Zinderende finales bij natte autocross Diehards op de dijk weerstaan hoosbuien en prutregen Texel'94 niet verder dan gelijkspel De Koog wint knap van Wieringerwaard TEXELSE COURANT Voetbaluitslagen Voetbalprogramma De wagens werden afgedekt tegen de hevige regenval. Nog nooit werd een Autocross tot tweemaal toe uitgesteld en nog nooit werd in oktober nog gereden. Toch pakte de beslis sing van het MAB-bestuur om het evenement uit te stellen goed uit, alhoewel dat zich in het eerste deel van de middag anders liet aanzien. Na een droge start begon het rond half twee te-stortregenen en stond de baan binnen de kortste keren blank. De klei werd spekglad en de rijders hadden de grootste moeite hun auto de bocht door te krij gen. Menigeen werd tegen de muur geplakt of belandde in de greppel. De snelheden, die normaal gespro ken makkelijk boven de 50 kilome ter per uur komen, bleven nu op de helft steken. Verder werd het lastig de manches goed te volgen, door dat alle auto's waren bedekt met een dikke laag modder en daardoor ook de nummers niet meer leesbaar waren. Organisatorische problemen gaf dat echter met, omdat de MAB werkt met zogeheten transponders, apparaatjes die aan de auto worden bevestigd en waarmee automatisch de verreden rondes worden geteld. Een deel van het publiek was op de hevige buien voorbereid. Gewa pend met grote paraplu's en flinke stukken zeil werden regen en wind weerstaan. Bijkomend voordeel was dat ook de brokken klei die door de rondscheurende wagens omhoog werd gegooid konden worden opge vangen. Degenen die onvoorbereid waren, gingen met een nat, bemod- en het uitstel hadden een negatieve invloed op de bezoekcijfers. Knjgt de tweede cross doorgaans ruim 2000 bezoekers, nu waren dat er niet meer dan zo'n 1200. Niette min bleef het grootste deel van het publiek zitten tijdens de buien. Anderen gingen naar huis om droge kleren aan te trekken en kwamen terug toen de finales begonnen. De beslissing van de organisatie om toch door te gaan werd dan ook met gejuich ontvangen. Het aantal deelnemers lag wat lager: circa 150 crossers. Opvallend was het grote aantal junioren dat mee reed. Zo'n 40 jeugdige autocros sers kwamen uit in de juniorklasse. Rond half vier werd het droog en werden de laatste manches ver reden. Na een aarzelende start op de spekgladde baan werd vooral in de rodeo de snelheid al gauw opgevoerd en kreeg het publiek het spektakel waar het voor was geko men. Zeker toen de baan groten deels droog was gereden, gingen de remmen los. Opgeblazen In de 4-cilinder vrije klasse reed de gevestigde orde zich naar een podiumplaats. Het goud was voor Ben Rentenaar, die zijn naaste con current Nik Ghsnigt voor wist te blijven. Jasper Braam legde beslag op de derde plaats. Jan van der Vis, behorend tot de favorieten, moest al vroeg in de wedstrijd de arena verlaten met een opgeblazen motor. Hij was niet de enige. Het aantal uitvallers was groot, mogelijk door de gladde baan die nogal wat stuur manskunsten van de rijders vergde. Bij de junioren komt een nieuwe lich ting talentvolle crossers opzetten. Pieter Langeveld werd hier eerste, gevolgd door respectievelijk Josua Daalder en Nick Brouwer. De grote favoriet in deze klasse, Ruud van Boven, had zijn dag niet en kwam er niet aan te pas. Bij de rodeo was Hans Arnout de te kloppen man. In de manches leken zijn kansen verke ken, doordat hij twee keer met pech uitviel. Via de herkansing plaatste hij zich alsnog voor de finale. Daar ging hij zonder noemenswaardige con currentie als eerste over de finish. Maarten Broekman eiste het zilver op. Opmerkelijk was de prestatie van de nummer drie, Dave Pastoor. Hij kwam voor het eerst uit in de De rijders lieten zich niet kisten en maakten er het beste v. derd pak naar huis. Het slechte weer Op de droge momenten werd er flink gescheurd in de Rodeoklasse. Met een zwaar bevochten zege in de uitwedstrijd tegen Wierin gerwaard heeft De Koog zondag aansluiting met de middenmoot gevonden. Daar zag het in de eer ste helft nog niet naar uit, want de thuisploeg was oppermachtig en kwam ook op voorsprong. Dank zij een flinke dosis vechtlust en twee mooie doelpunten van Mau rice de Groot greep de ploeg van trainer Hans van der Park echter toch de volle winst (1-2). De Koog begon na de mooie over winning tegen koploper Petten van vorige week met flink wat zelfver trouwen aan de wedstrijd tegen Wieringerwaard, dat in de vijfde klasse tot de kanshebbers voor een hoge positie wordt gerekend. Een tegenvaller was het ontbreken van basisspelers Pim Siebinga, Peter Koorn en Danny van der Park. Trai ner Hans van der Park kon wel weer een beroep doen op Roel Siebinga en Dewi van der Plaats. In de eerste helft speelden de gas ten matig. Terwijl Wieringerwaard met snel en efficiënt spel de aanval zocht, hing het Koger team als los zand aan elkaar. De spelers moes ten daardoor onnodig veel loopwerk leveren om alle gaten te stoppen, terwijl spits Maurice de Groot bij de spaarzame uitvallen te weinig steun kreeg om gevaarlijk te worden. Na twintig minuten kwam de thuis ploeg op voorsprong. Aanleiding was een overtreding van Pieter List op de rand van het strafschop gebied. De scheidsrechter kende Wieringerwaard een vrije trap toe. Tot ongenoegen van de Kogers, die hem op andere gedachten probeer den te brengen. Terwijl het com mentaar niet van de lucht was, nam de thuisploeg bliksemsnel de vrije trap. Via de paal verdween de bal achter keeper Steven van Beek in het doel. Wieringerwaard ging daarna op jacht naar een tweede treffer. De Koog bleef het moeilijk houden, maar slaagde er wel in de tegen stander uit de buurt van het doel te houden, waardoor kansen schaars waren. Trainer Van der Park gebruikte de rust om zijn spelers erop te wijzen dat ze wat slimmer moesten spelen, met dichter op elkaar spelende linies en meer steun voor spits De Groot. Dat pakte goed uit, want tien minu ten na de hervatting belandde de bal uit een snel uitgevoerde counter bij Maurice de Groot. De spits maakte zijn groeiende faam volledig waar. omspeelde twee tegenstanders en liet de keeper kansloos De Koog was op dat moment dik tevreden met de gelijke stand, maar kon nog bepaald met achterover leunen. Wieringerwaard herpakte zich en zocht opnieuw de aanval, zonder overigens grote kansen te krijgen. In de zeventigste minuut dreigde Van Beek toch te moeten capituleren. Bij een afstandsschot kreeg hij nog net een vinger tegen de bal, die vervolgens tegen de lat ging en het veld weer instuitte. Op de grond liggend leek de keeper kansloos op de inzet van een instor- Verrassingswedstrijd Op de Texelse golfbaan werd vori ge week een verrassingswedstrijd gespeeld. Er werd gebruik gemaakt van het Texel scramblesysteem, waarbij iedereen met een partner speelt. Beide spelers mogen van de beste plaats afslaan. Doordat even tuele misslagen zo door de partner kunnen worden gecorrigeerd, wor den hoge scores behaald. Onder uitstekende weersomstandigheden deden 28 golfers aan de wedstrijd mee. Winnaars werden Hans van Maldegem en Rik van Hattem met 59 slagen netto. Tweede werden Maricus van de Wetering en Dirk Hulsebos (60), derde Tony van Kop pen en Jos van der Werf (60). De longest drives werden geslagen door Derk Hulsebos en Lia Kuip, de neary's door Hans de Jong en Jan- neke Kampstra. rodeoklasse, nadat hij de afgelopen jaren nog bij de junioren reed. De talentvolle Waalder mocht als win naar van de derde prijs mee met het ererondje bij de prijsuitreiking. De finale van de Formule 1 stock cars was spectaculair. Direct na de (rijdende) start was het in de eerste bocht al flink raak en klapten de voorste drie rijders. Sandor Mantje, Jeroen Takes en Pascal Spigt, tegen de muur en moesten zij hun wed strijd staken. De coureurs haalden alles uit de kast om het publiek een zinderende finale voor te schotelen. En dat lukte. Na een spannende strijd finishten uiteindelijk zes van de zestien stockcars. De winst ging naar Piet Scholtanus, die ook vorig jaar al op het hoogste podium stond. Cor Snoeij werd tweede. Het brons was voor Martin Koorn, die liet zien over een echte sportmentaliteit te beschikken. Koorn voetbalde eerst mee met Texel 1waarna hij in de kleedkamer zijn rijdersoverall aan trok en laagvliegend het circuit in Eierland bereikte. Daar stond zijn auto al startklaar en kon Koorn direct de baan op. Hij verspeelde zijn kansen in de manches, maar mocht door het grote aantal uitval lers toch starten in de finale. Daar pakte hij uiteindelijk het brons. Het EHBO-team had een rusti ge middag. Slechts één persoon wendde zich tot het medische team en dan met met een crossblessure, maar met een pijnlijk been door brandnetels. Ook werd er opvallend weinig gevlagd. Brandje Slechts een enkele keer wapperde er een vlag en werd de manche stil gelegd. Bijvoorbeeld toen de wagen van Pieter Dogger in brand vloog. De vlammen knabbelden aan zijn broekspijpen en Dogger probeerde onderweg het vuur te blussen. Stop pen wilde hij niet, want hij lag op een uitstekende tweede positie. Uit eindelijk besloot de organisatie hem wel aan de kant te zetten, zodat het brandje geblust kon worden. Ondanks de hevige regenval is MAB-voorzitter Klaas-Pieter Zuide- wind zeer tevreden over het verloop van het evenement. 'We hebben geen gemopper gehad van de cros sers en het publiek was tevreden. Sommigen betalen grif geld voor die modder en dit was gratis', grinnikt de voorzitter. De datum voor de eer ste cross in 2007 moet nog worden Donderdag 28 september: Texelse pupillencompetitie: Vitesse-Roda 3-8 Zaterdag 30 september: Texel'94 B1-BOLB1 8-2 Zwaluwen 30 B2-Texel'94 B2 2-10 Texel'94 B3-Schagen B2 2-7 Geel Zwart B1 -Oosterend B1 0-4 De Koog B1-DTS B1 6-1 Texel'94 MB2-N. Niedorp MB1 0-2 Texel'94 MB3-Meervogels MB1 0-8 VIOS-W C2-Texel'94 C1 0-2 Texel'94 C2-Schagen C2 1 -6 ZDH C1 -Oosterend C1 1-9 Succes C2-De Koog C1 0-9 Texel'94 D1-Oosterend D1 6-1 Dirkshorn D1-Texel'94 D2 4-1 Texel'94 D3-ZAP D2 5-2 DTS D3-Texel'94 D4 0-16 Oosterend D2-Den Helder D6 14-1 Den Helder D3-De Koog D1 2-8 Hellas S. G1-Texel'94 G1 uitgesteld Texelse pupillencompetitie: AZ-Oosterend F1 0-7 Heerenveen-De Koog F1 3-2 Vitesse-SVC F1 0-0 Liverpool-ZDH E2 9-2 De Koog E1 -Manchester 3-0 Chelsea-Oosterend E1 9-6 Blackburn-ZDH E1 3-0 Arsenal-Fulham 4-8 Zondag 1 oktober: Texel'94-Petten 3-3 Wieringerwaard-De Koog 1 -2 Oosterend-Sint Boys 0-1 SSV-ZDH 1-2 Texel'94 2-Foresters 3 Geel Zwart 3-Texel'94 4 2-1 Watervogels 4-Oosterend 2 0-4 Oosterend 3-Den Helder 5 1 -1 DWOW 4-De Koog 2 1-7 DWOW DA1-Oosterend DA1 uitge steld De Koog DA1-N. Niedorp DA1 1-8 Recreatievoetbal: De Koog-Texel'94 1 -3 Zaterdag 7 oktober: Zeevogels B1-Texel'94 B1 Texel'94 B2-West Frisia B2 JVC B2-Texel'94 B3 Oosterend B1-DWOW B1 SVAP B1-De Koog B1 VIOS-W MB2-Texel'94 MB2 Kennemers MB1-Texel'94 MB3 14.00 Texel'94 C1-Hollandia T. C1 13.00 JVC C4-Texel'94 C2 14.30 De Koog C1-BKC C2 14.02 Den Helder C3-ZDH C1 14.35 Texel'94 D1-HCSC D2 1130 VZV D1 -Texel'94 D2 10.00 Texel'94 D3-HCSC D3 11.30 Hollandia T D3-Texel'94 D4 09.15 JVC D1-De Koog D1 11.00 DWOW D1-Oosterend D1 11.30 Oosterend D2-JVC D3 1230 Oosterend MD1-W'waard MD2 9.33 Texel'94 G1-WSV30G1 Texelse pupillencompetitie: Roda-Heerenveen 9.00 De Koog F1-AZ Oosterend F1-SVC F1 9.00 ZDH E1-SVC E1 Oosterend E1-De Koog E1 10.03 Manchester-Liverpool 10.0C ZDH E2-Arsenal Fulham-Blackburn 10.00 Tekst en foto's Louise van der Sluis mende tegenstander, maar opnieuw kon hij redding brengen. Tot ieders verrassing kwam De Koog een paar minuten later op voorsprong. Uit een prima aanval belandde de bal via Ben Siebinga voor de voeten van De Groot, die pas zijn tweede kans van de wed strijd kreeg en opnieuw meedogen loos toesloeg. In het laatste kwartier was het pom pen of verzuipen voor De Koog, dat de geblesseerde Roelf Siebinga al had moeten laten vervangen door Jeroen Backer en in de slotfase ook nog aanvoerder Marcel Boone zag uitvallen. Invaller was de 15-jarige Mark Schoo, die zijn debuut maak te. Twee minuten voor tijd kreeg Wieringerwaard een laatste grote kans op de tweede treffer, maar Van Beek redde wederom op miraculeu ze wijze op de kopbal van dichtbij. Zondag ontvangt De Koog VZV, dat een paar plaatsen hoger in de mid denmoot staat. G-team voor niets naar Zaandam De G-voetballers van Texel'94 zijn zaterdag voor niets naar Zaandam afgereisd. Met een wedstrijd tegen Hellas Sport op het programma waren ze al met de boot van 9.00 uur vertrokken, maar een groot scheepse verkeerscontrole op de A7 bij Wieringermeer zorgde voor oponthoud. Toen de bus van HAULO aan de kant werd gezet, concludeerde de politie dat de gezondheidsverkla ring die de chauffeur wegens zijn leeftijd nodig had was verlopen. Zijn verdediging dat hij twee dagen later een afspraak met de ARBO- arts had, mocht met baten, zodat een andere chauffeur moest wor den opgeroepen. Ondertussen had coach Klaas van den Berg het thuis front gevraagd Hellas Sport te bel len om te melden dat zijn ploeg wat later kwam. Toen de reserve-chauf feur arriveerde, bleek dat hij volgens de tachograaf ook niet mocht rijden, waarna een derde chauffeur moest worden opgeroepen. Hij mocht de bus wel rijden, maar toen had Hellas Texel'94 heeft zondag op eigen veld een teleurstellend gelijkspel (3-3) geboekt tegen Petten. De thuisploeg had gezien de vele kansen eigenlijk moeten win nen, maar bleek niet koelbloedig genoeg. Enige kritiek was er op spits Michiel Valk, die speciaal uit Den Helder is 'gehaald' om te scoren, maar volgens de suppor ters nog wat te zelfzuchtig speelt en meer rendement zou kunnen halen door de bal sneller aan medespelers af te geven. Moge lijk ook dat hij te lang niet heeft gespeeld om alweer op zijn oude niveau te kunnen spelen. Texel'94 moest het stellen zonder diverse vaste krachten. Joost van Heerwaarden en Maarten Broek man hadden de voorkeur gegeven aan deelname aan de autocross. Martin Koorn deed eveneens aan de cross mee, maar voetbalde eerst ook nog en haastte zich na afloop naar het circuit in Eierland. Marcel Ris was geblesseerd. In de beginfase golfde het spel snel op en neer, met kansen voor beide ploegen. In de zesde minuut moes ten de Texelaars de tegenstander een directe vrije trap op de rand van het strafschopgebied toestaan. Het schot smoorde in het muurtje Texelse spelers, waarna de terug springende bal rakelings naast het doel van Dennis Schouwstra werd geschoten. Vier minuten later bracht Martin Koorn zijn ploeg met een mooie omhaal op voorsprong, maar Petten had het antwoord snel klaar. Nog in dezelfde minuut liet spits Jord Breed de gelijkmaker aante kenen. Met de wind en de regen tegen liet de Texelse defensie luttele minuten later opnieuw verrassen en zette Bart Schut Petten met een uit gekookte boogbal op voorsprong. Meteen hierop verdween de bal uit een tegenaanval van Texel'94 net naast het doel. Hierna volgde een fase waarin de Texelaars door te gehaast spel en slordige passing veel balver lies leden. De snelle en beweeglijke spitsen van Petten verzuimden in de 25ste minuut een snel opgezette aanval op de juiste manier af te ron den. In plaats daarvan ging de bal hoog over. Vijf minuten later ontving de nogal gefrustreerd reagerende Valk van Texel'94 een gele kaart wegens aanhoudend commentaar op de leiding. Een aan de eilanders toegekende vrije trap leverde slechts een hoekschop op. Ondanks het slechte samenspel lukte het Rick den IJzerman de Texelaars in bles suretijd de gelijkmaker te scoren na een voorzet van de linkerkant (2-2). Aan het begin van de tweede helft zagen de toeschouwers een feller en agressiever spelend Texel'94. Uit één van de eerste aanvallen scoor de de hoogopspringende Marco Koorn na een door Tim Kedde goed genomen hoekschop vanaf rechts met een mooi geplaatste kopbal de derde Texelse treffer. Een vloeiende aanval over opnieuw de rechterkant ontbeerde even later door te lang aarzelen succes. Direct erop werd het 3-3, toen één van de spitsen van Petten bij een vrije trap geheel vrij was gelaten. In het vervolg kreeg de thuisploeg een paar mooie kansen om alsnog de overwinning binnen te halen, maar schoten van Joey van der Vis en Michiel Valk waren net niet goed genoeg. Een kwartier voor tijd viel Jeroen Vlaming in voor Rick den IJzerman. Even later moest Petten met een speler minder verder, toen Joey van der Vis fel werd getac keld en de boosdoener zijn tweede gele kaart ontving. Het slachtof fer moest zich met een blessure aan het scheenbeen later vervangen door Gor Hakobjan. De slotfase was nog erg spannend, maar ondanks de numerieke meer derheid en diverse kansen slaagden de Texelaars er niet in de wed strijd in hun voordeel te beslissen. Coach Ralph Koning en trainer/ speler Martin Koorn waren echter tevreden over het vertoonde spel en de vorderingen van hun jonge talentvolle ploeg. 'We hebben drie keer gescoord. Als dat elke wed strijd lukt, doe je het prima. In de verdediging gaat er nog wat teveel mis, maar ook dat komt goed', ver wacht Koorn. Zondag speelt Texel '94 in Wierin- gerwerf tegen DWOW. Zondag 8 oktober: DWOW-Texel'94 De Koog-VZV 14.00 ZDH-Oosterend 14 00 Zeevogels 2-Texel'94 2 1100 Texel'94 4-BKC 3 12.00 Texel'94 5-DWOW 5 12.00 De Koog 2-BKC 4 11 .CC Oosterend 2-Kaagvogels 3 12.0: Schagen 6-Oosterend 3 10.00 Apollo'68 DA1-Texel'94 DA1 11.00 ZAP DA1 -De Koog DA1 14.00 Oosterend DA1 -Hollandia T DA214.0) Texel'94 MA1-Limmen MA1 12.00 Recreatievoetbal: Oosterend-De Koog 1033 Texelse Boys-Texel'94 1031 Programma zaalvoetbal Woensdag 4 oktober: 17.10 ZDH C1-RAB C1 M 17.50 Krim C1-De Koog C1 Frantf. 18.30 Krim C3-Krim C2 Francr. 19.20 Klif (d) 2-FC Pellor 1 Kliffê 20.10 Krim 5-SVO 4 Arno/ 21.00 Texel 4-De Koog 3 Doum "C 21.50 Klif 7-Klif 4 Doum Zaaldienst: RAB Ruben Kooiman beste sumoworstelaar Ruben Kooiman is zaterdag win naar geworden van het open Texels kampioenschap Sumo worstelen in de Worsteltent. Niet echt een ver rassing, want deze stoere Texelaar werd ook al Texels kampioen bank- drukken. Kooiman, die in de finale streed tegen Robert Saai, heeft niet de omvang van de sumoworste laar, net als de andere deelnemers had hij daarvoor een speciaal pak aangetrokken. Hoe een partijtje echt worstelen eruit ziet, demon streerden twee vechters die werden gepresenteerd onder de naam Ko de Sloper en Freek de Verschrikke lijke (zie foto). De Worsteltent deed zijn naam zaterdag eer aan. De wedstrijden waren onderdeel van het 12,5-jarig jubileum van de Wor steltent. Donderdag 5 oktober: 18.00 Sportsh.D1-RAB D2 Sportsft 18.55 Klif D1-SVO D1 19.35 Krim D1-RAB D1 Km 20.15 Klif 3-Sportsh. 2 Atros'ny 21.05 De Koog 1-RAB 3 VBeek 21.55 De Koog 2-Texel 3 Kuipes Zaaldienst: SVO Vrijdag 6 oktober: 17.10 ZDH E1-Sportsh. E1 ZDti 17.50 Sportsh.01-KoogC2 Sportsft 18.30 Mantje 3-SVO 3 19.20 Texel 1 -Niedorp 1 K 20.10 Mantje 1-RAB 2 E 21.00 Mantje 2-RAB 1 Sangera 21.50 SVO 2-Krim 3 Arno! Zaaldienst: Mantje Uitslagen. Hoofdklasse: De Knm 1-Oosterend 2 Texel 2-De Krim 2 HK 2-1Oosterend 1-Ö 1 HK 3-1: De Krim 3-Sportshop 1 2-3 Ees klasse Oosterend 3-De Koog 2 2-7: 3-Kllf 3 6-3; De Krim 4-RAB 4 1 1-3; R Sportshop 2 3-5. Tweede klasse: Klif 7-Kïi 3-3: Klif 4-Texel 7 9-1; De Koog 3-De Krfi! 2-7; Oosterend 4-Texel 6 7-2 C-Jeugd ZDr C1 -De Krim C2 0-15: RAB C1 -De KoogC 1-4; De Koog C2-De Krim 03 3-3, SportsTt Cl -De Knm C1 4-2 D-Jeugd: Klif D2-Wf D2 2-5, Sportshop D1 -Oosterend D2 1K Klif Dl-RAB D1 0-5 (Klif n.o.g.) E-' Geen wedstnjden. Sport inmiddels laten weten dat de Texelaars niet meer naar Zaandam hoefden te komen omdat alle vel den bezet waren, zodat niets anders restte dan naar Texel terug te gaan. Om 14.00 uur waren de zwaar teleurgestelde voetballers weer op het eiland. 'Dit hebben we nog nooit meegemaakt', aldus de correspon dent. Zaterdag speelt het G-team thuis tegen WSV'30 uit Wormerveer. DINSDAG 3 OKTOBER 2006

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6