laatste het geval is. verzint dan zoiets, en hoeveel dit kosten? Marcel Groene"#3- Oudescb» Ou

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2