'Bij ons geen imitatie van And ré Hazes' O TEXELSE 2 COURANT Cabaret-café online te horen inspanningen jeugd SVC beloond met trampoline Kwaliteit en diversiteit op Texel Blues (jeslaagd oPIENie Agenda E oud Papier Wat ik zeggen wou... DINSDAG 10 OKTOBER 2006 Waren het filmpje, de beide columns en een keuze uit de liedjes al op de website te vinden, sinds deze week is het hele Cabaret-café via het internet te beluisteren. Het pro gramma, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn, is in zijn geheel terug te vinden op de MP3-pagina van de website www.cabaretcafe. nl. Er is gebruik gemaakt van de opnames van Radio Texel, die zijn gecomprimeerd tot MP3-bestan- den. 'We hebben geprobeerd zo min mogelijk in te boeten aan geluidskwaliteit', zeggen Barnard en De Bruijn, 'maar we hebben een zo groot mogelijke compressie gebruikt om de bestanden niet te groot te maken.' Het programma is opgedeeld in partjes, ieder goed voor een van de vaste rubrieken of een liedje. Ondanks deze nieuwe vorm van verspreiden, blijven de radio-uitzendingen volgens schema verlopen. De geluidsbestanden op de website worden zo kort mogelijk na het nieuwe programma, dus elke maand, vernieuwd. Het Cabaret café van september is deze maand nog eenmaal te horen via Radio Texel. Op 27 oktober wordt een nieuw programma opgenomen. gedoemd is omdat 'er al zo veel tijd en geld ingestoken is'. Er wordt meer gekeken naar de gemaakte inves teringen dan naar de toekomstige kosten en de uiteindelijke baten. Ook voor ons als individu en voor onze beleidsmakers is het belangrijk bereid te blijven op beslissingen terug te komen als bij nader inzien een andere weg beter blijkt te zijn. Het spreek woord zegt immers 'beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald.' En een gebed (waarvan beweerd wordt dat het van Fransiscus van Assisi afkomstig is) zegt: 'Leer mij te veran deren wat veranderd kan worden, te aanvaarden wat met veranderd kan worden en geef mij de wijsheid om het onderscheid te maken.' Ik wens beleidmakers en inwoners van Texel die wijsheid toe. R. R. Siebinga, Ommen. Wijsheid De gymjeugd uit De Cocksdorp bij de dubbele trampoline, met op de voorgrond de nieuwe flikflakker en de paddenstoel. 1Foto Gerard Timmerman} Een nieuwe vloer, een flikflakker, paddenstoel en als klap op de vuurpijl een dubbele trampoline. Gymvereniging SVC is het sei zoen goed begonnen en daarvoor gingen de handen van de jeugd maandagmiddag op elkaar. Het applaus was gericht aan de mee helpende ouders, ondernemers die geld beschikbaar stelden en aan henzelf, want zij hadden een groot deel van het geld bij elkaar gelopen. De gymvloer van de zaal van het Eierlandsche Huis was versleten, net als de ondervloer. Met vereende krachten werd de zaal onder han den genomen, met als resultaat dat er weer een prachtige, stroeve vloer ligt. Maar daarmee waren niet alle wensen van de sportieve Durper jeugd vervult, een dubbele trampo line stond hoog op het verlanglijstje, net als de flikflakker en de padden stoel. Om geld bijeen te krijgen, lie pen ze vorig jaar de benen uit het lijf, met als resultaat dat er €1250,- bij elkaar werd gebracht. Voor de tram poline was meer dan het dubbele nodig, voer het andere deel ging docent Jeroen Plag met succes de boer op. Ondernemers kwamen met €1350,- over de brug. In combinatie met een investeringsbijdrage van de gemeente konden alle wensen worden vervuld en veert de jeugd met ongekend hoge sprongen door de gymzaal. Naar aanleiding van de gang van zaken met betrekking tot een nieuw raadhuis en het PHH-gebouw, gingen mijn gedachten naar een artikel dat ik ooit las met als titel Sunk cost effect. Dit handelde over het effect van al gemaakte investeringen op het ver dere verloop van plannen, ook al gaat het helemaal anders, is het resultaat niet wat beoogd en verwacht werd en/of lopen de kosten totaal uit de hand. Een voorbeeld van beslissingen genomen met het oog op al gemaak te investeringen en gezichtsverlies bij het terugkomen op eerder gemaak te beslissingen, is de Betuwelijn. Ondanks het feit dat omwonenden, milieubeweging, oppositie, hooglera ren en Rekenkamer hun vraagtekens zetten, zette kabinet na kabinet door. Het schijnt een fundamenteel-men- selijke neiging te zijn om door te gaan met een project dat tot mislukken \Yat ik zeggen wou... Vernielingen Wij, de gedupeerden, zijn zeer teleur gesteld dat we via de Texelse Cou rant moeten vernemen dat wij weer eens (financieel gezien) de dupe zijn geworden van zinloze vernielingen ('Drietal vrijgesproken van vernielen tuinhek'. Texelse Courant 3 oktober). Hoeveel bewijs wil politierechter De Klerk hebben? Wij hebben gehoord dat de planken kapot gebroken wer den. Wij hebben gezien dat de jongen er tegenaan stond te trappen. Wij hebben gezien dat de twee meisjes er samen aan stonden te trekken. Wij hebben gehoord hoe zij de jongen aanspraken met zijn voornaam en hem op stonden te jutten om er nog een paar van af te trappen. Terwijl wij in onze kleren schoten, kwam hun taxi er net aanrijden. Voordat wij bij de taxi waren, was hij al weg. Via familie op de taxicentrale hoorden we waar de taxi naar toe ging en dat de jongen wiens naam we gehoord hadden inderdaad op het betreffende adres woonde. Zodoende konden wij de inmiddels gearriveerde politie alle gegevens op een presenteerblaad je aanreiken. De buurman waar de jongen zogenaamd een hekje in de tuin wilde bouwen, was de volgende dag ook niet echt blij. De planken waren dwars door zijn tuin gegooid. Daarbij was ook het een en ander aan planten gesneuveld. Wij kennen deze jongelui niet persoonlijk, zodat er geen sprake kan zijn van rancune onzerzijds. Ik denk dat uit het voor gaande blijkt dat er ook geen sprake is van willekeur, 'omdat er al zoveel vernield is', zoals de advocaat wil laten doorschemeren. Wel zijn wij erg teleurgesteld dat deze jongelui niet zo fair zijn geweest de volgende dag hun excuses te komen aanbieden en even een handje te helpen de boel weer te herstellen. Dan was het wat ons betreft afgedaan. Dat de minder jarige dochter pas later verhoord is, heeft te maken met haar rooster op school, wat met altijd gelijk valt met de uren dat de politie tijd heeft om iemand te verhoren. Dat de drie jon gelui niet samen een verhaaltje ver zonnen kunnen hebben, betwijfel ik ook. Zij wisten tijdens de taxirit al dat ze gezien waren en zijn niet na een half uurtje van hun bed gelicht, maar uren later, op zondag om negen uur, aldus de betrokken politieagenten. Zou de invloedrijke vader van twee van de verdachten misschien een vriend van de politierechter kunnen zijn? Wij weten het niet, maar Texel is klein en aangifte doen volkomen zinloos. Familie Van der Slikke, De Koog. Politiedag In het kader van de landelijke politie dag, die zaterdag wordt gehouden, zijn de politiebureaus in Den Helder, Alkmaar en Hoorn van 11.00 tot 16.00 uur te bezichtigen. Er worden demonstraties gehouden en bezoe kers kunnen testen hoe goed ze kunnen observeren. De politiedag is tevens het startschot voor de nieuwe Politiepost, een nieuwsbrief van de politie Noord- Holland-Noord. In deze krant, die twee keer per jaar gaat verschijnen, worden verschillende onderdelen van het politiewerk belicht. Tussen 9 en 14 oktober wordt Politiepost bij Nierstichting De collecte van de Nierstichting, die onlangs werd gehouden, heeft op Texel €5.346,92 opgebracht. Vorig jaar was dit €5.559,67. Het geld wordt gebruikt voor de behandeling en preventie van nierziekte. alle huishoudens in Noord-Holland bezorgd. Mensen met een nee-nee- sticker kunnen een exemplaar opha len bij het politiebureau of aanvragen via tel. 0900-8844. De politiepost verschijnt ook in de vorm van een digitale nieuwsbrief. Geïnteresseer den kunnen zich hierop abonneren via website www.politie.nl. Praise-avond baptisten De Baptistengemeente Texel houdt zaterdag een praise-avond voor alle leeftijden. In deze samenkomst staat het zingen van liederen tot eer van God centraal. Door projectie van de teksten en begeleiding van een speciaal samengesteld combo kun nen de liederen gemakkelijk wor den meegezongen. De bijeenkomst wordt gehouden in Eben Haëzer aan de Julianastraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. Halverwege de avond houdt voorganger Arnold Wesseling een korte meditatie. Coen Timmer is aan de Universi teit van Amsterdam geslaagd voor de studie economie, in de rich ting accountancy and control. Als afstudeerproject deed hij in India onderzoek naar het gebruik van Six Sigma. Hij volgde de studie naast zijn werk als finance specialist bij Hewlett Packard. Realisten in Tusse de Banke In Tusse de Banke op de Groene- plaats wordt zaterdag de expositie 'Zes klassieke realisten' geopend. Te zien zijn werken van Lia Braak man, Raymond Huisman, Gerda Lont, Johan Raijmakers, Susan Seunke en Cas Waterman. Gebruik makend van klassieke technieken schilderen zij zeer realistische wer ken die tijdens een eerdere exposi tie op het eiland bijzonder gewaar deerd werden. De vernissage vindt zaterdag plaats, vanaf 16.00 uur. De tentoonstelling is tot en met woens dag 25 oktober dagelijks van 11.00 tot 18.00 uur te bezichtigen. Kwaliteit en diversiteit zijn de sleutelwoorden op Texel Blues, dat vrijdagavond om 22.00 uur losbarst. De organisatie heeft ook voor het negentiende festival geen concessies gedaan, zodat in de horecazaken van Den Burg alleen blues en nauw verwante muziek wordt gespeeld. 'Rockabilly en boogiewoogie gaan nog net, maar je zult bij ons geen imitatie van André Hazes horen', vertelt Jan Koomen, die samen met Jeroen Dros zorg droeg voor de program mering. Beroemde namen die ook het grote publiek aanspreken, ontbreken dit maal. Geen Cuby and the Blizzards, Bintangs, Kaz Lux of Barrelhouse. De meeste bekende naam is die van Jan Rijbroek van de JR Band, vrij dagavond de hoofdact in Question Plaza, die aan zijn laatste tournee bezig is en binnenkort naar Spanje verhuist. Toch zijn de organisatoren dik tevreden met het programma. 'We hebben kwalitatief zeer goede bands. En de variëteit is groot: van een paar trio's tot The Blues Rock 'n' Soul Review, die met z'n negenen of tienen zijn. En voor het eerst hebben we ook een optreden met gospel. Dede Priest, die zondagavond in Bruintje Beer speelt, zingt blues en soul, maar ook gospel.' Een opvallende naam is ook die van Mary Stokes. Deze Ierse zangeres sloot vorig jaar het festival af en kreeg toen zo'n enthousiast onthaal, dat ze dit keer voor twee optredens is geboekt. Zowel op vrijdag als zaterdag speelt ze in café In den Grooten Slock. 'Er zijn mensen die Deskundig Plannen nieuwe raadhuis in de vriezer, PHH-gebouw in de vrie zer, nieuwe OSG er pal naast en de Groeneplaats blijft woest en ledig. Het ziet er naar uit dat het een ijzige en onvruchtbare zooi wordt op Texel. En dan worden de burgers voor de zoveelste maal opgeroepen actief mee te denken in allerlei plannen. Wie loopt daar na al dit gesteggel nog warm voor? Er is de afgelopen jaren al verschillende malen heftig mee gedacht door de bevolking, er zijn diverse mooie plannen gemaakt zonder dat het veel opleverde. De daarnaast ingeschakelde deskun dige rekenbureaus hebben vooral zichzelf rijk gerekend en bleken toch niet zo deskundig als we dachten. 'Overschrijding van bud getten is normaal,wordt er dan geroepen. 'Dat is altijd zo. Het valt altijd anders uit.AmmehoelaI Als je vak deskundige is, mag ook deskundigheid verwacht worden. Van de timmerman verwachten wij terecht een goed kozijn en als hij het scheef inzet (een tim merman is ook maar een mens en waar gewerkt wordt, worden soms fouten gemaakt), is het niet meer dan normaal dat hij op eigen kosten zijn fouten corrigeert. Des kundigen echter blijken zelden een persoonlijk gezicht te hebben en daarom met zelf aansprakelijk gehouden te kunnen worden. Dit wringt. Daarom, meedenken? Mijn kost bare tijd verspillen door me gratis, als zijnde geen deskundige, te verdiepen in dingen die met grote waarschijnlijkheid als 'leuk, aardig, wat betrekken we de burger er toch vreselijk bij' in de prullenbak belanden? Ik prakkizeer er niet over. Ik ga wat anders doen. Roep me maar als er echte, uitvoerbare plannen zijn en de burger serieus genomen wordt. Pien Verberg Gitarist Jan Rijbroek is aan zijn af scheidstournee bezig en waarschijnlijk voor het laatst op Texel te bewonderen. zeggen dat vrouwen de blues niet kunnen spelen, maar zij is echt heel goed', vindt Koomen. Overigens is hij niet de enige die haar waardeert, want grootheden als John Lee Hoo ker, BB King, Bo Diddley en Buddy Guy vroegen haar al als voorpro gramma voor hun eigen concert. In de smaak bij een breder publiek valt ongetwijfeld ook de groep Louisi ana Men, die uitblinkt in opzwepende zydeco en andere opvallende krui singen tussen blues en afwijkende muziekstijlen. Het trio, dat op vrijdag en zaterdag in De Lindeboom speelt, krijgt ditmaal versterking van Henk de Kat, die al eens werd uitgeroepen tot beste accordeonist van Europa. Gevraagd naar zijn eigen favoriet, noemt Jan Koomen de naam van Danny Bryant, een gitaarvirtuoos die samen met zijn Red Eye Band ste vige bluesrock in de geest van Steve Ray Vaughan maakt. Collega Jeroen Dros had graag de muzikanten van Roadhouse gezien, die bij Oerol op Terschellling afgelopen zomer de bezoekers aan hun voeten kregen. 'Helaas spelen ze in De Zwaan en sta ik dit jaar bij mij eigen café, De Pilaar, aan de deur, zodat ik niet weg kan. Gelukkig hebben wij op twee avonden de JeeBee Bluesband en daar ik verheug ik me ook erg op. En zondag spelen Jeroen Sweers en zijn band boogiewoogie bij ons. Het is een trio, maar dit keer nemen ze een saxofonist mee.' Voor het eerst in het bestaan van Texel Blues wordt het festival op zon dagavond op twee locaties afgeslo ten. Jeroen Sweers en zijn band spe len in De Pilaar, Dede Priest brengt haar muziek ten gehore in Bruintje Beer. Het zwaartepunt ligt echter op vrijdag en zaterdag, wanneer in vrij wel alle 'natte' horecagelegenheden in Den Burg live-muziek klinkt. Een passepartout voor het hele weekend kost €15,-, een passepartout voor één avond €10,-. Voor losse kaart jes moet €4,- worden betaald, met uitzondering van Question Plaza en hotel De Lindeboom, waar meerdere optredens op één avond kunnen worden bezocht en waarvoor €7,- entree wordt gevraagd. De optre dens beginnen rond 22.00 uur Een uitgebreid overzicht met biografieën en andere bijzonderheden staat in de gratis krant die deze week wordt verspreid. Dinsdag 10 oktober: Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg). In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een openbare vergadering over het PHH-gebouw. Cinema Texel in Den Burg vertoont Zwartboek (aanvang 16.00 en 21.30 uur), Afblijven (16.15 uur), Jackass Number Two (19.00 uur), Step Up (19.15 uur) en in de serie De Volks krant-filmavonden voor het laatst Gabnelle (21.15 uur). Woensdag 11 oktober: Om 9.00 uur begint een excursie van Natuurmonumenten door natuurge bied De Schorren. Deelname kost €7,-, opgeven kan bij Ecomare, tel. 317741. Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door natuurgebied de Slufter Opgeven kan bij Ecomare. tel. 317741. Wijngaard De Kroon van Texel aan de Rozendijk nabij Den Burg verzorgt rondleidingen. Deze beginnen om 11.00 en 14.00 uur en duren ruim een uur. Deelname kost €3,50. Reserveren is niet nodig. Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door de Slufter. Deelname kost €6.-, opgave bij Eco mare, tel. 317741. Bij Ecomare begint om 14.00 uur het familieprogramma 'Natuurjutten'. Ter gelegenheid van de Kinderboe kenweek vindt in de openbare biblio theek aan de Drijverstraat in Den Burg een grote knutselmiddag plaats voor kinderen van 6 tot en met 11 jaar. Deelname kost €0,50. Cinema Texel in Den Burg vertoont Afblijven (aanvang 14'.00 en 16.15 uur) de Nederlands gesproken tekenfilm Baas in Eigen Bos (14.15 uur), Piet Piraat 2 (16.00 uur), Jackass Number Two (19.00 en 21.45 uur), Step Up (19.15 uur) en Zwartboek (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Garfield 2 (aan vang 15 30 uur). Donderdag 12 oktober: In Ecomare begint om 14.00 uur het Duitstalig familieprogramma "Zeehond binnenstebuiten'. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur op de verzamelplaatsen voor vuilcontainers, in niet te grote bundels of een karton nen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 3. Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelder- weg, Schilderend in de richting van Oudeschild vanaf de rotonde, Ada van Hollandstraat. Hoogwater te Oudeschild Dl. 10 11.34 en - u. Wo. 11 00.01 en 12.14 u. Do. 12 00.10 en 12.44 u. Vr. 13 00.40 en 13.07 u. Za. 14 01.07 en 13.30 u. Zo. 15 02.16 en 14.20 u. Ma. 16 03.05 en 15.40 u. Di. 17 04.40 en 18.10 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 15 oktober op om 08.05 en gaat onder om 18.47 uur, zaterdag 14 oktober laatste kwartier; zondag 15 oktober doodtij. Het Texels Verbond van Onderne mers (TVO) houdt in de aula v? het NIOZ op 't Horntje de ja algemene ledenvergadering. Minne Goënga spreekt over Loodsproject in Den Hoorn en Han Lindeboom gaswinning onder de Waddenzee, Aanvang 19.45 uur. Cinema Texel in Den Burg vertocxt Jackass Number Two (aanvang 19 ft en 21.45 uur). Afblijven (19.15 uur)? Zwartboek (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakante- park De Krim vertoont de première var The Devil wears Prada (20.00 uur), Vrijdag 13 oktober: Bij Keukencentrum Texel aan de Ma-- coweg worden van 10.30 tot 17.Ï uur kookdemonstraties gegeven rre combimagnetron, steamer en induc- In dorpshuis De Hof in De Koog den vandaag en morgen de Te> kampioenschappen bridge gehoufe In de cafés van Den Burg wordt tot si met zondag het festival Texel Blua gehouden. Aanvang 22.00 uur. Cinema Texel in Den 8urg vertoon Jackass Number Two (aanvang en 21.45 uur), Afblijven (19.15 uur)? Zwartboek (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakante- park De Krim vertoont The Devil Prada (22.30 uur) teso TESO zet in en rond het weekeind? geregeld twee boten in en verzorg; dan ieder half uur een afvaart, zowi vanuit Den Helder als vanaf Texel, gebeurt vrijdag van 9.30 tot 20.00 iu vrijdag en maandag van 9.30 tot 16J uur en zondag van 14.30 tot 20 OOui Toch moeten automobilisten soms rekening houden met wachttijden var. een half uur. Deze kunnen vrijdag op Texel ontstaan tussen 9.00 en 1200 uur en in Den Helder tussen 11 00 ei 19.00 uur. Zaterdag moet in Den He- der tussen 9.00 en 16.00 uur moge'S een half uur worden gewacht. Man dag kunnen op Texel tussen 10JB en 13.00 uur en in Den Helder tuss? 10 00 en 16.00 uur wachttijden or- staan. Maandag zijn de afvaarten vsi 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.3) uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stol fen. Meer informatie over de m dienst is te verkrijgen via tel. 36960! of website wwwteso.nl. TEXELSE aScOURMT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Buig Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourantnl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) .Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertanlleconlracten en aanbiedingen tufa 3» °«9ele" v«* ne> Art«*i«ni»i»e7»n woedt op Abonnementsprijzen 2006: Per halfjaar €35,05 33.45 (w Per jaar €68,30 66,15 laui Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Brandweer collecteert Op verschillende plaatsen rijdt dins dag, woensdag en donderdag van 18.00 tot ongeveer 20.30 uur de brandweer rond, met zwaailich ten en sirenes. Dit om aandacht te vragen voor de jaarlijkse collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting. Tot en met 14 oktober komen collectanten langs de deur. De opbrengst komt ten goede aan preventie en het ondersteunen van mensen met brandwonden. Nieuwe expositie in Het Posthuys Tentoonstellingsmaker en schrijver Rob Perée opent zondag een nieuwe expositie in Galerie 14-16 Posthuys Texel in De Koog. Er zijn werken te zien van Antje Hempenius-Boelens (tot en met 29 oktober). Arjan van Arendonk, Gertjan Scholte-Albers (tot en met 12 november) en Jan Grotenberg (tot en met 19 novem ber). Hempenius-Boelens maakt werken van vilt. Van haar is onder meer een tas te zien van gemêleer de Texelse-schapenwol, draad van Texelse wol, zijde, gaerns. halmen, schelpen en schapenrib. De ten toonstelling is geopend op woens dag tot en met zondag van 13.00 tot 19.00 uur en op afspraak. Visie Langeveld Groeneplaats ook op internet 'Een Groen-Zwarte plaats in hart van Texel', de ontwikkelmgs sie voor het centrum van Den van Frits Langeveld die we vora week in de krant hadden, heeft tongen flink losgemaakt. Voorw er alsnog kennis van wil nena heeft de redactie het complete plï inclusief tekeningen en histonsa foto's van het centrum van R Burg, op internet gezet. Het a$ is: www.texelsecourant.texel.co" Voor de diapresentatie dient mi op het knopje Hier te drukken W wie geen internet heeft, ligt erf papieren exemplaar ter inzage de redactie. Herhaling van 'Even bijpraten' Op Radio Texel is woensdagv3 20.00 tot 21.00 uur het prog^ ma Even bijpraten met... van W weken geleden nogmaals te t'3'® In deze aflevering spreekt W van den Berg met Immy Dros o* haar rondwandeling door OoS» end en met Janneke Koopman1'3 het IPZO uit Nijmegen over de 21? voor onweer.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2