n Sp°rt Texelaar pakt brons op WK jachthonden TIME OUT TEXELSE COURANT ZDH houdt ongeslagen koploper op remise Dames Texel'94 missen kansen Texel'94 'dramatisch slecht' Veertiende bridgekampioenschap Oosterend pakt punt in matige wedstrijd DINSDAG 17 OKTOBER 2006 Jeugdkampioenschappen Deuce succesvol verlopen De jeugdkampioenschappen die tennisvereniging Deuce de afge lopen twee weken hield, zijn zeer succesvol verlopen. Maar liefst 101 deelnemers in de leeftijd van 8 tot en met 18 jaar kwamen tegen elkaar in het krijt. Alleen donder dag en vrijdag dreigde het weer roet in het eten te gooien, maar er was voldoende ruimte om de afgebroken partijen op een later tijdstip af te maken. Alexander Smit en Marit Arkenbout zegeier- den bij de jongens en meisjes tot en met 18 jaar. Omdat steeds meer kinderen aan de overkant in competities spelen en daar wedstrijdervaring opdoen, besloot het wedstnjdcomite dit jaar in een A- en een B-poule te spe len. De B-poule was bedoeld voor beginnende tennissers en deelne mers met minder wedstrijderva ring. Doordat er op deze manier meer gelijkwaardige tegenstanders waren, waren zowel in de A- als in de B-poule spannende wedstrijden te zien. Speciaal voor de allerjong sten werd een minitoernooi gehou den. Bij de meisjes tot en met tien jaar werd er zowel in de enkel- als in de dubbelpoule flink strijd geleverd. De trainingsmaatjes Sabine van der Wal, Emma van Veen, Ilse Brand en Sterre Kiltz wisten elkaar daarbij flink onder druk te zetten. Met veel vechtlust wist de 7-jarige Ilse Brand het meisjes-enkelspel te winnen. Emma van Veen en Sabine van der Wal behaalden de eerste plaats in het dubbelspel. In de B-poule voor de meisjes tot en met 12 jaar wist Lieke van Heerwaarden met een miniem verschil te winnen van Lucie Nieuwkomer Stijn Visser wist door van Daniël Groszpietsch te winnen met veel enthousiasme de winst naar zich toe te trekken in de B- poule voor jongens tot en met 12 jaar. In de finale van de A-poule won Duco Trap overtuigend van Perry Koorn. Jesper Arkenbout won de finale van de A-poule voor jongens tot en met 14 jaar van Joost Brou wer. Na een spannende strijd tegen Mike Bosma en Rick Westerlaken wist laatstgenoemde met Bas Mul der de jongens dubbel op zijn naam te zetten. Bij de jongens tot en met 16 jaar wist Mathijs Legierse ver rassend de finale te halen ten koste van Mels Daalder. Uiteindelijk werd Lesley Koning winnaar in deze cate gorie. Bij de jongens dubbel werden Mels Daalder en Mathijs Legierse tamelijk eenvoudig eerste. Uitslagen: Jongens enkelspel tot en met 10 jaar, poule A: 1.Mathijs Duin; 2.lmme van der Velde. JE 10, poule B: I.Wessel Kiltz; 2.Mees Rijk. ME10, A- 1 Ilse Brand; 2.Emma van Veen ME10, B; 1.Anna van der Sluis; 2. Nine van de Wijngaard. Jongens dubbelspel tot en met 10 jaar- 1 Mike van der Veen en Timo Polderman; 2.Mees Rijk en Dim Dros. MD10: 1 .Sabine van der Wal en Emma van Veen; 2.Sterre Kiltz en Ilse Brand. JE12. A: I.Duco Trap: 2.Perry Koorn. JE12, B; 1.Stijn Visser; 2 Daniël Groszpietsch. MEI 2, A: 1.Sanne Brand; 2.Esmée Daalder ME12, 8:1.Lieke van Heerwaarden; 2.Lucie Veeger JD12:" 1.Duco Trap en Imme van der Velde; 2.Wes- sel Kiltz en Sandor Krafft. MD12- 1 Sanne Brand en Esmée Daalder; 2,Mytza Wijnand en Sharon Prins. JE 14. A: 1.Jesper Arkenbout; 2.Joost Brouwer. JE14. B: TMaik Huisman; 2.Bas Mulder ME14 1 Marlies Roos; 2.Anouk Alkema. JD14, A: 1.Joost Brouywer en Bas Mulder; 2.Mike Bosma en Rick Westerlaken. JD14, B TBastiaan Vlngerhoedt en Koen Witte; 2.Bob Goslinga en Donny Noorlander MD14, 1.Anouk Alkema en Marlies Roos; 2.Celine Kok en Laura van der Sluis. JE16: I.Lesley Koning, 2.Mathijs Legierse. JD16; I.Mels Daalder en Mathijs Legierse; 2.Lars Bosma en Sander Legierse JE18: 1.Alexan der Smit; 2.Rick den IJzerman ME 18: 1.Marit Arkenbout; 2.Mandy Bosma. MD18" 1.Marit Arkenbout en Damca Trap; 2.Kim Alkema en Mandy Bosma. ZDH is er zondag op eigen veld als eerste team in geslaagd stand te houden tegen koploper Sint Boys. De gasten uit Sint Maarten hadden al hun vijf wedstrijden gewonnen en zelfs geen enkel tegendoelpunt hoeven toestaan, maar konden tegen de gecon centreerd verdedigende Hoorn- ders niet scoren, waardoor het 0-0 bleef. Met vijftien beschikbare spelers had trainer Jan den IJzerman opnieuw een luxeprobleem. Na enig puz zelen kwam hij tot een verrassende opstelling, waarin nestor Joop Rom- mets als rechterverdediger één van de snelle spitsen moest schadu wen. Arjen Lap en Sjoerd Oosterhof vormden samen met Jelmer Bomas en Niels Dekker het middenveld en kregen de opdracht hun tegenstan ders geen meter ruimte te geven. Alleskunner Mike de Bruijn, vorige week tegen Oosterend nog mid denvelder, werd teruggehaald naar de verdediging. Het verloop van de wedstrijd was weinig verrassend. Sint Boys nam met snel en soepel combinatiespel direct het initiatief, terwijl ZDH zich noodgedwongen toelegde op de verdediging. Logischerwijze sticht ten de gasten het meeste gevaar, al kregen ze tegen de compact spe lende Hoornder defensie geen grote kansen. Ze probeerden het een paar keer met schoten van net buiten het strafschopgebied, maar de uitste kende keepende Chris Stolk was heer en meester in zijn doel. Daar naast kreeg Sint Boys een flinke hoeveelheid corners, maar ook die leverden de ploeg weinig op. ZDH kreeg vlak voor rust éen aardige kans, toen Ruud Hof zijn tegen stander zo fel opjoeg, dat deze hem de bal in de voeten speelde. Helaas voor de thuisploeg kon de Hoornder spits de doelman van de gasten niet verontrusten. Met Daan van der Slikke als vervanger voor zijn neef Sjoerd Oosterhof veran derde er na rust aanvankelijk niet veel, al oogde de thuisploeg mis schien nóg wel strijdvaardiger en werden ook kleine overtredingen niet geschuwd om de tegenstander op afstand te houden. Bij de gasten Ze creëerden kans na kans, maar een doelpunt was hen niet gegund. De DA1-dames van Texel'94 kon den het zondag ondanks goed spel niet bolwerken tegen Hollan- dia T. DA1 uit Tuitjenhorn, dat wél twee keer scoorde en daardoor met 0-2 won. Texel'94 had er vooraf weinig ver trouwen in tegen een tegenstan der die tweede stond en die werd geacht een stuk sterker te zijn. Maar verrassend genoeg domineerde juist Texel'94 in het eerste deel van de wedstrijd. Een kwartier lang zetten de snelle Texelaars aanval na aanval op en loste de voorhoede een paar schoten op het doel van Hollandia T. Toen ook de gasten op gang kwa men, werd het spannend. Hollandia bleek over enkele snelle en tech nische spelers te beschikken. De Texelse verdediging wapende zich aardig, maar miste soms de aanslui ting met het middenveld, waardoor de bal gevaarlijk lang in in de omge ving van het doel bleef hangen. Na een half uur kwam Hollandia T. op voorsprong. De spits van Hollandia kreeg de bal aangespeeld en haalde uit. Keepster Marit Tuitman was kansloos. De grensrechter gaf nog aan dat het buitenspel was. maar de scheidsrechter oordeelde anders. Ook een Texels doelpunt hing in de lucht. De voorhoede was een paar keer kansrijk, maar de tegenstan ders konden de bal steeds net op tijd onderscheppen. Ook de schoten op doel waren niet wat ze moesten zijn. In een poging de voorhoede te ondersteunen, ging zelfs de verde diging zich er mee bemoeien. Anne Zegers nam de bal mee naar voren en omzeilde daarbij het middenveld en de verdediging van Hollandia. Maar ook zij wist haar teamgenoten niet blij te maken. In de tweede helft waren beide teams gelijkwaardig. De Texelaars lieten zien dat ze de afgelopen weken behoorlijk wat hebben bijge leerd. Er werd goed gecombineerd. Zo wist rechtermiddenvelder Mandy Bol de bal vaak te onderscheppen en door te geven aan aanvaller Mascha Nooij, die op haar beurt voorzetten gaf op andere aanvallers of zelf op doel schoot. Een doel punt bleef echter uit. Halverwege de tweede helft sloeg de vermoeidheid bij Texel'94 toe. Keeper Tuitman probeerde te redden wat er te red den viel, maar kon een tweede doel punt niet voorkomen (0-2). In de slotfase schoot één van de gasten ook nog op de paal. Tot de laat ste minuut bleef Texel'94 aanvallen, maar zonder succes. Zondag spelen de Texelse dames opnieuw thuis (aanvang 12.00 uur). De tegenstander is koploper Ber- dos. Stichting Kerken en Minima Texel Programma groeide de irritatie over het eigen Z3alVO©tbal onvermogen en het optreden van Woensdag 18 oktober: de scheidsrechter, die volgens hen 17.10 Sportsh.C1-Krim C2 Sportsfi in het voordeel van ZDH floot. Dat 17.50 De Koog C1-Krim C3 Koog leverde een hoop gemopper op en 18.30 De Koog C2-ZDH C1 Koog steeds minder goed voetbal, al was 19.20 Klif (d) 2-BKC 1 Klif (d) Sint Boys toch nog een paar keer 20.10 Klif 5-SVO 4 vBeek dicht bij een doelpunt. 21.00 Krim 5-Klif 4 Arnout Halverwege maakte verdediger Jan- 21.50 Texel 7-Klif 6 Douma Willem Bakker na een lange bles- Zaaldienst; Krim sure zijn rentree. Hij verving aanval ler Maurits Lap, met de bedoeling Donderdag 19 oktober: de defensie nog wat te versterken. 18.15 Sportsh E1-Mantje E1 Sportsh. Een kwartier voor het einde maakte 18.55 SVO D2-Klif D2 SVO Joop Rommets plaats voor Peter 19.35 RAB D2-Sportshop D1 RAS Eelman. In de slotfase kreeg ZDH 20.15 Texel 6-Klif 7 Douma twee goede kansen de wedstrijd op 21.05 Texel 4-Texel 5 Kuipers z'n kop te zetten. Eerst schoot de 21.55 Sportshop 2-Krim 4 Kuipas jarige Niels Dekker na mooi voor- Zaaldienst: RAB bereidend werk van Jelmer Bomas rakelings over, even later knalde de Vrijdag 20 oktober: opgestoomde Mike de Bruijn vanaf 17.10 ZDH E1-SVO E1 de rand van het strafschopgebied 17.50 RAB C1 -Krim C1 Atroshy uit een lastige hoek op de vuisten 18.30 Klif 3-SV0 3 vBet* van de keeper. In blessuretijd leek 19.20 Krim 2-Sportshop 1 vBs^ Sint Boys alsnog met de overwin- 20.10 Mantje 1-SV0 2 Vodt ning aan de haal te gaan, maar 21.00 SVO 1-RAB 2 Sanger* keeper Stolk stopte het harde schot 21.50 Texel 2-Sportshop 1 Kuipen bekwaam. Zondag gaat ZDH in Zaaldienst: Texel Schagerbrug op bezoek bij Vesdo. Uitslagen: Hoofdklasse: Manlje 1-Oosterend 1 6-4, 1-RAB 1 5-1; De Krim 3-De Krim i Mantje 2-De Krim 2 2-5. Eerste klasse: 4-Klif 2 2-5; RAB 5-De Krim 4 10-3; Maq 3-Klif 3 5-3 Tweede klasse: Texel 5-tc' 4 4-2; De Knm 5-Klif 5 4-3; Klif 4-Tag' 5-6; Oosterend 4-Klif 7 17-1 C-Jeuji Koog Cl-De Koog C2 7-2, De Knm Cl Z5 C1 9-2; De Krim C2-RAB C1 7-0; De Km C3-Sportshop C1 3-3. D-Jeugd Oosters* D1 -Klif D1 3-2; RAB D1-De Krim 01 91 f. Jeugd: Mantie E1-Oosterend E1 11-0:209 E1-RAB E1 0-13. Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Zaterdag 14 oktober: Texel'94 B1-VZV B1 LSW B2-Texel'94 B2 Winkel MB1-Texel'94 MB1 Texel'94 MB2-Limmeh MB2 Texel'94 MB3-Bergen MB1 Texel'94 B3-Oosterend B1 Koedijk C3-Texel'94 C1 ZDH C1-JVC C2 Schagen C2-De Koog C1 W'meer D1 -Texel'94 D1 Texel'94 D2-SRC D2 Geel Zwart D2-Texel'94 D3 Texel'94 D4-N. Niedorp D2 De Koog D1-Oudesluis D1 VSC G1-Texel'94 G1 Texelse pupillencompetitie: AZ-Roda Heerenveen-Vitesse SVC F1-De Koog F1 Liverpool-Oosterend Chelsea-ZDH E1 SVC E1-Blackburn ZDH E2-Fulham Arsenal-Manchester 1-0 0-2 6-0 1-3 0-11 0-10 0-3 2-6 3-8 1-4 1-6 5-7 8-0 2-0 Zaterdag 21 oktober Winkel B1-Texel'94 B1 Texel'94 B2-DEK B1 Geel Zwart B1-Texel'94 B3 De Koog B1-BOL B2 9-2 Duinrand MB1 -Texel'94 MB1 14.30 Hulp aan Texelaars in financiële nood Appie Pinkse en zijn hond Nadir hebben brons gehaald bij het wereldkampioenschap voor staande jachthonden in Italië. Poto j»o«i «m hjtot Finale maandbeker Janneke Kampstra is zondag op de golfbaan winnaar geworden van de finalewedstrijden tussen win naars van de maandbeker. Vanaf april werden voor deze wedstrijd punten verzameld en zondag waren achttien golfers van de partij voor de laatste wedstrijd. Per categorie streden negen deelnemers om de titel. Na vier rondes, onderbroken door een welverdiende lunch, had ieder acht partijen gespeeld. Kamp stra verloor geen enkele partijen en werd daarmee winnaar van catego rie 1 (handicap tot 18). Zij werd op de voet gevolgd door Tom Dijkstra en Hans de Beer. In de categorie 2 zat het venijn hem in de staart. Nog ongeslagen liep Hans van Malde- gem de laatste ronde met Maeike van der Schaaf en Thomas Wasse naar. Zij maakten alle drie nog kans oenen. Niettemin wist Pinkse, op de titel, maar tijdens de laatste het dagelijks leven portier bij hotel negen holes waren Van der Schaaf Opduin, eerste in zijn groep te wor- en Van Maldegem niet in staat Was- den. 'Er deden mensen uit vijfen- senaar van de winst af te houden, twintig landen mee en waren inge- Van Maldegem werd tweede, Van deeld in drie groepen.' Hij deed der Schaaf derde. mee in de categone Sint Hubertus, Appie Pinkse uit Oosterend en zijn hond Nadir hebben een bij zondere prestatie geleverd op het wereldkampioenschap voor staande jachthonden in Italië. Pinkse en Nadir legden beslag op een bronzen plak. Pinkse en de 8-jarige jachtrashond (een Epagneul Breton) waren samen met vijftien andere honden en hun baasjes namens Nederland naar het WK uitgevaardigd. Voor Pinkse was het de vijfde keer dat hij aan een mondiale eindstrijd meedeed en de tweede keer dat hij brons haalde. In 2000 werd hij in Goes ook al derde met zijn Engelse Setter Mouton. Het resultaat van de Texelaars is verrassend. In de voorrondes moest hij het opnemen tegen onder meer twee voormalige wereldkampi- Zondag 15 oktober: Texel'94-BKC 0-2 ZDH-Sint Boys 0-0 Oosterend-WMC 3-3 Texel'94 2-Hugo Boys 2 2-0 SRC 4-Texel'94 4 3-4 JVC 6-Texel'94 5 2-2 N. Niedorp 3-De Koog 2 1-4 Texel'94 DA1-Hollandia T. DA1 0-2 De Koog DA1 -Geel Zwart DA1 4-0 ADO'20 MA1 -Texel'94 MA1 2-10 Texel'94 MB2-LSW MB2 AFC 34 MB1 -Texel'94 MB3 Texel'94 C1 -Wiron C1 Den Helder C4-Texel'94 C2 Wiron C2-De Koog C1 Callantsoog C1-ZDH C1 Texelse pupillencompetitie: Vitesse-AZ Roda-SVC F1 De Koog F1-Oosterend F1 Blackburn-Chelsea ZDH E1-De Koog E1 Oosterend E1-Arsenal Manchester-ZDH E2 Fulham-SVC E1 1O0Ü uitgeslea 1O.0Q uitgeste 10.0) Recreatievoetbal: De Koog-Texelse Boys jongeren centrum één van de drie categorieën die het WK telde. Tijdens de voorronde kreeg Pinkse twintig minuten de tijd om samen met Nadir in de bossen nabij Toscane op fazanten te jagen. Vier keer kreeg hij een fazant in het SV Texel-Oosterend vizier, één keer waren de omstan digheden dusdanig goed dat hij kon schieten. Twee juryleden hielden in de gaten hoe Pinkse te werk ging en hoe de wisselwerking tussen hem en de hond was. 'Er wordt onder meer gekeken of de hond stil blijft staan als hij een fazant ruikt. Ook kijken ze hoe je de hond inzet.' In de finale kreeg Pinkse geen gele genheid om te schieten, maar hij maakte opnieuw indruk. Tussen diverse landen brak discussie uit of hij tweede of derde zou moeten worden. Het werd uiteindelijk de derde plaats, achter een Portugees en een Spanjaard. Pinkse maakte zich zelf niet zo druk om de uitein delijke plek op de ranglijst. 'Het is al prachtig dat je daar als amateur van Texel tussen twee professionele jagers op het podium staat.' 2-2 5 2 Zondag 22 oktober: VZV-Texel'94 1408 SRC-De Koog (beker) 1400 Vesdo-ZDH 14.00 Kaagvogels-ZDH 14.00 Texel'94 4-DWOW 2 12C0 Texel'94 5-Vesdo 3 11.30 De Koog 2-Callantsoog 2 11 ffi Texel'94 DA1- Berdos DA1 12.00 Hollandia DA2-De Koog DA1 14.00 Ummen MA1-Texel'94 MA1 uitc Recreatievoetbal: Geen programma i.v.m. herfstva kantie. n Hr\rr\ohl lie Plo Wnf in flo Knnn Hnnr In won Daal/ Alia Haalna. In dorpshuis De Hof in De Koog werd afgelopen weekend het veer tiende open Texels kampioenschap bridge gehouden. Van de 68 deel nemende paren kwamen er 27 van het eiland zelf. Er werden vrijdag avond, zaterdagmiddag en zater dagavond wedstrijden gespeeld. De wedstrijdleiding was in handen van Chris Golverdingen en Bert den Besten, beiden uit Woudrichem. De sfeer was gezellig en sportief. Na de finales konden alle prijswinnaars een prijs uitzoeken van een rijk voorziene prijzentafel samengesteld door Jo van Beek. Alle deelne mers kregen als herinnering een Texels product mee. Ook werd er een verloting gehouden ten bate van de bridgeclub van De Koog, deze leverde €176,- op. In het sterke deelnemersveld bereik te het echtpaar Klimp als beste Texelse deelnemer een zevende plaats. Jo van Beek en Nel Brans werden elfde. Eerste werd het echt paar Furmanek, tweede de heren Lakeman en Schipper. Eén van de deelnemers was de 90-jarige 'ome' Jan van Sambeek. ito» Marw He**»» SVO heeft zondag ondanks een zeer matige wedstrijd toch nog een punt verdiend. De ploeg scoorde op eigen veld drie keer, evenals de gasten van WMC uit Heerhugowaard, waardoor het 3- 3 werd. Meest opvallende speler was Chris de Vries, die de Ooste- renders met twee doelpunten in de tweede helft weer in het zadel hielp. Trainer Jitze Beintema kon uit een nagenoeg volledige selectie putten. Alleen Ed de Vries moest afzeg gen wegens een knieblessure die hij vorige week tegen ZDH had opge lopen. Jan Bloem nam zijn positie in het centrum van de verdediging in, Barry Koning verving Bloem als rechtsback. In de openingsfase leek het een makkie te worden voor de Ooste- renders. die al na tien minuten op voorsprong kwamen. Een corner van Bob Witte leek te zacht genomen, maar Rutger Zoetelief was precies op tijd en schoot de bal als een raket in de kruising. Niet veel later kwam Chris Ellen twee keer oog in oog met de keeper, maar één keer schoot hij naast en de andere keer in de handen van de keeper. De slimme Dick Hooyschuur gaf een prachtige steekpass op Bob Witte, die de kee per verschalkte met een lob, maar zijn inzet net naast de paal zag gaan. Even later ging Hooyschuur voor zijn eigen kans, waar hij de bal beter had kunnen afgeven. Oosterend was in deze fase opper machtig en bood de tegenstander geen enkele kans. Toch werd het na twintig minuten zomaar 1-1. Een schot vanaf de rand van het straf schopgebied leek een eenvoudige prooi te worden voor keeper Wouter van Strien, maar met een akelige stuit ging de bal onder zijn graaiende handen in het doel. De thuisploeg was na dit doelpunt helemaal de kluts kwijt. Dat was mede te wijten aan de scheidsrechter, die overtre dingen van Oosterend met een gele kaart bestrafte, terwijl minstens zo grof ingrijpen van de tegenstander niet werd bestraft. Sommige spelers begonnen te mopperen en dat had zijn weerslag op het spel, dat steeds rommeliger werd. WMC zette door en kwam na ruim een half uur op voorsprong. Het doelpunt, een hard schot in de kru- sing, was erg fraai. En terwijl de Oosterenders maar bleven kniezen, kende de scheidsrechter de gasten vlak voor rust een penalty toe, nadat Chris de Vries met alleen de bal had weggeschoten, maar ook zijn tegen stander tegen het gras werkte. WMC benutte dit buitenkansje feilloos. Na de rust werd de geblesseerde Dick Hooyschuur vervangen voor Sil van Dijk, die door een blessure een Texel'94 heeft in een wat de club correspondent zelf 'dramatisch slechte wedstrijd' noemt met 0-2 verloren van het onderaanstaan- de BKC uit Anna Paulowna. Als excuus kon worden aangevoerd dat de thuisclub door blessure leed en schorsingen vijf spelers miste. Belangrijkste reden was echter het enorme gebrek aan strijdlust waarmee de meeste Texelaars hun tegenstanders tegemoet traden. tijd niet had kunnen spelen. Aanvan kelijk veranderde er weinig, al waren de gastheren op aandringen van de De ploeg van trainers Martin Koorn trainer wel zo verstandig de scheids- en Ralph Koning begon goed. De rechter in zijn waarde te laten. Na vanaf de linkerkant spelende Tim een half uur werd besloten Chris de Kedde zette in de derde minuut een Vnes mee naar voren te sturen en mooie actie op touw. maar die werd dat had gelijk succes. Bij de eerste gevolgd door een afzwaaiend schot, de beste actie schoot de verdediger Even later stond de doelman van de bal vanaf de rand van het straf- BKC in de weg na een goed schot schopgebied snoeihard in het doel. van spits Michiel Valk. De daarop Een mooie opsteker, die zijn mede- volgende hoekschop werd afgesla- spelers weer moed gaf. Vijf minuten gen. Het leek het begin van een aar- later trok Oosterend de stand gelijk, dige wedstrijd, maar door een grove Doelpuntenmaker was opnieuw De verdedigingsfout van de Texelaars Vnes, die de bal uit een vrije trap kon BKC-spits Gerard Schenk zijn vanaf twintig meter ineens in het doel team op voorsprong zetten, schoot. Oosterend had de smaak te Texel'94 speelde in het vervolg tem- pakken en ging op jacht naar de poloos, zonder enige overtuiging ovenwinning. Chris Ellen stond na een passje oog in oog met de kee per, die hij met een lob probeerde te Bos en Duinloop passeren. De scheidsrechter pakte de bal in zijn handen, maar deed Atletiekvereniging Texel houdt zon- dat buiten het strafschopgebied, wat dag voor de 22ste keer de Herfst Bos hem op de rode kaart kwam te en Duin-loop. De jeugd (tot en met staan. Hij werd vervangen door de 11 jaar) loopt 1 Engelse mijl (1.600 grensrechter. Chris de Vries nam de meter), de oudere jeugd (tot en met vrije trap, maar zijn schot miste pre- 16 jaar) twee Engelse mijlen. De eer- cisie, waardoor het 3-3 bleef. ste drie jongens en meisjes in beide SVO staat na zeven ronden op de categonën knjgen een medaille. Voor zevende plaats. De ploeg heeft de dames en dames-veteranen (die negen punten, evenveel als ZDH. dat 5 mijlen lopen) en voor de heren echter een minder doelsaldo heeft. (10 mijlen) is er een cadeaubon van Zondag spelen de Oosterenders een Sportshop Texel te winnen. Het par- uitwedstrijd tegen het laaggeplaatste cours is vlak en beschut en vrijwel Kaagvogels. geheel verhard. en bezieling. De ploeg mocht van geluk spreken dat de linkerspits van BKC het doel van keeper Der nis Schouwstra vlak voor rust op een haar na miste. Even floot scheidsrechter Boltjes. die een gemakkelijke middag had, af voor de thee. De thuisclub probeerde in de tweede helft wel iets aanva tender te spelen, maar de klere kansjes die ontstonden, leverden geen goals op. De bezoekers gin gen beter met de kansen om. Na knullig balverlies van Martin Koorn scoorde Michiel Bloothoofd er kwartier voor het einde de tweede treffer. Het spel van Texel'94 zakte hierna naar een bedenkelijk la? niveau. Ploeterend sleepte het teat zich naar het einde van de wed strijd. BKC kreeg iri de slotfase nog een riante kans de voorsprong ver der te vergroten, maar deze ellende bleef de gastheren bespaard. In zes wedstrijden heeft Texel if nog maar vijf punten verzameld en staan alleen BKC en Wiron nog lag* op de ranglijst. De Koog heeft punt meer. Zondag speelt TexeW in 't Veldt een uitwedstrijd tegen subtopper VZV. Inschrijven is mogelijk vanaf 10-1; uur bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg tussen Der- Burg en Den Hoorn. Om H-15iV gaan de wedstrijden over 5 en mijlen van start, de jeugd start een minuut later. De prijsuitreiking voor de jeugd vin® direct na afloop van de wedstrijd in hd bos plaats.Het inschrijfgeld bedraa? €2,- voor jeugd tot en met 16 P en €3,- voor volwassenen. Leder van AVT krijgen korting. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Theo Schraï (tel. 314732) en bij Rita Dogger F 313387).

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6