'Met oogkleppen opzitten kan ik niet' Vrijwilligster Jenneke Wassink schrijft voor Amnesty TEXELSE j COURANT F amilieberichten Jcr/x. VRIJDAG 17 NOVEMBER 2006 Oe woordenboeken Engels- Nederlands en Nederlands- Is staan paraat op de schrijf- van Jenneke Wassink (58). Hier schrijft ze brieven, mails en faxen voor Amnesty International, onder meer gericht aan gevange nisdirecteuren, dictators en pre sidenten. Ze is al 34 jaar actief en blijft actief. 'Het laat me niet los. Ik voel me erg maatschap- oelijk betrokken en kan niet met oogkleppen opzitten. Dat is mijn drive.' Het schrijven van brieven gaat me Seeds makkelijker af. Je komt in sen soort vakjargon en dat heb ik nmiddels onder de knie. Daarnaast shet de kunst om goede brieven te schrijven. Lange brieven worden niet gelezen, dus moet ik kort en bondig schrijven.' Nu stuurt Wassink maan delijks vijftien tot twintig engelse yieven naar haar adoptiegebied, enden in het Midden-Oosten, zoals rak en Iran. Wordt de brief na drie »eken niet beantwoord, dan volgt sen herinnering. En zo blijft Wassink doorgaan, ze blijft zoeken naar een ngang om contact te krijgen. Ske president krijgt veel mails en axen, maar hoe kom ik daar door- •sen? Het is belangrijk ervoor te zorgen dat de post echt wordt gele zen. Daarom schrijf ik vooral brie- ven, die komen tenminste aan. Op veel mailboxen zit inmiddels een automatische beantwoording van gestuurde e-mails.' Dat kan voor de mensen in kwestie handig zijn, want zo'n persoon wordt bedolven onder vragen van Amnesty. Dit komt door de hulp van medestanders die voor beeldbrieven sturen. 'We maken deze brieven en die bezorgen we bij ongeveer 150 mensen op Texel. Hun sturen de brieven zelf weg of Met deze verkoop hebben we veel mogelijkheden tot eigen initiatief. Zo maakt Thea Witte jam, Lucie Zijm schildert stenen en we hebben pesto en sapjes. Dat loopt allemaal goed.' Amnesty heeft zelf produc ten zoals t-shirts, maar Wassink vind die minder geslaagd voor de markten. 'Het zijn goede, verant woorde spullen, maar €20,- geven mensen op een markt niet zomaar uit. Een potje jam van een paar euro ondertekenen een petitie.' Het schrijven van brieven is Was- sinks meest tijdrovende bezigheid voor Amnesty. Het werven van fondsen en het werken aan naams bekendheid staat op een tweede plaats. Alles wordt gedaan door zes vrijwilligers. 'We hebben een kraam op de kerst- en rommelmarkten in Oosterend en verkochten eerder producten vanuit Tussen de Banke. kopen mensen een stuk sneller.' De keuze voor Amnesty Internatio nal komt voort uit Wassinks betrok kenheid bij mensenrechten. 'En het was haalbaar, ik kon alles 's'avonds thuis doen. Dit was prima te com bineren met de kinderen.' Daarbij komt dat haar parttime baan bij de Nieuwe Skuul bol staat van de soci ale contacten en dit een welkome afwisseling is. 'Ik doe dingen graag individueel. Een groepsmens ben ik niet echt.' Toch zijn de maandelijk se bijeenkomsten wel aan Wassink besteed: 'Het is weer wat anders dan een koffiepraatje, het gaat die per. Die tijd ervaar ik als heel waar devol.' Wasssink is geïnteresseerd in de wereldgeschiedenis en politieke ontwikkelingen. Amnesty kan hier een andere kijk op bieden. 'Oorlo gen maak je mee via de televisie en de krant. Maar ik krijg het ook via de andere kant mee.' Zo schnjft ze nu brieven over de gevolgen van de oorlog in Irak. Zowel Irakezen als Amerikanen vinden brieven van Wassinks hand bij de post. Want de oorlog in Irak schendt, volgens Amnesty, massaal de mensenrech ten. Na alle jaren is Wassink zó betrok ken bij Amnesty dat ze niet meer anders kan. En wat krijgt ze terug voor haar vrijwillige inspanningen? 'Als ik een brief terugkrijg, dan denk ik ik doe het niet voor niets. Het heeft allemaal wel zin. Het blijft me interesseren en het blijft doorgaan.' En dus blijft Wassink schrijven. Tekst en foto Imme Bakker Jenneke Wassink op de plek ia e maandelijks vijftien tot twintig bneven schrijft. Achter de tranen van verdriet schuilt de glimlach van herinnering. Als hij maar geen ongeluk krijgt... ...en dan gebeurt het toch in de nacht van 14 op 15 november in Den Helder. Wouter Zijm 23 jaar Sieme-Jan en Jannie Annemiek en Arnold Judith en Marie 15 november 2006 Pater Witteplein 36 1791 DR Den Burg Wouter is thuis op het Pater Witteplein, waar u afscheid van hem kunt nemen op zaterdag 18 november van 14.00 tot 17.00 Maandag 20 november komen we om 12.15 uur samen in crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop zien we u graag nog even in de koffiekamer. Wij zijn heel verdrietig en verslagen door het plot selinge overlijden van onze kleinzoon en neef Wouter Zijm Opa de Graaf Oma Wies en Aad Kooger Arco de Graaf en Chris de Craene Miquel, Ria, en Rune Leen-Jan en Rina v.d. Kwaak Linsey en Justin Plotseling is door een noodlottig ongeval uit ons midden weggerukt onze'neef Wij wensen Sieme- Jan en Jannie, Annemiek en Arnold, Judith en Marie veel sterkte met dit grote Arno en Ria Jerry en Sandra Bart, Robin, Anouk Yvo en Nancy Sabina en Eelco Kyomi, Milas Henny en Magreet Herko in gedachte lemelda en Ronald Ruben, Inge Marga en Dirk Richard en Sien, Mayla Miranda, Rens Peter en Netteke Chiel en Meinie Henk en Carolina Ka-Yim en Bas Omar Aisja Joyce Lida en Theo Joeri en Yvonne Maida en Rick Adrie en Nelie Jordie Marton Can somebody, anybody tell us why, You died, We die, See you at the crossroads.... Nick Mihai-Carola Lieve Wouter Ons weerzien was te kort. 'k 9a )e missen. Joyce Wij zijn diep geschokt door het plotseling over lijden van We leven mee met Annemiek - Arnold Sieme-Jan - Jannie Judith - Marie Medewerkers Klif 23 Met grote verslagenheid hebben wij vernomen dat op woensdag 15 november jl. bij een nood lottig ongeval is omgekomen onze oud-collega Wouter Zijm Mede namens de keukenbrigades wensen wij zijn familie en vrienden heel veel kracht en sterkte om dit onmetelijke verlies te dragen. Alle medewerkers ven het Park Hotel Amsterdam en het Golden Tulip Apollo Amsterdam Wij wensen de familie alle sterkte toe met het verlies van Wouter De collega's van: Pöal 9 Loodsmanswelvaren Culinaire verwennerij Bij Jef Het Kompas Diep geschokt, veel te jong! Nog vol in het leven, genietend en vol passie. Desondanks moeten wij afscheid nemen van Wouter Wij wensen Annemiek en Arnold Sieme-Jan en Jannie Judith en Marie Familie en vrienden de sterkte en kracht tot het verwerken van dit verlies. Rudolf en Marja, Twan, Dennis Giel, Ruben, Tommy Jan-Joop en Karin, Esther, Hessel Rick en Evelien, Mirte, Sjaak Ron en Fiona Onze vriend is heengegaan. Zijn herinnering blijft voortbestaan in de door hem zo geliefde golven van de zee. Joyce, Rob en Willeke Bij het concert des levens, krijgt niemand een program. Na zoveel fijne jaren in ons midden, hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve zorgza me moeder en oma Neeltje Koorn- Kramer Nely weduwe van Piet Koorn Texel, 11 november 1921 t Den Helder, 14 november 2006 In onze gedachten zal ze voor altijd met ons verbonden blijven Tiny en Jaap Petra en Rob, Pascal, Sander Klaas Pieter en Annemarie, Imme, Jacob Marco en Thea Nel en Frans Janet en Fred, Anastasia, Quintus Ymco en Manjke Albert en Erna De Zes 31, 1791 WE Den Burg Moeder is thuis. Zaterdag 18 november is er van 10.45 tot 11.25 uur gelegenheid tot condoleren in de Doopsgezin de kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg. Aansluitend zal om 11.30 uur de afscheidsdienst plaatsvinden, waarna de crematieplechtigheid zal worden ge houden om 14.00 uur in Crematorium Schager kogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid om met de familie samen te zijn in de koffieka mer. Correspondentie-adres: Tiny Zuidewind-Koorn, Schilderweg 239,1792 C.J. Oudeschild. Liever geen bezoek aan huis. IN MEMORIAM Tiny (Mam) Eén jaar voorbij. We missen je nog elke dag. Henk Yvonne-Marcel Rianne. Jeffrey en Arjen Danielle-Dimitri Sharona, Imara Irene-Rick Nikita-Markjan Cteboren JerreJtutM-/{niAthtit Wxnsdag 8 november 2006 Hij weegt IS75gram En is 44 cm lang Super trotse ouders zijn. Silvan Hoep en Veronique van Nuland Comnundeurumgel 14 1792 AT Oudeschild TeL 0222 313589 Voorlopig verblijftJerre in het ziekenhuis en zijn paps en mams met veel thuis. Holtens en Texels Man nenkoor zaterdag 18nov. Maartenskerk Oosterend, 19.30 uur zie ook www. mannen koor.jantexel. nl. Denkt u aan dejaarverga dering van de OSG9 Op amscag 21 november met een lezing over pesten van Bob v.d. Meer. aanvang 20.00 uur. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 4 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. 6 december is er een Hef truckcursus. De cursus voor het Heftruckcerti- ficaat duurt 1 dag. Voor een verlenging van certificaat duurt de cur sus een halve dag. Voor info en opgave- Agrifii Jan Keescm. 363 363 of fax 363 350. Ayurvedische massage/ behandeling van o a. rug- schouder- en nekklach- ten. Gedipi. therapeute Klazma v.d. Knaap. tel. 06 54202323. De Goede Doelen Sint. Tel 315058. wwwgoede- doelensmt.lk 20% vakantiekorting van 18/11 t/m 25/11 op ons hele assortiment. Kring loop Effe Kieke, Schil derweg 253, Oudeschild. Tel. 06-53898264. Geef dieren een stem. Kies partij v.d. dieren! Ver- kiezmgspr 310690. CarCo Damesmode uit verkoop! Kortingen t/m 40%. Bmnenburg 6. De mantel van Sinter klaas prentenboek met hoorspel, bekroond met pluim van de maand. Ka rin en Joiet signeren za terdagmiddag tussen 3 en 5 in Het Open Boek (313657). Voor bijna alles waar een snoer aanzit - www.Elek- troVakman.com Hairstyling Talou werkt op afspraak, di t/m zat. Tel. 320473 Nu 20% korting op alle jassen, men and woman. Bij Tomahawk! Voor reparatie van au dio. vioeo en witgoed, bel Stiehl -311 777. Reactie op Eilandpuzze! knap Texelgevoel ver woord Soezie bakles op 23 nov., 19.00 uur bij de Weikoop! Opgave gewenst! Kosten €5.- of kmpkaart voor 5 keer voor €15,-. De Kerstmenu's van De Lindeboom en Drank Spijsiokaat het Schouten- huys zijn bekend. Reser veer tijdig om teleurstel ling te voorkomen, w- lindeboomtexel.nl. 0222-312041. Workshop Adventschik- king do 23 nov.. 19.45 u.. Den Burg. Voor info en oogave. Joianda. tel. 06 21842638. E-mail: detuunderie@texel.com; www detuunderie.texel com Energiebon Zeilmake rij Texel. Voor thermokle- dmg, fleece, truien of HH fleece sloffen. Heems- kerekstr. 20, O'schild. Ma. gesloten. Nu al aanwezig: kerst takken voor uw advents krans. Tuincentrum v.d. Werve. Vanavond nog doen. dan kan ie morgen in de schoen: even naar Qnipp Kapsalon voor zo'n leuke kappers-bon: Kom -met ot zonder afspraak- naar Waalderstraat 15 of bel 312227. Energiebon Zeilmake rij Texel. Voor thermokle- dmg, fleece, truien of HH fleece sloffen. Heems- kerekstr. 20, O'schild Ma. gesloten. Herfstweer, tijd voor le deren kleding! Mantje Lifestyle Stores heeft een pracht ige collectie dames- en herenjassen, lederen broeken en rokken. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining. Nikadel 60, De Koog. tel. (0222} 317333. Diverse maten kinderri|wielen. Lexet glas in lood en Tiffany workshops. Ook s avonds. Tel. 06 36098550. Steun de Historische Vereniging Texel en word nu lid U krijgt het interes sante dec. nr. van het ver enigingsblad gratis! Tel. 31/243 Betaalbare kinderkleding van maat 56 t/m 176 bij Kids, Hogerstraat 6. Tegelzetbedrijf Tema- tex voor al uw tegels, tegelwerk en advies. Pe- ter Witte. 311242. www. tematex nl Voer verkoop en onder houd gazonmaaiers. Toro- dealer Garage Dros Tel 311611. 20% vakantiekorting van 18/11 t/m 25/11 op ons hele assortiment. Kring loop Effe Kieke. Schil derweg 253. Oudeschild. Tel. 06-53896264. Openingstijden Speel goedhuis Oosterend: dinsdag en zaterdag 8 -11 uur. maandag, woensdag, donderdag, vrijdag 8-10 en 16 - 18 uur. Telefoon: 0222-318313. Nu voor dames en heren: schoenen en laarzen. De mooiste modellen vindt u bij Tomahawk! Energiebon Zeilmake rij Texel Voor thermokle ding, fleece, truien of HH fleece sloffen. Heems- kerekstr. 20. O'schild. Ma. gesloten. Vanaf 11 december geen analoge tv-uitzending meer via Wienngermeer! Bel tijdig voor bestelling digitaal'. Stiehl - 311 777. Cocky's Kapsalon is maandags gesloten. Verder kunt u vijf dagen per week zonder afspraak terecht. De Koog, tel. 317575. Geb'uik uw energiebon bij TCA voor een nieuwe pc. laptop, tft of standby killer, Mancoweg 37 A. Denkt u aan de jaarverga dering van de OSG? Op dinsdag 21 november met een lezing over pesten van Bob v.d. Meer, aanvang 20.00 uur. Tegelhuis Oosterend. De grootste tegelshowroom van Texel! Geopend: ma. t/m vr. 13.30 - 17.3C uur en zaterdag: 10.00-13.30 uur. Concert Mannenkoren uit Hollen en Texel zater dag 19.30 u. Maartens kerk, Oosterend. 19.30 uur (zie ook www.mannenkoor. jantexei.nl). Sinterklaasactie bij Dodo Wear! A.s. vr. en zat spelen wij óók voor Sin terklaas! Deze 2 dgn. op alle mode 2e artikel halve pr'js! Voor vakkundige hulp bij" satelliet of antennesy steem. Voordeellanc Ou deschild. 322398 Ruime keus in kamer planten. zoals orchidee- en, anthuriums. varens en vetplanten. Tevens sier- potten in allerlei kleuren, bijvoorbeeld lime-groen en warm rood. Tuincen trum v/d Werve. Sinterklaasactie bij Dodo Wear! As. vr. en zat spelen wij óók voor Sin terklaas! Deze 2 dgn. op alle mede 2e artikel halve prijs! Energiebon Zeilmake rij Texel. Voor thermokle- ding, fleece, truien of HH fleece sloffen Heems- kerekstr. 20, O'schild. Ma. gesloten. Concert Mannenkoren uit Holten en Texel zater dag 19.30 u. Maartens kerk. Oosterend. 19.30 uur (zie ock www.mannenkoo' jantexel.nl). jiM-1exeiaari|fe) Staven en letters Met echte boter en zuivere amandelspijs m geschenkdoos. Staaf 3,95 letter S of M 7.95 En bij bestelling boven de 100.00 ontvangt u 10% korting' www.texelcatenngnl tel. 313791 Massage Studio Texel voor sport ontspan ningsmassage Tel. 06- 12665266. €19,- 30 mm.. €36,- 1 uur. Na 12 dec. geen tv-ont- vangst? Voor oplossing- bel Rob's Techno Vana, De Ruytcrstr. 24, tel. 314350 Mantje Lifestyle Stores heeft een gevarieerde col lectie kettingen, armban den en riemen. «.voord eelland.nl Bruingoed en witgoed. Natuurlijk beter vcor dieren mei Biofood. Bel Yvonne, tel. 310690. Natuurprak- tijk Oshin. Lindy Stroo Tuinontwerp al tier jaar een begrip'op tuingebied: van ontwerp tot aanleg en onderhoud! Onze kwekerij tuinwin- kel is open oc vrij. zat van 10.00-17.00 uur of bel voor een afspraak 311270. www.texeltumen.nl In Galerie Klif ART t/m 19 november werk van Blok van der Velden en Toon de Haas Klif 27. Den Hoorn. Tel. 319618. Pedicure Clles Wit'.e, Den Burg 322143. Tummachines voor elke tuin en elk budget. Bonne Mechanisatie, tel. 311229. Voor reparatie leren jas sen of nieuwe voering naar Schoenmakerij Van Osch. Open van 08 00 - 12.30 uur. Zaterdags ge sloten. Tel. 313901. "de Scharrelboet" Ouwe Sunder vieren, kom je weer naar Hippo gieren. Nu vele koopjes kleding voor maar €5.- te koop. huur kleding voiw. €16.-. kids €9,-. Openingstij den di. t/m vr. 13 30 tot 18.00 uur. zat. 10.00 tot 12.30/13.30 tot 16 00 uur Let op! Zondag 10 dec..

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3