TEXELSE COURANT Nieuw taxibedrijf op Texel ^Qt(k'\)V\gheid Montezuma's Revenge in Klif 12 ^IcA"fcfi£Arlc Texal TIME OUT Makelaardij Vastgoed b.v. RVT WERKEN AAN UW WINST A Van Braak Accountants Toren Restaurant Zoekt: DINSDAG 7 NOVEMBER 2006 Ron Daalder en Henk Jan de Klerk uit Oosterend hebben het bedrijf Taxi Attent Texel opge richt. De twee rijden vooralsnog met één taxibus, maar willen het wagenpark binnenkort uitbreiden met een personenwagen. Daalder is geen onbekende in de taxiwereld. Hij werkte eerder al voor andere taxibedrijven op het eiland als hij verlof had voor zijn werk in de aannemerswereld. 'Ik heb voor een baggerondernemer in Zuid- Amerika. het Midden-Oosten en in het Verre Oosten gezeten. Dat was zes weken op en zes weken af. Maar ik vond dat het tijd voor wat anders was geworden en ik wilde graag nog eens een eigen bedrijf oprichten.' Begin dit jaar benaderde hij De Klerk met de vraag of hij mee wilde doen. Eind september richtten ze een VOF op en schaften een taxi bus aan. Daalder werkt fulltime voor Taxi Attent, De Klerk gaat binnen kort naast zijn reguliere werk op de bus rijden. Taxi Attent richt zich op zowel Texelaar als toerist. De afge lopen weken heeft Daalder onder meer nachtelijk uitgaanspubliek gereden. 'Maar we rijden ook over dag.' Taxi Attent rijdt zowel op het eiland als aan de overkant. 'We zijn alleen niet uitgerust voor rolstoel vervoer.' Volgens Daalder was het voor Texelaars de afgelopen weken even wennen als ze bij hem in de taxi stapten. 'Dan zagen ze tot hun verrassing dat ik nu in een eigen wagen reed.' Taxi Attent houdt kan toor bij De Klerk in Oosterend. VERVOLG VAN PAGINA 1 Tusse de banke Het voordeel van horeca en de verkoop van boeken is dat je ook publiek trekt dat niet zo snel een kunstatelier binnenstapt', vertelt Nauta. Merkelbach geeft aan dat dit ate lier niet op voorhand betekent dat Tusse de Banke dicht gaat, maar sluit het ook niet uit. 'Want er kleven nogal wat bezwaren aan de huidige expositieruimte. Het is met rolstoel- vriendelijk, warm in de zomer en koud in de winter, om er maar een paar te noemen. Het pand is niet van de gemeente, dus aanpassen gaat zomaar niet.' Het plan van Nauta werd vorige week voorge legd aan een groep professionele kunstenaars. Die reageerden scep tisch. Marian Smit: 'Wij vinden dat Tusse de Banke moet blijven en gaan nog een stap verder. Want we moeten er ook weer gratis kunnen expose ren. De wethouder heeft ons verteld dat de gemeente elk jaar vijf ton uitgeeft aan kunst en cultuur. Maar het merendeel gaat naar de muziek school en de bibliotheek. Maar hoe veel geld er daadwerkelijk aan kunst wordt besteed, kan ze ons niet vertellen. In Tusse de Banke moeten kunstenaars kunnen laten zien wat er gebeurt op het eiland. Daar moet je niet voor hoeven betalen. Kunste naars, professioneel of niet. moeten een podium hebben. De plannen van Nauta en Daan Welboren zijn mooi, maar het moet niet in de plaats van Tusse de Banke komen. Gaan Daan en Jook straks bepalen wie er wel en niet mag exposeren? Alleen werk dat commerciële waarde heeft, of heeft ook de gemeente er invloed op? Kan dat. een onafhankelijke expositieruimte in een commercieel bedrijf? En blijft er ruimte beschik baar voor de amateurs? Wij willen geen censuur, ledereen moet kun nen exposeren. Laat het nieuwe plan zich eerst maar eens bewijzen. En als dan blijkt dat Tusse de Banke leeg komt te staan, dan mag het wat mij betreft wel sluiten.' Nauta. die wat verbaasd is over de scepsis: 'Ik sprak een kunstenaar die juist heel enthousiast was. Ik peil de mogelijkheden om tot een situatie te komen waar iedereen voordeel van heeft. Ik heb zelf niet overal genoeg kennis over in huis en het zou mooi zijn als er wordt meegedacht, ook door de kunste naars. De opzet heb ik wel een beetje in mijn hoofd, nu moet het nog bouwkundig worden vertaald. Bezwaren ongegrond Het college van B en W heeft con form het advies van de Commis sie Beroeps- en Bezwaarschriften een bezwaar ongegrond verklaard tegen de bouw van een nieuwe woning aan de Herenstraat 28 in Den Hoorn. De bouwvergunning tweede fase is terecht verleend, zo oordeelt het college. De bezwaarmaker, die naast de nieuwbouwlocatie woont, kwam in verweer tegen ingetekende dakven sters en een doorzichtige serre- wand nabij de erfscheiding. Verder vreesde de vrouw schade aan haar garage doordat de fundering voor de nieuwe woning naast de erf- grens wordt opgetrokken waaraan ook haar garage grenst. De schrif telijke toezegging van de vergun ninghouder dat de dakvensters van ondoorzichtig glas worden voorzien en dat op de erfscheiding ter hoog te van de serre een schutting komt zodat de pnvacy van de buurvrouw niet wordt aangetast, was voor de beroeps--en bezwaarschriftencom missie voldoende om de eerstge noemde bezwaren ongegrond te verklaren. Ook het bezwaar tegen de fundering werd van tafel geveegd. Die zou met van een dusdanige diepte of bijzondere aard zijn dat dit speciale maatregelen zou vergen. In Klif 12 in Den Hoorn is zondag de voorstelling De Montezuma Code van Montezuma's Revenge te zien. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €16,-. De groep is op Texel te zien dankzij een schoolconcert, dat een dag later voor leerlingen van de OSG wordt gegeven. De vijf zangers van Montezuma's Revenge verpakken hun vocale hoogstandjes dit keer in een bloed stollende thriller. Klopt het dat de verborgen code zich bevindt in een of meerdere nummers? Helpt een gevonden USB-stick hen verder? Waarom belanden ze met hun zoek tocht toch telkens weer in de Neder landstalige pop? Terwijl het onderzoek in volle gang is, wordt de bezoeker getracteerd op a- capellapop van het hoogste niveau, waarbij de zang wordt gecombi neerd met een flinke dosis humor. In het nieuwe programma heeft Monte zuma's Revenge gekozen voor uit sluitend Nederlandstalig repertoire. Reserveren kan via tel. 319633 en e-mailadres info@klif12.nl. Als er wat op papier staat, dan wil ik graag met de kunstenaars om tafel om het verder uit te werken..' Merkelbach: 'De plannen zijn nog vaag, maar de kunstenaars moeten zelf zorgen dat ze er in een vroeg stadium bij worden betrokken. Ik zou zeggen: oefen je invloed uit en noem je voorwaarden.' VERVOLG VAN PAGINA 1 Kunstbezit Maar ik ben me er zeer wel van bewust dat het zo niet kan. We zijn druk bezig een noodoplossing tot stand te brengen. Het betreft een tijdelijke opslag, maar wel eentje die aan de eisen voldoet.' Vooralsnog spreekt de wethouder nog niet over een definitieve kunstopslag. In het huidige raadhuis is er geen plaats, plannen voor een nieuw raadhuis staan nog in de koelkast en moch ten die daaruit komen dan is het nog maar zeer de vraag of in de sobere uitvoering plaats is voor een kunstopslag. Iemand die al veel eerder signa leerde dat de gemeente worstelt met de kunstopslag is Jook Nauta. Als eigenaar van het voormalige woonhuis naast de boekhandel in de Parkstraat ontvouwde hij enige tijd geleden plannen voor een soort centrum voor kunst en cultuur. 'De gemeente heeft een omvangrijk kunstbezit, maar ik bespeur daarvan maar weinig maatschappelijk rende ment. Toen de boekhandel naar de Parkstraat verhuisde, heb ik al eens geprobeerd om de kunstuitleen naar de bovenverdieping te krijgen. Toen is dat niet gelukt. Nu zie ik betere kansen. Er komt een grote kelder onder het gebouw. We kunnen de bewaring van kunst combineren met het uitlenen van kunst.' Merkelbach staat niet afwijzend tegenover de plannen om kunst extern onder te brengen. 'Ik heb een gesprek gehad met Nauta en met de voorzitter van de adviescommissie voor kunst en cultuur (Cor van Heerwaarden, red.). Het sprak mij wel aan en ook Cor was enthousiast.' Maar binnen de adviescommissie blijken de menin gen te verschillen. Marian Smit: 'Het is kunst van de gemeente, die in veel gevallen zelfs nog is geschon ken. Daar moet de gemeente zelf op passen en niet bij een parti culier onderbrengen.' Merkelbach: 'Natuurlijk moet de gemeente zelf voor z'n kunst zorgen, maar dat betekent niet dat een ambtenaar dat moet doen. Dat kan ook bij een particulier, zolang je daar maar goe de afspraken over maakt en zorgt dat de kunst toegankelijk is.' Wedstrijden bij manege Kikkert Bij manege Kikkert bij De Koog werd zaterdag de derde onder linge wedstrijd van het seizoen plaats. Gejureerd door Ini Blank voort uit Ruurlo en Nienke Gijs- bers reden 45 kinderen en vol wassenen een dressuurproef in vier verschillende categorieën. De beginners reden alleen stap en draf. De half-gevorderden deden een proef met stap, draf en één vol te in galop. De gevorderden reden een B-proef en de vergevorderden een L-proef. Aan het einde van de wedstrijd werd bepaald wie dit jaar recht had op de wisselbeker. Zowel Manon List als Silvana Schuurman maakte kans, omdat ze beiden twee van de drie wedstrijden hadden Themaochtend over kanker In gebouw De Koploper in Den Helder wordt donderdag 16 november een themaochtend gehouden over vermoeidheid bij kanker. Dit is de tweede thema ochtend in een serie van vijf. Vermoeidheid bij kanker is niet bij iedereen hetzelfde. Toch zijn er enkele bijzonderheden die veel mensen noemen en waardoor het zich onderscheidt. Vermoeidheid brengt ook vaak ingrijpende ver anderingen teweeg voor het leven van de omstanders.De bijeenkom sten worden in samenwerking met Thuiszorg georganiseerd door het Gemini Ziekenhuis en begeleid door een maatschappelijk werker en een oncologieverpleegkundige. Er is een minimumaantal van acht deel nemers vereist. Na deze tweede ochtend volgen nog bijeenkomsten op 15 februari ('goed verzorgd - beter gevoel'), 19 april (kanker en wat betekent het voor mijn naasten), 24 mei (kanker en zingeving). Voor inlichtingen en aanmeldingen kan contact worden opgenomen met de maatschappe lijk werkers van het Gemini Zieken huis tel. 0223-696506 en 696429. jongeren centrum gewonnen. Maar omdat List me» punten had, mocht zij de beker mes naar huis nemen. Uitslagen: Beginners: Felien de Ridder met Jimmy, BI», me Spilker met Idefix; Stacy Zillen rr Half-gevorderden: Annemarie van Ros&r met Elfi; Kim van de Werve met Elfi: Err j Westdorp met Idefix. Gevorderden: Sitva-i Schuurman met Tuc; Rosalie Booy met ES; Romana Casciola met Elfi. Vergevorderde: Suzanne de Vries met Tuc; Renée Smal Tavares; Susan Cofïno met Koletta. Bandstoten DVO Nadat de bandstoters van biljart vereniging DVO uit Den Burg ai september om het gemiddelde gespeeld hadden, werd tijdens de t eerste competitieavond besloten |j,e twee avonden in de maand te spe len. Gemiddeld zijn nu op twee avonden acht partijen per avond »pj gespeeld. Hierbij bleven de meests spelers aardig in de buurt van hui -g gemiddelde. Ruud Beers, Cor Huis- man, Cees Kuip en Jan Witte moes- J ten behoorlijk inleveren, terwijl Jan Moens, Henk Roepers, Wim Vendel en Arie de Veij spectaculair omhoog gingen. Aan de competitie doen si mee die op de 'gewone' clubavon den libre of driebanden spelen en zelfs spelers van andere veremgii gen. De volgende ronden worden gespeeld op 14 en 28 november, i Vergadering ANBO De afdeling Den Burg van de oude renbond ANBO vergadert woensdag 15 november vanaf 14.00 uur in De Buureton aan de Beatrixlaan. Na het officiële gedeelte geeft Cees k een diavoorstelling over Texelse vlinders. Op de agenda staat ook het programma van de kerstvien die op 16 december wordt gehou den in de kantine van de Bolder Deze begint om 16.00 uur. Deelname kost €4,- per persoon, kaarten kunnen worden gekocht of vrijdag 24 november, van 14.00 tol 16.00 uur in De Buureton. Zwarte markt in Akenburg In manege Akenburg wordt zom van 10.00 tot 15.00 uur de jaarlijk zwarte markt gehouden. De tffl gang bedraagt €0,50, de opbrs is bestemd voor de nieuwe binr verlichting van de manege. ONROERENDE GOEDEREN TAXATIES - HYPOTHEKEN ASSURANTIËN Ons actuele woningaanbod: vww.texelvastgoed.nl Aangesloten bij: VASTGOED ADVISEURS TE KOOP in DEN BURG Keesomlaan 43 Nabij het centrum gelegen een vrijstaande bungalow met serre, aanbouw en garage op een perceel eigen grond van 522 m2. INDELING: hal/entree met trapopgang, apart toilet, moderne badkamer met ligbad, douche en dubbele was- tafelmeubeL slaapkamer, doorloop naar speelse en zonnige woonkamer met haardpartrj. nieuwe aangebouwde serre, i voorzien van vloerverwarming en openslaande deuren naar terras en royale tuin. Moderne half-open keuken met mbouwapparatuur, via de woonkamer komt u in de i "voormalige" saunaruimte, voorzien van wasmachine- en drogeraansluiting. Sauna met fitnessruimte en schuifpui naar de tuin. Op de verdieping: 2e toilet, veel bergiuimte en 2 leuke slaapkamers voorzien van Velux dakramen. De speels ingerichte woning wordt verwarmd djn.v. HR cv-ketel (2002), is gedeeltelijk voorzien van tropische hardhouten vloerdelen en is zeer geschikt voor mensen die geen trap meer willen lopen. Alle gemakken zijn op de begane grond aanwezig. Achter het huis bevindt zich een op het zuiden gerichte ruime beschutte en zonnige tuin met diverse zithoekjes en veel pnvacy. TE KOOP m 't HORNTJE Noorderhaaks II Riant gelegen aan de rand van het pittoreske 't Homtje en op loopafstand van de waddendijk en de veerhaven een vnjstaande bungalow met garage en tuin. Perceelsgrootte: 570 m2 eigen grond. INDELING: hal/entree met trapopgang en doorloop naar de garage, badkamer met ligbad, douche, wastafeL apart toilet, 2 slaapkamers, half-open keuken, royale zonnige woonkamer met haardpartij en schuifpui naar terras en tuin. Op de verdieping een vide en 2 ruime slaapkamers en veel bergruimte. Deze degelijk gebouwde bungalow wordt verwarmd dmv. een HR cv-ketel (2004) en is vooizien van isolatieglas. Gelegen op een royaal perceel met achter de woning een royale en beschutte tuin met veel soorten beplanting en pnvacy. Een fijne woonlocatie met alle gemakken op de begane i grond Deze woning moet u gezren hebben. Oplevenng in overleg. Voorïou m i Accountants-Administratieconsulenten Belastingconsulenten Voor ondernemend Texel verzorgen wij ook dit jaar weer een informatieavond. De onderwerpen zijn de wetsvoorstellen "Werken aan winst" (Tariefsverlaging en grondslag verbreding) en "Paarse Krokodil" (Terugdringen administratieve lasten). Één van de wijzigingen heeft betrekking op de afschrijving van onroerende zaken. Hierbij wordt verband gelegd met de WOZ-waardering. De heer Paul van Heerwaarden van NVM-makelaarskantoor Eeiman Van Heerwaarden (het enige makelaarskantoor op het eiland met WOZ-certificering) is bereid gevonden een uiteenzetting te geven van de WOZ-waardering. Meer inhoudelijke punten van de wetsvoor- stellen zijn te vinden op onze website www.vba-texel.nl. Programma donderdag 30 november Hotel De Lindeboom, Groeneplaats Den Burg 19.30 -19.45 uur Ontvangst 19.45 - 20.00 uur Presentatie "Werken aan winst" in relatie tot de WOZ-waardering door de heer H.H. van Braak 20.00 - 20.20 uur Presentatie WOZ-waardering door de heer PJ. van Heerwaarden 20.45 - 21.30 uur Presentatie van overige veranderingen en daarbij behorende mogelijkheden vanaf 2007 door de heer H.H. van Braak Heeft u belangstelling tot het bijwonen van deze ondernemersavond dan kunt u zich tot 23 november aanmelden vla: VBA Van Braak Accountants Texel Jonkerstraat 6 1791 GN Den Burg Telefoon: 0222-363040 Email: info@vba-texel.nl of via onze website www.vba-texel.nl 0.4» Kogerstraat 15 Oen Burg Tel 312182 gla 140' kant tact ai. Me het ie trgo hui iorp het gehele jaar geopend! Kok zelfstandig werkend Leerling kok Schoolverlater opleiding consumptief Algemeen medewerker voor diverse werkzaamheden Medewerksters voor de bediening Aanvang dienstverband in overleg. Genoemde functies zijn volledige banen, eventueel parttime ook mogelijk. Voor inlichtingen bellen naar: F.C. Hopman,06-22650404 Schriftelijk reageren naar postadres: F.C. Hopman, Postbus 158,1790 AD Den Burg TP ?en Set sn Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat 57 Postbus 87 1790 AB Den Burg Tel: 0222 31 30 25 Fax: 0222 31 39 00 info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Pri*r dhr. P. Kuip Czn. TeL 31 20 31 dhr. J.P. Coutinho Tel. 31 46 65 dhr. H.R. Trap Tel. 31 92 42

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6