Dorpen tegen elkaar in zaalvoetbaltoernooi Spannende strijd in zaalvoetbal Westdorp en Stark op dreef in kaartkampioenschap TEXELSE 7 COURANT DONDERDAG 28 DECEMBER 2006 Aan het eind van het jaar, ongeveer halverwege de competitie, is duide lijk dat de strijd in de hoofdklasse van de Texelse zaalvoetbalcompe- titie bijzonder spannend is. Mantje 1 is koploper met 25 punten uit 10 wedstrijden, maar het als tweede geklasseerde RAB 1 staat er met 24 punten uit 9 wedstrijden relatief net even beter voor. Oosterend 1 heeft met 19 uit 9 enige achterstand opgelopen, maar is zeker nog niet kansloos. Ook in de andere klassen is de strijd nog lang niet beslist. Het span nendst is het in de tweede klasse, waarin Klif 4 met 24 uit 9 de rang lijst aanvoert, maar Oosterend 4. Texel'94 5, De Krim 5 en Texel'94 6 op de loer liggen. De competitie wordt woensdag 3 januari hervat. Standen (resp. aantal gespeelde wedstrijden en punten): Hoofdklasse: 1.Mantje 1 10, 25; 2.RAB 1 9, 24; 3.0osterend 1 9, 19; 4.Klif 1 9, 17; 5.Mantje 2 10, 16; 6 Texel'94 2 9, 13; 7.Krim 3 9, 11; 8.Krim 1 9, 10; 9.0osterend 2 8, Karate-examens bij budovereniging Karateleraar Henk van der Salm uit Den Helder stopt met het les geven bij Shima. Hij heeft vier jaar op het eiland lesgegeven en mede dankzij hem konden Nico Waerts en Eduard Terpstra de zwarte band behalen. Hij wordt als leraar opgevolgd door Waerts. Van der Salm werd tijdens zijn laat ste les door het bestuur in het zonnetje gezet. Door het wisse len van leraar trainen de karateka's vanaf januari op maandagavond. Als afsluiting van de lessen op vrij dag werden examens gehouden in Ons Genoegen. Zeven karateka's deden examen, vier senioren en drie jeugdleden. Nog op de exa mendag werd hard getraind, met als gevolg dat David Maas, Martijn van Haaren, Axel Gommans en de senioren Eva Vonk en Daan Terpstra allen slaagden voor het examen. Daan Terpstra kreeg een eervolle vermelding omdat hij zijn niveau in veertien dagen op peil had gebracht door elke dag met zijn broer Eduard te trainen in de bollenschuur. De examens werden afgenomen door Henk van der Salm en Eduard Terp stra. In verband met zijn werk deed Hans van Haaren al eerder examen. Hij behaalde de bruine band. Ook Joana Cardoso, die op 15 decem ber examen deed, presteerde goed en slaagde voor de blauwe band. Jaap Dros weer koploper Jaap Dros verloor in 2004 zijn schaaktitel aan Thomas Richter, nadat hij 25 jaar lang onafgebro ken titelhouder was. In 2005 en 2006 werd Gerard van Es kam pioen. Dros moest drie jaar lang genoegen nemen met een tweede of derde plaats in de interne B&B Van der Vis en Den Boer schaak competitie van schaakclub En Passant. Hij gaat 2007 echter in als koploper en heeft een ruime voorsprong genomen op Dick van Barneveld en Rinus Vittali. Dros lijkt hard op weg zijn schaak titel terug te veroveren. Zijn directe achtervolger Dick van Barneveld zette hij dit seizoen twee maal met overtuiging opzij. Van Barneveld presteert dit seizoen goed, maar Dros verslaan blijkt een nagenoeg onmogelijke opgave. Het lukte Rinus Vittali wel, maar toen riep Dros het noodlot over zichzelf af. Thomas Richter heeft het in de eerste helft van het schaakseizoen moeilijk. Hij verloor van Dros, Van Barneveld en Jaap de Wijk, maar gezien zijn kwaliteiten mogen de toeschouwers toch verwachten dat de strijd om het kampioenschap uiteindelijk zal gaan tussen Dros en Richter. Rich ter zal in zijn onderlinge partijen tegen Dros dan wel moeten gaan winnen. Momenteel is de stand nog V/2 tegen Vz in het voordeel van Dros, dus Richter heeft nog het een en ander goed te maken. Wil lem Otten, Jaap de Wijk en Piet Bakelaar eindigen 2006 zoals ver wacht in de toptien. Hetzelfde geldt voor Frans Eijgenraam en Taeke van Lingen. Frenk van Heeswijk valt op door zijn wil om te winnen en zijn aanvalslust. Karei Bakker, Gerrit Sman en Piet Poot moeten nog met regelmaat verlies incasseren, maar spelen ook winstpartijen. De twee jongelingen Nils en Lars Veldhuis zitten beiden nog zonder punten, maar gezien hun kansen op het bord moet daar in de tweede helft van het schaakseizoen verandering in komen. Voor meer informatie en partijenhttp://www.esstexelnl/ep Stand: I.Jaap Dros; 2.Dlck van Barneveld; 3.Rinus Vittali; 4.Thomas Richter; 5.Willem Otten; 6Jaap de Wijk; 7.Plet Bakelaar; S.Frans Eijgenraam; 9.Taeke van Lingen; 10 Dirk Rij- neker, 11.Ron Vlugt; 12.Paul Eelman; 13.Nan- ning Kikkert; 14.Frenk van Heeswi|k; 15.Gerrit Sman; 16.Abe Zijm; 17.Piet Poot; 18.Jochem Eelman; 19 Lars Veldhuis; 20.Kees Domhof; 21 .Karei Bakker; 22.Nils Veldhuis; 23.Martin van Tatenhove. VERVOLG VAN PAGINA 1 Armoede Tegen die tijd moet het duidelijk zijn met wat voor problemen iemand zit, zodat er naar schuldhulpverle ning of bijvoorbeeld bijzondere bij stand kan worden doorverwezen.' De gemeente heeft, naar aanleiding van de discussies over armoede, de afgelopen dagen een folder over de bijzondere bijstand naar elke Texelaar gestuurd. Er wordt daar in onder meer benadrukt dat niet alleen Texelaars met een uitkering er een beroep op kunnen doen. Geldorp zegt zich aan te sluiten bij wethouder Marian Merkelbach (zorg) die recent ook een pleidooi voor het stimuleren van blijvende oplossingen hield. ZDH herstelt traditie in ere De vorige keer gooide de slechte gesteldheid van het veld roet in het eten, maar maandag 1 januari hoopt ZDH een traditie in ere te herstel len. IJs en weder dienende is om 14.30 uur de aftrap van een wed strijd tussen het eerste elftal en een team met sterren van weleer. Het belooft een spannende wedstrijd te worden, want de 'oudjes' kunnen beschikken over spelers van naam. Of ook de gebroeders Sieme en Kasper Zijm meespelen, is nog met bekend. De spelers zijn vanaf 13.30 uur welkom voor een kop soep. Na de wedstrijd is er vanaf circa 16.00 uur een receptie voor leden, ouders van jeugdleden, donateurs en andere belangstellenden. Kuyper wint winterserie Na de laatste wedstrijd van het jaar werd zaterdag de stand opgemaakt van de winterserie van Sportvisclub Texel. Rein Kuyper eindigde met vijf vissen (101 cm) met een ruime voorsprong op de eerste plaats. Tweede en derde werden Poul Ver hagen (4 vissen, 84 cm) en Frans Bos (3, 57). Opvallend daarbij was dat Verhagen slechts vier wedstrij den heeft gevist, tegen Bos zes. Kuyper eindigde ook als kampioen van 2006. Hij ving in elf wedstrijden acht vissen met een gezamenlijke lengte van 186 cm. Tweede werd Frans Bos, met zes vissen (128 cm). Nico Tessel en Poul Verhagen, die elk aan slechts twee wedstrijden meededen, werden derde en vierde. De eerste wedstrijd van 2007 wordt gehouden op zaterdag 6 januari, aanvang 18.00 uur, bij de voorma lige asfaltmolen op de haven van Oudeschild. VERVOLG VAN PAGINA 1 Tubantia De overige 5 worden gereserveerd voor noodopvang, bijvoorbeeld bij acute problemen als gevolg van een scheiding. Volgens de wethouder betreft het tijdelijke huisvesting van de statushouders. 'Want het is de bedoeling dat ze op termijn door stromen naar een reguliere woning.' Merkelbach benadrukt dat er begelei ding zal zijn voor de statushouders en dat ze een inburgeringcursus moeten volgen. Hans Westdorp en Frans Stark waren de sterkste in de derde speelronde om het Texels kampi oenschap klaverjassen. Er werd niet erg hoog gescoord. Bart Weijdt en Piet Moree heroverden de eerste plaats in het algemeen klassement. Frans Stark speelt het Texels kampi oenschap met Carlo Bos, maar die werd dit keer vervangen door Hans Westdorp. Stark en Westdorp voel den elkaar uitstekend aan en wisten de hoogste score te behalen. Vooral de start (ruim 1800 gevolgd door een partij van meer dan 2300 pun ten) was uitstekend. In de laatste twee spellen moesten de heren een tandje terug, maar de eindscore van 7262 punten was ruim voldoende voor de rondewinst. Bos en Stark staan nu derde in het klassement en hebben met een achterstand van ruim 500 punten nog riante kansen op het kampioenschap. Ook Steef de Wit moest zich laten vervangen, maar Harm de Vries deed het prima met gelegenheids- maat Debbie van der Slikke. Dankzij een sterk slot pakten De Vries en Van der Slikke de tweede plaats met 6899 punten. Hierdoor wisten De Jong en De Vries zich uit de onderste regionen van het klasse ment te werken. Zij stijgen van de twintigste naar de veertiende plaats. Eric Jan Geus en Willem Koómen zijn twee sterke kaarters, die - zij het met andere partners - al jaren meedraaien in de top van de interne competitie van Klaverjasclub Den Burg. Dit jaar ontbrak het hen aan het noodzakelijke geluk. In de jong ste speelronde liepen de zaken wat meer naar wens en pakten zij met 6830 punten de derde plaats. Hier mee nestelen zij zich in de toptien. Opmerkelijk is de opmars van Tiny Zwaneveld en Theo Witte. Na de eerste ronde moest dit toch ervaren duo genoegen nemen met de laat ste plaats, maar door twee goede resultaten is al een flink deel van de schade gerepareerd. Deze keer werden Zwaneveld en Witte vier de met 6804 punten. Het leverde opnieuw een flinke winst in het klas sement op. Zij stijgen naar de elfde plaats en hebben een door hen nooit meer verwachte positie in de toptien binnen handbereik. Ook Ada van der Lee en Ada Vlas doen het uitstekend dit jaar. De vijfde plaats met 6748 punten levert een solide klassering op. Zij stijgen van de achtste naar de zesde plaats. Het gemiddelde was met 6261 punten niet hoog. Er werden 37 marsen gespeeld. De strijd om het Texels kampioen schap ligt met nog twee speelron den te gaan nog helemaal open. Het verschil tussen de nummers één en vijf is minder dan negenhonderd punten. In het algemeen klassement hebben Bart Weijdt en Piet Moree de leiding. Zij werden in het onder linge duel met Nel en Co Koomen (nu tweede met een kleine tweehon derd punten achterstand) weliswaar getrakteerd op een stevige neder laag, zij repareerden deze schade in de drie andere spellen. Carlo Bos en Frans Stark staan nu derde. Femmy Schuring en Frans Bos staan vierde en meervoudig kampioenen Gerda Veeger en Fenny Caspers bezetten de vijfde plaats. Ook Ada van der Lee/Ada Vlas (zesde op ruim 1600 punten) en Gerard en Bertus Witte kunnen nog voor een stunt zorgen. De beste zaalvoetballers van elk dorp treffen elkaar zaterdag 30 december in sporthal Ons Genoe gen voor het eerste Dorp-tegen- Dorp Zaalvoetbaltoernooi. Het evenement is een initiatief van Jan-Willem Boon, die meer dan een kwart eeuw lang de grote man achter de Texelse zaalvoet balcompetitie was en volgens eigen zeggen 'al jaren' met dit idee rondliep. Boon vond medestanders in Hans Polderman en John List, uitbaters van Bar Sportief, de kantine in Ons Genoegen, die hem hielpen bij de organisatie. Bedoeling is er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken. Inzet is een wisselbeker, beschikbaar gesteld door Jaap Lap uit Den Hoorn. De opzet is eenvoudig. Elk dorp levert een team, met uitzondering van Den Burg, dat twee afvaardigin gen heeft: Oost en West. Voor de indeling is afgegaan op de postco des zoals die in de Texelse telefoon gids staan. Spelers moeten tenmin ste 16 jaar oud zijn. Het deelnemersveld is verdeeld over twee poules. Daarin wordt een halve competitie gespeeld, wat betekent dat ieder team elk ander team in de poule één keer treft, in een wedstrijd van 22 minuten. Aan het eind spelen de winnaars van elke poule tegen elkaar in de finale. Poule A wordt gevormd door De Koog, De Cock- sdorp. Oosterend en Oudeschild, poule B door Den Hoorn, Den Burg Oost. De Waal en Den Burg West. Er wordt gespeeld volgens de offi ciële KNVB-regels. Scheidsrechter Willem Sangers, Dennis Vonk en Ton Arnout zien er op toe dat deze worden nageleefd. De selecties zien er als volgt uit: De Koog: Andreas Schraag (coach), Marlon Veldman, Robin Schoo, Maurice de Groot, Ben Sie- binga, Miko Honingh, Tristan Ellen, Joris Ellen, Roelf Siebinga. De Cocksdorp: Frans Stark (coach), Paul van Exel, Ton Dubbelt, Mat- thijs de Lugt, Johannes van Heer- Vechtsporters doneren aan goede doelen Het 6Star Mixed Martial Art Festival, het vechtsportspektakel dat op 5 en 6 augustus op het strand bij paal 17 werd gehouden, heeft een bedrag van €1148,- opgebracht. Organi sator Menno Siebinga, die eerder had aangekondigd negentig pro cent weg te geven, heeft besloten zelfs het hele bedrag aan een goed doel te schenken. Op Texel krij gen de Stichting Broodnodig en de verstandelijk gehandicapte judoka's van budovereniging Shima €250,-. Volgens Siebinga, die veel enthou siaste reacties heeft gehad, had zijn evenement niet zo'n succes kunnen worden zonder de hulp van vele vrijwilligers en de gulle giften van (Texelse) bedrijven, zoals TESO, Texel Tours, Fortis Bank, 't Bik- kelement, Paal 17, Adri Rentenaar, Schlepers Gevelspecialisme en Langeveld en de Rooy. Hij is inmid dels druk bezig met de organisatie van een volgend vechtsportfesti- val. Hoogtepunt moet een interland worden tussen de beste escrima- vechters van Nederland en Enge land. Ook muziek en dans spelen opnieuw een belangrijke rol. Bedoe ling is het spektakel te houden in het eerste weekend van augustus. 9; 10.Krim 2 10. 7; 11.RAB 2 9. 5: 12.Sportshop 1 9, 3. 1ste klasse: 1.De Koog 2 9. 25; 2.De Koog 1 9, 21; 3.Sportshop 2 10, 21. 4.RAB 5 10,18; 5.Oosterend 3 10. 17; 6.Klif 2 10,13; 7.RAB 3 10. 12; 8.Mantje 3 9, 11; 9.Texel'94 3 9, 9; 10.Krim 4 10, 9; 11.Klif 3 12, 8; 12.RAB4 10, 7. 2de klasse: 1 .Klif 4 9, 24; 2.0os- terend 4 9, 22; 3.Texel'94 5 9, 21 4.Krim 5 9, 20; 5.Texel'94 6 9. 19; 6.Klif 5 10, 11; 7.Klif 6 9, 10; 8.De Koog 3 9, 7; 9.Texel'94 4 10. 7; lO.Klif 7 10. 4; 11 .Texel'94 7 9, 3. C-jeugd: 1.De Koog C1 14. 37; 2.Krim C2 14. 31; 3.Krim C1 14. 29; 4.Sportshop C1 14, 26; 5.Krim C3 14, 216.RAB C1 14. 10; 7.De Koog C2 14, 7; 8.ZDH C1 14. 1. D1-jeugd 1.RAB D1 9, 27; 2,Oos- terend D1 9, 12; 3.Klif D1 9, 10; 4.Krim D1 9, 4. D2-jeugd: I.Sportshop D1 9, 27; 2.RAB D2 9, 18; 3.0osterend D2 9. 6; 4.Klif D2 9, 3. E-jeugd. 1 .RAB E1 8, 22; 2.Mantje E1 8, 19; 3.Sportshop E1 8, 10; 4.ZDH E1 8. 4; ö.Oosterend E1 8, 3. Winterbosloop Zwemdiploma s waarden, Maarten Broekman, Chris Stolk, Richard Quartel, Dick Hooij- schuur. Oosterend: Janjaap Hin, Ruben Duinker, Bob Witte, Wouter van Strien, Dennis Daalder. Sil van Dijk, Dave Witte, Steef Witte. Oudeschild; Jan de Vries (coach), Chris de Vries, Ed de Vries, Rob de Vries, Jacob Krijnen, Ivo Barends, Peter Scholte, Erwin Koning, Bart Tuitman. Den Hoorn; Jaap Lap en Herman Ridderinkhof (coaches), Michiel Dekker, Niels Dekker, Arjen Lap, Maurits Lap, Jacco van Leeuwen, Wim Ridderinkhof, Joop Rommets, Hans Zijm. Den Burg Oost: Nico Blonk (coach), Bart Graaf, Marcel Ris, Peter Koorn, Rudy Hof, Leon Zijm, Jimmy Vla ming, Hidde Struick, Ivar van Elk. De Waal: Hans van der Park (coach), Edo Kooiman, Alexander Smit. Arjen Kiltz, Bernard Ipenburg, Johan de Waard. Danny van der Park, Koos Tjepkema, Ton Domhof, Arie van der Vis en Jan van der Haas. Den Burg West: Sjoerd Eelman (coach), Tim Kedde, Jeroen Vla ming, Steffan Vlaming, Barry de Vries, Robbin Knol, Edgar Klippel, Pieter Jan Eelman, Roel Blonk. Programma: 17.00 De Koog-Oosterend 17.25 De Cocksdorp-Oudeschild 17.50 Den Burg West-De Waal 18.15 Den Burg Oost-Den Hoorn 18.40 De Koog-De Cocksdorp 19.05 Oosterend-Oudeschild 20.20 Den Burg Oost-Den Burg West 19.55 De Waal-Den Hoorn 20.20 De Koog-Oudeschild 20.45 Oosterend-De Cocksdorp 21.10 Den Burg West-Den Hoorn 21.35 De Waal-Den Burg Oost 22.00 winnaar poule A-winn. poule B Gyminstuif Gymnastiekvereniging Texel houdt zaterdag in de Beatrixzaal in Den Burg een gymnastiekinstuif. Net buiten de zaal worden de jaarlijkse oliebollen verkocht. Aan iedere zak van tien stuks zit een toegangskaartje voor de instuif gehecht. In de zaal staan de populairste gymtoestellen opgesteld, zoals de opblaasbare tumblingbaan en de trampolines. De instuif staat open voor alle belangstellenden en begint om 8.30 uur. Er is voortdurend deskundig toezicht aanwezig. Deel name kost €0,50. De instuif duurt tot 15.00 uur.De oliebollenploeg is vanaf 6.00 uur actief om voldoende voor raad op te bouwen voor de verkoop, die duurt tot 15.00 uur of zolang de voorraad strekt. De opbrengst wordt gebruikt voor de inrichting van een nieuwe accommodatie. Twee kuipen beslag zijn al gesponsord door bouw bedrijf Bruin en Weijers Straatvoetbal op De Krim Het afgelopen zomer aangelegde voetbalveldje van kunststof op vakantiepark De Krim is woensdag 3 januari het strijdperk van een straat voetbaltoernooi. Er wordt in drie categorieën gespeeld. Van 10.00 tot 12.30 uur mogen de kinderen van 9 tot 12 jaar hun kunsten vertonen. Van 13.30 tot 16.00 uur speelt de jeugd van 12 tot en met 16 jaar. En 's avonds vanaf 19.00 uur is de beurt op het dan verlichte veld aan ieder een van 17 jaar en ouder. Aanmelden kan in teams van vier personen of individueel en is steeds mogelijk van een half uur tot tien minuten voor aanvang. Deelname is gratis. Bij Bos en Duin aan de Bakken- weg gaat zondag om 11.15 uur de Sportshop Texel Winterbosloop van Atletiekvereniging Texel van start. Inschrijven kan men vanaf 10.30 uur in Bos en Duin. Het inschrijfgeld bedraagt €3,- voor senioren en €1,50 voor deelnemers tot en met 16 jaar. De jeugd gaat om 11.15 uur van start. De prijsuitrei king zal na afloop ter plekke plaats vinden. De overige deelnemers ver trekken hierna, om ongeveer 11.35 uur. Inschrijven kan voor jongens en meisjes tot en met 9 jaar (1250 meter), jongens en meisjes van 10 tot en met 12 jaar (2500 meter), jongens en meisjes 13 tot en met 16 jaar en recreanten (4400 meter) en vrouwen, vrouwen-veteranen, man nen en mannen-veteranen (8800 meter). Degene die het dichtst bij zijn van tevoren aangegeven eindtijd ein digt, ontvangt een waardebon van Sportshop Texel. Schaaktoernooi in 't Vogelhuis Schakers van uiteenlopend niveau spelen woensdag 3 januari in res taurant Oranjerie 't Vogelhuis in Den Koog tegen elkaar in het jaarlijkse B&B Van der Vis en Den Boer Olie- bollentoernooi. Net als in voorgaan de jaren zijn er geldbedragen te winnen. De winnaar van de hoofdgroep, waarin de sterkste schakers uitko men, ontvangt maar liefst €125,-. Voor de nummers twee en drie ligt €75,- respectievelijk €25,- klaar. Voor de winnaars van de andere groe pen is €40,- beschikbaar gesteld. Daarnaast zijn er prijzen in natura, waaronder twee kappersbonnen van Cocky's Kapsalon', een diner bon van 't Vogelhuis en flessen wijn van slijterij De Wit. De hoofdgroep bestaat uit acht of tien spelers, de andere groepen tellen, afhan kelijk van de belangstelling, tussen zes en tien spelers. Hun bedenk tijd bedraagt 15 a 20 minuten per persoon per partij. Het inschrijfgeld bedraagt €5,-. Opgave is mogelijk bij Dick van Barneveld, tel. 313919, e-mail dicktexel@hetnet.nl of op de dag van het toernooi vanaf 10.45 uur aan de zaal. Er geldt een maxi mum van 48 deelnemers. Het eve nement begint om 11.15 uur en duurt tot circa 17.00 uur. In zwemparadijs Calluna werd in de week voor kerstmis voor de tweede keer dit winterseizoen afgezwom men voor het Zwem ABC Examina toren waren Annerieke Scherpen- huizen, Colinda Vlaming en Remko Voor het A-diploma slaagden: Anouk de Lussanet. Bart Schoormans, Bob Grisnigt, Boy van Dijk, Britt Schraag, Chris Boekei, Danique Verswijveren, Eva Witte, Gerrit Koorn, Haithem Imaël, Ilse van Onzen, Jarco Hart- mans, Jesse Blankevoort, Jonna van de Wijngaard, Justy Hofman. Marco Kikkert, Martijntje Klijnsma. Mees Saai. Mees Schoenmaker. Munël Frontana, Roy Prins, Samantha Daalder, Sara Lohse, Sophie van der Vis, Stans Pranger. Wesley van der Slikke en Wiske Overmaat. Het B-diploma werd behaald door: Anouschka Witte, Bas van Hengel, Bram. Kuipers, Jordy Westerlaken, Maaike de Graaf, Mandy Barhorst, Marit Schaafsma, Martijn van der Werve, Ralph Pool, Sharon Coevert en Sil van Lingen. Voor het complete Zwem ABC- diploma slaagden: Gerlinde van der Smit, Gijs ten Hoven. Helga Bouw meester en Lars van Straten. Programma zaalvoetbal Woensdag 3 januari: 19.00 Texel 6-Klif 6 Kuipers 19.50 Koog 3-SVO 4 Kuipers 20.40 Texel 5-Klif 4 Douma Zaaldienst: RAB Donderdag 4 januari: 19.00 Koog 2-Mantje 3 Atroshy 19.50 SVO 3-Koog 1 Vonk 20.40 RAB 4-Texel 3 Vonk Zaaldienst: Mantje Vrijdag 5 januari: 19.00 RAB 2-SVO 2 Arnout 19.50 RAB 1 -Texel 2 Bakker 20.40 SVO 1-Krim 3 Sangers 21.30 Krim 1-Klif 1 Vonk Zaaldienst: Klif Uitslagen: E-Jeugd ZDH El-SVO E1 0-5 (ZDH n.o.g.), RAB E1-Sportsh. E1 4-0. D-Jeugd. Klif D2- SVO D2 3-1Krim C1-Koog C2 6-3. C-Jeugd: geen wedstrijden. 2e klasse: Koog 3-Klif 7 6-3, Texel 7-Texel 6 1-11. Krim 5-Texel 5 5-1 .Texel 4-Klif 4 1-4, SVO 4-Klif 6 9-1. 1e klasse: RAB 5-Sportsh. 2 4-1, Klif 2-SVO 3 2-6. RAB 4-Klif 3 6-2. RAB 3-Mant|e 3 5-7. Hoofdklasse: SVO 2-Sportsh 1 6-2, Texel 2- Mantje2 2-5. Wantje 1-Klif 1 1-1. Krim 1-RAB 2 3-1. Krim 3-Krim 2 8-2. de aanrijding liepen beide voertuigen flinke schade op. Op de foto het voertuig van de Texelse die de Pontweg overstak. (Foto snn Timmerman. Opnieuw botsing op riskante kruising Voor de tweede maal binnen een paar weken zijn op de kruising Pontweg-Keesomlaan twee auto's op elkaar gebotst. Ook dit keer bleef het bij materiële schade. Het ongeval werd veroorzaakt door een bestuurder uit de Westen, die komende vanuit Den Burg rond 11.00 uur de Pontweg wilde over steken. Ze zag daarbij de auto van een Duits gezin die haar vanuit de rich ting van De Koog naderde over het hoofd. Bij de aanrijding liepen beide voertuigen flinke schade op. maar bleven de inzittenden ongedeerd. Scouting Texel houdt van donder dag tot en met zaterdag de jaarlijkse winterexpeditie. Zo'n 75 jongeren in de leeftijd van 16 tot 20 jaar doen dit jaar mee. De jongeren, uit alle delen van Nederland, overnachten in ten ten, koken hun eigen kostje op een houtvuurtje en lopen door het bos en over het strand. Onderweg moe ten ze diverse opdrachten en klus sen klaren om verder te kunnen. De organisatie van de winterexpeditie is al jaren in handen van de STAM- afdeling van Scouting Texel. (Foto arctaet Teretse Courant) Verrassende winst voor dames Tevoko De dames van volleybalvereni ging Tevoko hebben het eerste deel van de competitie afgesloten met een afgetekende overwin ning op StamSovoco 3. In de eer ste set waren de Texelaars nog niet warmgedraaid, maar daar na maakte de vrijwel complete selectie korte metten met de jon ge ploeg uit Amersfoort (3-1). Tevoko startte in de gebruikelijke opstelling van de laatste weken, sterk gebrand op een goede pres tatie tegen de nummer vijf van de ranglijst. De winst op de Amers- foortse ploeg in de bekerfinale 2005 zorgt nog altijd voor extra cachet in de competitieontmoetingen. Het jonge StamSovoco had zich echter beter warm gespeeld dan de Texelaars, die in de eerste set nog onzeker speelden. Pas in het twee de deel van de set, toen opslagfou- ten achterwege bleven, kon Tevoko iets van de opgelopen achterstand inlopen (17-25). Deze opgaande lijn kon Tevoko in de tweede set goed doortrekken. Dankzij een goed ver zorgde passing kon Connie Joling haar aanvalsters gevarieerd bedie nen en kwam vooral de snelle mid- denaanval van Céline de Graaf goed door. Ook kreeg de Texelse blokke ring, versterkt door de aanwezig heid van Eline Feldbrugge, grip op de Amersfoortse aanval. Lange ral- leys waren het gevolg, die in deze wedstrijd door Tevoko tot een goed einde werden gebracht (25-23). Sterke opslagseries, ondermeer van Joannie Schaapman, zetten StamS ovoco in de derde set stevig onder druk. De snelle Bianca van der Berg zorgde voor een dichte veldverde- diging en aanvallend leefde Ivette de Ruyter zich helemaal uit met snoeiharde smashes. Het moraal van de Amersfoorter ploeg brak en Tevoko kreeg vleugeltjes (25-16). StamSovoco liet het hoofd hangen en liet zich in de beslissende set wegserveren (25-11). De vier winstpunten leveren Tevoko aansluiting op met de middenmoot en de ploeg neemt daarmee meer afstand van de enige degradatie plaats. Vanwege de wijziging van de ere-divisie in twee leagues degra deren in de onderliggende klasses alleen de nummers twaalf.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7