Logisch dat we dit doen' Versnel plannen duurzame energie TEXELSE 3 COURANT PvdA-Kamerlid bezoekt Texel Avond over rol (Texelse) media in verkiezingstijd Ruilbeurs F amilieberichten e I gida van Lieshout bekijkt de pakketten di Mark, begeleider Jos DINSDAG 14 NOVEMBER 2006 gedachte aan ridder Maarten zijn mantel in tweeën sneed »r een bedelaar bracht ze op ui idee. Bewoners en medewer- ïs van leefgemeenschap het laartenhuis doken vorige week in voorraadkast om spullen voor ivoedselbank te verzamelen. net Rode Kruisgebouw aan de akerstraat overhandigden ze vrij- sgvier kisten vol voedsel, een grote uien en een kist pompoenen Brigida van Lieshout van de diting Broodnodig op Texel. Vol- rs begeleider Jos van Schie van leefgemeenschap voor verstan- ijk gehandicapten zijn de bewo- is op verschillende manieren in m geweest. 'We hebben samen :odschappen gedaan, we zijn door voorraadkasten heen gegaan en mmige mensen hebben ook zelf vlen gekocht. Er was er bijvoor- sld een die stroopwafels heeft schonken omdat ze die zelf zo «er vindt.' het feest van Sint Maarten de voedselbank te koppelen, rd het volgens Van Schie voor de toners goed duidelijk dat er ook rede heerst. Liselotte, één van bewoners, zei het 'niet meer dan logisch' te hebben gevonden dat ze eten hadden ingezameld. Van Lies hout vertelde dat inmiddels 54 Texe laars van de voedselbank gebruik maken. 'We maken 27 pakketten per week. We streven ernaar dat iedereen in ieder geval twee keer per week warm kan eten. En onder warm eten verstaan we dat iemand aardap pels, groente en vlees kan eten.' De PvdA, WD en D66 hebben voorge steld €12.000,- aan de stichting te schenken, zodat de voedselbank vol gend jaar de kosten van het ophalen en verspreiden van voedselpakketten kan betalen. De dne oppositiepartijen willen het voorstel vanavond tijdens de begrotingsraad bespreken. De voedselbank krijgt inmiddels steun van particulieren, Kerk en Minima, Rummikub De 11 -jarige Jolein Witte uit Oude- schild heeft de tekenwëdstrijd van spellenfabrikant Goliath gewonnen. Haar tekening wordt binnenkort op drieduizend speldozen van het spel Rummikub afgedrukt. Het spel is verkrijgbaar bij Intertoys. Jolein, wier tekening door lezers van de Telegraaf als beste werd gekozen, won zelf een spellenpakket. stichting De Waerden en het maat schappelijk werk, maar dat is volgens de stichting nog met toereikend. Als Texel echt voorop wil lopen met duurzame energie moet de uitvoering van het Energieplan 2030 worden versneld. Dat zei Tweede-Kamerlid Diederik Sam son (PvdA) vrijdagavond tijdens een bezoek aan Texel. Samson, deskundige op het gebied van duurzame energie, gaf het advies de doelstellingen te vervroe gen naar 2020 of nog eerder. De PvdA wil Nederland in 2020 de hoogste score op het gebied van duurzame energie in Europa laten hebben. Volgens het Kamerlid kan Texel daarin een vooraanstaande rol spelen, omdat het eiland al jaren lang ervaring heeft opgebouwd in het gebruik van duurzame ener gie. Samson zei dat in De Linde boom tijdens een discussieavond met wethouder Peter Bakker en wetenschappelijk directeur Han Lin deboom van Wageningen Imares. Bakker kon zich meteen vinden in een vervroeging van de plannen. Hij zinspeelde gekscherend alvast op een mogelijk staatssecretariaat van Samson als de PvdA in het kabinet komt. Hij zei dan graag afspraken met hem te maken. Tijdens de discussie, die door enkele tientallen mensen werd bijgewoond, werd over verschillende vormen van duurzame energie gesproken. Een paar bezoekers vonden dat de oude plannen om het openbaar vervoer op Texel gratis te maken weer uit de kost moeten worden gehaald. Op die manier zou het gebruik van de auto en daarmee de uitstoot van koolstofdioxide kunnen worden teruggedrongen. Wethouder Bak ker stond niet meteen te popelen, omdat hij in zijn vorige wethouder speriode al eens verguisd was toen de gemeente soortgelijke plannen had uitgewerkt. De bezoekers von den dat het plan echter de moeite waard blijft. Hans Roeper haalde als voor beeld het duurzame Deense eiland Samso, waarvan hij een kenner en vast bezoeker is, aan. 'Daar willen ze in 2008 al C02-neutraal zijn en daar is ook de uitstoot van veer boten en auto's in meegerekend.' Samson merkte op dat de meeste besparingen op energiegebied nog altijd te behalen zijn door thuis zui niger met energie om te springen. 'Met een kwart minder kunnen we nog altijd hetzelfde welvaartsniveau handhaven.' De voormalige activist van Greenpeace, negentiende op de kieslijst van de PvdA. is het enige Kamerlid dat Texel voor de verkie zingen heeft bezocht. Op verzoek van de Texelse PvdA plakte hij een verkiezingsposter pal op de voor deur van het raadhuis. De sociaal democraten haakten met die ludie ke actie in op een oude uitspraak van burgemeester Joke Geldorp dat de partijen gerust creatief hun boodschappen mogen opplakken zolang ze de verkeersveiligheid met in gevaar brengen. De burgemees ter reageerde desgevraagd lachend 'De verkeersveiligheid is bij de voor deur niet echt in het geding. Subsidie voor natuurbeheer Beheerders van landbouwgrond of landschapselementen kunnen vanaf 15 november een aanvraag indie nen voor de provinciale subsidies agransch natuurbeheer en natuur beheer 2000. Zij kunnen in aan merking komen voor een jaarlijkse vergoeding gedurende zes opeen volgende jaren, als zij tevoren gestel de resultaten behalen. Dat kan zijn het handhaven of vergroten van het aantal vogel- of plantensoorten of het instandhouden van een kolk of hakhoutbosje. De resultaten met bij behorende voorwaarden en onder- houdsrichtlijnen staan omschreven in zogeheten pakketten. De agrari sche natuurvereniging De Lieuw kan behulpzaam zijn bij het aanvragen en het uitzoeken van toepasselijke pak ketten. Meet informatie hierover is te vinden op website www.delieuw.nl. Aanvragen via De Lieuw dienen voor 19 november te zijn ontvangen. Bepalen de media het stemge drag van de kiezer? Die vraag staat komende vrijdagavond cen traal tijdens een avond in OSG De Hogeberg. Op uitnodiging van de PvdA Texel geven Nel Ruigrok en Wouter van Atteveldt om 20.30 uur een presentatie over de rol van de media tijdens verkiezings campagnes. Het duo focust op de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen op Texel. Wat waren de onderwerpen die de Texelaars vóór de verkiezin gen bezighieldenen erna en heeft dit hun stemgedrag beïnvloed? En wat was de rol van de media hierin? Of, zoals de hoofdredactie van de Volkskrant afgelopen zater dag schreef, draait de campagne helemaal niet om de onderwerpen maar om de peilingen? Kortom, de Texelse bevindingen zullen geplaatst worden in de context van de huidige verkiezingscampagne. In twee golven is door Ester Floor en Hetty van Kempen van de Vrije Universiteit het stemgedrag op Texel tijdens de gemeenteraads verkiezingen gemeten. Het resultaat van de telefonische enquête is vóór de verkiezingen gepresenteerd. Het resultaat van de schriftelijke ver- volg-enquête over veranderingen in het stemgedrag door de berichtge ving in de media passeert vrijdag de revue. Daarnaast hebben studenten de politieke benchten uit de Texelse Courant en de Kabelkrant geana lyseerd die zijn verschenen in de maanden voor de gemeenteraads verkiezingen. Momenteel maken Ruigrok en Van Atteveldt deel uit van een groep wetenschappers van de Vrije Uni versiteit en de Universiteit van Amsterdam die de campagne voor de Tweede-Kamerverkiezingen van 22 november 2006 analyseren. In dit onderzoek wordt de nieuwsanalyse vergeleken met ontwikkelingen in publieke opinie. Op die manier ont staat inzicht in de werking en effec ten van het nieuws op stemvoor- keur en op oordelen van het publiek over politiek en politici. Resultaten van dit onderzoek worden wekelijks gepubliceerd in NRC Handelsblad en op www.kies2006.nl. Verzamelaars van prentbriefkaarten houden donderdag ruilbeurs in Tus- se de Banke op de Groeneplaats. Ook wisselen zij bijzonderheden uit over hun hobby. De ruilbeurs begint om 20.00 uur. Op de beurs is ook bijgaande foto te zien, waarop de heren Oosterhof en Van Bennekom riet maaien bij een vlasakker in Eierland. ï'M't -.-ur*. Eindeloze vlucht, over vloeibare bergen, dolende albatros, onder Zuiderkruis, Oh, zeemansziel... Ha een soms moeilijk, maar altijd rijk en avon- 'jurtijk leven is rustig overleden mijn lieve man en vader Dirk Vermeulen t Oudeschild, 1954 13-11-2006 Oudeschild: Diana Vermeulen-Kardijk V' Dylan, Ginger, Boy Breda: Angelique en Roelof rampstraat 8, 792 BK Oudeschild. 9A is overgebracht naar „Uitvaartcentrum «xel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. tegenheid tot condoleren donderdag 16 no- 'êmber van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaart- fcitrum en na de crematieplechtigheid in de raffiekamer van het crematorium. 9e crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 18 november om 12.15 uur in cre matorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 SSchagen. Je allermooiste reis is eindelijk begonnen. Zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen, kunnen deze advertentie als zodanig beschouwen. Goede reis grote vriend! rach nog onverwacht is overleden onze zwager en oom Dirk Vermeulen "ij wensen Diana en Angelique veel sterkte toe. Groningen: Gerda, In herinnering Jacqueline en Casimir Nicky, Damans, Eros Mariëlle Melissa Harroid en Joan Randy en Sandra Deventer: Bert en Lisette Martine en José Emmen: Paul en Corrie Anouk, Kirsten, Thijs Hennner mij, maar met in sombere dagen, ff als wolkenluchten licht verjagen. A jHennner mij in de stralende zon, hoe ik was toen ik alles nog kon. Bedroefd geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Cornelia Bakker-Slot <r Eierland, 20 september 1921 t Den Hoorn, 12 november 2006 Den Hoorn: Den Hoorn: Den Burg: Winterthur (Zw.): Den Burg: Lyon (Fr.): Den Hoorn: De Cocksdorp: Den Helder: Den Burg: Den Hoorn: J.A. Bakker Annelies en Gerard Kuip Nick en Bertha Bakker Thea en Siegfried Neumayer José en Wim van der Gracht Irene en Michel Pellat-Finet Marcel en Titia Bakker Regien en Siep de Boer Margo en Rob Witte Cecile en Bert de Boer Beatrice t en Hans Hoogenbosch Klein- en achterkleinkinderen Diek 3 1797 AA Den Hoorn Mama is thuis. Dinsdag 14 november zal om 19.00 uur de avond wake plaatsvinden in de R.K. kerk. Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend is er gelegenheid tot condoleren. Woensdag 15 november wordt om 10.30 uur de viering bij haar uitvaart gehouden in bovenge noemde kerk, waarna de begrafenis plaatsvindt op de R.K. Begraafplaats aan de Keesomlaan. OMA BAKKER Lieve Oma, fijn dat u er was, rust zacht. Alfons en Petra, Johan, Rianne. Rudolf en Wieneke, Lotje, Timo. Stefan Floortje en Marcel, lete, Evie. Marije en Jesse. Fedde Jochen en Tanja, Simon Olivia, Nils, Carmen en Carsten Arthur, Eduard Laurent en Noémie, Romain en Audrey Joost, Guus, Sjoerd Monique en Eelco, Vincent Denise en Martin, Matthew, Ryan, Nicole en Mathieu Martine en Kaj, Roel Dorus, David, Elenie Wij moesten afscheid nemen van onze lieve schoonzus Corry Wij wensen Han, kinderen en kleinkinderen alle sterkte toe bij dit grote verlies. Corry Bakker-Slot heeft ruim 63 jaar op Diek gewoond, en nu moeten we afscheid nemen van deze lieve vrouw. Johan en kinderen, heel veel sterkte. De bewoners van Diek Niet klagen, maar dragen. Diepbedroefd om wat hij achterlaat, maar dank baar voor de liefde, steun en zorg waarmee hij ons heeft omringd is van ons heengegaan onze lieve vader en stoere opa Anne de Vries sinds 1992 weduwnaar van Japke de Vries-Lourens A 8-12-1920 t 12-11-2006 Harm de Vries Lieuwe de Vries Gré en Theo Bakker-de Vries Baukje en John Koenen-de Vries en kleinkinderen Buytengors 93 1791 WN Den Burg Vader is thuis, alwaar geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren woensdag 15 november van 19.30 tot 20.30 uur en na de begrafenis in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhard laan 147 te Den Burg. Een kort samenzijn zal worden gehouden don derdag 16 november om 13.30 uur in het uit vaartcentrum. Aansluitend zullen wij vader naar zijn laatste rustplaats begeleiden bij moeder op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Het is goed zo. Correspondentieadres: J.C. Koenen, Boogerd 26.1791 GX Den Burg Zij die geen kennisgeving hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Opa Op de zondagen kwam je altijd bij ons. En toen op een zondag verliet je ons... Kevin - Virginia Nino GOUDEN PAAI Woensdag 15 november zijn Piet Verberne en Aat Verberne-Hopman 50 jaar getrouwd! Wij willen hen hierbij van harte feliciteren! Bertus, Sijke, Guy, Tony, Hannie, Richard, Marian, Tjerk, A nneke, Jan,Andijke, Jaap, Gerda, Jan Willem, Nico, Toon, Marry en Carla Roelie Holtewes 80 jaar Om dit te vieren wordt u uitgenodigd op woensdag 22 november a.s. vanaf 19.00 tot 21.00 uur in Café Restaurant "De Slufter" te Cocksdorp. Erg gelukkig zijn wij met de geboorte van onze mooie dochter Cato Mees Amsterdam, 11 november 2006 Dochter van Neis Bol en IJsbrand Kikkert Zus van Jet A. Cuypstraat 23 huis 1072 CK Amsterdam INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Strijkkwartet in Waalder koffieconcert, a.s. zon dag. Woonruimte te huur gevr. voor onze medewerkers op Texel. Bijv. zomerhuisje of appartement voor lan gere periode/jaar rond. AB Noord-Holland, 0222 319621. Rijk Rupert Zoon van Fenneke Roeper en Martijn Pool en broertje van Meys. 7 november 2006 Van Ostadestraat 146 b' 1072 TE Amsterdam 020-6769615 Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe Kieke Schilderweg 253. Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264 Fjallraven Mooie collec tie functionele, slijtvaste broeken Ook gevoerde modellen. Mt 46 - 58. Mantje Lifestyle Stores. Tegelhuis Oosterend. De grootste tegelshowroom van Texel! Geopend: ma. t/m vr. 13.30 - 17.30 uur en zaterdag: 10.00 -13.30 Storm, wind, regen: een (kleurig) kapsel van Qnipp Kapsalon kan overal te gen! Waalderstr. 15. tel. 312227, met en zonder afspraak! Not the Same, damesmo de met iets extra's! Mantje Lifestyle Stores Texelse kaas van We- zenspyk. Misschien heeft de man met rood jack de adver tentie over het hoofd ge zien, maar wil hij de Xiron mp 3-speler die hij 6/11 voor de deur van Hoef slag 24 heeft gevonden op dit adres terugbrengen of even bellen! Melle van Wijk, tel. 322225. Vanaf 1991 zijn wij al ver kooppunt voor uw borst- protheses. Voor info: Nora. 315 206 of www. bodycaretexel.nl NovemberClarins-maand. Bij aankoop €50,- Clarins een luxe verzorgingsset cadeau. Drogisterij/Par fumerie Mets. Gebruik uw energiebon bij TCA voor een nieuwe pc, laptop, tft of standby killer, Maricoweg 37 A Komt het nog goed met de mantel van Sinterklaas? Zaterdagmiddag van 3 tot 5 in Het Open Boek. De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels. Tel. 321815/321266. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. A.s. zondag Waalder koffieconcert, aanvang 16.00 uur. Crocs regenlaarzen voor kids en dames bij Mantje Lifestyle Stores. Energiebon Zeilmakerij Texel. Voorthermokleding. fleece, truien of HH fleece stoffen. Heemskerckstr 20, O'schild. Ma. geslo ten. Groot in het klein! In de Waalderstraat moet je zijn. Voor reparatie van audio, video, witgoed bel Stiehl - 311 777 Auto Service Centrum Maricoweg 3, tel. 315588 Wij zijn gisteren getrouwd! Patrik en Petra Budding- Dijker Ice Peak winterwandel- broek Mt 36 - 58. Mantje Lifestyle Stores Zwarte Markt deurprij- zen zijn gevallen op de volgende nummers 233. 450. 327, 494, 927 een FM walkradio. Nummer 422 de hoofdprijs een dvd-speler De gewonnen prijzen zijn donderdagavond a.s vanaf 19.00 uur af te halen bij de manege. Volgend jaar op 11 november is weer een Zwarte Markt gepland. Eenieder bedankt voor zijn/haar inzet, namens de marktmeesters. Ans en Alex Stichting SOMT. Kinderriemen elastisch, canvas en leer. div kleu ren en prints bij Mantje Lifestyle Stores. Instituut voor huidver betering; schoonheids salon Martine en Irene, tel 322667/320265, Den Burg Mantje Lifestyle Stores heeft een gevarieerde col lectie kettingen, armban den en riemen. Audio Video Witgoed - voor een goede deal - Stiehl - Laagwaalderweg 39. Nieuw TFT-scherm nodig, gebruik uw energiebon en koop hem bij TCA, Marico weg 37A. T.k prachtige brommer. Tomos Revival, 2500 km. i.z.g.st., vaste prijs €750,- Tel. 320792. Hoge en lage werkschoe nen van Bata bij Mantje Lifestyle Stores. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog. (0222) 317333 Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem Voordeelland Ou deschild. 322398 Voor permanent, make up, wenkbrauwen, eyeliner. Iipcontour, 315 206 www. bodycaretexel.nl De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394, Uw feestje wordt een succes bij Restaurant Bos en Duin, tel 315541. www.voordeelland.nl Bruingoed en witgoed. Falke. Sterk in sokken voor alle activiteiten. Mantje Lifestyle Stores.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3