Sp°rt Korte cursussen en workshops Muziek- en Dansschool 'Voorbij Purmerend wordt het knijpen' 25-jarige toerclub van Vaals naar Texel Nieuw raadhuis kan negen ton goedkoper TEXELSE 6 COURANT Wielertocht uit Vaals voorspoedig verlopen ABC vindt diverse besparingen Texel'94 wint van Geel Zwart VRIJDAG 25 AUGUSTUS 2006 Wat bezielt wielrenners om in één dag op de fiets van Vaals naar Texel te fietsen, een afstand van 365 kilometer? 'Omdat het een uitdaging is om van het ene uiter ste puntje van Nederland naar het andere uiterste puntje te fietsen', leggen Simon Appel en Jan Zijm uit. In 1979 werd de tocht voor het eerst gereden, in 2000 voor het laatst. Omdat de Toerclub Taxi 312000 dit jaar 25 jaar bestaat, stappen komende zondag twaalf rijders in alle vroegte op de fiets voor de 'monstertocht' naar Texel. Simon Appel was er vanaf het eerste uur bij. Jan Zijm stapte een paar jaar later op. Appel: 'Ik zat toen bij Wiel ervereniging Texel (WVT) en er werd al een tijdje over gesproken dat het zo leuk zou zijn om die rit van Vaals naar Texel te maken. De eerste twee jaar hebben we dat onder de vlag van WVT gedaan. De voorbereiding was in die tijd met ideaal. Ik weet nog dat we Jos Huisman op laatst vooruit moesten duwen, omdat hij was vergeten te genoeg te eten. Hij was total loss.' Nadien zouden nog veel ritten vanuit het heuvelach tige land in Zuid-Limburg door het vlakke polderland worden afgelegd om te eindigen in de garage van de familie Van de Wetering, waar de renners steevast feestelijk werden onthaald door Martien en Jannie van der Wetering. Zijm: 'Zij liepen altijd over van enthousiasme, net zoals we nu aan Bart en Johan nog steeds prima huisbazen hebben. Martien ging wel mee naar Zuid-Limburg, om daar de dag ervoor een rondje mee te rijden. Want zo vroeg als wij 's morgens vertrekken, zie je nog niets van dat mooie landschap.' Zondag stappen Zijm en Appel samen met Marijke Stark, Roos Goslinga (debu tant), Sjaak Ransdorp, Jan Nico van der Ploeg, Dirk Haker, Ewout Riteco, Rinus Kooger, Loek van Vliet, Leen den Braven en Joost van Heerwaar den om half vier 's morgens op de fiets, om zoveel mogelijk in een rech te lijn naar Texel te fietsen. In België via Maaseik, om daarna Nederweert aan te doen om verderop, onder meer bij Amerongen en Tiel, met pontjes de rivieren over te steken 'Dan is de kop er wel af. Vervolgens fietsen ze naar Amersfoort om bij Soest een grote stop te maken om de inwendige mens te versterken. Appel: 'Een biefstuk onderweg doet wonderen.' Dan komt de Randstad in zicht, waarna de zwaarste kilome ters aanbreken. 'Voorbij Purmerend wordt het knijpen. In Noord-Holland heb je altijd die wind hé. Ik ben bang dat hij zondag uit de westhoek komt, wat betekent dat we hem de hele weg tegen hebben.' In Noord-Hol land scheidt het kaf zich doorgaans van het koren. 'De sterksten rijden doorgaans op kop. Maar als dat te lang duurt, dan wordt het ook voor de grootste krachtpatsers lastig.' Hoe lang de toerfietsers over de nt zullen doen, is nog een verrassing. Appel: 'We hebben het wel in dertien uur gepresteerd, maar ook wel eens in zeventien uur. Ik weet nog een keer Schuijl wint maandbeker Menno Schuijl heeft zondag op de golfbaan bij De Cocksdorp de maandbeker van de golfclub gewonnen. Ondanks een pittige bui was hij een klasse apart in categorie 1 (handicap 0-18). Met 79 slagen eindigde hij met een grote voor sprong op Janneke Kampstra (90) en Hans Montag (92). In categorie 2 (18,1-26,4) werd om stablefortpunten gespeeld. Thomas Wassenaar eindigde met 38 punten als eerste en verbeterde daarmee zijn handicap. Met gedegen spel werd Maeike van der Schaaf twee de (36). Ellie Boorsma werd derde (31). In de derde categorie (26,5-36) eindigde Maricus van der Wetering als eerste (40). Hij werd gevolgd door Ingrid Schippers (35) en Tonny van Koppen (30). De longest drive werd geslagen door Janneke Kampstra. Neary's waren er voor Gerda Bloem en Menno Schuyl. Ook Werden er liefst acht birdies geslagen. Knipsel uit de Texelse Courant van september 1982, toen de rit Vaals-Texel met succes werd verreden, een 'monstertocht' die tot 2000 werd gereden en nu weer wordt opgepakt. dat we onderweg 22 lekke banden hadden. Dat kost een hoop tijd.' Aan de trainingsinspanningen van beide sportfanaten zal het niet liggen. Zijm, die dit seizoen wat last had van zijn rug: 'Voor zo'n rit moet je minimaal 3000 kilometer hebben getraind. Ik heb er dit jaar 4000 opzitten.' Appel: 'Ik 6000. Laatst nog een ritje rond het IJsselmeer. De voorbereiding is een stuk beter dan in die eerste jaren, net als het materiaal.' Voor het geval zich pech onderweg voordoet, volgen Kees Ran en Kees Vmke de rijders op de voet. Ran zorgt ook voor het transport van de fietsen naar Vaals, waar de wielrenners zelf zaterdag per trein naar toe gaan. De rit Vaals-Texel is niet de enige acti viteit van de jubilerende toerclub, die elke dinsdagavond een toerrit op het eiland houdt en waarvan het ledental is gegroeid naar veertig. Het meer daagse uitje naar de overkant dat de laatste jaren wordt georganiseerd, trekt veel deelnemers. Zondagavond keren de wielrenners naar verwach ting met de boot van 19.30 uur terug naar Texel, waarna de ploeg feestelijk wordt onthaald in het gebouw van Taxi 312000. Texel'94 heeft dinsdag de eer ste overwinning van het seizoen binnengehaald. Op sportpark De Leeuwenkuil in 't Zand werd met 0-2 gewonnen van Geel Zwart. De eerste helft van de wedstrijd zagen de talrijke Texelse supporters twee gelijkwaardige ploegen aan het werk. Geen van de aanvallers kreeg veel kans, zodat de stand bij rust nog steeds 0-0 was. In de tweede helft was de agres siever spelende Texelse formatie de tegenstander duidelijk de baas. Het duurde evenwel tot de 65ste minuut voor Texel wist te scoren. De jonge spits Rick den IJzerman kreeg de bal aangespeeld door Michiel Valk en schoof deze buiten bereik van de keeper in het vijandelijke doel. De Zandtemer defensie zette alle zeilen bij om erger te voorkomen, maar ruim een kwartier voor tijd schoot Tim Kedde vanaf zeker twin tig meter de bal onbereikbaar voor de keeper in de rechterbovenhoek. Zaterdag speelt Texel 2 een oefen wedstrijd tegen Kolping Boys A1 uit Ouddorp/Alkmaar. Deze wedstrijd begint om 16.30 uur. Om 18.30 uur begint de tweede bekerwedstrijd van Texel 1 tegen Watervogels uit Den Helder. Beide wedstrijden wor den gespeeld op het veld aan de Haffelderweg. In de Texelse selectie spelen komend seizoen behalve routiniers ook diverse nieuwe gezichten uit de eigen jeugdopleiding. Verder heeft de club spits Michiel Valk, oud speler van FC Helder, aangetrokken voor meer scorend vermogen in de aanval. Skandi Texel In de haven van Den Helder werd eerder deze week door oud-Texe laar Pieter Inpijn de nagelnieuwe Skandi Texel gespot. Het in Zweden gebouwde bevoorradingsschip heeft een lengte van ruim 69 meter en is meer dan 16 meter breed. Naast de Rotterdamse sleepboot Texelbank is de Skandi Texel het enige zeeschip met Texel in de naam. Hoge score Durper paard bij keuring De merrie Wonderlady Texel van de firma Van der Linde in De Cocksdorp is reserve-kampioen van Nederland geworden bij de Nationale Merriekeuring van de Koninklijke Vereniging Warm bloed Paardenstamboek Neder land. Wonderlady Texel, die in De Cocks dorp is gefokt en opgegroeid werd tweede in de dressuurrichting voor 3-jarigen. Het paard moest in de finale, waaraan veertien merries meededen, alleen het paard Wio- na Utopia uit het Brabantse Sint- Oedenrode voor zich laten gaan. 'Dat was de gedoodverfde winnaar', aldus Annemarie van der Linde. Wonderlady Texel liet punten lig gen bij de stapronde. Tijdens de draf kwam ze zeer goed uit de verf. De jury prees de wijze waarop de merrie wist te schakelen. Volgens de jury kan het paard de komende jaren heel ver komen in de strijd om de zogeheten PAVO Cup. Dat zijn wedstrijden van de paarden stamboekvereniging voor vier- en vijfjarige dressuurtalenten. Wieta Corieta, een ander paard waarmee de firma Van der Linde naar de finale in Ermelo was, werd voortijdig uitgeschakeld. Het was de tweede keer dat een bij hen gefokt paard reserve-kampioen van Nederland was. De moeder van Wonderlady Texel, de 13-jarige Lady Texel, werd tien jaar geleden eveneens tweede in de dressuur richting voor 3-jarigen. De gemeente kan negen ton bezui nigen op de bouw van het nieuwe gemeentehuis. Dat blijkt het defi nitieve ontwerp dat bureau ABC Management Groep uit Veenendaal heeft opgesteld. De gemeente kan daarmee voldoen aan de opdracht van de raad om tien procent op de uitgave te besparen. De totale kosten worden teruggedrongen naar €11.168.623,- Bijna de helft van de negen ton kan de gemeente bezuinigen als het raadhuis niet op een terp van ander halve meter hoog wordt gebouwd, maar gewoon op de huidige hoogte van het voormalige Texelveld aan de Haffelderweg in Den Burg. De terp was een idee dat tijdens de inspraak avonden van architectenbureau Alberts en Van Huut was ontstaan. Door de zogeheten eilandtoeslag van de bouwkosten (bouwen op een eiland is duurder dan op de vastewal) te verlagen van 10 naar 6 procent kan de gemeente twee ton besparen. In alle berekeningen was tot nu met 10 procent gerekend. Navraag leerde ABC dat de werkelijke extra kosten tussen de 5 en 6 procent liggen. Andere besparingen worden behaald door de afdeling Beheer niet in het nieuwe gemeentehuis op te nemen, maar bij Gemeentewerken aan de Reijer Keijserstraat onder te brengen, door de raadzaal kleiner te maken en door een duurzame energieinstal latie (een zogeheten warmte-/koude- opslag) uit te besteden. Het verplaat sen van de afdeling Beheer levert twee ton op (scheelt in vierkante meters), het verkleinen van de raad zaal bespaart dertigduizend euro. Een besparing op de verlichting en het toepassen van wand- in plaats van vloergoten is bij elkaar goed voor vijftig mille. Er moet voor iets meer dan twee ton worden geïnvesteerd om het bespa ren mogelijk te maken. Als de terp wegvalt, is er geen ruimte meer voor een kelder waardoor er elders voor zeventig mille een fietsenstalling en een technische ruimte voor de warm- te-/koude- opslag moeten worden gerealiseerd. Daarnaast is volgens ABC zo'n vijftigduizend euro nodig om alle plannen aan de besparingen aan te passen en €90.000,- voor de vaste beplanting in het nieuwe raad huis. Volgens het definitieve ontwerp was die kostenpost nog niet opgeno men in de oorspronkelijke begroting. De besparing van negen ton is €65.000,- meer dan het college volgens de opdracht van de raad had moeten vinden. Burgemees ter en wethouders moesten mini maal €878.500,- besparen. Dat was bepaald in een motie van Texels Belang en de WD die in novem ber met steun van GroenLinks er- de PvdA een meerderheid in raad kreeg. Tijdens diezelfde raas werd bepaald dat de voorbereidin gen voor het nieuwe raadhuis een tijdje zouden worden stilgelegd, tol dat de gemeentelijke financiën wee op orde waren. Burgemeester Joke Geldorp benadrukt dat het raadt nog steeds in de koelkast staat, cijfers in het definitieve ontwerp kir, nen volgens haar door de politieke partijen echter worden meegewo gen bij de naderende bespreking? van de gemeentelijke begroting voor volgend jaar. Het definitief ontwe: wordt volgende week donderdag te informatie aangeboden aan de led? van de raadscommissie Middelen. Door de besparingen kunnen ft totale kosten worden teruggedron gen naar €11.168.623, Voordat ft besparing van tien procent om ft hoek kwam, lag er nog een kretfë van 13,2 miljoen euro op tafel. zit een vertekening in de bedra gen, omdat de gemeente door ft invoering van het BTW-Compensa- tiefonds anders met de BTW mee omgaan. Ook zijn de grondkost? (bijna een miljoen euro) nu ms? berekend in het krediet. De voor het aanpassen van het huidige parkeerterrein aan de Emmalaan? het aanbrengen van verkeerskunde- maatregelen wordt door het coi'eg- buiten het budget voor het meur.- raadhuis gehouden. Dat moet uit o; grondexploitatie van Den Burg Ztc worden gefinancierd. Uit het definitief ontwerp, een v?- volg op het voorlopig ontwerp vorig jaar door Alberts en Van Huut werd gemaakt, blijkt dat het aant? vierkante meters van het gebouw s teruggebracht van 5600 naar 492! Volgens het college bedragen o- bouwkosten na aftrek van de bez* niging en met een eilandtoesiac van 6 procent €1400,- per vierkante meter. Landelijk bedragen soortge lijke bouwkosten €1415,- per vier kante meter. 'De cijfers logenstrafte" dat het een duur gebouw zou zij-, aldus het college. Clubdag SV0 Verbroedering en gezelligheid sta? centraal op de grote clubdag de SV Oosterend zaterdag vanaf 16.31 uur houdt. Zo'n zeventig leden, is de B'tjes tot de veteranen, kom? bij elkaar op het sportterrein cr het nieuwe voetbalseizoen feeste? te openen. Er is een spel met n afloop een barbecue, met mede werking van dj's Jan Bruin en Den nis Jaspers van WET Radio. De Muziek- en Dansschool biedt ook komend cursusjaar een uit gebreid en gevarieerd aanbod aan korte cursussen en work shops. Volgens de school 'voor veel mensen een ideale manier om eens te proeven aan iets wat ze misschien nog nooit gedaan hebben, oude kennis op te fris sen of gewoon fijn met hun hobby bezig te zijn en die verder te ontwikkelen'. Er worden cursus sen gegeven op het gebied van muziek, dans, theater en beel dende kunst en voor alle leef tijden. Hieronder een overzicht. Voor meer informatie en opga ve: Muziek- en Dansschool, tel. 313493, e-mail info@mdt-texel.nl. Voor de meeste cursussen en workshops geldt dat zij alleen kunnen doorgaan bij voldoende deelnemers. Salsa en merengue Salsa, een verzamelnaam voor ver schillende dansen en ritmes, vindt zijn oorsprong op Cuba. Afrikaanse slaven brachten hun muziek mee naar Zuid-Amerika, waar deze zich vermengde met Spaanse ritmes. Gaandeweg ontwikkelde salsa zich op allerlei manieren en werd ook in Nederland erg populair. Dit geldt ook voor de merengue, die. ont staan in de Dominicaanse Repu bliek, een samensmelting is van muziek van de zwarte bevolking met muziek uit de westerse wereld. De cursus wordt gegeven in samen werking met dansschool Ambiente uit Den Helder. Hoewel inschrijven ook voor enkelingen mogelijk is, is het raadzaam als (dans)paar in te schrijven. 10 lessen van 60 minuten; maan dag 19.30 uur vanaf 18 september; docenten Amanda en Raymond; €70.-. Ierse dans Onder de bezielende leiding van Jarno de Leeuw wordt aandacht besteed aan de basis van de Ierse dans. Op moderne muziek worden losse 'steps' aangeleerd, die na enige oefening een dans vormen. Er wordt gewerkt aan de reel, de slip jig en aan een figuurdans (een groepsdans die veel op bruiloften wordt gedanst). Verder wordt ook enige tijd aan 'hardshoes' besteed. Zaterdag 7 oktober; 10.30-12.30 en 13.30-16.30 uur; €22,50. Stijldansen In voorbereiding. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de muziekschool. Directie Voor mensen die als amateur actief met muziek bezig zijn, maar nog niet dirigeren, voor mensen die wel dirigeren maar daarvoor nog geen opleiding hebben gevolgd, of ter verdieping van bestaande ken nis. Dirigeertechniek, stemgebruik, koorscholing, algemene muziekleer en solfège. 15 lessen van 2Vz uur; donderdag 9.10 uur vanaf 7 september; Karei Kok; €360,- (bij meer dan zes deel nemers €320,-). Theorie A tot en met D In acht lessen wordt de theorie behandeld die leerlingen moeten beheersen om een diploma te beha len op niveau A, B, C of D. Daar naast wordt geoefend met gehoor- oefeningen, muziekdictees, solfège en het tikken van ritmes. De cur sus kan worden afgesloten met een examen (met verplicht). Deelname aan het examen is verplicht voor leerlingen die praktijkexamen HaFa willen doen. ca. 8 lessen van 60 minuten; woens dag 18.30 uur; cursus A vanaf 4 oktober, aansluitend de cursussen B, C en D; Ed de Boer; €40,- voor leerlingen van de muziekschool €60,- voor volwassenen van buiten de muziekschool; examen: €10,- (gratis voor leerlingen van de leer- richting). Vlaams op Texel Een gezellig en leerzaam weekend met Vlaamse muziek-, zang- en dansworkshops. Bij de instrumen tale workshops, verzorgd door de groepen Embrun en Lirio, ligt de nadruk op samenspel en het (swin gend) spelen van Vlaamse muziek. Zaterdagavond staat de deur open voor iedereen die wil genieten van het open podium, klein concert, maar vooral het folkbal. 17, 18 en 19 november; Bert Lee mans (accordeon/trekzak); Toon van Mierlo (doedelzak); Harald Bau- weraerts (draailier); Wouter Kuyper en Sander v.d. Schaaf (samenspel 1); Ludo Stichelmeyer en Jonas Scheys (samenspel 2); Katrien van Craenenbroeck (dans); Jo van Bou- wel (zang). Meer informatie bij Loes Bakker: loesbakker@hetnet.nl, telefoon 0223-628580 of via website www. mdt-texel.nl. Musical Voor OSG-leerlingen van 13 tot 16 jaar. Met elkaar wordt een musical gemaakt, met alle ingrediënten die daarbij horen: zang, dans en drama. In deze onderdelen wordt door ver schillende docenten les gegeven. 40 lessen muziek, dans, drama (apart en gecombineerd); woensdag 16.15 uur vanaf 20 september (pro- beerles op 13 september); Docenten Anneke Berghuis, Imme Wassink en een dansdocent; €200,-. Muziek voor kinderen Muziek voor peuters (vanaf 1 jaar) 10 lessen van 35 minuten; dinsdag 9.15 uur vanaf 19 september; Imme Wassink; €38,-. Muziek, spel en beweging voor kleuters 10 lessen van 35 minuten; woens dag 15.30 uur vanaf 20 septem ber (muziek en beweging) en vanaf 1 november (spel en beweging); Imme Wassink (1e blok) en Simone Toorenburg (2e blok); €38,-. Intro Voor kinderen van 6 tot 8 jaar. 4 blokken van 5 lessen van 45 minu ten; woensdag 13.00 uur vanaf 20 september, 1 november, 17 januari en 7 maart; Imme Wassink; €84,-. Speelklas Voor kinderen uit groep 5 en 6 basisschool. 15 lessen van 50 minuten; woens dag 14.40 uur vanaf 4 oktober; Imme Wassink; €60,-. Zang Stemvorming Voor mensen die graag zingen en op een ontspannen manier meer over hun stem willen leren. Basiscursus: 10 lessen van 60 minuten; dinsdag 19.30 uur vanaf 19 september en 17 januari; Claudia Reij; €80,-. Gevorderden: 10 lessen van 60 minuten; dinsdag 19.30 uur; voor jaar 2007. Vergevorderden (jazz, pop, musical): 25 lessen van 60 minuten; maan dag 19.30 uur vanaf 11 september; €200,-. Aanmelding in overleg met de docent. Basiscursus klassiek: 10 lessen van 45 minuten; vrijdag 18.45 uur vanaf 22 september; Ellen Verburgt; €70,- Christmas Carols Voor elk niveau. Er wordt gerepe teerd vanaf 10.15 uur; om 16.00 uur is de openbare presentatie in een sfeervolle kerk. Desgewenst kan aan een (Engelse) lunch worden deelgenomen, verzorgd door Hotel Den Burg. Zaterdag 23 december; Ellen Ver burgt; €15,- (lunch €9,50). Muziek Spelorkest verstandelijk gehan dicapten 10 lessen van 45 minuten; maan dag 18.45 uur vanaf 18 september; Imme Wassink; €62,50. Drummen voor huisvrouwen 8 lessen van 45 minuten; donder dagochtend vanaf 21 september; Petra Dijkstra; €80,-. Probeercursus piano 6 lessen van 45 minuten; maandag en donderdag 19.45 uur (3 weken) vanaf 25 september; Tineke Schoo; €65,- 'Go Celtic' Een samenspelcursus voor (enigs zins) gevorderde instrumentalisten die gecoacht willen worden in het spelen van Ierse, Schotse, Britse, Bretonse, Gallische en Amerikaanse muziek. Met name geschikt voor viool, (dwars)fluit, tinwhistle, gitaar, accordeon, harp, cello en piano/ keyboard. Andere instrumenten in overleg. Gewerkt wordt aan zowel snelle (jigs, reels) als langzame slow airs, ballads, marches) melodieën, klankbalans, opbouw van instru mentatie en vragen/initiatieven uit de groep. 8 lessen van 45 minuten; woensdag 18.45 uur vanaf 20 september; Loes Bakker; €65,- Wereldmuziek Een verdere oriëntatie op diverse soorten traditionele volksmuziek uit verschillende windstreken, als Afrikaans, klezmer, Zuid-Ameri kaans, Oost-Europees, Keltisch en Vlaams/Nederlands. De nadruk zal liggen op de muzikale ontmoeting en het samenkomen van de ver schillende instrumenten. In overleg kunnen ook beginners instappen. Inschrijven kan met de volgende instrumenten: gitaar, fluit/tinwhis- tle, blokfluit, accordeon, viool, cello, piano/ keyboard, klarinet. Andere instrumenten in overleg. 8 lessen van 45 minuten; woensdag 19.45 uur vanaf 20 september; Loes Bakker; €65.-. Tinwhistle voor beginners Een kennismaking met de traditio nele Ierse (Keltische) muziek. Noten kunnen lezen is niet noodzakelijk. 8 lessen van 45 minuten; dinsdag 18.45 uur vanaf 26 september; Loes Bakker; €65,-. Basiscursus accordeon Een probeercursus voor iedereen die graag eens accordeon wil spe len. Instrumenten zijn aanwezig. 8 lessen van 45 minuten (4 weken); dinsdag 19.45 uur en donderdag 20.30 uur vanaf 19 september; Tineke Schoo; €80.-. Accordeonensemble In vijftien lessen worde stukken inge studeerd, die aan het eind van de cursus, en soms bij bijzondere gele genheden worden uitgevoerd. Voor dit seizoen staan onder meer op het programma muziek uit My Fair Lady, Malando's Noche de Estrellas en de concertwals Wilgerda. 15 lessen van 45 minuten; woens dag 19.30 uur vanaf 20 september; Ed de Boer; €105,-. Theater Jeugdtheater Voor kinderen van 9 tot en 12 jaar. Samen met de docent wordt een toneelstuk gemaakt. Deelnemers leren zich uit te drukken in bewe ging, lichaamstaal, klank en geluid. De cursus wordt afgesloten met een presentatie. 30 lessen van 1'/2 uur; donderdag 16.00 uur vanaf 21 september (open les op 14 september); Anneke Berg huis; €185,-. Jongerentheater Voor leerlingen van de OSG. De hele groep samen beslist op welke manier gewerkt gaat worden. Aan de hand van improvisatie of aan de hand van een bestaand stuk, of dat zelf een stuk wordt geschreven. De cursus wordt afgesloten met een voorstelling. ca. 30 lessen van 11/2 uur; don derdagavond vanagf 21 september (open les op 14 september); Anneke Berghuis; €185,-. Beeldend Aquarelleren Met een klein aantal kleuren wordt vanuit diverse schildertechnieken gewerkt. Al doende leren deelne mers de kleuren te onderscheiden en te mengen. Aan de orde komen het stilleven, het landschap (kleur en lijnperspectief), de architectuur en dieren. 10 lessen van 2 uur; woensdag 10.00 uur vanaf 20 september; Majo Homburg; €130,-, excl. materiaal (basispakket ca. €60,-). Stilleven van nul tot nu Tijdens de cursus staan er stil levens opgesteld, maar ook wordt op locatie gewerkt. Aan het eind van de cursus wordt een selectie van het werk tentoongesteld. Er wordt gewerkt met verschillend* krijtsoorten en acrylverf in zwart/W op groot formaat. 10 lessen van 2 uur; dinsdag 19.35 uur vanaf 19 september; Pauli? Valk; €140,-, incl. materiaal. Onder invloed van- begin twintigste eeuw Cursisten maken tekeningen, schil derijen en collages naar aanleidirc van opdrachten, geïnspireerd dof Picasso, Matisse, Klee, Munch» Dali. 10 lessen van 2 uur; dondenjs 19.30 uur vanaf 21 september; Pi" lien Valk; 150,-, incl. materiaal. Nat-in-nat Een schildertechniek waarbij waterverf op vochtig papier gewerkt. Ervaring met schilderenis niet nodig. 3 lessen van 2 uur; zaterdag 103 uur op 23 en 30 september» 7 oktober; Louise Kortenhoevff €37,50, incl. materiaal. Stempels maken Voor kinderen van 8-12 jaar. Deelnemers maken een stempel*» een eigen tekening. Zaterdag 14 oktober van 14.30 S 16.00 uur; Wieneke Boon; €7,50. Boetseren Een abstracte opdracht in klei. Zaterdag 25 november van tot 12.30 uur: Louise Kortenho** €15,- incl. materiaal. n 103' Portrettengalerij Een serie lezingen over kunstenaar en hun werk Rembrandt en Caravaggio Wo»8' dag 18 oktober, 20.00 uur, €6,-F geren €3,-), CKV-bonnen zijn t- dig. Bijbehorende tentoonstel Tusse de Banke van 12 tot enh 25 oktober. Picasso - leven en werk - P*f\ Valk; woensdag 24 januari, 20 uur.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6