WraïïEeM Ook tiende Fanfarefestival voorziet in behoefte van Si TEXELSE 2 COURANT Regen in lente in Nieuw-Zeeland oPIENie Agenda teso DINSDAG 7 NOVEMBER 2006 Voor de tiende keer hebben de Texelse fanfarekorpsen zaterdag de krachten gebundeld om een gezamenlijk festival te verzor gen. Met succes, want evenals in voorgaande jaren was de Burge meester de Koninghal uitstekend gevuld. Dat de toehoorders het gebodene waardeerden, bleek uit hun veelvuldig applaus. Enthou siast waren ook de leden van de Fanclub, een groep verstandelijk gehandicapte bewoners van de Texelse Reede, die na enige aar zeling van hun stoel opstonden en een dansje waagden. Het Fanfarefestival, bedoeld om de liefhebbers alvast een voorproefje te geven van de winterconcerten, blonk ook ditmaal uit in variatie. Elk korps speelde vier stukken. Het muziekspektakel werd geopend door Excelsior, de enige vereniging die in al die jaren niet van dirigent is veranderd. Betty Bakker, die vol gend jaar haar twintigste jubileum viert, en haar muzikanten hadden vier stukken ingestudeerd. Het meest opvallende was A Klezmer Carnival, traditionele joodse muziek, ontstaan in Oost-Europa en al in de Middeleeuwen gespeeld door rondreizende troubadours. Excelsi or maakte er een swingende uitvoe ring van, besloten met een luidkeels gezongen 'Hey'. Van heel andere aard was Beauty and the Beast, geschreven voor de gelijknamige tekenfilm, waarmee het componis tenduo Ashman en Menken een Oscar-nominatie verdiende. Excel sior had het stuk cadeau gekregen van Michiel Drijver, uit dank voor de bereidwillige medewerking van de Oosterender muzikanten aan zijn afstudeerproject. Door Eigen Kracht lijkt onder lei ding van dirigent Ed de Boer aan kwaliteit te hebben gewonnen. De Hoornders leverden een gestroom lijnde uitvoering af, met muziek die duidelijk een breed publiek aan spreekt. Dat gold niet alleen voor wereldhits als Sexbomb (van Tom Jones) en Eye of the Tiger, maar ook voor American Patrol, bekend geworden door de uitvoering van Glenn Miller. Irish Dance Master van William Vean bood een mooie ver zameling traditionele Ierse muziek, waarbij aanstekelijke vrolijkheid en een treurige weemoed hand in hand gebruikelijk zakelijke informatie over de muziek afwisselde met grapjes en aardige weetjes. Hij merkte op dat de korpsen alledrie met 'honk vaste' leden in de Burgemeester de Koninghal present waren. Het bekendste gezicht bij DEK is dat van Martien Witte, die er al 54 jaar slagwerker is. Voor de gelegenheid speelde hij dit keer ook met KTF mee, als vervanger voor Arie Maat. Bij Excelsior is Piet Bakker sinds 59 jaar lid. Maar niemand kan tippen aan de 84-jarige Pieter-Jan Koorn, die zich 73 jaar geleden bij KTF aan sloot en zijn vereniging altijd trouw is gebleven. De Winterconcerten, waarin ook de drumbands en majorettes aan bod komen, vinden plaats in februari en maart. DEK bijt op 17 februari het spits af en speelt dan net als afge lopen jaar in de Burgemeester de Koninghal. Excelsior concerteert op 10 maart in De Bijenkorf in Ooste rend. KTF sluit 17 maart de serie af in de Burgemeester de Koninghal. Joop Rommets Ook het Koninklijk Texels Fanfa recorps, onder leiding van Astrid Gorter, was op dreef. Hoogtepunt was The land of wind and water (van Jan de Haan), over de geschiede nis van het zuidwestelijk deel van Friesland. Maar ook Perhaps Love, waarmee John Denver in 1989 een grote hit had met Placido Domingo, mocht er zijn. Bijzonder pakkend was Brilliant Beatles, waarin arran geur Peter Kleine Schaars de Fab Four beurtelings als jazzcombo, funkrockband en dansorkest laat klinken. Ter afsluiting speelden de gezamenlijke orkesten My heart will go on (uit de film Titanic) en twee traditionele marsen. Het festival werd aan elkaar gepraat door Piet Schneider, die zoals Excelsior bracht traditionele joodse muziek ten gehore in de Burgemeester de Koninghal. 'Het regende vandaag... Happy spring! Echt van dat Nederlandse weer... Toen we de stad in gin gen, viel het nog wel mee, maar sinds twee uur is het echt vies.' Dat schrijft Anna Sprenkeling vanuit Nieuw-Zeeland in het weblog van de Texelse Courant. 'Morgen weer badmintonnen. Ik ga proberen om de hele familie zover te krijgen om mee te gaan. Moet alleen nog even een goed moment vinden... Hmm... straks met het eten denk ik maar. Als ik nou heel lekker kook en dan als iedereen tevreden zijn buikje heeft rondgegeten het vraag, moet lukken toch?' Eerder deze week bezocht ze met haar familie nationaal park Butterfly Creek voor een wandeling van twee uur 'over allemaal hobbelige paden omhoog, via bruggetjes en trap petjes, en via de andere kant naar beneden. 'Dat was weer een goede training voor het take it to the limit-kamp. Donderdag gaan we op school ook oefenen. We moe ten onze tassen meenemen met de hoeveelheid bagage die we ook meezeulen op kamp... Ojee, dat wordt een ramp! Ik neem altijd veel te veel bagage mee... Toen we hier heengingen had ik tien kilo over gewichtAch, ik zal proberen me deze keer in te houden.' In haar uitgebreide verslagen komt ook het dagelijks leven aan bod. 'Zelf vind ik de winkels hier met echt leuk... Allemaal een beetje hetzelfde. Allemaal van die "hippe" winkeltjes. §cholieren web-log jjjfe?* Nieuw kinderboek van eigen bodem texelscscholieren.web-log.nl Met allemaal van die synthetische rotstofjes... Hier zijn stippen nu pas in, dus dat betekent dat alle win kels volhangen met stippen. Ik heb de stippenperiode in Nederland al gehad, dus vind het niet heel gewel dig shoppen.' Het weblog roept de nodige reac ties op van vrienden, kennissen en klasgenoten van het eiland. 'Ik mis jou natuurlijk ook keihard. Het is hier stom zonder jou (met wie moet ik nu papieren vliegtuigjes door de gang gooien?) Het stormde hier deze week echt vreselijk. Onze boom is omgewaaid, wat op zich best grappig was, want de brand weer moest komen om hem om te hakken.' 'Ik vind het superleuk dat je dit weblog bijhoudt. Zo kunnen wij ook een beetje meekrijgen wat jij alle maal beleeft. Het klinkt allemaal heel leuk.' De belevenissen van Anna Sprenke ling - en de reacties erop - zijn deze week nog te lezen op www.texelse- scholieren.web-log.nl. Scholieren die ook gedurende veertien dagen het weblog willen bijhouden, kun nen zich aanmelden via e-mailadres redactie@texelsecourant.nl. Door een stroomstoring bij de ser ver is het weblog zaterdag niet bereikbaar geweest. Er zijn echter geen bestanden verloren gegaan of veranderd. Op de dag van de intocht van Sin terklaas vindt in Het Open Boek aan de Binnenburg in Den Burg de feestelijke presentatie plaats van De mantel van Sinterklaas, een kinderboek met CD. De man tel van Sinterklaas is het resultaat van de samenwerking van drie Texelaars. Karin Somers uit Den Burg schreef de tekst, de teke ningen zijn van Jolet Leenhouts uit Oudeschild de muziek op de bijbehorende CD is van Rikus Kloosterhuis, ook uit Oudeschild. Voor Karin Somers is het boek haar debuut als auteur. Zij werkte jarenlang als peuterleidster, heeft ervaring als toneelregisseur en speelde en bedacht de afgelopen dertig jaar poppenkastvoorstellin gen. Jolet Leenhouts uit Oudeschild is beroepsmatig illustratrice en maakte in 25 jaar tekeningen voor zeker honderd boeken. Zij tekende voor kinderboeken, schoolboeken en tijdschriften voor volwassenen. Rikus Kloosterhuis speelt in ver schillende bands en werkt als pro fessioneel geluidstechnicus in zijn eigen studio. Het boek vertelt hoe de mantel van Sinterklaas in de was is gekrompen. Gelukkig heeft Piet een idee. Bij het boek hoort een CD waarop auteur Karin Somers het verhaal voorleest. Samen met de geluiden en liedjes is zo een spannend hoorspel ont staan. De Mantel van Sinterklaas won de Leespluim van November, een bekroning voor kwalitatief goede en veelzijdig bruikbare boeken voor jonge kinderen, uitgereikt door het vaktijdschrift Leeskraam, in samen werking met een breed platform van kinderboekenliefhebbers. De presentatie vindt plaats op zater dag 18 november van 15.00 tot 17.00 uur. Het boek telt 44 pagina's en werd uitgegeven door uitgeverij Nino. De mantel van Sinterklaas kost €17,50. Echt Woensdag haalden de mythen ons in. De verhalen die wij almaar ver zinnen om ons eiland aantrekkelijk en ietwat geheimzinnig te maken, werden eindelijk eens waar. Voor een ochtendje slechts en toen was het 'leed' alweer geleden. Maar eindelijk konden we echt even niet van het eiland. Zelfs niet bij eb. Moesten we bijna weer op jacht omdat er geen brood arriveerde. Bleven we verstoken van het gedrukte nieuws. Jam mer genoeg deden de telefoons en PC's het nog wel en was het isolement niet volkomen, maar toch. Eventjes proeven aan ech te isolatie. Een geweldig gevoel Op mijn overkants vergaderadres moesten ze het zonder mij doen en bij nadere informatie is het ze evengoed uitstekend gelukt en is de wereld gewoon doorgegaan met draaien Het was even slik ken, maar de wetenschap dat je zo af en toe dus best gemist kan worden, haalt een boel stress uit je leven TESO bedankt. Het reed toch al niet lekker, toen mijn auto bij iedere boerderij tegen de wind stoten moest vechten. Stel dat de kapitein van de Dokter Wagema- ker zich had laten overhalen om wél de haven van Den Helder bin nen te stuiteren en daarbij boot en kade zou hebben gemold. Dagen lange verstoring van autover voer naar het vasteland zou ons deel zijn geworden en het gemor zou niet van de lucht zijn. Nee, het is heel mooi zo We kunnen weer uit verse ervaring met volle overtuiging onze eilandverhalen vertellen Hoe wij, ruige Texe laars, tijdens het woeden van de novemberstorm van 2006 volledig op onszelf waren aangewezen. Geen brood, geen krant, geen rol- lator kon ons eiland bereiken en desondanks bleven wij staande. Pien Verberg Promotiebus van 'Nederland Leest' De promotiebus van Nederland Leest staat vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur voor de deur van de bibliotheek in de Drijverstraat. Leden van de bibliotheek die het boek Dubbelspel van Frank Marti- nus Arion nog niet hebben, kunnen het alsnog in de speciale actiebus afhalen. De leesbevorderingsactie is een groot succes. Binnen een week was Dubbelspel overal uitverkocht. Ook de Texelse bibliotheek was door de vierhonderd exemplaren heen. De CPNB (Stichting Collec tieve Propaganda van het Neder landse Boek) heeft met spoed tot een herdruk besloten, zodat belang stellenden het boek alsnog kunnen lezen en kunnen deelnemen aan de actie. Op 15 november wordt vanaf 20.00 uur in de bibliotheek een discussie avond over het boek gehouden. Klaverjassen Klaverjasclub De Doormars uit Oude schild houdt vrijdag de jaarlijkse drive voor het goede doel. Vanaf 20.00 uur wordt - met vaste maat - gespeeld in dorpshuis 't Skiltje. Deelname kost €3,50 per koppel, aanmelden kan aan de zaal. Op de prijzentafel zul len de verse vis en het dekbed niet ontbreken. De opbrengst komt ten goede aan kerstpakketten voor de ouderen van het dorp. Knutselmiddag Reumavereniging Texel houdt don derdag een knutselmiddag voor leden in De Schakel naast de her vormde kerk aan de Binnenburg in Den Burg. Aanvang 14.30 uur. Dinsdag 7 november: In de doopsgezinde kerk aan de Koger- straat in Den Burg spreekt dominee Petra Barnard over 'Poëzie en religie'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €2,50. In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Inschrijven kan tussen 19.30 en 20.00 uur aan de zaal. Deelname kost €3,50 per koppel. In het Rode-Kruisgebouw aan de Jon kerstraat in Den Burg begint om 20.00 uur de workshop 'Bloemschikken, herfstpompoen'. Voor meer informatie en opgave Jolanda Persoon, tel. 06- 21842638. De Vrouwenbond FNV houdt een bij eenkomst in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Wim van der Gracht spreekt over kinderboeken waar Texel in voorkomt. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Cinema Texel in Den Burg vertoont The Devil wears Prada (19.00 uur). Afblijven (19.15 uur) en Zwartboek (21.30 uur). In de serie De Volkskrant filmavonden draait voor het laatst Uni ted 93 (21.15 uur). Woensdag 8 november: Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door de Slufter. Deelname kost €6,-, opgave bij Eco- mare, tel. 317741. D66 houdt vanaf 20.00 uur een alge mene ledenvergadering in Hotel Den Burg. Gastspreker is Esther Banki, directeur van het Maritiem en Jutters Museum. Het college van burgemeester en wethouders brengt een bezoek aan De Waal. Vanaf 20.00 uur wordt in dorpshuis De Wielewaal gesproken over de parkeerproblematiek in het dorp. Nadien presenteert de Stichting Dorpsherstel een plan voor restauratie van de kerkmuur Rachel Kruk, contactpersoon van de Vereniging Borstvoeding Natuur lijk (VBN), houdt van 20.00 tot 22.00 uur een contactavond voor voedende moeders. Er wordt een bijdrage van €1,- gevraagd. Aanmelden via e-mail vbn@texel.com. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken tekenfilm Baas in Eigen Bos (aanvang 14.00 uur). Piet Piraat en het Vliegende Schip (14.15 uur), Zwartboek (16.00 en 20.00 uur), Afblijven (16.15 uur) en The Devil wears Prada (20.15 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont Stormbreaker (15.00 uur) en The Grudge 2 (20.00 uur). Donderdag 9 november: In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wordt The Biebnight gehouden. Reumavereniging Texel houdt een knutselmiddag voor leden in De Scha kel naast de hervormde kerk aan de Binnenburg in Den Burg. Aanvang 14.30 uur. Bij Volkssterrenwacht De Jager bij Ecomare kan vanaf 19.00 uur met een telescoop naar de sterren wor den gekeken. Het sterren kijken gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur worden gebeld naar 06-45552708. Hoogwater te Oudeschild Di. 07 09.46 en 22.06 u. Wo. 08 10.25 en 22.20 u. Do. 09 10.54 en 22.50 u. Vr. 10 11.20 en 23.15 u. Za. 11 11.40 en 23.55 u. Zo. 12 00.55 en - u. Ma. 13 01.25 en 12.44 u. Di. 14 01.50 en 14.00 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 12 novem ber op om 07.56 uur en gaat onder om 16.53 uur; zondag 12 november laatste kwartier; dinsdag 14 november doodtij. In het Gemini Ziekenhuis in Den Hel der wordt van 19.30 tot 21.30 uur een voorlichtingsavond over aandoenin gen van de schildklier gehouden. Leden van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers (TVL) komen om 20.00 uur in theater De Kiekendief op vakantiepark De Krim bijeen voor de jaarvergadering. Naast de gebrui kelijke zaken staat onder meer ook een discussie over de organisatie en structuur van de VW op de agenda. Cinema Texel in Den Burg vertoont World Trade Center (aanvang 20.00 uur) en de première van Wild Roman ce over rock'n'roll-legende Herman Brood (20.15 uur). Vrijdag 10 november: De promotiebus van Nederland Leest staat van 16.30 tot 17.30 uur voor de deur van de bibliotheek in de Drij verstraat. Leden van de bibliotheek die het boek 'Dubbelspel' van Frank Martinus Arion nog niet hebben, kun nen het alsnog in de speciale actiebus afhalen. In de Schoutenzaal van hotel De Lin deboom in Den Burg begint om 20.00 uur een door de PvdA georganiseerde bijeenkomst. Gasten zijn Tweede- Kamerlid Diederik Samson en Imares- directeur Han Lindeboom. Belangstel lenden zijn welkom. Rachel Kruk, contactpersoon van de Vereniging Borstvoeding Natuur lijk (VBN), houdt van 20.00 tot 22.01 uur een contactavond voor voedende moeders. Er wordt een bijdrage van €1,- gevraagd. Aanmelden via e-mail vbn@texel.com. Sportpsychologe Sanne Beijerman houdt vanaf 20.30 uur een lezing in de foyer van manege Akenburg. Zij geeft uitleg over omgaan met zenuwen, onzeker zijn en niet kunnen concen treren. Entree €5,-. Cinema Texel in Den Burg vertoont Wild Romance (aanvang 19.00 en 21.30 uur), The Devil wears Prada (19.15 uur) en World Trade Center (21.45 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim vertoont Zwartboek (aanvang 21.30 uur). TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Toch moe ten automobilisten rekening houden met wachttijden van een half uur. Die worden in Den Helder verwacht tussen j 12.00 en 16.00 uur. Meer informatie' over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TEXELS ^COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Louise van der Sluis Telefoon 06 - 06 30 71 54 84 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze «dvertentiecontracten en aanbiedingen daan» zijn van toepassing de Regelen voor i van de Stichting ROTA. gevestgd de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35,05 33,45 (automatisch) Per jaar €68,30 66,15 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Wal ik zeggen Duaal Sinds 2002 kent de gemeentelij ke politiek het duale stelsel. Kort gezegd betekent dat scheiding van posities van raad en college. Bedoeld voor verlevendiging van het debat. Om tot betere argumenten, meer perspectieven en transparante belangenafweging te komen. Voor meer diepgang en om burgers meer bij de politiek te betrekken. Dat dit laatste zowel landelijk als op Texel nog met echt is gelukt, is geen nieuw gegeven. Dat het inmiddels afgetreden raadslid Arthur Ooster- baan zijn mening niet meer vrij uit naar buiten mocht brengen, is voor mij wel nieuw en geeft mij het gevoel dat GroenLinks op Texel het duale stelsel niet heeft begrepen. Henk Hilstra, De Koog. Diabetes Fonds De 25ste collecte van het Diabetes Fonds heeft vorige week op Texel €2311,70 opgebracht. Wie de col lectant heeft gemist en toch wil hel pen bij de bestrijding van diabetes, kan een bedrag overmaken op gif 5766, ten name van het Diabetes Fonds in Amersfoort. Najaarsconcert van a'Capabel Het close-harmonygezelschap a'Capabel geeft zondag een con cert in de hervormde kerk van D* Waal. Op het programma staar barbershop, close-harmony, negro spirituals en Russische liederen. Medewerking wordt verleend door het duo André en Lex uit Purmerend en gitarist Jan Beijert. Het concert begint om 15.00 uur, de toeganO bedraagt €5,-. Kaarten zijn verkrijg baar bij Het Open Boek en voor aanvang bij de kerk. De 84-jarige Pieter-Jan Koom (midden, met bril) is al 73 jaar lid van KTF. DEK speelde muziek breed publiek. Karin Somers Jolet Leenhouts Met hoorspel op achterin het boei

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2