I TEXELSE J COURANT Texel'94 boekt belangrijke overwinning Keeper Drijver houdt SVO op de been ZDH strijdend ten onder tegen Watervogels Con Zelo te sterk voor De Koog Texdfonds Geknip|<r bos en Duincross Geen zegen op Ajax-Austria DINSDAG 7 NOVEMBER 2006 '94 heeft zondag op eigen terrein een verdiende overwinning geboekt op middenmoter Nieuwe Niedorp (2-0). Een belangrijk suc- omdat de Texelaars daar door de degradatiezone achter zich hebben gelaten en ze de komende wedstrijden met wat meer vertrouwen tegemoet kun nen zien. Een belangrijke factor was Marcel Ris, die na langdurig blessureleed zijn rentree maakte rust in het team bracht. (el'94 nam al direct in de ope ningsfase het initiatief en kreeg Diverse kansen de score te openen. goed voorbereidend werk van de op de linkerflank spelende Tim Kedde kon Joey van der Vis uitha len Helaas voor hem ging het schot net naast. Even later faalde de snel le en behendige Maarten Broekman door in afronding te gehaast te schieten. Vervolgens mikte Marcel uit een goed genomen vrije trap rakelings naast. De gasten, die in de voorgaande wedstrijden hadden laten zien over een aardig voetballend team te beschikken, kwamen dit keer wei nig overtuigend voor de dag. Pas in de 30ste minuut creëerden ze enig gevaar bij een hoekschop, waarbij de bal langs de kruising van het doel scheerde. Ook in het vervolg kreeg Texel'94 een paar uitstekende kansen. Tim Kedde schoot uit een vrije trap net over de lat en ook Joey van der Vis was dicht bij een doelpunt. Vijf minuten voor rust was het uiteindelijk Jeroen Vlaming die een voorzet van de rechterkant van Joey van der Vis goed inschatte en met een technisch fraai hakballetje scoorde. Vijf minuten na rust had Tim Kedde de wedstrijd al kunnen beslissen. Maar oog in oog met de keeper van Nieuwe Niedorp faalde hij. De gasten probeerden daarna wat meer pressie uit te oefenen om de gelijkmaker te forceren. Ze kwamen echter niet verder dan enkele hoek schoppen en vrije trappen, waarna Texel'94 het initiatief weer overnam. Nadat een kopbal van Martin Koorn net te hoog was gericht, kreeg de keeper de bal uit een verraderlijk genomen vrije trap van Joey van der Vis niet onder controle. De toe gesnelde Michiel Valk was er als de kippen bij om hard en zuiver raak te schieten. Met nog tien minuten te spelen, was de strijd beslist. In de slotfase kreeg wisselspeler Matthijs de Lugt nog een paar speelminuten van coaches Rob van der Stap en Wim Koorn, die de honneurs waarnamen voor de vakantie vierende Ralph Koning. De licht geblesseerde Tim Kedde mocht in de dug-out plaatsnemen. Voor de stand maakte dat niet meer uit. Met rustig en gecontroleerd spel haalde Texel'94 het einde van de wedstrijd. Zondag spelen de Texe laars in Den Oever tegen Wiron. rexe/ 94 liet dankzij de overwinning de degradatiezone achter zich Een vrijwel onpasseerbare Marco Drijver speelde zondag de hoofd rol in de wedstrijd tussen SVO en Winkel. De routinier, die kee per Wouter van Strien verving, bewees nog lang niet versleten Ie zijn en hield op het veld aan je Vliestraat bijna in zijn eentje de thuisploeg op de been. De Oosterenders wonnen daardoor net 2-1. SVO speelde na twee nederla- een uitstekende eerste helft «gen Winkel, dat met 14 punten at 7 wedstrijden hoog geklasseerd Sond. Ondanks het ontbreken van Van Strien, Rutger Zoetelief, Barry Koning en Stefan Bremer kon trai ner Jitze Beintema over een brede selectie beschikken. Hij verkeerde zelfs in de luxe situatie Dick Hooy- schuur en Chris Ellen uit het elftal te houden. De Oosterenders speelden verzorgd en waakten ervoor te snel de lange pass te gebruiken. Omdat ook Winkel zich niet onbetuigd liet, hielden beide teams elkaar aanvan kelijk uitstekend in evenwicht. Nadat het eerste kwartier zonder grote kansen was verstreken, kwam Winkel op stoom. De gasten begon nen steeds beter te spelen en gaven Oosterend weinig ruimte. De thuis ploeg had echter het geluk dat de spitsen van de tegenstander weinig alert waren. Uit drie vrije trappen kopten ze de bal even vaak over het doel van keeper Drijver. het laatste kwartier van de eer ste helft kreeg Oosterend weer wat meer vat op de wedstrijd en had de verdediging van Winkel flink wat te verwerken. Met nog veertien minu ten te spelen werd de score geopend door Eddy de Vries. Uit een strakke corner van de sterk spelende Ruben Duinker kopte hij de bal snoeihard in het doel. De gasten leken niet onder de indruk en bleven verzorgd spe len. Een overtreding van Bob Witte werd bestraft met een vrije trap. Ger Vlaming toonde zijn onvrede over deze beslissing en werd door de scheidsrechter gewaarschuwd met een gele kaart. Even later werd dezelfde Vlaming hard onderuit gehaald door een middenvelder van Winkel. Bob Witte plaatste zich ach ter de bal, zag Eddy de Vries vrij staan en gaf een voorzet op maat, die door zijn teamgenoot eenvoudig kon worden ingekopt (2-0). In de rust hamerde coach Beintema, die spits Arjan Kiewiet door de snel le Chris Ellen verving, erop niet te verslappen. Zijn waarschuwing was echter aan dovemansoren gericht, want Oosterend had weinig meer in te brengen tegen het vol op de aan val spelende Winkel. Gelukkig voor de thuisploeg stak de verdediging goed in elkaar en speelde keeper Drijver zelfs uitstekend. Uit één van de spaarzame tegenaanvallen kreeg Sil van Dijk na een passje van Ger Vlaming een uitstekende kans. De keeper redde echter in een reflex. Geduldig zoekend naar vnjstaande spelers bouwde Winkel zorgvuldig *anv hoec c ZDH heeft het ondanks hardnek kig verzet op eigen veld niet kun nen bolwerken tegen titelkandi daat Watervogels. De Hoornders speelden een sterke wedstrijd, waarin ze de tegenstander met een gewaagde tactiek onder druk zetten, maar bleken uiteindelijk niet opgewassen tegen de kwa liteiten van de gemakkelijk sco rende voorhoede van de gasten (1-4). Met enige vrees had ZDH uitgezien naar de ontmoeting met Watervo gels. dat weliswaar koploper Sint 3oys voor zich moet dulden op de ranglijst, maar de laatste wedstrij den veel indruk had gemaakt met taai aanvalsspel en een karren- wacht doelpunten. De Hoornders traden aan zonder vaste krachten sis Jan-Willem Bakker, Ruud Hof en Daan van der Slikke. Toch was trainer Jan den IJzerman niet van plan zomaar het hoofd te buigen. Hij had een gewaagde opstelling uitgedokterd, waarbij centrale ver dedigers Ronald Biesboer en Mike de Bruijn de gevaarlijke spitsen moesten uitschakelen en backs Arjen Lap en Peter Eelman veelvul dig moesten doorschuiven om de eanval te ondersteunen. In de voor bede kreeg Erik Wuis de opdracht opbouw van de tegenstander in vroeg stadium te ontregelen, vankelijk leek de opzet wat al te riskant, want Watervogels zette direct een paar mooie aanvallen op, die misschien wel meer succes hadden verdiend. Maar na verloop van tijd begonnen de Hoornders te wennen en bleken ook de gasten niet altijd raad te weten met de aanvalsdrift van de thuisploeg. Toch was het Watervogels dat na slordig balverlies van ZDH het eerste doel punt maakte. Schutter was spits Johnny Heisper, topscorer van de Kop van Noord-Holland. ZDH bleef ook in het vervolg hard nekkig strijd leveren. Halverwege de eerste helft leek Niels Dekker na een snelle dribbel te scoren, maar hij werd onderuit gehaald in het strafschopgebied. De gasthe ren claimden een penalty, maar de scheidsrechter wilde daar niet van weten. Een mooi schot vanaf de linkerkant van Sjoerd Oosterhof leek ook kansrijk, maar werd nog geblokt. Toch kwam ZDH nog voor rust op gelijke hoogte. Het doelpunt kwam op naam van de zeer actieve Jelmer Bomas, die de bal bij een vrije trap vanaf de rand van het strafschopgebied langs het muurtje verdedigers schoot en de keeper zag mistasten. Een mooie opsteker voor de Hoorn ders, die zich in de rust voornamen hun huid zo duur mogelijk te ver kopen. Ze hadden echter de pech dat Arjen Lap in een ogenschijnlijk Vol zelfvertrouwen reisde SV De Koog zondag af naar Waarland. De ploeg van trainer Hans van der Park speelde de afgelopen weken een paar uitstekende wedstrijden en kon bovendien in de sterkste samenstelling aan de aftrap ver schijnen. Tegenstander Con Zelo bleek echter een maatje te groot en besliste de wedstrijd al in de eerste helft. Na rust kwam De Koog nog sterk terug, maar liet de thuisploeg zich de overwin ning niet meer ontglippen (3-2). In vergelijking met vorige week waren Marcel Boone en Roelf Sie- binga weer beschikbaar. Boone begon op de bank, maar Roelf Siebinga nam de plaats over van Jeroen Backer. Al in de eerste helft bleek Con Zelo over een goed voet ballende ploeg te beschikken. Op een prachtige grasmat lieten de gastheren de bal snel rondgaan, waardoor De Koog volledig zoek werd gespeeld, hoewel echte kan sen schaars waren. Een half uur lang hield de Koger verdediging zich staande onder de druk, totdat een voorzet vanaf de rechterkant goed werd ingekopt door Rick Bruin. Nog geen vijf minuten later kopte Daan van der Linden een voorzet keihard in en stond het 2-0. De enige kans voor De Koog kwam op naam van Bart-Jan Grisnigt. Diens schot ging rakelings naast. aan nieuwe aanvallen. Met voor zetten vanaf de zijkant, schoten van afstand en slimme steekpass- jes werd Oosterend in verlegenheid gebracht. Maar tot groot genoegen van zijn medespelers en alle sup porters hield Drijver met fenome nale reddingen het doel schoon Inmiddels was Dick Hooyschuur in de ploeg gekomen voor Ruben Duinker. Een kwartier voor tijd maakte de arbiter een fout door Winkel een onterechte vrije trap te geven. Ger Vlaming reageerde furieus, wat hem op zijn tweede gele kaart kwam te staan, zodat hij het veld moest verlaten. De slotfase werd geken merkt door hard spel en veel over tredingen van Winkel, die echter nauwelijks werden bestraft, waar door de irritaties vrij spel kregen. Met nog tien minuten te spelen vervingen de gasten een verdedi ger voor een aanvaller, die met zijn snelheid direct Jan Bloem in proble men bracht. Toen de Oosterender verdediger een overtreding beging, werd deze bestraft met een gele kaart. Nóg een minuut later werd het na balverlies van Oosterend 2-1 Het doelpunt leidde een hectische slotfase in, waarin Winkel meerdere kansen kreeg om op gelijke hoogte te komen, maar telkens op de kee per stuitte. Zondag gaat Oosterend op bezoek bij Succes, dat op de derde plaats staat. onschuldige situatie al snel na de hervatting weggleed, waardoor zijn tegenstander de vrije ruimte kreeg en Heisper voor de tweede maal scoorde. Den IJzerman besloot daarop eerst twee verse en aan vallend ingestelde krachten in te brengen om de gelijkmaker te for ceren. Maurits Lap en Justus Zegel vervingen Sjoerd Oosterhof en Wim Ridderinkhof. Helaas leidde nieuw balverlies een derde tegentreffer in, waardoor de wedstrijd in feite was gespeeld. Het werd nog erger toen één van de spitsen door de verdedi ging soleerde en in het strafschop gebied over het uitgestoken been van Joop Rommets viel. Heisper belastte zich met de penalty en schoot voor de derde maal onbens- pelijk raak. De Hoornders toonden daarna hun goede wil door op zoek te gaan naar een tweede treffer. Die had den ze ook wel verdiend, want ze creëerden een paar aardige kansen. De ijverige Justus Zegel was twee maal dicht bij een doelpunt. Een maal raakte hij de paal, een andere keer kwam hij een teenlengte tekort om een hoge voorzet in het doel te schieten. De beste mogelijkheid had Maurits Lap, die de bal na een knappe aanval voor een open doel over de lat schoot. Zondag speelt ZDH een uitwedstrijd tegen Winkel. Dames Texel'94 houden nummer twee op remise Het DA1-damesteam van Texel'94 heeft zondag de nummer twee van de rangslijst op een gelijk spel gehouden. Bij een stand van 1-3 in de rust leek er zelfs een grote stunt in te zitten, maar in de tweede helft kwam de thuisploeg alsnog op gelijke hoogte: 3-3. Texel'94 begon gehandicapt aan de wedstrijd. Door de afwezigheid van Liske Slaats en Sanne Plaatsman misten de Texelaars snelheid in de verdediging. Toch wisten zij zich knap staande te houden. Hoewel er niet bijster goed werd gecombi neerd. slaagden-de Texelse dames er met enige moeite toch in de bal geregeld voor het vijandelijke doel te knjgen. Bij één zo'n aanval gaf Asha Mechielsen een voorzet op Mascha Nooij. die beheerst afrondde. Winkel zette direct de aanval in en kwam binnen vijf minuten met een tegendoelpunt, dat echter werd afgekeurd wegens buitenspel. In de 25ste minuut verdubbelde Texel'94 de voorsprong. Schutter was opnieuw Nooij, na goed voorberei dend werk van Ilse Pastoor. Winkel, dat de gehele wedstrijd vooral uit blonk in het combineren, speelde in het vervolg nog aanvallender. De spitsen bleken over een extra ver snelling te beschikken en de Texel se verdediging had het daar moeilijk mee. Cissy Voorend, Anne Zegers en Margot Schagen en keeper Marit Tuitman konden het lang uitstellen, maar een tegendoelpunt was op een gegeven moment toch onvermijde lijk. Toch kon Texel'94 vlak voor rust de voorsprong weer uitbouwen. Het doelpunt kwam op naam van Tessa Betsema, die eerder al een paar pogingen had gedaan en uiteindelijk met een fraaie boogbal scoorde. Na de thee speelde Texel'94 iets te rustig. Winkel, dat wél fanatiek was, maakte daar goed gebruik van en bracht de stand binnen twintig minuten op gelijke hoogte. De Texe laars herstelden zich daarna goed, maar konden niet opnieuw op voor sprong komen. Zondag staat een uitwedstrijd tegen Berdos A1 op het programma. In de tweede helft tapte De Koog uit een heel ander vaatje. Uitgedaagd door trainer Van der Park speelden de gasten veel fanatieker, zoals ze dat ook de afgelopen weken hadden gedaan. De bal werd beter rondge speeld en het leek een kwestie van tijd voor De Koog zou scoren. Na tien minuten was het echter Con Zelo dat een doelpunt maakte. Spits Sander Houtenbos bekroonde een schitterende counter met een droge knal in de hoek, waardoor keeper Steven van Beek kansloos was en de wedstnjd in feite beslist. Toch bleef De Koog jagen op een tegentreffer. In de 65ste minuut ging de keeper van Con Zelo in de fout. Hij kreeg een schot van Ben Siebin ga niet onder controle, waarna spits Maurice de Groot er razendsnel bij was om 3-1 te scoren. Met nog een klein half uur te spelen, ontwikkelde De Koog meer druk. Verdediger Arnold Kaercher schoof door naar het middenveld en dat resulteerde al snel in de zogenoemde aanslui- tingstreffer. Dat gebeurde na een voorzet van Grisnigt vanaf de rech terkant. De bal belandde in handen van de keeper, waarna de scheids rechter floot. Buitenspel, was de algemene gedachte, maar de leids man had een overtreding op Pim Siebinga gezien en kende De Koog een penalty toe. Aanvoerder Kaer cher schoot vanaf elf meter slap in, maar in de herkansing schoot Ben Siebinga alsnog raak. Met nog tien minuten te spelen leek alles weer mogelijk, maar door kleine imtaties tussen de spelers en overtredingen van beide kanten zag de scheids rechter zich herhaaldelijk gedwon gen het spel stil te leggen, waardoor De Koog niet meer tot een kansrijke aanval kwam. Het bleef daardoor 3- 2. Een opsteker voor de gasten was dat ze na een slappe eerste helft in de tweede helft alsnog lieten zien wel degelijk te kunnen voetballen. G-team onderuit tegen Roda'23 De G-voetballers van Texel'94 zijn er opnieuw niet in geslaagd pun ten te pakken. In Amstelveen was Roda'23 vooral in de eerste helft veel te sterk. Het werd uiteindelijk 5-2 voor de gastheren. Texel'94 moest het stellen zonder Raymond Molanus, Anton Staal en keeper Martijn Verbeeke. Diens plaats onder de lat werd ingeno men door verdediger Peter Breuer. Hij kweet zich goed van zijn taak en bracht met armen en benen en kunst- en vliegwerk diverse keren knap redding. Toch werd het door twee goed gemikte schoten al snel 1-0 en 2-0 voor de tegenstander. Paul Bakker probeerde het ook een paar keer van afstand, maar zijn pogingen eindigden bijna allemaal naast het doel.Na een korte drink- pauze op het veld leek Texel'94 toch te scoren. Paul Bakker gaf een pass op Jan Frans Haveman. maar die schoot van dichtbij over het doel. Even daarna viel de beslissing, toen keeper Breuer opruiming wilde hou den, maar over de bal heen trapte, waardoor een tegenstander eenvou dig kon profiteren. Een inschattings fout van Robin Boogaard betekende een paar minuten later 4-0. Toch hoefde Texel'94 niet helemaal met lege handen naar huis. Jimmy Pon- niah maakte na mooi voorbereidend werk van Mark Stolwijk en Paul Bakker met een schitterend stiftje 4- 1Bakker bracht de moed er weer in door een knappe actie van Ponniah tot doelpunt te promoveren. Helaas voor de Texelaars beging Simon Kramer vervolgens een overtreding in het strafschopgebied, waarna de toegekende penalty werd benut. Mede dankzij prima werk van keeper Breuer bleef het bij vijf doelpunten, waardoor de eindstand 5-2 werd. Enige opschudding veroorzaakte een speler van de thuisclub, die bij wijze van berisping voor vijf minuten naar de kant werd gestuurd. Vlak nadat hij het veld weer in mocht, beging hij een grove overtreding en besloot de scheidsrechter hem defi nitief naar de kleedkamer te sturen. Voetba I p rog ra m ma Zaterdag 11 november: De Koog B1 -Texel'94 B1 12.30 Texel'94 B2-SEW B1 13.00 Den Helder B2-Texel'94 B3 14.30 Oosterend B1 -JVC B2 13.45 Opperdoes/Twisk-Texel MB1 12.00 Vitesse'22 MB1-Texel MB2 14.30 Zeevogels MB 1-Texel MB3 09.30 Texel'94 C1 -W'meer C1 13.00 Den Helder C4-De Koog C1 12.00 GeelZwart C1 -Oosterend C1 13.15 WGWC2-ZDHC1 12.30 Oosterend D1 -Texel'94 D1 11.45 Texel'94 D2-Dirkshorn D1 11.30 ZAP D2-Texel'94 D3 13.00 Texel'94 D4-DTS D3 11.30 De Koog D1 -Den Helder D3 11.00 Den Helder D5-Oosterend D2 9.30 Texel'94 G1-Hellas Sport G1 13.00 Texelse pupillencompetitie: AZ-SVC F1 9.00 Heerenveen-Oosterend F1 9.00 Vitesse-De Koog F1 9.00 Roda-De Koog F2 9.00 Liverpool-SVC E1 10.00 De Koog E1 -Chelsea 10.00 Oosterend E1-Fulham 10.00 ZDH E2-ZDH E1 10.00 Arsenal-Blackburn 10.00 14.00 14.00 14.00 14.00 11.00 12.00 11.00 11.00 12.00 11.00 14.00 14.00 10.30 10.30 Zegelactie voedselbank De voedselbank heeft inmiddels veertig dozen met boodschappen, gekregen van moeders van de Jozef school uit Den Burg. De dozen kon den worden gespaard met zegels van Super De Boer en de moe ders hadden een oproep gedaan de dozen of de spaarkaarten aan de voedselbank te schenken. Veel mensen namen de moeite zegels, kaarten of dozen bij het Rode Kruis- gebouw af te geven, maar ook bij de vrijwilligers thuis vielen volle spaar kaarten en losse zegels op de mat. De boodschappenpakketten zijn in dank aanvaard en worden op een verrassend moment bij de cliënten van de voedselbank thuis bezorgd. Show Room Bijna aan het einde van de rondleiding over het terrein en langs de ponies, zwaait Dijker de deur van 'het museumopen. Ongelofelijk. Het meeste keurig gerubri ceerd aan de wand Een verzameling van oude landbouw handwerktuigen als sik kels. harken, strekels, smjbonenmolen. bitten en hoofdstellen, oude melkemmers, de haarlijn (waar aan een paard voor de eg liep. twee trekjes betekende linksaf en lx rechtsaf) en ontelbare andere attribu ten. Bijzonderste was wel de kies van een Mammoet Deze heeft Dijker weer van vis sers gekregen die op de Noordzee vissen en dit mooi 's in hun netten aantreffen Is het verzamelwoede, of juttersinstincf? Maar goed. de NCRV doet aan herhalingen van het programma ShowRoom. maar toender- tijd hebben ze dit adres gemist In het oktobernummer van Welsh Magazine, het verenigingsblad van het Nedelands Welsh Pony Cob Stamboek, beschrijft Alexandra Kruijswijk een bezoek aan de Texel se pony's van Jan en Wil Dijker. Zondag 12 november: Wiron-Texel'94 De Koog-Dirkshorn Succes-Oosterend Winkel-ZDH SVW'27 3-Texel'94 2 Texel'94 5-Kaagvogels 3 De Koog 2-WGW 4 Succes 6-Oosterend 2 Oosterend 3-GeelZwart'30 4 MFC MA1 -Texel'94 MA1 Berdos DA1-Texel'94 DA1 Oosterend DA1-De Koog DA1 Recreatievoetbal: Oosterend-Texelse Boys SV Texel-De Koog Programma zaalvoetbal Woensdag 8 november: 17.50 Sportsh.Cl-Krim C3 Sportsh. 18.30 RAB C1-Knm C2 RAB 19.20 Klif (d) 2-Wieringen 1 Klif (d) 20.10 Texel 5-Klif 7 vBeek 21.00 Texel 7-Klif 5 Douma 21.50 Texel 4-Klif 6 Douma Zaaldienst: -Sportshop Donderdag 9 november: 18.15 SVO E1 -Mantje E1 SVO 18.55 Krim D1 -Klif D1 vPuüen 19.35 RAB D1 -SVO D1 vPutten 20.15 Texel 3-Sportshop 2 vBeek 21 05 Klif 3-De Koog 2 Kuipers 21.55 De Koog 1-RAB 5 Kuipers Zaaldienst: Krim Vrijdag 10 november: 17 10 RAB E1-ZDH E1 17.50 ZDH C1-Krim C1 18.30 Koog C2-Koog C1 19.20 SVO 4-Klif 4 20 10 Sportshop 1-Klif 1 21.00 Krim 1-SVO 1 21.50 Krim 3-Texel 2 Zaaldienst: E RAB C ZDH C Atroshy 2 Vonk Bakker Sangers Kikkert De Koog Johan de Groot met zijn besmeurde nieuwe jas in de Amsterdam Arena bij de wedstrijd Ajax-Austria Wien. De foto werd gemaakt met de mobiele telefoon van Andreas Schraag. Bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg - tussen Den Burg en Den Hoorn - gaat zondag om 11.00 uur de tweede Bos en Duin-crossloop van dit seizoen van start. In totaal worden zeven cros slopen gehouden. Mensen die vijf wedstnjden meedoen, dingen mee in het eindklassement. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur bij het hotel. De jeugd tot en met 12 jaar start om 11.00 uur voor een parcours van 1.300 meter. De oudere jeugd en senioren lopen afstanden van 2.950, 5.900 en 8.850 meter. Zij starten om 11.15 uur. Het parcours voert voornamelijk over onverhard pad met een enkele heuvel. Deel name kost €1,25 voor de jeugd en €2,- voor senioren. Leden van Atle tiekvereniging Texel betalen €1,- en €1,50. Er zijn ook abonnementen voor de hele serie te verkrijgen. De overige boscrossen worden gehou den op 26 november 17 december. 14 en 28 januari en 11 februari. Voor meer informatie: Rose Gos- linga, tel. 310029. Voor Johan de Groot uit De Koog rust er geen zegen op wedstnjden tussen Ajax en Austria Wien. In 1987 was hij op de tribune in stadion De Meer getuige van het roemruchte staafincident. Daarbij werd de Oos tenrijkse keeper bij een voor de thuisclub ongunstige stand getroffen door een ijzeren voorwerp, vanaf de tnbune gegooid door een boze Ajax- supporter. 'Ik zat er met mijn zoon Maurice. Hij was acht en mocht voor de eerste keer mee naar een voet balstadion. We zijn misschien wel als langste blijven zitten We bleven hopen dat de wedstrijd zou worden hervat. Het was een enorme teleur stelling voor hem en voor mij toen er niet meer werd gevoetbald Afgelopen donderdag, ruim negen tien jaar na dato, was hij opnieuw bij een wedstrijd tussen Ajax en Austria Wien. Opnieuw samen met zoon Maurice, die bekendheid geniet als trefzekere spits van SV De Koog, en enkele voetbalvrienden, onder wie Albert Middelbos en Andreas Schraag, die kaartjes op de kop had den getikt. Afgesproken was elkaar te treffen in het supportershome van Ajax, op steenworpafstand van de Amsterdam Arena. Toen De Groot arriveerde, waren de anderen er nog niet. 'Toen ik zat te wachten, brak er een vechtpartijtje uit. Het stelde niet zoveel voor, maar ik had geen zin er te blijven en ben weggelopen.' Hoewel De Groot zonder problemen in het stadion arriveerde, waar hij ook de andere Kogers trof, bleef het incidentje niet helemaal zonder gevolgen. 'Bij het eerste doelpunt sprong ik op om te juichen en hoor de ik de anderen op de rij achter me lachen. Bleek dat hooligans met een spuitbus het teken van de F-Side op mijn rug hadden gezet. Op mijn nieuwe jas van 350 euro, die ik net van mijn vrouw had gekregen. Ik heb het haar nog niets eens durven zeg gen', vertelde De Groot vrijdagoch tend na terugkeer op Texel. 'Er zijn natuurlijk ergere dingen, maar ik vind het wel opvallend dat het nu net in de wedstrijd tussen Ajax en Austria Wien moet gebeuren.' Uitslagen: Beker (dlstnct): RAB 1-Wognum Nicols 5-8. Hoofdklasse: Mantje 2 -Sportshop 1 2-1Oos terend 1-Oosterend 2 6-3; Klif 1-RAB 2-2. Eerste klasse: Klif 2-RAB 5 4-2; De Koog 2-De Koog 1 9-4; De Krim 4-RAB 3 1 3-6; Oosterend 3-RAB 4 5-5. Tweede klasse: Texel 6-Texel 4 2- 1, De Koog 3-Texel 7 5-1; Klif 6-De Krim 5 2-5. C-Jeugd: De Knm C1-Sportshop C1 5-5; De Krim C2-ZDH C1 17-1: De Krim C3-De Koog C2 6-3 D-Jeugd: Oosterend D2-Sportshop D1 0-25; RAB D2-Klif D2 5-0. E-Jeugd: Sportshop El-ZDH E1 4-1; Oosterend E1-RAB E1 1-18. Voetbaluitslagen Zaterdag 4 november Texel'94 B1-DTS B1 0-1 Andijk B1-Texel'94 B2 uitgesteld Texel'94 B3-HCSC B2 4-3 Berdos B2-De Koog B1 4-2 Schagen Bè-Oosterend B1 afgelast Texel '94 M B1 -ASV'55 M B1 5-3 Texel'94 MB2-M'vogels MB1 0-6 Reiger B. MB2-Texel'94 MB3 5-2 Con Zelo C1 -Texel'94 C1 0-1 Texel'94 C2-Den Helder C4 2-0 ZDH C1-ZAP C2 0-4 JVC C4-De Koog C1 2-18 JVC C2-Oosterend C1 0-4 Texel'94 D1-DWOW D1 9-0 Petten D1-Texel'94 D2 4-3 Texel'94 D3-W'waard D1 1-5 SVAP D1-De Koog D1 1-5 W'meer D1 -Oosterend D1 2-5 Oosterend D2-BKC D2 7-0 Berdos MD1-Texel'94 D4 uitgesteld Oosterend MD1-LSW MD1 1-0 Roda'23 G1 -Texel'94 G1 5-2 Texelse pupillencompetitie: De Koog F1-Roda 6-1 Oosterend F1-Vitesse 3-1 SVC F1 -Heerenveen 0-2 SVC E1-De Koog E1 1-4 Blackburn-Liverpool 2-3 ZDH E1 -Arsenal 2-7 Oosterend E1 -Manchester 0-9 Fulham-Chelsea 3-4 Zondag 5 november: Texel'94-Nieuwe Niedorp 2-0 Con Zelo-De Koog 3-2 ZDH-Watervogels 1 -4 Oosterend-Winkel 2-1 Texel'94 2-HSV 3 1-2 WGW 5-Texel'94 4 3-3 Watervogels 4-Texel'94 5 3-1 Oudesluis 2-De Koog 2 0-3 Oosterend 2-Winkel 5 3-4 Petten 4-Oosterend 3 2-1 Winkel DA2-Texel'94 DA1 3-3 De Koog DA1 -Succes DA1 1 -4 LSW DA3-Oosterend DA1 9-0 Spartanen MA1-Texel'94 MA1 5-1

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 5