i A TEXELSE 2 COURANT Anna Sprenkeling schrijft vanuit Nieuw-Zeeland Jolein Witte (11) ontwerpt doosje voor Rummikub OSG Bakkerij serveert ontbijt in pyjama oPIENie EAgenda teso Wat zeggen wou... DINSDAG 31 OKTOBER 2006 Bazaar NH-kerk Van bakkers is bekend dat ze 's morgens vroeg opstaan. Maar dat ze bij Timmers Bakkerij 's morgens in pyjama de klant bedienen, vraagt enige uitleg. 'Bij veel mensen schiet het ontbijt er bij in. Wij bakkers zijn niet blij met deze tendens', vertelt Bea Timmer, die met de pyjama actie het signaal wil afgeven dat de trend moet worden omgebogen. 'We moeten weer massaal aan de ontbijttafel.' Als ludieke stunt staan de medewerkers van de winkels en tearooms in Den Burg en De Koog deze week elke ochtend van acht tot een uur of elf in pyjama. 'Wat mij betreft zou het de hele dag wel mogen. Het zit heerlijk. En we zien er zo toch prachtig uit', vertelt Cor- rie Zijm-van Wijngaarden. Zij en haar collega's zouden graag zien dat ook de klanten hun voorbeeld volgen. Ter aanmoediging zetten de dames van Timmers Bakkerij de klanten die deze week 's morgens in pyjama verschijnen een gratis ont bijt voor. Het is niet toevallig dat de ludieke actie nu wordt gehouden. Deze week staat ook het Nationaal Schoolontbijt op het programma. Timmer bakt de broodjes voor de Thijsseschool en Durperhonk. Voor elk deelnemend kind wordt een kwartje gestort in het Nelson Man- delafonds, dat huizen bouwt voor weeskinderen. Voorlichting voor agrariërs Hotel De Pelikaan nabij De Koog biedt donderdag onderdak aan een voor lichtingsbijeenkomst, georganiseerd door de Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting voor de Landbouw op Texel. Gespreksonderwerpen zijn onder meer de productie- en toeslagrechten, melkpremie en actualiteiten en veran deringen op het gebied van belas tingen in 2007 en daarna. De avond wordt ingeleid door de heren Scholten en Van de Brink van LTB Adviseurs en Accountants in Schagen. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Staatssecretaris over energie Staatssecretaris Pieter van Geel van het ministerie van VROM spreekt maandag in hotel Den Burg over schone energie. De staatssecretaris is op het eiland op uitnodiging van de gemeente om de Energiebon te pro moten. Het bezoek wordt op verzoek van het CDA Texel gecombineerd met de landelijke verkiezingscampagne. De titel van de lezing luidt 'Op naar 22 november met positieve energie'. Aan de orde komen broeikasgasemissies en klimaatverandering, de opslag van C02, kernenergie en het energiebe- spanngstempo. De bijeenkomst begint om 18.30 uur en is vrij toegankelijk. Kunstbus komt naar De Koog De Kunstbus van de Muziek- en Dansschool brengt zaterdag een bezoek aan De Koog. Kinderen van 8 tot en met 12 jaar kunnen onder leiding van docenten Anneke Berg huis en Imme Wassink meewerken aan een swingend theaterstuk. Het bezoek van de Kunstbus duurt van 10.00 tot 12.15 uur, deelname kost €5,-. Het theaterstuk wordt direct na afloop opgevoerd. Het weblog www.texelsescholie- ren.web-log.nl wordt de komende veertien dagen bijgehouden door Anna Sprenkeling (14) uit Nieuw- Zeeland. Zij lost daarmee Lizanne Kroon af, die lezers van h.et blog de afgelopen veertien dagen op de hoogte hield van haar dage lijkse bezigheden. Anna Sprenkeling werd in Alkmaar geboren en kwam als tweejarige naar Texel, samen met haar ouders, broer Tony en zus Ruth. Zij woonde in Oudeschild en de Prins Hendrik polder. Sinds enkele weken woont ze op het noordelijke eiland van Nieuw-Zeeland, in Lower Hutt in Belmont, slechts twaalf kilometer van hoofdstad Wellington. Op Texel ging zij naar de Vrije School en de OSG. Nu zit zij op een Rudolf Steinerschool. 'Raar hoor, al dat Engels.' 'Mijn hobby's zijn: lachen, shoppen, tennissen, sinds kort zwemmen en natuurlijk paardrijden. Dat doe ik al vanaf mijn achtste jaar en ik heb later ook een eigen pony gekocht. Die moest ik helaas weer verkopen toen mijn vader op het idee kwam naar Kiwiland te gaan... en nu zit ik hier al bijna een maand. De natuur is hier supergaaf en ieder een is heel aardig voor ons. Ik mis vrienden en familie wel heel erg. Het lijkt me erg leuk om te schrijven wat ik elke dag meemaak en hoe anders §cholieren web-log^r texelsescholiercn.web-log.nl het hier is. Als het weer wat beter wordt, wil ik ook graag mooie foto's op het weblog zetten. Ik heb er zin in!' Het weblog werd de afgelopen veertien dagen bijgehouden door de twaalfjarige Lizanne Kroon uit Den Burg. Zij beschreef haar herfstva kantie op een boerderij in Duitsland en hoe zij kleren uitzocht voor het Heilig Vormsel op 19 november. 'Ook al waren de verhalen wat kort, ik heb het met plezier gedaan', schrijft ze. 'Hopelijk hebben jul lie ook met plezier gelezen.' De verhalen van Lizanne Kroon blijven te lezen op www.texelsescholie- ren.web-log.nl. Scholieren die ook veertien dagen het weblog willen bijhouden, kunnen zich melden via redactie@texelsecourant.nl. Zij wor den voor hun inspanning beloond met een bioscoopbon van Cinema Texel. Klaverjassen In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland wordt zaterdag een open klaverjasdrive gehouden. Aan vang 20.00 uur. In de Nederlands Hervormde kerk in Den Burg wordt vrijdag 3 november vanaf 10.00 uur een bazaar gehou den. Er zijn onder meer een rom melmarkt, raadspelletjes en enkele bingoloterijronden. Ook kan er zelf gebakken brood, cake en oliebol len worden gekocht. Om 20.00 uur wordt in De Schakel naast de kerk een bingo gehouden en vindt de trekking van een grote loterij plaats. Boekenverkoop in bibliotheek In de bibliotheek zijn gedurende de hele maand november afgeschre ven boeken te koop. Er zijn kin derboeken, tijdschriften, informatieve boeken, romans en detectives. Ook worden enkele CD-ROM's, reisgidsen en DVD's verkocht. Strip- en kin derboeken kosten €0,75, boeken en tijdschriftbundels €1,50, CD-ROM's €2,50 en DVD's €5,00. De verkoop vindt plaats tijdens de openingstij den van de bibliotheek: maandag- en zaterdagochtend, dinsdag-, woens dag-, donderdag en vnjdagmiddag. De precieze tijden zijn te vinden op www. bibliotheektexélnl Uit de honderden tekeningen die werden ingestuurd voor de ontwerpwedstrijd voor een Rum- mikub-doos, heeft de jury drie geselecteerd. Eén van die drie tekeningen werd gemaakt door de 11 -jarige Jolein Witte uit Oude schild. Haar tekening maakt kans straks te worden afgedrukt op drieduizend exemplaren van het populaire spel. De ontwerpwedstrijd werd gehou den door spellenfabrikant Goliath in samenwerking met Intertoys, De Telegraaf en War Child en hangt samen met het wereldkampioen schap Rummikub dat komend weekend in Valkenburg aan de Geul wordt gespeeld. De doos met het winnende ontwerp is vanaf begin november te koop bij winkelketen Intertoys. Van elk van deze drie duizend spellen gaat drie euro naar WarChild, de organisatie die zich inzet voor kinderen in oorlogsge bieden. Het publiek kan uitmaken welk van de drie ontwerpen uiteindelijk tot winnaar wordt uitgeroepen. Daartoe kan via www.rummikubtekening. nl een stem worden uitgebracht. Stemmers maken kans op één van vijftig speciale edities van het spel. De dne genomineerde tekeningen. In het midden die van Jolein Witte uit Oudeschild, De tekening links werd gemaakt door Amber Scholten uit Haaksbergen, de tekening rechts dor Lonneke Buil uit Beneden-Leeuwen. De meeste Texelaars - nee, laat ik voorzichtig zijn - heel veel Texelaars snappen er niets meer van. En dan heb ik het over het eventueel nieuw te bouwen gemeentehuis. Alhoe wel, ik denk dat er één Texelaar is die het wel snapt. Enfin, eerst in de koelkast en dan er weer uit. Dan weer in de diepvries, dan weer in de wasmachine, nu weer in de centnfuge. Nu komt het weer op tafel omdat het begrotings tekort van 1 miljoen er plotseling niet meer is. Dames en heren poli tici, stop dit prestigeobject (want dat is het voor sommigen) met een rotgang in de diepvries en richt alle aandacht enkel en alleen op een nieuwe OSG. Elke dag uitstel levert ergernis op en kost handenvol geld. Voordat je het weet is er weer zes ton achter de wagen. Maak eerst het OSG-karwei af! Dat is de grootste noodzaak voor het eiland. Voordat je het weet, komt er straks een of andere minister op het idee om de jeugd van de OSG naar een school in Den Helder te sturen. Je weet maar nooit. Treed nu eens kor daat op, want met al dat vergaderen knjg je geen steen op elkaar. Menno Stam, Den Burg. Judith Kikkert. De Cocksdorp. Containers Bijna dagelijks wandel ik met mijn hond rond De Cocksdorp. Het is een heerlijk gebied en wij genieten er samen van. Nu ben ik één van die hondeneigenaars die zorgen voor het opruimen van wat een hond zoal achterlaat tijdens de wandeling. Ik heb altijd plastic zakjes bij me en weet precies waar ik het zakje met inhoud onderweg in kan deponeren, want er staan afvalcontainers rond het dorp. Maar midden in de herfst vakantie was er geen container meer te vinden. Er waren slechts lege beugels. Jammer als je van goede wil bent en gedwongen wordt het tussen de struiken te deponeren. En ook de toeristen moeten toch hun afval kwijt kunnen? Houd ons eiland schoon! Is dat niet de leus die de gemeente zelf heeft bedacht? Laat niet als dank... Kent u het nog? Maar gemeente, geef dan wel de gelegenheid om ernaar i Corry Zijm-van Wijngaarden, medewerkers van Timmers Bakkerij, serveren in te handelen. Stop Het was aiiemaal knap vermoei end in de krant van vrijdag. Al die oproepen om mee te denken. Ik voorzag een berg tijd die ik graag anders wilde besteden verloren gaan. Ik heb helemaal geen tijd over, zei ik tegen mezelf. Dat bleek echter niet zo te zijn, want de klok mocht zondagmorgen een uur achteruit en ik had er zomaar zestig hele minuten bij. Cadeau tje. Weliswaar heb ik die tijd afge lopen voorjaar ingeleverd, maar dat leed is al vergeten. Wat zou ik met mijn extra uur voor leuks kunnen gaan doen? Meedenken over de opgegeven onderwerpen investering toerisme, gemeente huis, inrichting hart van Den Burg, projectplan Ruimte voor Ontwik keling? Hè nee, niet 's morgens vroeg op mijn nuchtere maag. Een zacht gekookt eitje was een betere optie Opschorten dan voor een uurtje in de middag? Had ik al gereserveerd voor een fikse strandwandeling met vrien den. 's Avonds tijd? Nee, 'Boer zoekt vrouw' was voor de TV en ik moest toch wel weten wat voor keuzes er gemaakt gingen worden. Wat gedacht van maan dag? Kom op zeg, de baas zou me zien aankomen. Hij verwachtte - terecht - concentratie op mijn taken. Diepe gedachten ernaast waren ongewenst. Kortom, er waren een boel redenen om de verzoeken gewoon langs me heen te laten glijden, maar mijn burger schapszin hield aan en de vraag bleef knagen: hoe ga ik om met al die meedenkverzoeken? En toen ineens viel het kwartje: nu de aanvragen zich opstapelen in mijn al druk bezette werk- en ontspanningsplannen, stel ik naar gemeentelijk voorbeeld, gewoon een stop op aanvragen in. Ingaan de meteen en minimaal tot na de winter. Mocht het lang guur en koud worden, dan verleng ik de termijn. Ik stuur meteen bneven naar alle aanvragers, die tijd moet er maar even af, en kan dan in alle rust eerst mijn eigen klussen klaren. Van de evaluatie daarna zal het afhangen wanneer en of ik weer online ben. Pien Verberg \\/at ik zeggen wou... Grauwkapje Nadat Roodkapje haar grootmoeder had verloren, trok zij met de wolf, de impressionist die haar grootmoeder zo goed kon nadoen, het grote donkere bos in. Na enige tijd kwam zij er achter dat zij niet eeuwig door het bos kon blijven huppelen als zij ook een volle maag wilde hebben. Na enig zoeken vond zij voor zichzelf en de wolf een leuke uitdagende baan, parkeerhulpje in De Koog. Zij moest daarvoor wel haar lieflijke rode jurkje inruilen voor een soort donker politie-uniform- pje. Maar ach, wat gaf het. Ze zou dan Grauwkapje gaan heten, maar 'what's in a name'. Neen, eigen eilanders en toeristen behulpzaam zijn bij het parkeren, bijvoorbeeld voor de Lidl in De Koog, leek haar wel wat. Ook voor de wolf, die wat lui was geworden, zou het goed zijn. Vrolijk huppelde zij van toen af aan met mijnheer de wolf langs de par keerplaatsen van Texel. Haar buikje zou gevuld blijven. Stond er iemand niet goed of had iemand geen par keerkaartje, een klein briefje was genoeg en door middel van een thuisgestuurde acceptgiro wees zij haar klanten erop hoe het de vol gende keer moest. Ook jongstleden zaterdag, toen er iemand aankwam om wat boodschappen in de auto te laden. Hij had niet op haar par- keerplaatsje gestaan, en inladen, neen, dat kon zij zomaar met aan zich voorbij laten gaan. Vrolijk hup pelde zij met mijnheer wolf naar de vrouw met het Lidl-wagentje en riep haar toe dat er geen sprake van kon zijn dat het overhevelen van bood schappen naar een gemotoriseerd voertuig voor de Lidl kon plaatsvin den. De vrouw zou niet opgegeten worden, maar er zouden wel pas sende maatregelen genomen wor den Na enige minuten kwam de man voorrijden, nog vrolijk van het voordeel dat er bij de Lidl te halen was, en stopte bij zijn vrouw, nog onwetend van de ontmoeting met Grauwkapje. Fluitend sprong hij uit de auto en wierp de gekochte waar in de achterbak. Zijn vrouw sputter de nog wat na over haar ontmoeting met Grauwkapje en haar wolf. Maar wie zag de man daar? Jawel, het was Grauwkapje in eigen per soon, met aan haar zijde de wolf. Zij wilde hem in eigen persoon aan spreken. De boodschappen zaten inmiddels achterin, het wagentje van de Lidl werd teruggebracht, de auto gestart. Het zou teveel eer zijn. Maar wat deed zij nu. In één grote sprong stond zij daar, voor de auto. Zelfs Dinsdag 31 oktober: Cinema Texel in Den Burg vertoont The Devil wears Prada (aanvang 19.00 uur), Afblijven (19.15 uur) en Zwart boek (21.30 uur). In de serie De Volks krant-filmavonden draait United 93 (21.00 uur). Woensdag 1 november: Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door de Slufter. Deelname kost €6.-, opgave bij Eco- mare, tel. 317741. Bij Ecomare begint om 14.00 uur het familieprogramma Natuurjutten. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 19.30 uur een avond ter voorbereiding van het bezoek van het college van burgemeester en wethou ders volgende week. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken tekenfilm Baas in Eigen Bos (aanvang 14.00 uur), Piet Piraat en het vliegende Schip (14.15 uur), Stormbreaker (16.00 uur), Afblij ven (16.15 en 19.15 uur). The Devil wears Prada (19.00 uur) en Zwartboek (21.30 uur). In de serie De Volkskrant- filmavonden draait United 93 (21.00 uur). Bioscoop de Kiekendief op vakan tiepark de Krim vertoont Garfield 2 (aanvang 15.00 uur) en Step Up (20.00 uur). Donderdag 2 november: Om 10.30 uur begint een wadexcur sie. Deelname kost €4,50, opgeven bij Ecomare, tel. 317741 In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur een voorlich tingsbijeenkomst van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting voor de Landbouw op Texel. Deze wordt inge leid door de heren Scholten en Van de Brink van LTB Adviseurs en Accoun tants in Schagen. In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Burgemeester en wethouders en de dorpscommmissie van Oudeschild oud Papier Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19 00 uur op de ver zamelplaatsen van vuilcontainers te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Waalderstraat, Marelstraat, Burgerhoutstraat, Jan Reystraat, Wilhelminalaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 31 01.34 en 14.20 u. Wo. 01 03.10 en 16.10 u. Do. 02 04.40 en 17.27 u. Vr. 03 05.56 en 18.37 u. Za. 04 06.44 en 19.50 u. Zo. 05 07.44 en 20.45 u. Ma. 06 08.56 en 21.25 u. Di. 07 09.46 en 22.06 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt zondag 5 novem- berop om 07.43 en gaat onder om 17.05 uur, zondag 5 november volle maan: dinsdag 7 november springtij. houden een openbare vergadering n dorpshuis 't Skiltje. Aanvang 20.00 In theater Klif 12 in Den Hoorn brengt cabaretier John Schleipen het pro- gramma 'Laatste druk'. Aanvang 20.30 uur, toegang €14,-. Diner vooral mogelijk, reserveren via tel. 319633 Cinema Texel in Den Burg vertoon Zwartboek (aanvang 20.00 uur) en Th Devil wears Prada (20.15 uur). Vrijdag 3 november: In de hervormde kerk in Den Burg wordt vanaf 10.00 uur een bazaai gehouden. Om 20.00 uur begint m De Schakel naast de kerk een bingo en heeft de trekking van een loten plaats. In de kantine van Texel'94 gaat om 18 00 uur de 26ste editie van de Wampex van start In De Aleph (Weverstraat 54, Den Burg) worden vanaf 20.15 uur man tra's uit verschillende religieuze tra dities gezongen. Deelname kost €7,- voor meer informatie Anen van Erke- lens, tel. 319449. Cinema Texel in Den Burg vertoont The Devil wears Prada (aanvang 19.0C en 21.45 uur). Afblijven (19.15 uur) er Zwartboek (21.30 uur). TESO zet vrijdag en maandag van 9 30 tot 16.00 uur twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vana! Texel. Toch moeten automobilisten vrijdag rekening houden met wachte den van een half uur. Deze kunnen op Texel ontstaan tussen 9.00 en 1100 uur en in Den Helder tussen 11.00 en 16.00 uur. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13,30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Meer informatie over de veer dienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. T E X E LS i -'(()!. RANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222-36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0?22-3i4iii E-mail info@lenr.nl Op al on tóelij Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35.05 33.45 (automats* Per jaar €68.30 66,15 ouiomaiat» Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vow afloop van de abonnementspenode. Waterschap \\7at ik zeggen mijnheer de wolf schrok door de plot selinge verplaatsing door de lucht en landde vlak naast haar aan zijn riem. Wat deed het baasje daar? Met de staart tussen de benen wachtte hij af. Zonder geluid trok Grauwkap je een boekje uit haar getailleerde uniformpje. De nieuwsgierig gewor den chauffeur sprong uit de auto en vroeg wat er aan de hand was. Grauwkapje kreeg nu de gelaatstrek ken van de gemene stiefmoeder uit Assepoester. Inladen voor de Lidl was uit den boze. Een acceptgiro- tje van 48 euro zou hier wel op zijn plaats zijn. De chauffeur zeeg ang stig terug in zijn zitting. Zat hij hier in een nieuw sprookje? Wat was er met Roodkapje gebeurd. Hoe was zij zo geworden? Is dit het parkeerbeleid van haar werkgever Gemeente Texel of is Grauwkapje haar eigen sprook jes aan het bedenken? Had zij stage gelopen in Kazachstan? De moraal van het verhaal: gemeen te Texel, dertig seconden inladen bij de Lidl De Koog en een prent van 48 euro. Dit parkeerbeleid lijkt mij een opsteker voor de toeristen. U gelooft nog steeds in sprookjes. De lunch kwam op zaterdag rond twee uur bij mij omhoog. De chauffeur was ik. Met sprookjesachtige groet, Marcel R. Wernand, Den Burg. Het college van hoofdingelanden van het hoogheemraadschap Hol lands Noorderkwartier vergadert woensdag 22 november in de gro te zaal van het Gemeenlandshuis, Schepenmakersdijk 16 in Edam. De vergadering begint om 9.30 uur en is openbaar, publiek heeft gelegen heid tot inspreken. Kerstmarkt Oosterend Aan de kerstmarkt in Oosterend is ook dit jaar een wedstrijd verbon den. Wie de mooiste kerstkaart maakt, maakt kans op een prijs in de vorm van een cadeaubon. De kaarten kunnen tot 8 december worden ingeleverd. De kerstmarkt in Oosterend, die op 9 december wordt gehouden, geldt als een bijzonder gezellige en fees telijke gebeurtenis. Met een hapje en een drankje is het voor veel Texelaars een goede gelegenheid bij te praten rond de vuurtonnen in een van de sfeervolle hoekjes. Rond de kerk is een bonte uitstalling van kramen met kerstkransen, cadeaus, kunst, kaarten en kaarsen. Er wordt vis gerookt en er zijn oliebollen ver krijgbaar. Op een van de kramen zijn de inzendingen voor de wedstrijd 'maak uw eigen kerstkaart' te zien. Inzendingen dienen minimaal 50 bij 70 centimeter zijn, alle materialen zijn toegestaan, de kaart mag door een of meerderen personen zijn gemaakt en moet kunnen staan of hangen: Inzenden kan tot 8 decem ber bij Wilma Rentenaar. Peper straat 44, tel. 318000. Autisme (3) Graag zou ik willen reageren op wijze waarop de zorgcoördinator van de OSG, in de krant van dinsdag 24 oktober, heeft gereageerd ingezonden brief van mijn zoon Ha rnas van der Sluis. In deze brief (n 'Wat ik zeggen wou') heeft mijn zoon zijn eigen mening verwoord over de aan hem geleverde 'kwaliteit van coördinatie van de begeleiding van/ de OSG', geheel gestoeld op etpe" ervaringen. Het bevreemde mij -daarom zeer dal de zorgcoördinator de redactie deze krant verwijt dat deze niet f de OSG De Hogeberg om een re; heeft gevraagd op de inhoud van de brief. Stel dat de redactie dit gedaan zou hebben, dan mag ik aannemen dat dit geen rol zou hebben gespeebl in het besluit van de redactie om brief van mijn zoon ongecensureerd over te nemen. Het is jammer dat de zorgcoördina tor het geval van mijn zoon Thomas afdoet als een geval op zich en ver volgens overgaat tot de orde var de dag. De zorgcoördinator verwijst mensen die vragen hebben over de kwaliteit van de begeleiding naaracfr zelf of de schoolleiding van de OSG Naar mijn idee zal vanuit deze geen zuiver objectief beeld gegev*1 kunnen worden over de kwaliteit vtf de begeleiding. Dit is mijns inziens wel een erg gemakkelijke manier on1 voorbij te gaan aan de geleverde kn- tiek van een ervaringsdeskundige Willem van der SliA vader van Thomas »is De

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2