Ik wil vrijheid om te doen wat ik leuk vind' 'Een voorrecht hier te mogen werken en leven' Rechercheur annex straatdiender neemt afscheid Fysiotherapeut trekt wijde wereld in TEXELSE CouRANT - {kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening oud Papier Radio Texel IQfjJ Een 'eenvoudige straatdiender', zo omschreef Louw Nijhuis zichzelf op de receptie in Hotel Op Diek die ter ere van zijn afscheid en dat van maatje Aad Blom werd gehouden. Een bescheiden typering voor de politieman die samen met Blom twaalf jaar recherchewerk deed op het eiland en onder meer een grote drugs- en wapenvangst deed. Het leverde het speurdersduo destijds de bijnaam Starsky Hutch op. Na de reorganisatie in 1993 trok Nijhuis het uniform weer aan om na jaar bij de politie, waarvan 31 jaar op Texel, per 1 januari de politiepet aan de wilgen te hangen. Louwrens Nijhuis (57) geldt als schoolvoorbeeld van een politieman die graag werkt in de gemeenschap waarin hij leeft. Zoals het volgens hem hoort te zijn, want iemand die je kent, kun je die makkelijker op 'n gedrag aanspreken dan iemand ie je niet kent. Hij is een man die makkelijk contacten legt en ont spannen overkomt. 'Ik ben altijd vrij rustig geweest, geen driftkikker. Uit je dak gaan, daar red je het in dit rak niet mee. Zeker niet bij de poli tie op Texel, waar je altijd met zijn tweeën op pad bent. Ook 's nachts. Reken maar dat je dan wel eens wat ellende tegenkomt. Maar je kunt 's nachts nog zo hard roepen, geen hond die je komt helpen. Je moet het zelf opknappen. Dat is anders in Den Helder of Amsterdam, waar je na één roepje door de radio een paar politieauto's om je heen hebt.' In modern jargon: 'Commu nicatieve vaardigheden zijn hier erg belangrijk.' Niet dat het hier allemaal lieverdjes Geboren en getogen in het Friese waren. Bepaald niet zelfs. Als de Dokkum verhuisde het gezin Nij huis in zijn middelbare schooltijd naar Groningen. Dat pakte voor de pnge Fries niet goed uit. 'Friezen en Groningers, dat gaat vaak niet goed samen. Een leraar die mij les gaf in vier vakken kwam er in de klas zelfs openlijk voor uit dat hij een hekel aan Ffiezen had. Hij gaf mij voor alle vier de vakken een onvoldoende. Ik heb het nooit hard kunnen maken, maar ik weet wel zeker dat hij er oorzaak van was dat ik in de vierde klas van de HBS ben blijven zitten. Het was de bedoeling dat ik gebruikt. Kinderen van een jaar of de sportacademie zou gaan, twaalf jaar die je ladderzat op straat DONDERDAG 28 DECEMBER 2006 op mensen uit Den Helder en omge ving. Die zitten er vaak niet op te Volvo 340 rond. We draaiden met z'n tweeën ook nachtdiensten, waar bij we zaken voor de uniformdienst oppikten. Een leuke en enerverende tijd, waarin we van alles hebben mee gemaakt. Aad en ik zouden er wel een bestseller over kunnen schrijven. Heel leuke zaken, onder andere de hasjvangst bij Ceres. Toen hebben we ruim 2600 kilogram hasj onder schept. Het was die nacht potdicht wachten om hier te komen, net zoals van de mist. We lagen op de dijk en dat ondersom ook niet het geval is. hoorden dat er een bootje kwam en Want Texel en Den Helder zijn niet dat er beweging was. Pakketten die te vergelijken. Ik heb in Den Helder best een paar leuke en bijzondere ervaringen opgedaan, maar er gaat niets boven Texel. Ik hoop dat onze superieuren aan de overkant zullen een bestelwagen werden geladen en waarmee ze naar de overkant wil den. Zover zijn ze met gekomen. Bij aanhouding bleek de bestuurder ook nog een doorgeladen pistool bij zich inzien dat Texel een groep vaste en te hebben. We hebben hele series afmelden. Daar hield ik niet van en ik lag snel met hem overhoop. Zeker toen ik mijn baard liet staan, wat ze in die contreien in die tijd niet gewend waren.' 'In 1975 had ik het wel bekeken in het oosten van het land. Opgegroeid bij het water heb ik toen gevraagd of ik kon worden overgeplaatst naar één van de wad deneilanden. Ik dacht meer aan de Friese, maar binnen de kortste keren kon ik op Texel worden geplaatst. Tot op de dag van vandaag en ik heb er geen seconde spijt van gehad. De mentaliteit hier lag me meteen goed. Texelaars zijn gemid deld genomen tolerant, betrouwbaar en makkelijk in de omgang. En je kunt afspraken met ze maken. Als natuurmens had ik het hier ook naar mijn zin. Ik heb het altijd als een voorrecht beschouwd om hier te mogen werken, wonen en leven. Dat besef ik nog bijna elke dag.' Risico op Texel woonachtige politiemensen moet hebben die een band hebben met het eiland en de bewoners.' 'Er gaan nu verschillende mensen uit en ik zie nog niet dat die worden opge volgd, terwijl dat wel is toegezegd. Voor Nico Drenth is nog niemand in inbraken meegemaakt en wat me ook is bijgebleven is het aantreffen van een grote hoeveelheid wapens in een huis in Den Burg. Verder een paar moorden, maar ook dodelijke ongevallen en zelfmoorden. Heel vervelend, zeker als je zulk slecht dat Harry (de Graaf, red.) hier elke dag kwam en in een hoekje het hele politierapport doornam. Er was een wisselwerking en als er zaken waren die we nog niet naar buiten wilden brengen, dan maakten we daarover afspraken. Elke inbraak kwam in de krant. Er ging een preventief effect van uit en voor ons was het natuur lijk ook leuk als er in de krant stond dat de politie een zaak had opgelost. Dat geeft voldoening. Helaas wordt de pers nu geïnformeerd via een persvoorlichter in Alkmaar, ledereen kan zien waar dat toe heeft geleid. Je leest bijna geen enkel politie- berichtje meer in de krant.' Kriti sche noot kraakt Nijhuis ook over de beperkte openstelling van het politiebureau. 'Na de reorganisatie vond men het ook niet meer nodig het bureau zeven dagen per week open te hebben. Dat werd. buiten het seizoen, teruggebracht tot drie dagdelen in de week. Dat kun je toch niet verkopen aan de Texelaars en onze toeristen. Onverteerbaar.' drank in de man is, is de wijsheid in de kan. Dat geldt voor overkanters, maar zeker ook voor Texelaars. Vlak ze niet uit. Ik denk dat bij alle inci denten in de zomer zeker de helft van de gevallen Texelaars betrok ken zijn. Met name dé laatste jaren is dat toegenomen. Ik maak me er best zorgen over. Voorheen sprong je tussen zo'n opstootje en dan was het af. Maar nu worden ook de politiemensen gehinderd en lastig gevallen. Zorgelijk. Drank en drugs worden op steeds jongere leeftijd Politieman Louw Nijhuis: 'De mentaliteit hier lag me meteen goed. Texelaars zijn tolerante maar mijn vader zei toen: Je bekijkt het maar en gaat aan het werk. Het politievak was niet bepaald mijn roe ping, maar in Dokkum hadden we naast het politiebureau gewoond, dus ik dacht laat ik dat maar probe- aantreft. Dat gebeurde voorheen niet. Verschil met vroeger is ook dat wij als Texelse agenten hier ver schrikkelijk veel mensen kenden en onruststokers direct op hun gedrag aanspraken. Dat luisterden ze ook. de plaats. Johannes Siebmga gaat voor de vertrekkende Aad Blom naar de recherche, die zijn we ook kwijt voor de uniformdienst. En nu ben ik aan de beurt om te vertrekken. Dit hadden ze twintig jaar geleden kun nen zien aankomen. Er moet jonge instroom komen, maar dan moe- nieuws moet overbrengen. De één kan daar beter tegen dan de ander. Zelf heb ik nooit moeite gehad met het aantreffen van dode mensen. Sterker nog, het fascineerde me wel. Meest ingrijpende gevolg van de reorganisatie voor Nijhuis was dat hij voor de keus-werd gesteld om als rechercheur in Den Helder aan de slag te gaan of op Texel te blij- Het vak van assistent patholoog- ven, maar dan in de uniformdienst, anatoom bij een man zoals dokter Voor de Cocksdorper was de keus ten. Na de opleiding aan de politie- Tegenwoordig komen hier ook agen- ten ze het politiewerk wel financieel school werd ik in Avereest (Overijs sel) geplaatst. Daarna heb ik in de Overijsselse dorpen Wijhe Olst en Heino gewerkt. Maar daar kreeg ik te maken met een zeer autoritaire groepscommandant, die verwachtte dat wachtmeester Nijhuis 's mor gens in de houding sprong. Een wat militaristisch aangelegde man, bij wie ik me 's avonds ook moest ten uit Den Helder. Goede lui, maar ze kennen de jongelui hier niet. Dat mag natuurlijk niet uitmaken. Texelse jongelui moeten ook luisteren naar en doen wat een niet-Texelse poli tieman zegt. Maar we willen voor de dienstuitvoering op Texel wel graag de eigen broek ophouden en dat valt op de huidige manier niet mee. We moeten regelmatig een beroep doen aantrekkelijker maken. Met name voor de nachtdienst heb je hier men sen nodig.' Patholoog-anatoom Terug naar zijn diensttijd, waarin hij met Aad Blom twaalf jaar samen werkte als rechercheur. 'We stonden hier wel bekend als het duo Starsky Hutch. Reden we in zo'n oude Zeldenrust destijds was wel wat voor mij geweest. Heel boeiend om te zien hoe die lui de doodsoorzaak uitvissen.' Onverteerbaar 'Als groep Texel van het district Alk maar waren we vrij autonoom. Dat veranderde met de reorganisatie in 1993. Sinds die tijd is ook het con tact met de plaatselijke pers gelei delijk minder geworden. Ik weet nog niet moeilijk: 'Ik heb destijds gesol liciteerd voor de waddeneilanden en niet voor Den Helder. Het was eerst wel even wennen, maar tot op de dag van vandaag heb ik er geen spijt van gehad. Natuurlijk maak je leuke en vervelende dingen mee, maar ik durf te stellen dat ik, samen met Aad, een goede tijd bij de politie heb gehad.' Tekst en foto Gerard Timmerman Een leuke baan opzeggen bij een baas die je waardeert, om >n plaats daarvan een onzekere toekomst tegemoet te gaan. Wei nigen zullen dat Menno Siebin- graag nadoen. 'Ik geef mijn zekerheden op. Het is een sprong in het diepe, maar ik doe het heel bewust', zegt hij er zelf over. 'En je kunt zwemmen', voegt Joop Steenvoort, nog een paar weken zijn werkgever bij FITT, toe. 'Als het niet lukt, klim ik eruit, kijk wat ik verkeerd heb gedaan en spring er vervolgens weer in', besluit de fysiotherapeut zelf. Menno Siebinga staat bekend als een vrije vogel, filosofisch en met een voorliefde voor bijzondere spor ten. Tien jaar geleden was hij één van de eersten in Nederland die zich bezighielden met capoeira, een spectaculaire kruising tussen vechtsport en dans, ontstaan bij de Braziliaanse negerslaven. De Texelaar deed er alles aan om zijn hobby te promoten, organiseerde onder meer cursussen en lokte daarvoor belangrijke trainers naar het eiland. Twee jaar geleden trok hij de aandacht door op de Filip pijnen wereldkampioen te worden in escrima. Deze vechtsport telt in Nederland niet meer dan enkele honderden beoefenaars, maar is in de Verenigde Staten en delen van Azië ongekend populair. 'Het mooie aan deze vormen van sport is dat het niet zuiver om kracht gaat, maar vooral om beheersing van lichaam en geest', vertelt Siebinga. In de loop der jaren heeft hij tal van contacten aan zijn activiteiten overgehouden. Eén ervan leidde uit eindelijk tot zijn nieuwe carrière, die eind januari begint, wanneer hij naar Brazilië vertrekt. 'Ik ga er een cursus mental coaching voorbereiden, die ik in april op Bali geef.' Over de lesstof praat hij graag, voortdurend voorbeelden gevend om te verdui delijken wat hij bedoelt. 'Je komt tijdens het sporten wel eens in een flow, het gevoel dat alles op zijn plaats valt en je eindeloos door kunt gaan. Dat gevoel kun je oproepen, daar zijn speciale technieken voor, ook in het dagelijks leven. Ik ben gevraagd door een ondernemer uit Singapore, die trainingen geeft aan mensen uit het bedrijfsleven. Het heeft ook te maken met de tendens om je bewust te zijn van je gezond heid.' Op het mentale vlak kun je daarmee veel bereiken. Het is de bedoeling dit ook in Nederland - en op Texel - te gaan geven.' Bij fysiosportcentrum FITT was hij actief als fysiotherapeut en hield hij zich vooral bezig met de bege leiding van het indoorcyclmg, fiet sen op geavanceerde hometrainers, waarbij scherp wordt gelet op de fysieke mogelijkheden en beper kingen van de coureurs. Volgens werkgevers Joop Steenvoort en Freerk Broekstra heeft Siebinga bij de ontwikkeling van dit bedrijfson derdeel uitstekend werk gedaan. Zelfs neemt Steenvoort de term 'indrukwekkend' in de mond. Sie binga kent de waardering, is er blij mee. maar heeft zich er niet door op andere gedachten laten brengen. 'Ik vind het leuk werk en ik heb het hier erg naar mijn zin. Maar ik wil graag meer vnjheid om te doen wat ik leuk vind.' Hoewel hij weinig zekerheden over houdt, heeft Siebinga een groot vertrouwen in de toekomst. Plan nen genoeg, ook na zijn avonturen in Brazilië en op Bali. Zo wil hij in samenwerking met anderen trai ningen capoeira op sportscholen geven Daarnaast begeeft hij zich op het gèbied van het uitgeven van boeken. 'Een paar jaar geleden las ik een boek van Roger Hamilton, waarvan ik erg onder de indruk was. Het heeft me geholpen op een andere manier naar mijn leven te kij ken en een belangrijke rol gespeeld op mijn weg naar de wereldtitel in escrima. Ik heb het inmiddels vijftien keer gelezen en krijg nog steeds nieuwe inzichten. Het boek was een bestseller in het zuidoos ten van Azië. Ik heb het vertaald en de rechten het uit te geven. Over een paar maanden komt het op de markt als Knipoog. Op het moment ben ik bezig met een tweede boek van Hamilton, waarvan ik ook de rechten heb verworven.' Tekenend voor zijn manier van leven is dat Sie binga van plan is een gedeelte van de opbrengsten aan goede doelen te schenken. 'Ik ben niet geïnteres seerd in geld verdienen. Het gaat me erom nieuwe ervaringen op te doen en andere mensen te helpen. Ik leef maar één keer en wil er alles uit halen wat er uit te halen valt. Mijn favoriete gezegde is: live your dream, don't dream your life.' Joop Rommets Zondag 31 december 2006 Oudjaarsdag PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 10.00 u. gezamenlijke dienst in gere formeerde kerk, ds. P.A. den Braan- ker; 19.30 u. oecumenische dienst in hervormde kerk. ds J. Glazema en ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. gezamenlijke dienst in gere formeerde kerk, ds. P.A. den Braan ker: 19.30 u. oecumenische dienst in hervormde kerk, ds. J. Glazema en ds. P.A. den Braanker. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 11.00 u oecumenische dienst, ds. C.F. Klaassen. Den Hoorn: 9.30 u ds. C.F Klaassen PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 19.00 u. ds. PC. Barnard. De Cocksdorp: 19.30 u. oecumeni sche dienst in de RK-kerk, ds F. van Helden. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 19 30 u ds. C.Duinkerken-Visser, Oudjaarsdienst; zij die ons dit jaar ontvielen zullen genoemd en herdacht worden. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. J. Jansen uit Julianadorp ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. The Gospeltrain. De Cocksdorp 19.30 u. oecumeni sche oudjaarsviering in RK-kerk. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg. Openbare lezing, 10.30 u Moeten christenen de sabbat houden? Wachttorenstudie, 11.20 u.: Aanvaard altijd het strenge onderricht van Jehovah. Maandag 1 januari 2007 Nieuwjaarsdag PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: geen diensten GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oos terend: 19.00 u. ds D.W. Tuinier. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg: 10.30 u. Nieuwjaarsbegroeting ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 11.00 u. Dameskoor. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53ADen Burg Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17 00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg Opvragen via tel 0229-206955 Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel 320104. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg, tel 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13 00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www dierenpensiontexel nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg. tel. 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen- bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). In verband met de kerstvakantie haalt Scouting Texel zaterdag geen oud papier op. Oud papier kan wel wor den gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan Verslavingszorg: Bnjder Versla vingszorg Texel, De Zes 12. Den Burg Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel. 315602 of 06- 30215211: www.brijder.nl Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarme ring. klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel cnsisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001 dag en nacht bereik baar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies. 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal. TEXELSE1 COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie®texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info®lenr.nl Op Jé or Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 36,45 34,85 («uiomaiacni Per jaar €71,10 68.95 woicnatach) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Oliebolleninstuif. Medewerkers van Radio Texel nemen hun favoriete muziek mee en luiden gezamenlijk het oude jaar uit. aansluitend' Radio Noordhollan Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit hervormde kerk Den Hoorn 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van.. 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... 20.00 u Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg. hulpverlening, kerk en andere etlandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden Bij FITT begeleidde Menno Siebinga de beoefenaren «eek met karaokezingen. indoorcycling. Bij wijze van ludiek afscheid combineerde hij dat afgelopen

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 13