VONK m Kerst- en Nieuwjaarskaarten TEXELSE COURANT Parkbestuur Vredelust overhoop met buren Folkserie opent met Back of the Moon Geknipt Medewerker klantencontacten M/V Slagerij Beverdam Langeueld de Rooy: uw drukker van huis uit VRIJDAG 27 OKTOBER 2006 Het nieuwe Texelse folkseizoen opent dinsdag in Question Plaza met een optreden van de jon ge Schotse formatie Back of the Moon. Deze groep was in 2004 ook al op het eiland te horen. Er staan dit jaar vijf concerten op het programma van het folksei zoen, dat op 28 maart wordt afge sloten door The McCalmans. Back óf the Moon bestaat uit vier jonge talentvolle en enthousiaste muzikanten met een goede neus voor een aansprekend repertoire. Opmerkelijk hierbij is het gebruik van zowel gitaar als piano als rit me-instrument, een combinatie die garant staat voor extra dynamiek. Maar ook de traditionele pipes en viool zijn prominent aanwezig in de aanstekelijke tunes uit de rijke Schotse traditie. En hoewel alle vier de bandleden vocaal hun steentje bijdragen, is het vooral de stem van violiste Gilian Frame die opvalt. Frame staat nu al, ondanks haar jeugdige leeftijd, bekend als één van de beste vrouwenstemmen van het hedendaagse Schotland. Ter wijl ook de groep de ene prijs na de andere in de wacht sleept. Zo werd Back of the Moon tijdens de Scottish Trad Music Awards in 2005 uitgeroepen tot Beste Folk Band. Het in 2001 verschenen debuut album werd uitgeroepen tot BBC album van de week, wat de band naar verschillende grote festivals in Canada en Amerika bracht. In 2003 werd een uitvoering van dé tweede CD uitgezonden door de BBC en het nieuwste album werd vorig jaar tijdens de Schotse Trad Awards uitgeroepen tot beste album. Opval lend veel succes voor een zo jonge groep. Het concert in Question Plaza begint om 20.45 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij De Lindeboom en Music Store Texel en kosten €11 ,- Een passepartout voor alle vijf concerten kost €45,- en is zowel bij de voorverkoopadressen als op de openingsavond te verkrijgen. De serie vervolgt op 6 december met een optreden van Allan Taylor. Op 27 januari speelt de Ierse Freddy White, op 8 maart de vijfmans formatie Cross Current. De reeks wordt p 28 maart afgesloten met een optreden van The McCalmans. De vereniging van eigenaren van bungalowpark Vredelust ligt in de clinch met de familie Roemers. De sloop en herbouw van het net buiten het park gelegen vakantie huis van deze familie is door het bestuur aangegrepen druk uit te oefenen op de gemeente om een oplossing in deze slepende kwes tie te vinden. Maar de commissie Bezwaarschriften voelt daar niets voor. 'Wat heeft dit in hemelsnaam met de gemeente te maken?-, vroeg com missielid Arthur Oosterbaan zich woensdagmiddag tijdens de zitting af. Aanleiding was het bezwaar schrift dat door het bestuur van het park was ingediend tegen de twee de fase van de bouwvergunning. De gemeente zou de eisers niet goed hebben geïnformeerd, er zou onduidelijkheid bestaan of het nu een tweede woning of een recreatief opstal is en er bestaat ongenoegen over de parkeergelegenheid bij de woning. Ander twistpunt is dat de weg van het park. waarop een erf dienstbaarheid rust en die wordt gebruikt door bouwverkeer, niet zou zijn berekend op zwaar vrachtver keer. Tijdens de zitting bleek dat het parkbestuur vindt dat de familie Roemers moet meebetalen aan de parkvoorzieningen, maar dat daar tot dusver nog geen overeenstem ming over is en dat ook de erf dienstbaarheid niet goed zou zijn geregeld. Het college gaf aan dat de ken nisgeving over de op handen zijnde verbouwing was gepubliceerd in de Texelse Courant. Dat er voldoende informatie was verstrekt, dat het een tweede woning betrof, die dus voor recreatieve doeleinden mag worden gebruik. Het bezwaar hoeft volgens b en w om redenen van technische aard niet in behandeling te worden genomen (niet-ontvan- kelijk). De omstreden weg voldoet volgens b en w aan de eisen van de bouwverordening. Eigenaar Roemers deed er nog een schepje bovenop. Volgens hem had het bestuur vergeten een mandaat af te geven aan de voorzitter, zodat Jeroen van der Wind in feite niet gerechtigd was om bezwaar in te dienen. Woonachtig in Arnhem is de voorzitter volgens Roemers als particulier geen direct belangheb bende. Het bezwaar dat het gebouw van drie verdiepingen ontsierend zou zijn, gaat met op. Eén verdie ping betreft de kelder onder het gebouw. En dat de bungalow een kap heeft kan volgens hem geen probleem zijn, omdat ook andere woningen in de omgeving een kap hebben. Bovendien ligt het huis ver scholen achter de bosjes. Twijfels over de geldigheid van het recht van overpad nam Roemers weg door te stellen dat dit tijdens de ruilverkave ling in de zestiger jaren is gevestigd. Hij gaf aan dat meebetalen aan de algemene kosten van het park wat hem betreft niet aan de orde is. 'We zitten in een heel andere positie en zien er de redelijkheid niet van in.' Wel gaf hij aan dat over de kosten van het onderhouden van de weg is te praten. Commissievoorzitter Hans Roeper uitte zijn twijfels over de rechtma tigheid van het bezwaar en gaf aan dat de bezwaarschriftencommissie er niet is om conflicten tussen bur gers op te lossen. Op basis van het advies van de commissie neemt het college over zes weken een besluit. Collecte diabetes Collectanten gaan van zondag 29 oktober tot zondag 5 november op pad voor de bestrijding van diabe tes. Thema dit jaar is: geen diabetes geen kans. Meedenken Achter de schermen Texelaars die denken na het druk ke toeristenseizoen de komende maanden lekker achterover te kunnen leunen, kunnen deze krant maar beter snel aan de kant leg gen. Er staan namelijk drie stuk ken in waarin we worden aange spoord om de komende tijd hard aan de slag te gaan. Niet door ons, als redactie zijn wij slechts de boodschapper. Nee, het zijn onze bestuurders die oproepen om mee te denken, te praten en met suggesties te komen. Zelf sprak ik met twee onder zoekers die door de VW zijn ingehuurd om met een oplossing te komen voor twee grote pro blemen waarmee de eilandpro motor kampt: de communicatie en de financiering. Tegenwoordig betrek je de burgers bij dat soort zaken, vandaar dat u op maandag 6 november op de inloopavond in De Lindeboom uw zegje mag doen. In een ander artikel doet het gemeentebestuur een beroep op ons doet om na te denken over de toekomst van Texel, met als doel te komen tot een nieuw bestem mingsplan Buitengebied. Hebben we dan nog niet zo lang gele den voor de structuurvisie over de toekomst nagedacht? Uniek eiland, weet u nog wel. Kennelijk is die toekomst alweer verleden tijd, want we mogen opnieuw aan de bak. En last but not least is daar is daar de op handen zijnde discussie over de toeristi sche investeringen, waarover het college een brede discussie wil houden. Alsof dat alles is. Als betrokken Texelaar wordt u ook verwacht op het jaarlijkse dorpenrondje, waarbij het college de buiten dorpen aandoet en de zaken bij u om de hoek bespreekt. Heeft u trouwens al nagedacht over de toekomstige woningbehoefte in uw woonplaats? Want van elk dorp vraagt de gemeente een eigen woonvisie, waarmee dan weer een lokale woonvisie voor Texel kan worden vastgesteld. Gezien de zorgelijk cijfers over de bezetting van de toeristische bed den in en rond Den Hoorn, moe ten ze daar extra hard nadenken over de toekomst. En dat terwijl ze wellicht nog moeten bijkomen van het brainstormen voor het Loodsenproject. Maar ook van andere dorpen wordt verwacht dat ze gaan nadenken over de wijze waarop de culturele waar den en sociaal-maatschappelijke voorzieningen in de directe omge ving kunnen worden versterkt. Ik zal vast wel een paar meedenk en -praat onderwerpen vergeten zijn. En dat is maar goed ook. Mijn hoofd loopt nu al over. Gerard@texelsecourant.nl HELP ff/V PAPOEA NAAR SCHOOL! Stichting Nieuw-Guinea Pelikaanweg 75 1796 NP De Koog Rabobank 36.25.91.040 Postbank 109 410 VERVOLG VAN PAGINA 1 Raadhuis De politieke partijen gavèn er toen de voorkeur aan het project raad huis voor lange tijd in de koelkast te zetten, mede vanwege het tekort op de begroting. Het college pre senteerde deze week een nieuwe meerjarenraming waarin het tekort is weggewerkt. Burgemeester en wet houders schrijven in de brief dat het onacceptabel is besluitvorming over het raadhuis nog langer uit te stellen. Ze vindt dat de raad dat niet kan maken ten opzichte van het personeel van de gemeente. Dat gaf eerder aan geen specifieke voor keur voor verbouw of nieuwbouw te hebben, maar wel naar goede werkplekken te verlangen. Volgens het college zou er begin 2007 een start moeten worden gemaakt met de voorbereidingen voor verbouw of voor nieuwbouw. Bakker: 'Er moeten knopen worden doorgehakt. Als we nog drie jaar wachten, zijn we 30 procent duurder uit.' Volgens de wet houder is het de bedoeling bij een keuze voor nieuwbouw uit te gaan van het programma van eisen dat de raad een paar jaar geleden voor een nieuw raadhuis opstelde. Het college wijst erop dat het genoemde bedrag van vijf miljoen voor verbouw van het huidige nog niet is onderbouwd. Verkoop van het raadhuis aan de Groeneplaats is voor het college een bespreekbaar onderwerp. Volgens Bakker hebben zich bij de gemeente gegadigden gemeld. De wethouder wilde er niet al te diep op ingaan, maar volgens hem hebben zowel Texelaars als overkanters interesse het gebouw aan de Groeneplaats te kopen. 'Je kunt het te koop zetten en dan de tijd nemen om aan nieuwbouw te werken.' Een eventuele opbrengst van het gebouw heeft de gemeente nog niet in de begroting verwerkt. Het college houdt er volgens Bakker rekening mee dat bij verkoop van het huidige raadhuis een potentiële koper ook voor het opknappen van de Groeneplaats kan zorgen, zodat dat de gemeente mogelijk geen geld hoeft te kosten. VERVOLG VAN PAGINA 1 Begroting Hetzelfde geldt voor een nieuwe fietsperron langs de Ruyslaan, het aanpassen van bushaltes, urinoirs in De Koog, het parkeren in De Waal en het uitvoeren van wensen van dorpscommissies. De gemeente stelt zelf de aanschaf van onder meer digitale apparatuur en drie nieuwe sirenes voor de brandweer een jaar uit. Nieuwe voorstellen In de nieuwe meerjarenraming doet het college meteen een paar nieuwe financiële voorstellen. De raad wordt onder meer verzocht jaarlijks een krediet van €439.000,- beschikbaar te stellen voor het aanpassen van het huidige raadhuis of de bouw van een sober nieuw raadhuis. Daar naast vraagt het college de raad jaarlijks €70.000,- te doneren om het toekomstige PHH-gebouw op de Pontweg te laten aansluiten. Het verkeerskundig aanpassen van de provinciale weg ter hoogte van' het voormalige Eijercooghterrein kost zeven ton. De provincie neemt waar schijnlijk anderhalve ton voor haar rekening. De rest moet de gemeen te betalen. In de kredieten die de raad eerder voor het gezamenlijke hulpverleningsgebouw beschikbaar stelde, was nog geen geld voor de Pontweg gereserveerd. De raad wordt ook verzocht €22.000,- uit te trekken om extra personeel voor het archief aan te nemen. Volgens het college is er één kracht extra nodig om aan de spel regels van een archiefbëwaarplaats te voldoen. De raad besloot kortge leden dat er een bewaarplaats moet komen om het archief op het eiland te behouden. De nieuwe voorge stelde investeringen zijn al mee- berekend in de meerjarenraming, zodat ze voor de begroting geen problemen hoeven op te leveren. De voorstellen worden dinsdagavond 14 november tijdens de begrotings- raad besproken. Een dag later moet bij de provincie een sluitende begro ting worden ingeleverd. \tyat ik zeggen wou... Sterven Het verhaal van Margreet Berndsen, met betrekking-tot het overlijden van haar vader, roept veel herken ning op. Mijn vader is afgelopen winter overleden en ook hij was onder andere dement. Hij lag een week thuis in bed en kreeg gewel dige begeleiding van de Thuiszorg, de verpleegkundigen en zijn naaste familie. Hij wilde niets liever dan in zijn eigen omgeving sterven. De laatste zondag was hij erg benauwd. Het hele weekend was er geen arts langs geweest, terwijl hij op sterven lag. Ik durfde zo de nacht niet in. De laatste Thuiszorg was langs geweest en ik heb de weekendarts gebeld voor advies. Hij zei: 'Je kunt een extra morfine- pleister bijplakken om de pijn wat te verlichten.' Hierna heb ik vervol gens de Thuiszorg gebeld en om half elf kwam een verpleegkundige langs om de zaak in ogenschouw te nemen. Tegelijkertijd liepen bij mijn vader de longen vol en werd hij stikbenauwd. De verpleegkundige belde direct de weekendarts om te vragen of hij langs kon komen. Het antwoord was: 'U kunt in de apotheek een zetpil ophalen.' Ze benadrukte nog eens dat het nood zakelijk was dat hij zelf kwam, maar er werd geen gehoor aan gegeven. De uren die volgden zijn niet te beschrijven. De wanhoop om iemand zo te moe ten zien lijden, terwijl dat helemaal niet nodig is. De verpleegkundige heeft de medicijnen opgehaald en toegediend. Om 1 uur 's nachts is hij daarna overleden. Met zijn ster ven heb ik vrede, mijn vader was 88 jaar, maar die laatste beelden blijven me achtervolgen. Ik huil ter wijl ik dit stukje schrijf en voel me machteloos. En nee, ik heb het niet besproken met de arts. Die nacht kon ik het niet en nu wil ik het niet meer. Hillie Keijzer-Vlas Oudeschild Z (et buiteitleveti heeft een eigen televisieprogramma bij de om roep Max, waarin hij samen ir.. i bekende Nederlandse a»tiesl« en muzikanten per sloep alle;!-: mooie plekjes in Noord-HcT bezoekt. Wat is uw mooiste piek «H i«hx-Tvm4. O.M uilaod (triKtitigF MrinHril, boitrr, 1 - tnd mnn jongMc «kKhu* ipoót taimi- - Houdt u var» kamperen? "Vroeger ging ik mrl mijn oodn> gunk- licrimx lOy riHk". Ti-gtuwonr- Ik ropl mijo JochlcM in mi boM af Msxr'oak Jjn fhij ik jbiftfaéhnfiHil m 'Ik ben gek op de waddeneiland? en dan met name Texel. Dat eilai nM heeft alles; prachtige stranden, bes sen maar ook veel gezellige don> e jes. Ik ben er vorig jaar nog metir:i|^ jongste dochter gaan kamperen Dat vertelt pianist en tv-bekend heid Cor Bakker in het herfst-a winternummer van Van Club, li magazine van caravanbedrijf Kip- Avento. Schilderweg 253, Oudeschild Tel. (0222) 314 928 www.preventieservice.nl EHBO I BHV I CURSUSSEN I ARBOSERVtCE I PREVENTIEMIDDELEN I VERBANDTRQMMELS Voor de versterking van ons huidige team zijn wij op zoek naar een enthousiaste voor 20 uur per week met mogelijkheid tot uitbreiding Vonk Preventieservice is een samenvoeging van Jan Vonk bv en Eerste Hulp Service. Wij bieden u een functie in een bedrijf wat volop in ontwikkeling is. U kunt hierin veel creativiteit kwijt en er zijn voldoende uitdagingen aanwezig. U onderhoudt de contac ten met zowel Texelse als 'overkantse' klanten d.m.v. bezoeken, het vervaardigen van een nieuwsbrief en het controleren van verbandtrommels. De uitdaging zit er in dat u nieuwe klanten aan ons bedrijf bindt door het verzorgen van mailings en netwerken. Wat wij van u vragen is: Klant- en servicegericht denken Minimaal MBO werk- en kennisniveau Kennis van MS office Commercieel inzicht In het bezit van een geldig B(E) rijbewijs Affiniteit met bedrijfshulpverlening en EHBO Voor inlichtingen over deze functie kunt u contact opnemen met de heer J. Vonk: (06) 53 798 889 of onze internetsite bekijken. wwwpreventieservice.nl Schriftelijke sollicitaties kunt u, binnen 10 dagen, richten aan: De heer J. Vonk Vonk Preventieservice, Schilderweg 253,1792 CJ Oudeschild Zaterdag 28 oktober verlaten wij Super de Boer. Wij hopen u weer van dienst te zijn vanaf woensdag 1 november op Kogerstraat 15. Langs deze weg willen wij de fam. Ravenstijn en medewerkers bedanken voor de jarenlange fijne samenwerking. Hans, Ilse en medewerkers Alles in metaal VAN ALUMINIUM TOT ZINK Heemskerckstraat 36 A Oudeschild Tel. 312 661 www.texdok.nlinfo@texdok.nl Natuurlijk verstuurt u dit jaar ook weer kerstkaarten. Goede relaties moetje immers onderhouden. Zo bedankt u hen voor de prettige samenwerking en wenst u hen tevens alle goeds toe voor het nieuwe jaar. Wij hebben weer een uitgebreide collectie modellenboeken voor u klaar staan. Tijdig bestellen voorkomt teleurstelling. Omdat wij daar ook bij gebaat zijn geven wij u tot 1 december 10% korting op de indrukkosten van uw bedrijfsnaam en/of uw logo. Ziet u op tegen het bedenken van een kerstkaart? Wij niet! Want ook voor een originele kerstkaart met een 'eigen ontwerp' hebben wij aantrekkelijke I aanbiedingen voor u. Bijvoorbeeld 350 kaarten van 10 x 15 of 13 x 13 cm in kleur inclusief opmaak voor €170.- excl. BTW. Bestellen graag voor 17 november a.s.. Kom gerust eens bij ons langs, we vertellen u er graag meer over! I ss» FAX 314111 E-MAIL: DRUKKERIJ@LENR»1

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6