Aandelen BSU over naar Paracentrum Texel BLUES Cjroen ThwartsJexels in het harLJ Noordkop kan door met plan veerhaven Nieuwe wet hindert weg naar ziekenhuis PKB Waddenzee wordt aangepast B 'i KREDIET OSG NIET TOEREIKEND Ludiek protest op Binnenhof oogst veel sympathie Intocht Sint kan toch doorgaan <D lERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12116 DINSDAG 10 OKTOBER 2006 TEX ELSE™ COURANT iferschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg aracentrum Texel (PCT) heeft irige week een meerderheids- slang in concurrent Blue Side jverworven. Dat werd mogelijk jordat de grootste aandeelhou- Jan Beelen, zijn aandelen in besloten vennootschap BSU beschikking stelde aan buur- anPCT. Hoewel beide bedrijven eigendom zijn van de familie niks, is als voorwaarde gesteld bt BSU zijn zelfstandigheid ludt. Beide partijen zijn naar i zeggen zeer content met de rername. (gens insiders is de overname logisch vervolg op de ontwik- lingen die zich deze zomer al iJden ingezet. Na het rampzalige r 2005, waarin beide PCT en SU, toen nog geleid door Alexan- Beetz, regelmatig samen over straat rolden, normaliseerde de situatie dit jaar nadat investeerder Jan Beelen het noodlijdende BSU overeind hielp. 'Mijn uitgangspunt is altijd geweest om beide bedrijven bij elkaar te brengen. Ik heb PCT nooit echt als de grote concurrent gezien. Dat is Spa, waar een groot para- bedrijf zit. We moeten zien dat de springers naar Texel blijven komen en daarvoor is samenwerking nood zakelijk', aldus Jan Beelen. Ook de overige drie aandeelhouders in de BV BSU zijn zeer te spreken over de aandelenoverdracht. Beelen bena drukt dat BSU zijn zelfstandigheid behoudt en dat de overdracht niet voortkomt uit tegenvallende finan ciële resultaten. 'Absoluut niet. We hebben goed gedraaid, maar we nemen wel het verlies van het voor gaande jaar mee. Als je wilt door groeien, is financiële draagkracht heel belangrijk. Evenals kosten besparing. Wil je de noodzakelijke investeringen kunnen doen om uit te breiden, dan moet je behoorlijk in de kosten snoeien. Het lopende jaar zijn we goed doorgekomen, maar het geld om door te kunnen groeien ontbrak. Daarvoor heb je een sterke partner nodig. PCT heeft die mid delen wel. Ze beschikken over het geld, het materiaal en de expertise en door samenwerking kan veel geld worden bespaard. Op de vlieg- capaciteit bijvoorbeeld. Er zijn nu drie vliegtuigen op Texel. Straks kan dat er een minder worden.' Dat de concurrentie tussen de bedrij ven niettemin goed is geweest voor het parachutespringen op Texel, bevestigt ook Jan Boyen Rienks. 'Er is door twee bedrijven actief aan marketing gedaan. Dat heeft zijn vruchten afgeworpen. Het aantal tandem- en vrije valsprongen op Texel is duidelijk toegenomen.' Of de twee bedrijven zich op afzonder lijke onderdelen van de parasport zullen richten, is nog niet bekend. 'In elk geval trekt BSU veel gevor derde springers aan. Dat moet je in standhouden. Verder gaan we komende winter plannen maken en de zaken optimaliseren.' Personeel Het personeel van beide bedrijven en een aantal springers is gisteren op de hoogte gesteld van de aan delenoverdracht. Volgens Beelen en Rienks zijn de reacties enthousiast. Beelen: 'Op de werkvloer wordt al op een leuke manier samengewerkt. Die jongens kennen elkaar vaak al jaren en gaan goed met elkaar om. Dat heb ik ook altijd gestimuleerd.' Onduidelijk is nog wat er met Her man Landsman gaat gebeuren. Landsman raakte vorig jaar in een juridische stnjd met zijn voormalig werkgever Paracentrum Texel ver wikkeld, omdat hij zijn concurren tiebeding schond door vergelijkbare werkzaamheden te verrichten bij Blue Side Up. Bob Rienks stapte naar de rechter, die hem in het gelijk stelde. 'Over de rol die Herman gaat vervullen kan ik nog niks zeggen, we zijn met hem in gesprek', aldus Jan Boyen Rienks. Verder wordt nog gesproken met Arie Drevel over zijn rol binnen BSU. Ook Drevel ging weg bij PCT en was betrokken bij de oprichting van BSU. Tot het einde van het seizoen wordt Rut- ger Platenburg de nieuwe manager van de beide paracentra. Platen- burg springt al vanaf 1996 op Texel en beschikt over de noodzakelijke papieren. Hij krijgt de verantwoorde- Noordkop kan verder aan de ig met voorbereidingen voor en verplaatsing van de veerha- Den Helder. Na het kabi- jet heeft gisteren ook een ruime wrderheid in de Tweede Kamer nlans voor verplaatsing gebro- tn. Een maandenlange lobby sett zijn vruchten afgeworpen. rel het CDA, de WD als de PvdA nen goed voor 112 van de 150 gerzetels) spraken zich bij de Kamercommissie voor Ruim te Ordening uit vóór een wijzing ie nieuwe Planologische Kern- ssing, zodat verplaatsing niet erbij voorbaat wordt uitgesloten. O-er Janneke Snijder-Hazelhoff rde aan een petitie die burge ter Joke Geldorp 's ochtends ide Kamerleden en minister Pie- Winsemius (Ruimtelijke Orde- j) had overhandigd. 'De boot is levensader voor Texel, dus de moet op een gunstige plek Kien gelokaliseerd.' Kamerleden ïineke Kruijsen (PvdA) en Joop ma (CDA) noemden onder meer verkeersdruk en de luchtvervui- m Den Helder als argumenten een verplaatsing mogelijk te ken. Kamer en minister Winsemius •ten meteen duidelijk dat een 'e veerhaven op een andere nog lang niet in kannen en is. De Noordkop moet eerst dat een verplaatsing vol- aan de eisen van de Europese en Habitatrichtlijnen die vorig in de Natuurbeschermingswet opgenomen. Vrij vertaald: een ituele aanleg langs het Balg- mag niet ten koste gaan van natuur en als dat wel gebeurt de verloren natuur elders gecompenseerd. Op welke een nieuwe haven schade aan natuur veroorzaakt, moet met zogeheten passende beoor- worden vastgesteld. Dat is onderzoek waarmee van tevo- kan worden beoordeeld in hoe plan wel of niet aan de Is'- en Habitatrichtlijnen voldoet. 'Noordkop moet van het kabi- eveneens aantonen dat er geen matieven zijn en dat een haven- Maatsing een groot openbaar IK ÓfEF TOB VAT IjBEREKEWiN&W N^T «£WAL G0£3> Waren, mtVOEfy j'k weet OOK' wiET WflfiRon ik ze MOEST MAKEN. IKWEKK. H'ek ais Schoonmaker belang dient. 'Maar we willen de tekst van de PKB zo aanpassen dat het niet op voorhand wordt uitgesloten', aldus Winsemius. 'Het kabinet onderkent het probleem en is bereid mee te denken. Maar het initiatief ligt nu bij de regio.' CDA en WD joegen de aanwezige Texelaars en Nieuwediepers tegen hei r ide van de vergadering nog evei, schrik in de benen door de verplaatsing opeens in één motie te koppelen aan een zeewaartse uitbreiding van haven en bedrijven terrein in Harlingen. Het kabinet is daar mordicus op tegen, waardoor Kamer en kabinet even in botsing kwamen. De ministers Winsemius en Cees Veerman (Natuur) wilden pertinent niet aan Harlingen tege moet komen en ontraadden de Kamer de gehele motie. Snijder- Hazelhoff zei de motie echter intact te houden, waardoor op de publieke tribune onzekerheid over de zojuist gedane toezeggingen over de veer haven ontstond. Winsemius haalde meteen de kou uit de lucht door te zeggen dat de PKB voor Den Helder wordt aangepast, ondanks de bezwaren van het kabinet tegen de motie. De Tweede Kamer stemt, als er tus sentijds niets verandert, volgende week dinsdag na het vragenuurtje over veertien moties die gisteren in totaal werden ingediend. Bedoe ling is dat het parlement over twee weken het nieuwe ruimtelijke beleid voor de Waddenzee definitief vast stelt. Diverse Kamerleden zeiden gisteren de PKB vóór de verkiezin gen van 22 november te willen heb ben afgehandeld. Het debat over de Waddenzee werd gevoerd door zeven Kamerleden van CDA, WD, PvdA, GroenLinks, Christenunie, SGP en SP. De overige zeven poli tieke partijen in de Kamer hadden geen afvaardiging gestuurd. Eén publieksbalie in gemeentehuis Bezoekers van het gemeente huis hoeven niet meer te kiezen tussen de publieksbalies Ruim te, Publiekszaken en Samenle ving. Met ingang van deze week beschikt het gemeentehuis over één 'brede' publieksbalie, waar bezoekers terecht kunnen voor alle producten en diensten. De nieuwe balie bevindt zich voor aan in de publieksruimte. Bezoe kers kunnen zich eerst melden bij de receptie of direct doorlopen. De medewerkers van de nieuwe balie zijn geheel gericht op het contact aan de balie en hebben een brede algemene kennis. Zij nemen vragen in behandeling en verstrekken infor matie. Indien nodig gebeurt de ver dere afhandeling van bijvoorbeeld aanvragen door gespecialiseerde medewerkers. In verband met deze wijziging kan het zijn dat klanten even moeten wachten. De gemeente vraagt hier voor begrip. Na een inwerkperiode zal de dienstverlening weer ade quaat zijn. burgemeester Joke Geldorp nc r.f;e krachtig verplaatsing de veerhaven in Den Helder werd gepleit Minister Pieter Winsemius kreeg Zo'n zestig Texelaars en inwoners van Den Helder en een flink koppel schapen van de Hogeberg heb ben gisteren bij de Tweede Kamer in Den Haag een ondubbelzinnig signaal afgegeven. Dat de mogelijk heid voor verplaatsing van de Hel- derse veerhaven open moet blijven. Het even bescheiden als ludieke protest mocht op de sympathie van belangstellenden en politici rekenen en zich in de warme belangstelling van de media verheugen. Terwijl de camera's snorden kwam ook minis ter Winsemius een kijkje nemen en nam een petitie van burgemeester Geldorp in ontvangst. Meer over de Texelse demonstratie elders in deze krant. Texelse gehandicapten die naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder moeten, komen door de invoering van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning in een opmerkelijke situatie terecht. Ze kunnen volgend jaar via de geëigende wegen de kilo meters in Den Helder niet meer vergoed krijgen. De gemeente vergoedt op het moment zowel de op het eiland afgelegde kilometers als de kilo meters die aan de overkant wor den gemaakt. Volgend jaar krijgen gehandicapten alleen de kilome ters vergoed die - voor socia le contacten - op Texel worden gemaakt. Voor vervoer aan de over kant moeten Texelaars een beroep doen op de landelijke Valys-rege- ling. Voor het ziekenhuis en ook het station in Den Helder gaat dit vlieger echter niet op. Gehandi capten kunnen de vervoersrege- ling pas aanspreken als ze meer dan vijf openbaar-vervoerszones van hun huisadres reizen. Voor het ziekenhuis en het station worden vanaf Texel maximaal vier zones gereken. Op de ziektekostenver zekering kan evenmin een beroep worden gedaan. Dat kan sinds kort alleen nog bij ernstige ziektes. De Stichting Integratie Gehandicapten Texel heeft het euvel aangekaart bij de gemeente die het probleem onderkend en een oplossing heeft aangedragen. Volgens wethouder Marian Mer- kelbach kunnen gehandicapte Texelaars vanaf volgend jaar een beroep doen op de bijzondere bij stand om de kilometers in Den Helder vergoed te krijgen. 'Het is met een probleem dat echt uit de WMO voort komt, omdat we ook met de ziektekostenverzekering te maken hebben, maar het is wel een probleem dat zich door de reis met de boot voordoet.' Merkelbach verwacht dat verge lijkbare problemen zich vaker voor doen. De gemeenteraad bepaalde vorige maand al dat er te zijner tijd een evaluatie moet komen om zulke knelpunten op te lossen. Een bliksemactie van onderne mers heeft ertoe geleid dat de intocht van Sinterklaas voor dit jaar alsnog is veiliggesteld. Vrij dag ontstond hierover veel com motie, toen het organisatiecomité bekend maakte niet genoeg geld te hebben. "We maken ons alle maal druk over de kanjerprojec ten, nu wordt het tijd dat we ons druk maken over een kinderfeest', riep Kees Klaassen op. Met suc ces. Zondag was het benodigde geld al ruimschoots bij elkaar. Wordt de Texelse kinderen en onze gasten nu een prachtig feest ont nomen?', vroeg Klaassen zich af. Reden voor onder meer onderne mer Ronald Biesboer contact op te nemen met een aantal collega's. Met als gevolg dat er een bijdrage van €900,- kon worden toegezegd, Cees Schoemaker uit Den Helder schenkt €500,-, de Tegelmeester €400,-. logiesverstrekker De Pas torie in Oudeschild €100,- en de Koger horeca houdt vandaag een inzamelingsactie. Daarmee is het oorspronkelijke gat van €900,- van het in totaal €3600,- kostende feest ruimschoots gedicht. Klaassen: 'Uiteraard zijn we blij met deze reacties. Beter laat dan nooit. Maar laten we ons niet rijk rekenen Het zijn oplossingen voor de korte ter mijn en ze bieden geen garantie dat de intocht ook volgend jaar door gang kan vinden. Zeker vanwege het feit dat de gemeente heeft laten weten volgend jaar geen bijdrage of garantiesubsidie te willen geven.' Klaassen pleit voor een structurele oplossing. 'Dit om slapeloze nach ten bij kinderen en de organisatie te voorkomen.' HELP EEN PAPOEA NAAR SCHOOL! j&TSj qemeentetexel publieksbalie Het gemeentehuis beschikt nu over één „brede" publieksbalie. Vanaf heden kunt u daar terecht voor al onze producten en diensten lijkheid voor de operationele zaken bij de twee bedrijven. Jan Beelen blijft op de achtergrond aanwezig als adviseur. Daarnaast blijft hij pach ter van het Vliegveldrestaurant, dat wordt gerund door René Hovestad. Hij zal zich naar eigen zeggen actief blijven inzetten om Vliegveld Texel als één attractie te promoten. 'Ik zie mogelijkheden om hier veel meer te doen. Ook andere bedrijven er bij te betrekken en de activiteiten verder uit te breiden.' Voor Jan Boyen Rienks is het spnngen het belangrijkst. 'Het gaat hier niet om winnen of verliezen. Parachutespringen boven Texel blijft het belangrijkste uitgangspunt. Daar draait het om.' Volgens zijn zoon zal Bob Rienks zich steeds verder uit het familiebedrijf terugtrekken. 'Mijn vader zal zich de komende jaren vooral nog adviserend met het bednjf bezighouden.' Texel Blues Kwaliteit en diversiteit zijn de sleu telwoorden op Texel Blues, dat vrij dagavond om 22.00 uur losbarst. De organisatie heeft ook voor het negentiende festival geen conces sies gedaan. Pagina 2 Wampex 'Het begint bij het einde'. Met die cryptische boodschap op internet werden deelnemers aan de voorin schrijving van de Wampex zondag middag op pad gestuurd. Vijfendertig groepen deden mee en wisten alle een plek voor de weekendamphibi- sche expeditie begin november te bemachtigen. Pagina 5 m Gelijkspel in derby Wedstrijden tussen ZDH en SVO eindigen niet vaak in een gelijkspel. Ook zondag kregen beide ploegen genoeg kansen de stnjd in hun voor deel te beslissen, maar stond het na negentig minuten 1-1. Pagina 6 Martin Warnaar interim VVV Martin Warnaar wordt met ingang van november aangesteld als inte rim-voorzitter van VW Texel. Hij geniet het vertrouwen van bestuur en directie van de VW, alsme de van de logiesverstrekkers. Hij wordt daarom als de juiste man gezien om de huidige tegenstelling tot een goed einde te brengen. Warnaar, die gisteren nog in het bui tenland vertoefde, is niet onbekend met het reilen en zeilen binnen de VW. De oud-directeur van vakantie park De Krim stond in 1986 aan de wieg van de huidige Stichting VW Texel Promotie. Hij vertegenwoor digde TVL achttien jaar lang in het bestuur van de VW, tot september 2003. Een periode waarin de logies verstrekkers het niet altijd met elkaar eens waren, maar waarin het vooral de verdienste van Warnaar was dat de gelederen gesloten bleven. 'Een man die veel kennis heeft over de verhoudingen op Texel en mede daarom een uitstekende kandidaat is om de taak van interim in te vullen. De juiste man op de juiste plaats. En hij wil het heel graag doen', vertelt Ries Swanink, die namens TVO in het VW-bestuur zit. Gul bij collectes Texel is één van de gullere gemeen ten in Noord-Holland bij collectes. Per huishouden werd vorig jaar gemiddeld €10,86 in de collectebus gestopt. Dat blijkt uit een overzicht van het Centraal Bureau Fondsen werving (CBF). Het eiland hoort daarmee bij tien gulste gemeenten in de provincie Edam-Volendam kwam met gemiddeld €18,21 als gulste gever uit de bus. In Den Helder rammelt de collectebus wat minder hard, daar werd gemiddeld €4,17 per huishouden gedoneerd. TEXELSE-^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer KRANT Wie Wat Waar-gids gemeente Texel Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 1