TEXELSE 7 COURANT WÈ 'Woest sterk en loopt als oude krant' Geknip2<f Poster Deskundige Brijderstichting: 'Verslaving pas probleem als je het een probleem vindt' Drie monumenten erbij Eigen loods Kortenhoeven op terrein Vliegveld Texel VRIJDAG 12 JANUARI 2007 i§pa TifwV Wf' Simon Stark uit De Cocksdorp beschikt sinds zaterdag over een Russische loopgravengraver. Hij kan tot bijna drie meter diep graven en tegelijkertijd aarden wallen langs de zijkanten van een loopgraaf aanleggen. De Cock sdorp is afgelopen weekeinde verrijkt met een Russische loop gravengraver. Het 26 ton zware voertuig is gekocht door de fami lie Stark. Gadegeslagen door veel nieuwsgie rige en vooral verbaasde blikken reed Simon Stark het tien meter lange, vier meter hoge en drie meter brede gevaarte zaterdag van Scha- gen naar De Cocksdorp. Ook het personeel van TESO reageerde verrast, maar de loopgravengraver kon mee aan boord van de Dokter Wagemaker. Plannen om De Cock sdorp en omgeving te voorzien van loopgraven heeft Stark niet, hij heeft het voertuig gekocht voor de motor die erin zit. 'Die willen we eruit halen en op één van onze tractors voor de trekkertrek zetten.' De loopgraven graver beschikt over een motor van 780 PK. Stark ontdekte het voertuig tijdens een trekkertrekwedstrijd aan de overkant. De vorige eigenaar, een loonwerkbedrijf uit Schagen, deed er voor de grap mee mee aan een wedstrijd. Toen het voertuig te koop kwam, aarzelde Stark geen moment. 'Die machine loopt als een oude krant en is woest sterk.' Voordat de motor eruit gaat, willen Stark en zijn zoons Bert en Ben eerst uitdok teren hoe de mechaniek in elkaar zit. 'Aan de voorkant van de motor loopt een bundel leidingen waarvan we nog niet goed hebben kunnen ontdekken waar ze voor dienen. Dat moeten we eerst uitvinden.' Over de herkomst van de loopgraven graver weet Stark nog niet veel, behalve dat hij dienst moet hebben gedaan tijdens de Koude Oorlog. 'Hij is waarschijnlijk niet tijdens de Tweede Wereldoorlog ingezet.' De vorige eigenaar kocht hem bij een legerdump. Stark beschikt over eni ge papieren met nadere toelichting, maar die zijn in het Russisch. Eén ding staat al wel vast, het leger voertuig is vrijwel onverwoestbaar. Het rijdt op diesel en heeft een tank waar honderden liters brandstof in kan. 'Dat had je ook wel nodig bij het graven.' Voor het starten moet in de stuurcabine handmatig brandstof in de leidingen worden gepompt. 'Er komt waarschijnlijk ergens lucht in de leidingen, waardoor je hem niet meteen kunt starten. Maar hij lekt verder niet, geen druppel.' Een speurtocht op internet leerde dat het 'schoepenrad' achterop het voertuig tot bijna drie meter diep de grond in kan. 'De aarde die hij opgraaft, wordt meteen aan beide kant verspreid, zodat je wallen opbouwt waardoor je in zo'n loopgraaf nog meer beschut ting hebt. Stark heeft het schoepenrad nog niet geprobeerd, maar hij overweegt een stukje loopgraaf aan te leggen voordat de motor eruit gaat. Het voertuig wordt waarschijnlijk tot oud ijzer verwerkt. 'Maar als iemand hem wil gebruiken als speelobject kan dat ook. De komende weken laten we hem eerst buiten staan om verder te ontdekken hoe hij werkt.' Eénrichting blijft uit in De Waal Het college wil vooralsnog geen éénrichtingsverkeer op het Hogereind in De Waal instellen. Dat zei wethouder Peter Bakker (verkeer) gisteravond tijdens de raadscommissie Middelen. Het dorp had gevraagd om één richtingsverkeer tussen het Verma ningspad en de Bomendiek, maar volgens Bakker levert dat proble men op. 'Op het gedeelte tussen de rotonde en het Vermaningspad blijft dan wel tweerichtingsverkeer, waar door verkeer bij het Vermaningspad moet draaien. Dat wordt onover zichtelijk. We vrezen dat het daar een lastig verkeersknooppuntje kan worden.' Volgens de wethouder wordt eerst bekeken of het aanbrengen van verspringende parkeervakken vol doende soelaas biedt om de ver keersoverlast op het Hogereind terug te dringen. Als dat niet zo is, wordt éénrichtingsverkeer alsnog nader bekeken. Pim Decnop van de Waalder dorpscommissie kon zich 'i de uitleg vinden. Hij had eerder zijn verbazing uitgesproken over het uitblijven van éénrichtingsverkeer. Bakker beaamde dat het dorp daar tijdens een inspraakavond duidelijk om had gevraagd. De politieke partijen gingen ermee akkoord dat de gemeente dertig duizend euro uittrekt om diverse nieuwe parkeerplaatsen in De Waal te realiseren. Langs de Langwaal komen er tien, bij het Groenewegje tien en zes aan de Bomendiek. De parkeerplaatsen op het Hogereind worden 'ingestraat'. Aan de kleur van de straatstenen is te zien waar de auto kan staan. Ziekenhuis verbouwt Het Gemini Ziekenhuis gaat de poli kliniek van het laboratorium voor kli nische chemie en hematologie ver bouwen. Ook de prikruimte voor de trombosedienst wordt verbouwd. De verbouwing duurt van 22 januari tot 1 maart en is nodig omdat de nrichting verouderd is. In de week van 15 januari tot 19 januari wor den de laboratoriumpolikliniek en be trombosedienst verhuisd naar een naastliggende ruimte op de eer ste etage. Dit betekent dat de toe gang verplaatst zal worden. Patiën ten worden met borden verwezen. Wachtende patiënten kunnen ook plaats nemen op de gang. Per dag bezoeken tussen de 250 en 300 patiënten het laboratorium. De verbouwing is nodig voor een effi ciënt werkproces, vermindering van be wachttijd en een meer patiënt vriendelijke uitstraling. Geen excuses van Poster Gerbrand Poster vertikt het excu ses te maken voor zijn aantijgingen tegen de gemeentelijke begroting. Hij blijft bij zijn kritiek dat het stuk inhoudelijk niet klopt. Dat zei de WD'er tijdens de com missievergadering Werkwijze Raad, nadat Piet Standaart (Texels Belang) expliciet om de excuses had gevraagd. Volgens Standaart zou Poster ze niet alleen aan wet houder Peter Bakker (financiën), maar ook aan de gemeente en de gemeenteraad moeten aanbieden. Standaart vindt dat die eveneens in aanmerking komen, omdat de raad de begroting heeft vastgesteld. Poster herhaalde zijn inhoudelijke kritiek op de kredietverlening voor het nieuwe raadhuis en de gemeen telijke investering in Parkeren en Meer in Oudeschild. 'We hebben het aangekaart bij de provincie, maar zij nemen ons standpunt niet over.' Gisteravond tijdens de raadscom missie Middelen wekte Poster ver bazing door excuses van wethouder Bakker te eisen voor het feit dat een toegezegde nieuwe nota over gemeentelijke aanbestedingen nog niet op tafel lag. Bakker merkte op dat 'er nog wat openstond' en liet het daar verder bij. De nota was nog niet klaar. Standaart drong dinsdag avond evenmin verder aan. Knuffels Ecomare Rabobank Noord-Holland Noord heeft Ecomare een helpende hand toegestoken bij de knuffels die afgelopen week aan Roemenië zijn geschonken. De bank neemt een deel van de kosten voor haar reke ning die Ecomare betaalde om de knuffels na de brand van de verze kering terug te kopen. Dat was in totaal duizend euro. Bij elkaar zijn 2000 stuks pluche en 900 stuks textiel (fleecetruien en t-shirts) aan de Texelse Werkgroep Hulp Oost- Europa en de Stichting Texel Helpt gedoneerd. Alphacursus In de jeugdherberg van Stayokay aan de Haffelderweg spreekt maan dag 15 januari dominee A. van Kampen uit Wieringerwaard over de Alpha-cursussen. Deze cursussen betekenen een vrijblijvende kennis making met of verdieping van het christelijk geloof. In de week van 15 tot en met 19 januari worden in het hele land informatieavonden gegeven. De avond begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Bezoekers wordt verzocht zich van tevoren aan te melden. Dat kan bij J. de Graaf (tel. 319535), P. Brouwer (tel. 320114) en A. Zegers (tel. 313355). SWOT zoekt vrijwilligers De Stichting Welzijn Ouderen Texel is samen met het Maartenhuis op zoek naar vrijwilligers voor een nieuw project met betrekking tot ouderenzorg. Oudere bewoners van het Maartenhuis zijn eraan toe een eigen dagbesteding te vinden, waarbij de eigen persoon centraal staat. De bedoeling is vier dagen in de week zeker tien personen op de door hun gekozen manier de dag te laten doorbrengen. Dins dag 16 januari wordt van 14.00 tot 16.00 uur een kennismakingsmid dag gehouden in de grote zaal van het Maartenhuis aan de Ruyslaan bij De Koog. Daar bestaat de mogelijk heid zich te oriënteren op de moge lijkheden van dit vnjwilligerswerk. Aanmelden kan bij de SWOT (tel. 312696) en bij Mechteld Smits (tel. 317682). In Oogst, het maandblad voor de landbouw, een artikel over de firma Timmer uit de Prins Hendrikpolder, die onlangs in het MPR-jaarover- zicht van CR Delta eindigde als beste bedrijf van de Kop van Noord- Holland. 'Volgens Han Timmer een echte verrassing. Hij had niet op zo'n hoge eindklassering gerekend. Timmer melkt 38 melkkoeien, met een gemiddelde productie van 10.459 kilo melk, 4,38 procent vet en 3,50 procent eiwit.' der. „Ook vruchtwisseling is heel belang rijk voor de vruchtbaarheid van het land: na twee J drie jaar bollen, zetten we een perceel om in grasland. We telen hya cinten, maar we hebben nog nooit aan giondontsmetüng hoeven doen. Ook hebben we minder last van ziektedruk dan in andere bloembollengebieden. mede door de zoute zeewind."' KEIMPE 33 De melkveehouder is van jongs af aan geïnteresseerd in de fokkerij. „Fok kerij is interessant. En als het goed gaat, is het nog leuk ook", zegt Hjnmer. Vroe ger had Texel een eigen H-staiion met stieren als Toma's Adeina 17 en Keimpe 33- Deze stieren hebben een positieve impuls gegeven aan de fokkerij op het eiland..Momenteel gebruik ik de stieren Rafael, Lousson, Stilist, Cassee en Ramon, ik houd de gehaltes in de gaten, want behalve een goed eiwit wil ik ook het vet percentage in de melk op peil houden." Han Timmer gaat niet koste wat het kost proberen om volgend jaar weer hoog in het MPR-jaaroverzicht te eindi gen. Hij let goed op de kosten; econo misch boeren staat bij hem voorop „Het Voetreflexologie In tegenstelling tot wat in de krant van dinsdag stond, is geen medi sche basiskennis nodig om de opleiding tot voetreflextherapeut te mogen volgen. Wie deze kennis wél heeft, krijgt vrijstellingen en hoeft bepaalde vakken niet te volgen. Meer informatie kan worden inge wonnen via docent Manda Berg- sma, tel. 319708. Gemeente beraadt zich op nieuwe energieactie De energiebon is nog maar koud achter de rug of de gemeente Texel loopt alweer warm voor een nieuwe energieactie: Meten is weten. Bedoeling is dat huishou dens enige tijd een apparaatje krijgen waarmee het energiege bruik van (huishoudelijke) appara tuur kan worden gemeten. Uit een test is gebleken dat daarmee uit eindelijk 7 procent op de energie rekening kan worden bespaard. Elders in Nederland werd onder 2500 huishoudens een succesvolle proef gehouden met het meetin strument. een eenvoudig apparaatje waarmee op een simpele manier meer inzicht kan worden verkregen in de grote 'energieslurpers' in huis. 'Als mensen weten hoeveel energie hun vrieskist bijvoorbeeld neemt, dan kunnen ze daar wat mee doen. Door het besef en de maatregelen die mensen naar aanleiding van de uitkomsten nemen, is gebleken dat er gemiddeld zo'n 7 procent op de energierekening kan worden bespaard', aldus wethouder Peter Bakker. De meetapparaatjes, die mogelijk op grote schaal door de gemeente zullen worden aange kocht, zouden vervolgens op een nog nader vast te stellen manier onder de bevolking moeten worden verspreid. Als er tenminste budget voor de actie wordt gevonden. 'We denken er over na.' Spiritualiteit in Bethel In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland wordt eens in de maand een 'spirituele avond' gehou den, waarvoor steeds een andere spreker wordt uigenodigd. Nadien kunnen de bezoekers informatie uit wisselen. Meer informatie, opgave en suggesties bij Nelda Hillen. tel. 311486, e-mail neldahillen@texel. com. De eerste avond wordt gehou den op maandag 23 januari, wanneer medium Nelda Hillen boodschap pen van overledenen hoopt door te geven. De avond begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €5,- SIGT wil beter bereikbaar strand De Stichting Integratie Gehandicap ten Texel (SIGT) wil dat de gemeen te meer geld uittrekt om het strand beter bereikbaar te maken voor alle gebruikers. Volgens de stichting zijn de betonplaten die nu bij de meeste strandslagen liggen met een breed te van 50 centimeter te smal voor rolstoelen. Zij stelt daarom voor alle betonplaten een kwartslag te draaien, zodat de paden 150 centimeter breed worden. De gemeente erkent het pro bleem, maar zegt geen budget te hebben om de wens van SIGT overal in te willigen. Streven is om binnen het bestaande budget twee strand slagen beter toegankelijk te maken. Fred Wassenborg van SIGT vertelde tijdens maandag tijdens de hoorzit ting over de Strandnota 'blij te zijn met elke verbetering', maar te hopen dat de gemeente nog wat meer geld beschikbaar stelt. Regenwaterafvoer Langeveldstraat Aannemingsbedrijf Tatenhove uit Oudeschild legt de nieuwe rio lering van de Langeveldstraat in De Cocksdorp aan. Het bedrijf was met €189.835,- de laagste inschrijver bij de vorige maand gehouden aanbesteding. Het werk start nog deze maand en zal begin april gereed zijn. Het bestaande riool van de Lange veldstraat is zodanig aangetast dat vervanging nodig is. Van de gele genheid wordt gebruik gemaakt om een apart riool voor het hemelwater aan te leggen. Door afscheiding van het regenwater (dat rechtstreeks naar de sloot gaat) wordt voorko men dat er bij zware regenval plas sen op straat komen. Bovendien is het beter voor het functioneren van de rioolzuiveringsinstallatie. Het gunstige effect van de maatregel is maximaal als veel aanwonenden van de Langeveldstraat hun regen waterafvoer op het speciale riool laten aansluiten. De gemeente zal in die zin een beroep op hen doen. De ander inschrijvers voor het werk waren Westerlaken uit Den Burg (€190.000,-), De Vries van de Wiel uit Schagen (€205.000,-) en KWS Infra uit Heerhugowaard VERVOLG VAN PAGINA 1 De coalitie bepaalt met 8 tegen 7 stemmen wat de standpunten van de raad zijn en daar moet je het dan mee doen. Maar ik voel me daar toch als vertegenwoordiger van 1500 Texelaars zitten en ik voel me meer aan hen dan aan de gemeenteraad verantwoording schuldig.' Volgens de verordening leggen leden van Eilander Raad verantwoording af aan de gemeenteraad en niet aan hun achterban. De WD'er vond weinig steun bij de andere politieke partijen. Frans Visman (D66) vond dat hij geen partijpolitiek had moeten bedrijven en Henny Festen (GroenLinks) sprak over een 'slip of the tongue'. Zij vond ook dat het lidmaatschap van Poster moet worden heroverwogen als hij opnieuw de spelregels naast zich neer legt. Alfred Schaatsenberg (PvdA) kwam Poster tegemoet met de opmerking dat voorafgaand aan de vergadenng op Schiermonnikoog de gemeenteraad niet bijeen was geweest om standpunten in te nemen. 'De WD is ook een grote partij die je niet zomaar aan de kant kunt zetten.' Visman merkte op dat de verordenin gen nog nooit met de nieuwe raads leden zijn doorgenomen. Op de vraag of hij zich in de toekomst wel aan de verordeningen wil houden, wilde Poster nog geen antwoord geven. Hij zei daar op de raadsvergadering van 30 januari verder op in gaan. Standaart opperde nog de mogelijk heid de gemeenschapjDelijke regeling aan te passen, maar daar voelden de andere partijen niets voor. Burge meester Joke Geldorp. voorzitter van de Eilander Raad, gaf het advies dat ook met te doen. Zij wees erop dat het de eilanden al veel moeite heeft gekost de huidige regeling langs de provincies Noord-Holland en Fries land te loodsen. Subsidie voor Duurzaam Texel De stichting Duurzaam Texel krijgt dit jaar €70.000,- gemeentelijke subsidie, zo hebben b en w dinsdag besloten. Dat is conform het raadsbesluit van 14 november om hetzelfde bedrag als totaalbudget in het investerings plan op te nemen en het sluit ook aan op het beleid dat in 2005 en 2006 is gevoerd. Dat de gemeente over de brug komt, was door GS als voor waarde gesteld voor €348.000,- pro vinciale subsidie die het voortbestaan van de SDT van 2005 tot en met 2007 mogelijk maakt. Grooten Slock houdt inzameling voor weeshuis Café In den Grooten Slock houdt zaterdagavond een inzameling voor het weeshuis in Zuid-Afrika waar de Texelse Diana Kooiman een half jaar gaat werken. Het initiatief ontstond onlangs aan de bar en kreeg dankzij spontane en belangeloze medewerking van bedenker René Kuiper, uitbater Jaco van Trigt, gasten, bedrijven en andere sympathisanten snel vorm. Hoofdmoot van de avond vormt het optreden van Ewoud Adriaans en Hannes van Angeren van de groep Jug Bros. Daarnaast wordt een kleine veiling gehouden, waarbij schilderijen van Ingmar Moerbeek en Frenk van Heeswijk onder de hamer komen, evenals een trapnaaimachine uit 1920. Ook worden vijftig door Printex bedrukte T-shirts met een tekst van Theun de Winter verkocht. Alsof ze een jukebox bedienen, krijgen gasten de mogelijkheid voor €2.- een plaatje naar keuze aan te vragen. Ten slotte wordt een verloting gehouden en is ook de fooienpot bestemd voor het weeshuis.De avond begint om 20.00 uur, de veiling om 22.00 uur. Wie nog iets in te brengen heeft voor de veiling of de verloting, kan contact opnemen Jaco van Trigt, tel. 313161. 250 tot 300 Texelaars zijn ver slaafd aan alcohol of drugs. Wat niet wil zeggen dat dit allemaal probleemgevallen zijn, benadrukt Peter Molenaar, sociaal-pyschi- atrisch medewerker van de Brij derstichting. Hij heeft geen aan wijzingen dat het alcohol- en drugsprobleem hoger is dan in de rest van Nederland. Maar om misbruik onder jeugd tegen te gaan, adviseert hij wel om meer verantwoordelijkheid bij ouders en horeca te leggen. Molenaar begeleidt en behandelt verslaafden en zit in allerlei overleg vormen die betrekking hebben op alcohol-, drugs en verslavingspro blematiek. Woensdagavond bracht hij hierover verslag uit aan de raads commissie Welzijn. 'Het is pas een probleem als je het een probleem vindt', verklaarde hij waarom juist ouders van jongeren die veel alco hol gebruiken niet naar ouderavon den komen waar deze problematiek en de preventie wordt besproken 'We weten allemaal dat jeugd op redelijk jonge leeftijd gaat drinken. Jongeren van 13, 14 en 15 jaar die op Ouwe Sunderklaas stomdronken thuiskomen. Wij kunnen dan wel vinden dat de jeugd teveel drinkt, maar zij vinden dat ouders met moeten zeuren. Zo'n jongen zegt: Ik heb gewoon een leuk feestje gehad.' Ouders kunnen het drink gedrag van de jeugd volgens Mole naar wel degelijk beïnvloeden. 'Veel ouderen die eens in de twee weken uit gaan, nemen hun kinderen mee. Dat maakt het drinken meer accep tabel. Om de jongeren te bereiken, moet je bij de ouders beginnen.' OSG De Hogeberg houdt avonden waarop de problematiek met ouders wordt besproken. Op de basisscho len gebeurt dat niet. Albert Hoven van de Bruinvis: 'De ouders die ik moet hebben komen juist niet.' Waar Molenaar onderzoeken aan haalde waaruit bleek dat de proble men op Texel met groter of kleiner zijn dan elders, had Henny Fes ten (GroenLinks) uit andere studies begrepen dat er hier bijvoorbeeld meer drugs worden gebruikt. Roelie Bakker (Texels Belang) signaleerde dat ouders nog wel eens moeite hebben met de manier waarop ze met alcoholgebruik van hun kinde ren moeten omgaan. 'Als de tole rantie een keer te ver is gegaan, dan vinden ze het moeilijk om dit weer terug te draaien. Het zijn ook vaak groepjes kinderen.' Ouders met vragen kunnen hiermee overigens terecht bij OSG De Hogeberg. Molenaar adviseerde om met elkaar te brainstormen over een aanpak, waarbij ouders en horeca ('dealers van alcohol') op hun verantwoorde lijkheid worden aangesproken. B en w willen de lijst van gemeen telijke monumenten met drie pan den uitbreiden. Het betreft Gast huisstraat 9 in Den Burg, Diek 31 in Den Hoorn en Westerweg 86 in de Westen. Tot aanwijzing wordt overgegaan nadat de raadscom missie Grondgebied, die tevens monumentencommissie is, advies heeft uitgebracht. Gasthuisstraat 9 is een voormalige agrarische stolp die vooral vanaf de Hollewal goed is te zien. De eigenaar wil de hele stolp als woon ruimte gebruiken, wat volgens het bestemmingsplan niet kan, omdat een groot deel van het gebouw bui ten het bebouwingsvlak ligt. B en w willen dat oplossen door een artikel 19-procedure. echter onder voor waarde dat de stolp tot gemeen telijk monument wordt verklaard Op die manier wordt voorkomen dat het gebouw bij een eventuele verbouwing zijn karakter verliest. De (nieuwe) eigenaars vinden dat geen probleem en hebben er zelfs om gevraagd. Diek 31 in Den Hoorn is een tradi tionele visserswoning met houten voorschot en was een rijksmonu ment. De rijksdienst voor monumen tenzorg heeft het huis van de lijst geschrapt omdat die vooral let op gebouwen die voor Nederland als geheel van belang zijn. Toch passen ligging, hoofdvorm en schaal prach tig bij het beschermd dorpsgezicht, zodat plaatsing op de gemeentelijke lijst wenselijk is. De eigenaar denkt er ook zo over. Dat geldt ook voor Westerweg 86. Deze schapenboet is bouwvallig, maar de eigenaar wil hem in de oorspronkelijke staat restaureren. Omdat de rietgedekte boet archi- tectonisch-historisch waardevol is en bovendien zeldzaam door zijn dubbele vierkant, indeling en functie van de oostgevel, is plaatsing op de gemeentelijke lijst aan te bevelen. SWOT-diner In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt woensdag het maandelijks diner van de Stichting Welzijn Ouderen Texel gehouden. Op het menu staat boerenkool met worst. De maaltijd begin om 18.00 uur, deelname kost €7,50. Opgeven kan bij de SWOT, tel. 312696. Geen nieuw paracentrum, zoals menig voorbijganger wellicht al dacht, maar een nieuw onderko men voor het vliegtuigonderhouds bedrijf van Marien en Michael Kor tenhoeven verrijst momenteel op het terrein van Vliegveld Texel aan de Postweg. Eind vorig jaar werd het beton gestort en nu wordt gewerkt aan de opbouw van de loods. Al vanaf 1997 reserveerden vader en zoon Kortenhoeven, die gezamenlijk het bedrijf runnen, een stuk grond op het vliegveldterrein voor de bouw van een eigen bedrijfsloods. Het gril lige verloop in de vliegerij weerhield 'hen echter lange tijd van de forse investenng. Twee jaar geleden hak ten ze de knoop door en eind vorig jaar werd gestart met de realisatie van een loods van 20 bij 25 meter, met een deur van maar liefst 18 meter breed. Daarin kunnen dne gro te vliegtuigen of vijf kleine toestellen worden ondergebracht voor onder houd. De werkplaats en het magazijn worden aan de kant van de Postweg gevestigd, het kantoor komt op de eerste verdieping. Het bedrijf is al sinds 1979 op het vliegveldterrein gevestigd. Er worden zowel Texelse vliegtuigen als overkantse toestellen onderhouden. Tot nu toe gebeurde dat in een van de NV Luchtvaart terrein Texel gehuurde loods. Eind februari moet het nieuwe gebouw wind- en waterdicht zijn, waarna de interieurbouw kan beginnen. Nadat de betonnen vloer voldoende was uitgehard, kon deze week worden begonnen met de opbouw van de loods.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 13