'5 Texelaartje Rustige eerste avond Lionsveiling L±i D TEXELSE j COURANT Vannacht heb ik in een heerlijk zacht bed geslapen. Morgen slaap ik weer bij het Leger des Heils, als ik geluk heb' Familieberichten 25! leemannen kijken geboeid naar de opbrengst van de visnetten. {ris geen coffeeshop en ze kun nen niet het eiland af.' Met die «oorden overtuigde reisleider en voormalig dakloze Luuk Linde boom (64) het Straatjournaal te toezen voor een uitje naar Texel. Om even te leven als ieder ander, seen groep van zestig dak- en Siuislozen en acht begeleiders toensdag op het eiland neerge streken. Onder de vlag van het gen jarig jubileum van het Straat- «imaal mocht de groep mee op sn tweedaags reis. VRIJDAG 22 SEPTEMBER 2006 'Legitimatiebewijzen heeft niet ieder een, dus naar het buitenland kan niet. Ik vond dit eiland een goed alternatief. Het is een andere cul tuur en het lijkt een hele reis met de boot. Praktisch ook, alles is lekker dicht bij elkaar.' Lindenboom kwam in aanraking met het eiland doordat hij eerder bij de Albert Heijn in Den Burg Straatjournalen verkocht. Zijn levensverhaal is er een van uitersten: 'Als directeur van een keten reis bureaus heb ik in alle Hilton-hotels ter wereld geslapen. Na psychische problemen kwam ik op straat te staan en sliep bij het Leger des Heils. Ik heb mijn zus opgebeld en zei: Wie hier de nachtopvang binnentreedt, laat alle hoop varen, maar ik ging naar binnen. Ik had geen keus.' Door verkoop van de krant kon hij zijn schuld afbetalen en nu heeft hij weer woonruimte. Lindeboom werkt als vrijwilliger en geeft voorlichting op scholen. Op verzoek van hoofd redacteur en bestuurslid van het Straatjournaal Anthonie Vermeer (45) organiseerde hij het 'bednjfsuitje'. Er werden posters opgehangen bij opvangplekken en de inschrijvingen stroomden binnen. De reacties uit de groep over het eiland zijn lovend. Steeds wordt weer de vriendelijke bevolking genoemd. Lindeboom: 'Een dakloze vertel de mij Het lijkt alsof wij door jullie invloed beschaafder zijn geworden, en dat alleen maar door ze in hun waarde te laten.'Voormalig dakloze Bert Smit: 'Mensen kijken hier niet weg als wij komen' en Robin van Melle: 'Hoe vriendelijk de mensen ons hier behandelen heeft ook effect op de groep, ledereen gedraagt zich netjes.' Verkoper van het Straatjour naal Ruzanna Muradjan is erg blij met de groep: 'Er is geen ruzie'of problemen, ledereen doet lief tegen elkaar.' De sfeer onder de mensen is anders dan normaal, zegt Frank Bond van het Leger des Heils: 'Normaal ver velen ze zich, nu genieten ze. Het contact is veel jovialer, mensen zijn veel vrolijker.' Bond verwacht een leuke tijd voor de dak- en thuislo zen, maar stelt toch vraagtekens. 'Ik vraag mij af hoe het gaat verlopen met de drank. Maar de mensen zijn nu in ieder geval heel positief.' Inderdaad, aan boord van de TX 10 alleen maar blije gezichten en reac ties. Medewerker van het Straatjour naal Tillie Zegwaart (54) ziet het ook. Het doet haar veel om 'haar' mensen te zien stralen. 'Ze vinden het alle maal geweldig.' Dakloze Minouce Ras (36) reageert enthousiast en benadrukt steeds dat de trip naar Texel 'helemaal te gek is'. 'Voor de gezelligheid en leukigheid ga ik mee, maar het is al echt helemaal te gek om een normaal bed te heb ben. Ik heb vannacht in een heerlijk bed geslapen, echt lekker zacht.' Bij haar terugkeer naar het vaste land ontstaat een groot contrast. 'Als ik geluk heb, slaap ik vannacht weer in de nachtopvang ven het Leger des Heils.' Een bed is voor velen vanzelfspre kend, voor deze groep dus niet. 'Mensen kunnen nu douchen, daar zijn ze al ontzettend blij mee. Er zijn mensen bij die de afgelopen drie nachten op straat hebben geslapen. Het was dan ook een openbaring voor ze toen er vanmorgen koffie met gebak klaar stond op de Texelse boot. Ze wisten niet wat ze zagen,' zegt Lindeboom. De groep valt van de ene in de andere verbazing met het drukke en afwisselende programma. Volgens Zegwaart zeker een pluspunt van de reis: 'Je moet ze bezig houden anders doen ze vervelend of gaan ze drinken.' Het zal meevallen met het drukke programma dat mogelijk gemaakt werd door medewerking van Texelse bedrijven: 'We zijn bijna overal behoorlijk gematst. De slaap- plekken, het eten, de bierbrouwerij, de musea, het theater en de film. Dat was echt een meevaller.' Lindeboom had ook niet anders verwacht: 'Ik ben dakloos geweest, dus ik kan makkelijk bedelen.' Nu grap hij erover, maar de anderhalf jaar als dakloze waren zwaar. 'Ik zeg altijd dat jaren op straat tropenjaren zijn, die tellen dubbel', zegt Linde boom. Daarom was de reis voor het Straatjournaal een goede mogelijk heid om de groep eens te verwen nen. Hoofdredacteur Vermeer: 'Hier Luuk Lindeboom (links) in gesprek met Anthonie Vermeer. zijn de winsten voor de mensen die teugen. 'Twee dagen is eigenlijk met het echt nodig hebben, niet voor de genoeg,' zegt Ruzanna Muradjan aandeelhouders.' Omdat de krant lachend, 'volgende keer willen we goed draait, kunnen de verkopers een week.' en dak- en thuislozen daar nu van profiteren. En dat doen ze met volle Imme Bakker VERVOLG VAN PAGINA 1 Archief Dal betekent onder meer dat de ■Smaatbeheersing in een archief- swaarplaats aan strengere eisen -oet voldoen. Frans Visman (D66) «nd het voor de toekomst beter 3 het archief bij het Regionaal Vchief in Alkmaar wordt onderge- iracht. Volgens hem brengt een achiefbewaarplaats in de toekomst xk zware kosten met zich mee. De jdere partijen maakten uit stukken en burgemeester en wethouders de kosten voor verhuizing of touw van een archiefbewaarplaats tori niet veel ontlopen. Volgens Oosterbaan zou Texel met Den Hel- I nog dubt over de keuze 'issen behoud of aansluiting bij tkmaar, gezamenlijk een archivaris de arm kunnen nemen. 'Als het ïcinef hier blijft, hoeven we het ook te digitaliseren.' 'recteur Maarten Schenk van het «gionaal Archief, die de raadsver- aering bijwoonde, zei blij te zijn 2 Texel met de keuze voor een rJiiefbewaarplaats een duidelijk sluit over het behoud van archief heeft genomen. Schenk sprak na de vergadering met leden van de His torische Vereniging over de moge lijkheid om delen van het archief te laten digitaliseren, zodat het ook voor mensen aan de overkant beter toegankelijk wordt. 'Want Texel heeft een heel mooi archief. En wij hebben applicaties waarmee bijvoorbeeld kranten, foto's en stambomen kun nen worden gedigitaliseerd. Dat zijn kostbare systemen en die zou Texel niet hoeven aan te schaffen als we samenwerken.' Het gesprek tussen Schenk en de Historische Vereni ging verliep plezierig. 'We hebben de tijd gehad eens nader kennis te maken.' In de hele discussie gaat het over het zogeheten oud-archief dat van vóór 1985 dateert en tot de veer tiende eeuw teruggaat. Het semi- statische archief (stukken niet ouder dan twintig jaar) mag in een archiefruimte staan. Texel, Haarlem mermeer, Diemen, Amsterdam en Weesp zijn de enige gemeenten in Noord-Holland die op eigen grond gebied hun archief beheren. De rest van de 64 gemeenten heeft het ondergebracht bij één van de zeven regionale archieven in de provincie. VERVOLG VAN PAGINA 1 Toeristenbelasting Op Schiermonnikoog wordt de dag toerist €1,25 in rekening gebracht. Per overnachting wordt €1,10 gere kend. Gerbrand Poster (WD) vroeg zich af hoe het in de praktijk de dagtoerist eruit gepikt moet wor den. 'Als ik bij de boot sta en zeg dat ik bijvoorbeeld drie weken naar het Prins Hendrikhotel ga, is er nie mand die merkt dat ik een dagtoe rist ben.' Henny Festen (GroenLinks) die namens de coalitiepartijen het woord voerde, zei het belangrijk te vinden dat invoering van dagtoeris- mebelasting steun van alle partijen krijgt. Een ogenschijnlijk rustige opkomst op de eerste avond van de Lions veiling. De eerste kavels gingen moeizaam van de hand tegen lage prijzen. Later op de avond was de locatie aan de Vlamkast in Oude- schild ook niet afgeladen vol, maar wel gezellig druk. Behalve twee heren op VIP-locatie leken niet veel mensen voor het bieden te komen. Sociale praatjes in combinatie met een hapje of drankje overheersten. Maar mede-veilingmeester Benno Bakker beklaagde zich niet over de aanloop: 'Het moest wat losko men maar het is toch donderdag. De belangstelling is absoluut niet slecht. Wel zijn er veel mensen die alleen komen voor dingen die ze echt willen hebben.' Dit kan doordat via internet te zien is welke kavels geveild worden. Het tweede deel van de goederen van de Lions- veiling 2006 zijn vandaag (vrijdag) vanaf 17.00 uur te bezichtigen en worden vanaf 19.30 uur geveild. Bezwaren tegen plan Oost gegrond De vijf zienswijzen (bezwaren) die zijn ingediend tegen het ontwerp- bestemmingsplan voor de woonkern Oost zijn door het college allemaal gegrond verklaard. De bewoners van de panden Oost 18 en 16 hadden er bezwaar tegen gemaakt dat slechts één van deze woningen positief is bestemd. De andere zou onder het overgangsrecht vallen en voor sloop in aanmerking komen. Het college erkent dat de planontwerpers een vergissing hebben gemaakt. Beide woningen zijn legaal tot stand geko men en zullen alsnog een woonbe stemming krijgen. Twee reclamanten hadden bezwaar gemaakt tegen de bestemming 'recreatieappartemen ten' die is gegeven aan voor recreatie bestemde gebouwen aan de Loswal. B en w geven toe dat het in werkelijk heid gaat om geschakelde zomer woningen met zelfstandige entree en zullen het plan in die zin wijzigen. Een andere reclamant had erop gewezen dat een ongeveer 100 jaar oude boet op zijn terrein een goot- hoogte heeft van 3,45 meter en een nokhoogte van 4,50 meter. Dat is stnjdig met het ontwerpplan dat voor dergelijke bijgebouwen een goot- hoogte van maximaal 3 meter en een nokhoogte van 6 meter voorschrijft. B en w regelen dat door in het plan nadrukkelijk aan te geven dat de bedoelde boet is toegestaan. Voor verkoop en onder houd gazonmaaiers: Toro- dealer Garage Dros. Tel. 311611. Nieuwe collectie tassen van o.a. Sasa, Fred de la bretonniëre en Spikes en Sparrow bij Mantje Life style Stores. Kijk voor de kavels op de veiling naar: www.lion- stexel.nl. Nieuwe collectie Pépé jeans voor dames en heren Tops, broeken, rokken, truien bij Mantje Lifestyle Stores. Coverband met eigen stijl zoekt toetsenist en/of gi tarist, tel. 310533. Suzans Nagelstudio. Voor mooie nagels bij u aan huis. Nieuwe set nu €40 -. Tel. 06-54320978. CarCo Damesmode, Bin- nenburg 6. Onze nieuwe collectie is binnen. Lionsveiling 2006: don derdag 21 en vrijdag 22 september. Kijk voor de kavels op det veiling naar: www.lion- stexel.nl. Ruim assortiment pantof fels voor dames en heren bij Mantje Lifestyle Sto res. Voor energiezuinig was sen. drogen, koelen, vrie zen - Stiehl De Waal - De Voordeligste Prijs en de Beste Service. Voor levering of reparatie van al uw audio/video/wit- goed/satelliet belt u gelijk - Service Center Texel -311 777 Gezocht: huishoudelijke hulp, 1 a 2 ochtenden p.w. in Den burg, tel. 06- 23870224. Nagelstudio Nailja voor gelnagels en manicure be handeling. Bel voor info of afspraak 06-29506664. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. feboren: onze dochter «mijn zus Floor Louise september 2006 340 uur, 3970 gram Sander, Marrit en Joost Moens- Welboren Wilhelminalaan 54 |J79l AP Den Burg-Texel 'tor bezoek even bellen: 322160. tlCLe-rvUe Ji/UJiAejyje is geboren op 20 september 2006 om 12.08 uur sn weegt 3020 gram. [4or, Karen en Maarten Hoedjes-den Draak Hoofdweg 57 1795 JB De Cocksdorp tel 0222-311472 Graag voor bezoek even bellen foera, fa* heeft een zusje! kl fielukkia zijn wij de geboorte van dochter Maud is geboren w '9 september 2006 11.32 uur. Siweegt 3720 gram *'$51 cm lang. Otto. José en Tiime Goënga knhardlaan 170b PJ XJ Oen Burg «•f0222J 320602 jtor bezoek graag even Volblij zjjn vvtj mot do ^oboorto van onzo zoon Se-rvi Kvjan Som i? aoboron op 19 dovtombor 7-OOk om 1y5~7 wr on wocgjb ^53^ ^/nam Ma+tii? öakkor on Nolda dolman fyoatr'ylaan 66 1791 Tol. 'O6-^553990 Kraamfoo^t 7 on ofcbbor van 15"OO - 17 J>0 uvr Wat een wonder is ons door u gegeven. Een nieuw leven in ons leven, Jakob immanuêl. lief en klein, voor jouw komst zullen wij U, Heer, altijd dankbaar zijn. Jakob Immanuêl Onze zoon is geboren op 10 september 2006 om 12.35 uur en weegt 2635 gram. Monique Gertjan verheij Bernhardlaan 15 1791 XA Den Burg 0222 - 313353 voor bezoek graag even bellen. Deze parachutist ziet morgen Abraham! Dit 6-jarig meisje wordt vandaag 65 Gefeliciteerd! Kinderen en kleinkinderen Deze kleine meid wordt a.s. zondag Ik ben weer thuis. Reuze bedankt voor alle hulp en belangstelling. Siebrand Lups tel. 317402 Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Nagelstudio Nailja voor gelnagels en manicure be handeling Bel voor info of afspraak 06-29506664. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Voor een betrouwbare computer of laptop moet u bij TCA .wezen, Marico- weg 37a. Houtbouw „It Paradys- ke" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogara ges. tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geïmpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511 - 474655, fax 0511-475711. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Tegelzetbedrijf Tema- tex voor al uw tegels, tegelwerk en advies. Pe ter Witte, 311242. www. tematex.nl w ww. rijschool wester- huis.nl Tel. 0223 612328. 70% legeslaagden. Uitgebreid assortiment lederen jassen voor da mes en heren bij Mantje Lifestyle Stores. Brieven van Aagje Luijt- sen de post ligt voor u klaar in Het Open Boek. Lionsveiling 2006: don derdag 21 en vrijdag 22 september Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem. Voordeelland Ou- deschild, 322398. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw. Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Nieuwe collectie Mexx boys en girls. Mantje Life style Stores. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging. tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Tuinonderhoud. De Rij- cke Tuinen verzorgt voor u het complete aanleg en onderhoudswerk. Tei. 321300/06-25164777. www.voordeelland.nl voor reparatie. Halrcare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog. (0222) 317333. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Hoe ovelieef ik (zonder) liefde? Nieuw deeltje in de reeks, te koop in Het Open Boek. Steun de intocht van Sin terklaas. lever uw lege inktcartridge in bij TCA Maricoweg 37a. Hairstyling Talou is we gens vakantie gesloten van dinsdag 12 sept. t/m zaterdag 23 sept. Lionsveiling 2006. don derdag 21 en vrijdag 22 september. Chrysanten €1,50 per bos bij kwekerij Halsema, Gerritslanderdijkje 5 en aan Duykerdam 13. Kikkertje Lief, solo-voor stelling van Helen Gerret- sen, zondagmiddag in de bibliotheek. Kasten en tafels op maat gemaakt. Degelijk en mooi. Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Landrover. Voor verkoop en onderhoud: garage Dros. tel. 311 611. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Betaalbare kinderkleding van maat 56 t/'m 176 bij B-Kids, Hogerstraat 6. Ruime collectie dames en heren winterjassen van o.a. Mexx, River Woods, Relakz bij Mantje Lifestyle Stores. www.voordeelland.nl. Bruingoed en witgoed. Pedicure Elles Witte. Den Burg. tel. 322143. Fjallraven. Uitgebreide collectie overhemden, fleecetruien en broeken voor heren. Mantje Life style Stores. Kijk voor de kavels op de veiling naar: www.lion- stexel.nl. Lionsveiling 2006: don derdag 21 en vrijdag 22 september. Computer, UTP, audio- /videobekabeling, TCA heeft een ruime voorraad Maricoweg 37a. Kleinschalige ver- of nieuwbouw of renovatie. "De Boet", tel. 319710, W. Wiertz. Antiek, boeken, curiosa bij De Bonte Hond, Haven 12, Oudeschild Open 11- 17 uur, ma. gesloten. Groepstentoonstelling: van zaterdag 9 septem ber tot en met maandag 25 september in "Tusse de Banke". Texelse pro fessionele kunstenaars to nen hun werk. Alle dagen open van 13.30 tot 16.30 uur (behalve maandag van 10.00 tot 13.30 uur). Info: erutten@texel.nl of tel. 36 22 18. Kom een kijkje ne men! Ook voor inbouwappara- tuur - Service Center Texel - De Waal - 311 777 - De Voordeligste Prijs en de Beste Service! VV Texel '94 MB1 zoekt keepster, leeftijd 14-16 jaar. Bel: 317150. Kijk eens om je heen Er is in de 100 jaar dat Natuurmonumenten bestaat, veel bereikt. Nu moeten we vooruitkijken Want steun blijft nodig voor het veiligstellen van waardevolle natuurgebieden in ons land Meer dan ooit. Ga naar 100jaarlater.nl of steun ons via giro 9933. vo° laar_/^/ Natuurmonumenten Beschermt natuur in Nederland De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 5,10 6,80 8,50 10,20 11,90 13,60 15,30 17,00 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje Tarief incl. 19% BTW i Adres Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van:

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3