'Vier dagen Texel is al lang, het reizen trekt' ZEGEL Te Koop: Bw WDOtfESISOi OUFFET '4=ar-j TEXELSE COURANT Records sneuvelen bij boscross CÓMIff/ VOOR EEN PRACHTIGE HOUTEN VLOER BROEKENPARADE Deze week 10 euro korting op alle damespantalons. INSTALLATIEBEDRIJF DE GRAAF JOS KAGER DINSDAG 31 OKTOBER 2006 'Een heleboel mensen zeggen ik wil ook op wereldreis, maar... Wat maar? Waarom gaan ze niet? Mensen zien het te moeilijk', zegt Annemiek Moor (26). Zij zag het niet zo moeilijk en is met haar vriend Helio Gomes, ook 26, twee jaar op reis geweest. Ze zijn net een week op Texel, voorheen haar thuisbasis. 'Het begin in Nepal was heel moei lijk, onze tassen waren zoek, het stonk en er lag overal vuilnis. Ik dacht Oh mijn god, wat doe ik hier? Ik wil terug.' Maar Moor ging niet terug, ze had de kans om de Annapurna trekking van zeventien dagen te lopen en zag Nepal van 5416 meter hoog. Thailand, Laos, Cambodja. Maleisië, Australië, de Fiji-eilanden en Bali volgden. Haar mentaliteit veranderde: 'Nu denk ik meer na over dingen, eerst was ik een echt feestbeest. Merkkle ding is nu niet belangrijk meer, het gaat om gelukkig zijn. De verschil len met Nederland zijn zo groot. In Thailand hebben ze niets, maar de mensen lachen de hele dag.' Voorheen klaagde Moor al bij pijn in haar arm. Dat is over, ze laat een litteken zien zo groot als een euromunt. 'Mijn hele been was ont stoken en de pillen van de dokters hielpen niet. Helio heeft daarop in Thailand met een mes de ontste king verwijderd.' Tijdens het snijden zat Moor met een kussen in haar mond om het gillen te dempen. 'Het moest schoongemaakt wor den, daarna was ze weer goed', zegt Gomes simpel. Gomes is werkelijk nergens bang voor, zelfs niet voor een tijgerslang. Hij ving met blote handen de op twee na giftigste slang ter wereld. 'Waarom zou ik het niet doen? Ik neem het risico. De weg overste ken is ook gevaarlijk.' Echt indruk maakten de haaien tijdens het snor kelen ook niet op Gomes. 'Er waren drie haaien in een grot. Ik heb nog nooit zo hard gezwommen en hij probeerde gewoon foto's van ze te maken', zegt Moor. Maar zwemmen op vijftien meter afstand van een zoutwaterkrokodil vergeet ook Gomes liever: 'Dat was echt een fout, want deze bijt. De krokodil zagen we pas toen we uit het water kwamen.' Het tweetal had zich door de lokale bevolking wel laten informeren of ze hier konden zwemmen. 'Deze mensen zagen de krokodil blijkbaar als een soort van huisdier', zegt Moor. Wat veel indruk heeft gemaakt is de ontmoeting met één van de 7 Umpang Khi-stammen. Vijf hiervan leven in Bhurma, 2 in Thailand. 'Deze stammen komen oorspron kelijk uit de Himalaya. Ze reisden op olifanten, maar blijven nu op één plek. Deze stammen zijn voor niemand te verstaan, ze spreken een taal die nergens anders voor komt', zegt Gomes. Zelfs mensen uit de omgeving kunnen niet met de stammen communiceren en komen er nooit. Vier jaar terug is de stam in Thailand voor het eerst bezocht door een Duitser. 'Wij waren de tweede toeristen daar. Ze raakten ons aan en voelden aan mijn haar. de Blue Mountains in Australië. Annemiek Moor en Helio Gomes Dat was echt geweldig.' Na de reis door Azië werd Austra lië bezocht. 'De eerste nacht daar hebben we langs de weg geslapen, alles was dicht en een hotel was te duur', zegt Moor. Daarna werd een busje aangeschaft. 'We sliepen weer meestal langs de kant van de weg, campings zijn te duur om alleen een douche te nemen en kleren te wassen.' Het busje voelde voor Gomes even als een thuis. 'Ja, ik mis dat busje wel', zegt hij lachend. Een waarschuwing die ze meekre gen was om in Australië niet te ver dwalen. 'In een groot natuurgebied kon je tot kloof nummer zes lopen. Niemand die dat deed, iedereen ging tot kloof drie, maar wij wilden tot de zesde kloof. Er waren op een gegeven moment geen aanwijzin gen meer en we hebben dertien uur gelopen. Toen kwamen we een ranger tegen. Hij schrok best van ons, en vroeg Wat doen jullie hier? Hij wilde ons mee terugnemen want het werd al donker. We liepen in gras tot onze middel en de slangen hoorde je overal. Toen dacht ik echt We gaan eraan. Het eten was op, maar na twee uur lopen kwamen we weer een pad tegen om terug te keren.' Om zo lang te kunnen reizen moest er ook worden gewerkt. Het duo heeft mandarijnen en bramen geplukt, gewerkt op een kermis en in een Italiaans restaurant. Behalve het slome werktempo van anderen, was er niets mis mee, de bramen waren zelfs er lekker. De baan die tegenviel was in het westen van Australië. 'Daar hebben we meloe nen geplukt bij 45 graden Celsius en 100 procent luchtvochtigheid. Dat deden we twaalf uur per dag en ik moest 8 liter water drinken om dat vol te houden. Veel mensen vielen flauw. Uiteindelijk hebben we het zes weken gedaan', zegt Moor. Gomes ziet werk als noodzaak om te kunnen reizen en vindt het opmerkelijk dat anderen werk zien als een belemmering om te kunnen reizen. 'Mensen klagen over hun eigen leven, terwijl iedereen zijn eigen pad kiest. Waarom klagen over iets waar je zelf voor hebt gekozen? Het is heel simpel, jij kiest', zegt Gomes. Dat heeft Moor dus twee jaar gele den ook gedaan: 'Ik was er klaar mee, heb mijn huurhuis opgezegd, een rugzak en reiskleren gekocht en ben gegaan.' Degene die ze voorheen was, heeft ze op reis ach tergelaten. Moor is na twee jaar rei zen anders thuisgekomen, opper vlakkigheid is niet meer aan haar besteed. Vier dagen op Texel zijn haar eigenlijk al te lang, het reizen trekt. 'Het is heel leuk om familie en vrienden terug te zien, maar niet genoeg om te blijven.' De volgende reis, met de jeep door 25 Afrikaanse landen, is al gepland. Het duo gaat daar vrijwilligerswerk doen in wees- en ziekenhuizen. Imme Bakker Hans Boom wint menwedstrijd Hans Boom heeft zondag j manege Akenburg de eerste wedstrijd om de Jaap de Graaf, bokaal gewonnen. Verdeeld over twee klassen kwamen in totaal tweeëntwintig deelnemers aan de start. Op het programma stond een crs- suurproef. In de klasse L kreeg H?-$ Boom de minste strafpunten H| scoorde er 101, twee minder dan Piet Beers, die beslag legde op tweede plaats. Frans Bakker (104)e- Cees Bakker (105) werden respecti ve! ijk derde en vierde. In de lichte'? B-klasse leverde Mandy Witte meest opvallende prestatie. Zij deej voor het eerst mee en werd ma 109 strafpunten direct tweede, er- ter winnares Natasja Garritsen, 108 strafpunten oogstte. Nanny va-, den Berg werd met 110 strafpunten derde. De jury werd gevormd Marloes van der Vis. Zij constateer dat alle deelnemers hun proef eg serieus verrichtten, vriendelijk wa-ei tegen hun paard of pony en 'ner? figuren' verreden. Haar waardeng sprak ook uit de goede puntento talen. De volgende wedstrijd worj verreden op zondag 26 novemi» Dan staat de vaardigheid op hë programma. Bij de eerste crossloop van het winterseizoen sneuvelden zon dag al verschillende parcoursre- cords. Jaap Witte uit Den Burg verbeterde het record op de 2.950 meter voor heren. Hij wist het oude record - dat ook al op zijn naam stond - van 10.08 naar 9.55 te brengen. De 14-jarige Maureen Koster uit Boskoop scherpte het" damesre cord over 5.900 meter aan met 20 seconden. Zij verbrak het record van Ingrid van Lubek dat op 25.55 stond. Bij de jongens over 1.300 meter was Rob ter Burg uit Juliana- dorp de snelste. Hij wist 7 seconden van het oude record af te snoepen en bracht het naar 4.31. Snelle tweede op de 1.300 meter was Ruwen Gouwenberg uit Den Helder. Nikay Sangers uit De Waal wist de derde positie te behalen. Bij de meisjes was Marloes van Ron gen uit Oudeschild eerste. Zij finish te in een nieuw persoonlijk record van 4.51, 2 seconden langzamer dan het parcoursrecord. Er waren ook persoonlijke records voor Lisa en Katja van Dooijeweerd, Matthijs Duin, Kyane Sangers en Joop Bon net. Corrie Witte en Gerard Appelman hadden de loopschoenen weer aan getrokken, na enige tijd last te heb ben gehad van blessures. Zij wer den op de 2.950 meter tweede en eerste in hun categorie. Petra van Beek werd bij de dames-veteranen eerste in 18.01, Floor ter Burg uit Julianadorp wist in 13.56 beslag te leggen op de eerste plaats bij de dames. Frits van der Gracht liep een gewel dige race op de 5.900 meter. Hij werd eerste bij de veteranen in 24.08, Corrie de Jager was de snel ste bij de dames-veteranen (30.14). Dick Zeedijk uit Hengelo en Pierre Bonnet en Jeroen Smits uit Den Burg liepen persoonlijke records op de 8.850 meter. Bert Koster uit Bos koop was op deze afstand de snel ste bij de veteranen, en bleef met 32.08 Peter ter Burg, Pierre Bonnet en Jan Zijm voor. Bij de heren werd Jeroen Smits uit Den Burg eerste. Uitslagen: 1300 meter - Meisies: 1 Marloes van Rongen 4 51; 2.Katja van Dooijeweerd 5.14; 3.Ame- rens Koster (Boskoop) 5.22 Jongens. I.Rob ter Burg (Julianadorp) 4.31, 2.Ruwen Gou wenberg (Den Helder) 4.40; 3.Nikay Sangers 4 45. 2950 meter - Dames; 1.Floor ter Burg (Julianadorp) 13.56; 2.Irene Zeedijk (Hengelo) 15 33. Dames-veteranen 1 Petra van Beek 18.01. 2.Corrie Witte 18.14 Heren: 1 Jaap Witte 9.55. Heren-veteranen: 1 Gerard Appel man 16.16. 5900 meter - Dames: 1 Maureen Koster (Boskoop) 25.35; 2.Jo Joseph 33.50. Dames-veteranen 1.Corrie de Jager 30.14; 2 Rose Goslmga 3150; 3.Monique Lubach 33.34. Heren-veteranen: 1.Frits van der Gracht 24.08, 2.Anton Witte 27.18; 3 Richard Bakker 28.04. 8850 meter - Dames-vetera nen I.Laurien Bakker 43.54; 2.Rita Teeuwis- sen (Hilversum) 45 33. Heren 1 Jeroen Smits 38.48; 2.Thomas Richter 39 59. Heren-vete ranen: 1 Berf Koster (Boskoop) 32.08; 2.Peter ter Burg (Julianadorp) 34 20; 3 Pierre Bonnet 34 44. Weijdt en Moree winnen eerste ronde Bart Weijdt en Piet Moree scoor den het hoogst in de eerste ronde van het vijf ronden durende Texels kampioenschap klaverjassen. Zij behaalden een score van 7533 punten. Er doen 22 koppels aan het kampioenschap mee. Vooral in het eerste en het derde spel waren Weijdt en Moree op dreef en behaalden zij meer dan 2000 pun ten, een solide basis voor de eer ste plaats. Freek Veeger, die vorig jaar met Nico Ooijevaar het kampi oenschap behaalde, speelt na het overlijden van zijn vaste maat met diens vrouw Els. Ook in deze nieuwe samenstelling mag dit koppel tot de kanshebbers worden gerekend. Zij maakten hun favorietenrol in ieder geval in de eerste ronde waar door de tweede plaats voor zich op te eisen. Vooral de opening was uitstekend met een spel van boven de 2000 en twee hoge partijen van ruim 1800. In de laatste speelronde zat het wat tegen, maar de score van 7122 biedt volop perspectief voor een hoge note ring. Femmy Schuring en Frans Bos pakten met 7105 punten de derde plaats. Bos is een ervaren klaverjas ser. Schuring kwam nog wat ervanng te kort, maar speelt elk seizoen ster ker. De voorgaande edities eindigde dit duo meestal in de middenmoot, maar de derde plaats in de eerste ronde biedt uitzicht op meer. John Vlaming en Chris Schraag werden vierde (6865). Zij leken op weg naar een hoge score, maar ook bij hen was het geluk in het laatste spelletje op. Schraag en Vlaming spelen al jaren mee in de subtop en vormen een duo om rekening mee te houden. Muus Smit en Jos Veeger pakten een prima vijfde plaats (6791) en lijken vast van plan zich ook dit jaar in de toptien te spelen. Ook Wil Maas en Jan Middag (6752 punten) en Rob Caspers en Swier Oosterhuis (6704) hebben een goede uitgangspositie verworven om hoog te eindigen. Frans Stark en Car lo Bos, die vorig jaar met slechts 700 punten achterstand tweede werden, staan met 6652 punten voorlopig op de achtste plaats. In de toptien staan verder nog Bas Tromp en Lieuwe van der Veen (6648) en Nel en Co Koomen (6593). Eric Jan Geus en Willem Koomen en meervoudig kam pioenen Gerda Veeger en Fenny Cas pers speelden zich in de eerste ronde niet in de toptien, maar kunnen hun achterstand nog gemakkelijk inlopen. De tweede ronde wordt gespeeld op vrijdagavond 17 november in het gebouw van de Kotex aan de Abbe- waal in Den Burg. IJsclub Den Burg Wie lid wil worden van IJsclub Den Burg kan in de maand november een ledenkaart aanschaffen bij boekhandel Het Open Boek. Deze kost €5,- voor iedereen vanaf zes tien jaar. Jongeren betalen €2,50. Kinderen tot en met zes jaar hebben gratis toegang tot de baan aan de Emmalaan. Voetbaluitslagen Zaterdag 28 oktober: St. Adelbert B1-Texel'94 B1 Texel'94 B2-Dindua B1 ZAP B2-Texel'94 B3 122 De Koog B1 -Winkel B1 Westfriezen MB1-Texel'94 MB1 Texel'94 MB3-Kolping B MB2 9-2 Texel'94 C1-Petten C1 WGW C3-Texel'94 C2 3-2 De Koog C1-JVC C3 Texelse pupillencompetitie: AZ-Heerenveen Oosterend F1-Roda SVC F1-Vitesse uitges'ed De Koog F2-De Koog F1 0-1 De Koog E1-Blackburn 3- Chelsea-SVC E1 Manchester-Fulham uitgested Oosterend E1 -Liverpool 1" Zondag 29 oktober: Hugo Boys-Texel'94 De Koog-Bergen WMC-ZDH Watervogels-Oosterend Berdos 2-Texel'94 2 Texel'94 4-Watervogels 3 C-l De Koog 2-Petten 3 uitgesteld Vesdo 3-Oosterend 2 Texel'94 DA1-HSV DA1 Dirkshorn DA1 -De Koog DA1 Texel'94 MA1-DESS MA1 2-0 Recreatievoetbal: Texelse Boys-De Koog Oosterend-SV Texel Reageer snel, ROC OAN KUNT U OOK MEEDOEN. CONVERSATIE Ko p v an N oor d-H oil Spaans Bij voldoende belangstelling start het ROC Kop van Noord-Holland binnenkort met cursussen Spaans voor beginners en gevorderden. Wanneer maandagavond Tijd 19.00-20.30 (beginners) 20.30-22.00 (gevorderden) Bel voor informatie met (0223) 611 200 en vraag onze CURSUSGIDS AAN. ROC Kop van Noord-Hoiland Bedrijfsopleidingen Postbus 250 1780 AG Den Helder www.rockopnh.nl Waar Haffelderweg 40A, Den Burg Kosten 250 (excl. boeken) Informatie en opgave Tel. 0223 - 611 200 Alles om u te laten slagen! Onze kok Danny Wanei, voormalig eigenaar van Dunia Ketjil, bereidt iedere donderdag voor onze gasten een €16,50 per persoon (exclusief consumpties) kinderen tot 12 jaar eten tot 19.00 uur gratis mee. U bent vanaf 17.00 uur van harte welkom. Restaurant "Het Stoombootkoffiehuis" op de haven van Oudeschild. Graag reserveren: 320014. Voor een advies op maat! Vloerschuurmachines Vloerlakken Osmo hardwaxolie Vloerolie Kleurbeitsen Onderhoudsmiddelen Let op dit keurmerk des Weverstraat 55, S 312692 Bij ons kunt u terecht met uw Crema i-Hr107°siaatKranen Tevens kunt u de enegiebon gebruiken voor: Onderhoud van de cv-ketel geiser gaskachel Julianastraat 2-4, Den Burg, telefoon 31 31 51 Deze in 1912 gebouwde woning ademt nog de sfeer uit van de jaren 30, maar is recent verbouwd en geheel aangepast aan de eisen van deze tijd. Entree voorzien van rustieke lambri sering, meterkast, inloopkast, ruim bemeten woonkamer, voorzien van laminaatvloer, serre met schuifpui naar de tuin.Trapopgang, keuken in hout uitgevoerd met gasfornuis, oven en ingebouwde magnetron. Bijkeuken, geheel betegelde badka mer met toilet, wastafel en ligbad, compleet met thermostaatkraan, zeepdispenser en designradiator, tevens voorzien van aansluitingen voor wasdroger en wasmachine. Op de verdieping bevinden zich 3 slaapkamers. De ouderslaapkamer beschikt over een bergzolder. Tevens is er een tweede toilet aanwezig. De (kunststof) kozijnen aan de voorzijde van de woning zijn recent vernieuwd. Alle verwarmingsele- DEN BURG Wilhelminalaan 26 menten in kamer en serre zijn aan het zicht onttrokken door ze te plaatsen in houten koven. De keuken, bijkeuken en badkamer beschikken over vloerverwarming. De cv-installatie is van het jaar 19°. en de kap is geheel geïsoleerd. In de steeg is voldoende ruimte voor het plaatsen van de fietsen. In de achtertuin bevindt zich een tweetal terrassen met waterpartij. Tuinver- lichting ontbreekt natuurlijk niet! De nog functionerende waterput is aangesloten op een pomp. Op de erfscheiding van de achter tuin is een ruime (hobby-) schuur geplaatst mei eigen achteruitgang naar achtergelegen pad. Al met al een sfeervolle woning, waar iedereen zich direct thuis voelt Koopsom 279.000,00 k.k. Oplevering Medio april 2007 bemiddeling onroerend goed WWW.joskager.nl Bcrnhardlaan 109, Postbus 146, 1790 AC Den Burg - Texel Voor inlichtingen belt u Jos Kager Bemiddeling Onroerend Goed, tel. 0222 - 31 28 33

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6