t t Australische artieste in Klif 12 Noah TEXELSE 3 COURANT Texelfonds betaalt dijkdoorbraak bij Alexanderhoeve... F amilieberichten iReumafonds (0 )e Australische singersongwriter >n gitariste Peggy van Zalm en snkele muzikale vrienden, onder «ie haar Texelse neef Ger Scha ter, verzorgen woensdag 3 januari een nieuwjaarsconcert in theater Klif 12 in Den Hoorn. Blackberry Wine in Concert is volgens de artiesten 'een unieke, eenmalige show', waarvan opnames worden gemaakt die later in het jaar op DVD en CD worden uitgebracht. let is voorlopig de laatste keer dat /an Zalm op het eiland te bewon- jeren is. De Australische, die een jjd op Texel heeft gewoond, keert alf januari terug naar haar geboor- eland. De show in Klif bestaat uit wee gedeelten. In de eerste treden Zalm en gitarist Schafer op als juo. Zij hebben het laatste half jaar otensief samengewerkt en berei den ook een studio-CD voor. Op het programma staan veel nieuwe nummers, voor een deel op Texel I geschreven, naast onuitgebracht 1 materiaal en nieuwe bewerkingen fan oude nummers. de tweede set worden Van Zalm l »n Schafer op het podium verge- I :eld door muzikale vrienden. Henk 1 je Kat legde zich in 1982 als eerste accordeonist in Nederland toe op zydeco en cajun. Hij trad drie keer np het North Sea Jazz Festival op en werd in 2004 uitgeroepen tot DONDERDAG 28 DECEMBER 2006 Peggy van Zalm met haar partner Geoff Nant en neef Ger Schafer. de beste zydeco-accordeonist van Europa. Tegenwoordig maakt hij deel uit van de groep Les Chats Cadiens. De uit Den Haag afkom stige Roy Cruz is multi-instrumen- talist, maar bespeelt in Klif 12 voor al de fretloze bas, slide-gitaar en mandoline. Hij heeft een flinke staat van dienst en speelde onder meer met Jan Akkerman, Free. Geoband, Casi- Schafer. Onder voorbehoud wordt het podium in Klif 12 ook betreden door de talentvolle violist en man dolinespeler Matt Barnhorn, die eerder optrad met Fairport Con vention en sinds vijf jaar vast lid is van de legendarische Engelse groep Magna Carta. Het optreden in het Hbornder the ater begint woensdag om 20.30 uur. De entree bedraagt €10,-. Een no. Sheikh Tijan Samba en de Ry diner vooraf is mogelijk, reserve- Cooder Fanclub. Sinds twee jaar werkt hij ook geregeld samen met ren in dat geval gewenst via tel. 319633. Dick Drijver van de agrarische natuurvereniging De Lieuw en Jacques Dijt van het Texelfonds gaven gisteren het startsein voor het opnieuw aanleggen van de weel bij Alexanderhoeve aan de Grieweg. De weel - een waterpar tij die ontstond als gevolg van een dijkdoorbraak in 1824 - is een van de laatste fasen van het project Oude Hoorn oftewel het herstel van het historische landschap van Zuid Texel. Met het opnieuw graven van het gat dat ontstond door het kolken de zeewater dat door de gebroken dijk het land overspoelde is €5.000, - gemoeid, inclusief bijkomende werkzaamheden. De rekening wordt betaald door het Texelfonds. Dit gemeenschapsfonds kreeg kort na de oprichting de beschikking over €15.000, -, afkomstig van een over- kantse stichting die er de voorwaarde aan verbond dat het moest worden besteed aan herstel of behoud van 'natuur'. Naast herstel van de weel bij Alexanderhoeve viel de keus op nieuwe detectie-instrumenten voor de vleermuiswerkgroep, benodigd heden voor vogelringgroep Korvers- kooi en watermeters in de duinen. De weel en de andere onderdelen van het project Oude Hoorn hebben als resultaat dat een goed beeld wordt verkregen van typische elemen ten van de oude zeewering tussen Den Hoorn en Oost. De belevings waarde en variatie van het land schap wordt erdoor vergroot, mede door de aanleg van wandelpaden en rustpunten. Ouderen herinneren zich de oorspronkelijke weel nog. Die werd begin jaren vijftig gedempt in het kader van de ruilverkaveling toen efficiënt grondgebruik van meer betekenis was dan het behoud van landschapselementen. Bij het teke nen van de nieuwe weel is men op de hennnenng afgegaan. Het wordt een ovale plas van ongeveer 40 bij 25 meter. De oevers knjgen een flauwer talud dan de oude weel omdat hierdoor een grotere variatie aan flora en fau na wordt gestimuleerd. Het werk wordt uitgevoerd door het loonbedrijf van Nico Roeper uit Eierland. Terwijl opdrachtgever en financier het glas hieven, zette machinist Ronald Uit geest zijn kraan aan het werk en was binnen een kwartier een gat ontstaan waarin het grondwater opborrelde. Bij het graafwerk komt ongeveer 750 kubieke meter grond van rede lijke kwaliteit beschikbaar waarmee het naburige land van Bakker van Alexanderhoeve wordt opgehoogd. De weel in wording, direct na de start van het graafwerk. (Foto Harry O» Graat) En als ik dood ben, huil maar niet. Ik ben niet echt weg moet je weten. Het is maar een lichaam dat ik achterliet. Dood ben ik pas als jij me bent vergeten. Intens verdrietig, maar met trots en respect voor de wijze waarop hij zijn jarenlange ziekte heeft gedragen, hebben wij onverwacht afscheid moeten nemen van mijn lieve man, onze altijd opgewekte vader, opa en overgrootvader Jacobus Martinus Witte Cobus Tiny Witte-Bakker Marja en Jan Frederici Krista en Niels, Imme Mark en Miranda Hans en Ineke Witte Damêlle Natalja en Henk-Maarten Lia en Kees Zijm Wilco Ketie en Martin, Wouter Johan Ruud en Dia Witte Niels, Stephan Ed Witte en Karin van Empel Raymond, Jolein José en Edo Pool Arjen en Sandra Maikel, Yvar, Sandor Sluyscoog 79, 1791 WV Den Burg. Vader is overgebracht naar de landschapkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren donderdag 28 december van 19.30 tot 20.30 uur en na de begrafenis in het uitvaartcentrum. De H. Eucharistieviering zal worden gehouden op vrijdag 29 december om 13.30 uur in de St. Martinus kerk, De Ruyterstraat 129 te Oude- schild. Aansluitend zullen wij vader naar zijn laat ste rustplaats begeleiden op de Oudeschilder begraafplaats. if het bijzonder willen wij de medewerkers van de (huiszorg bedanken voor alle zorg van de afgelopen njf jaar. Heel bijzonder, heel gewoon, gewoon een heel bijzondere opa Dag lieve opa Krista en Niels, Imme, Wilco, Ketie en Martin, Wouter, Mark en Miranda, Johah, Danielle, Natalja en Henk-Maarten, Arjen en Sandra, Niels, Maikel. Stephan. Yvar, Raymond, Jolein, Sandor Toch nog onverwacht is overleden onze broer, zwager en oom Cobus We wensen Tiny en de kinderen veel sterkte toe. Familie Witte Toch nog onverwacht is overleden onze zwager en oom We wensen Tiny, kinderen en kleinkinderen veel sterkte met dit verlies Familie Bakker Niet klagen, maar dragen en bidden om kracht. Na vele jaren van samenzijn en dankbaar voor alles wat hij heeft betekend, moeten wij afscheid nemen van mijn lieve man, onze vader en opa Dirk Johan Zijm Dirk 1 februari 1919 t 27 december 2006 Veronica Zijm-Zoetelief Theo en Ria Erik Salina Ronald en Tjitske Maaike en John Hanneke in hennnenng Nelly Peter Sophie Rick Sjaak en Karin Lotte Bram Sanne Jan en Marion Mant Jeffrey Pieter van Cuyckstraat 2, 1791 DE Den Burg. Dirk is overgebracht naar de strandkamer van Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 29 decem ber van 19.30 tot 20.30 uur in De Carrousel van de Gollards, De Zes 12 te Den Burg en na de begrafenis in De Witte Burcht, Molenstraat 19 te Den Burg. De uitvaartmis zal worden gehouden zaterdag 30 december om 10.30 uur in de R.K. kerk van Den Burg, aansluitend zullen wij vader begelei den naar zijn laatste rustplaats op de R.K. be graafplaats van Den Burg. Graag willen wij de medewerkers van de Thuiszorg, de Gollards, het Verpleeghuis Texel, dr. Dros, dr. Hoekstra en dr. Eissen bedanken voor hun goede zorg. Familie Zijm Het laatste beetje is nu op, veel was er te verduren. Het kaarsje is thans opgebrand, gedoofd zijn alle vuren. Na een liefdevolle verzorging in verpleeghuis Texel is op zaterdag 23 december, in de leeftijd van 96 jaar, van ons heengegaan Johanna Bremer - van Tatenhove weduwe van Cornelis Dirk Bremer A- Axel, t Texel, 6-1-1910 23-12-2006 Familie Bremer Familie van Tatenhove Neven en nichten De begrafenis heeft vandaag, 28 december, plaatsgevonden op het kerkhof van de Maartenskerk te Oosterend. Correspondentie-adres: F.H.W. van Tatenhove, Wulkpad 4, 1794 BK Oosterend Texel Tel. 0222-318202 Na een leven van liefde en zorg voor velen, is thuis rustig overleden mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Magrieta Johanna List - Roeper Grieta Jan en Carien Sabine en Jamo Pieter en Jeanny Peter Hans en Jasja Pontweg 180, 1796 MD De Koog. Moeder is overgebracht naar „Uitvaartcentrum Texel". Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 30 de cember van 19.30 tot 20.30 uur en na afloop van de begrafenis in het uitvaartcentrum. Een kort samenzijn zal worden gehouden op dinsdag 2 januari om 10.30 uur in het uitvaart centrum, aansluitend zullen wij moeder naar haar laatste rustplaats begeleiden op de Alge mene begraafplaats van Den Burg. Zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen, kunnen deze advertentie als zodanig beschouwen. Als leven lijden wordt, is msten goed. Plotseling is onze oudste zuster Grieta Roeper overleden. Jan en Douwie Hans en Tiny Nelly en Cor t Ireen en Piet Neven en nichten Ik weet dat mijn verlosser leeft Heden overleed zacht en kalm mijn lieve man, onze broer en zwager Hendrik Jacobus Cornelis Roeper Henk Den Burg: Riet Roelofs Oosterend: Alie en Flip t Den Burg: Henny en Jac Canada: Piet en Ada Den Burg: Cor t en Elly Haarlem: Tineke en Sip Zelhem: Wil en Joop „Verpleeghuis Texel" Hollewal 2, 1791 GH Den Burg. Henk is overgebracht naar de robijnkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 29 december van 19.30 tot 20.30 uur en na de begrafenis in het uitvaartcentrum. De uitvaart dienst zal worden gehouden op zaterdag 30 december om 13.30 uur in het uitvaartcentrum, waarna we Henk naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg zullen begeleiden. Correspondentieadres: mevr. R. Roelofs. Sluyscoog 60,1791 WT Den Burg. Geen bloemen. Willen zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen, deze advertentie als zodanig beschouwen. Achter tranen van verdriet schuilt een glimlach van hennnering. De vele kaarten, brieven en de warme belangstelling na het overlijden van BERNARD BRUIN hebben ons enorm goed gedaan en veel steun gegeven. Onze hartelijk dank. Greet Bruin - Schoenmaker Olga en Piet Graaf Thijs en Imme Gert Jan Bruin Den Burg - Texel, december 2006 GM1MMW/MPMG 24-12-06 - Zoon van Ad Harman 6 Marleen Groen Pe Ruyterstraat 125 1/92 AP Oudeschild Hoera! Daar zijn ze dan! Geboren op 22 december 2006: Sam en David Trotse ouders: Natasja Wonder en Jeroen Schoo Broer en zus: Jesse en Jascha Hogereind 57 1793 AE De Waal 0222-318106 Het wonder is zo groot, maar jij bent nog zo klem. Dolblij super gelukkig zijn wij, dat jij onze dochter en zusje mag zijn. Hoera, een meisje! 21-12-2006 Donna Mijn trotse ouders grote broer zijn Sander v/d Starre, Martine de Ridder Dami Ons adres is: Vliestraat 3 1794 AT Oosterend tel: 06-46281518 Voor beschuit met muis jes graag even bellen. Hoera, Timme is thuis! Wij willen iedereen be danken voor de lieve belangstelling tijdens ons verblijf in het ziekenhuis. Joost, Anneke, Timme van Heerwaarden Rozendijk 11 Dirk en Fenny Schagen wensen familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 2007! Lieve mensen, Hartelijk dank voor alle belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis. Het is fijn te weten dat er zoveel mensen met je meeleven. Ik wens jullie veel goeds in 2007. Ik ver blijf nu in het Verpleeghuis op Texel P.N. Rikkenberg - Swart "[exelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels Per regel meer: €1,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Wat doe jij voor Oud en Nieuw? Win een vliegreis naar de Alpen of Brazilië. Quiksilver Boardriders Club, Dorpsstraat 4, De Koog. Geopend, di t/m zat. 10.00-17.00 uur. Oliebellen bestellen? Ver wenexpres bellen! Oliebol len, appelflappen, ijstaar ten, gourmetschotels, Tel. 320164. Rits stuk? Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmake rij sleutelservice Van Osch Open van 08.00 -12.30 uur. Zaterdags ge sloten. Tel. 313901. De Koog-Texel Feest bv. Evenementen, single party, verjaardag, bruiloft, beurs, enz. van 10 tot 1000 personen. Info: 0222- 327303 of 06-22929048. sjanstexel@hotmail.com Wasmachines, drogers, koken, vriezen. Alles uit voorraad leverbaar. Voor- deelland Oudeschild 322398. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. www.voordeelland.nl Bruingoed en witgoed. De Koopman Koerier voor bedrijf en parti culier. Tel 315001/06- 20073394 Leegverkoop i.v.m. ver huizing. Woonhuys Moer beek. Nordic Walking is TOP! Kennismaking 4 jan. om 10.30 u., €10,-. Cursus techniek v.a. do. 18 jan. TOP. 06-12070776. www.voordeeiland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Leegverkoop i.v.m. ver huizing. Woonhuys Moer beek. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. www. rijschool wester- huis.nl Tel. 0223 612328. 70% 1e geslaagden. Leegverkoop i.v.m. ver huizing. Woonhuys Moer beek Quilter's Home op de Midwintermarkt (29/12). Veel stofjes, €5,- p/m. Happy Newyears-kor- ting 25 t/m 50% op laar zen, schoenen, kleding. Kom nu naar Tomahawk! Auto Service Centrum Maricoweg 3, tel. 315588. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Leegverkoop i v.m. ver huizing. Woonhuys Moer beek Vrijdag 5 januari Top 2000 Quiz in SamSam. Aanvang 20.00 uur. Auto Service Centrum Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 TCA wenst iedereen een goed nieuwjaar! Auto Service Centrum Maricoweg 3, tel. 315588. Leegverkoop i v.m. ver huizing. Woonhuys Moer beek Quilter's Home op de Midwintermarkt (29/12). Veel stofjes, €5,- p/m. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603 Natuursteen Texel Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging. tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Taj Mahal is de hele week en beide kerstdagen geopend. Reserveren 327058. Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem Voordeelland Ou deschild, 322398 Voor verkoop en onder houd gazonmaaiers: Toro- dealer Garage Dros Tel. 311611. www.voordeelland.nl voor reparatie. Groot in het klein! In de Waalderstraat moet je zijn. Leegverkoop iv.m. ver huizing. Woonhuys Moer beek. Landrover. Vo'or verkoop en onderhoud: garage Dros, tel. 311 611. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Help een arm gezin in Roemenië de winter door. Rabo 362521905. Hulp Oost-Europa Fa. Overmaat Las- en constructiewerk Slotskolk 40 Oosterend tel. 318333 Wij wensen eenieder een ijzersterk 2007! Huis, boedel, nalatenschap? Neem het Reumafonds in vertrouwen! Het Servicebureau Schenken en Nalaten van het Reumafonds neemt alle tijd om in een vertrouwelijke sfeer samen met u te praten over de mogelijkheden van schenken en de vragen die bij u leven over huis, boedel en nalatenschap. Voor meer informatie of een oriënterend gesprek bel 020 589 6435. email: naIaten@reumafonds.nl of stuur een kaartje: Postbus 59091,1040KB Amsterdam. Sterk In beweging

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3