Tevoko verliest strijd tegen Croonenburg Texel'94 verliest van koploper Jip?! COURANT Watervogels te sterk voor Oosterend Onnodig verlies slordig ZDH Omstreden penalty wordt De Koog fataal Ruime zege dames Texel'94 Winnende cake voor winnende coach TEXELSE DINSDAG 31 OKTOBER 2006 Oosterend speelde zondag in Den Helder een ijzersterke eerste helft, maar slaagde er niet in de verdediging van Watervogels te verschalken. De spitsen van de thuisploeg waren wel succesvol en wisten voor rust twee keer te scoren. Na rust probeerden de gasten het nog wel, maar liep de achterstand alleen nog maar ver der op. De eindstand was 5-1. Trainer Jitze Beintema lijkt de komende tijd met een selectie van zestien fitte spelers een luxepro bleem te hebben. Doordat Rutger Zoetelief en Dick Hooyschuur zich met blessures afmeldden, was zijn keuze zondag iets minder groot. Daar tegenover stond de beschik baarheid van Tom Witte, die de afgelopen jaren op een groot aan tal plaatsen in de wereld heeft gewoond. Witte lijkt een aanwinst voor Oosterend. Tegen Watervogels nam hij de plaats van Zoetelief in. Oosterend nam tegen de nummer twee van de ranglijst vanaf het eer ste fluitsignaal het initiatief. Met verzorgd voetbal werd de aanval gezocht. Het strafschopgebied van Watervogels leek echter verboden gebied, want de verdediging greep steeds hard in, waardoor er voor de Oosterenders geen doorkomen aan was. De thuisploeg moest het hebben van de spitsen. Zowel Ste fan Bremer als Jan Bloem had de handen vol aan de snelle en slimme tegenstanders, die enkele goede kansen kregen. In de vijfendertigste minuut nam Watervogels de leiding. Eén van de spitsen kreeg de bal op de rand van het strafschopge bied in bezit en schoot hard in de verre hoek, keeper Marco Drijver kansloos latend. De gasten gingen in het vervolg op zoek naar de gelijkmaker, maar opgelegde kan sen bleven uit. Chris en Ed de Vries probeerden het allebei van twintig meter afstand, maar hun schoten waren met goed gericht. De snelle Chris Ellen ging een paar keer op het doel af, maar ook voor hem was de rand van het strafschopgebied de grens. Een minuut voor rust waagde één van de spelers van Watervogels een schot vanaf twintig meter. Drijver maakte een enorme duik om de bal te keren, maar kreeg deze niet onder controle, waarna de inkomende spits van dichtbij simpel kon intikken (2-0). Na de rust kwamen Ruben Duinker en Barry Koning in de ploeg voor Stefan Bremer en Chris Ellen. Oosterend begon vol goede moed, maar al na vijf minuten ging het opnieuw mis toen de bal bij een verre pass door de harde wind bleef hangen. De verdedigers stonden er bij en keken ernaar, waardoor een mee naar voren gelopen middenvelder kon inkoppen. Na tien minuten werd Sil van Dijk vervangen door Arjan Kiewiet. Oosterend begon wat meer aan te dringen en kreeg zowaar een paar kansen, maar kon het fraaie spel van de eerste helft geen ver volg geven. Toch slaagde de ploeg er na twintig minuten in te scoren. Bob Witte ging aan de rechterkant goed door en passte de bal knap terug op de inkomende Ed de Vries, die aannam en fraai uithaalde. Met een krul ging de bal precies in de linkerhoek, waardoor de keeper kansloos was. Er kwam weer een beetje hoop in de Oosterender har ten, maar dat was van korte duur. De snelle spits van Watervogels kreeg het voor de zoveelste keer op zijn heupen, liep dwars door het hart van de verdediging, omspeelde met een simpele beweging keeper Drijver en schoot raak. Ger Vlaming kreeg vlak daarna de kans op een tweede treffer, maar schoot de bal van dichtbij net naast.Een vervelend moment ontstond vlak voor tijd, toen de scheidsrechter omver werd gelopen door een middenvelder van Watervogels. Hij lag even knock out op het veld, maar kwam al snel weer bij. Na vijf minuten kon het spel worden hervat. Vlak voor het eindsignaal scoorde de thuisploeg voor de vijfde keer, waardoor de eindstand 5-1 werd. Zondag gaat Oosterend op bezoek bij Winkel. Het met 12-15 verliezen van de rijfde set was de apotheose van de bij vlagen spannende ontmoe- fcig tussen de damesteams van volleybalverenigingen Tevoko en Croonenburg. De teams bleken 3an elkaar gewaagd en hielden elkaar in evenwicht. De smalle selectie van Tevoko scoorde daar mee een positief resultaat na de eerdere verliespartijen tegen deze uit Castricum. Tevoko startte sterk en al bij 10-5 vluchtte de coach van Croonenburg in een time-out om zijn team weer op de rails te krijgen. Sterk geva rieerd aanvallend en met veel ser- vicedruk hielden de Texelse dames de marge tot het einde vast (25-19). De Texelse ploeg maakte in de tweede set echter teveel service- fouten om deze druk in stand te houden en Sylvia van Slooten, de nieuwe aanwinst van Croonenburg, buitte haar lengte en slagkracht goed uit. Pas in de eindfase vond Tevoko daar een weerwoord op. Een opslagserie van Connie Joling bracht de teams op gelijke hoog te, maar was net niet voldoende om de set winnend af te sluiten (25t27). Ondanks dat 'hardhitter' Ivette Former diverse punten op rij scoorde en Céline de Graaf sterk door het midden doorkwam, werd ook de derde set een prooi voor Croonenburg (21-25). In de vierde set lieten de Texelse dames zien in het jaar regiodivisie gegroeid te zijn. Joannie Schaapman bouwde ver dedigend rustig op en aanvalsters Gea van Gijssel en Monique Leijstra wisten met gerichte en slimme bal len over rechts de verdediging van Croonenburg te misleiden. Een nut tige invalbeurt van Gertha Wes- sels bracht de teams via 25-21 op gelijke hoogte. Tevoko kon een snel opgelopen achterstand in de vijfde set niet meer goed maken en moest met twee winstpunten genoegen nemen. Croonenburg was bijzonder blij met deze eerste overwinning. Texel'94 heeft het zondag ondanks redelijk spel niet kunnen bolwer ken tegen Hugo Boys, de koploper ii de vijfde klasse A. De Texelaars kregen in Heerhugowaard goede kansen op een beter resultaat, naar moesten na negentig minuten jerusten in een nederlaag (2-0). exel'94 begon voortvarend. Met «zorgd opbouwend aanvalsspel en tot uitgevoerde combinaties werd getracht het doel van de tegenstander wier vuur te nemen. De stormach- ïje wind vormde daarbij een groot ■sdeel voor beide partijen. De eerste fc beste aanval van de bezoekers e,;erde een hoekschop op. Door een ijwfout van een der Texelse aanval- Érs kreeg de thuisclub even later een .fije trap toegewezen. In beide geval- bleef een treffer echter uit. De fexelaars toonden in deze fase veel vechtlust en leken zeker niet kans loos tegen de koploper Halverwege de eerste helft kreeg keeper Dennis Schouwstra een gevaarlijke schuiver te verwerken. Hij kweet zich vakkun dig van zijn taak. In veel andere geval len schoten de gastheren te onzuiver of te gehaast. Ook toen de thuisclub in de slotfase meer druk begon uit te oefenen, gaf Texel'94 gaf geen krimp. Tim Kedde kreeg na goed voorbe reidend werk van Martin Koorn zelfs de kans zijn ploeg op voorsprong te zetten, maar hij miste finaal. Terwijl het er op begon te lijken dat de gas ten ongeschonden de rust zouden halen, scoorde Hugo Boys toch. Met nog vijf minuten te spelen verspeel den de Texelaars de bal op knullige wijze op het middenveld, waardoor de thuisploeg spits Wesley Stam in stelling kon brengen. Deze liet zich dit buitenkansje niet ontnemen en joeg de bal in het doel. Ook na de rust, met wind tegen, had Texel'94 aanvankelijk het beste van het spel. Doelpunten maken bleek echter een te moeilijke zaak. Martin Koorn testte de keeper van afstand. De keeper van de thuisclub stompte de bal stijl vol over de lat. Even later schoot Tim Kedde rakelings naast het vijandelijke doel. De gelijkmaker leek in de maak. want de verdediging van de koploper wankelde. De Texelse aanvallers ble ven echter onmachtig. Tekenend was de aanvaller die het presteerde om in de doelmond liggende bal hoog over de lat te schieten.Tien minuten voor het einde besliste spits Alexander Groen de wedstrijd door de tweede treffer van Hugo Boys te scoren. Kee per Schouwstra leek niet kansloos, maar dook over de bal heen. Zondag speelt Texel'94 thuis tegen Nieuwe Niedorp. Een omstreden penalty vlak voor tijd deed De Koog zondag op eigen veld de das om. Teleurstel lend, want de thuisploeg speel de in een enerverende wedstrijd eeker niet minder dan tegenstan der Bergen en stond al na een uur met 2-0 voor. Dankzij *ee treffers bogen de gasten ia rust hun achterstand om in een voorsprong en zegevierden temet 2-3. 3e Koog moest het stellen zonder 3oelf Siebinga, die de voorkeur !2n een andere hobby gaf, en de Marcel Boone. Hun vervan gers waren Andries Kuip en Eddy Wtte. De meeste aandacht van de in groten getale opgekomen toe schouwers ging in de beginfase uit naar de scheidsrechter, die fanatiek "uitend zijn stempel op de wedstrijd drukte. In de eerste tien minuten floot hij maar liefst vier keer voor onreglementair ingooien. De Koog trok zich weinig van hem Met dominant spel werden al snel kansjes gecreëerd. Na twintig finuten brak topschutter Maurice Groot de ban. Aan de basis hond Ben Siebinga, die op de Kddenlijn een schitterende solo kgon en deze besloot met een Aooi breedtepassje op De Groot, ie eenvoudig kon scoren. Bergen, fet zonder oud-prof Glenn Hei- te speelde, kwam met verder dan snkele vrije trappen vanaf twintig meter. log in het eerste halfuur werd het "2-0, toen een verdediger van Ber- 9en de bal wilde wegschieten maar '•ogen Pieter List aanschoot, die Profiteerde door de keeper in het doelgebied uit te spelen. Kort erna "erd de niet overtuigende Andries Kuip vervangen door Jeroen Bac- Er leek voor De Koog geen 'uiltje aan de lucht, maar slecht uitverdedigen leidde kort voor rust 'ot de aansluitingstreffer. Een verre uitgooi werd koppend van dichtbij Etdoelpunt gepromoveerd. Keeper Steven van Beek, die dan toe een rustige middag had, was kansloos. Na rust had De Koog de voor sprong kunnen uitbouwen. Vooral de watervlugge Siebinga liet zijn tegenstanders herhaaldelijk de hie len zien, maar meer doelpunten vielen er niet. Gaandeweg leek De Koog te verslappen en nam Ber gen het initiatief over. Na een uur viel de gelijkmaker. Deze kwam op naam van de rechterspits, die met een verre trap vanaf de middenlijn in stelling werd gebracht en alleen voor keeper Van Beek geen fout maakte. Vanaf dat moment waren er kansen voor beide partijen. Pim Siebin ga was enkele keren dicht bij een treffer, maar miste het geluk. Vijf minuten voor tijd viel onverwacht het doek. Bij een scrimmage voor het Koger doel maakte de spits van Bergen zich breed, zodat de verdedigers niet aan de bal konden komen. Hij leunde daarbij zover achterover dat hij viel. De scheids rechter zag er opzet in van de verdediging van de thuisploeg en floot voor een penalty. Deze werd feilloos benut. De Koog kwam deze dreun met meer te boven en zocht na het eindsignaal zwaar teleurge steld de kleedkamer op. Zondag krijgt de ploeg van trainer Hans van der Park in Kolhorn tegen subtopper Con Zelo de kans de frustraties van zich af te spelen. De Mareis gaan strijdend ten onder De basketballers van De Mareis hebben zaterdag in Hippolytus- hoef verloren van ZAP uit Bree- zand. De eindstand werd 59-29 in het voordeel van Breezand, maar het was volgens coach Eric Heijenk een 'eerlijke sportieve wedstrijd.' ZAP is geen onbekende voor de Texe laars. Het team beschikt over enkele lange mensen die snel en goed kun nen schieten. Hun center zocht tel kens de hoek van de verdediging van De Mareis op en maakte daar gebruik van het verschil in lengte. Ondanks het harde werken van Ruud Verstraaten was hier geen kruid tegen gewassen. Aanvallend verliep het spel ook al met soepel voor De Mareis, waardoor ZAP veel kon scoren. Wel werd Pieter Dog ger veel onder het bord aangespeeld en probeerde Eric Venneker vanaf de driepunter-lijn zijn punten te halen. Gescoord werd door Pieter Dogger (12), Eric Venneker (7), Eric Heijenk (6), Ruud Verstraaten (2) en Wesley Bosma (2). Jongeren Informatie Punt Een ijverig maar slordig spelend ZDH heeft zondag in Heerhugo waard een onnodige nederlaag geleden. Tegenstander WMC speelde ook niet geweldig, maar scoorde twee doelpunten meer (3-1). ZDH begon te gemakzuchtig tegen het eveneens in de middenmoot staande WMC. De gasten leden geregeld slordig balverlies en boden hun tegenstanders alle ruimte snelle aanvallen op te zetten. De spit sen van de ploeg uit Heerhugo waard combineerden geregeld met speels gemak door de Hoornder defensie. Na een kwartier werd het ook doelman Chris Stolk teveel en moest hij het antwoord schuldig blijven op een vanaf de rand van het strafschopgebied ingeschoten bal. Toen Ronald Biesboer even later zijn tegenstander in het strafschop gebied onderuit haalde en de toe gekende strafschop feilloos werd benut, hing een grote nederlaag in de lucht. In het tweede gedeelte voor rust herstelde ZDH zich ech ter enigszins en creëerde zelfs een paar aardige kansen. Jelmer Bomas leek na een snelle dribbel en een mooie voorzet van Niels Dekker te scoren, maar zag zijn inzet nog net gestopt door de keeper. Toch speelden de Hoornders niet best. Met haastig spel werd WMC in de kaart gespeeld. Tien minuten voor rust snelden drie spelers van de thuisploeg op één verdediger af en leek een derde treffer in de maak. De man met de bal kon kiezen uit afspelen en zelf schieten, maar besloot tot iets daar tussenin, waar door ZDH erger leed bespaard bleef. De ploeg maakte het vlak voor rust zelfs weer spannend. Uit één van de spaarzame vloeiende aanvallen belandde de bal bij Daan van der Slikke, die zijn neef Sjoerd Ooster hof in stelling bracht. De spits zette zijn tegenstander op het verkeerde been en scoorde met een geplaatst schot in de hoek. Met Arjen Lap als vervanger voor Sjoerd Oosterhof speelde ZDH na rust een stuk gedrevener en werd met veel ijver de aanval gezocht. Maurits Lap had na een kwartier een grote kans op de gelijkmaker, maar de keeper trapte niet in zijn schijnbeweging en plukte de bal van de voet van de ongelukkig spe lende Hoornder spits, die daarop werd vervangen door Joop Rom- mets. In het laatste half uur had ZDH bijna voortdurend de bal en werden verscheidene goede kansen gecreëerd. Aan de basis stond bijna steeds Jelmer Bomas, die overal op het veld opdook en zijn tegenstan ders naar lucht deed happen. De beste mogelijkheid was voor Niels Dekker, maar zijn poging miste doel. Een vrije trap van Ronald Biesboer ging even later over de lat. In de slotfase zette ZDH alle kaar ten op de aanval en kreeg WMC enkele uitstekende kansen de wed strijd met een snelle tegenaanval te beslissen. De spitsen waren echter slordig in de afwerking, terwijl ook doelman Stolk enkele goede red dingen verrichtte. In de slotminuut was het door een knap schot toch raak. Na twee nederlagen op rij speelt ZDH zondag op eigen veld tegen Watervogels, de nummer twee op de ranglijst. Het vertrouwen in een goede afloop van de competitie groeit met de week bij Texel'94 DA1. De Texelse dames deden zondag op eigen veld goede zaken tegen HSV DA1. Na een bikkelharde strijd werd het uiteindelijk maar liefst 5-1. De wedstrijd ging aanvankelijk gelijk op, maar het was Texel'94 dat na twintig minuten het eerste doelpunt maakte. Rechtsbuiten Mascha Nooy liet een mooie actie zien en schoot de bal in het doel. Erg goed was het spel aan Texelse zijde niet. Er werd slecht gecombineerd, waardoor HSV de bal vaak kon onderscheppen. Ook de verdedigers speelden slor dig. maar hadden het geluk dat ook de voorhoede van de gasten uit Hei- loo hun dag met hadden. De meeste doelpogingen eindigden naast het doel. Toch had keeper Marit Tuitman het druk. Ze maakte iedere keer de juiste beslissing en kon zo knappe reddingen laten zien. Na de rust moest Texel'94 verder zonder wis selspelers. Zowel Sanne Plaatsman als Jette Oosterhof was geblesseerd geraakt. De Texelaars stelden zich dan ook geen groter doel dan de voorsprong te behouden. De tweede helft verliep echter boven verwach ting. Al snel wist Tessa Betsema twee keer te scoren. In de zeventig ste minuut deed HSV iets terug. De Texelse verdediging werd op snel heid verslagen en moest capituleren. Even later waren de gasten opnieuw succesvol, maar ditmaal werd het doelpunt afgekeurd wegens buiten spel. In de slotfase had Texel'94 het moeilijk. Enkele dames zaten er conditioneel doorheen, reden voor de geblesseerden om af en toe toch weer even mee te spelen. Sanne Plaatsman was daarbij zelfs zeer succesvol, want toen ze dicht bij het doel van HSV de bal kreeg aangespeeld, scoorde ze het vierde Texelse doelpunt. De spits van HSV kreeg een paar minuten voor tijd een grote kans. maar schoot van korte afstand over. Tessa Betsema besloot de wedstrijd met een vijfde Texels doelpunt. Texel'94 steeg door de overwinning naar de zesde plaats (in een competitie met tien teams). Na drie thuisduels speelt het team zondag weer eens een uitwedstrijd. Tegenstander is dan Winkel DA1 n Gaal, met links van hem bakker Frans Kuiper en rechts Arnold Leijstra. Of het zondag heeft bijgedragen aan de 5-1 overwinning van AZ'67 op FC Utrecht valt moeilijk te bewij zen, feit is wel dat AZ-trainer Louis van Gaal zich de cake die hij. kreeg van Timmers Bakkerij goed heeft laten smaken. De overhandiging was het ludieke sluitstuk op de uit verkiezing tot de lekkerste cake van Noord-Holland. Zonder het te weten was de jury, die bijeenkwam in het stadion van AZ, namelijk getuige geweest van een geheime training. Als tegenprestatie togen bakkers Frans Kuiper. Arnold Leijstra (met zoon Jarno) en Jacco Kager naar Alkmaar om de succesvolle trainer een cake en enkele andere Texel se lekkernijen aan te bieden. Dat gebeurde, conform lokaal gebruik, compleet met kaasdragers. Van Gaal kon het waarderen. Nadat hij had laten beloven dat ze geen informatie over de geheime training zouden laten uitlekken, nodigde hij de bakkers uit in de spelershome van AZ. Voetbalprogramma Zaterdag 4 november: Texel'94 B1-DTS B1 13-.00 Andijk B1-Texel'94 B2 14.00 Texel'94 B3-HCSC B2 13.00 Berdos B2-De Koog B1 12.00 Schagen B2-Oosterend B1 11.30 Texel'94 MB1 -ASV'55 MB1 12.00 Texel'94 MB2-M'vogels MB1 11.30 Reiger B. MB2-Texel'94 MB3 13.00 Con Zelo C1-Texel'94 C1 14.00 Texel'94 C2-ZAP C3 13.30 ZDH C1-ZAP C2 12.00 JVC C4-De Koog C1 14.30 JVC C2-Oosterend C1 12.30 Texel'94 D1 -DWOW D1 11.30 Petten D1 -Texel'94 D2 11.15 Texel'94 D3-W'waard D1 10.45 SVAP D1-De Koog D1 10.00 W'meer D1 -Oosterend D1 9.00 Oosterend D2-BKC D2 12.30 Berdos MD1-Texel'94 D4 9.30 Oosterend MD1 -LSW MD1 11.00 Roda'23 G1 -Texel'94 G1 14.30 Texelse pupillencompetitie: De Koog F1-Roda 9.00 Oosterend F1-Vitesse 9.00 SVC F1-Heerenveen 9.00 De Koog F2-AZ 10.00 SVC E1-De Koog E1 10.00 Blackburn-Liverpool 10.00 ZDH E1-Arsenal 10.00 Oosterend E1-Manchester 10.00 Fulham-Chelsea 10.00 Zondag 5 november: Texel'94-Nieuwe Niedorp 14.00 Con Zelo-De Koog 14.00 ZDH-Watervogels 14.00 Oosterend-Winkel 14.00 Texel'94 2-HSV 3 12.00 WGW 5-Texel'94 4 12.45 Watervogels 4-Texel'94 5 11.00 Oudesluis 2-De Koog 2 11.00 Oosterend 2-Winkel 5 12.00 Petten 4-Oosterend 3 12.00 Winkel DA2-Texel'94 DA1 12.00 De Koog DA1 -Succes DA1 13.30 LSW DA3-Oosterend DA1 14.00 Spartanen MA1-Texel'94 MA1 14.00 Recreatievoetbal: De Koog-Oosterend 10.30 SV Texel-Texelse Boys 10.30 Programma zaalvoetbal Woensdag 1 november 17.10 De Koog C1-RAB C1 Koog 17.50 Krim C1 -Sportshop C1 Krim 18.30 Krim C2-ZDH C1 vPutten 19.20 RAB 1 -Wognum 1 Vonk 20.10 Texel 6-Texel 4 vBeek 21.00 De Koog 3-Texel 7 vBeek 21.50 Klif 6-Krim 5 Douma Zaaldienst: Texel Donderdag 2 november 18.15 Sportsh.EI -ZDH E1 Sportsh. 18.55 SVO D2-Sportshop D1 SVO 19.35 RAB D2-Klif D2 RAB 20.15 Klif 2-RAB 5 Douma 21.05 Koog 2-Koog 1 Kuipers 21.55 Krim 4-RAB 3 Atroshy Zaaldienst: Klif Vrijdag 3 november 17.50 SVO E1 -RAB E1 SVO 18.30 Krim C3-De Koog C2 Krim 19.20 SVO 3-RAB 4 Atroshy 20.10 Mantje 2-Sportshop 1 Vonk 21.00 SVO 1 -SVO 2 Bakker 21.50 Klif 1 -RAB 2 Sangers Zaaldienst: RAB Uitslagen: Texel 1-ZW Tlieater/Kr. 1 10-1. Beker (dis trict): De Krim 1 (3)-Flevo 11-1. Hoofdklasse: De Krim 2-RAB 1 2-7; Mantje 1-De Krim 3 4-2; Texel 2-De Krim 1 4-7. Eerste klasse: De Koog 1-Mantje 3 10-7; RAB 3-Klif 3 3-6; RAB 5-De Koog 2 0-5. Tweede klasse: Texel 6-De Krim 5 4-4. Texel 5-Klif 6 5-3; Klif 5-Texel 4 10-3: Texel 7-Oosterend 4 4-15. C-Jeugd: De Krim C2-De Koog C1 1 -1ZDH C1 -Sportshop C1 2-12 D-Jeugd: RAB Dl-Klif D1 8-0; Oos terend D1-De Krim Dl 4-2

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7