i Chocoladepakking en massage in Studio Soma Vliegveldgebruikers willen 'rust in de tent' Hongaarse televisieploeg filmt in Oudeschild Galadiner voor Tesselhuus Familieberichten Wla Muilwijk van Studio Soma gaat desgewenst met haar stoel op bezoek bij bedrijven H interesse hebben in stoelmassages. (ro(0 Louise van ^siuis) TEXELSE j COURANT VRIJDAG 20 OKTOBER 2006 Maandag opent op de hoek Ele- mert/Warmoesstraat Studio Soma djn deuren. De praktijk van Anita Muilwijk (40) biedt schoonheids- iehandelingen aan, chocolade- akkingen en stoelmassages bij «drijven, een voor Texel nieuw knomeen. Deze week werd de satste hand gelegd aan de inrich- agvan de salon. l\ woont pas twee maanden op I, maar Anita Muilwijk heeft haar jes goed voor elkaar. Vanuit verhuisde zij naar ons eiland m samen te wonen met vriend toten Koorn. Haar schoonheids- raktijk verhuisde mee. 'Ik ben eerst sag geweest om in een hotel in Koog een salon te realiseren, dat liep op niets uit. Toen i2m dit pand in beeld en dat is eer geschikt voor mijn activiteiten', stelt Muilwijk enthousiast. «halve schoonheidsbehande- sjen biedt zij ook manicure- en edicurebehandelingen aan, reiki en Ierse massages, zoals hotstone Shiatsu. Nieuw voor Texel is dat tiwijk ook stoelmassages aan- slt. Dat kan in haar studio, die is noemd naar het Griekse woord ma dat lichaam betekent, maar 'aan huis' bij bedrijven. 'In Best i ik diverse tandartspraktijken en I-bedrijven waar ik medewerkers «sseerde tegen RSI-klachten en L I Bedrijvigheid Paracentrum Texel, Texel Air, BSU en restaurant Texel Airport zijn de bedrijven achter Vliegveldge- bruikerstexel.nl, het platform dat aandelen wil verwerven in Vlieg veld Texel. Ze voelen zich buiten gesloten door het huidige bestuur van Luchthaventerrein Texel NV en vinden dat ze moeten kunnen meebeslissen over het vliegveld. Tot dusver is 65 procent van de aandelen in handen van het rijk, 5,8 procent eigendom van de provincie en heeft de gemeente 29 procent. In augustus 2005 werd een akkoord bereikt dat rijk en provincie afstand doen van de aandelen, waarbij 47,5 procent in handen komt van de gemeente, de stichting Vrienden van het Vliegveld 47,5 procent van verwerft en 5 procent in handen van de Kamer van Koophandel, die nu 0,2 procent heeft. De stichting bestaat uit een brede Texelse dele gatie, waaronder TESO, TVL, TVO, de Rabobank. RAB, De Krim en grand hotel Opduin. De gemeente raad stemde in met de constructie waarbij de gemeente de 92 extra aandelen koopt voor €956,- per stuk en de stichting €454,- per aandeel betaalt. Maar ruim een jaar verder is nog geen uitvoering aan dit besluit gegeven. 'Bij mijn weten gaat het gewoon door', laat Rob Wortel namens de stichting weten. Behoud van het vliegveld is de belangrijkste reden om te participe ren. 'Onze bestuurlijke invloed zal marginaal zijn.' Dat niet iedereen kan participeren in de stichting, maar alleen een 'select' gezelschap, heeft veel kwaad bloed gezet. Onder meer bij de groot ste gebruikers van het vliegveld, die in het kennelijk stagneren van de overdracht van de aandelen een mogelijkheid zien alsnog in te springen. Volgens een woordvoer der willen ze als aandeelhouder of participant invloed krijgen op het beleid en beheer van het vliegveld. Belangrijke reden is dat de onder nemers er niet gerust op zijn dat er, na de overname' van BSU door Paracentrum Texel, niet weer een nieuwe concurrent wordt toegela ten. De komst van BSU heeft beide bedrijven vele tonnen gekost en een nieuwe concurrentieslag zal waar schijnlijk het einde van beide bedrij ven betekenen. Ze willen rust op het vliegveld en hopen in gesprek te kunnen met de participanten in de stichting. I stress. Sinds de Wet Poortwach ter zijn stoelmassages populair geworden, omdat ze ook fiscaal aftrekbaar zijn.' Zij heeft eeri spe ciale massagestoel die meegaat op locatie. Naar eigen zeggen wijken haar schoonheidsbehandelingen af van het 'reguliere' aanbod. 'Mijn slogan is rust in uitvoering. Bij mij zit je niet een half uurtje in de stoel, maar zeker anderhalf uur. Rust en aandacht zijn belangrijk. Ik heb reiki en drukpuntenmassage in de behandeling geïntegreerd.' Muilwijk behandelt zowel dames als heren en tieners. Zij werkt met de merken Lanèche, JPR en Courtain (voor tie ners en psoriasis). De geboren Amstelveense wil ook lichaamsbehandelingen gaan aan bieden: groene thee-, algen- en chocoladepakkingen. 'In choco lade zit theobroma. Dat heeft een rustgevende werking op de geest en stimuleert het lichaam.' Klanten worden ingesmeerd met een meng sel waarin chocolade is verwerkt. Dat wordt afgedekt met plastic en warmtedekens. 'Je voelt je net een Bros-reepje', grapt Muilwijk. 'Het tintelt op je huid.' De salon is van maandag tot en met vrijdag geopend, op afspraak. XT www.beeldbanktexel.nl Een cameraploeg van de Hon gaarse televisiezender DUNA TV heeft vrijdagmiddag opnames gemaakt in Oudeschild. 'Het is bijna zeker dat dit de eerste keer is dat Texel op de Hongaarse tele visie is te zien. We hebben niets in de archieven gevonden', zegt Andra's Fülöp-Ga'bor, de journa list/editor van de serie Vannak Videkek. Met twee cameramannen is hij naar Texel afgereisd om in te zoomen op zeeheld Michiel de Ruyter. Hij bevrijdde ruim driehonderd jaar gele den 26 Hongaarse protestantse pre dikanten. Volgend jaar is het De Ruy- ter-jaar en daarom deed de ploeg het eiland aan De Hongaarse delegatie filmde in het protestantse Zeemans kerkje en in het Maritiem- en Jut ters Museum. De opnames worden gebruikt voor een documentaire in dneluik over Nederlands-Hongaarse relaties. Speciaal waren de opna mes voor directeur Esther Banki van het Maritiem- en Jutters Museum. Ze heeft een Hongaarse vader en spreekt een beetje Hongaars. 'Maar het is een moeilijke taal.' Geschat wordt dat 440.000 kijkers wereldwijd de serie zullen bekijken. De uitzen ding zal de eerste zondag in novem ber zijn, DUNA TV is via de satelliet te ontvangen. 'an de projectgroep: Jan 'e organisatie, maar niet op Jan Jacob Rab, Nel Eelman, Kees den Ouden, Joke de Boer (secretariaat) e de foto: Marijke Eelman (voorzitter), Roelie Bakker en Joke Geldorp. Ter ere van het 25-jarig bestaan van de Stichting Tesselhuus wordt zaterdag 6 januari 2007 een Benefiet Galadiner georga niseerd. De opbrengst, na aftrek van de gemaakte kosten, komt volledig ten goede aan de stich ting. Het galadiner vindt plaats in Grand Hotel Opduin. De avond begint om 18.30 en is ondermeer opgebouwd met een 7- gangen verrassingsdiner en meer dere optredens. De zanggroep Any way. goochelaar Wouter Weerman en de band Cartoon zullen optre den. Na afloop van het diner wordt een veiling gehouden ten bate van de Stichting Tesselhuus. De orga nisatie is nog bezig met de verdere invulling van het programma. Jan Klok. Het idee voor het Benefiet Galadi ner is ontstaan bij Marijke Eelman en Roelie Bakker. Vanuit de Lions- club Texel en de Rotaryclub Texel kwamen de andere leden van de projectgroep erbij. De organisatoren zijn allen op persoonlijke titel lid van de groep. Gezamenlijk doel is om de Stich ting Tesselhuus met deze actie een steuntje in de rug te geven. Op het moment zijn 19 tafels van het totaal van 32 gereserveerd. Deelname gaat uitsluitend per inschrijving. De kosten per achtpersoons tafel zijn €1200.-, per stoel reserveren is ook mogelijk. Dat kost €200,-. Gasten worden verwacht in black tie of feestelijke kleding. Na afloop van het diner is het mogelijk tegen aangepast tarief te overnachten in Grand Hotel Opduin. Opgave voor het Benefiet Galadiner kan via tel. 317445. Het is moeilijk om je te laten gaan Je hebt zoveel voor ons gedaan We hopen dat je ons nog hoort Dankbaarheiddat is ons afscheidswoord Gerritdina Anna Gerda Jonker weduwe van Douwe Dros 194-1955 t Amsterdam, 18-10-2006 9aar leven was vol levenslust, racht en vrolijkheid. "«t is ongelofelijk dat er een einde aan is Stomen, zo ineens. ons leven verder zal gaan en zij niet meer ;.ons zal zijn. feleegte die zij bij ons achterlaat "onvoorstelbaar. Natasja en Bart Dave, Jordy Patricia Robin in herinnering >str« r-eimmaiaan 77 jeöfl &Bi anal bije# «da is thuis. Maandag 23 oktober is er van 0 300 tot 13.30 uur gelegenheid tot condoleren !deDoopsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den n fluitend vindt de afscheidsplechtigheid «"s, waarna we Gerda begeleiden naar haar S. =2tste rustplaats bij Robin op de Algemene be nplaats aan de Kogerstraat. «afloop kunt u ons ontmoeten in Hotel De Lin- tooom, Groeneplaats 14. Tos j*espondentie-adres: N- Wijsman-Veldman, '"oefslag 23,1791 SB Den Burg. Zij die geen circulaire hebben ontvangen, funnen deze advertentie als zodanig beschouwen tot meer samen spelletjes doen. tot meer samen boekjes lezen. 4 oa n rceer op ons passen, pla# ^kt lieve oma voor alles. Dave en Jordy Je bent heel rustig, stil gestorven Je leek tevreden en verblijd Want je hele wezen straalde Zag /e een glimp van de eeuwigheid? Op 18 oktober, nadat we nog niet zo heel lang geleden afscheid hebben moeten nemen van Douwe, moeten wij nu afscheid nemen van Gerda Zus, schoonzus en tante van Arie en Greet Martin en Patricia Vandaag ontvingen wij het verdrietige bericht dat veel te jong is overleden de moeder en schoonmoeder van Patricia, Natasja en Bart en de oma van Dave en Jordy. Gerda Jonker Haar nuchtere, positieve kijk op het leven zullen we missen. Wij zijn blij dat zij nog zo intens heeft kunnen ge nieten van haar laatste zomer en leven mee met de hele familie bij het verwerken van dit grote verdriet! Manty en Henk Wijsman Claudia Wijsman en Niels Klein Mare Wijsman en Mariska Balder en de kinderen Lieve Gerda Tijdens de wandelingen blijf je altijd bij ons. Wij wensen Natasja en Bart en Patricia veel sterkte toe. Henk, Wim, Henk Jan en Hannie Haar inzet, haar kracht, haar warmte, dat is gewoon... Gerda Wij moeten onze lieve en dierbare collega missen. In gedachten zijn wij bij Natasja. Bart, Patncia, Dave en Jordi. Lida, Jo, Carry, Baukje, Yvonne, Anna, Tiny, Margriet, Melanie. Trijme. Erna, Sandra, Dineke, Elske, Eva, Ineke, Thea Een goede vriendin Gastvrij - Gezellig - Beresterk Maar toch moeten we je nu loslaten Riet - Gerrit Tilly - Jan Margriet - Leen Woensdag 18 oktober jl. is onze betrokken en gewaardeerde collega Gerda Jonker Gerda heeft 20 jaar bij ons gewerkt. Haar inzet, kracht en positieve doorzettingsvermogen zijn onvergetelijk. Wij wensen Natasja, Bart, Dave, Jordi, Patricia en allen die Gerda nastaan, veel sterkte. Raad van Bestuur Corbis Plus Texel Alle collega's Thuiszorg Kop van Noord Holland Als je liefde zaait, mag je liefde oogsten. Wij zijn in Gerda een dappere, vrolijke en enthousiaste collega kwijtgeraakt. We wensen Natasja, Bart, Dave, Jordi, Patricia en verdere familie veel sterkte toe. Froukje, Meijni, Miriam. Annette, Marja. Henrike, Sandra, Sarina. Joke, Dia, Mieke, Alie, Margo, Paulien en Thea Wij danken U, voor de overweldigende belangstel ling na het overlijden van mijn man, onze papa en onze lieve opa Het was een grote troost te ervaren dat zoveel'men- sen hem met vergeten waren, ondanks zijn jaren lange ziekte. Nel Arjen en Edith Raymond en Salwa Sarah, Raymond Huisman Den Burg, 20 oktober 2006 Onze lieve en ijzersterke oermoeder heeft de gevolgen van een val niet overleefd. Martijntje Veelo-Ham vriendin van Jan van der Wal t eerder weduwe van Jan Veelo •- Vlissingen, 28 november 1915 t Texel, 17 oktober 2006 Jan en Liliane Tineke en Ruud Hans en Cobi Nel en Herman klein- en achterkleinkinderen Joke Hooijschuur-Ham Mam is in 'de Vlinder' aan de Hollewal 42 te Den Burg. U bent daar op zaterdag 21 oktober a.s. om 12.45 uur welkom om afscheid van haar te nemen. Om 13.30 uur willen we haar in een sa menzijn herdenken. Daarna zullen we haar begraven op 'De Hoge- berg' nabij Oudeschild. Correspondentie-adres: Nel Veelo, Naalrand 23,1797 AM Den Hoorn, tel. 310289, Echt afscheid nemen van iemand die je dierbaar is. is erg moeilijk. De vele kaarten, telefoontjes, bloemen en uw aanwezigheid hebben ons zeer gesteund en doen beseffen dat zij met alleen voor ons, maar ook voor anderen veel heeft betekend. Het geeft ons de moed en kracht om verder te gaan ANNEKE DIJKER - ROEPER er niet meer is. Vanwege de overweldigende belangstelling is het voor ons onmogelijk u allen persoonlijk onze op rechte dank te betuigen. Cees Dijker kinderen en kleinkinderen Texel, oktober 2005 Liefde is Y grenzeloos! v> Fé Wen Jiang de Wit Fé p (geluksbrengende) p 9 Geboren 28 dec. (p 2004 in China ^Aangekomen 20 okt.S? 2006 op Texel v-Henriëtte de Wit Gasthuisstraat 7 p 1791 GK Den Burg p p Texel <3 Wij gaan rustig aan p P elkaar wennen, qF p daarom geen r*-> p kraambezoek. X Geboren op 18 oktober 2006 Roef Sijbrand van Zijl Tessel Roeper Wim van Zijl en Veere Wilgenstraat 55 2023 NN Haarlem Tel. 023 - 5279709 Grote Najaars-rommel- markt op zondag 5 no vember 2006 van 10.00 tot 15.00 uur in schiet sportcentrum Odysseus. Emmalaan 65. Den Burg Demonstraties handboog- en luchtdrukschieten, broodjes warme worst, frituur, enz. Entree €0,50 is tevens lot verloting. Deur- prijs: dekbed van Texelse Wol Onderneming. Kraam- huur: Henme Oostra. tel. 313478. Onderhoudsmiddelen voor uw jassen, schoenen, laarzen en waxjassen bij Mantje Lifestyle Stores. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. rJexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1.70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- exd. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. Computers, hardware en meer. Kom eens langs bij TCA, Maricoweg 37a Trendy sieraden bij Mant je Lifestyle Stores. Eureka's orchideeënda- gen! Div. tips wat je met orchideeën kunt maken Landrover. Voor verkoop en onderhoud: garage Dros, tel. 311 611. Actie mooie winterviolen. Tuincentrum Eureka. www.voordeelland.nl voor reparatie. Nieuw op Texel Tiffany workshop's. Voor meer info: 06-36098550 www.voordeelland.nl Bruingoed en witgoed. Tops. jeans en schoenen van Hugo Boss bij Mantje Lifestyle Stores. Verkoop van gebruikte bromfietsen Bruining, De Koog. (0222)317333 De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394 Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588 Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 32Ö473 Houtbouw ,,lt Paradys- B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogara ges. tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geimpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek Info en folders 0511- 474655, fax 0511-475711

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3