.1 Loodgieter Dick Witte altijd goed geluimd s 'Maak een gekkigheidje en ze doen alles voor je' TEXELSE 2 COURANT l j (jeslaagd Kruistocht in spijkerbroek Film Wat ik Dag varen met loodsbotter DONDERDAG 16 NOVEMBER 2006 'Als we er met z'n allen niet meer uitkomen, dan roepen we ome Dick er bij.' Een gevleugelde uitspraak bij de firma Oele, het bedrijf waar loodgieter Dick Witte precies veertig jaar in dienst is. Humor is het wapen van deze Oudeschilder, die even kleurrijk als bescheiden is. Om achter zijn kwaliteiten te komen, moesten we bij zijn collega's te rade. 'Dick is correct, duidelijk, collegiaal, zeer bekwaam, positief en een voorbeeld voor iedereen', vertelt Menno Schuijl. 'De tijd lijkt omgevlogen, maar ik begin aan veel dingen wel te mer ken dat ik al lang meedraai. Zo heb ik bijvoorbeeld nog geholpen bij de bouw van Sint Jan aan de Beatnx- laan; Het is alweer gesloopt en een paar jaar geleden is er een nieuw complex gebouwd. Ik kom het ook steeds vaker tegen dat ik badka mers moet vernieuwen die ik des tijds zelf heb gemaakt. Als ik dan dingen moet loshalen die ik destijds zó akelig vast heb gedraaid, dat ik denk: was ik toen maar iets minder serieus te werk gegaan. Maar het is in ieder geval nooit losgegaan Na de ambachtsschool belandde Witte op zijn zestiende bij Jan Oele van het gelijknamige loodgieters- bedrijf aan de Hogerstraat. 'Ik had voor timmerman geleerd, maar het loodgietersvak trok me meer. Er was volop werk. Bij Oele instal leerde ik gas- en elektrische leidin gen, sanitair en dat soort werk. We werkten nog met loden afvoeren. Het was' allemaal veel fysieker dan nu. Muurfrezen waren er nog amper, de sleuf moest je in de muur bikken. Voor het lichaam hakte het er flink in en dat kan ik aan mijn schouders en knieën goed merken. Mijn collega's houden mij nu scherp, in het oog. Als het mij te zwaar is. dan moet ik hulp inroepen.' Meegegroeid 'Verschil met nu is dat er toen meer tijd was. Ik heb een hele poos mee gelopen met Theo Witte. Van hem heb ik veel opgestoken. Want in dit vak kun je niet alles op school leren en doe je veel kennis in de praktijk op. Maar tegenwoordig is tijd geld. Voor die jonge knapen is dat best lastig. Want tijd om ken- Dick Witte: 'Humor tijdens het werk is heel belangrijk. Op de bouwplaats probeer ik altijd de stemming erin te houden.' nis over te brengen is er bijna niet meer. In veertig jaar is de techniek behoorlijk veranderd. Ik ben daar in meegegroeid. Een gewone gei ser kom je amper meer tegen, wel boilers en allerlei andere nieuwe technieken. Het legionella-verhaal is er bij gekomen. Of je het er nu mee eens bent of niet, er moet wel iets aan gebeuren. Nieuwe ontwikkelin gen vind ik leuk. Het enige waar ik nog wei eens moeite mee heb, is computertechniek. Dan moet ik nog wel eens de hulp van een jongere collega inroepen. En wat ik jammer vind is dat veel nieuwe dingen weer snel uit de handel gaan. Dan belt een klant met een kapotte kraan en dan blijkt een onderdeel voor dat model al niet meer te krijgen. Dat is vervelend.' Bij Oele voelt hij zich als een vis in het water. 'Het werk was leuk en ik heb altijd zelfstandig gewerkt. Eind jaren tachtig kreeg ik de kans om het bedrijf over te nemen. Ik heb het overwogen, maar het niet gedaan. Ik denk dat mijn karakter te zacht aardig is, terwijl je soms spijkerhard moet zijn. Dan bedoel ik zakelijk. Dat zit niet in mij. Ik heb meege maakt dat klanten waarvoor ik echt mijn best had gedaan, achter mijn rug mijn werk afkraakten, om te pro beren er financieel voordeel uit te slepen. Je moet tegenwoordig alles op papier zetten, terwijl dat op een eiland als Texel eigenlijk niet nodig zou moeten zijn. Maar zo werkt het in de praktijk dus niet.' Humor Omdat iemand Oele moest leiden', wierp hij een balletje op bij Piet Schuijl van IBS. 'Hij zat toen alleen in het elektra, maar wilde Oele er wel bij. Maar alleen als jij meegaat, Dick. Zo is het gegaan en ik heb er geen moment spijt van gehad. Ik werk voor een ander alsof ik het voor mezelf doe. Het moet goed.' Binnen IBS/Oele/Schuijl staat Witte bekend als oude rot in het vak, die altijd positief is en goed geluimd. 'Je kunt wel met een sacherijnig gezicht bij de klant binnen stappen, maar dat werk niet. Want een verbouwing geeft vaak al stress genoeg. Het kan tijdens een klus nog zo tegenzitten, als een klant informeert of het gaat, dan zeg ik altijd: Komt voor elkaar. Want dat gebeurt ook altijd. Humor tijdens het werk is heel belangrijk. Op de bouwplaats probeer ik altijd de stemming erin te houden. Bij de bouw van Hotel Greenside stonden twee schaftketen. Op het laatst zat iedereen bij ons in de keet, omdat het er zo gezellig was. Met werklui van de overkant moet het wel klik ken. Als het slecht uitpakt, dan kan dat op het werk heel lastig zijn. Daarom benader ik ze vaak met humor. Maak een gekkigheidje en ze doen alles voor je. Mijn collega's moeten het wel eens ontgelden. Een tijdje geleden zaten we op een klus waarbij Guido (Schuijl, red.) zijn collega die in de kruipruimte zat, iets toeschreeuwde. Steeds als hij dat deed, zette ik voor de gein de beitel aan, zodat de man onder de grond er niets van verstond. Totdat ze het door hadden. Dat heb ik nog jaren moeten horen. Klanten moetje wel eens subtiel benaderen. Bijvoor beeld als het koffietijd is. Ook wij houden van een bakkie en ik rij er liever niet voor naar de werkplaats. Maar soms denken ze er niet aan. Dan vraag ik vlak voor koffietijd of ze nog water nodig hebben, omdat ik anders de leiding afkoppel. Dat werkt meestal wel.' Uitdaging Het steekt hem dat met name jeug digen met weinig respect voor het loodgietersvak een andere richting kiezen. 'Alsof wij met onze poten in de stront staan. Maar het is juist een hartstikke leuk beroep met veel uitdaging. Je moet constant je kop- pie gebruiken. Als je even niet oplet, dan gaat het fout. Tekenaars kun nen het nog zo mooi op papier zet ten, in de praktijk wil het wel eens anders uitpakken. En dan is het aan ons om een oplossing te bedenken. Dat maakt het werk wel leuk.' Gerard Timmerman Kunstbende In P3 in Purmerend wordt zondag 29 april de provinciale voorronde van Kunstbende Noord-Holland 2007 gehouden. De Kunstbende is een wedstrijd voor creatieve jonge ren die op een professioneel podi um willen staan. Inschrijven kan met dans, muziek, film, web- en/of gamedesign, taal, theater, expositie of de discipline 'alles mag'. Deelne mers, die tussen de 13 en 18 jaar oud moeten zijn, maken kans op een plaats in de landelijke finale en professionele coaching. Het thema van dit jaar is 'liefde'. In de aanloop naar de provinciale voorronde bezoekt de Kunstbende scholen met workshops en presen taties. Hierin wordt samengewerkt met NKT Theaterschool, Danshuis Haarlem, T-riffic, Semenete da Sen- zala en Digital Playground. Scholen kunnen een bezoek aanvragen. Meer informatie is te vinden op website www.kunstbende.nl en op te vragen via tel. 072-5127586. Vogelexcursie Om ook niet-leden de kans te geven kennis te maken met de sport, houdt Badmintonclub Texel maandag 20 en 27 november een inloopavond. Een professionele trainer brengt belangstellenden de beginselen bij. Ook gevorderden zijn welkom. Bad mintonclub Texel heeft een speciale veteranenafdeling. De inloopavon den duren van 19.00 tot 20.30 uur. In Cinema Texel gaat deze week Kruistocht in spijkerbroek in pre mière. Het is een verfilming van het beroemde kinderboek van Thea Beekman. Hoofdpersoon is de 15-jarige Dolf, die een proto type van een tijdmachine gebruikt en tegen zijn wil in de Middeleeu wen belandt. Hij sluit zich aan bij de kinderkruistocht, achtduizend kinderen die op weg zijn naar Jeruzalem om de heilige stad te bevrijden van de Arabieren. Dolf helpt de kinderen de verschrikke lijke bergen te trotseren, infectie ziekten te overwinnen en rovende ridders te bevechten. Maar lang zaam begint hij zich te realiseren dat het echte gevaar niet schuilt achter de volgende bergtop, maar dat het gevaar in de kruistocht zelf zit. Zou het kunnen dat de leider van de kruistocht, vader Anselmus, hem als pion gebruikt bij de uitvoering van zijn ver schrikkelijke plannen? Nieuw in de bioscoop in Den Burg is ook De Mierenmepper. In deze avontuurlijke animatiefilm laat Lucas Nickle met zijn water pistool een mierenhoop onder lopen, waarna hij op magische wijze krimpt tot het formaat van een insect. Wanneer hij zo groot is als de mieren, wordt hij ver oordeeld tot zware arbeid in het gangenstelsel dat hij zojuist heeft vernietigd. In de serie De Volkskrant-filmavon den draait Tapas, over het leven in een wijk van een grote Spaanse stad. Buurtgenoten treffen elkaar in het café. de supermarkt of bij elkaar in bed. Allemaal hebben ze hun eigen besognes. Mari ano en Conchi, twee bejaarden, kampen met de angst om ziek te worden of alleen achter te blij- ven. Raquel heeft via internet een virtuele relatie met een Argentijn, om zo de leegte in haar leven te vullen. Jongeren César en Opo werken in de supermarkt en dro men van vakantie en oudere vrou wen. Bareigenaar Lolo neemt een nieuwe kok aan, die direct leven in de brouwer brengt. De meeste andere films zijn geprolongeerd. Wild Romance is een speelfilm over de muziek en het leven van Herman Brood, één van de meest spraakmakende Nederlandse popidolen. The Devil wears Prada gaat over Andrea, die van een klein dorpje naar het grote New York verhuist om bij een toonaangevend modeblad te werken Ze wordt er de assisten te van hoofdredactrice Miranda Priestley, een rol van Meryl Streep. Ook de oorlogsfilm Zwartboek is wegens aanhoudend succes nog een week te zien. Kinderen kunnen zich vermaken met de Nederlands gesproken animatiefilms Baas in eigen bos en Afblijven. Iedere maandag kunnen de liefhebbers in Cinema Texel terecht voor een sneak preview, een voorproefje van een film die officieel nog niet uit is. Dinsdag 21 november is Cinema Texel gesloten in verband met de opening van CineMagnus in Schagen, waarvan Frits Nieu- wenhuizen eveneens eigenaar is. In bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim draaien zondag de kinderfilm Piet Piraat en het Vliegende Schip en het drama World Trade Center, over de aanslagen in New York op 11 september 2001 Anneke Studulski uit Den Burg is in Tokyo bevorderd van Asso ciate Master tot Junior Master in de bloemschikkunst ikebana. Dat gebeurde na afloop van een drie daagse materclass, gehouden na een conventie van Ikebana Inter national. Het bijbehorende cer tificaat werd op een feestelijke slotbijeenkomst uitgereikt door Aki- hiro Kasuya, directeur van de Ichiyo School. Surprises in bibliotheek Surprises in de bibliotheek, waar van af maandag 20 november spannende pakjes klaar liggen. Leden kunnen er één lenen zonder dat ze weten welk boek erin zit. Medewerkers hebben boeken van 'alle genres' ingepakt, met de bedoeling dat lezers zich kunnen laten verbazen en misschien geïnspireerd raken om meer boeken te lezen van schrijvers die ze anders niet lezen. Of misschien komen ze er wel achter dat ze een thriller toch leu ker vinden dan ze dachten. Er liggen pakjes voor volwassenen en kinde ren, onderverdeeld in jeugd vanaf 9 en vanaf 12 jaar. Bij de boeksurprise zit een evaluatieformulier met enkele korte vragen over het boek en de actie. Voor wie de antwoorden inle vert, is er een cadeautje (zo lang de voorraad strekt). Chinese wetenschap Vrouwen van Nu De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de Vrouwen van Nu verdiept zich woensdag 22 november in feng shui, een duizenden jaren oude Chi nese wetenschap, letterlijk te ver talen als 'wind en water'. Mevrouw Walstra vertelt in een lezing dat de Chinezen hun omgeving lang heb ben geobserveerd en op basis van intuïtie en gezond verstand hebben geconstateerd dat sommige plaat sen beter om te wonen zijn dan andere. Eeuwenlang hebben ze de geomantie gebruikt om de kwaliteit van hun leven te verbeteren. Tegen woordig wordt feng shui' gebruikt als verfijnde kunst om geluk en welzijn te bevorderen in huizen en kantoren. Doel is èen complete har monie met de natuur te verkrijgen. De bijeenkomst wordt gehouden in het Eierlandsche Huis en begint om 20.00 uur. zeggen wou.. BuiVQ VOTartoOTklijkhnJ ,an Patricia Keijser-Knol uit Den Burg heeft de begrotingspuzzel van de gemeente gewonnen. Zij mag met maximaal twintig mensen een dag met de loodsbotter Texelstroom uit varen. De tweede prijs, een diner bon van honderd euro, was voor Anneke Burgman uit De Koog. Jaap van den Berg uit Oudeschild werd derde en kreeg een zak bloembollen en een memobord van de Bolder. Wethouder Peter Bakker reikte de prijzen uit. De gemeente gaf ook jaarabonne menten voor zwembad Molenkoog, boeken en bioscoopbonnen weg. Er deden in totaal 225 mensen aan de puzzel mee. De uitslag staat op www.texel.nl. (Foto Jeroen ven Haltum) Stoofpot bij SWOT Het SWOT-diner wordt deze maand gehouden op 22 november. Op het menu staat een stoofpot met rund vlees, aardappelpuree, doperwten en een nagerecht. Het diner wordt gehouden in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 18.00 uur. Deelname kost €7,50, aanmelden kan zij de SWOT, tel. 312696. ANBO-viering in De Bolder Deelnemers aan de kerstviering van de ANBO op zaterdag 16 december in de kantine van De Bolder kunnen hiervoor op vrijdag 24 november tussen 14.00 en 16.00 uur in De Buureton aan de Beatrixlaan een kaartje kopen. Deelname kost €4,-. Agenda E Vrijdag 17 november: Om 20.30 uur begint in OSG De Hoge- berg een avond waarin de vraag centraal staat in hoeverre de media invloed heb ben op het stemgedrag van de kiezer. Het onderzoek baseert zich onder meer op analyses van de Texelse Courant tij dens de gemeenteraadsverkiezingen. In de Lubertischool wordt van 17.00 uur tot 20.00 uur een fancy-fair gehouden. Met een rad van fortuin, rommel- en boekenmarkt, restaurant en spelletjes. De opbrengst wordt besteed aan de inrichting na de verbouw van de school. In de Muziek- en Dansschool in Den Burg gaat vanavond een driedaags Vlaams festival van start. Wielerverenging Texel komt in de kan tine van Texel'94 bijeen voor de najaars vergadering. Aanvang 20.00 uur. Om 20.00 uur begint in De Wielewaal in De Waal de première van volkstoneel stuk 'De Jantjes' door 't Amateurtje. Vanwege het 50-jarige jubileum van de toneelvereniging betreft het tevens een gala-avond, waarop ook oud-leden en sponsoren welkom zijn. De voorstelling is uitverkocht. In theater Klif 12 in Den Hoorn brengt cabaretduo Luider en Van Donselaar het programma 'Intens'. Aanvang 20.30 uur, toegang €14,-. Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. Cinema Texel in Den Burg vertoont Kruistocht in Spijkerbroek (aanvang 18.45 uur), Wild Romance (19 15 uur), Zwartboek (21.30 uur) en The Devil wears Prada (21.45 uur). Zaterdag 18 november. Sinterklaas komt even na het middag uur aan in de haven van Oudeschild en begint daarna een tocht die hem langs bijna alle dorpen van het eiland voert. Een volledig overzicht staat in de krant van dinsdag 14 november. Vier vissers- en shantykoren geven van af 15.00 optredens bij Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg. Een van de vier is het Oudeschilder Visserskoor, de andere koren komen uit Harderwijk, Hoorn en Heerenveen. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 19.30 uur een concert van het Texels Christelijk Mannenkoor en het Holtens Mannenkoor. De toegang is gratis, na afloop wordt een bijdrage gevraagd in de kosten. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur een competi tieavond van Model Racing Texel. Om 20.00 uur begint in De Wielewaal in De Waal een opvoering van volkstoneel stuk 'De Jantjes' door 't Amateurtje. De voorstelling is uitverkocht. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken tekenfilms Mie renmepper (aanvang 14.00 uur) en Baas in Eigen Bos (14.15 uur). Verder Kruis- Hoogwater te Oudeschild Vr. 17 05.05 en 18.04 u. Za. 18 06.10 en 18.45 u. Zo. 19 06.45 en 19.34 u. Ma. 20 07.34 en 20.20 u. Di. 21 08.25 en 21.06 u. Wo. 22 08.54 en 21.30 u. Do. 23 09.35 en 22.00 u. Vr. 24 09.57 en 22.20 u. tocht in Spijkerbroek (16.00 en 18.45 uur), Afblijven (16.15 uur). Wild Romance (19.15 uur). Zwartboek (21.30 uur) en The Devil wears Prada (21.45 uur) Zondag 19 november. Vogelwerkgroep Texel en het IVN ver zorgen een gezamenlijke vogelexcursie langs de waddendijk. Vertrekpunt om 10.00 uur is de noordzijde van de haven van Oudeschild. De excursie duurt onge veer twee uur. Afhankelijk van het weer gaan de deelnemers per fiets of auto. Opgave via tel. 314259 of 318881 Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door de Slufter Deel name kost €6,-, opgave bij Ecomare, tel. 317741. In de kerk van De Waal begint om 12.00 uur een koffieconcert met onder meer panfluit. In strandpaviljoen Paal 3 speelt de Texelse groep Wat zou 't. Deze vier mansformatie speelt covers van Neder landse bands als Blof en De Dijk. Het optreden begint om 15.00 uur, de toe gang is gratis. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken tekenfilms Mie renmepper (aanvang 14.00 uur) en Baas in Eigen Bos (14.15 uur). Verder Kruis tocht in Spijkerbroek (16.00 en 1845 uur), Afblijven (16.15 uur), Wild Romance (19.15 uur). Zwartboek (21.30 uur) en The Devil wears Prada (21.45 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont Piet Piraat en het Vliegende Schip (aanvang 15.00 uur) en World Trade Center (20.00 uur). Maandag 20 november Op het terrein van Axel Lap aan de Wit- teweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden De opbrengst is bestemd voor het res tauratiefonds van het Hoornder kerkje Drie specialisten uit het Gemini Zieken huis - een oogarts, een gipsverband- meester en een dermatoloog - spreken in De Lindeboom in Den Burg over hun vakgebied. De bijeenkomst duurt van 19.00 tot 20.30 uur, de toegang is gratis. Badmintonclub Texel houdt in sporthal Ons Genoegen een inloopavond voor niet-leden. Deze duurt van 19.00 tot 20.30 uur. In het gemeentehuls komt om 20.00 uur de raadscommissie Grondgebied bijeen voor een openbare vergadering. De bijeenkomst begint met een hoorzit ting over het concept-bestemmingsplan De Waal. Cinema Texel in Den Burg vertoont Kruistocht in Spijkerbroek (aanvang 18.45 uur), The Devil wears Prada (19.15 uur), een sneak preview (21.15 uur) en Wild Romance (21.30 uur). Dinsdag 21 november: In de doopsgezinde kerk aan de Koger- straat in Den Burg spreekt dominee Keesfrank Klaassen over de Moravische broeders. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €2,50. In het gemeentehuis begint om 20,00 uur een openbare vergadering van de raads commissie Werkwijze Raad. Aansluitend vergadert de commissie Welzijn. Cinema Texel is in verband met de opening van CineMagnus in Schagen teso Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 19 novem- berop om 08.09 uur en gaat onder om 16.42 uur; maandag 20 november nieuwe maan, woensdag 22 november springtij. TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wacht tijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl Bijbelstudie 'Bijbelstudie - U heeft gelijk, het is een boek', stond in de cartoon op de voorkant van de krant van 7 november. Inderdaad, de Bijbel is een boek. Het is hét boek, waarin ieder zijn leven vindt beschreven. Of je het leuk vindt of niet, er staat pre cies wie ik en wij allemaal zijn. Wat we van het leven terecht brengen, nou, is dat veel goeds? Gelukkig vind je in de Bijbel de Weg, wat God met je leven bedoeld heeft en wat Hij in en voor je wil scheppen. Het Leven met een hoofdletter. Ja, eeu wig leven. Daar wil Hij vandaag met jou/u mee beginnen. Lees de Bijbel en zeg tegen je schepper: 'Wat zegt U vandaag tegen mij?' Met het woord van God moet je niet spot ten. Hij neemt je op jouw woord. Paula Brouwer, Den Burg. VERVOLG VAN PAGINA 1 Wagemaker Daar worden ook de dieselmotoren voorzien van een elektrische inspui ting, die ervoor moet zorgen dat de uitstoot van rook wordt vermin derd en die naar verwachting een hoger rendement zal geven. In het dok worden ook wat schadeplekjes weggewerkt die zijn ontstaan bij de tewaterlating in Roemenië. De boot- dienst verwacht dat het schip half december de dienstregeling weer kan hervatten. Politiek bespreekt aandelen vliegveld De aandelenoverdracht van de NV Luchtvaartterrein staat donder dag 23 november op de agenda bij de commissie Middelen. De raad stemde er in 2002 al in toe om het aandelenpakket van de gemeente uit te breiden met €100.000,-. Maar doordat nog niet aan alle formaliteiten is voldaan, is de overdracht er tot dusver niet van gekomen. Omdat rijk en provincie niet langer aandeelhouder van het vliegveld willen zijn, is afgesproken dat de aandelen in handen komen van de gemeente (47,5 procent), de Kamer van Koophandel (5 procent) en de Stichting Vrienden van NV Lucht vaartterrein Texel (47,5 procent). Om dit mogelijk te maken moeten eerst de statuten van de NV wor den gewijzigd, omdat volgens de oude statuten alleen in Nederland gevestigde publiekrechtelijke licha men mogen participeren. De stich ting voldoet niet aan dit criterium Tweede voorwaarde is dat de raad instemt met de nieuwe verdeling van het aandelenkapitaal. Derde punt is dat de provincie er in moet toestemmen dat het gemeen telijk belang in het vliegveld wordt uitgebreid. Een schriftelijk verzoek hiertoe is inmiddels naar Haarlem opgestuurd. Workshop boetseren De Muziek- en Dansschool verzorgt zaterdag 25 november een work shop boetseren. Onder leiding van docente Louise van Kortenhoven worden de mogelijkheden van het werken met klei onderzocht en toe gepast. De deelnemers krijgen een abstracte opdracht, het beeld dat ze zich daarbij vormen, realiseren ze in klei. Door tips en techniek op te doen, krijgt hun fantasie de ruimte. Zo kan iets moois ontstaan door handen die het 'gewoon doen'. De workshop duurt van 10.30 tot 12.30 uur. Deelname, inclusief het materiaal, kost €15,-. Meer infor matie en opgave bij de Muziek- Collecte Alzheimer De collecte voor Alzheimer Neder land die vorige week werd gehou den heeft op het eiland €4.276,73 opgebracht. Dat is beduidend meer dan vorig jaar, toen €3.195.17 bijeen werd gehaald. Alzheimer Nederland richt zich op een betere kwaliteit van leven voor mensen met dementieen hun partners. Mensen die volgend jaar als collectant willen meehelpen, kunnen contact opnemen met Cor- rie Hauwert, tel. 020-4931519. en Dansschool, tel. 313493, e-mail I info@mdt-texel.nl of de website I www.mdt-texel.nl.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2