Dag van de Fiets trekt 1500 bezoekers TEXELSE 2 COURANT oPIENie Sp°rt E Agenda teso texelseAouiwit DINSDAG 26 SEPTEMBER 2006 In de sporthal stonden ook twee auto's geparkeerd, om het gebrui kersgemak van een fietsendrager te demonstreren. Doordat het weer meewerkte was het mogelijk fietsen te proberen op de wielerbaan. De belangstelling mocht dan groot zijn, ondanks het bezoekersaantal wordt nog geëvalueerd of het eve nement een vervolg krijgt. Van der Linde: 'We moeten eerst kijken of we er verder mee gaan. En zo ja, of dat dan jaarlijks is of tweejaarlijks.' De ontwerpwedstrijd die bij de Dag van de Fiets hoorde werd gewon nen door de oud-Texelse Lieven Piasmans. 'Zij had een ontwerp gemaakt voor een technisch hoog staande fiets gemaakt met een daarbij horende legenda,' zegt Petra Schut van Stichting Duurzaam Texel. Piasmans werd beloond met een zestal kaartjes voor science centre Nemo in Amsterdam. Grote belangstelling voor nieuwe modellen fietsen. De Dag van de Fiets in Sport hal Ons Genoegen heeft zater dag 1500 bezoekers getrokken. 'Het was de hele tijd druk, de bezoekers kwamen verspreid over de hele dag', zegt fietsen- verhuurder en -verkoper Erwin van der Linde. De standhouders, met onder andere mountainbikes, eenwielers, fietsendragers voor op de auto en elektrische fietsen, konden dan ook rekenen op veel interesse en vragen. Kinderen leefden zich uit met ver schillende, opvallende fietsen. Voor al de eenwieler en een fiets van de TLI die stapjes kon zetten, nodigden uit tot proberen. Het fietsen op de eenwieler viel niet mee, maar de standhouder kon houvast bieden. De nieuwste snufjes, moderne fiet sen en bijbehorende accessoires, stonden verspreid over een tiental stands. De standhouders hadden het druk met beantwoorden van vragen en het geven van uitleg. n de Technische Universiteit Delft zet stapjes. {Foto's Getart Timmerman) Wat ik zeggen Toeristenbelasting Met de nooit-genoeg-mentaliteit heeft onze lokale overheid weer een nieuw idee om de onverzadigbare graaizucht verder uit te breiden en zodoende de tekorten iets te beteu gelen of om nog meer uit te geven waar dat eigenlijk niet nodig is. Nor male burgers moeten bezuinigen, maar ons college ontwikkelt in al zijn wijsheid een mooi plan en wringt gewoon bij tijd en wijle de burger, en nu dus ook de dagtoerist, een beetje verder uit met verblijfsbelasling. Dit onder het mom van gelijkheid met overnachtende toeristen, waarom kan niemand eerlijk zijn en zeggen dat de tonnen voor het oprapen liggen en dat die toch met plezier in beslag genomen zullen worden, tevens wordt TESO als onbezol digd belastingambtenaar gebruikt en hoera, geen enkeling zal ontsnap pen, want niemand kan zich onttrek ken doordat je toch van Den Helder naar hier met de boot moet. Volgens de Gemeentewet mag het college namens de gemeente beslui ten dit soort onzinnige belastingen in te voeren, maar volgens de Grond wet (artikel 1) moet iedereen die legaal in het Koninkrijk der Nederlan den verblijft op gelijke gronden gelijk behandeld worden. Daarom vraag ik mij af of de Gemeentewet nu boven de Grondwet staat of dat het toch andersom is. Aan de overkant hoeft Gezondheidsmarkt in de Gollards Omdat de Dag van de Ouderen (1 oktober) dit jaar op zondag valt, wordt hier vrijdag aandacht aan besteed. In verzorgingstehuis De Gollards wordt van 14.30 tot 16.00 uur een gezondheidsmarkt gehou den, waar bewoners en bezoekers gezondheidsadvies op maat kunnen krijgen. Aanwezig zijn onder ande ren de apotheek en een diëtiste. Daarnaast bestaat de mogelijkheid een shiatsu-massage te krijgen, een behandeling bij de pedicure, een schoonheids- of reikibehandeling. Ook zijn gehoor- en gezichttests mogelijk en is er aandacht voor natuurlijke en gezondheidsbevorde rende producten. Door de grote belangstelling van bewoners van het tehuis zijn de schoonheidsbehandelmgen al vol geboekt. Geïnteresseerden voor een apothekers- of diëtistenconsult men dergelijke onzinbelasting niet te betalen. Als import-Texelaar, zoals velen dus van de overkant afkomstig en met daar nog (veel) familie, brengt dit mij ook bij de vraag hoe dit dan moet met familie van de overkant die op bezoek komt of op verjaarsvisite. Dit zijn toch geen toensten die voor Texel komen, maar voor de familie. Of als ik te voet of met de fiets vanuit Den Helder kom en een los kaartje koop? Dan ziet toch niemand dat ik hier woon en naar huis toe ga? Moe ten we dan misschien weer een nieuw identiteitsbewijs of moet men zich bij de boot gaan legitimeren? Of krijgen wejnisschien wel een tegoedbon of T-bïljet waarmee de door Texelaars en visite teveel betaalde belasting kan worden teruggehaald? Dat is wel goed voor de werkgele genheid overigens, want dan heeft er weer een ambtenaar op het gemeen tehuis een dagtaak. Of was dat niet de bedoeling? Frans van der Reyken, Den Burg. Klaverjassen in De Witte Burcht In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg wordt tot en met mei iedere eerste dinsdag van de maand een open klaverjasdrive gehouden. De opbrengst hiervan is voor een door de spelers te bepalen goed doel. Eerder werden al het Tessel- huus, de Zonnebloem en de Reuma patiëntenvereniging verblijd met een bijdrage uit deze drives. Voor de kop pels die op de tien hoogste plaatsen eindigen, is een prijsje beschikbaar en na afloop wordt steeds een ver loting gehouden. Inschrijven kan per avond, tussen 19.30 en 20.00 uur aan de zaal. Deelname kost €3,50 per koppel. Cursus uitgesteld De cursus Een beroerte, en dan... van Corbis Plus, die begin okto ber gegeven zou worden, is door omstandigheden een week uitge steld. De cursus begint nu maandag 9 oktober. Aanmelden kan nog bij de Gezondheidswijzer tel. 0223-650135 en per e-mail gezondheidswijzer@co rbisplus.nl. Deelname kost €33,-. dienen zich vooraf aan te melden bij de activiteitenbegeleiding van de Gollards. Er kan slechts een beperkt aantal mensen deelnemen. Aanmel den kan bij Natasja Beijert en Con nie Bakker, tel. 363200. Overtreding VZildplassen, wildslapen. open bare dronkenschap, al dat onaan gepaste gedrag, er zijn regels, punt uit. Hillegaar waar. En toch, braaf als ik normaal gesproken ben, krijg ik de laatste weken de kriebels om één van die verboden te overtreden. Lekker slapen in de open lucht, buiten de daarvoor aangewezen plaatsen. Het is zulk prachtig weer en de nachten zijn zo zoel. De sterren fonkelen zo helder en de maan komt in de nanacht zo romantisch op. Het moet er gewoon een keer van komen. Koste wat het kost, want zuunig blijf je toch als Texelse. Het is daarom een kwestie van reke nen, want ook een Texels meisje betaalt liever geen cent teveel Vijfenzeventig hele eurootjes kost die grap. Als je betrapt wordt dan natuurlijk, en dat ga ik proberen te vermijden. Maar ook als, is het te doen, heb ik berekend. Ik wil niet op iedere cent beknibbelen en vind dat ik na een zomer hard werken een nachtje in een redelijk hotel verdiend heb. Wat kost me dat? Kijk, en daar komt de grap, niks meer dan wat de boete me zou kosten. Maar dan loop je wel het ontbijt mis, roepen jullie gelijk oplettend. Niks daarvan. Met mijn slaapzak in de buurt van een braamstruik komt alles in orde. En nu de vraag voor het gevestigd gezag, ga ik nog of ben ik al geweest? Iedere keer dat ik niet gesnapt wordt, ren ik bij wijze van spreken achter een taxi aan en bespaar vijfenzeven tig euro, om met Dagobert Duck te spreken. Vijfenzeventig euro. Mensen, hoe meer ik onbetrapt buiten slaap, hoe njker ik word! Of maak ik nu toch een denk- c.q. rekenfout? Pien Verberg Eenvoudig Engels Volwassenen die interesse hebben enig Engels te leren, maar zich niet willen aanmelden voor een begin nerscursus, kunnen zich aanmelden voor de cursus Eenvoudig Engels, die het ROC al enkele jaren met succes geeft en die zich richt op mensen met weinig of geen voor kennis. Deelnemers leren eenvoudig Engels verstaan en lezen. Op het schrij ven wordt niet speciaal geoefend. Aan bod komen onderwerpen als kennismaken, de weg vragen, het openbaar vervoer, het vliegveld en vakantie. De cursus wordt gegeven op woensdag van 19.00 tot 21.30 uur in het gebouw van het ROC aan de Haffelderweg in Den Burg en duurt het hele schooljaar. Deelname kost €54,- per periode van negen weken. Voor aanmeldingen en meer informatie: ROC (tel. 310233) en docente Marijke Panneman (tel. 317720, na 17.00 uur). ARBO-dag Zorgcentrum Medewerkers van het Zorgcen trum Texel konden hun kennis over gezonden en veilige leef- en werkomstandigheden donderdag opfrissen tijdens de door Corbis- Plus georganiseerde ARBO-dag. Er werd een informatiemarkt gehou den, een workshop gegeven over het omgaan met agressie en er wer den conditie- en gezondheidstests gehouden. Diëtisten van Thuiszorg Kop van Noord-Holland verricht ten metingen en gaven persoonlijk advies. De conditietest werd ver zorgd door de afdeling fysiotherapie van het verpleeghuis. Geertje van Lingen, directeur van het Zorgcen trum, toonde zich trots dat door de vele aandacht voor de medewer kers en hun inzet en betrokkenheid het ziekteverzuim van het Texelse zorgcentrum laag is in verhouding tot het landelijk gemiddelde. ATB-rondje Texel succesvol verlopen Mede door de gunstige weers omstandigheden is het ATB-rond- je zaterdag succesvol verlopen. Deze eerste veldtoertocht van het Noordhollandse seizoen trok 547 deelnemers, waarvan 52 van Texel. Deze voegden zich op de boot bij het gezelschap. De tocht ging van start bij het ter rein van DOK in Den Helder. De deelnemers vertrokken na het start schot door de Helderse wethouder van sport, Linda Rose-Smit, in twee groepen naar de boot. Het verkeer op de N9 werd stilgelegd om de lange sliert, onder begeleiding van een motoragent, te laten passeren. Op het eiland werd een vijftig kilo meter lange route gereden, onder leiding van Jan Zijm uitgezet door leden van Toerclub Taxi 312000. Op het strand hadden de wielrenners tot ongeveer tien uur last van hoog water, waardoor de eerste groepen door rul zand moesten njden. De rest van de route voerde over fietspaden Spelorkest voor gehandicapten Bij de Muziek- en Dansschool is ook dit seizoen een spelorkest voor ver standelijk gehandicapten vanaf tien jaar actief. Onder leiding van Imme Wassink wordt in dit orkest muziek gemaakt door middel van spel, beweging en zang. De orkestleden maken gebruik van diverse instru menten. Het orkest houdt maandag 2 oktober van 18.45 tot 19.30 uur een probeerles. Bij voldoende deel name gaat hierna een cursus van zeven lessen van start. Deelname aan de probeerles kost €3,-. de hele cursus kost €50,-. Voor informatie en aanmelding: Muziek- en Dansschool, tel. 313493, e-mail info@mdt-texel.nl. Mareis verliezen Het eerste herenteam van basketbal vereniging De Mareis heeft zondag de eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden, Zeemacht bleek een maatje te groot voor de sterk verjongde Texelse ploeg. Toch wist De Mareis sterk terug te komen met afstand schoten van Verstraaten en Kooiman. Nieuwkomers Vonk en Bosma kwa men beter in de wedstrijd, waardoor de verdediging beter georganiseerd werd. De Mareis bleef met Kikkert en Dogger scoren en wist zo zelfs het vierde kwart te winnen. De opleving kwam echter te laat, waardoor Zee macht met 58-77 won. en door bos en duin en over de mountainbikeroute door de Dennen. Bij Ecomare werd een pauze inge last. De eerste deelnemers waren om half twaalf terug in Den Helder, de tweede groep om half één. In verband met het vijftigjarig bestaan was de NTFU, de Nederlandse Toer Fiets Unie, aanwezig. Onder de deel nemers werd een fiets verloot. Win naar werd de 58-jarige Johan Geurts uit Bergen, een beginneling in de mountainbikewereld. Hij deed voor het eerst mee, op een tweedehands fiets. Zijn commentaar op het winnen van een nieuwe mountainbike was dan ook: 'Nu moet ik er natuurlijk wel mee doorgaan.' De tweede veldtoertocht van de samenwerkende Noordhollandse toerfietsclubs wordt gehouden op zondag 22 oktober rond Schoorl. Voor meer informatie: tel. 075- 6411669. Dames Texel'94 verliezen opnieuw Het is nog even wennen voor de dames van Texel'94. Wonnen ze vorig jaar vrijwel alles nog op hun sloffen, in hun nieuwe poule zul len ze er beduidend harder aan moeten trekken. Zondag ging in Egmond ook de tweede wedstrijd van het seizoen verloren. Tegen Sint Adelbert werd het 5-1 voor de thuisploeg. In de beginfase kregen beide teams kansen, al had Sint Adelbert een overwicht. De gastvrouwen combi neerden goed en brachten op deze manier herhaaldelijk de Texelse verdediging in problemen. Sanne Plaatsman hield zich goed staande, maar de andere verdedigsters mis ten de snelheid om hun tegenstan ders af te troeven. Het was vooral aan de betrouwbare keeper Marit Tuitman te danken dat Texel'94 de 1-0 nog lang kon uitstellen Sint Adelbert leek halverwege op voor sprong te komen, maar het doel punt werd afgekeurd omdat uit een indirecte vrije trap ineens op doel was geschoten. Even later was het alsnog raak, toen één van de spit sen de ruimte vond om uit te halen. Ook daarna ging het niet veel beter. Omdat ze niet aan de snelheid van de Egmondse dames konden tip pen, durfden de Texelse verdedi gers nauwelijks mee naar voren te De overvloedige regenval gooide in augustus tweemaal roet in het eten, maar als de weergoden het evene ment ditmaal gunstig gezind zijn, wordt de tweede en laatste auto cross van dit seizoen komende zon dag alsnog verreden. Ongeveer 150 coureurs bestrijden elkaar op het circuit aan de Hoofdweg in Eierland in diverse categorieën: stockcars, rodeoklasse en 4-cilinderklasse. Ook is er een juniorenklasse voor Texelaars van 12 tot 17 jaar oud. De eerste manche gaat om 12.00 uur van start. De entree bedraagt €5,- voor kinderen tot 12 jaar en €9,- voor volwassenen. De organisatie is in handen van de MAB-club. Angst voor onweer op Radio Texel In het programma Even bijpraten met... spreekt Wijkie van den Berg donderdag met Janneke Koopman van het IPZO uit Nijmegen over de angst voor onweer. Dit naar aan leiding van vragen van luisteraars. Het IPZO biedt mensen met angst- fobie-, paniek- en/of hyperven- tilatieklachten professionele hulp. Behandelingen/trainingen worden bij IPZO uitgevoerd door gespe cialiseerde psychologen aangeslo ten bij het Nederlands Instituut van Psychologen. Even bijpraten met... is te beluisteren via 106.1 FM en wordt uitgezonden van 19.00 tot Wonen in Nederland Het ROC geeft komend schooljaar een cursus Wonen en werken in Nederland, die als doel heeft dat mensen zich (beter) kunnen red den in de maatschappij. De cursus kan als steun dienen bij het zoeken naar (vrijwilligerswerk, opleiding of een baan. Er wordt gewerkt aan de hand aantal thema's als onderwijs, wonen, opvoeding, gezondheid en consument zijn. De deelnemers ont wikkelen kennis en vaardigheden op deze gebieden, waarbij uitgegaan wordt van hun eigen ervaringen en wensen. Ze werken zoveel moge lijk zelfstandig en in kleine groep jes, begeleid door een docent. Ook wordt met de computer gewerkt. Binnen de thema's komen de vol gende 'vakken' aan bod: Neder lands, Engels, sociale vaardigheden, rekenen, maatschappijoriëntatie en digitale vaardigheden. In overleg kunnen al deze vakken ook afzon derlijk gevolgd worden. Ook het doen van een taal- of werkerva- ringsstage behoort tot de mogelijk heden. De cursus wordt gegeven in het gebouw van de ROC aan de Haffelderweg in Den Burg. Voor aanmelden in inlichtingen: ROC (tel. 310233) en docente Mieke Rietveld (tel. 313474, na 17.00 uur). Cursus internet Voor mensen die wel eens van inter net gehoord hebben maar niet pre cies weten hoe het werkt en wat het inhoudt, geeft de bibliotheek de komende maand twee cursus sen. Aan de orde komen het ont staan en de structuur van internet, het vinden van de weg op internet en het gebruik van zoekmachines. Van deelnemers word verwacht dat ze met computer en muis over weg kunnen. Elke cursus bestaat uit twee dagdelen. Deelname kost €20,-, inclusief lesmateriaal. Leden van de bibliotheek betalen €15,-. De eerste cursus wordt gegeven op dinsdag 17 en 24 oktober van 10.00 tot 12.00 uur, de tweede cursus op woensdag 1 en 8 november van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden kan aan de balie van de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg, via tel. 312743 en via e- mailadres info@bibliotheektexel.nl. Yogalessen Margot Bik begint woensdag met een nieuwe serie yogalessen. Elke week wordt van 20.00 tot 21.00 uur lesgegeven. Opgeven kan via tel. 06-30398920. Dinsdag 26 september: Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan in Den Burg is van 19.00 tot 22.00 uur open voor publiek. Toegang €1i50. De afdeling dialect van de Historische Vereniging houdt in Tussen de Banke een bijeenkomst. Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel in Den Burg vertoont in de serie De Volkskrant-filmavonden voor de laatste keer Marie-Antoinette (aanvang 20.15 uur). Om 20.30 uur begint een voorstelling van Zwart boek. Woensdag 27 september: De leden van de FNV Vrouwenbond vieren het begin van het nieuwe win terseizoen met een gezellige middag. Ze verzamelen zich tussen 13.30 en 13.45 uur met de fiets bij de Weikoop in Den Burg. Wijngaard De Kroon van Texel aan de Rozendijk nabij Den Burg verzorgt rondleidingen. Deze beginnen om 11.00 en 14.00 uur en duren ruim een uur. Deelname kost €3,50. Reserveren is niet nodig. Een groep Texelaars vertrekt met de boot van 16.00 uur voor een demon stratie driebanden in Wyckel. Topspe- ler Dick Jaspers speelt onder meer tegen de Texelse driebander Ab-Jan Witte. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een bridgedrive. Deelname kost €2,50 per persoon, aanmelden kan vanaf 19.30 uur. Cinema Texel in Den Burg vertoont Garfield 2 (aanvang 13.45 uur), K3 en het IJsprinsesje (14.00 uur), Zwart boek (15.30 en 20.30 uur), Cars (16.00 uur) en The Wicker Man (20.15 uur). Donderdag 28 september: In dorpshuis De Hof aan de Nikadel in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2.- per persoon. Inlichtingen: tel. 06- 28787820. De raadscommissie Grondgebied vergadert vanaf 20.15 uur in dorps- hufè De Bijenkorf in Oosterend over het ontwerpbestemmingsplan Oost. Aan de orde komen vier ingediende zienswijzen (bezwaren). Tijdens de publieksrondvraag heeft het publiek de mogelijkheid vragen te stellen. In theater Klif 12 in Den Hoom brengt cabaretier Jaap Mulder het program ma 'Velkommen til aars'. Aanvang 20.30 uur, toegang €14,-. Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. In café-restaurant Tumbleweeds in De Koog begint om 20.30 uur een zang avond. Onder leiding van Frans en Lies Pieterse worden uiteenlopende liederen gezongen, ledereen is wel kom. Deelname kost €1,-. Cinema Texel in Den Burg vertoont Step Up (aanvang 20.15 uur) en Zwart- Hoogwater te Oudeschild Di. 26 11.14 en 23.17 u. Wo. 27 11.45 en 23.20 u. Do. 28 11.54 en 23.25 u. Vr. 29 12.10 en - u. Za. 30 00.10 en 12.20 u. Zo. 01 00.57 en 13.47 u. Ma. 02 02.30 en 15.30 u. Di. 03 04.20 en 17.34 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 24 septem- berop om 07.28 uur en gaat onder om 19.38 uur; zondag 24 september. boek (20.30 uur) Vrijdag 29 september: Het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur geopend voor publiek. Vrijwilligers verzorgen rond leidingen. Tevens worden handwerken verkocht. Inwoners van Den Hoom en omgevng bespreken in het kader van het Look project het Dorpsontwikkelingspiai. De bijeenkomst wordt gehouden in De Waldhoorn en begint om 20.00 uur Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal de algemere vergaderinq van aandeelhouders van TESO. In de café-brasserie van De Linde boom begint om 20.00 uur het Caba ret-café, waarin het lokale nieuv/s wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Met de Sommelljes, feuilleton Mosselweg 14 en een gast De toegang is gratis, wel wordt een bijdrage gevraagd in de gemaakte kosten Cinema Texel in Den Burg Zwartboek (aanvang 18.30 en 21.30 uur) en Step Up (19.00 en 21.15 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Knm vertoont Pirates of the Caribbean 2 (aanvang 22.30 uur). TESO zet in en rond het weekeinde geregeld twee boten in en verzorg! dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel, gebeurt vrijdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14,30 tot 20.00 uur. Toch moeten automo bilisten rekening houden met wacht tijden van een half uur. Deze kunne: vrijdag op Texel ontstaan tussen 9 00 en 11.00 uur, zondag op Texel tussei 14.00 en 18.00 uur en maandag in Den Helder tussen 9.00 en 14.00 ui/ en op Texel tussen 10.00 en 14.00 uur. Vanaf zondag 1 oktober is de winter- dienstregeling weer van kracht. Daam vertrekt de eerste boot op zondag on 8.00 uur vanaf Texel. Meer informal over de veerdienst is te verknjgen tel. 369600 of website www.teso.nl Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 - 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Louise van der Sluis Telefoon. 06 - 06 30 71 54 84 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl de Rsgolen voor het Advertentiewezen wordt op uw ve®* Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35,05 33,45 leutoiruasd» Per jaar 68,30 66,15 Momitsfli Bij verzending naar het buitenland zijn per tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode Texel reisdoel Tsjechische Velorexen gaan. Hierdoor had de voorhoede het moeilijk en was van combina tiespel nauwelijks sprake. Vlak voor rust scoorde Sint Adelbert voor de tweede maal. Bij een schot ging de bal via de onderkant van de lat net achter de lijn. Na de rust liet Texel meer fana tisme en snelheid zien en ondanks hun achterstand leken ze behoorlijk gewaagd aan de tegenstander. Er werd meer overgespeeld en de bal kwam vaker over de middenlijn. Zelfs werden er kansen gecreëerd, zij het niet benut. Dit in tegenstel ling tot de dames uit Egmond, die iedere kans dankbaar aangrepen en in de tweede helft nog drie maal scoorden. Asha Mechielsen redde een kwartier voor tijd met een dik verdiend doelpunt de Texelse eer. Komend weekeinde zijn de Texelse dames vrij. Zondag 8 oktober gaan ze op bezoek bij Apollo'68 in Hens broek. Texel wordt regelmatig aangedaan door bezitters van bijzondere voer tuigen. Zoals zondag, toen een groep van zes gemotoriseerde drie wielers zich aan de balie van TESO meldde. Is dit nou een auto of een motorfiets?, krabde de lokettiste zich achter de oren. Een belangrijke vraag, want een automobilist moet aanmerkelijk meer voor de over tocht betalen dan een motorfietser. Maar het kentekenbewijs wees uit dat het een motorfiets betrof. Om precies te zijn een Velorex, een driewielige motorfiets die in de jaren vijftig in Tsjechië van de lopers band liepen. Achter staat een tw cilinder Jawa motor, waarmee te voertuig een snelheid van ver ove de honderd kilometer per uur kat bereiken. Zo hard werd op Texelné gereden, de uit Noord- en Zuid-Ho land afkomstige bestuurders maas ten er een ontspannen tochtje W het eiland van, waarbij meert# dorpjes werden aangedaan. Dante het mooie weer hoefde de overkap pingen waarmee de voertuigen zf uitgerust niet over het dak te wet den getrokken. Overkanlse liefhebbers /aren, naar Texel gekomen zes Velorexen, dnewielige UULUJWIlUfS

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2