TEXELSE 2 COURANT De geur van een prachtige jonge maagd Film Buitenspel Christie's veilt schilderij Slufter Soos Oudeschild bestaat halve eeuw WET-Radio wint 'Raad een lied' Agenda teso VRIJDAG 12 JANUARI 2007 Aquarel voor tweede keer gekocht In De Buureton van de Stichting Wel zijn Ouderen Texel (SWOT) hangt sinds dinsdag de aquarel die Lenie van 't Noordende ooit maakte van het voormalige katholieke verzorgings tehuis Sint Jan. De opdracht kwam destijds van de steunstichting van Sint Jan die het schilderij gaf als afscheidscadeau voor de drie nonnen die jarenlang in het verzorgingstehuis actief zijn geweest tot zij naar Bever wijk vertrokken om daar hun oude dag door te brengen. Twee van hen zijn inmiddels overleden. De laatste, Arnulfa, woont nu in Duitsland. Zij schonk de aquarel aan Jan Kager uit Den Burg waarmee zij specia le vnendschapsbanden onderhield. Kager besloot later het schilderij voor een goed doel beschikbaar te stellen. Hij bracht het naar de Spinbaanmarkt met de opdracht het te verkopen ten bate van de Stichting Broodnodig, oftewel de voedselbank. Toen dat in de krant stond deed Henk Snijders van de Stichting Welzijn Ouderen Texel een bod van €75.-. Hij wilde de aquarel graag hebben voor ouderen- centrum De Buureton dat op dezelfde plaats staat als het voormalige tehuis. 'Het is een mooie herinnering aan de vroègere kleinschalige huisvesting voor ouderen die zorg nodig hebben', zo redeneerde hij. Het bestuur van de nog altijd actieve steunstichting Sint Jan had echter dezelfde gedachte en deed een aanzienlijk hoger bod: €200,-. Omdat er geen hogere bie ders waren, werd de stichting dus opnieuw eigenaar van het ooit weg geschonken schilderij. De SWOT greep er dus eigenlijk naast, maar dat was geen probleem, want ook het stichtingsbestuur vond dat de aqua rel als herinnering thuishoorde in De Buureton. Broederlijk hingen dinsdag Henk Snijders en voorzitter Nel Eel- man van de steunstichting het schil derij op in de hal van het gebouw. Met het oog op het goede doel besloot Snijders het bod van de steunstich ting met zijn bod te verhogen, zodat er totaal €275,- voor de Stichting Broodnodig op tafel kwam. De beroemde roman Het Parfum van Patrick Süsskind was de inspi ratiebron van de film Perfume, the Story of a Murderer, die deze week in Cinema Texel draait. Het verhaal gaat over Jean-Baptiste Grenouille, die in het achttiende-eeuwse Frank rijk in een armoedig milieu wordt geboren. Al snel blijkt hij over een bijzondere gave te beschikken: een ongelooflijk gevoel voor reuk. Wan neer hij opgroeit, leert hij alle geuren in Parijs te ontcijferen en wordt hij leerling van een parfumontwik kelaar. Toch is Jean-Baptiste niet tevreden. Eerst raakt hij geobse deerd door het 'vangen' van geuren als die van vers hout. Dan ruikt hij op een dag een wel heel bijzondere geur: die van een prachtige jonge maagd... In de serie De Volkskrant-filmavon den draait dinsdag en woensdag The Wind that shakes the Barley. Het verhaal speelt in het Ierland van 1920. Arbeiders vormen een gue- rillaleger om weerstand te bieden aan de Engelse knokploegen die lerlands roep om onafhankelijkheid in de kiem proberen te smoren. Gedreven door plichtsbesef en lief de voor zijn land geeft Damien zijn carrière als dokter op. Hij voegt zich bij zijn broer Teddy, die voor een vrij Ierland strijdt. Wanneer de vrijheids strijders de Engelsen op de knieën dwingen, is er eindelijk ruimte voor een wapenstilstand. Al snel breekt echter een burgeroorlog uit, waarin families die zij aan zij tegen de Engelsen hebben gevochten elkaar nu naar het leven staan. Andere films zijn geprolongeerd. The Holiday is een romantische komedie van Nancy Meyers, de maakster van What women want. Hoofdpersoon is Amanda (een rol van steractrice Cameron Diaz), een Amerikaanse met een problematische liefdesre latie. Om even weg te zijn van het gezeur, ruilt ze gedurende de vakan tie van huis en ten slotte ook van leven met een onbekende Engelse, gespeeld door Kate Winslet. Casino Royale is de 21ste film rond James Bond. Het verhaal is gebaseerd op het eerste boek van bedenker lan Fleming en gaat over de Franse gangster Le Chiffre (een rol van Mads Mikkelsen), die zijn winsten in het casino aanwendt om terroristi sche operaties te bekostigen. Kinderen komen ruim aan hun trek ken. In Eragon, een kruising van fantasy en science-fiction, vindt een jongen een drakenei. Deze ontdek king leidt tot een voorbestemde reis, waarop hij tot de ontdekking komt dat hij de enige is die zijn land en volk kan beschermen tegen een kwaadwillende koning. Hoofdper soon in de Nederlands gesproken familiefilm Charlotte's Web is het varkentje Wilbur, dat tegen het ein de van het jaar wordt besprongen door de vrees dat zijn leven zal ein digen op de eettafel. Hij zoekt hulp bij Charlotte, een spin die in zijn hok leeft. De animatiefilm Flushed Away, te zien in de Nederlandse versie (Muis van huis), gaat over de ver wende huismuis Roddy, die in een penthouse in een dure wijk van Lon den woont. Als hij op een dag door het toilet wordt gespoeld, komt hij via het riool in een slechte buurt terecht en moet hij zich aanpassen aan een heel nieuwe leefomgeving. De Nederlands gesproken anima tiefilm Happy Feet speelt zich af in de wereld van de keizerpinguïns op Antarctica. In Plop in de stad eet kabouter Lui ondanks waarschuwin gen van Plop een verkeerde bes. Hij begint daardoor te groeien, totdat hij net zo groot is als een mens. Iedere maandag kunnen liefhebbers terecht voor een sneak preview, een voorproefje van een film die officieel nog niet uit is. ^cholieren web-log"^j texelsescholieren wcb-log.nl Speciaal voor mensen die haar als een 'voetbalidioot' zien, plaatste Michelle de Grave deze week de regel voor buitenspel op het weblog www.texelsescholieren.web-log.nl. Aan de hand van twee plaatjes kun nen bezoekers zelf testen of ze de regel goed hebben begrepen. 'De regel is dus: de spits mag niet voor bij de laatste verdediger zijn, als hij wordt aangespeeld Kijken, aanne men, spelen.' Verder maakt Michelle duidelijk dat Garcia geen filmster is en Gatorade geen drankje. Michelle houdt nog tot 22 janu ari het weblog bij Scholieren die ook twee weken willen blog- gen, kunnen zich aanmelden via redactie@texelsecourant.nl of via een reactie op de website. Agrariërs houden jaarvergadering Leden van de agrarische Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting houden maandag hun jaarvergadering. Op de agenda staan onder meer het financieel verslag, de rapportage van de afgevaardigden in provinci ale commissies en bestuurverkie- zingen. Daarnaast is er een lezing van Jack Kranenborg, directeur van Agriport 7, een soort agrarisch indu striepark, dat wordt ontwikkeld in de Wieringermeer. Kranenborg gaat in op een eventuele samenwerking met de agrarische sector op Texel. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel De Pelikaan (nabij De Koog) en begint om 20.00 uur. Meer infor matie kan worden ingewonnen bij Jan Koolhof. Hij is bereikbaar via een nieuw telefoonnummer (365984) en een nieuw e-mailadres (j.koolhof2@kpnplanet.nl). Veilighuis Christie's in Amster dam veilt dinsdag 16 januari een opmerkelijk schilderij. Het betreft een werk van de Slufter, gemaakt door David Schulman. Het schil derij is één van de 300 topografi sche werken die onder de hamer gaan in de veiling Van Amsterdam tot Zanzibar. De in Hilversum geboren Schulman (1881-1966), zoon van een winkelier in schildersbenodigdheden, kwam op jonge leeftijd in contact met bekende schilders en bekwaamde zichzelf via zelfstudie in het schildersvak. In 1904 exposeerde de landschaps schilder zijn eerste schilderij, waarna zijn bekendheid groeide en kon zelfs een villa (Beukenroode) laten bou wen. Hij was onder meer lid van de 'Gooise schildersvereniging' en schil derde in impressionistische stijl. Bij voorkeur besneeuwde en vooral zijn met zon beschenen landschappen vielen in de smaak. Werk van hem bevindt zich in de Rijkscollectie van het Gooisch Museum. Woordvoerder Maarten van Gijn schat de waarde tussen de €2000,- en €3000,-. De veiling, waarop ook'werk van Karei Appel, Anton Pieck en Max Velthuijs wordt geveild, is van 10.30 tot 14.00 Viering 175 jaar Eierland Erwin van der Linde, Vivian Kareis en Cees Hooyschuur vinden dat het 175-jarig bestaan van Eierland en De Cocksdorp niet ongemerkt voor bij mogen gaan. Daarom houden zij maandag, aansluitend aan de bij eenkomst over het dorpssteunpunt, een bespreking in het Eierlandsche Huis. Alle dorps- en polderbewoners zijn uitgenodigd om mee te denken over de vraag of ze zin hebben in een feestje. Daarna komen vragen aan bod als hoe lang het feest moet duren, wat daarvoor de beste peri ode is en wat er op het programma moet staan. De bijeenkomst over het dorpssteunpunt begint om 20.00 uur. Theun de Winter leest voor In de Openbare Bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg leest don derdag 18 januari Theun de Winter voor uit eigen werk. De Winter schreef gedichten voor Hard Gras en diverse bundels. Daarnaast vertelt hij over de vraaggesprekken die hij voerde voor Haagse Post. Na afloop is er gele genheid tot het stellen van vragen. De avond, die muzikaal wordt omlijst door Nils Lely, begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €5,-. Leden van de bibliotheek betalen €3,50. Reserveren kan via tel. 312743 of via e-mailadres info@bibliotheektexel.nl. Oudeschild heeft geen dorps steunpunt nodig. Die conclusie trekken de leden van de soos in het vissersdorp, die woens dag het vijftigjarig jubileum vier den in 't Skiltje. 'We komen elke week bijeen, de saamhorigheid is groot en we helpen elkaar', ver telt bestuurslid Gré Zegers. Ruim twintig leden telt de soos, die elke woensdagmiddag aan tafel schuift in Oudeschild. Om te biljar ten, klaverjassen, een ander spel letje te doen of gewoon voor de gezelligheid. Want daar houden ze erg van en in Skil laten ze geen kans onbenut om een feestje te vieren. Een gouden jubileum is daarvoor een goede gelegenheid, zodat Els en Theo Spigt uit Wervershoof werd uitgenodigd, die een Westfriese the atershow opvoerden. Aansluitend, tijdens de receptie, konden veel handen worden geschud. Precies vijftig jaar geleden begon de soos in het Bondje, destijds het verenigings gebouw van de rooms-katholieke kerk. Anno 2007 is de soos een club voor alle gezindten en varieert de leeftijd van de leden van 55 tot 85 jaar. Maar een oudenvandagenclub zijn ze zeker met, al doet het woord soos wel wat oubollig aan, vinden ze zelf. 'Misschien moeten we maar eens een andere naam verzinnen of een prijsvraag uitschrijven', vertelt Zegers. Even verderop vertelt haar echtgenoot Koos. geen lid van het gezelschap, zich er (nog) niet op zijn plaats te voelen. 'Ik heb teveel din gen omhanden en heb in één week wel voor acht dagen werk. Maar als de tijd is gekomen dat je er aan toe bent. dan merk je dat wel.' Aan de activiteiten zal het niet liggen. Gré: 'We bezoeken nieuwe en bijzon dere bedrijven, houden regelmatig bonte avonden en voeren op z'n tijd een toneelvoorstelling op. Maar we drinken ook een kopje koffie met elkaar en er wordt zelfs een borrel tje geschonken. Roken mag in het dorpshuis natuurlijk niet, wellicht dat sommige dorpsgenoten daarom liever op de haven een spelletje bil jarten.' De senioren vermaken zich ook met themamiddagen, waarbij voerpotten voor koolmezen wor den gemaakt, kerstkaarten of, zoals laatst, kleertjes voor de poppen van de Bruinvisschool. 'We gingen met koffers vol heen.' Het zou wellicht drukker zijn bij de soos als er in Oudeschild meer geschikte woon ruimte was voor ouderen. 'Bejaar denhuis De Ree stroomt leeg en biedt steeds meer onderdak aan jongeren en er zijn hier maar vier aangepaste woningen. Ouderen, die graag in Oudeschild willen blij ven, worden zo gedwongen om naar Den Burg te verhuizen. Ter wijl er hier voldoende voorzieningen zijn', vertelt een mevrouw aan de koffietafel. Ze hoopt dat het plan Parkeren en Meer extra woonruimte voor ouderen oplevert. Een van de twee teams van WET- Radio heeft vrijdag in café Sam sam de jaarlijkse video-editie van de populaire muziek-quiz 'Raad- Een-Lied-Of-Niet' gewonnen. Het team won met een uiterst geringe voorsprong van titelverdediger Warmoesstraat. Dat het spel zich in een warme belangstelling mag verheugen, blijkt uit het feit dat er niet minder dan tien teams deel namen. In tegenstelling tot de reguliere com petitie, waarbij slechts muziekfrag menten van dertig seconden ten gehore worden gebracht, kregen de deelnemers aan de videoronde vijftien maal een gedeelte van de videoclip te zien. De bedoeling was de uitvoerende artiest én de titel van het nummer te raden. Als zowel titel als uitvoerende werd geraden, betekende dat vijf punten. Eén van beide leverde twee punten op. Naast de vaste spelers, deden ook enke le gelegenheidsteams mee. Onder meer een groepje nietsvermoedende toeristen, dat na een korte uitleg van de spelregels ter plaatse een team formeerde. Er werden acht ron des gespeeld, waarbij de gebruik te videoclips varieerden van Elvis Presley tot Anouk en van Jan Smit tot Kiss. Oude zwart-witbeelden werden daardoor afgewisseld met de nieuw ste videoclips. Grote afwezige was het team van De Pilaar, dat vorig jaar nog op de tweede plaats eindigde. Café De Kuip legde, ondanks het gemis van vaste kracht Paul van Dijk, beslag op een verdienstelijke derde plaats. Op 31 januari wordt in café De Pilaar in Den Burg de vol gende ronde gespeeld, die meetelt voor de wintercompetitie. Uitslag: 1.WET-Radio 9, 499, 2.Warmoesstraat, 487; 3 Café De Kuip, 446; 4.L'Avenir, 434; 5.Bachel- orettes. 403; 6 Collega's. 333, 7.WET-Radio 2, 325; 8.Jeugd Van Tegenwoordig, 304; 9.De Lammetjes, 252; 10.Oosterend, 127. Leden ven de soos die woensdag vijftig jaar bestond hadden woensdag een gezellige middag. Flowtraining bij Menno Siebinga Menno Siebinga uit Den Burg start volgende week met een vierdeli ge flowtraining. Deelnemers leren technieken om een flow bewust te kunnen oproepen. De flow is volgens Siebinga een gevoel waarbij alles op zijn plaats lijkt te vallen en alles lukt. Het is een gevoel dat zich over het algemeen bij sporten voordoet, maar ook in ande re situaties kan worden aangewend. Volgens Siebinga kunnen mensen er mentaal het nodige mee bereiken en is het een manier om bewust met de gezondheid om te gaan. Donderdag 18 januari start hij met de eerste bij eenkomst, gevolgd door vervolgen op woensdag 24 januari, woensdag 7 maart en woensdag 14 maart. De bijeenkomsten duren twee uur en worden bij Siebinga thuis gegeven. Er is plaats voor maximaal tien men sen. De kosten bedragen €125,- per persoon. Het is de eerste keer dat Siebinga een dergelijke cursus op het eiland geeft, 'Mensen hoeven niet sportief te zijn aangelegd om zich op te geven, het is met name voor men sen die ervoor open staan om wat te leren.' Siebinga. die recent zijn baan bij FITT opzegde om de wijde wereld in te trekken, kwam onder andere via een ondernemer in Singapore in con tact met kennis over de flow. De man heeft hem gevraagd lessen te geven. Op Bali gaat hij in april lessen mental coaching voorbereiden. Mensen die interesse hebben, kunnen bellen naar 315331. Cursus communicatie Klarina Combé uit Oosterend begint zaterdag 27 januari met een nieuwe cursus stemwerk en communica tie voor volwassenen. Deelnemers leren eerst naar hun eigen en ander mans stem te luisteren, waarna ze door middel van eenvoudige tech nieken beter leren communiceren. De cursus bestaat uit vijf lessen, op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. deelname kost €100,-. Voor opgave en inlichtingen: Klarina Combé, tel. 06-12765670 en 318617, e-mail kiarina.combe@texel.com. Vrijdag 12 januari: In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 19.00 uur een bingo voor kinderen. Deelname kost €2,-, inclu sief een glas limonade. In het kader van de Week van Gebed vindt van 19,30 tot 20.30 uur een samenkomst plaats in De Schuilhut aan de Parnassiastraat in De Koog en vanaf 20.00 uur in Eben Haëzer in de Julianastraat in Den Burg. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.00 uur de tweede avond van de laatste voorronde van het Amster dams Kleinkunst Festival. In reikipraktijk De Witte Lelie aan de Oranjestraat in Oosterend wordt een lezing gegeven over reiki. Aan vang 20.00 uur. Opgeven kan via tel 318219 en 06-12647553. In Cinema Texel draaien Flushed Away (aanvang 16.00 uur). Happy Feet (16.15 uur), Casino Royale (18.45 uur). Eragon (19.00 uur). Perfume (21.30 uur) en The Holiday (21.45 uur). Zaterdag 13 januari: De Texelse E-pupillen spelen een zaalvoetbaltoernooi in sporthal Ons Genoegen. De sterkste ploegen beginnen om 9.00 uur, de andere om 12.30 uur. Om 14.00, 15.00 en 16.00 uur star ten in de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg rondleidingen en kan men proeven van het bier. Toegang €6,-. Cirkel van Liefde houdt een kennis makingsdag over aquadetox, detox- pleisters, krachtsessies, het medium schap en inverse wave therapy. Het programma start om 11.00, 14.30 en 20.00 uur, maar tussentijds binnen wandelen mag ook. Adres: Warmoes straat 2a in Den Burg. In manege Akenburg begint om 13.00 uur een grote schapenkeuring. Meer informatie staat op de website www. texelsschaap.nl. In sporthal Ons Genoegen begint om 17.00 uur een zaalvoetbaltoernooi, georganiseerd door ZDH. In het kader van de Week van Gebed vindt van 19.30 tot 20.30 uur een samenkomst plaats in de kerken kamer van de hervormde kerk van Oudeschild. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.00 uur de derde en laatste avond van de laatste voorronde van het Amsterdams Kleinkunst Festival. Café In den Grooten Slock houdt een inzameling voor het weeshuis in Zuid- Afrika waar de Texelse Diana Kooiman een half jaar gaat werken. Met onder meer muziek van Jug Bros en een (kunst)veiling. Aanvang 20.00 uur. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieavond van Model Racing Texel. In het Eierlandsche Huis in De Cock sdorp begint om 22.00 uur een optre den van Make me Smile. De entree In Cinema Texel draaien Charlotte's Web (aanvang 14.00 uur), Plop in de Hoogwater te Oudeschild Vr. 04 09.35 en 22.04 u Za. 05 10.15 en 21.50 u Zo. 06 10.30 en 22.15 u Ma. 07 10.50 en 23.10 u Di. 08 11.40 en - u Wo. 09 00.24 en 13.00 u Do. 10 01.34 en 14.20 u Vr. 11 03.00 en 16.00 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 6 november op om 07.45 uur en gaat onder om 17.03 uur; vrijdag 4 november springtii; woensdag 9 november eerste kwartier. Stad (14.15 uur), Flushed Away (16.00 uur). Happy Feet (16.15 uur), Casino Royale (18.45 uur), Eragon (19.00 uur), Perfume (21.30 uur) en The Holiday (21.45 uur). Zondag 14 januari: In het gebouw van Kotex aan het Pael- werek in De Burg wordt van 10.00 tot 15.00 uur rommelmarkt gehouden. Bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg tussen Den Burg en Den Hoom gaat om 11.00 uur de Bos en Duin-crossloop van start. I Inschrijven kan vanaf 10.15 uur Deel name kost €2,- voor senioren en €1,25 voor jeugdlopers. Het Muziekschool Kamerkoor onder leiding van Dyo Wassink geeft in de hervormde kerk van Den Burg het jaarlijks winterconcert. Medewerking wordt verleend door pianisten Karen Haasdijk en Ed de Boer. Het concert begint om 12.15 uur en is gratis toe gankelijk. Na afloop wordt een inza meling gehouden. In hotel De Lindeboom in Den Burg, begint om 15.00 uur een concert van het jazzgezelschap Drummers Dou ble Bill. Bijzonder is de combinatie met poézie van Jan Wolkers. Entree €7,50. In Cinema Texel draaien Charlotte's Web (aanvang 14.00 uur). Plop in de Stad (14.15 uur). Flushed Away (16.00 uur). Happy Feet (16.15 uur), Casino Royale (18.45 uur), Eragon (19.00 uur), Perfume (21.30 uur) en The Holiday j (21.45 uur) Maandag 15 januari: In de jeugdherberg van Stayokay aan de Haffelderweg spreekt dominee A. van Kampen uit Wieringerwaard over de Alpha-cursussen, bedoeld voor een vrijblijvende kennismaking j met of verdieping van het christelijk geloof. De avond begint om 19.30 uur. de toegang is gratis. Bezoekers wordt verzocht zich van tevoren aan te melden Dat kan bij J. de Graaf (tel 319535). P. Brouwer (tel. 320114) en A. Zegers (tel. 313355). In de aanloop naar de opening van het dorpssteunpunt houdt de dorps commissie van De Cocksdorp een informatiebijeenkomst in het Eierland sche Huis. Samen met sprekers van de gemeente, de Stichting Wonen Texel, Thuiszorg en Pharos, buigt de commissie zich over de vraag 'hoe houden we De Cocksdorp en Eierland vitaal?' De avond begint om 20.00 uur. Aansluitend volgt een bespreking over de viering van 175 jaar Eierland. In hotel De Pelikaan (nabij De Koog) begint om 20.00 uur de jaarvergade ring van de agrarische Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting. Gast is Jack Kra nenborg, directeur van Agriport 7. In Cinema Texel draaien Casino Roya le (aanvang 18.45 uur), Eragon (19.00 uur). Perfume (21.30 uur) en een sneak preview (21 45 uur). Dinsdag 16 januari: In Cinema Texel draaien The Wind That Shakes The Barley (aanvang 20.15 uur), en The Holiday (20.30 uur). Het sind tern crea gem Ongi is er ond< ,gekc van 'groo seen arts, en oi gesc Wij In verband met de jaarlijkse veilig heidstrainingen aan boord van de Dokter Wagemaker zet TESO van maandag 15 tót vrijdag 19 januari de 'oude' Mo'lengat in als dienstboot. De schepen worden maandag om 8.00 uur gewisseld. Er kan dan enige vertraging ontstaan bij aankomst op Texel. Vrijdagmiddag komt de Dok ter Wagemaker weer in de vaart. De veerdienst verwacht het vervoersaan bod over het algemeen goed te kun nen verwerken. Alleen bij de eerste afvaarten is het mogelijk dat er enkele vrachtwagens blijven staan. Dat geldt maandagochtend bij de afvaart van 10.00 uur ook voor personenauto's. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Make Me Smile Spelen voor je oude popidolen uit de jaren zeventig. Het overkwam leden van de band Make Me Smile, die onlangs optrad op de afterparty van de presentatie van een biografie over de formatie Earth Fire in het Paard van Troye. Texelaar Maarten Tiggeler en z'n vrienden, die zater dag na een periode van blessures weer optreden in het Eierlandsche Huis, hebben vier nummers van E&F in het repertoire. Stemvorming Bij de muziekschool start dinsdag een korte cursus stemvorming voor beginners, bedoeld voor mensen die graag zingen en op een ontspannen manier meer willen leren over hun zangstem. Er wordt gewerkt aan stemvorming (techniek om beter te leren zingen) en aan koorvorming (het samen zingen). Het repertoi re bestaat voornamelijk uit 'lichte' muziek. Bij voldoende belangstel ling zal op een later tijdstip een soortgelijke cursus met klassieke muziek worden gehouden. Voor opgave en inlichtingen: tel. 313493 of info@mdt-texel.nl. Boerenkool in De Koog Inwoners van De Koog kunnen zater dag 20 januari terecht in dorpshuis D Hof voor een gezamenlijke maaltijc Op het menu staan boerenkool zuurkool, voor de kinderen zijn e pannenkoeken. Deelname kost €5,- voor volwassenen en €1voor kinde ren. De maaltijd begint om 18.00 uu Opgeven kan tot en met 17 januari b Veronica van Beek, tel. 06-28787820 Cirkel van Liefde Cirkel van Liefde houdt zaterdag 1J januari een kennismakingsdag. Sannj Brügemann vertelt daarbij over aqua detox, detoxpleisters, krachtsessies het mediumschap en inverse wavi therapy. Ook wordt informatie gege ven over seminars en cursussen of basis van Tibetaans lichtwerk en spr rituele psychologie. Het programmt start om 11.00, 14.30 en 20.00 uur maar tussentijds binnen wandelef mag ook. Aan de kennismakingsdaj zijn geen kosten verbonden. Cirke van Liefde is gevestigd op het adres Warmoesstraat 2a in Den Burg. Mee informatie is te vinden op www.cir- kelvanliefde.com en te verkrijgen viL_ tel. 313102 Altij Wer

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 8