Vliegveldgebruikerstexel.nl Herfstactie IECEL 1 -UgSEEEEIDnB TEXELSE J COURANT F amilieberichten A van woensdag t/m zaterdag 10% korting op de hele wintercollectie! Makelaardij Texel Vastgoed b.v. rs\ RVT Ed Stiekema singles die hij vanaf het begin de jaren zeventig in zijn contro- lffsiële discotheek Question draaide eelt hij bewaard. Speciaal voor deze juijwe Ouwe-avond dook Stiekema net zijn neus tussen de plaatjes, op 2>ek naar de nummertjes die hij in x jaren zeventig en tachtig draaide si waarmee hij de tent regelmatig 8 z'n kop zette. 'Ik draaide alles. Muziek uit de jaren zestig, zeventig, jeDubliners en Nederlandstalig. Dat not done in een discotheek in je tijd, maar ik deed het gewoon. En ■et sloeg enorm aan, want iedereen a je meezingen.' Niet gehinderd jjor enige horecakennis stapte Stie- ena met echtgenote Aatje begin gen zeventig in het horeca-avon- ijur Zijn baan als elektromonteur ójTESO zegde hij vaarwel om bar Casino te gaan runnen, toen de vori- p pachter Wim Does eruit stapte. Onder bezielende leiding van het echtpaar Stiekema werd Casino een xpulair café. De twintig barkrukken «en bij lange na niet voldoende ju de toeloop kwijt te kunnen. In 973 besloot Stiekema, die het pand urde van Luuk Kelner, de zaak te «bouwen en een aparte discotheek s maken. Vijf jaar later volgde een •jeede verbouwing om de disco uit «breiden. Er werd een prijsvraag DINSDAG 17 OKTOBER 2006 uitgeschreven voor een originele naam. 'De DJ's van Avro's Toppop, die toen in het seizoen regelmatig bij ons draaiden, zaten in de jury, samen met enkele personeelsleden. We hadden misschien dertig inzen dingen verwacht, maar dat werden er meer dan 450. Peter Hin van de champignonkwekerij uit Den Hoorn kwam met de naam Question. In die tijd draaide ik nogal veel van de Moody Blues en die hadden een nummer dat zo heette.' Vreemdsoortig Hoewel Question werd opgezet als discotheek, was Stiekema aanvan kelijk wars van discomuziek. 'Ik vond ons helemaal geen discotheek. De J'Elleboog was de disco, niet wij. Bovendien hield ik helemaal niet van discomuziek. Ik draaide liever Mud en Smokey en Suzie Quattro. Pas toen de Avro-DJ's hier kwamen, ben ik meer disco gaan draaien.' Langer dan een kwartier hield Stiekema dat nooit vol. 'Dan gooide ik er wel weer wat vreemdsoortigs tussendoor, of Nederlandstalig, zodat de hele tent meegalmde.' Al weken is hij bezig met het samenstellen van CD's met muziek die hij zaterdag wil draaien. 'De hoesjes voorzien van grote letters anders kan ik het niet lezen', grinnikt de voormalig discotheekhouder, die 20 jaar lang achter de draaitafel stond. Hij is vast van plan Question Plaza op zijn grondvesten te laten trillen en er een feest van te maken 'Ik weet niet precies wat ik kan verwachten, maar ik zal eens kijken hoever ik met Texelaars kan gaan.' Zonder twijfel ontbreken nummers als Paradise by the dashboardlight en Relight my fire niet. En Swiebertje, want ook die tune draaide Stiekema met grote regelmaat. De avond begint om 22.00 uur en gaat door tot in de kleine uurtjes. Verzoekplaten kunnen worden aan gevraagd en er is tussendoor een quiz, waarbij de muziekkennis van de bezoekers wordt getest. Toegang is gratis. Poppenspel in De Aleph In yogacentrum De Aleph in de Weverstraat in Den Burg vinden zaterdag twee voorstellingen plaats van poppen-, licht en schaduw- theater De Troubadour uit Zeist. Deze voorstellingen werden abu sievelijk al eerder aangekondigd. Gespeeld wordt het sprookje Rage bol, de voorstelling wordt omlijst met levende muziek. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf vier jaar en duurt ongeveer drie kwar tier. Ragebol wordt uitgevoerd door drie spelers, een verteller en een muzikant. De voorstellingen* begin nen om 14.30 en om 16.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. VERVOLG VAN PAGINA 1 Financiën 'Er is hier geen sprake van een nieuwe taak, maar van een oude in een nieuw jasje.' Rob Heijman (GroenLinks) waarschuwde het col lege niet teveel hoop op het digita liseren van de gemeentelijke dien sten te vestigen. Hij baseerde zich op een Engels onderzoek waaruit bleek dat de digitale overheid voor alsnog geen al te groot succes is. Gerbrand Poster (WD) was ronduit tegen het verstrekken van extra geld. 'Wij willen ook geen forma tie-uitbreiding. De overschrijdingen hier houden maar niet op. Ik houd mijn hart vast.' Geldorp besloot uiteindelijk het verzoek in te trek ken. Ze kondigde aan dat college op zoek gaat naar andere moge lijkheden waarbij geen extra geld voor de loonsom nodig is. Bij de €20.000,- voor de tijdelijke vervan ging van de parkeerwachten gaven alleen D66 en Lijst Weijers hun fiat. De andere partijen hielden de vinger op de knip. 'U krijgt geen cent van onze fractie', aldus Poster. Vlas en Ben Zegeren (CDA) vonden dat er niet tegen elke prijs moet worden gehandhaafd. Volgens Weijers kan de gemeente de controles op par- keergelden echter niet zomaar op een laag pitje zetten. Hij wees er ook op dat niet iedereen als vervangende parkeerwacht kan worden ingezet, ze moeten bevoegd zijn als buitengewoon opsporings ambtenaar. Definitieve besluiten werden niet genomen, dat gebeurt naar verwachting bij de eerstko mende raadsvergadering van dins dag 31 oktober. De gemeente heeft de vervangende parkeerwachters in eerste instantie uit een budget voor ziektevervanging betaald, maar dat is budget is op waardoor het col lege de raad om extra geld heeft gevraagd. Geldorp wees erop dat de betalingsmoraal van de Texelaar niet onder de problemen bij de par keerwachters heeft geleden. 'Die moraal op het eiland is goed. Als we moeten innen, is het meestal aan de andere kant van de grens.' Straatvoetbal in herfstvakantie Op vakantiepark De Krim wordt dins dag 24 oktober een straatvoetbaltoer nooi gehouden. Deelname is gratis en staat open voor iedereen van 9 tot en met 16 jaar. Er wordt in twee catego rieën gespeeld. Van 10.00 tot 12.30 uur spelen deelnemers van 9 tot en met 12 jaar, van 13.30 tot 16.00 uur de oudere jeugd. Er wordt vier tegen vier gespeeld in de voetbalarena van De Knm. Opgeven kan tot maandag 23 oktober, 13.00 uur, via website www.sportservicetexel.nl Jubileumtocht Het Gouden Boltje De Herfstwandeltocht van wan delsportvereniging Het Gouden Boltje heeft dit jaar een bijzonde re betekenis. Het is een speciale editie van deze jaarlijkse tocht, waarbij het 45-jarig bestaan van de vereniging wordt gevierd. Het evenement wordt gehouden op zondag 22 oktober, de start vindt plaats bij Catharinahoeve aan de Rozendijk. In 1961 werd op Texel voor het eerst een Avondvierdaagse gehou den. De tocht, van 4 tot en met 7 juli, werd georganiseerd door de commissie van voorbereiding bestaand uit Arie Breet, Annie Ran, A. van Sambeek, de kapelaans J. Suidgeest en IJ. Tuin, To Visser, J. de Vries, Jan Witte en B. Zijm. Daar naast werd een kassacommissie, een start- en fmishcommissie en een controlecommissie benoemd. De tocht slaagde uitstekend, waar door voor het vervolg werd gezocht naar een vaste vorm. Na uitvoerige correspondentie met de Wandel kring Noord-Holland van de KNBLO (Koninklijke Nederlandse bond voor Lichamelijke Opvoeding) werd uit eindelijk onderdak gevonden bij de NHWB en werd de naam Het Gouden Boltje vastgelegd. Deze naam wordt voor het eerst gebruikt in een brief gedateerd mei 1962, maar daaruit blijkt dat de vereniging toen al bestond. Als oprichtingsjaar wordt daarom 1961 gehanteerd. Het negende lustrum van de ver eniging wordt op bescheiden wijze gevierd tijdens de Herstwandeitocht, die op 22 oktober wordt gehouden. Anders dan eerder vermeld vindt de start plaats bij Catharinahoeve. tussen 13.00 en 14.00 uur. Er kan gekozen worden uit de afstanden 5, 10 en 15 kilometer. Inschrijven is alleen bij de start mogelijk en kost €2,50 per persoon. Als alle jaren komt de opbrengst ten goede aan een goed doel. Dit jaar is gekozen voor de afdeling Texel van het Rode Kruis. Het Gouden Boltje doneert minimaal €125,-, maar hoe groter het aantal deelnemers, hoe hoger dit bedrag. Meer informatie is te verkrijgen via tel. 313087 en te vinden op website www.hetgoudenboltje.nl Kinderdisco In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland wordt vrijdag 27 oktober van 19.00 tot 21.00 uur kin derdisco gehouden voor alle kinde ren van 6 tot 12 jaar. De toegang is gratis, er wordt toezicht gehouden en de versnaperingen zijn kindvrien delijk geprijsd. Deze bruidsparen waren gisteren samen 100 jaar getrouwd! Jexelaartjes NLEVEREN: naandag vóór 10.00 uur en «oensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: 6,10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,70 ScL btw). TEXELAARTJE: 'featsing foto €12,50,- IBCL tekst, alleen voor Ijarticulieren die iets te |<oop aanbieden. Oktober woonmaand Voor sike aanbiedingen kijk op «ww.tegelboet.nl Mek, boeken, curiosa ';De Bonte Hond, Haven 70udeschild. Open 11- "uur, ma. gesloten. Vydic Walking is TOP! feimsm. 21/10, 10.30 u., 310,11.00 u., €10,-. TOP 6-12070776. »dik, te dun, te moe? U sul aan Herbalife toe. G. krgsma, tel. 314875. tocanor gymschoentjes •eer voorradig, mt. 24 tot Mantje Lifestyle Sto- •Te nieuwe collectie «oon- en sfeerdecora- fcs is binnen! Tuincen- tom Eureka. /.voordeelland.nl. ^ingoed en witgoed. to feestje wordt een ■wees bij Restaurant Bos J22 ^Duin.tel 315541. i2f> ?pruimin9Suitverkoop 3 beeldhouwkunst Natuur ings beeldentuin, Oude Dijke '«uw op Texel: Tiffany "orkshop's. Voor meer 1o; 06-36098550. -«tober woonmaand Voor weaanbiedingen kijk op **w.tegelboet.nl kirstyling Talou werkt J3 afspraak, di. t/m zat. 'el 320473 ®ne"e, betrouwbare en Mrdelige reparatie van ■wcomputer T.C.A., Ma- n^weg 37 A Wij zijn dolblij met de geboorte van onze zoon Luka Yalin Datum: 12 oktober 2006 Tijd: 15.38 uur Gewicht: 4000 gram Reha en Jeroen Takes Hoefslag 35 1791 SB Den Burg Tel. 321665 Wilt u Luka komen zien, bel dan even anders slaapt hij misschien. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Nieuw op Texel: Tiffany workshop's. Voor meer info: 06-36098550. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. T.k.: enkele stacaravans met veranda op 5* va kantiepark De Krim. 3 tot 8 jr. oud. Goed onderhou den. Zeer ruime plaats. Vraagprijs v.a. €12.500,-. De caravans mogen ver huurd worden. Tel. 06- 22949515/06-22949515. Tusse de Banke Exposi tie 6 klassieke realisten van 13 okt. t/m 25 okt. van 11.00 - 18.00 uur. Vrij.- avond tot 21.00 uur. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Warme wintersjaals van lams- en merinowol in heel veel prachtige kleuren bij mantje Lifestyle Stores. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333. Vanaf 1991 zijn wij al ver kooppunt voor uw borst- protheses. Voor info: Nora, 315 206 of www bodycaretexel.nl Reparatie van alle bruin goed- en witgoedappa raten in eigen technische dienst. Voordeelland Ou- deschild, 322398. Ook voor mbouwappa- ratuur - Service Center Texel - De Waal -311 777 - de Voordeligste Prijs en de Beste Service! Knetterende kater en hef tige hoofdpijn na afgelo pen weekend? Bij Qnipp Kapsalon word je koppie weldadig verwend! Waal- derstr 15, tel. 312227. ook zonder afspraak! Computers, hardware en meer. Kom eens langs bij T.C.A., Maricoweg 37 A. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Vanaf 11 december geen analoge TV-uitzending meer via Wieringermeer! Bel tijdig voor bestelling digitaal! Stiehl - 311 777. Voor satellietonderdelen/ ontvangers - verkoop, reparatie en installatie - Service Center Texel -311 777. www.voordeelland.nl voor reparatie. Eddy Stiekema's Goud van Oud 21 oktober Ques tion Plaza. Aanvang 22.00 uur. Entree gratis. Lekker warm voor de voe ten: snowboots voor da mes. heren en kinderen bij Mantje Lifestyle Stores. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Voor permanent, make up, wenkbrauwen, eyeliner, lipcontour, 315 206 www. bodycaretexel.nl Deze week Eureka's grote orchideeënshow! De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels. Tel. 321815/321266. Onderhoudsmiddelen voor uw jassen, schoenen, laarzen en waxjassen bij Mantje Lifestyle Stores. Zondag 12 november a.s. is er weer een Zwarte Markt mangege Aken- buurt. Standhouders kunnen aanmelden via de site www.somt.info of per telefoon 314490. Wij zoeken scholieren/ studenten voor tijdelijk werk. Kom bij ons bollen planten in de kas. Inl. Fam. Terpstra, 319527 of 06-23962812 FFTCAFF "PF ROG" OROAWSFFRT WAILOWFFN PARTY ZATERDAG 4 NOVEMBER aanvang 19:30 uur €21,50 p.p. Inclusief uitgebreid KOUD-WARM BUFFFT FN UVF GOOCHFLACTS reserveren t/m 1 november Er is maar beperkt plaats voor deze avond die nu al belooft ANGSTIG GF7FLUG te worden! info www.derog.texel.com Tel. 316649 Wie zijn we? Vliegveldgebruikerstexel.nl is een platform waarop de grootste commerciële gebruikers hun ideeën omtrent eigendom en gebruik van het veld willen presenteren. Waarom dit moment? Momenteel is er in de gemeenteraad een discussie gaande waarbij de aandelen die in het verleden door de Staat, de Provincie en de gemeentelijke overheid werden gehouden, in een nieuwe struc tuur zullen worden ondergebracht. Aanleiding tot die structuur Een en ander is het gevolg van het door de regering ingenomen standpunt dat regionale vliegvelden NIET tot de kerntaken van de rijksoverheid behoren en dat ze haar aandelen in dergelijke vliegvelden heeft besloten af te stoten aan anderen. Doelstelling Het platform wil van dit moment in de tijd gebruik maken om haar belangstelling in het verwerven van de aandelen NV Luchthaven terrein Texel bekend te maken. Als initiatiefnemers aan het platform zijn we ervan overtuigd in hoge mate te hebben bijgedragen aan de activiteiten die het veld de afgelopen tientallen jaren populair hebben gemaakt bij de Texelaars, binnen- en buitenlandse bezoekers en gebruikers. Evenementen en Airshows genieten een Europese reputatie en de Para- activiteiten zijn de grootste van Nederland. De huidige deelnemers aan het platform zijn de grootste bijdra gers in de omzet en als zodanig bepalend voor de continuïteit en bij uitstek gebaat bij uitstekende relaties, zowel onderling als met de omgeving. Rust en duidelijkheid voor iedereen. Het platform acht zichzelf in staat minimaal een prijs zoals nu gevraagd door de verkopende aandeelhouders bijeen te brengen, dit onder respecteren van een anti-speculatiebeding waarbij een 15-jarige claim wordt gelegd op de verhandelbaarheid. Het platform wil zich sterk maken voor de haar bekende aange gane verplichtingen van de Luchthaven. Het grootste bezwaar dat het platform heeft met de voorgestelde structuur is dat haar ontgaat welke rol de overheden thans nog zouden moeten spelen. Ruimtelijke ordening en veiligheid zijn meer dan afdoende verankerd in de wettelijke kaders. Een onderneming als TESO heeft in haar bestaan bewezen dat het privé initiatief bijzonder succesvol kan functioneren. Het platform streeft hoe dan ook naar een brede aandelenplaat- sing onder Texelaars. Graag uw mening op: opinie@vliegveldgebruikerstexel.nl Opruimingsuitverkoop beeldhouwkunst Natuur Beeldentuin, Oude Dljke Zaterdag 21 oktober pop pentheater (v.a. 4 jr.). We- verstr. 54 14.30 en 16.00 Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem Voordeelland Ou- deschild, 322398. T.h. in centrum Alkmaar per 1/11: 2 kamers voor studenten eigen opgang. Tel. 072-5124333. o des Weverstraat 55, fi? 312692 Ons actuele woningaanbod: www.tcxelvastgoed.nl Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat S7 Postbus 87 1790 AB Den Burg Tel: 0222 31 30 25 Fax: 0222 31 39 00 info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Privé; dhr. P. Kuip ün. Tel. 31 20 31 dhr. j.P. Couunho TeL 3146 65 dhr. H.R. Trap TeL 31 92 42 A a nafloten bii: ONROERENDE GOEDEREN TAXATIES HYPOTHEKEN ASSURANTIES TE KOOP m DE WAAL Hogereind 16 Gelegen in het haast feeeneke De WaaL een prima onder houden en sfeervol vrijstaand woonhuis met achtertuin en tuinschuunje. Perceelsgrootte: 140 m2 eigen grond. INDELING: hal/entree met trapopgang, woonkamer met schuifpui naar terras/tuin en tevens voorzien van stookka- naal en laminaatvloer, moderne keuken met inbouwappa- ratuur en plavuizenvloer, eigentijdse badkamer met toilet, wastafel en douchehoek. Op de verdieping: 3 slaapkamers en luik naar bergvliennkje. Voorzien van nieuwe HR cv-ketef f05), isolatieglas en ged. nieuwe ramen/kozijnen. De tuin is op het zuiden genét Wist u trouwens dat er hoogstwaatséijnfijk nog een kelder van 2x2 meter onder de kamer aanwezig is? Vraagprijs 202.500,- k.k. Oplevering in overleg TE KOOP in DEN BURG Hoefslag 41 Heerlijk vnj gelegen uitgebouwd woonhuis met hobby- nnmte/séuur en arpott op een groot grondstuk gelegen aan de rand van woongebied "de Man", met uitziét over de landerijen. Perceelsgrootte 1082 m2 eigen grond. INDELING: hal/entree, toilet, bijkeuken, kantoor/logeer- mirnte, welke tevens is voorzien van schuifpui naar tuin, alsmede douche/toilet en grote kast De living s tuingenét en hier s de fraaie sene aangebouwd. haK open keuken aan de voorzijde van de woning, voorzien van inbouwapparamur Op de verdieping- nette badkamer met b^sad. douchehoek. toilet en wastafelmeubel 2 grote slaapkamers. Op de 2e verdieping bevindt zié een 3e slaapkamer en de mogelijkheid om de hobby-/speelniimte eenvoudig tot 4e slaapkamer te transformeren. Deze in 1996 gebouwde woning is voorzien van 2 ge- séeiden cv-systemen met eigen ketels en vloerverwarming in de badkamer. De tuin is een waar paradijsje met speebt innétmg en tuinhuisje. Privacy is gewaaéorgd. alsmede rust en uitziét over de weilanden. Kortom. WOONGENOEGEN met hoofdletters. Mede door de aan gebouwde serre en de aangebouwde kantoor/logeerkamer heeft u op de begane grond verbazend veel woonge- noegen (600 m3). Oplevering in overleg.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3