Geslaagde bietencampagne ten einde '"pvetUqe Jjjj^cvstbaqe.n... ■lorecaconvenant M 'Eén tip, vervoer uw suikerbieten per schip' 'Opbrengst moet naar landelijk gemiddelde' Marktverordening zet bietenteelt op scherp TEXELSE g coURANT TEXELSE^COURANT Hulpverlening Radio Texel 106.1 VRIJDAG 08 DECEMBER 2006 het seizoen dat de suikerbieten or het eerst in vijf jaar weer schip worden afgevoerd, had- i de Texelse bietentelers een poogst. Gemiddeld rooiden ze «o 65 ton van een bunder, ter- jldit vorig jaar nog zes ton min- was. Gerekend over de 511 ctare die dit jaar op het eiland is uitgezaaid, moest er 3000 extra worden afgevoerd. Met n gemiddeld percentage suiker n 16,3 procent lag Texel dit jaar S onder het landelijke gemid- Ide (16,6 procent). hoge kilogramopbrengst is voor- Ie danken aan de zachte maand lober, waarin de bieten volgens n Blankevoort, agent voor de ikerume, 'verschrikkelijk zijn groeid'. Pluspunt was ook dat er afgelopen najaar onder relatief gunstige omstandigheden kon wor den gerooid, zodat er schoon kon worden gewerkt en er weinig tarra (grond, etc.) werd mee gerooid. Voor het eerst sinds vijf jaar werden de bieten deze herfst per schip naar de fabriek in Groningen vervoerd. Dit nadat de fabriek in Puttershoek werd gesloten en transport over zee goedkoper uitpakte dan per as. Gebeurde het verladen eerst nog op oude haven, al snel verhuisden de binnenvaartschepen naar de werk- haven, waar kraanmachinist Arjan de Wilde van loonbedrijf Werner Dros de bieten in het scheeps ruim schept. 'Per dag zo'n veertig vrachtauto's', vertelt monsternemer Leo Witte. Uit elke vracht van een kleine veertig ton neemt hij een paar scheppen, die in een zak worden gedaan en naar het tarreerlokaal in Dinteloord worden opgestuurd. Daar wordt onder meer bepaald welk gehalte aan suiker, natrium en stik stof de bieten hebben en hoeveel tarra er in elke vracht zit. Ligt het suikergehalte van de Texelse bieten normaal gesproken hoger dan in de rest van Nederland, dit jaar pakte het een paar tiende procenten lager uit. Oorzaak is wellicht het koude en natte voorjaar, waardoor later kon worden gezaaid. Verandering is ook dat de bieten met meer over de weegbrug gaan, maar dat de opbrengst van elke akkerbouwer in het schip wordt geijkt, wat een aanzienlijke kosten besparing met zich meebrengt. Leo Witte meet daarvoor na elke hoop aangeleverde bieten de diepgang van het schip. Hij meet daarbij vanaf een vast punt aan de zijkant van het schip (ijkplaat die is in het schip is geslagen) de afstand tot de water spiegel. Bij elke zeven ton bieten zakt het schip een centimeter dieper in het water. Met een laadvermogen van 1150 ton ligt de Bonne Attente van Klaas en Janny Koster uit Ter- neuzen circa 165 centimeter dieper Schipper Leo Witte van de Bon Attente kijkt hoe Leo Witte aan de hand vi van het schip bepaalt hoeveel ton suikerbieten er in zijn gestort. Oudeschild werd deze week het laatste schip met suikerbieten geladen. In totaal vertrokken de afgelopen maanden 28 bepsladingen naar de fabriek in Groninen. (Foto Gerard Timmerman) Texelse telers van suikerbie- deze teelt in de toekomst ren- ibel willen houden, dan moe- ze met hun opbrengst rond landelijke gemiddelde zien komen. Dat advies heeft teler ihannes van Heerwaarden van Vuurtorenweg, die zetelt in de Jenraad van de Suikerunie. De lodzakelijke opbrengstverho- ng heeft alles te maken met de roering van de nieuwe markt ordening, waardoor de bieten ijs wordt gekort. acht één ton bieten met 16 procent in 2005 nog €45,60 op, dit jaar «en de landbouwers €32,90, waar de pnjs in 2009 stapsgewijs wordt jebouwd tot €26,30. Een korting van ca 40 procent, die deels (60 procent) rót gecompenseerd door een inko- nstoeslag voor de akkerbouwers, n en ander is het gevolg van de in in het water dan bij aankomst. Eén tip, vervoer uw suikerbieten per schip, heeft de Zeeuw op de zijkant geschilderd. "De bietenvaart zit bij ons in de genen. Mijn vader deed het al. Ik vervoer ook grint en andere vracht, maar bieten is een mooie en regelmatige vaart', vertelt de schipper. Deze week verliet het 28ste schip met bieten de haven van Oudeschild. Overigens zijn niet alle 35000 ton bieten per schip van het eiland vervoerd, een klein deel is per as naar Groningen over gebracht. Dat gebeurde elke keer als de vrachtauto's van transpor teur Post en Haveman uit Harder wijk aan het eind van een werkdag terugreden. Dat niet transportbedrijf A. Bakker Azn de Texelse bieten vervoert, maar dit jaar in Zeeland bieten rijdt, lijkt onlogisch, maar is het volgens insiders niet. Het trans port wordt namelijk bij inschrijving geregeld, waarbij de goedkoopste de vracht heeft. verplichting die Europa zich heeft laten opleggen om geen suiker meer voor de wereldmarkt te exporteren. Anders gezegd: de productie moet worden afgestemd op de consumptie binnen de EG. Met als gevolg dat in Neder land dit voorjaar tien procent minder hectare bieten is uitgezaaid. Met een afname van 544 naar 511 hectare viel de daling op Texel overigens gunstiger dan wondt het telen van suikerbieten op termijn moeilijk. Momenteel zijn er per akkerbouwer grote verschillen in opbrengsten. Soms verschilt de oogst met een factor twee. Bijvoorbeeld iemand die 7,5 ton suiker van een hectare oogst, terwijl een collega het dubbele heeft. Natuurlijk is er verschil in grondsoort, maar ook tussen buren komen flinke verschillen in opbrengst uit. Maar de korting heeft grote gevol- voor. Dat scheelt flink in de portemon- gen voor het rendement van de teelt, nee en bepaalt of een teelt wel of niet Van Heerwaarden: 'Wie boven de tien rendabel is.' Invoering van de markt- ton suiker per hectare komt, zit aan verordening was voor de Suikerunie, de goede kant. Maar als je lager zit, die alle Texelse bieten onder contract heeft, reden de rentabiliteit en efficiën tie van de hele keten tegen het licht te houden. Van de teler tot de fabriek. 'Als akkerbouwers zijn we gebaat bij extra teeltbegeleiding. De Suikerunie steunt dat. En we zouden ons moeten verenigingen in studieclubs Dan kun je bijvoorbeeld de opbrengsten naast elkaar leggen. Als dan blijkt dat die op jouw bedrijf achterblijft, dan kun je als akkerbouwer aan de slag om daar verbetering in aan te brengen. Je kunt van elkaar leren.' Naast mogelijke verbetering van de opbrengst, ziet Van Heerwaarden nog andere lichtpunt jes voor de telers van suikerbieten. 'Er komt voor Europa extra quotum beschikbaar. Akkerbouwers kunnen hiervoor rechten aankopen en zo maximaal zeven procent uitbreiden. Dat verhoogt de rentabiliteit.' Ook de gestegen brandstofprijzen kunnen positief uitpakken voor de telers. 'Het wordt interessanter om uit de moeilijk winbare suiker in de bieten biobrand stof te maken. In Duitsland zijn ze daar al behoorlijk ver mee. Ook van graan bijvoorbeeld, waarvoor de industrie nu lange-termijncontracten wil afsluiten. Daardoor ontstaat er een bodem in de markt en dat geeft de landbouw meer zekerheid.' Positief is ook dat de bieten nu weer per schip, en dus tegen lagere kosten, naar de fabriek in Groningen worden gebracht. 'In een tijd waarin de marges steeds kleiner worden is het nóg belangrijker dat de bieten tegen zo laag mogelijke kosten naar de fabriek worden gebracht. In dat verband levert het wegen van de bieten via scheepsweging een belang rijke kostenbesparing op.' Nog niet vermeld is dat Cosun, de coöperatie waar de Suikerunie een belangrijk onderdeel is. dit jaar de suikerverwerking van CSM heeft over genomen (onder voorbehoud dat de NMA akkoord gaat), waardoor Sui kerunie alle suikerbieten in Nederland onder contract heeft gekregen at ik zeggen wou... st de Texelse Courant van 1 cember voor me moeten me toch »i paar zaken van het hart. Ik ben chter van een dorpshuis, wat »udt dat ik zelfstandig onderne- sr ben: horecaondernemer. Dat udt in dat ik BTW afdraag, alle orten belasting betaal, alle moge- ie heffingen op de deurmat vind gewoon de pacht betaal Ik heb de pech dat ik mijn hoofd iven water probeer te houden een gesubsidieerd pand. Deze bsidie komt bij de dorpscom- terecht en niet bij mij, ik zie een dat bijvoorbeeld het gebouw schilderd wordt. wordt er op aangedrongen dat een nieuw convenant getekend at worden met nog meer beper- flde maatregelen. Daar hebben igeen inspraak in, dit wordt bui- i ons om besloten en wij hebben maar te accepteren. Dit is een spraak tussen horeca, gemeen- bestuur en dorpscommissies, de gemeente nu op zoek gaat ar ene maas in de wet omdat functie van dorpshuizen in hun jen wél belangrijk is, kunnen wij een maar toejuichen, misschien oeten ze eens bij de Koninklijk ereca Nederland navraag doen se dat in zijn werk gaat. Per slot rekening heeft deze club het »r elkaar gekregen om zich legaal ets van de nieuwe antirookwet te trekken. Heren, deze wet is enkele jaren van kracht en alle enbare gelegenheden zouden ft eraan moeten houden, óók de rócabedrijven. 'Dit is geen maas de wet meer, hier is de hele fuik n flarden gerukt. Over oneerlijke hcurrentie gesproken, wij hebben klantenbestand hierdoor terug sn denderen. Eigenlijk vind ik dat de term 'oneerlijk concurrentie' uit jullie woordenboek geschrapt zou moeten worden. Dit is niets meer of minder dan horecagejammer. Trouwens, waar gaat dit over? We praten over een gering aantal fees ten per jaar. Waar makt de horeca zich nu eigenlijk druk over? Vergeet met dat een dorpshuis juist kan bestaan doordat we af en toe een feestje hebben, als we het alleen van de verenigingen zouden moeten hebben, was het slecht gesteld met de pachters, ondanks dat enkele verenigingen één keer per jaar een feest hebben. Maar zelfs deze avon den wegen de kosten niet tegen de opbrengsten op. Daarnaast bieden wij de mensen die het niet zo breed hebben de mogelijkheid tóch een feestje te vieren. Dan kunnen ze zelf het koud buffet of het gebak meenemen (of het laten bezorgen door een cateraar). Dat kan bij u in het restaurant niet, u ziet ze aanko men. Dus deze mensen worden nu ook gedupeerd, namens hen óók bedankt. Bovendien zal niemand meer zo gek zijn eep dorpshuis te pachten. Daar gaat het laatste beetje sociaal gevoel. Dan rijst er nog een gewetensvraag, 's Win ters is in de diverse gelegenhe den plaats genoeg voor een feestje. Maar is dit 's zomers ook zo? Is dan de situatie niet anders? Is dan het antwoord niet: sorry, we kunnen hier niet aan beginnen, want dan moeten we teveel (zomergasten weigeren? Iets zegt me dat ik daar geen, of een niet helemaal eerlijke reactie op krijg. En wat dacht u van de volgende situatie. Als door dit nieuwe convenant de dorpshuizen de nek wordt omgedraaid, moeten ook de verenigingen uitzien naar een nieuwe lokatie. De toneelvereni ging en een koor voor de repetities, de ouderensoos. de kaartclub en de koersbalclub. En zij zitten niet te wachten op publiek, zij willen de zaal voor zichzelf. En er zijn clubs die meer te besteden hebben, maar ook clubs die na een hele avond €10,- omzet achterlaten. Deze clubs komen dan ook bij u aankloppen, u zet er een mannetje personeel op, de vereniging bedingt korting op de drankjes en neemt z'n eigen speculaas mee. U blij. Deze clubs kunnen wel terecht in het dorpshuis. Wij zien ze graag komen, maar dan moet er iets tegenover staan, zodat we genoeg omzet hebben om te overleven en om de vereniging af en toe met een klein sponsorbedrag blij te kunnen maken. Over de giganti sche bedragen die u denkt mis te lopen, wil ik graag eens met u van gedachten wisselen. De jaaromzet van een dorpshuis is ongeveer even hoog als die van sommige horeca- bednjven in een week in het hoog seizoen. Mijn voorstel is om eens met de pachters om tafel te gaan. Wie weet komen er dan voorstel len op tafel waar iedereen mee kan leven. Dan hebben we zo'n kneu terig feestjesconvenant niet nodig. Laten we dan ook goede afspraken maken over de antirookwet: óf er wordt nergens meer gerookt, óf het mag bij iedereen. Dat laatste is helaas niet meer mogelijk, dus als de horeca deze wet per direct bij iedereen invoert, kunnen we een gelijkwaardig gesprek aangaan. Deze brief ligt inmiddels ook bij het secretariaat van Horeca Nederland. Tevoko naar Enkhuizen Na een reeks wedstrijden tegen de koplopers in de regiodivisie kan het damesteam van Tevoko zaterdag in Enkhuizen de krachten meten met mid denmoter Madjoe 2. Tot nu toe wist dit overwegend jonge team nog maar één overwinning te behalen en wel op degradatiekandidaat Omniworld. Daar naast werden meerdere punten behaald tegen andere middenmoters. Met twaalf punten uit acht wedstrijden staat het Westfriese team op de achtste plaats. Tevoko kan met een goede prestatie in Enkhuizen de resultaten (acht punten uit zes wedstrijden aanzienlijk verbeteren, al spelen de Texelaars noodgedwongen met een krappe selectie. Workshop besparen TVO en de Stichting Duurzaam Texel houden dinsdag 19 december voor leden van de secties Diensten en Detailhandel een workshop maat schappelijk verantwoord onderne- handvatten voor het besparen van energie en afval. De workshop wordt gegeven in Hotel Den Burg en duurt van 18.30 tot 22.00 uur. Deelname kost €10,- per persoon, opgave kan tot 14 december bij de Stichting Duurzaam Texel, tel. 320723. Het Anneke Visman, Dorpshuis 't Skiltje, Oudeschild. men. Marjon Olijdam van de Stich- is de bedoeling binnenkort ook een ting Stimular biedt de ondernemers dergelijke workshop te geven voor tijdens deze workshop concrete leden van TVO Ambachten. van 22 december wordt een sfeervolle en gezellige Kerstkrant. Uw Kerst- en/of Nieuwjaarsadvertentie voor deze krant kunt u t/m vrijdag 15 december a.s. inleveren bij onze advertentieafdeling, Spinbaan 6 - Den Burg. T: 36 26 00, F: 31 41 11, E: info@lenr.nl Kerkdiensten Zondag 10 december 2006 Tweede advent PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. PA. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. dhr. P. Maderon uit Zuid- Scharwoude. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds C F Klaassen. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Helden; 19.00 u. dhr. M D. Kuiper, vesper dienst. De Cocksdorp: 11.00 u. mw. K.M Dijkerman. Oudeschild: 11.00 u. ds. F. van Hel den. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u ds. C Duinkerken-Visser, mmv The Singers of the Lord. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. herenkoor De Cocksdorp: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: De rol van religie in de wereldaangelegenheden. Wachttoren studie. 11 20 u Heb jij Jehovah's kijk op heilige dingen? Ouwe Sunderklaas: En nu de zwarte pieten uitdelen..!? Medische 7org Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur. Centrale Huisart sen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te knjgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A. Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44. Den Burg. tel 0900- 4636549 Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en ver zorgingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg Opvragen via tel. 0229-206955 Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema. tel 320104. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg; tel 312112 Maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 u. zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17 00 u.; zon- en feestdagen 11 00-12.00 en 16.00-17.00 u Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vnjdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur Telefoon 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.die- renpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen, bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel oud Papier 0223-642189 (vragen naar Ron) Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton. Beatrixlaan 43, Den Burg Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer. 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel 0222- 321001dag en nacht bereikbaar Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Werk vm d» weg 1 CEMEEHTE TE HEL Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamel plaatsen van vuilcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen bedrijven), Warmoesstraat, Schil derend tot rotonde, Julianastraat, Keesomlaan. In de week van 10 tot en met 16 december is de Spangerweg bij De Waal, tussen Oosterend en de Kadijksweg. op werkdagen van 7.00 tot 17 00 uur afgesloten voor alle verkeer TEXELSE COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222-36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze odvartentiscontracten zl|n van toepassing da Regelen voor 1 van da Stichting ROTA. gevestigd 1 gadaponeord bi) de Kanier van Koophandel en Fabrieken ie Amsterdam onder nummer 41196699Een exemplaar van Kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35.05 33,45 (automatisch) Per jaar €68,30 €66,15 (automatsen) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Wilde vaart (herhaling) 21-OOu. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18 00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Maartenskerk Oosterend 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u Noud draait deur (Nederlandstalig) 14 00 u. Wilde vaart (shanty's) 15 00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19 00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordhoüand Dinsdag: 18 .00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u De keuze van 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18 00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u Country time (muziek) 19.00 u, Cabaret-café Uitzending van de avond van 2 december (herha ling). Er wordt gesproken over Sinterklaas en Sintemaarten, de voedselbank, de verkiezingen, de Tex-factor en herfststormen. Gast is een spellen bedenker Verder veel muziek, op eigen tekst en op tekst van Huib (de Rijmelaar) Fenijn Aansluitend Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg. hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubnek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9