Texelaartje Zweten in de buitenlucht voor open landschap Wf TEXELSE J COURANT Vloer gymzaal deels ingestort Waddeneilanden samen in duurzame energie Familieberichten - DINSDAG 7 NOVEMBER 2006 finmorgen dacht ik wel goh gaan i weer die stomme boompjes vit halen. Maar dan sta je hier dan is het toch weer gezellig', jgt Ingrid Laan. En dat is, naast j buitenlucht, de kracht van de atuurwerkdag van Staatsbos sen sfeer en het enthousiasme zit- er bij de drie aanwezige dames jedin. 's Morgens om half elf meldt jereen te stoppen als ze geen zin ser hebben, of 'tot we pijn in onze cknjgen', zegt Ina van de Graaf jas uit om even af te koelen. Ze weet waar ze het voor doet: 'Anders gaat de begroeiing steeds meer de heide op. Nu blijft de heide hei.' Het drietal dames krijgt in de middag uren onder meer hulp van zeventien Natuurstmners, fanatieke natuurlief hebbers van 8 tot 10 jaar die elke maand onder begeleiding de natuur in gaan. Om half drie is er pauze en zit de groep aan de warme chocola demelk met pepernoten. Tijd om te wachten tot de cacao is afgekoeld tot een drinkbare temperatuur is er niet. De kinderen staan te trappelen stuk verder aan de slag. Daar komen valt nog niet mee. Heide mag dan lage begroeiing zijn, je staat er tot je knieën in. Dat zou niet erg zijn, als er niet ook nog eens allemaal stekels in zouden staan. De kinderen banjeren onvermoeibaar vooruit, naar de plek waar het echte werk nog moet begin nen. Eén van de begeleiders van de Natuurstmners is Yildiz Kampstra. Haar jas hangt inmiddels ook ver derop. 'Ja joh, het is echt zweten!', zegt ze. 'Dit had ik niet verwacht, ik had het een beetje onderschat. Ik dacht dat het alleen om kleine takjes Een deel van de vloer van de gym zaal aan de Beatrixlaan in Den Burg (de 'Beatrixzaal') is zater dag ingestort. Op het moment dat het gebeurde, waren er geen gebruikers in het gebouw aan wezig, zodat zich geen persoon lijke ongelukken hebben voorge daan. De gemeente Texel heeft de kwestie gemeld aan de arbeids inspectie. Tot nader order zijn de kleedkamers buiten gebruik. De lessen van Gymvereniging Texel gaan gewoon door. de vloer aan stevigheid. Mogelijk hebben de verbouwingswerkzaam heden voor extra belasting gezorgd, waardoor de vloer in de kruipruim te is gestort. Normaal gesproken moeten deze vloeren een dergelijke belasting kunnen weerstaan. Omdat de vloer van de zaal zelf op zand ligt, bestaat hier geen gevaar voor instorting. Ook de vloer van de vorige maand gebouwde natte cellen vormt geen probleem. Wel zal de gemeente de vloer van de andere kleedkamer ook inspecteren. Het betreft een holle baksteenvloer In verband met de verbouwing in een van de kleedkamers, waarvan de onderschil als gevolg van beton- waren de gymlessen van de Jozef school en de Kompasschool al naar rot had losgelaten. Hierdoor verloor sporthal Ons Genoegen verplaatst. Deze boom wordt vakkundig omgehaald door enkele Natuurstmners. baar doorgaan, geeft Van Egmond van Staatsbosbeheer even voor vier uur aan dat de Natuurwerkdag erop zit. Van der Wilde hangt dan nog aan een boom en Van Egmond moet haar bijna verplichten om te stoppen. Ina van de Graaf, Ingrid Laan en Nellie van der Wilde hebben dan hele dag vol gemaakt. 'Je bent lekker bezig en in de buitenlucht, terwijl je wat aan het landschap doet. We zijn gek op Texel en dan moet je niet in je caravan blijven zitten maar er wat aan doen', zegt Van de Graaf. Van Egmond van Staatsbosbeheer voegt daar nog aan toe: 'Er zijn zoveel mensen die hun mond vol hebben over de natuur. maar als het erop aan komt zijn ze er niet. Niet dat het moet, maar het valt me tegen.' Wat verre van tegenvalt is het doorzettingsvermogen van de kinderen. Eduard Garritsen van de Natuurstmners is om vier uur nog niet klaar. Hij heeft een aandenken mee genomen. De boomstronk van dertig centimeter heeft zijn volle aandacht. 'Ik kan hier gaten in maken en daar crêpepapier over doen. Dan kan er licht doorheen schijnen. Misschien gebruik ik het voor Sint-Maarten. Voor bij de deur dan. Als ik hem niet afkrijg gooi ik hem op de Meierblis.' Tekst en foto's Imme Bakker Zoetermeer. Ook Texelaars Nellie der Wilde en Ingrid Laan geven rite stoppen als ze geen zin meer cöen. Maar 's middags zijn de ee mannen afgehaakt en gaan de luwen al kletsend door met het Spitten van boompjes, is zwaar werk. 'Je kan niet 3T elkaar doorgaan', zegt Van Wilde, terwijl ze met Laan een Ike struik uitspit. Ze doet haar om de zagen weer op te pakken en verder te gaan. De stapels takken en boomstammen die achterblijven zijn populaire nestplaatsen voor vogels, maar doen het goed ook goed bij de kinderen. De vragende ogen worden beantwoord door Edwin van Egmond van Staatsbosbeheer met 'Straks mogen jullie er hutten ia bouwen.' De belofte is voldoende om weer aan het werk te gaan. De groep gaat een zou gaan, maar het blijken bosjes te zijn.' Het drukt de pret niet: 'Het is gezellig en leuk om te zien dat de kinderen zo enthousiast bezig zijn.' De kinderen zijn zeker enthousiast, maar zwaar vinden ze het niet. De zaag van Lieneke Lohse baant zich een weg door een boomstam. 'Je mag hier hele bomen weghalen. Als je goed doorwerkt is het heel leuk', zegt ze. Hoewel de kinderen onvermoei- De gemeente Texel wil met de andere Waddeneilanden samen verder in duurzame energie. Dit liet wethouder Peter Bakker gis teren weten aan staatssecretaris Pieter van Geel (VROM) tijdens een presentatie van duurzame projecten in het gebouw van de Waddenhaven Texel. De gemeente wil duurzame ener gie regionaler benaderen om trans portbewegingen terug te nemen. Het milieurendement valt nu weg tegen de kilometers die afgelegd worden', zegt Bakker. De staats secretaris reageerde hier goed op: 'Deze samenwerking kan een unieke beproeving zijn. Het is de bedoeling om alles aan elkaar te hechten.' Concrete plannen zijn niet aan de orde geweest maar met deze samenwerking kan een project kans maken op een subsidie uit het Waddenfonds. Ook Jook Nauta. voorzitter van Waddenhaven Texel, lonkte in zijn speech naar het fonds. Hij vertelde dat de bedrijfsvoering van de Wad denhaven Texel ecologisch houd baar, economisch levensvatbaar en sociaal acceptabel is en daarmee voldoet aan de voorwaarden om voor het fonds in aanmerking te komen. Nauta meldde ook dat de Waddenhaven Texel wil uitbreiden van de 34.000 overnachtingen nu naar 52.000 in 2030. De staatsse- cretans werd verder nog door wet houder Nico Kikkert op de hoogte gebracht van een nieuw soort iso latiemateriaal met schapenwol. 'We willen een .nieuwe techniek voor isolatie met schapenwol toepas sen op gebouwen die de gemeente nieuw zal bouwen.' In de afge schoten plannen voor een nieuwe gemeentehuis kwam de isolatie van schapenwol ook al naar voren. Na een dappere strijd die jij niet kon winnen bi je toch nog onverwacht van ons heengegaan onze lieve Rick vijftien lentes jong. Het zal wel leeg worden en stil nu jij er niet bent. Maar in onze harten leef je altijd voort als onze lieve, lachende, grote vent. Rieky, Frans en Kim Lagerweij Snovember 2006 choudieck 18,1791 WG Den Burg ickis thuis. is gelegenheid om ons te condoleren op vrij- 3g 10 november,van 19.30 tot 20.30 uur in de topsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg. 'üerdag 11 november nemen we om 14.00 uur Scheid van Rick, eveneens in de kerk, waarna *e Rick naar zijn laatste rustplaats brengen 9 de Algemene begraafplaats aan de Koger- Liever geen bezoek aan huis. Lieve Rick toit meer samen in de hut 'toit meer samen voetballen toit meer samen naar de modelauto's toit meer samen de krantenwijk toit meer samen zijn 'tor voor altijd een plekje in m'n hart ^bijsterd en verslagen zijn wij door het over- ton van Rick "e bewonderen Frans, Rieky en Kim hoe ze toi de afgelopen weken zo liefdevol verzorgd '•bben en hoe ze ondanks alle zorgen ook nog gedachten bij ons waren, to kracht is voor ons een grote steun, "e wensen hun enorm veel sterkte toe in deze loeilijke periode. Robert Jan Mirjam Rianne Jan en Annette Sommige dingen zouden eigenlijk nooit mogen gebeuren. Intens verdrietig zijn wij door het veel te vroeg overlijden /an Rick Frans, Rie<y en Kim, wij wensen jullie heel veel kracht toe Jullie vrienden: Dave en Lenie Edwin en Gudy Siebe en Erika Uit het oog, niet uit het hart. Lieve Rick We zullen je missen. Marjan, John, Sven, Gwen en Axel Gommans Nooit meer je lieve lach en opgewekte humeur in je witte kokspak. We zullen je zeer missen in de 3® klas consumptief. Simone Sean Jasmijn Marvin Desirée Joey Serai Joel Mark Leroy Lars Martijn Stefan Willem Vincent llian Sander Wij zijn erg verdrietig om het overlijden van onze vriend en klasgenoot Rick Lagerweij Jammer dat wij zo'n lieve, zachtaardige jongen moeten missen. Wij wensen zijn ouders, zus en verdere familie veel sterkte in deze moeilijke periode. Namens de mentorklas en vrienden: Aron Hidde Dirk-Jan Yvar Thamara Johanna Lindy Timo Sascha Demi Dennis Jeffrey Marijke Yvette Sabrina Mike Kees Joey Ralph Richard OSG De Hogeberg Ik heb een steen verlegd, In een nvier op aarde Het water gaat er anders dan voorheen De stroom van een rivier, hou je niet tegen Het water vindt er altijd een weg omheen Misschien eens, gevuld door sneeuw en regen Neemt de rivier mijn kiezel met zich mee Om hem glad en rond gesleten Te laten rusten in de luwte van de zee Ik heb een steen verlegd In een rivier op aarde Nu weet ik dat ik nooit zal zijn vergeten Ik leverde het bewijs van mijn bestaan Omdat door het verleggen van die ene steen De stroom nooit meer die zelfde weg zal gaan Bram Vermeulen Rick Lagerweij heeft bij ons op school een steen in de rivier verlegd. We zijn erg verdrietig en Rick blijft in onze gedachten. Wij wensen Rieky, Frans en Kim sterkte en kracht bij het verlies. leerlingen, medewerkers, ouderraad, medezeggenschapsraad en bestuur van OSG De Hogeberg Verslagen zijn wij door het plotseling overlijden van onze oud-leerling Rick Lagerweij Wij wensen Frans, Rieky en Kim veel kracht toe om dit verlies te dragen. Vrije School Texel Wanneer je verdrietig bent, kijk dan in je hart en je zult zien dat je huilt om wat je liefde schonk. Hartverwarmend was uw belangstelling na het plotseling overlijden van onze lieve vader, schoon vader en opa HAYO DE JONG sinds 1999 weduwnaar van Fem de Jong-Spraakman Het heeft ons veel steun gegeven. Onze hartelijke dank daarvoor Trudy Anja en Koos en kleinkinderen Texel, november 2006 Warm geluk... Tevreden lig je daar. Gekomen als zovelen, uniek als geen ander! Heel erg blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje buco Duco is geboren op 1 november 2006 en weegt 3800 gram. Jan Zijm Wilma Tijsseling Asha en Jari Redoute 29 1792 CA Oudeschild Tel: 0222 - 322189 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels Per regel meer: €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50.- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. InterSafe, dé professional in Bedrijfshulpverlening (BHV) en EHBO. Te koop voerbieten. voertarwe, haver Gebr. Lap, tel. 319628. Nieuwe Pilatescursus, geef je nu op! Sportschool Texel, tel. 315421. Verloren a/d Hoefslag 24: mp3-speler. Melle van Wijk, tel. 322225. Voor permanent, make up, wenkbrauwen, eyeliner, lipcontour, 315 206 www. bodycaretexel.nl Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Te koop aangeboden, mooie 16" jongens/meis jes kinderfiets, vraagprijs €25,-. Tel. 322064 Opruiming! Nu 2 halen - 1 betalen bij Treffers Junior. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Zondag a.s. Zwarte Markt manege Akenburg Open vanaf 10 tot 15.00 uur. Toe gang €0,50. Er zijn leuke deurpnjzen te winnen, prij zen zijn beschikbaar ge steld door Expert Schoorl. Ook zijn de beroemde olie bollen van de Waddenrui- ters/Kleppertjes weer te koop. Energiebonproducten uit voorraad leverbaar - Stiehl - De Waal - 311 777. De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels. Tel. 321815/321266. Boetiek "Allerlei" in De Koog: Vero Moda, Vero Moda. Elke dag de nieuw ste modetrends. Geopend di. t/m zat. van 10.00-17.00 uur. Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem. Voordeelland Ou deschild, 322398. Voor audio/video - wwv Stiehl-audio-Video.nl Bloemisterij Tessel Flower Uw adres voor Bruids- en Rouw- arrangementen Kogerstraat 9 V Den Burg tel. 321999 Voor camcorders - www. ServiceCenterTexel.nl Voor witgoed - www. Stiehl.nl De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Voor bijna alles waar een snoer aan zit - www.Elek- troVakman.com Geef dieren een stem. Kies partij v.d dieren! Ver- kiezingspr. 310690. Auto Service Centrum Maricoweg 3, tel. 315588. Voor reparatie van audio, video, witgoed bel Stiehl - 311 777. Opruiming! Nu 2 halen - 1 betalen bij Treffers Junior. De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling. Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bi| opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 5.10 6,80 8,50 10,20 11.90 13,60 15,30 17,00 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tanef incl. 19% BTW I M I Naam Adres Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van: rs de ochtendploeg hard aan het werk.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3