HELP EEN PAPOEA NAAR SCHOOL! TEXELSE y COURANT ZDH boekt benauwde zege op SSV Jongeren vragen gemeente om voetbalveld Sterke start van dames Tevoko Oosterend verliest van sterk Sint Boys Geknip$< Man licht belasting en vriend op Valsheid in geschrifte voorwaardelijk bestraft Durper tweeling samen honderdzestig zijn metgezellen dragen diverse locaties verhard voetbalveldje, waaronder het skatepark Vijf Texelse jongeren hebben de gemeente gevraagd een voetbal- aanteleggen. De groep vindt jat er in Den Burg onvoldoende gelegenheid is aan hun techniek s schaven. 'Op de Groeneplaats -ag het niet en parkeerplaatsen te vol.' Het liefst zouden Ezien dat de raad geld uittrekt nor een zogeheten Cruyff Court, raar ook een andere oplossing is nelkom. Onvoldoende ruimte om te voetbal- Én Het klinkt wat vreemd op het idelijke Texel, maar volgens de vijf hun klacht niet overdreven. 'We i'nen niet op het voetbalveld van ael'94 terecht. In de winter is het te fissig en mogen we er niet op van reneer Spigt (KNVB-consul, red.), overigens terecht is wegens de taaliteit van het veld', schrijven ze gemeente. Tot voor kort voet aden ze wel op de Groeneplaats, raar dat is verboden. Vorige maand DINSDAG 3 OKTOBER 2006 ZDH heeft het zichzelf zondag in Stompetoren onnodig moei lijk gemaakt tegen het onder aan staande SSV. De Zwaluwen kregen na een ruststand van 0-2 een handvol grote kansen om de wedstrijd vroegtijdig te beslis sen, maar verzuimden te scoren, waarna de gastheren met een tegentreffer nog angstig dicht in de buurt van een gelijkspel kwa men. Het bleef uiteindelijk 1-2, zodat ZDH drie punten mocht bij schrijven en naar de middenmoot steeg. De Zwaluwen reisden met een uit gedunde selectie naar Stompetoren. Jan-Willem Bakker, Ruud Hof, Jus tus Zegel. Peter Eelman en Tjarko Stolk ontbraken om uiteenlopende redenen, waardoor trainer Jan den IJzerman over slechts twaalf spelers kon beschikken. Noodgedwongen moest hij voor de vierde keer in vijf wedstrijden een andere linksback opstellen. Zijn keuze viel op nestor Joop Rommets. ZDH beleefde een uitstekende start. Binnen vijf minuten kreeg het een penalty, toen de mee opgekomen Rommets na een combinatie met Niels Dekker een voorzet gaf op spits Maurits Lap en een verdediger de bal binnen het strafschopge- ties van het kastje naar de muur. Dat resulteerde in een enkele uit stekende kansen, die een beter lot hadden verdiend. Een hoofdrol speelde Maurits Lap, die een vrije rol had gekregen van zijn trainer en zeer actief was. Uit een door hem scherp genomen corner scoorde Bomas op schitterende wijze 0-2. Lap bleef zelf op een doelpunt loe ren, scoorde ook twee keer, maar in beide gevallen constateerde de scheidsrechter buitenspel. Wellicht zelf wat verbaasd door hun enorme overwicht verloren de Zwa luwen in het tweede deel voor rust beduidend aan scherpte. In de jacht op een derde treffer verspeelden ze enkele malen slordig de bal, waar door SSV kon counteren, en ook de verdediging liet nu en dan een steekje vallen. Vijf minuten voor rust kwamen de gasten goed weg toen één van de spitsen bij een vrije trap tegen de paal kopte. In de tweede helft was het spel aan Hoornder zijde beduidend min der goed. Toch kreeg de ploeg enkele fraaie kansen de wedstrijd te beslissen. Eerst teisterde aan voerder Ronald Biesboer met een keihard genomen vrije trap de lat. Even later leek het alsnog 0-3 te worden. Rommets brak aan de lin kerkant door, maar werd door de Ook Lap, Bomas en later nogmaals Dekker brachten de verdediging van SSV met snelle counters in het nauw, maar slaagden er met in te scoren. Halverwege de tweede helft, vlak nadat Bomas geblesseerd was vervangen door Wim Ridderink- hof, kwam de thuisploeg plotseling terug in het zadel, toen Daan van der Slikke zijn tegenstander onder uit haalde en de scheidsrechter een penalty toekende die beheerst werd benut. Het slot werd daardoor toch nog ongekend spannend. SSV kreeg weer moed en zette alles op de aanval. Hoewel de gastheren dat weinig vindingrijk deden, raakten de Hoornders wel degelijk onder de indruk. Ze voetbalden steeds onrus tiger en kwamen nog maar zel den tot een geslaagde combinatie. Rommets raakte bij een mislukte sli ding het been van zijn tegenstander en had geluk dat de scheidsrechter hem niet met een tweede gele kaart van het veld stuurde. Een paar maal was de ploeg uit Stompetoren dicht bij de gelijkmaker, maar met kunst en vliegwerk hield ZDH het doel schoon. Met zeven punten uit vijf wedstrij den staan de Hoornders nu weer in de middenmoot. Zondag spelen ze op eigen terrein tegen Oosterend. Recordpoging touwtje springen Texelse basisscholen doen 12 oktober mee aan een wereldre cordpoging touwtje spnngen. Het is een landelijke actie op initiatief van apotheken. "We willen op een leuke manier alle Texelse kinde ren in beweging krijgen', zegt Henri Venema van de Texelse Apotheek. De recordpoging vindt plaats om 11.00 op de schoolpleinen, leder een die een springtouw heeft mag meedoen, ook volwassenen. Bedrijvenbowling Op de eerste speel avond van een nieuw seizoen is de bowlingcom petitie voor bedrijventeams weer in volle hevigheid losgebarsten, de onderlinge strijd was als vanouds. Het team van Plaatsman gooide de hoogste game (384) en de hoogste serie (1372). Jan Plaatsman gooide de hoogste game van de avond (213). Erna van der Star gooide de hoogste game bij de dames (182). De hoogste serie was hier voor Corine Plaatsman (626). Uitslagen: Fa. de Graaf -Hotel Tatenhove 4-1; Op de Steenenplaats-Tegelbedrijf Huijsman 3-2; Hekseketel-'t Pruttelhuus 1-4; L'Avenir-Loon- bednjf Plaatsman 1 -4. Kraanverh. Kager-Sam Sam 4-1, Hotel Strandplevier-App.Land en Zeezicht 4-1 trad zelfs de politie tegen hen op en te bevorderen. Beheerders krijgen Bomas was vanaf elf meter uiterst bied met de hand wegtikte. Jelmer uitkomende keeper naar de zijkant dat evenveel punten heeft, maar werd hun bal in beslag genomen. Volgens de vijf bestaat er veel behoefte aan een veldje. 'Er zijn zoveel jongeren die voetballen en het wordt alleen nog maar populairder. Kijk maar wat de televisie al wel niet uitzendt. Je doet hem aan en je hebt voetbal en dat stimuleert jongeren heel erg', schrijven ze. Ze weten zich volgens woordvoerder Leon Zijm gesteund door de uitkomst van een poll op de website www.texel-plaza. nl (van Kabelkrant Texel), die een peiling hield naar aanleiding van een ander verzoek om een basketbalveld aan te leggen. 'Maar 36 procent van de 322 stemmers wil dat,-40 procent heeft liever een voetbalveld.' Het meest zien de vijf in een Cruyff Court, een initiatief van de Cruyff Foundation, die financiële steun biedt om overal in Nederland derge lijke verharde voetbalveldjes aan te leggen. Doel is de integratie tussen verschillende bevolkingsgroepen begeleiding om daarbij thema's als koelbloedig en stuurde de keeper normen en waarden, respect, team- naar de verkeerde hoek. work en sociale verantwoordelijkheid De Hoornders bleven geconcen- bij jongeren onder de aandacht te treerd spelen en stuurden de povere brengen. 'Dat zou ik zelf wel willen doen. Op het CIOS krijgen we daar ook veel les in', vertelt Zijm. Een Cruyff Court is 42 bij 28 meter groot. De aanleg kost tussen de €90.000,- en €110.000,-. Zo'n €50.000,- van dat bedrag krijgt de gemeente terug van de Cruyff Foundation. Zijm en zijn metgezellen dragen vier locaties aan. Geschikt zijn volgens hen de Volmolen, een andere plaats in de Mars (bijvoorbeeld bij de speel tuin in de Buitengors), de aan de Pontweg grenzende speeltuin in Den Burg noord-west en het skatepark. 'Het skaten is een afgaande zaak en het park ziet er niet meer uit.' De raadscommissie voor Grondgebied tegenstander met snelle combina- gedrongen, waarna de routinier besloot terug te leggen op de mee gekomen Niels Dekker. Die schoot de bal met een prachtige boog over een te hulp geschoten verdediger, maar raakte daarbij alleen de lat. lifg nof )um 10 is er zondag tegen Sint Boys iet in geslaagd de punten in igen dorp te houden. De thuis- fbeg slaagde er in de eerste helft xg met heel veel moeite in de Éfke tegenstander van scoren tte houden, maar moest na rust bdi capituleren. De Oosteren- üfs drongen daarna wel aan, ook kansen, maar stuit- tfl steeds op de keeper van de teenstander, die in drie wedstrij- fennog geen doelpunt tegen had jstiad en die met fraaie reddingen ploeg op de been hield. Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko is de competitie in de regiodivisie ongekend sterk gestart. In sporthal Ons Genoe gen werd tegenstander US 2 uit Amsterdam zaterdag met een afgetekende nederlaag (4-0) naar buigt zich maandag 9 oktober over huis gestuurd, het verzoek. Na een aarzelend begin, waarin Tevoko door veel servicefouten een kleine achterstand opliep, hervond de Texelse ploeg zijn zelfverzekerd heid. De veldverdediging kwam op de verdediging van Tevoko, onder aanvoering van Céline de Graaf, niet te passeren leek. Goede bloks van Joannie Schaapman beslisten de tweede set in Texels voordeel (25-23). Ook in de derde set wist US geen antwoord op de aanvalsvari- atie van de Texelse ploeg en bleven Ivette de Ruyter en Marianne Boekei ongrijpbaar voor de Amsterdamse blokkering. De scherpe service van Monique Leijstra zorgde voor een setwinst van 25-15. Daarmee raakte het moreel van US geknakt en kon met een beter doelsaldo één plaats hoger staat. Driebanden DVO Met vier weken driebanden achter de rug, zijn er bij biljartvereniging DVO uit Den Burg enkele veran deringen opgetreden ten opzichte van vorig seizoen. Zo wordt dit jaar nog maar op één avond (woensdag) gespeeld. Verder is een vrijgekomen plaats opgevuld door Gerard Appel man, die al direct zijn visitekaartje afgaf door het op één na beste gemiddelde van de club te spelen. En ten laatste wordt dit jaar op gro tere tafels gespeeld, wat zeker de eerste maanden grote invloed op het gemiddelde heeft. Het gezegde wil dat elke maat tafel groter het gemiddelde met een tiende doet dalen. Bij DVO zakten enkele spelers zelfs verder, hoewel dit ook deels aan de zomerstop te wijten zal zijn. Alleen Frans en Jan Witte bleven een gelijk aantal caramboles maken. Willem van de Wetering, Marco van der Vis en In de rubriek 'De hotelkamer van' in de Telegraaf-bijlage TV Weekein de vertelt voetballer Ferry de Haan over zijn verblijf op kampeerboerde rij Breemhoeve. Kampeerboerdenj Breemhoeve? „By aankoms! denk je echt 'Jezus, wat is dit nu weer> Het was heel primitiet allemaal. Zo sliepen we met 22 spelers in twee zaaltjes volgepropt met stapelbedden. We hoefden nog net niet zelf de koeien te melken, maar het was wel pnma voor de teambuilding Achteraf vond iedereen het zelfs had- st'kke leij< '-"er Jitze Beintema kon geen doen op Sil van Dijk, Dick Wyschuur en Barry Koning en uurde dezelfde elf spelers het veld als vorige week tegen SSV. In de srste tien minuten waren de teams eikaar gewaagd en kreeg Oos- isnd de beste kansen. Een schot Chris Ellen ging net naast en :Tuitman schoot in de rebound =een vrije trap van Eddy de Vries sbal tegen de keeper aan. Boys deed er al snel een schep- bovenop en zette met verzorgd de Oosterender verdediging Kier druk. Bij een schot werd eerst geraakt en niet veel later We de spits de bal tegen de lat. S-ikkig voor de thuisploeg kreeg #man Wouter van Strien er nog een vinger tussen. Het wachten sop een doelpunt van Sint Boys, r«jl Oosterend niets anders kon 091 dan keihard werken, in de top de schade te beperken, bk in het vervolg redde Van Strien Sn paar keer knap, nadat de gas- 50 de verdediging te snel af waren geweest. Eén keer liet hij de bal los en kon de spits vanaf de rand van het strafschopgebied ongehinderd inschieten. Jan Bloem had de situ atie goed ingeschat en kon de bal met een sliding nog net van de lijn halen. Even later moest ook Ed de Vries zijn keeper in de doelmond ter zijde staan. Daardoor stond het bij rust nog steeds 0-0. Aan het begin van de tweede helft gingen de gasten door met het spelen van mooi en verzorgd voet bal. Oosterend kwam er niet aan te pas en moest na tien minuten toezien dat Sint Boys dan eindelijk toch scoorde. Schutter was spits Dominique Bakker, die een fout in de verdediging hard afstrafte. Met nog meer dan een half uur te Sint Boys steeg door deze overwin ning en het verlies van KSV naar de eerste plaats, terwijl SVO in de middenmoot bleef steken. Zondag gaan de Oosterenders op bezoek bij ZDH voor de eerste derby van dit seizoen. toeren en met veel aanvalsvariatie Tevoko geconcentreerd de volle vijf Olaf Witte wisten hun gemiddelde werd de blokkering van US gepas seerd (25-21). Met veel servicedruk, waaronder een serie van zeven pun ten van Connie Joling, werd de libero van de Amsterdammers op de proef gesteld. Aanvallend kon de studen- tenploeg geen vuist maken, terwijl punten winst (25-17) scoren. Vooral het sterke optreden van de veldverdediging van Tevoko biedt perspectief voor de komende wedstrijd tegen HCC Martinus in Amstelveen, al heeft coach André van der Vliet enige zorgen door de beperkte selectie van slechts zes basisspeelsters. Uitslagen: Tevoko D1-US D2 4-0, Tevoko H2- Polisport H2 2-3, Tevoko Jeugd B2 - Dinto Jeugd B1 4-0, Tevoko D2 - Pollsport D1 3-1, Tevoko H1 - VCJ H2 4-0 zelfs nog te verbeteren. Alle andere spelers zakten één of meer punten. Cees Bonne heeft de leiding in het klassement. Hij wordt op de voet gevolgd door Willem van de Wete ring, Jan Witte en Marco van der Vis. Laatstgenoemde speelde tevens de kortste partij van de eerste vier weken (9 beurten). De langste partij werd gespeeld door Cees Maas en Ab Witte (52 beurten). Deze partij eindigde in een gelijk spel. Ab-Jan Witte speelde met 8 caramboles de hoogste serie. Hulsebos wint maandbeker Derk Hulsebos heeft zondag op de golfbaan de maandwedstrijd van de lexelse golfclub gewonnen. Hij werd eerste met 71 slagen, op de voet gevolgd door Janneke Kamp stra (73) en Wil Homan (74). In totaal streden dertig golfers om de eer. Met alleen aan het eind wat regen hadden zij met te klagen over de weersomstandigheden. In de tweede categorie (handicap 18,1 tot 26,4) regeerde de jeugd. Tho mas Wassenaar werd eerste met 35 punten. Tweede werd Kevin van Zuilekom (32), derde Hans Bakker (31). Gerda Bloem behaalde met 35 punten de beker in de derde cate gorie (handicap vanaf 26,5). Naast een van de vijf birdies, werd zowel de neary als de longest dnve gesla gen door Janneke Kampstra. Bij de heren was de longest drive voor Kevin van Zuilekom. De neary kwam op naam van Wil Homan. Een 51-jarige man uit De Koog is gisteren door de politierechter in Den Helder tot twee weken voor gaan ging Oosterend op zoek naar waardelijke celstraf veroordeeld, de gelijkmaker. Voorstopper Ed de Hij heeft zich naar het oordeel van Vries werd naar voren gestuurd om de rechtbank schuldig gemaakt zijn aanvallers ondersteuning te bie- aan valsheid in geschrifte, met den. Veel succes hadden de gast heren aanvankelijk niet, want grote kansen bleven uit. Aan de andere kant was Sint Boys een paar keer wel bijna succesvol, maar trad Van Strien steeds handelend op. Pas in het laatste kwartier begon Oos terend beter te voetballen. Ed de Vries kreeg een grote kans, nadat Bob Witte de bal uit een vrije trap hoog voor het doel had geplaatst. De kopbal van De Vries werd fraai onschadelijk gemaakt door de kee per. Niet veel later ging Rutger Zoe- als doel geld van de belasting dienst te ontvangen. Het vonnis was overeenkomstig de eis van het Openbaar Ministerie. De man had in de periode van 2 mei tot en met 11 december 2003 meegewerkt aan een poging de belastingdienst te tillen. Met een vervalste handtekening werd ruim vierduizend euro teruggevraagd. Geld dat toebehoorde aan een vriend, maar die verbleef op dat moment in het buitenland en wist telief goed door op een steekpass uiteraard van niets. Dankzij de valse duidelijk fout bezig is geweest. 'U voorgekomen. Nadat de vriend uit het buitenland was teruggekeerd, kwam de truc uit. Inmiddels is met de benadeelde een afbetalingsregeling getroffen. Ook accepteerde de verdachte eerder al een taakstraf, maar die werd nooit volledig uitgevoerd. Hij had om een werkstraf in Den Helder gevraagd, omdat hij op Texel bang was voor herkenning. Door financiële proble men lukte het de man echter niet de taakstraf af te ronden, omdat hij geen geld voor de boot had. Na meerdere keren een ultimatum te hebben ontvangen, werd de officier Hoewel Jaap sinds 1989 in Garde van justitie weer ingeschakeld door ren op de Veluwe woont, is de band de reclassering. Als gevolg hiervan tussen de twee broers nog steeds moest de man maandag alsnog innig. Geboren en getogen 'achter voorkomen. de Rugediek' brachten zij hun jeugd De officier vond dat de verdachte en het grootste deel van hun leven 'Ik ben de jongste. Waarschijnlijk hebben ze meer tijd genomen om mij knap af te werken', grinnikt Piet Daalder. 'Ik was er bij, maar ik weet het niet meer', dient zijn broer Jaap hem van repliek. De eeneiige tweeling Jaap en Piet Daalder werd op 28 september tachtig jaar en vierde dat heuge lijke feit zaterdag in het Slufter café, in het bijzijn van familie en vrienden. van Ger Vlaming. Oog in oog met de keeper besloot hij te schieten. Zijn poging was goed, maar opnieuw pakte de keeper in een reflex de bal. Lustrumeditie Judofeest Texel handtekening werd de belasting dienst op het verkeerde been gezet en werd het geld uitbetaald aan de veroordeelde. Met dit geld wilde de man zijn schulden afbetalen. De veroordeelde had bij zijn poging tot oplichting samengewerkt met een inmiddels overleden tweede persoon. Deze verklaarde voor zijn overlijden nog dat hij de brief aan de belastingdienst had opgesteld, maar de 51-jarige had gevraagd in geschrifte, bleef de verdachte stellen dat het slechts een keer is ka's uit Biddinghuizen, Deventer, Den Helder. Delft, Vlaardingen, Kol- lum, Kollumerzwaag, Amsterdam, Leeuwarden, Coevorden, Bodegra- 'sporthal Ons Genoegen in Den ven, Beverwijk, Oude Pekela en "gvindtzaterdag voorde vijfde Rotterdam. Ook zullen uiteraard deze over te schrijven, omdat deze jtor het Judofeest Texel gehou- Texelse judoka's deelnemen. Shima een beter handschrift had en het Maar liefst 150 G-judoka's treedt aan met een dozijn Texelse daardoor netter overkwam. Hoe veel Nederland doen aan deze prijsvechters en de verwachting is wel officier van justitie Jongeling ■"fiumeditie mee. Het belooft dat zij allen in de prijzen zullen sprak van meerdere keren valsheid "groot evenement te worden vallen. De judoka's arriveren om 1 spannende wedstrijden en 10.00 uur, de wedstrijden beginnen felwedstrijdplezier. om 11.00 uur. Judofeest Texel is onderdeel van een serie landelijke ^Texelse judofeest is uitgegroeid toernooien, waarbij judoka's punten begrip in judoënd Neder- kunnen halen voor het Nederlands Dit blijkt uit de grote belang-* kampioenschap. Er wordt dus hard ^9 en uit de steun van de en serieus gevochten onder leiding "8n Cruijff-Foundation. Het judo- van officiële G-scheidsrechters van wordt in samenwerking met de Judobond Nederland. Tijdens de 'exelse Sportraad en Budoclub lunchpauze wordt een lunchpau- ""a georganiseerd door Henk en zeconcert gegeven door de Small 9* de Vries. Zij kunnen rekenen Buzz. De laatste wedstrijden begin- J®en grote groep vrijwilligers die nen naar verwachting omstreeks zorgen dat de judoka's een 15.30 uur, de prijsuitreiking volgt mi weekend beleven. aansluitend om omgeveer 16.00 'de sporthal strijden zaterdag judo- uur. heeft een vriend benadeeld, puur voor eigen gewin. Dat kan natuur lijk niet.' Maar omdat het al drie jaar geleden was dat het delict werd gepleegd en de verdachte zelf al een afbetalingsregeling met de benadeelde was overeengekomen, nam de officier genoegen met twee weken voorwaardelijke celstraf. 'Erg coulant', vond de verdachte zelf, die vertelde bezig te zijn met een nieu we baan. Zijn mogelijk toekomstige werkgever weet nergens van en als het even kan blijft dat zo. De politierechter zag geen reden in zijn vonnis van de eis af te wijken. De mededader werd in mei 2005 al veroordeeld tot een week voorwaar delijke gevangenisstraf. door in De Cocksdorp. 'Mijn moe der kende ons niet uit elkaar als ze ons van achteren zag, zo leken we op elkaar. We hadden ook altijd dezelfde kleren aan', herinnert Jaap zich. De tweeling groeide op met twee oudere zussen en een broer. In 1940 zouden de jongens naar de ambachtsschool in Den Helder gaan, maar toen brak de oorlog uit en vond vader Daalder het te gevaarlijk om zijn zoons naar de marinestad te laten gaan. 'Toen zijn we in dienst gekomen bij het aan nemersbedrijf van mijn vader. Jaap als timmerman en ik als metselaar en stukadoor', vertelt Piet. 'Samen bouwden we twee woonhuizen in de Kikkertstraat, nummer 41 en 43. Eerst hebben we Piet z'n huis gebouwd en binnen het jaar hebben we toen mijn huis afgemaakt.' Met hun oudste broer runden de twee jarenlang Aannemersbedrijf Daalder in De Cocksdorp. Beide broers vinden het bijzonder om de helft van een eeneiige twee ling te zijn. 'Het voelt anders. Soms krijg ik de ribbels en heb ik het gevoel dat er wat met Jaap is. Dan moet ik even bellen om te horen of alles goed gaat', vertelt Piet. Hoe verbonden de twee broers zijn, bleek ook uit een ECG-scan die dokter ooit Siebenga maakte. 'Die kon je zo op elkaar leggen. Ze waren exact hetzelfde.' De broers overwonnen kanker en verkeren nu weer in goede gezondheid. Beiden rijden ze als vrijwilliger voor Tafel- tje-dek-je. Jaap zingt er lustig op los in het Puttense mannenkoor en Piet kweekt fuchsia's en doet aan stijldansen. Stichting Nieuw-Guinea Pelikaanweg 75,1796 NP De Koog Rabobank 36.25.91.040 Postbank 109 410 Jaap Daalden 'Medicijnen gebruiken niet. Alleen af en toe Jonge Klare

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7