A_ 2 Muziekschool begint met muziekspeeltuin TEXELSE COURANT Ecomare koopt Oceaan-collectie walvissen Doedelzak spelen en andere cursussen bij muziekschool Divers programma in Texelse bioscopen Film Michelle de Grave nieuwe blogger IoPIENie Jip?! E Agenda feso Jacht met pech binnengesleept L DONDERDAG 4 JANUARI 2007 Ecomare is in bezit gekomen van een collectie van 99 schilderijen van walvissen. Ze zijn gemaakt door Rob van Assen, die als pre parateur bij Naturalis in Leiden heeft gewerkt en in die periode een grote interesse voor walvis- achtigen ontwikkelde. In 1970 was hij betrokken bij het ontleden van een gestrande potvis. Het is met overdreven om te stellen dat Van Assen geobsedeerd raakte door walvissen. Als modelbouwer bij het Museon ontleedde hij zijn tweede potvis, die in 1979 tussen Castricum en Egmond aan Zee aan spoelde. Daarna was hij geruime tijd bezig met de preparatie en recon structie van deze potvis. Door zijn werk raakte hij zeer vertrouwd met de anatomie van de zeezoogdieren. Zijn honger naar kennis bracht hem ertoe in 25 jaar tijd zoveel moge lijk gegevens te verzamelen en een bijzondere collectie te schilderen. werken uit de Oceaan-collectie Van 1988 tot 1993 schilderde hij de 99 schilderijen die volgens kenners de enige wetenschappelijk verant woorde collectie van walvisachtigen zijn, de zogeheten Oceaan-collectie. In olieverf schilderde hij elke walvis soort waarvan het bestaan bekend is, al dan niet uitgestorven. Momenteel zijn er volgens kenners 83 soorten walvissen. Variërend van de kleinste (de bruinvis) tot de grootste, de blau we vinvis. Op elk schilderij 'schreef' hij de naam van de walvissoort, met daarbij de bijzonderheden. Hij ver kocht de collectie in 2004 aan Peter Zuidhoek, die besloot dat ze bij Eco mare beter op hun plaats waren. 'Veel beter dan bij mij op zolder.' Directeur Just van den Broek laat weten dat ze niet in het archief zullen worden gehouden. Donderdagmor gen, bij de overhandiging, nam hij Zuidhoek mee naar de permanente tentoonstelling Zicht op Zee. Wijzend op de lange, door Johan Reydon als zeegezicht beschilderde muur: 'Dit lijkt me een mooi plekje, hier kunnen ze allemaal hangen.' De aankoop werd mede mogelijk gemaakt door een bijdrage uit het Prins Bernhard Cultuurfonds en een schenking door Peter Zuidhoek van Art Boutique. Wie de schilderijen wil zien, hoeft niet eens naar Ecomare. maar kan een kijkje nemen in de virtuele gale rie van www.artboutique.nl en zelfs een reproductie aanschaffen. Nu de kerstvakantie op zijn einde loopt, komt de Muziek- en Dans school met een nieuw aanbod aan korte cursussen en workshops. Mede naar aanleiding van het succes van het Vlaams Festival, biedt de Muziek- en Dansschool een cursus Vlaamse doedelzak (cornemuse). Dit inctru ment is niet zo moeilijk te bespelen als de Ierse doedelzak en klinkt min der luid dan de Schotse. Daarom is het gemakkelijker in te passen in samenspelgroepen. Speciaal voor dit project zijn twee doedelzakken gehuurd. De cursus duurt zes lessen van drie kwartier en wordt gegeven door Loes Bakker op woensdag van af 17.15 uur. Deelname kost €50,-. De cursus gaat alleen door bij minimaal twee deelnemers. Stijldansen In samenwerking met Dansschool Corma uit Den Helder wordt een cursus stijldansen gegeven. De cur sus kan worden afgesloten met een examen voor het certificaat 'Basis cursus Brons'. Behandeld worden onder meer de Engelse wals, quick step, tango, chachacha, rumba. Er wordt een cursus voor jongeren aan geboden (vrijdag vanaf 18.30 uur) en een voor volwassenen (vrijdag vanaf 19.30 uur). Aanmelding indien moge lijk per paar. De cursus bestaat uit vijftien lessen van een uur, deelname kost €90,- per persoon. Kunstbus De Kunstbus, een nieuw project van de Muziek- en Dansschool, toert langs de dorpen met activiteiten voor kinderen op het gebied van muziek, theater en beeldende kunst. De Kunstbus staat zaterdag 20 januari van 10.00 tot 12.30 uur bij het Eier- landsche Huis in De Cocksdorp. Kin deren uit groep 6, 7 en 8 zijn welkom Deelname kost €5,-. Nieuw bij de Muziek- en Dansschool zijn cadeaubonnen voor workshops en cursussen. Deze zijn verkrijgbaar vanaf €7,50. Een volledig overzicht van de aan geboden korte cursussen en work shops is te vinden op de website van de muziekschool, www.mdt-texel.nl. De meeste cursussen gaan alleen door bij voldoende deelname. Voor opgave en inlichtingen: tel. 313493 of info@mdt-texel.nl. Ook in de laatste dagen van de kerstvakantie (en de dagen erna) hoeven filmliefhebbers niet thuis te blijven. Cinema Texel presenteert een uitgebreid programma, waar in uiteenlopende genres aan bod komen. Dat geldt ook voor bios coop De Kiekendief op vakantie park De Krim, waar dagelijks enkele films draaien. The Holiday is een romantische komedie van Nancy Meyers, de maakster van What women want. Hoofdpersoon is Amanda (een rol van steractrice Cameron Diaz), een Amerikaanse met een problemati sche liefdesrelatie. Om even weg te zijn van het gezeur, ruilt ze gedu rende de vakantie van huis en ten slotte ook van leven met een onbe kende Engelse, gespeeld door Kate Winslet. In Eragon. een kruising van fantasy en science-fiction, vindt een jongen een drakenei. Deze ontdekking leidt tot een voorbestemde reis, waarop hij tot de ontdekking komt dat hij de enige is die zijn land en volk kan beschermen tegen een kwaadwil lende koning. De Nederlands gesproken familie film Charlotte's Web gaat over het varkentje Wilbur, dat tegen het ein de van het jaar wordt besprongen door de vrees dat zijn leven zal ein digen op de eettafel. Hij zoekt hulp bij Charlotte, een spin die in zijn hok leeft. Samen bedenken ze een plan om iedereen te laten weten dat Wil bur niet zomaar een varkentje is en derhalve gered moet worden. Casino Royale is de 21ste film rond James Bond. De rol van geheim agent 007 wordt gespeeld door Daniel Craig, de opvolger van beroemde voorgangers als Sean Connery en Roger Moore. Het ver haal is gebaseerd op het eerste boek van bedenker lan Fleming en gaat over de Franse gangster Le Chiffre (een rol van Mads Mikkel- sen), die zijn winsten in het casino aanwendt om terroristische opera ties te bekostigen. Wanneer hij een kostbare fout maakt, zal hij het geld moeten terugverdienen tijdens een groot goktoernooi. Dat moet wor den voorkomen door James Bond, die van M., het hoofd van de Britse geheime dienst, het privilege krijgt te doden. De animatiefilm Flushed Away, ook te zien in de Nederlandse versie (Muis van huis), gaat over de ver wende huismuis Roddy, die in een penthouse in een dure wijk van Lon den woont. Als hij op een dag door het toilet wordt gespoeld, komt hij via het riool in een slechte buurt terecht en moet hij zich aanpassen aan een heel nieuwe leefomgeving. De Nederlands gesproken anima tiefilm Happy Feet speelt zich af in de wereld van de keizerpinguïns op Antarctica. Om een partner te lok ken, zingt ieder dier zijn eigen lied. Mumble, de zoon van Memphis en Norma Jean, kan absoluut niet zingen, maar probeert zijn gebrek te compenseren met zijn uitzonderlijke kwaliteiten als tapdansen In Plop in de stad eet kabouter Lui ondanks waarschuwingen van Plop een verkeerde bes Hij begint daardoor te groeien, totdat hij net zo groot is als een mens. De andere kabouters worden erg boos op hem, waarna Lui verdrietig wegloopt en verdwaalt. Voor hij het weet belandt hij in de stad. Kruistocht in spijker broek is gebaseerd op het beroem de jeugdboek van Thea Beekman en gaat over 15-jarige Dolf, die met een tijdmachine per ongeluk wordt teruggeflitst naar de Middeleeuwen en in de kinderkruistocht belandt. §cholieren web-log texelsescholicren.web-log.nl (j eslaagd Marijo Bakker (52), werkzaam bij Etos in Den Burg, is aan het instituut Pharmacon geslaagd voor het exa men Drogist en Zelfzorg 3 en mag zich nu zelfstandig drogist noemen. Kinderbingo in Bethel Kinderen zijn vrijdag 12 januari tus sen 19.00 en 21.00 uur in buurthuis Bethel yvelkom voor een bingo. Deze wordt georganiseerd door Buurtver eniging Zuid- en Midden-Eierland. ledereen die zelfstandig of onder begeleiding een bingokaart kan invul len, kan meedoen. Deelname kost €2,-, inclusief een glas limonade. Nieuwjaarsdans Ericka Voortman geeft zondag in dorpshuis De Wielewaal in De Waal een workshop Afrikaans dansen. Kin deren tot 12 jaar zijn welkom van 13.00 tot 13.45 uur, volwassenen van 14.00 tot 15 30 uur. Severin Candel zorgt voor de muzikale begeleiding. Deelname kost €5,- voor kinderen en €10,- voor volwassenen. Voor meer informatie: tel. 06-13614046 en www. danslaboratorium.nl. Meisjesstad Kinderen van de Jozefschool in Den Burg gaan in februari langs de deu ren om loten te verkopen voor de Meisjesstad van de Zusters Augus- tinessen van St. Monica in Utrecht. De zusters komen begin februari naar de basisschool om de loten af te geven. De opbrengst van de loterij, die jaarlijks wordt gehouden, is bestemd voor de opvang van dakloze moeders en kinderen. De zusters vangen jaarlijks zo'n vijfhon derd mensen op. Het weblog www.texelsescholie- ren.web-log.nl wordt de komende weken bijgehouden door Michelle de Grave (17) uit Den Burg. Michelle zit in 5 HAVO van OSG De Hoge- berg en moet dit jaar examen doen. Haar hobby's zijn volgens eigen zeggen 'voetbal, voetbal en voetbal. Spelen van en kijken naar.' Ze luis tert muziek uit de jaren '70 en '80 en leest fantasy, SF en historische boe ken. Grote hobby's zijn-'heel veel' SMS'en, films en computeren. Michelle volgt Bonnie de Boer op, die het blog tot 19 december heeft bijgehouden. Door omstandighe den werd eerder geen nieuwe blog ger gevonden. Daarom had Bonnie langer tijd dan haar voorgangers. 'Vandaag kon ik gelukkig nog een stukje schrijven. Het ging goed op school. We hebben veel leuke din gen gedaan. We hadden een Engels SO waar ik maar een beetje voor had geleerd, maar gelukkig wist ik er maar eentje niet. Verder had ik nog studieles en daar moesten wij een klein toneelstukje maken dat uit vijf scènes bestond. Wij heb ben met een groepje uitgebeeld dat er iemand geslagen werd. Maar de politie arresteerde degene die sloeg. Met gym deden we een soort zelfvertrouwen-oefening. Je moest langs een rij kinderen lopen uit je klas terwijl zij je uitscholden. Het was de bedoeling dat je ze niet aankeek. Ik vond het wel een rare oefening, maar ook wel grappig.' Over het weblog was Bonnie duide lijk: 'Ik vond het echt hartstikke leuk dat ik dit mocht doen. Ik ga denk ik ook meedoen met de wedstrijd van de krant waarbij je een kerstverhaal moet schrijven. Dat lijkt me heel leuk. Verder hoop ik dat meerdere mensen een weblog gaan bijhou den want het is echt leuk om te doen. Het is wel jammer dat ik nu al moet stoppen met schrijven, want ik begon er net lekker in te komen. Ik wilde er allemaal receptjes opzet ten en nog meer gedichtjes, mooie plaatjes, enz...' Maar eerst 'lekker kerstvakantie en allemaal leuke din gen doen'. Kerstgeschenk Het is ook nooit goed. Of het deugt niet. Geeft de baas in al zijn goedheid een kerstpakket, zijn verschillende werknemers diep ontevreden met het gegeven paard. Ze kijken het, ondanks het spreekwoord dat al sinds men senheugenis de raad geeft dit niet te doen, in de bek en vinden het te dik, te dun, te chique of te eenvoudig, overtollig of niet in de goede kleur. Daar sloof je je als baas nu voor uit en wat moet je er mee? Een lijst aanleggen van de ondankbare honden en deze volgend jaar overslaan? Tenslotte is een kerstcadeau geen verdiend loon waar je rechten op kunt doen gelden, maar een geschenk voor de gezelligheid en verlanglijstjes horen bij Sinterklaas. Helaas is het zo dat je als baas bijna niet meer terug kunt als je eenmaal begint met aardig zijn. Vorig jaar kaviaar? Dan dit jaar beslist niet minder. Gaat het een tijd moeifijk in het bedrijf waar jij werkt, dan lijkt het me logisch dat jaar geen of een minder geschenk te ver wachten. Het zou zelfs zo kunnen zijn dat het personeel als gebaar van 'ondersteuning de baas een kerstgroet brengt. Samen erop of eronder In de kersttijd worden wij er extra bij bepaald dat samen delen en denken om een ander de essentie van leven is. Daaromzit er in je kerstpakket iets wat jij al hebt of wat met bij jou past? Bofkont die je bent. Want houdt je buurvrouw toevallig niet van witte kop en schotels? Komt dat even goed uit! En is zij van drie huizen verder niet gek van Italië? Wat zou dat pak pasta, die pot olijven en dat kookschort met 'Mama mia' erop goed bij haar passen. Zo ga je nog even door en aan het eind van de rit heb jij geen kerstpakket meer met allemaal dingen die je niet wilt hebben en je hebt een berg anderen gratis en voor niks blij gemaakt. Op haar beurt geeft de buurvrouw, die toch al meer dan zes kopjes had, ze ook weer door. De pastavrouw bedacht dat ze met dat extra pak best nog een gast aan tafel erbij kon hebben en zo krijgt het versmade kerstpakket een extra leven. Het wordt vast heel gezellig in het straatje waar jij woont. Pien Verberg Week van gebed Uitgaande van de Evangelische Alli antie wordt over de hele wereld het nieuwe jaar begonnen met de Week van Gebed. Van 7 tot en met 13 januari komen ook op Texel mensen bij elkaar om gezamenlijk te bidden. Het thema van de gebedsweek is De Koning komt. Elke avond wordt vanaf 20.00 uur een bijeenkomst gehouden in Eben Haëzer in de Juli- anastraat in Den Burg. Ook wordt elke avond van 19.30 tot 20.30 uur een bijeenkomst gehouden in een ander dorp. Zondag in de kerke- kamer in De Waal. maandag bij de familie Prins aan de Postweg 169, dinsdag in de kerkekamer van de doopsgezinde kerk aan de Peper straat in Oosterend, woensdag in 't Olijfblad in de Weverstraat in Den Burg, donderdag bij de familie De Graaf, Naalrand 50 in Den Hoorn, vrijdag in De Schuilhut in De Koog en zaterdag in de kerkekamer van de hervormde kerk van Den Burg. Meer informatie is te verkrijgen bij 't Olijfblad in Den Burg, tel. 313770. Daar zijn ook gebedsroosters te krij gen voor persoonlijk of gezamenlijk gebruik. Geen noten op een notenbalk, maar afbeeldingen van visjes die op bepaalde hoogte in het water zwemmen of vogeltjes met ver schillende kleuren. Het is één van de manieren waarop de Muziek- en Dansschool in Den Burg komend jaar kinderen van vijf tot acht jaar spelenderwijs met muziek in aan raking wil brengen. Dat moet gebeuren in het nieuwe project De Muziekspeeltuin, waarin kinderen in een 'huiselijke sfeer' met blokfluit, dwarsfluit of tmwhistle ken nismaken. Dat gebeurt plakkend, knippend of kleurend aan de hand van muziekspelletjes of muziekver- haaltjes. Bijzonder aan de lessen, die wekelijks worden gegeven, is dat er een rol voor ouders, verzorgers of grootouders is weggelegd. 'De eerste drie maanden doet één van hen mee met het kind', aldus docent Peter Smith. Volgens hem is dat aan de overkant inmiddels een beproef de methode waar zowel kinderen als volwassenen enthousiast over zijn. 'Ze zien de ontwikkeling van het kind tijdens de lessen en ze kun nen meehelpen bij de opdrachten die de kinderen krijgen. Ze kunnen ook samen met de kinderen muziek maken.' De MDT wil beginnen met groepjes met maximaal vijf kinderen. Maandag 15 januari start Smith met lessen blokfluit, woensdag 17 start docente Loes Bakker met dwarsfluit en tinwhistle. Er worden in totaal twintig lessen gegeven van 25 tot 50 minuten per week. De kosten bedragen €75.-. De muziekschool heeft plannen om het idee van de muziekspeeltuin verder te ontwikke len als basis voor het gehele muziek onderwijs. Mogelijk wordt het in het cursusjaar 2007/2008 ook in de buitendorpen aangeboden. Volgens Smith, die in Harenkarspel al twintig jaar lesgeeft in een muziekspeeltuin, gaan veel kinderen later door op een ander instrument of de blokfluit. 'Het is een basis en een kweekvijver voor muziek. Prestatie speelt geen rol, iedereen knjgt aan het eind een diploma.' Meer informatie is ver krijgbaar bij de muziekschool, tel. 313493 of info@mdt-texel.nl. Popquiz in Samsam In café SamSam in de Dorpsstraat in De Koog wordt vrijdag voor de derde maal een popquiz gehouden. Deelname staat open voor iedereen met enige kennis van popmuziek. Teams tot maximaal vijf personen mogen het opnemen tegen onder meer het team uit de Warmoes straat dat beide vorige edities won. De quiz bestaat uit acht rondes van elk vijftien muziekfragmenten. De speelavond begint om 21.15 uur, de toegang is gratis. De Koog proost op nieuwe jaar Inwoners van De Koog komen zon dag in dorpshuis De Hof bijeen voor een nieuwjaarsreceptie, georgani seerd door de dorpscommissie. Van 16.00 tot 18.00 uur bestaat gele genheid onder het genot van een hapje en een drankje bij te praten. Jongeren Informatie Punt Donderdag 4 januari: In het programma 'Even bijpraten met...' op Radio Texel spreekt Wijkie van den Berg met burgemeester Joke Geldorp. Zij kijkt terug op het afgelopen jaar en blikt vooruit naar 2007. Het programma is te horen van 19.00 tot 20.00 uur via 106.1 FM. In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Inschrijven kan tussen 19.30 en 20.00 uur aan de zaal. Deelname kost €3,50 per koppel. In Cinema Texel draaien Plop in de stad (aanvang 11.45 uur), de Nederlands gesproken versie van Charlotte's Web (12.00 uur), Happy Feet (14.00 en 16.15 uur), de Nederlands gesproken versie van Flushed Away (14.15 en 16.30 uur), The Holiday (18.30 uur), Casino Roy ale (18.45 en 21.45 uur) en The Holiday (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim draaien Kruistocht in spij kerbroek (aanvang 15.00 uur) en Eragon (20.00 uur). Vrijdag 5 januari: In jongerencentrum Time Out in Den Burg wordt van 19.30 tot 24.00 uur een 'Happy New Year party' gehouden. De toegang is gratis. In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland wordt een nieuwjaarsont moeting gehouden. Vanaf 20.00 uur zijn bewoners van Eierland en donateurs van de Vereniging Bethel Eierland van harte welkom. Tijdens de avond wordt ook de jaarvergadering gehouden. In theater Klif 12 in Den Hoorn brengt cabaretier Hetty Heijting het programma 'Een veeg teken'. Aanvang 20.30 uur, toegang €15,-. Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. In café Sam Sam in De Koog begint om 21.15 uur een video-editie van het spel 'Raad een lied' In Cinema Texel draaien Plop in de stad (aanvang 11.45 uur), de Nederlands gesproken versie van Charlotte's Web (12.00 uur), Happy Feet (14.00 en 16.15 uur), de Nederlands gesproken versie van Flushed Away (14.15 en 16.30 uur), The Holiday (18.30 uur), Casino Roy ale (18.45 en 21.45 uur) en The Holiday (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim draaien Kruistocht in spij kerbroek (aanvang 15.00 uur) en Eragon (20.00 uur). Zaterdag 6 januari: Op het terrein van Texel'94 in Den Burg begint om 13.00 uur een mim-toemooi- tje tussen Texel'94, KHFC en een selec tie talenten van FC Volendam. Bij de firma Schoenmaker op het Wezen land in Den Burg begint om 20.00 uur de Nieuwjaarsrit, een door de MAB geor ganiseerde oriëntatierit. Deelname staat open voor iedereen. In café De Kuip in De Koog begint om 23.00 uur een optreden van de Texelse coverband Wat zou 't. In Cinema Texel draaien Plop in de stad (aanvang 11.45 uur), de Nederlands gesproken versie van Charlotte's Web (12.00 uur), Happy Feet (14.00 en 16.15 uur), de Nederlands gesproken versie van Flushed Away (14.15 en 16.30 uur), The Holiday (18.30 uur), Casino Roy ale (18.45 en 21.45 uur) en The Holiday (21.30 uur). In hioscoop De Kiekendief op vakantie park De Knm draaien Kruistocht in spij kerbroek (aanvang 15.00 uur) en Eragon (20.00 uur). Hoogwater te Oudeschild Vr. 05 09.55 en 22.06 u. Za. 06 10.35 en 22.25 u. Zo. 07 10.47 en 22.54 u. Ma. 08 11.10 en 23.46 u. Di. 09 11.10 en - u. Wo. 10 00.16 en 11.10 u. Do. 11 00.25 en 11.37 u. Vr. 12 01.00 en 12.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water. Woensdag 3 januan volle maan. Zondag 7 januari zon op om 08.53, zon onder om 16.39 uur. Zondag 7 januari: In café Sjans in De Koog begint om 13.00 uur een darttoernooi. Meer infor matie staat op de website www.texeld- arts.nl. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan bij appar tementenhotel Bos en Duin aan de Bak- kenweg tussen Den Burg en Den Hoorn worden gestart voor de tweede wandel tocht uit de wmterserie van Het Gouden Ericka Voortman geeft in dorpshuis De Wielewaal in De Waal een workshop Afrikaans dansen. Kinderen tot 12 jaar zijn welkom van 13.00 tot 13.45 uur, volwassenen van 14.00 tot 15.30 uur. Severin Candel zorgt voor de muzikale begeleiding. Deelname kost €5,- voor kinderen en €10,- voor volwassenen Voor meer informatie: tel. 06-13614046 en www.danslaboratorium.nl. Voetbalvereniging SVO houdt nieuw jaarsreceptie in de kantine aan de Vliestraat in Oosterend. Vanaf 13.00 uur kan iedereen die dat wil een balletje trappen, de receptie vindt aansluitend plaats. Het eerste elftal van Texel'94 speelt op eigen terrein een nieuwjaarswedstrijd tegen oudgedienden. De aftrap is om 14.30 uur. Na afloop wordt in de kantine een receptie gehouden. SV De Koog houdt nieuwjaarsreceptie in de kantine aan de Boodtlaan. De receptie begint om 16.00 uur. Daaraan voorafgaand begint om 14.30 uur een onderlinge wedstrijd tussen het eerste en het tweede elftal. In dorpshuis De Hof wordt van 16.00 tot 18.00 uur een nieuwjaarsreceptie voor De Koog gehouden. In het kader van de Week van Gebed vindt van 19.30 tot 20.30 uur een samenkomst plaats in de kerkekamer van de kerk van De Waal en vanaf 20.00 uur in Eben Haezer in de Julianastraat in Den Burg. In Cinema Texel draaien Plop in de stad (aanvang 11.45 uur), de Nederlands gesproken versie van Charlotte's Web (12.00 uur), Happy Feet (14.00 en 16.15 uur), de Nederlands gesproken versie van Flushed Away (14.15 en 16.30 uur), The Holiday (18.30 uur), Casino Roy ale (18.45 en 21.45 uur) en The Holiday (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim draaien Kruistocht in spij kerbroek (aanvang 15.00 uur) en Eragon (20.00 uur). Maandag 8 januari: In het kader van de Week van Gebed vindt van 19.30 tot 20.30 uur een samenkomst plaats bij de familie Prins, Postweg 169, en vanaf 20.00 uur in Eben Haëzer in de Julianastraat in Den Burg. In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur een bijeenkomst voor akkerbouwers, georganiseerd door LTO-Noord. In Cinema Texel in Den Burg draaien Casino Royale (aanvang 20.00 uur) en The Holiday (20.15). Dinsdag 9 januari: Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Starkenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg). Meer infor matie staat op de website www.bewo- nersverenigingtexel.nl. In het kader van de Week van Gebed vindt van 19.30 tot 20.30 uur een samen komst plaats in de kerkekamer van de doopsgezinde kerk aan de Peperstraat in Oosterend en vanaf 20.00 uur in Eben Haëzer in de Julianastraat in Den Burg. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg komen om 20.00 uur de FNV Vrouwen bijeen. Nienke Bloksma van Duurzaam Texel verzorgt een lezing over duurzame projecten met betrekking tot energie en bouwen. TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Toch moeten automobilisten op Texel tussen 10.00 en 12.00 uur rekening houden met een half uur wachttijd. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Redders van de KNRM voeren zaterdagmiddag kort na 13.00 uur uit nadat het jacht Josina Cornelia, met aanboord meerdere opvaren den, ten oosten van Oudeschild met motorstoring kampte. Ze kre gen hulp van de in Oudeschild gestationeerde reddingboot Fran- cine Kroesen, die ter plekke de Dorus Rijkers uit Den Helder te hulp riep om het jacht op sleeptouw te nemen. De onfortuinlijke water sporters, die in tamelijk zwaar weer de zee op waren gegaan, werden omstreeks 15.30 uur de haven van Oudeschild binnen gesleept, alwaar het jacht werd afgemeerd naast het binnenvaartschip Linsi. ifoiobmKoning

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2