I Alzheimer Café op 30 januari van start Vergeetachtigheid of is het dementie? TEXELSE 2 COURANT Poëzie van Jan Wolkers op jazzmuziek Tiende editie midwinterkeuring Fokkers willen keuring voor geen goud missen Poker en kinderen op webiog oPIENie Agenda oud Papier teso DINSDAG 9 JANUARI 2007 De jeugdrubriek is traditioneel een aansprekend onderdeel van de midwinterkeuring in manege Akenbuurt. iroio xchtt Terrbe CounnVBe*idt>ar« Tettr, Er was een tijd dat de organi satie van de midwinterkeuring de schapenfokkers achter hun broek moest zitten om dieren in te sturen. Bij de tiende editie die zaterdag wordt gehouden, is dat niet meer nodig. Zonder dat er één telefoontje aan te pas kwam, komen achttien inzenders aan zetten met 108 rammen, ooien en ram- en ooilammeren, meer dan ooit tevoren. De jubileumkeuring in manege Akenburg begint om 13.00 uur. In een tijd waarin de fokveeda- gen landelijk onder druk staan, wordt vanaf de overkant met jaloe zie gekeken naar de toenemende animo. 'De saamhorigheid onder de fokkers is hier groot, iedereen ziet het grote belang ervan in en laat elkaar niet vallen. We hebben er allemaal heel veel zin in', vertelt fokker Jan-Willem Bakker. Dat ook zijn collega's de keuring voor geen goud willen missen, blijkt uit de vlie gende haast waarmee Carlo Vee- ger van de Westerweg zijn dieren voor de show klaar moet stomen. Zaterdagochtend komt hij terug van vakantie, om de schapen - getoilet- teerd en wel - nog diezelfde middag in de ring te hebben. Na de scha- penfokdag in september, geeft de midwinterkeuring een actueel beeld van de ontwikkelingen in de fokke rij. Ramlammeren die in september bovenaan staan, kunnen in theorie nu lager worden gezet. Volwassen rammen kunnen een zwaar deksei- zoen achter de rug hebben, waar door ze er minder vitaal uit kunnen zien dan soortgenoten die het wat rustiger aan hebben gedaan. Al met al zal ook deze editie een veelzijdig beeld geven van het wollige keur korps, dat in veertien rubrieken is verdeeld. Het betreft onder meer de oudere rammen, de jarige rammen en de jeugdrubriek, die wegens het grote aanbod zelfs is onderverdeeld in jong en oud. Die leeftijdsinde ling heeft betrekking op de bege leiders van de dieren, waarbij met name naar het 'schoonste geheel' wordt gekeken. Andere rubrieken zijn de ooilammeren, ramlamme ren met een hoge fokwaarde voor vruchtbaarheid en de ramlamme ren. Alle dieren worden gewogen. De jury bestaat uit Jan Zwager man, die oud-voorzitter is van het Texels Schapenstamboek in Noord- Holland. en Wout Rodenburg uit Haringhuizen. Meer informatie over de Texelse fokkers op ww.texels- schaap.nl. Poëzie van Jan Wolkers, in com binatie met spetterende jazz, met een hoofdrol voor twee drum mers. Dat zijn de belangrijkste ingrediënten van de show die de groep Drummers Double Bill zon dag in hotel De Lindeboom geeft. De jazzmuzikanten van Drummers Double Bill en Jan Wolkers vonden elkaar in 2004. toen ze geregeld op hetzelfde podium stonden. Ze von den elkaar inspirerend en besloten tot een gezamenlijk project. Het resultaat was de CD 2 Texel, die een half jaar geleden verscheen en waarvoor Wolkers vijf nieuwe gedichten schreef. In totaal staan er negen composities op, met muziek van drummers Rob Verdurmen en Arends Niks. De teksten gaan over 'het leven', de periode van baby tot oude man, waarbij Wolkers net als in zijn romans een voorkeur voor een wat wonderlijke vorm van humor aan de dag legt. Het gedicht Broodbeleg gaat over zijn gestorven konijn. Aanvankelijk toont de schrij ver zich bedroefd, maar ten slotte noteert hij: 'Ik jammer luid en roep owee, doe hem toch maar door de paté!' De kritieken waren lovend. 'Zowel muzikaal als literair valt er veel te genieten', oordeelde Het Parool, dat de stijl kenmerkte als 'eclectisch' en 'vrolijk makend'. Het Friesch Dag blad gebruikte de termen 'huive ringwekkend en prachtig' en ook de recensent van het tijdschrift Jaz- zenzo was enthousiast:doordat de opzwepende klanken van Drum mers Double Bill als een sluier over Wolkers' woorden zijn gedrapeerd, versterken poëzie en muziek elkaar meer dan overtuigend.' Om het schijfje te promoten, had den Wolkers en de groep een tour nee langs 25 theaters gepland. Toen bleek dat de gezondheid van de schrijver dat met toestond, werd voor een andere oplossing gekozen. Daarbij musiceert de groep 'live', maar zijn de gedichten van Wolkers op band opgenomen. Overigens is het wel de bedoeling dat Wolkers zondag als toeschouwer in De Lin deboom aanwezig is. Drummers Double Bill is een octet, met gitarist Corrie van Binsbergen, bassist Arjen Gorter, trompettist George Pancraz, trombonist Joost Buis, saxofonisten Rutger van Otterloo en Frans Vermeerssen en drummers Rob Verdurmen en Arend Niks, die de groep in 2001 opricht ten. Verdurmen is het meest promi nente lid. Hij maakt al sinds 1974 deel uit van het Willem Breuker Kol- lektief. Niks is leider van New Niks en drummer bij Corrie en de Grote Brokken. Hun muziek is volgens eigen zeggen geen 'pure' jazz, maar bevat invloeden van pop, klassiek en filmmuziek. De groep maakte twee CD's. De eerste, in 2003, was SOS. Het concert in De Lindeboom begint om 15.00 uur. De entree bedraagt €7,50. Jan Wolkers, geflankeerd door drummers Arend Niks (links) en Rob Verdurmen. Michelle de Grave, die deze weken het weblog www.texelsescholie- ren.web-log bijhoudt, vertelt daar op over haar afkeer van kleine kin deren en over haar nieuwe passie, het pokerspel. 'Maar is het eigenlijk wel de groot te en onschuld van die kleintjes wat alles zo lief en schattig aan ze maakt? Dat ze nog niet doorhebben hoe de wereld werkt, en dat vaders dan denkt: Yeey! Dat kan ik hem/haar dan lerenWant even serieus, als Nieuwjaarsreceptie Vrouwen van Nu De afdeling De Cocksdorp/Eierland van de NBvPA/rouwen van Nu houdt donderdag vanaf 14.00 uur nieuw jaarsreceptie op De Krim. Leden zijn welkom voor een drankje, een partijtje sjoelen of bowling. Er wordt een bijdrage van €3,50 gevraagd. Klaverjassen In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt dinsdag (vanavond) vanaf 20.00 uur een open klaver- jasdnve gehouden. Inschrijven kost €3,50 per koppel. Callanetics Manda Bergsma start vanavond (dinsdag) met nieuwe lessen cal lanetics in de aanbouw van sporthal Ons Genoegen in Den Burg. De les sen worden tussen 19.30 en 20.30 uur gegeven. Voor meer informatie en aanmelden, tel. 319709. Dansinstuif Volksdansgroep Interdans Texel houdt woensdag een nieuwjaars- instuif in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Er wordt gedanst op ver zoek, bezoekers kunnen hun favo riete dans aanvragen. De avond begint om 19.45 uur. Voor meer informatie, tel. 314583 Opleiding tot voetreflextherapeut De School voor Voetreflexologie uit Den Hoorn begint op 19 januari met een nieuwe opleiding tot voetreflex therapeut. De opleiding duurt twee jaar, waarbij in het eerste jaar vier vrijdagen en zaterdagen op Texel wordt lesgegeven en op zes vrijda gen in Alkmaar. In het tweede jaar volgen vier vrijdagen en zaterdagen op Texel. De voetreflexologie gaat ervan uit dat het hele lichaam in verhouding wordt weerspiegeld op de voet. Lichamelijke klachten kunnen ver minderen of verdwijnen door de corresponderende plaatsen op de voet te masseren. Voor het volgen van de opleiding is een zekere medische basiskennis nodig. Vrijdag wordt vanaf 16.30 uur op het adres Spoorstraat 62 in Alkmaar (tegenover het station) een informatiemiddag gehouden waar cursisten met deze vakken kunnen kennismaken. Meer informatie is ook te vinden op www.schoolvoor- voetreflexologie.nl en te' verkijgen bij de docent, tel. 319708, e-mail voetreflexologie@hetnet.nl. ik glimlachend voor iemand spring die een dienblad in zijn hand heeft, kan ik niet een aai over mijn bol verwachten. Volgens mij is het de hulpeloosheid van die kindjes wat mensen aantrekt, het oerinstinct van het moederen wat dan weer de kop op steekt.' 'O, en ik heb een nieuwe passie: poker. Serieus, dat is echt een geweldig spel. Helaas duurde het wel even voor ik doorhad wat ik had, een flush of iets dergelijks, maar nu is het echt leuk. Je kunt het gra tis spelen op www.replaypoker.com. Zorg wel dat je op de groene pijl met play money klikt, want als je op de blauwe pijl klikt, speel je dus wel met echt geld. O, maar geen zorgen hoor, pap: natuurlijk is voetbal nog mijn grootste passie 'Dat is ook raar trouwens. Er zijn nog best veel mannen die geen voetbalfanaten zijn. Dat is erg. Dat hoort niet. Dus bereid je voor, want ik zal er zeker nog een weblog aan besteden...' En ook voor Michelle zit de kerstva kantie er weer op.de kerstvakan tie is weer om. Vakanties zijn echt mijn favoriete schooldagen, altijd weer balen als je dan weer naar school moet. Niet te veel gewerkt. j^cholieren web-log texclsescholieren.web-los.nl helaas wel bijna elke dag om acht of negen uur beginnen, dus geen uitslapen voor mij deze vakantie - _- Wel een heel gezellige vakantie gehad, elke dag laat mijn bed in dus ik heb zaterdagmiddag mijn heerlijk zachte bedje nog maar even een paar uurtjes met mijn gezelschap verblijd A-A Toen deed ik het weer. Zaterdagavond in De Koog in ieder geval geen uitputtingsverschijnselen gehad met rode traanogen waar luci ferstokjes tussen moeten en hersen- activiteit van nul komma nul Voor mensen die ook uitgaan, heeft ze een tip: 'Als je een kater hebt: veel water drinken en de CD Voodoo lounge van de Stones opzetten. Eer ste liedje kneiterhard, de rest zacht en dan nog een paar uurtjes wegrot ten in je bed. Heerlijk.' De belevenissen van Michelle zijn nog tot 22 januari te volgen op www. texelsescholieren.web-lognlScho lieren die ook veertien dagen willen bloggen, kunnen zich aanmelden via redactie@texelsecourant.nl of via een reactie op het log. 'Is het vergeetachtigheid of dementie?' Over deze vraag kun nen mensen behoorlijk tobben. Daarom staat dit thema centraal tijdens de opening van het Alz heimer Café in de Buureton op dinsdag 30 januari. De bijeen komsten (iedere laatste dinsdag van de maand, met uitzondering van de maanden juli en augustus) zijn voor iedereen toegankelijk en worden georganiseerd door Lies- beth Rijk en Henk Snijders. Er zijn in Nederland al ruim honderd Alzheimer Cafés geopend. 'We had- Voornemen Sommigen beginnen het nieuwe jaar barstensvol goede voorne mens. Ik niet. Nooit gedaan ook. Ik zal het maar direct bekennen: ik ben daar te lui voor. Heerlijk vrij, zonder druk van een te halen doelstelling huppel ik fris en vrolijk over de drempel van het oude jaar zo het nieuwe in. Maar dit jaar is warempel nog maar net een goeie week oud en voor het eerst in mijn oud-en-nieuwleven moet ik toch van het pad af. Het zal je maar gebeuren als niet-doen- verslaafde Het komt door de reclame. Ik zat zondagavond net diep in een mooie film en ja hoor, daar was de Ster weer. Het bleek dat ik echt over moest naar een andere ziektekostenverzekering, naar een andere bank, mijn hypo theek was niet voordelig afgeslo ten, ik was een dief van mijn eigen portemonnee, had een verkeerde provider, belde te duur en die rimpeltjes op mijn gezicht waren ook met gewenst. 'Ik verdiende iets beters', zei het gladde model. Ik wist met dat wij elkaar kenden Nu had de kapper mij laatst ook al verteld dat ik anders moest föhnen en een voedende crème van een ander merk moest gaan gebruiken en een vriendin vond dat benen harsen ook in de winter noodzakelijk was. Tot slot viel er vanmorgen nog een folder in de bus over een massageapparaat dat couperose in de toekomst moest voorkomen. Zou ik daar last van krijgen dan? Zonder vita minepreparaat een dag beginnen kon ook al niet. Als ik het geloven moest, was ik een regelrechte sukkel en rende ik met vaart mijn ondergang tegemoet, wanneer ik niet ogenblikkelijk overal op inging, ledereen had het beste met me voor. Toe dan, lieverd. En daar zat ik dan. Verwarmden al die goede zorgen mij? Nee, ik werd langzaamaan kokendheet. Van ergernis. Ik wilde dit nieuwe jaar in zonder al dat gemoet, zelf bepalen waar ik verzekerd wilde blijven en bij wie ik wilde bellen en nog wat van die dingen. Daarom, geheel tegen mijn gewoonte in, heb ik dit jaar één voornemen opgestart: ik laat mij niet op de kast jagen door al die besparings- en verfraaiingsverhalen. Ik maak mijn eigen keuzes. Daarom ook aan de telefonische verkopers: staakt uw wild geraas. Pien Verberg den het leuk gevonden als we pre cies de honderdste waren geweest, maar door de lange voorbereidings tijd was dat niet haalbaar', vertelt ini tiatiefneemster Liesbeth Rijk, werk zaam bij het DOC-team (Dementie, Onderzoek en Casemanagement) in Den Helder. 'We zijn in ieder geval wel het eerste café dat op de wad deneilanden van start gaat. Daar zijn we trots op.' Ze is blij dat het eindelijk zover is, want Texel is toe aan een Alz- heimercafé. 'Er zijn hier ongeveer 48 inwoners bij wie daadwerkelijk de diagnose dementie is gesteld. Maar als je de landelijke cijfers op ons inwonertal toepast, betekent dit dat tien tot vijftien procent van de Texelaars van 65 jaar en ouder met dementieverschijnselen kampt. Dan heb je het ineens over 280 mensen.' Omdat steeds meer patiënten en familieleden in een vroeg stadium van de ziekte naar informatie en advies zoeken, willen de vrijwilli gers van het Alzheimer Café hieraan tegemoet komen en dementerenden en andere betrokkenen steunen. 'En mogelijk iets toevoegen aan de kwaliteit van zorg voor demen terenden in het algemeen.' Het is de bedoeling de bijeenkomsten vooral Texels te houden. 'Gemoe delijk dus. Geen ellenlange verhan delingen, maar een kort, informatief interview met een deskundige. Aan de hand hiervan kunnen er na de pauze vragen uit de zaal worden beantwoord, waaruit een discussie over het onderwerp kan ontstaan.' Bezoekers kunnen in- en uitlopen, tussendoor is er muziek en natuur lijk gelegenheid om met lotgenoten te praten. Het café gaat volgens het beproefde recept van de lan delijke oprichter Bère Miesen van start. Negen jaar geleden opende hij het eerste Alzheimer Café in Lei den. Om de naam Alzheimer Café te beschermen, heeft hij er patent op aangevraagd. Zijn initiatief heeft zich de afgelopen jaren uitgebreid tot landen als Australië en de Ver enigde Staten aan toe. Tegenwoor dig geeft hij cursussen om toekom stige organisatoren van advies te dienen. De twee Texelaars zijn bij hem in opleiding. Ook hebben ze een kijkje genomen in het Helderse Alzheimer Café. Henk Snijders van de SWOT (Stich ting Welzijn Ouderen Texel) vindt de komst van een ontmoetings plek voor beginnend dementeren den een logisch vervolg op twee eerdere initiatieven van het project Dementie op Texel. 'Dan doel ik op het boekje De Geest Verwaait en de foto-collectie waarmee studenten van de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten uit Den Haag het verschijnsel dementie in beeld hebben gebracht. Dat hebben ze prachtig gedaan. Heel leuk dat het café juist m de ruimte waar veel van deze foto's hangen, Wordt gehou den.' Het Alzheimer Café staat open voor alle Texelaars. Of iemand nu bang is dement te worden, onlangs heeft gehoord dat hij dementie heeft, zorgt voor een dementerende vriendin of er beroepshalve mee te maken heeft, iedereen is welkom. De toegang is gratis en er hoeft niet te worden aan- of afgemeld. Op 30 januari worden bezoekers om 19.00 uur ontvangen met een kop koffie of thee, waarna Nel Ockenburg, voorzitter van de Alzheimerstichting NHN, de officiële opening verricht. Rond 19.35 uur vindt een interview plaats met dr C. Sluyter, geriater van het DOC-team. Na de half uur durende pauze kan aan de hand van vragen worden gediscussieerd over het onderwerp. Rond 21.00 uur is het informatieve deel afge rond, waarna er alle gelegenheid is tot napraten. Het precieze verloop van de avond wordt in de krant van vrijdag 26 januari gepubliceerd. De Buureton is gevestigd in het voor malige verzorgingshuis St. Jan aan de Beatrixlaan in Den Burg. Er is parkeergelegenheid op de Schoor- wal, achter De Buureton. Dinsdag 9 januari: Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg). Meer informatie staat op de website www.bewonersverenigingtexel.nl. Manda Bergsma start om 19.30 uur met nieuwe lessen callanetics in de aanbouw van sporthal Ons Genoegen in Den Burg. In het kader van de Week van Gebed vindt van 19.30 tot 20.30 uur een samenkomst plaats in de kerkenka mer van de doopsgezinde kerk aan de Peperstraat in Oosterend en vanaf 20.00 uur in Eben Haëzer in de Julia- nastraat in Den Burg. In het raadhuis begint om 20.00 uur een openbare vergadering van de raadscommissie Werkwijze Raad. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg komen om 20.00 uur de FNV Vrouwen bijeen. Nienke Blok- sma van Duurzaam Texel verzorgt een lezing over duurzame projecten met betrekking tot energie en bouwen. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 20.00 uur een open klaver- jasdnve. Inschnjven kost €3,50 per koppel. Woensdag 10 januari: In het kader van de Week van Gebed vindt van 19.30 tot 20.30 uur een samenkomst plaats in 't Olijfblad aan de Weverstraat in Den Burg en vanaf 20 00 uur in Eben Haëzer in de Julia- nastraat in Den Burg. Volksdansgroep Interdans Texel houdt een nieuwjaarsinstuif in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Er wordt gedanst op verzoek, bezoekers kun nen hun favoriete dans aanvragen. De avond begint om 19.45 uur. Voor meer informatie, tel. 314583. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een afsluitende bijeenkomst over de Energiebon. Geïnteresseerden zijn welkom. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een openbare vergadering van de raadscommissie Welzijn. Rachel Kruk houdt van 20.00 tot 22.00 uur een bijeenkomst voor voedende moeders. Deelname kost €1,-. Opge ven kan via tel. 322734 of e-mailadres vbn@texel.com. In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur een bijeenkomst voor schapenhouders, georgani seerd door landbouworganisatie LTO Noord. In Cinema Texel in Den Burg draaien de Nederlands gesproken versie van Charlotte's Web (aanvang 14.00 uur). Plop in de stad (14.15 uur), Hap py Feet (16.15 uur), de Nederlands gesproken versie van Flushed Away (16.30 uur). Casino Royale (20.00 uur) en The Holiday (20.15). Donderdag 11 januari: De afdeling De Cocksdorp/Eierland van de NBvPA/rouwen van Nu houdt vanaf 14.00 uur nieuwjaarsreceptie op De Krim. Leden zijn welkom voor een Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 4. Waalderstraat, Marelstraat, Burger houtstraat, Jan Reystraat, Wilhel- minalaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 09 11.10 en - u. Wo. 10 00.16 en 11.10 u. Do. 11 00.25 en 11.37 u. Vr. 12 01.00 en 12.30 u. Za. 13 01.34 en 13.15 u. Zo. 14 02.30 en 14.50 u. Ma. 15 04.00 en 16.50 u. Di. 16 05.14 en 18.04 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 14 januari op om 08.53 en gaat onder om 16 39 uur; donderdag 11 januari laatste kwartier. drankje, een partijtje sjoelen of bow- ling. Er wordt een bijdrage van €3,50 gevraagd. Bij volkssterrenwacht De Jager bij Ecomare kan vanaf 17.00 uur met een telescoop naar sterren en planeten ji worden gekeken. Deelname kost €2,- Het sterrenkijken gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan (kort 'I tevoren) gebeld worden naar tel. 06- I 45552708 In het kader van de Week van Gebed vindt van 19.30 tot 20.30 uur een j samenkomst plaats bij de familie De Graaf, Naalrand 50 in Den Hoorn, en vanaf 20.00 uur in Eben Haëzer in de Julianastraat in Den Burg. In het Rode-Kruisgebouw aan de Jonkerstraat in Den Burg begint om 19.45 uur een cursus over het maken van een vogelvoederhuisje. Deelname kost €15,-. Opgave kan bij Jolanda Persoon, tel. 06-21842638 en via e- mailadres detuunderie@texel.com. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een openbare vergadering van de raadscommissie Middelen. Om 20.00 uur begint in theater Klif 12 in Den Hoorn de eerste avond van de laatste voorronde van het Amster dams Kleinkunst Festival. In Cinema Texel draaien Casino Roy ale (aanvang 18.45 uur). Eragon (19.00 I uur), Perfume (21.30 uur) en The Holi- day (21.45 uur). Vrijdag 12 januari: In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 19.00 uur een bingo voor kinderen. Deelname kost €2,-, inclu sief een glas limonade. In het kader van de Week van Gebed vindt van 19.30 tot 20.30 uur een samenkomst plaats in De Schuilhut aan de Parnassiastraat in De Koog en vanaf 20.00 uur in Eben Haëzer in de Julianastraat in Den Burg. Om 20.00 uur begint in theater Klif 12 in Den Hoorn de tweede avond van de laatste voorronde van het Amster dams Kleinkunst Festival. In reikipraktijk De Witte Lelie aan de Oranjestraat in Oosterend wordt een lezing gegeven over reiki Aanvang 20.00 uur. Opgeven kan via tel. 318219 en 06-12647553. In Cinema Texel draaien Flushed Away (aanvang 16.00 uur), Happy Feet (16.15 uur). Casino Royale (18.45 uur), Eragon (19.00 uur), Perfume (21.30 uur) en The Holiday (21,45 uur). TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. De afvaar ten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitslui tend bestemd voor het vervoer van l gevaarlijke- stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie i over de veerdienst is te verknjgen via tel 369600 of website www.teso nl. TEXELSE =^COU RANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesslraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl zip van ioepa»ng de R«j-?lc-n vow hi van de Stichting ROTA gevestigd te gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabneken I Ie Amsterdam onder nummer -11196699 Een exemplaar van Abonnementsprijzen 2006: Per half |aar €36,45 34,85 omoroisch) Per jaar €71,10 68.95 (automatisch) I Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Eén van de foto's uit de collectie waarmee studenten van de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten uit Den Haag het verschijnsel dementie in beeld hebben gebracht. De foto's hangen in de Buureton. <hxo Cmm rmmvmanj Lezing over reiki Voorafgaand aan de cursussen op 20 en 21 januari wordt in reikipraktijk De Witte Lelie aan de Oranjestraat in Oosterend een lezing gegeven over reiki. Reiki is een techniek om energie door te geven. Deelnemers aan de cursus leren blokkades op te heffen en de energie weer te laten stromen. De lezing vindt plaals op vrijdag 12 januari en begint om 20.00 uur. Opgeven kan via tel. 318219 en 06-12647553. Rommelmarkt In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in De Burg wordt zondag van 10.00 tot 15.00 uur rommel markt gehouden. Cursus voor zwangeren In het wijkgebouw van Thuiszoit Kop van Noord-Holland aan d: Schoonoordsingel in Den Bur, begint woensdag 31 januari ee nieuwe cursus zwangerschapsbe geleiding. De cursus bestaat i> negen bijeenkomsten van twee uu' op woensdag van 19.00 tot 21.01 uur Deelnemers leren de bevai ling ontspannen en met vertrouw® tegemoet te zien. Deelname kos €41,-. Abonnees van het Service pakket betalen €36,-. Voor aanmeldingen en meer informa tie: Gezondheidswijzer van Corbii Plus, tel. 0223-650135, e-mailadre gezondheidswijzer@corbisplus.nl.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2