7 Website als wapen tegen loze beloftes Onwelkome huisdieren gedumpt Maartenwinkel geopend met muziek TEXELSE COURANT U BeclrijvigheidT j Kerkdiensten Medische zorg J-Julp verlening i oud Papier Radio Texel 106.1 Voorlichtingsavond over urineverlies foortaan is het afgelopen met ^blijvende beloftes. Dat stel- aiJacco Dros van de Hogeberg id Frank Oxener uit De Cocks- jorp, die deze week hun web site Beloofdisbeloofd.nl hebben gelanceerd. Het digitale platform I beloftes van politici, bedrij- iJ( instellingen en particulie- snvast. Bezoekers kunnen met Ün muisklik aangeven of ze de beloftes al dan niet geloofwaardig (iiden. Zo ontstaat een geloof- uardigheidsindex die veel zegt jyer het publieke vertrouwen in JI02» belofte en uiteindelijk over de die herinnert zich niet een belof- 2 die ooit is gedaan en waarvan nooit meer wat is gehoord? /ere; Gewoon vergeten. En de belover Drai temter mee weg. 'We schatten dat ti| driekwart van de beloftes die «orden gedaan de belover zich er Sertte rooit voor hoeft te verantwoorden', titelt Dros, die zich hier behoorlijk ■0i is gaan ergeren. Het idee om iet dit gegeven op internet wat te is ontstaan uit een samen- werking tussen Dros en Siep Kosse uit Zutphen, die het concept van het digitale platform ontwikkelden. Dros, die na zijn vertrek bij de WV een periode bij een dagbladcom binatie heeft gewerkt, heeft sinds anderhalf jaar onder de naam De Hoge Berg een eigen adviesbureau dat zich bezighoudt met product ontwikkeling in de mediawereld. Frank Oxener woont sinds ander half jaar op Texel en is kleinzoon van Jan Schreuder. die ooit het Jan Lig- tharthuis in de Prins Hendrikpolder bewoonde. Oxener houdt kantoor in De Waal en is mede-eigenaar van het softwarebedrijf Agile Dovadi BV, dat nieuwe programma's ontwikkelt. Met z'n partners bouwde hij de site. Hij omschrijft Beloofdisbeloofd.nl als een voorbeeld van een vernieu wend mediaconcept. Bij de bouw hebben ze gebruik gemaakt van de kennis van Dros over de 'oude' en 'nieuwe' media. Dros: 'Door hun Agile (vlug/lenig) manier van werken hebben zij erg veel aan het concept Jacco Dros en Frank Oxener, bedenkers en bouwers van de website Beloofdisbeloofd.nl. SOr. y Ml van de website. Inspelend op de Texelse actualiteit is het besluit van de Texelse pteenteraad over het historisch archief in een belofte vertaald. toegevoegd.' De bouwers maakten bij de bouw van het digitale plat form gebruik van nieuwe inzich ten en technieken. Oxener: 'Het ontwerp is niet van tevoren dicht getimmerd, maar we bouwen de website stukje voor stukje en spelen in op de inbreng en ervaring van de bezoeker, waardoor het onder weg nog flink van nchting kan wor den veranderd. Beloofdisbeloofd. nl is een uitgesproken voorbeeld van een zogenaamde web 2.0-toe passing, waarbij de bezoekers de toegevoegde waarde zelf creëren in plaats van alleen de geboden infor matie te consumeren.' Het werkt eenvoudig: iedereen kan elke belofte die is gedaan vast leggen. De bezoeker kan met één muisklik op het vignet (duim omhoog of duim omlaag) aangeven of de belofte geloofwaardig is of niet. Staat de teller op honderd, dan is het vertrouwen dat de belofte wordt waargemaakt het grootst. Maar staat de teller op nul, dan is dat vertrouwen nihil. Hoe meer mensen reageren, hoe betrouw baarder het oordeel wordt. Dros: 'We willen ons niet vergelijken met Foto Gerard Timmerman) Maurice de Hond, maar een hoge mate van respons zegt best veel.' De beloftes die het meest worden aangeklikt - en de bezoekers dus het meest bezighouden - komen desgevraagd automatisch boven aan de pagina te staan. Maar er kan ook op naam van de belover en op andere trefwoorden worden geselecteerd. Op het moment dat de belofte gerealiseerd zou moeten zijn, krijgt degene die de belofte heeft vastgelegd een seintje, zodat die de belover eraan kan hennne- ren. Rechtstreeks of via de media. Dros: 'Wat we er uiteindelijk mee hopen te bereiken is dat politici, bestuurders en andere mensen niet meer vrijblijvend beloftes kunnen doen en beter nadenken alvorens ze iets beloven.' Voor de liefheb bers zijn de nieuwste snufjes in de website verwerkt, zoals RSS-feeds, waarmee de internetter automatisch op de hoogte wordt gehouden van de nieuwste beloften. Inspelend op de Texelse actualiteit hebben ze woensdag, na het besluit van de gemeenteraad dat het histo risch archief op Texel moet blijven, deze belofte op hun website gezet. In het Gemini Ziekenhuis wordt don derdag 5 oktober een voorlichtings avond gehouden over ongewild un- neverlies bij vrouwen. Veel vrouwen kampen met deze kwaal, die hen belemmert in hun dagelijkse activi teiten of bij sporten. In veel gevallen zijn er eenvoudige oplossingen voor het probleem. Op de voorlichtings bijeenkomst wordt uitleg gegeven over de verschillende vormen van urine-incontinentie en de behande lingen die mogelijk zijn. Aan het woord komen gynaecologen, een uroloog en een bekkenbodemthe- rapeut. Ook is er gelegenheid voor het stellen van vragen. De bijeen komst wordt gehouden in de zr. Kueterzaal en begint om 19.30 uur. Voor opgave en inlichtingen: Patiën tenservicebureau, tel. 0223-696346, e-mail psb@gemini-ziekenhuis.nl. Parkeerwachters B en w trekken eenmalig €20.250,- uit voor het inhuren van parkeerwach ters. Deze wachters vervangen twee vaste parkeerwachters die sinds mei wegens ziekte langdung zijn uitge vallen. Tijdens de dne zomermaan den konden vervangende wachters worden betaald uit het ziektevervan- gingsbudget, maar dat geld is op. Genoemd bedrag is toereikend om de vervangende wachters tot het eind van het jaar in dienst te houden. Het college had ook kunnen beslui ten geen vervangende wachters in te huren, maar dat zou betekenen dat het toezicht op straat wegvalt en parkeer- geld wordt misgelopen. Parkeergeld is voor de gemeente een belangrijke inkomstenbron. Er is jaarlijks onge veer €400.000,- mee gemoeid. Handboogschieten Handboogvereniging Eilandschut- ters begint donderdag 5 oktober met een introductiecursus. Deze wordt gegeven in schiethal Odys seus aan de Emmalaan en begint om 19.45 uur. Aanmelden kan via tel. 06-21567738 of aan de zaal. Startweekend Kerkdienst Waddengemeente op locatie De hervormde en gereformeerde gemeente van Den Burg houden zondag een gezamenlijke dienst. Niet in één van de beide kerkge bouwen, maar op een plek aan het strand. Hiermee wordt aan het the ma, 'de zee', een bijzondere draai gegeven. Na de dienst wordt er een ■juttersluncir aangeboden en is er een programma voor jong en oud op het strand. Mensen die deze bijzondere dienst willen meemaken, worden zondagochtend tussen 9.15 en 9.30 uur verwacht op de Groene- plaats. Om 9.30 uur wordt geza menlijk naar het strand vertrokken, per fiets of auto. Voor degenen die niet per fiets kunnen komen, wordt voor vervoer gezorgd (eventueel van en tot aan de voordeur). Hiervoor kan tot zaterdagavond contact wor den opgenomen met Joke Vlaming, tel. 315321. hun museumpas mee te nemen. Dat scheelt in de kosten die de kerk moet maken voor de toegang tot het museum. Ook wordt ieder verzocht een lunchpakket mee te nemen. De organisatie zorgt voor soep, koffie, thee en limonade Er wordt tevens gelegenheid geboden een bijdrage te doen ter bestrijding van de kosten. Voor meer informa tie: Fred van Helden en Caroline der Nederlanden, tel. 318963. Kledingverkoop in Witte Burcht In de Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt zaterdag 7 oktober van 9.00 tot 15.30 uur de halfjaarlijkse verkoop van tweede hands kleding gehouden. Te verkopen (winter)kleding kan daags tevoren, vrijdag 6 oktober, tussen 18.30 en 21.00 uur, worden ingeleverd. De kle dingstukken dienen geprijsd te wor den ingeleverd, zodat de verkopers er ook niet zelf bij hoeven blijven. De kosten bedragen €0,30 per kleding stuk. Wordt dat verkocht, dan komt daar nog eens €0,30 bij. Afrekenen geschiedt direct na afloop, tussen 18.00 en 18.30 uur. Onverkochte kle ding gaat desgewenst naar een goed doel. Meer informatie is verkrijgbaar viatel. 314753 en 314762. mer van een historisch huisje van een familielid wórdt bekeken. Er zijn rondwandelingen op dins dag 26 september, 3. 10, 17 en 24 oktober. De tocht duurt ongeveer een uur en gaat steeds om 14.00 uur bij de Maartenskerk van start. Deelname kost €5,-. Voor informatie en opgave is Dros bereikbaar via tel. 318937. De rondwandeling is ook op afspraak mogelijk. Cultuurhistorie in rondwandeling door Oosterend Dros verzorgt de komende aand wekelijks een cultuurhis- trische rondwandeling door Oos- ïend. Ze deed dat op de Open knumentendag voor het eerst tkreeg toen zulke enthousiaste ficties dat ze besloten heeft er weven mee door te gaan. heeft zich laten inspireren door literaire rondwandeling die haar ïrLodewijk Dros onlangs schreef Kr het dagblad Trouw, waarvan hij Kacteur is. In tegenstelling tot haar loer, die een 7 kilometer lange tocht feette en ook de wijde omgeving nOosterend aan bod liet komen, Eperkt Immy Dros zich tot de oude m van het dorp. Veel aandacht ïsteedt ze uiteraard aan de visserij "eden en verleden. Ze omlijst de dl met 'een vleugje poëzie van wfcije Oosterenders'. onder wie ff oma Marrie Dros-Eelman. Haar ihlie, die al eeuwen in Oosterend root, speelt tijdens de tocht ook in opzichten een rol. Zo laat ze r doopjurk uit de negentiende zien sarin velen van haar voorouders als toy de kerk zijn binnengebracht. een oude tegelwand in de opka- Om het begin van het winter seizoen te markeren, houdt de protestante Waddengemeente komend weekend startweekend. Dit is het begin voor alle kringen en gespreksgroepen en van het jeugdwerk, clubs, catechese en JonK (Jongeren onder Kerktijd). Al deze groepen krijgen dit week end een programma aangebo den. De tieners vanaf 12 jaar zijn zater dag vanaf 18.30 uur welkom op het schoollandje achter De Akker aan de Kotterstraat voor een gezellig programma vol sport, spel en bewe ging. De jongere kinderen gaan op zondag met de ouderen mee naar het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild, waar zij op hun eigen manier stil staan bij het thema 'samen delen'. Daarnaast krijgen zij een speelse rondleiding door het museum. Dominee Petra Barnard verzorgt zondag een dienst in het Maritiem en Juttersmuseum. Deze begint om 9.30 uur en wordt bij mooi weer buiten gehouden. Centraal staat het jaarthema, 'samen delen'. Na de dienst wordt een rondleiding door het museum gegeven Daarna wordt gezamenlijk gegeten in het Zeemanskerkje. Mensen die de startzondag wil len meebeleven, wordt aangeraden Aan het begin van de zomer een konijn, een paar weken later een kip en afgelopen zondag weer een jong katje. Jan Pijlman van appartementenboerderij Heidehof begint zo langzamerhand het idee te krijgen dat zijn tuin aan de Jan Ayeweg een 'dumpplaats' is voor dieren die niet langer welkom zijn bij hun eigenaren. 'Het gaat waarschijnlijk niet om weggelopen dieren. Ik heb navraag gedaan bij mensen in de omgeving, maar niemand mist een dier. Ik moet zeggen dat ik het behoorlijk a-soci aal vind om er zo mee om te gaan', vertelt Pijlman. Het konijn is waar schijnlijk een mannetje, dat gezien de opmerkelijke kleuren van jonge konijntjes in de omgeving inmid dels al voor heel wat nageslacht bij wilde vrouwtjes uit de duinen heeft gezorgd. De kip verdween, maar is inmiddels al een paar keer in de Dennen gesignaleerd. Het katje heeft Pijlman toch maar naar Gretha Huysman van Dierenpension Texel gebracht. 'Ik geef zo'n beest heus wel een hap eten, maar we hebben al vier katten en dat vinden we wel genoeg.' Volgens Huysman gebeurt het gere- Bij Heidehof liep plotseling een jong katje ir geld dat dieren in de natuur worden uitgezet wanneer hun baasje geen zin meer heeft ervoor te zorgen. Hoe vaak, is volgens haar moeilijk te zeggen. Vorig jaar werden 130 katten bij haar gebracht, tegen 80 het jaar en/oor. 'Dit jaar lijken het er wel wat minder te zijn. Maar de herfstvakantie moet nog komen en die levert vaak een piek op.' Lang niet alle in de steek gelaten dieren worden uiteindelijk bij haar gebracht. Volgens haar worden de afgelopen jaren opmerkelijk veel kippen losge laten, waarschijnlijk als gevolg van de wegens de vogelpest ingestel de tuin. Foto Jon Pi/lman) de ophokplicht. 'Bij mijn buurman Kees-Piet Witte van Dordrecht liepen er plotseling veel meer dan hij er zelf had. Dat was geen toeval.' Voor tamme katten die bij haar wor den binnengebracht, probeert Huys man een adres te vinden. Verwil derde katten worden gesteriliseerd of gecastreerd en teruggezet. 'Die beesten wil toch niemand hebben.' Eigenlijk vindt ze het te gek voor woorden dat haar zorg nodig is. 'We moeten ons er niet toe verlagen onze eigen dieren uit te zetten als we ze niet leuk meer vinden. Dat is een treurige situatie.' 'e Maartenwinkel werd met het spelen van muziek officieel geopend. een optocht door het centrum officieel geopend door medewerk- 51 Den Burg hebben bewoners en ster Marian 't Hart van de weverij van "^'.erkers van het Maartenhuis het Maartenhuis. Zij onthulde een «sdag de verhuizing van hun naamsbord van de Maartenwinkel naar de Wereldwinkel aan de op de gevel van de Wereldwinkel. In ^straat gevierd de nieuwe winkel, die sinds augustus wnkel, die eerder bij de leef- al in de Wereldwinkel is gevestigd, genschap voor verstandelijk worden spullen verkocht die onder ^"dicapten was gevestigd, werd meer op de houtbewerking, in de kaarsenmakerij en de weverij van het Maartenhuis gemaakt zijn. De leef gemeenschap hoopt dat de verkoop op de nieuwe locatie beter zichtbaar wordt. De productie van goederen blijft plaatsvinden aan de Ruijslaan. Het Maartenhuis wil in de toekomst bewoners in de verkoop laten mee draaien aan de Weverstraat. VRIJDAG 22 SEPTEMBER 2006 Zondag 24 september 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 10.00 u. startzondag op het strand bij paal 9; ds. P.A. den Braanker en ds. J. Glazema. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. startzondag op het strand bij paal 9; ds. P.A. den Braanker en ds. J Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. C.F. Klaassen. Heilig Avondmaal. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn, dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: dienst in Oudeschild De Cocksdorp: dienst in Oudeschild Oudeschild: 9.30 u. startzondag bij het Maritiem en Juttersmuseum; voor ganger ds PC. Barnard GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser; extra collecte doopsgezinde vredesgroep. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. P Eemans uit Apeldoorn. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor. De Cocksdorp: 9.30 u JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing. 10.30 u.; Wachttorenstudie, 11.20 u. We z))n niet op de wereld om vrienden te maken, Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via een van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 Of 322008. Verloskundigenpraktijk; Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, i 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg. huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8,30-17.00 uur, tel. 0223- 650222, Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema. tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg: tel. 312112. Maandag t/m vnj- dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.. zon- en feestdagen 11 00-12.00 en 16.00- 17.00 u Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13 00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie tel. 0900-8844 Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Bnjder Versla vingszorg Texel, De Zes 12, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel 315602 of 06- 30215211; www.brijder.nl. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16 00 u., De Buureton, Beatnxlaan 43, Den Burg Tel. 312696 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. West straat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Witteplein, Molenstraat, Molend warsstraat. TEXELSI- "(Ol.RANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Imme Bakker Telefoon 06-19 03 00 84 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl zijn \ian loepassmg de Regelen voov hst AtSvertentrowazsn van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd b<i de Kamer van Koophandel en Fa&neHen Kosteloos toego/onden Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35.05 33,45 (automatisch) Per jaar €68,30 €66,15 (automat, Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Nabestelling foto's: www.beeldbanktexei nl Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinder programma) 18 00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Neder landstalig) 14 00 u. Wilder vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling) 21.00 u Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekpla ten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u Even bijpraten met... 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg. hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7