'Bindingseis eilanden moet in stand blijven' 'Straks hebben we alle musea gehad' TEXELSE j COURANT Zeilverenigingen houden samen kampioenschap Ondanks regen laten gasten zich niet zomaar wegjagen Geknipt Voetbalblad VI over ZDH-Excelsior 'Onwillekeurig zoeken we naar de verborgen camera' DINSDAG 15 AUGUSTUS 2006 De Cocksdorper Kust Zeilvereni ging en Kustzeilvereniging Wes terslag houden dit jaar voor het eerst gezamenlijk het open Texels kampioenschap catamaranzeilen. Zondag wordt er gevaren bij paal 17, over drie weken bij paal 33. Het open Texels kampioenschap werd tot nu toe altijd georganiseerd door De Cocksdorp, maar daar begon de belangstelling de afgelopen jaren af te nemen. 'Onder de leden begon de vraag te rijzen of het niet een idee was het kampioenschap samen met Kust zeilvereniging Westerslag te houden', vertelt secretaris Robbert de Jong van de Durper vereniging. Van Wes terslag deden in het verleden soms al leden mee aan het open Texels kampioenschap, maar de afgelopen jaren was dat eveneens minimaal. De samenwerking werd een feit nadat Fedze de Haan en De Jong contact met Gosse Kruger van Westerslag hadden gelegd. Gisteren zetten de drie wedstrijdleiders de laatste punt jes op de i. Volgens De Jong doen in ieder geval acht boten van De Cocksdorp mee en zes tot acht van Westerslag. Het aantal kan nog groei en, omdat deelnemers zich tot vlak voor de wedstrijd kunnen inschrijven. Dat is komende zondag mogelijk tot 11.00 uur bij het clubhuis van Wes terslag ten zuiden van paal 17. De zeilers van De Cocksdorp varen daar 's ochtends gezamenlijk naar toe. 'We hebben rekening gehouden met de stroming', aldus De Jong. 'In de ochtend hebben we de stroming mee naar paal 17 en 's middags kunnen we met de stroming mee terug naar De Cocksdorp. Over twee weken is het precies andersom, zodat Wester slag er het voordeel van heeft.' Beide wedstrijddagen worden drie manches gevaren. Er wordt gezeild met behulp van de Texelratng die ook bij de Ronde om Texel wordt toegepast. De tijd wordt verrekend met de handicap van de boot. Bij slecht weer worden de wedstrijden van komende zondag verplaatst naar zondag 2 september. De tweede wedstrijd, die op zondag 10 september is gepland, wordt bij slecht weer eventueel naar zondag 24 september verplaatst. 'Dan heb ben we weer dezelfde stroming.' Bij het tuusrondje om het eiland begin juli werkten beide verenigingen ook al samen. h ie duinen bij het jongerengedeelte van het Kogerstrand bleef het regenwater goed staan. (Foto Bart van Eek) Na de heetste julimaand ooit, beleven we nu nattere tijden. Met bakken komt de regen uit de lucht en de gasten moeten hun vakan tie ergens anders doorbrengen dan op het strand. De markten en musea op Texel doen goede zaken. Hoewel een deel van de kampeerders de vakantie heeft ifgeblazen, zijn er nog genoeg achterblijvers. 'Er kwam een scheerapparaat voorbij drijven.' Bovenop de hoogste duin op het jongerengedeelte van het Koger strand probeert een groep jongeren een tent op te zetten. De wind waait bard en met hun voeten houden ze detent op z'n plek. Het doek van de Ouitentent wappert in hun handen terwijl ze het over de binnentent pro- stond daar ook een groep met het idee dat ze daar tenminste droog zouden staan, maar zij zijn wegge waaid.' Dat onderaan een duin ook geen slim idee is, hebben Bart en Niek afgelopen week zelf ontdekt. 'Wij waren hier vorige week zon dag met een hele groep gekomen. Het was mooi weer en we zagen een kuil onderaan het duin. Wij dachten: dat is een mooi plekje, zo beschut tegen de wind.' Toen het hard begon te regenen namen de oeren te krijgen. 'Ik zet mijn bagage jongens nog voorzorgsmaatregelen Daan Bot en Ellen Veensma uit Oss zijn iets minder te spreken over de vakantie tot nu toe. 'Gisteren had den we een prachtige dag', vertelt Ellen, 'maar voor de rest hebben we alleen maar regen gehad. Ik heb nu eigenlijk wel genoeg gehad, één dag zon op zes dagen regen is niet leuk meer. We kijken het morgen nog aan, anders vertrekken we. De hele dag binnen zitten kan thuis ook.' Daan zit voor de tent een boek te lezen. 'Eén van. Ik geloof dat wij de enige zijn hier die geen water in de tent kregen. Die blauwe tent heeft water moeten scheppen en er zijn net mensen weggegaan die een lekkende tent voordeel, dit boek komt zeker uit.' hadden. Wij hebben hier meer last van de wind. De stokken van mijn tent buigen steeds waardoor de tent inzakt. En we hebben er twee uur over gedaan om ons eten te koken. De wind blies het vlammetje uit.' Dan komt een van de jongens uit zijn tent. 'He, mijn slaapzak is ook nat.' Delcourtbeker er wel in, roept één van de meiden. Dan blijft de tent staan.' Ze zet haar tas in de tent, maar twee tellen later vliegt deze weer deels de lucht in. Dennis (17), Mirjam (16), Denise (18) enTwan (bijna 18) uit Zutphen zijn net aangekomen. Terwijl vrienden Wessel en Floris inchecken, probe ren zij alvast de tent op een droge ptek bovenop het duin op te zetten. 'Ik wisten wei dat het slecht weer ras, maar we zijn gewoon gegaan. We laten ons niet wegjagen door de regen van de afgelopen tijd. Het wordt vast weer mooi weer.' Ze zien 'et tegen de mogelijke regen op. t heb mijn regenjas mee en met door een geul rond de tenten te gra ven. 'Maar door de regen stroomde de hele kuil vol. Bij ons stond er tien centimeter water in de voortent.' Bij hun vrienden was het water ook de binnentent ingestroomd. 'Alles was nat; mijn CD-speler, de slaap zakken, kleren. Er kwam zelfs een scheerapparaat voorbijdnjven. Dat was zo'n goedkope van vijf euro, maar hij deed het nog wel.' De groep is toen naar huis gegaan omdat ze het niet meer zagen zitten. 'Wij gingen met onze vrienden mee naar huis, maar we vonden het zo leuk op Texel dat we weer terug zijn gegaan. Nu staan we wat droger. wat bier krijg je het vanzelf weer Vannacht hebben we nergens last warm.' Een paar vrienden die al op kcamping stonden, komen de zes "4pen om de buitentent vast te zet- iêfl. 'Lekker hoog en droog.' 'Dat is niet zo'n goed idee', vertel en Bart en Niek uit Nieuwegein en 'Jselstein, onderaan de duin wij zend naar het groepje dat hun tent aan het opzetten is. 'Vorige week van gehad.' Ondanks de regen hou den de jongens goede moed over hun vakantie. 'We hebben gisteren weer kunnen zwemmen, voor de tweede keer deze vakantie.' Tegenover Bart en Niek staan Erik, Jelle, Marco en Jan-Wouter uit Ede. Ook zij staan droog. 'Als je je tent goed neerzet heb je nergens last Vertrokken Ook op andere plekken op de cam ping zie je de sporen van de heftige regenval van de afgelopen dagen. Zeiltjes aan de tent moeten men sen wat extra leefruimte geven. Een enkele tent heeft een zeil over de tent heen, tegen lekkage. 'Veel men sen zijn al vertrokken door de regen van de afgelopen week', vertelt Lin da Hoogendoorn, die met man en kinderen in hun caravan kampeert. 'Als je de hele dag in je tent moet blijven en je zit op eikaars lip, dan is het niet leuk. Maar met een caravan is het wel vol te houden, dus wij blijven. Gisteren hebben we gelukkig op het strand kunnen liggen maar vanochtend begon de regen weer.' Dus stond deze ochtend het Mari tiem en Juttersmuseum op het pro gramma. 'We hebben nu al zoveel musea gezien, straks hebben we ze allemaal gehad', vertelt ze lachend. 'Voor de kinderen maakt het niet uit. Die redden zich wel met vriendjes en vriendinnetjes.' Bob Hoogenraad en Joop Kohn- horst hebben zaterdag op de golf baan bij De Cocksdorp de wedstrijd om de Delcourtbeker gewonnen. Bij deze (landelijke gespeelde) wedstrijd wordt fourball-betterball gespeeld. Twee spelers speelden als partners, ieder met een eigen bal. Hoogen raad en Kohnhorst eindigden negen slagen boven hun gemiddelde. Zij werden gevolgd door Arnold Wes- selman en Menno Schuijl 7) en Els Postma en Paul Schippers 6). Longest drives werden geslagen door Janneke Kamstra en Hans de Beer, de neary ging naar Menno Schuijl en Janneke Kampstra. Van Liere en Moor winnen ringsteken Marieke van Liere en Melanie Moor hebben donderdag de vijfde ring steekwedstrijd om de Jaap de Graaf bokaal gewonnen. Zij behaal den 17 punten, wat niet in de laatste plaats was te danken aan Wendy Bakelaar, die als gaststeekster in de toeristenronde liefst twee rin gen wist te steken. Een bijzondere prestatie, temeer omdat de boeren wagen waarmee werd gereden, niet geveerd is. Tweede werden Amy Groenewegen en José de Graaf met 15 punten. Omdal er drie combina ties met 14 punten waren, moest voor de derde plaats een barrage worden verreden. Omdat Janny Westerlaken daarbij een ring miste, eindigde zij met echtgenoot Gerrit op de vijfde plaats. Zowel Kerstin Nieuw seizoen eilandcompetitie Het nieuwe seizoen van de Randstad Eilandcompetitie volleybal begint op dinsdag 12 september. Nieuwe teams kunnen zich opgeven in de klassen heren, dames en gemengd. Teams die vorig jaar hebben deelgenomen, worden automatisch ingedeeld. Alle wijzigingen en nieuwe aanmeldingen kunnen per e-mail worden doorge geven aan eilandcompetitie@tevoko. nl. De inschrijving sluit op zondag 3 september. öe Waddeneilanden moeten in de toekomst bindingseisen kunnen Nijven stellen aan mensen die schop de eilanden vestigen. Elke «landgemeente moet die eisen kunnen omschrijven en ook Kif de reikwijdte vaststellen. stellen de eilanden in de geza- ~en!i|ke notitie Wonen op de Wad deneilanden is toch anders die tocent door de Eilander Raad is Esproken en binnenkort aan de 'fixelse politieke partijen wordt 'wrgelegd. Met de notitie willen de «landen veranderingen in de nieuwe Buisvestingswet van het ministerie Volkshuisvesting bewerkstelli gd Het ministerie wil in de nieuwe *8 bepalen dat gemeenten hun ^dingseisen in regionaal verband elkaar afstemmen. De Wadden- banden pleiten voor een uitzon- *""9. omdat de woningmarkten be eilanden niet te vergelijken aln met de woningmarkten op de "astewal. '"de notitie wordt uiteen gezet de eilanden eigen bindingseisen °dig hebben in ieder geval woon de te kunnen bieden aan men- die een bijdrage leveren aan de ^al-economische structuren op eilanden. Er wordt gepleit voor J61 behoud van de huisvestigings- bgunning waaraan de bindingsei- •"flekoppeld zijn. Op Texel is nu een dergelijke vergunning verplicht voor huizen onder de koopprijs grens van €272.268,- en huurwo ningen onder de huursubsidiegrens. Mensen die daar wonen moeten een maatschappelijke of economische binding met het eiland hebben. De eilanden vinden dat zij de omschrijving van die eisen verder moeten kunnen uitbreiden. Op die manier zouden eilandbewoners die een tijd aan de overkant studeren op latere leeftijd makkelijker moeten kunnen terugkeren. Dat is nu op Texel niet het geval. Een bredere omschrijving van de bindingseisen moet volgens de notitie ook ten goede komen aan eilandbewoners die een echtscheiding achter de rug hebben en dringend andere woonruimte nodig hebben. Voor hen kunnen de bindingseisen nu ook al na een echtscheiding intact blijven, maar daar moet de provin cie toestemming voor geven. 'In de nieuwe huisvestingswet moet deze regel terugkeren, maar nog beter is het ook hier de bevoegdheid bij de gemeente neer te leggen.' De eilanden doen een beroep op Volks huisvesting de vergunningenstelsels voor het behoud van woningen, het tegengaan van onrechtmatige bewo ningen en het splitsen ervan even eens in stand te houden. Doordat er in een beperkt aantal woningen een brede bevolkingssamenstelling moet worden gehuisvest, is stu ring volgens hen van groot belang. De eilanden vinden dat zij onder de nieuwe huisvestingswet ook de gelegenheid moeten krijgen harde in plaats van vrijblijvende afspraken te maken met woningbouwveor- poraties over het behoud van hun woningvoorraden. Dan doelen ze op de verkoop van bestaande wonin gen. Woningbouwcorporaties verko pen huizen om met de opbrengsten nieuwbouwprojecten te financieren. Dat is momenteel ook op Texel gaande, waar de Stichting Wonen Texel (SWT) zo'n honderd huizen in de verkoop doet om nieuwbouw in De Volmolen te financieren. Volgens de eilanden moet er met harde afspraken voor worden gezorgd dat op woningen die verkocht worden de bindingseisen van kracht blijven. Volgens directeur Jan van Andel van de SWT kunnen dergelijke wonin gen na verkoop buiten het vergun ningstelsel geraken. Hij wijst erop dat het beleid van de SWT er echter op is gericht zoveel mogelijk huizen in de sociale huur- en koopsector te realiseren. 'Dan hebben mensen een keus.' De SWT bevordert de koop van huizen met de zogeheten Koopgarantregeling waarmee men sen met korting een huis van de SWT kunnen kopen. Voorwaarde is dat het huis later aan de wonings tichting wordt terug verkocht. Onder het kopje 'Teambuilding in de kampeerboerderij' besteedde Voetbal International afgelopen week aandacht aan het trainings kamp dat eredivisievereniging Excelsior op Texel belegde. Dat de verslaggever zich voortdurend heeft lopen verbazen over het uitje van de Rotterdamse profs, blijkt uit het hele artikel, dat met een mengeling van hoon en mededo gen is geschreven en vergezeld gaat van een grote foto, waar op de selectie met een schaap poseert voor kampeerboerderij De Breemhoeve. 'Klein Duimpje doet het dit jaar met een begroting van 3,6 miljoen euro. Klinkt veel, maar daar heb je geen halve Klaas-Jan Huntelaar voor. Met zo'n begroting ben je normaal gesproken kansloos in de eredivisie. Maar de Rotterdammers zijn gepro moveerd en kunnen moeilijk zeggen dat ze niet willen. Heel hard trainen dus. Trainen op Texel', constateert hij. Verbazing vooral over kampeer boerderij De Breemhoeve, waar de selectie verbleef. 'Dne keer rijden we voorbij een vrijstaande boerderij met wat fietsen aan de zijkant. Hier kan het niet zijn, te klein, uiteindelijk toch maar even het erf op. Twee schapen, een geit. een massagetafel én Ton Lokhoff en André Hoekstra op twee Hartman-stoelen. Grijnzend biedt Lokhoff een watertje aan. "Meer heb ben we niet." Of hij AZ heeft gezien? "We hebben hier alleen Texel-tv De spelers liggen te rusten. Kom maar mee." De Brabander zwaait een deur open. Stapelbedden en tientallen lichamen op een paar vierkante meter. Was dit een gevangenis, dan zou heel Nederland op zijn achterste benen staan. Onwillekeung zoeken we naar de verborgen camera. Maar nee, dit is echt.' De verwondering geldt ook de gastheren. 'Excelsior is klein, Bij navraag blijkt de Texelse zesdeklasscr, net gepromoveerd omdat de allerlaagste zevende klasse is opgeheven, welgeteld vi)ftien seniorleden te tellen. Een aantal extra trai ningen moet zorgen dat de score vandaag onder de veertig blijft, hoopi de heer lap, in hei dagelijks leven schapenboer, maar van daag keurig in het pak. Lap is zowel voorzitter, speaker, lootjesverkoper, gastheer als de man die de arbiter van de boot haalt en brengt Simon Kelder, algemeen directeur van Excelsior, heeft wederom een prima locatie voor de KNVB ontdekt Als ze weer eens een nsicowedstrijd hebben, moeten ze het hier doen Dat vindt niemand Na een halfuur be trekt zijn gezicht. De doelman van de eilanders lijkt een potje LandispiUen in zijn toilettas te hebben, want hij stopt werkelijk alles. Christiaan Stolk is de naam Ik koop mijn trac tors bij zijn bedrijf, anders dreigt hij te stoppen en hebben we geen keeper meer bchetst voorzitter Lap zijn transferpolitiek. '.Ais dit maar geen verlenging wordt, want dan mis ik de laatste boot', pruttelt Kelder. van der Gracht als Anneke Boom behaalde de maximale score. Ook in de eerste en tweede ronde had den zij evenveel punten behaald, waarna de tijd doorslaggevend was. Rein Eelman reed het parcours met Anneke Boom in 22,84 seconden. Frits en Kerstin van der Gracht deden er 23,13 seconden over, zodat de combinatie van Eelman op de derde plaats eindigde. De Wel- koopbon was voor de combinatie Nanny van der Berg. Er reden zes tien wagens in de wedstrijd mee. De volgende wedstrijd is de laatste wedstrijd van de competitie. Deze wordt woensdag vanaf 19.00 uur gehouden in Den Burg. Inspannen kan op de parkeerplaats bij garage Kaczor. De combinaties in de kop van de competitie ontlopen elkaar niet veel, waardoor het een span nende strijd belooft te worden. Autocross uitgesteld De overvloedige regenval van afge lopen vrijdag en zaterdag heeft de organisatie van de autocross doen besluiten het evenement een week uit te stellen. De baan was te nat om verantwoord te kunnen rijden. Mits de weersgoden ditmaal wel meewerken, wordt de tweede en laatste cross komende zondag alsnog verreden. Ongeveer 150 coureurs bestrijden elkaar op het circuit aan de Hoofdweg in Eierland in diverse categorieën: stockcars, rodeoklasse en 4-cilinder- klasse. Ook is er een juniorenklasse voor Texelaars van 12 tot 17 jaar oud. De eerste manche gaat om 12.00 uur van start. De entree bedraagt €5,- voor kinderen tot 12 jaar en €9,- voor volwassenen. Crossloop ZDH Ondanks de regen die de hele dag viel, deden vrijdag toch nog 81 hard lopers mee aan de crossloop van ZDH. Tegen de tijd dat de wedstrijd van start ging, scheen er een waterig zonnetje, wat het voor de lopers bij zonder aangenaam maakte. Dat de omstandigheden mee zaten, was met name te merken aan de tijd van Jaap Witte uit Den Burg, die de 4.000 meter in 13.41 minuten wist af te leggen en daarmee het parcoursrecord tot op 19 seconden benaderde. De 1.000 meter miniloop werd in 3.23 gewonnen door Ruwen Gouwenberg uit Den Helder. Louise Taatgen uit Groningen won de 4.000 meter voor de jeugd (16.56). De 4.000 meter voor vrouwen werd voor de vijfde achtereenvolgende keer gewonnen door Christa Lap (17.46). Laurien Bakker eindigde in 40.37 als eerste op de 8.000 meter voor vrou wen. Bij de mannen legde Duco van der Kuijl deze afstand af in 34.03, twee minuten langzamer dan de snelste veteraan, Dick Zeedijk uit Hengelo (32.59). Vnjdag wordt de laatste cros sloop van het seizoen gehouden. Dan wordt ook het eindklassement opge maakt van lopers die minimaal drie keer hebben meegedaan. De snelste drie tijden bepalen de eindstand, die zelfs tijdens de laatste wedstrijd nog kan veranderen. Duppie duiken in Molenkoog Manon Boogaard won donderdag in zwembad Molenkoog in Den Burg de eerste prijs bij het duppieduiken. Hij deed mee in de categorie 'zon der diploma'. Doel van de wedstrijd was zoveel mogelijk muntjes van de bodem van het bad op te duiken. Tweede werd Micha Hoogerheide. De tweejarige Ceren, tevens de jong ste van de twintig deelnemers, werd derde. In de categorie 'diploma A en AB' ging de eerste pnjs naar Rien Kooten. Tweede werd Dervis, derde Liam Boom. De deelnemers in de laatste categorie hadden allemaal diploma A, B en C. Hier ging Henk' met de eerste prijs naar huis, Joey Metz met de tweede en Jessica met de derde. Alle deelnemers konden bovendien een schatkistje van de bodem opduiken. Volgende week wordt in het zwembad het drie daags evenement 'Buiten Kunst Molenkoog' gehouden. maar het hangt natuurlijk er maar net van af hoe je het bekijkt. Voor Zwaluwen Den Hoorn is het bezoek van de Kralingers het hoogtepunt in de 75-jarige geschiedenis. Aan de Van der Ven wint strandduincross Margot van der Ven uit Den Burg en Peter ter Burg uit Julianadorp waren duidelijk de besten bij de zondag gehouden strandduin cross door de duinen en langs het strand bij De Koog. Van der Ven finishte op de 9.300 meter in 43.12 minuten, Ter Burg in 36.57. Peter ter Burg dacht een concurrent te hebben aan Gerben van Vilste- ren uit Zwolle, niet wetende dat deze zich had ingeschreven voor de loop over 5.300 meter. Van Vilsteren werd afgetekend eerste op deze afstand (20.53), na ruim anderhalve minuut gevolgd door Emiel de Groot uit Zwolle. Snelste dame over 5.300 meter was Louise Taatgen uit Gro ningen (23.40). Voor de 1.200 meter verschenen zestien kinderen aan de start. Het was weer Rob ter Burg die eerste werd bij de jongens. Hij klokte 5.06. Eerste meisje was Lara Kreikamp uit Harderwijk (6.03). Er deden 54 hardlopers mee. Zondag wordt de laatste strandduincross van het sei zoen gehouden. Uitslagen: 1200 meter- Jongens - I.Rob ter Burg (Julia nadorp) 5.06; 2.Ruwen Gouwenberg (Den Hel der) 5.24; 3,Marek Mystovski 5.31; 5 Willem Wiering 6 02; 6 Axel Garritsen 6.38; 11 Maikel Bouthoorn 9.52 Meisjes - I.Lara Kreikamp (Harderwijk) 6.03; 2.Manjke de Vries (Ureterp) 6.39: 3.Alisa Kampen (Sneek) 7,55 5 300 meter: 1 .Gerijen van Vilsteren (Zwolle) 20.53. 2.Emiel de Groot (Zwolle) 22 34, 3.Dean Sal- wegter (Dordrecht) 23.21; 10.Arco Garrit sen 27.22; 13 Fred Wiering 28.04; 14.Launen Bakker 28.08; 16.Jan Dogger 28.30; 20.Jo Joseph 31.12. 9.300 meter 1.Peter ter Burg (Julianadorp) 36.57; 2.Herman Ploeger 41.11; 3-Margot van der Ven 43-12; 8.Cees Timmer 48.58. Voetbal rand van het vijfhonderd zielen tel lende Den Hoorn, ligt het pittoreske veldje te braden, bruin en gedroogd na de hittegolf die Nederland teis terde. Hoekstra kijkt bezorgd naar het glooiende landschap. "Als we hier zonder blessures van het eiland komen, ben ik een tevreden man." Speciale aandacht heeft de verslag gever voor ZDH-voorzitter Jaap Lap, 'in het dagelijks leven schapenboer, maar vandaag keurig in het pak'. Bewondenng heeft hij ten slotte voor de Hoornder keeper. 'De doelman van de eilanders lijkt een potje Lan- dispillen in zijn toilettas te hebben, want hij stopt werkelijk alles. Chnsti- aan Stolk is de naam. "Ik koop mijn tractors bij zijn bednjf, anders dreigt hij te stoppen en hebben we geen keeper meer", schetst voorzitter Lap zijn transferpolitiek.' Geen Waddenruiters naar NK Ermelo een winstpunt en een zesde plaats. De tweede proef, 185 punten, was wel goed voor een winstpunt, niet voor een prijs. Ook bij het springen, waarin zij uitkwam in de klasse B, viel zij buiten de prijzen. Ze reed beide keren het parcours uit, maar haalde teveel strafpunten. Twee Waddenruiters gingen van start in de springklasse L. Jorieke Meijer startte met Irco V voortvarend op het eerste parcours en wist als enige deelnemer ook de barrage foutloos te rijden, zodat zij een eerste plaats behaalde. Een prima uitgangspositie voor afvaardiging naar de Neder landse kampioenschappen. Mariska Witte liep met Typical Dutch hetzelf de parcours teveel strafpunten op om hoog te eindigen. In het tweede parcours tikten zowel Irco als Typical Dutch op dezelfde hindernis een balk af, zodat ze met een gelijk aan tal punten over de finishlijn kwamen. Witte was echter iets sneller, zodat Meijer achter haar kon aansluiten op een elfde plaats. In het eindklas sement over beide parcoursen, werd Meijer uiteindelijk derde. Zij staat nu als eerste reserve genoteerd voor afvaardiging naar Ermelo. De eerstvolgende dressuurwed- strijd op Texel wordt gehouden op 27 augustus. Een gecombineerde spring- en dressuurwedstrijd staat gepland voor 10 september. Hoewel de Texelse ruiters zondag op de Noordhollandse kampioen schappen in Hippolytushoef hun beste beentje voorzetten, pres teerden zij niet goed genoeg om te worden afgevaardigd naar de Nederlandse kampioenschappen in Ermelo. Alleen Jorieke Meijer behaalde een reserveplaats. In verband met de regenval besloot de organisatie alleen de wed strijden voor paarden te laten doorgaan. De wedstrijden voor pony's - die zaterdag gehouden zouden worden - zijn een week uitgesteld. In de dressuurklasse Z2 was Eva van der Linde een van de favorieten voor een startbewijs in Ermelo. Zij kon echter door een blessure van haar paard niet starten. Maren Kuy- per behaalde met Tristan 185 en 184 punten In de klasse LIGenoeg voor twee winstpunten, maar zij bleef buiten de prijzen. Nona van der Vis, die als reserve was geplaatst en door uitvallers toch van start mocht gaan, reed met Rozenburg's Part Two twee nette proeven in de klasse Z1. Scores van 198 en 217 leverden haar wel een winstpunt op, maar geen prijs. Wel een pnjs was er voor Sifra van derVis met Oralzflug Nova. In de klasse B behaalde zij in de eerste proef 191 punten, goed voor

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 5