Voorwerpen intact uit de grond Agenda teso TEXELSE 2 COURANT Watermode in Molenkoog Winters modebeeld op zomers strand Jolly Boys in Worsteltent (j eslaagd Vrijdag 25 augustus: In De Koog wordt tot en met zondag het Tropical Sea Festival gehouden. Ter hoogte van de firma Tatenhove aan de IJsdijk gaat om 19.00 uur een wielertijdrit van start als voorbereiding op de wedstrijd om de bedrijfsbokaal die op zaterdag 2 september wordt gehouden. In café De Kuip in De Koog vindt een optreden plaats van Poundcake. In de hervormde kerk van Oosterend begint om 20.15 uur een optreden van het Nederlands Fluitkwartet. Het programma omvat werken uit een lange periode, van de zeventiende tot de twintigste eeuw. De toegang bedraagt €10.- (kinderen tot en met 15 jaar betalen €3,-). Kaarten zijn ver krijgbaar bij de WV en voor aanvang bij de kerk. Cinema Texel in Den Burg vertoont Garfield 2 (aanvang 12.00 en 14.00 uur), Zoop in India (12.15 uur), Mon ster House (14.30 uur), The Fast and the Furious; Tokio Drift (16.00 en 21.30 uur), Cars (16.30 uur), The Da Vinci Code (18.45 uur) en Miami Vice (18.45 en 21.45 uur). Bioscoop de Kiekendief op vakantie park de Krim vertoont K3 en het ijsprin- sesje (aanvang 12.00 uur). Beesten bij de Buren (14.00 uur), de Nederlands gesproken kinderfilm Cars (16.00 uur) en Pirates of the Caribbean 2 (16.00 en 23.00 uur). Zaterdag 26 augustus: In De Koog wordt tot en met zondag het Tropical Sea Festival gehouden. In café De Kuip in De Koog vindt een optreden plaats van Poundcake. In pluktuin Anemoonè aan de Maai- keduinweg nabi] De Koog begint om 15,30 uur een workshop boeketbin- den. Voor informatie en opgave: tel. 06-30687184 of www.anemoone.nl. Cinema Texel in Den Burg vertoont Garfield 2 (aanvang 12.00 en 14.00 uur), Zoop in India (12.15 uur), Mon ster House (14.30 uur), The Fast and the Furious; Tokio Drift (16.00, 19.15 en 21.30 uur), Cars (16.30 uur) en Miami Vice (18.45 en 21.45 uur) Bioscoop de Kiekendief op vakantie park de Krim vertoont K3 en het ijsprin- sesje (aanvang 12.00 uur), Beesten bij de Buren (14.00 uur), de Nederlands gesproken kinderfilm Cars (16.00 uur) en Pirates of the Caribbean 2 (16.00 en 23.00 uur). Zondag 27 augustus: Om 10.00 uur houdt het evangelis tenechtpaar Jan en Paula Brouwer huissamenkomst in hun woning, Haf- felderweg 18, in Den Burg. In café De Kuip in De Koog vindt een optreden plaats van Amsterdamse Keessie. In De Koog wordt het Tropical Sea Festival afgesloten met een optreden van Trafssi in De Toekomst. Bij Western trainingcenter Cool Run ning Paints aan de Eendekooiweg nabij Oosterend geeft Esther de Vries vanaf 10.30 en vanaf 13.30 uur demonstraties en clinics westernrij den. Zij doet dit met haar tophengst PR Black Britches. Toeschouwers betalen €2,50, deelnemen aan de cli nics kost €35,-. Voor aanmelden en inlichtingen, tel. 06-21816560. In De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van dixielandorkest Jolly Boys. De toegang is gratis, bij mooi weer vindt het optreden buiten plaats. Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan in Den Burg is van 14.00 tot 17.00 uur open voor publiek. Toegang €1,50. In Klif 12 in Den Hoorn brengt het cabaretgezelschap Vrouw Holland het programma Starspray. Aanvang 20.30 uur, toegang €14,-. Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. Cinema Texel in Den Burg vertoont Garfield 2 (aanvang 12.00 en 14.00 uur), Zoop in India (12.15 uur), Mon ster House (14.30 uur). Pirates of the Caribbean 2 (16.00 en 21.30 uur), Cars (16.30 uur), Miami Vice (18.45 en 21.45 uur) en The Fast and the Furr ous; Tokio Drift (19.15 uur). Bioscoop de Kiekendief op vakay tiepark de Krim vertoont K3 en he; ijsprinsesje (aanvang 12.00 uur), Beesten bij de Buren (14.00 uur) er Superman Returns (16.00 uur). Hoogwater te Oudeschild Vr. 25 10.35 en 23.00 u. Za. 26 11.00 en 23.10 u. Zo. 27 11.25 en 23.35 u. Ma. 28 11.44 en 23.50 u. Di. 29 12.05 en 23.50 u. Wo. 30 12.46 en - u. Do. 31 00.04 en 13.00 u. Vr. 01 00.17 en 13.20 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 27 augus tus op om 06.41 en gaat onder om 20.43 uur dinsdag 25 augustus springtij; vrijdag 1 september eerste kwartier Maandag 28 augustus: De Texelse afdeling van De Zonne bloem houdt tot en met 2 septem ber een vakantiereisje naar Wehe-d» Hoorn. In de tuin van het woonhuis aan df Kogerstraat 13 in Den Burg worj van 10.00 tot 14.00 uur een yard- sale gehouden. Aangeboden woröy speelgoed, huisraad, boeken, kledn; plantjes en andere tweedehands? zelfgemaakte spullen. De Protestantse Waddenkerk Cocksdorp is van 13.30 tot 16,31 uur open voor publiek. Vrijwilliger, vertellen over de geschiedenis v? het gebouw. In dorpshuis De Wielewaal in DeWa begint om 19.30 uur een open bndge- drive. Deelname kost €2,50 per soon. Voor informatie: Piet Hopman tel. 312523. In de Twaalf Balcken in de Wet straat in Den Burg begint om 20£C uur een open schaaktoernooi De- name kost €1,-. In de kantine van SV De Koog as- de Boodtlaan wordt vanaf 20.00 uu bingo gespeeld. In de hervormde kerk van De Kot begint om 20.00 uur ling over Texel. Toegang €1,20. In het gebouw van Kotex aan Abbewaal in Den Burg begint on 20.00 uur een open klaverjasdnve.6 wordt met vaste maat gespeeld, deel name kost €3,50 per koppel. Cinema Texel in Den Burg verteert Garfield 2 (aanvang 12.00 en 14.CC uur). Zoop in India (12.15 uur), Ma ster House (14.30 uur), Pirates of Te Caribbean 2 (16.00 en 21.30 ui) Cars (16.30 uur), Miami Vice (18.45 uur), The Fast and the Furious; Trie Drift (19.15 uur) en een Sneak Prew (21.45 uur). Bioscoop de Kiekendief op vakarte- park de Krim vertoont K3 en het jr prinsesje (aanvang 12.00 uur), Bea ten bij de Buren (14.00 uur) en a Duits gesproken versie van Overtfe Hedge (16.00 uur). In het raadhuis begint om 20.00 een bijeenkomst van de raadsor- missie Grondgebied. Dinsdag 29 augustus: De Protestantse Waddenkerk in ft Cocksdorp is van 10.30 tot 16,31 uur open voor publiek. Vrijwillige*! vertellen over de geschiedenis va- het gebouw. Om 12.00 uur begint in EcoMare poppenkastvoorstelling jnses Moes en de lepelfamilie_Toegang gratis bezoekers van EcoMare. Om 14.00 uur begint in EcoMare të Duitstalig familieprogramma _ehat binnenstebuiten_Deetname €4,50 Het clubgebouw van de rnodelspoa- club aan de Emmalaan in Den 84 is van 19.00 tot 22.00 uur openvee publiek. Toegang €1,50. Bij voldoende deelname begint mti Ambachtscentrum aan het Wezenlirt in Den Burg om 19.30 uur een wï shop zeep maken. Deelname tó €11,50, opgave via tel. 314180. In de rooms-katholieke kerk van 0= Burg begint om 20.15 uur een or eert van Karin van Arkel (sopraa* Wijnand van Klaveren (orgel) en Ta Mellema (alt- en baritonsaxofoon)-^ toegang is gratis, na afloop wordtee* inzameling gehouden ter bestrit van de kosten. Cinema Texel in Den Burg vetta» Garfield 2 (aanvang 12.00 en 14® uur), Zoop in India (12.15 uur). Va ster House (14.30 uur), The Fast the Furious; Tokio Drift 21.30 uur), Cars (16.30 uur). The ÏE Vinci Code (18.45 uur) en Miami® (18.45 en 21.45 uur) Bioscoop de Kiekendief op vakara park de Krim vertoont K3 en het gsf® sesje (aanvang 12.00 uur), Beestend de Buren (14.00 uur), de Nederfarö gesproken kinderfilm Cars (16-00 en Pirates of the Caribbean 2 (16® en 23.00 uur). Op het strand bij Paal 9 wordt vS» 20.00 uur gevliegerd. Zondag 27 augustus wordt detw^- boot ingezet van 14.30 tot 20.00 u* Reizigers vanaf Texel moeten tis* 16.00 en 17 00 uur rekening met een half uur wachttijd. Meer matie op www.teso.nl of tel - of 369600. Wat ik zeggen wou... VRIJDAG 25 AUGUSTUS 2006 Karin van Arkel in kerk Den Burg Willem Broens in In de rooms-katholieke kerk van Den Burg is dinsdag een con cert te horen met de oud-Texel- se sopraan Karin van Arkel. Zij wordt op piano en orgel begeleid door Wijnand van Klaveren en Ties Mellema op alt- en bariton saxofoon. Het concert begint om 20.15 uur. Gezinsdag in nationaal park Speciaal voor Texelse gezinnen wordt zaterdag 9 september een familieprogramma gehouden in het nationaal park Duinen van Texel. Het programma start om 13.30 uur in het bezoekerscentrum en eindigt daar weer om 16.30 uur. Er wordt een flinke wandeling gemaakt, waarbij deelnemers op zoek gaan naar grote en kleine dieren in de duinen en het water Daarnaast worden opdrachten gemaakt waar bij alle zintuigen worden gebruikt. Deelname is gratis, opgeven kan bij Ecomare, tel. 317741. Er kunnen maximaal 25 personen mee. Een cameraman maakt opnamen voor een reclamefilm van C&A. Tussen de Pieter Witte, afstammeling van de Vrolijke. n de acteurs (met zonnebril) producent Op het strand bij de vuurtoren mocht het woensdag aangenaam warm zijn, toch liepen enkele dames en hun dochter Joy er warmpjes bij. Geen strandkleding, maar wollen truien en dikke jas sen overheersten het modebeeld op het noordelijkste puntje van Texel. De filmpjes die van het tafe reel werd geschoten zijn vanaf 2 oktober te zien op televisie. Het betrof namelijk opnamen voor een commercial voor de wintermode van C&A. 'En die filmpjes moe ten nu eenmaal in deze tijd van het jaar worden geschoten', vertelt Pieter Witte, eigenaar van Den der Productions dat de filmpjes produceert. Het is niet toevallig dat de opnamen op Texel worden gemaakt. 'Ik heb Texelse genen. Mijn grootvader Pieter-Jan Witte, van de Vrolijke, woonde tot zijn twintigste op Texel, in de Wever straat. Als kind logeerde ik regel matig bij familie op het eiland. Ik ben helemaal gek van Texel, kom er nog regelmatig en heb zelfs een huisje op De Krim. Toen de regis seur een fotografische omgeving zocht, wist ik de lokatie al. Dat het vandaag zonnig is, is geen pro bleem. Bij filmen heb je veel licht nodig. Gelukkig hangt er een dun ne bewolking, wat toch een win ters effect geeft. Die wolkenpar tijen horen misschien wel niet bij de winter, maar ik denk dat maar weinig mensen dat in de gaten hebben.' De filmploeg kwam met zo'n vijfentwintig mannen, vrou wen en kinderen, een stuk of tien auto's en een complete cateringaf deling naar Texel. In drie dagen tijd werden twaalf verschillende filmpjes van circa tien seconden geschoten. Witte: 'Als producent is het mijn taak om het tevoren allemaal goed te regelen. Als ik dat goed heb gedaan, hoef ik hier alleen nog maar toe te kijken.' Karin van Arkel behaalde in 2001 haar diploma solozang aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, waar zij studeerde bij onder meer Lenie van den Heuvel en Baba- ra Pearson. Al tijdens haar studie vertolkte zijn opera- en operetterol- len. Zo speelde zij Lady Billows in Albert Herring van Britten en Dido in Dido and Aeneas van Purcell. Na haar studie volgde zij masterclasses bij Christina Deutekom en Elly Ame- ling en bij het International Vocal Arts Institute van de Metropolitan Opera in New York. Daarnaast volgde zij de belcantocursus van Joan Sutherland en Richard Bonynge aan de Britte Pears School of Music in Aldeburgh. Van Arkel is regelmatig te horen in opera's, concerten en recitals en bij oratoria. Zo was zij te horen in het Gloria van Pöulenc en het Stabat Mater van Szymanowski. Zij speelde Rosalinde in Die Fledermaus en Lady MacBeth in Macbeth van Verdi. Als soliste werkte zij samen met het blazersensemble Cobla La Principal d'Amsterdam. Het Delphi-ensemble en het Ensemble Contours. Wijnand van Klaveren studeerde piano en orgel aan het Conservatorium van Amsterdam, won in 1999 het Bil- derberg Improvisatie Concours rond Louis van Dijk en behaalde in 2000 een prijs op het Nationaal Orgel Improvisatie Concours. Met saxofonist Ties Mellema won hij de tweede prijs in het Wolfgang Jacobi Wettebewerb für Kammermusik der Moderne en de Vriendenkrans van het Concertgebouw. Van Klaveren schreef en bewerkte muziek voor onder meer Arno Bornkamp, Ivo Janssen, het Utrecht String Quartett. Louis van Dijk, Jasperina de Jong en het Aurelia Saxofoonkwartet. Voor 2009 ontving hij van de Stichting Opera aan het IJ opdracht voor het schrijven van een opera. Ties Mellema studeerde bij Arno Born kamp aan het Conservatorium van Amsterdam en volgde lessen bij de Franse pionier Jean-Marie Londeix. Ook studeerde hij in Stockholm bij Christer Johnsson. Hij gaf diverse concerten met het mede door hem opgenchte Amstel Saxofoonkwartet en het Escher Ensemble. Daarnaast trad hij op met Hans Dulfer en de DJ's Nubian en Laid Back Luke. Hij won verschillende prijzen en is als hoofdvakdocent verbonden aan de Fontys en Artez conservatoria. De toegang tot het concert is gra tis, na afloop wordt een inzameling gehouden. Op het programma staan de Vier Letzte Lieder van Strauss, naast werken van Walton, Creston, Hoonigh en Mendelsohn. In totaal tien deelnemers, in leeftijd variërend van 5 tot 12 jaar, showden donderdag in zwembad Molenkoog in Den Burg hun zelfgemaakt mode, die als thema 'water' had. Lady speaker Ericka Voortman kondigde alle deelnemers vol gloed en verve aan terwijl zij hun kleding toonden op de catwalk. De eerste prijs, een waardebon van Kirry's Kidswear, ging naar Rien van Kooten (8 jaar) 'Opvoeden zó' Preventiemedewerkers van Bureau Jeugdzorg geven samen met een verpleegkundige van de GGD en wijkverpleegkundigen van Jeugdge zondheidszorg de cursus Opvoeden zó. De-cursus bestaat uit zes bijeen komsten van twee uur, de eerste op vrijdag 22 september, en is bedoel voor ouders van kinderen van drie tot twaalf jaar. Behandeld worden die als krokodil verkleed over de catwalk liep. Een handige oranje opbergzak werd gewonnen door Tessa van Kooten (7 jaar) als zee meermin Ariel. Nikki Joseph (12 jaar) behaalde de derde prijs als schelpengooiende zeemeermin. Alle deelnemers kregen een aardig heidje. Donderdag begint om 14.00 uur het Texels kampioenschap bommetje. zelfbeeld en zelfvertrouwen, regels en grenzen, prijzen en aandacht geven, verbieden en negeren, straf fen en het bevorderen van gewenst gedrag. De cursus wordt gegeven in het wijkgebouw aan de Schoon oordsingel in Den Burg. Deelname kost €15,- per persoon en €21,- per (echtjpaar. Aanmelden kan bij de Gezondheidswijzer van Corbis Plus, tel. 0223-650135 en via e-mailadres gezondheidswijzer@corbisplus.nl. Enkele amateur-archeologen heb ben bij opgraving op 't Buurtje in Oudeschild vrijwel complete krui ken en pannen uit de achttiende eeuw gevonden. De aardewerken voorwerpen lagen op een plek waar vroeger vermoedelijk de Skilsloot heeft gelopen. De amateur-archeologen vonden een steelpan, een kruik, een zalf potje en een test (kom). Volgens Gelein Jansen, één van de vinders, dateren de voorwerpen uit 1700 tot 1750. Hij vermoedt dat ze destijds zijn weggegooid in een zogehe ten zwaaiplaats die deel uitmaakte van de Skilsloot. 'Dat kan verklaren hoe de voorwerpen heel zijn geble ven. Ze zijn langzaam in de bodem gezakt en later is er grond overheen gekomen.' Een zwaaiplaats is een plek waar schepen kunnen draaien. Jansen en de andere Texelaars, die al een tijdje met opgravingen bezig zijn, baseren hun vermoeden op de afmetingen van de strook grond waarin zij de oude voorwer pen terugvonden. 'Dat is een strook die vrij breed is en een bocht maakt, vandaar dat we vermoeden dat het een dichtgegooid deel van de sloot is. We vinden er ook redelijk veel grote stukken terug.' De amateur-archeologen, verenigd in een werkgroep, verrichten hun opgravingen in samenspraak met de provincie. 'We laten ze telkens weten wat we gevonden hebben', aldus Jansen. De voorwerpen heb ben nog geen bestemming. Volgens Jansen zou het leuk zijn als ze een vaste plek op het eiland kunnen krijgen. De grote stukken en andere gevonden scherven qp 't Buurtje worden door de werkgroep in een schuur aan Slotskolk 18 in Oos terend opgeknapt. De groep komt woensdag 6 september weer bij een. Jansen: 'Mensen die het leuk vinden om mee te puzzelen, kunnen zich melden.' Ganzen De natuurbeschermingsorganisa ties hebben geconstateerd dat de natuur zichzelf regelt. De grauwe ganzen gaan vanzelf dood omdat er teveel waren. Mooi toch? Maar vindt die boer dat nu leuk? Zijn gras werd eerst opgevreten? En ziet de burger graag zieke en dode vogels? En zouden de (buitenlui)toeristen daar nu echt van genieten? Of zou je er misschien over kunnen denken dat preventieve maatregelen nog zo gek met zijn? Galerie 25 Limited P. Stark, Den Burg. De aardewerken voorwerpen uit de achttiende eeuw die bij 't Buurtje uit de grond werden gehaald. Te zien zijn onder indrukken die destijds bij de vervaardiging met de hand in de klei werden gemaakt. Foios Jan-Jaap Wavonin) De in deeltijd op Texel woonachtige kunstenaar Willem Broens expo seert van 3 tot en met 17 septem ber zijn ruiterrouteborden in Galerie 25 Limited in Amsterdam. Op de tentoonstelling zijn 25 bordjes te zien waarmee eerder in de Dennen de ruiterpaden werden aangegeven. Deze borden werden door de kun stenaar bewerkt en als ondergrond gebruikt. In een combinatie van beeld en tekst wordt het oude beeld weggeschilderd, gedeeltelijk gewist, beplakt, belijnd en betekend Broens exposeerde eerder in Amsterdam en kreeg op Texel bekendheid met 'de opening van de dichtbundel' op het strand (2002) en 'het circus van de geest' in De Waal (2005). '25 horses' werd samengesteld door Anne-Claire Vogtschmidt en wordt zondag 3 september om 16.00 uur geopend door P.F. Thomése. Galerie 25 Limited is gevestigd aan de Lijn baansgracht 311 Vrouwenkoor zoekt leden In De Worsteltent aan de Smitsweg begint om 14.00 uur, de toegang is in De Dennen vindt zondag een gratis. Als het weer het toelaat, vindt optreden plaats van dixielandforma- het optreden buiten plaats, tie Jolly Boys. De leden van deze groep spelen al sinds 1959 samen en zijn al jaren een graag geziene gast op het eiland. Ze speelden in De Jutter, De Zandloper, De Verrekieker en in De Worsteltent. In verband met de te ven/vachten drukte, raadt de organisatie bezoekers aan op tijd aanwezig te zijn. Het optreden Zangeressen met enige ervaring, die wekelijks op maandagmiddag willen repeteren, zijn van harte welkom bij het Texels Vrouwen koor. Om klankkleur en niveau ook voor de toekomst de behou den is het koor op zoek naar nieu we, bij voorkeur jonge, stemmen. Het Texels Vrouwenkoor werd opge richt in 1988 en telt momenteel 46 leden. Sinds vorig jaar is sprake van een lichte teruggang in dit aantal. Er wordt een klassiek repertoire gezongen, afgewisseld met muziek uit opera, operette en musical, leder jaar wordt een zomerconcert gege ven en verder wordt in de loop van ieder jaar een kleiner optreden verzorgd, bij voorkeur aan de over kant. Het koor repeteert elke maandag van 13.30 tot 15.30 uur in de voor speelruimte van de muziekschool. Geïnteresseerden kunnen altijd een of meerdere repetities vrijblijvend luisteren en meezingen. Meer informatie is te krijgen bij Ina Platte (tel 312122) en Marianne Dapper (tel. 314337). Alicia Saai uit De Cocksdorp heeft aan de Educatieve Hogeschool van Amsterdam en de Universiteit van Wolverhampton de opleiding Inter nationaal Degree in English and Education voltooid. Ze is daarmee lerares Engels in de tweede graad geworden. Saai gaat verder met een masteropleiding communicatiewe tenschappen aan de Vrije Universi teit in Amsterdam.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2