Kinderlintje doet intrede op Texel Bruinvis Oudeschild in ruimer jasje gestoken Familieberichten eigen ruimte om te computeren ten hadden eerst nog geen vaste ruimte. Kleuters van de Bruinvis hebben sinds de verbouwing en uitbreiding van de school te's Het was eerst een magazijn en de sinds kort is het een compu- 00 terruimte voor de kleuters van lin° de groepen 1 en 2. De Bruinvis ur), in Oudeschild is bijna een half laV jaar lang verbouwd en daarbij is creatief gebruik van de ruimte gemaakt. iee 0n9eveer honderd vierkante meter ard is er bijgebouwd. Er is een nieuw ,eidonderkomen voor het personeel ;jng gekomen, de entree aan de zijde 5iijk van de De Houtmanstraat is ver- i.30 igroot en er is een ruimte gereali- ;ers seerd voor onder meer de school- aan arts, logopedist, intern begeleider (tel. en orthopedagoog. Intern is ook wat en (geschoven, zodat de Bruinvis in zijn geheel weer ruimer in haar vel zit. De werkzaamheden zijn nagenoeg afgerond en de nieuwe ruimten zijn al in gebruik genomen. 'We hadden de computers voor de kleuters eerst verspreid in de gang staan, waar soms zestig tot zeventig kinderen tegelijk voorbij kwamen', aldus directeur Albert Hoven. 'Dat werkte niet altijd even lekker.' In het voormalige magazijn, dat door het weghalen van een muur bij de gemeenschappelijke ruimte van de kleuterlokalen is getrokken, kunnen de kinderen nu ongestoord achter het scherm zitten. Speeltafels die eerst bij de computers stonden, zijn naar de vergrote entree aan de De Houtmanzijde verhuisd. Die ruimte is met een deur aan een naastge legen lokaal verbonden, zodat hij ook voor de lessen kan worden gebruikt. 'We hebben alle nieuwe gedeelten zo ingericht dat ze op meerdere manieren kunnen worden gebruikt', vertelt Hoven. Ook het nieuwe lokaal voor de logopedist, school arts, intern begeleider en orthope dagoog kan bij een naastgelegen lokaal worden getrokken. 'En we kunnen het gebruiken voor lessen aan leerlingen met een rugzakje.' Dat zijn leerlingen die voorheen naar het aangepast onderwijs zou den gaan, maar die tegenwoordig ook op reguliere scholen terecht moeten. De logopedist en consor- Door de nieuwe personeelskamer hebben de twaalf personeelsle den beduidend meer werkruimte gekregen. Zij zaten eerst in een kamertje waar ze amper allemaal tegelijk inpasten. Die ruimte is nu voor de concierge. Bij de gym zaal is een berging gekomen om materialen op te bergen, zodat er meer ruimte voor motorial remedial teaching is gekomen. 'De materi alen stonden eerst in de weg op de gymvloer.' Tijdens de verbou wing moest iedereen nog wel even inschikken. Eén klas moest een half jaar lang uitwijken naar de gymvloer. De verbouwing, uitgevoerd door Maarco Bouw, is gefinancierd uit een budget voor onderwijskundige vernieuwingen dat alle scholen een paar jaar geleden van het ministerie van Onderwijs hebben gekregen. De openbare scholen op het eiland hebben hun bijdragen, in totaal zeven ton, in één grote pot gedaan zodat ze er allemaal gebruik van kunnen maken. Hoeveel de Bruinvis daarvan nodig heeft, moet volgens Hoven nog nader worden berekend. De Jozefschool, Daalderschool en Drijverschool moeten nog aan hun verbouwingen beginnen, de ande ren hebben ze al gehad. De Bruinvis is de enige openbare school die volgens het bestem mingsplan nog wat kon bijbouwen. Bij de bouw, begin jaren negentig, was niet meteen alle ruimte opge soupeerd. Nu is nog een paar vier kante meter over. De Oudeschilder school telt 178 leerlingen. Het vol gende project is het opknappen van het schoolplein, de komst van nieu we speeltoestellen, het verplaatsen van de fietsenstalling en de aan leg van een voetbalveldje. Hoven gaat binnenkort met gemeente en bedrijfsleven over de plannen pra ten. Georgiër gezocht Wie weet nog iets over de Zand- voortse vrouw die met haar Geor gische vriend meekwam toen het Georgische bataljon naar Texel werd overgeplaatst? Aannemend dat ze niet in de kazerne mocht logeren, zal ze ergens anders hebben gewoond. Waar was dat, bij wie in huis? De in Zandvoort gelegerde Rezo Natsarashvili had daar een relatie met een Zandvoortse vrouw, waaruit twee kinderen zijn voortgekomen. Zij is met hem meegekomen naar Texel, waar Natsarashvili de Rus senoorlog overleefde. Na de bevrij ding heeft de Zandvoortse vrouw nog met hem op Texel gewoond tot hij terug moest naar zijn land. Daar werd hij door de bliksem dodelijk getroffen. De vrouw heeft nog brie ven geschreven, maar daar is nooit antwoord op gekomen. Natsaras hvili had ook een gezin in Georgië. Zijn zoon Rauli heeft de brieven uit Nederland gevonden en is op zoek naar zijn halfbroers en -zussen. Wie iets over deze geschiede nis denkt te weten, kan contact opnemen met Cor Draijer (tel. 023- 5273730) of Irene Maas (tel. 072 5125423). Informatie over dorpssteunpunt In de aanloop naar de opening van het dorpssteunpunt houdt de dorpscommissie van De Cocksdorp maandag 15 januari een informa tiebijeenkomst in het Eierlandsche Huis. Samen met sprekers van de gemeente, de Stichting Wonen Texel, Thuiszorg en Pharos, buigt de commissie zich over de vraag 'hoe houden we De Cocksdorp en Eierland vitaal?' De avond begint om 20.00 uur. Aansluitend volgt een bespreking over de viering van 175 jaar Eierland. Texelse kinderen die iets bijzon ders voor de samenleving doen, kunnen over een tijdje waarschijn lijk worden onderscheiden met een kinderlintje. De politieke par tijen voelen er veel voor zo'n lintje naast de al bestaande koninklijke onderscheiding in te voeren. De 13-jarige Michelle de Vries uit Den Burg bracht de partijen dins dagavond op het idee tijdens de raadscommissie Werkwijze Raad. Het kinderlintje zou volgens haar jaarlijks kunnen worden uitgereikt aan kinderen die zich belangeloos verdienstelijk hebben gemaakt. 'Je kunt hem geven aan een kind dat bijvoorbeeld iemand heeft gered of de omgeving heeft schoongehou- den.' Het plan viel bij de politieke partijen meteen in goede aarde. De com missieleden vonden het een mooi initiatief om kinderen op een posi tieve wijze te belichten. Burgemees ter Joke Geldorp schaarde zich ook achter het voorstel. Geldorp had het verzoek gekregen, toen Michelle haar eind vorig jaar voor WET-Radio interviewde. De burgemeester Inloopochtend in De Buureton De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt iedere dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Senioren die het gezellig vinden een praatje te maken, een spelletje te doen of samen koffie te drinken, kunnen hier terecht. Meer informatie is te verknjgen bij de SWOT, tel. 312696. nodigde Michelle toen uit hetzelfde verzoek aan de politieke partijen voor te leggen. Het kinderlmtje is een initiatief dat momenteel een opmars maakt door Nederlandse gemeenten. Diverse plaatsen willen ze vanaf dit jaar gaan uitreiken of zijn er recent mee begonnen. De ene (Nijkerk) reikt ze uit op de Universele Dag van het Kind (20 november), de ander (Val kenburg) doet het tijdens de jaar lijkse lintjesregen op de dag vóór Koninginnedag. Burgemeester Joke Geldorp zeg de toe bij de gemeente Nijmegen nadere informatie op te vragen. Daar werden een maand geleden de eerste kinderlintjes uitgereikt. In Nijkerk is bepaald dat jaarlijks maxi maal vijf kinderen tussen de 4 en 12 jaar in aanmerking komen en dat de lintjes door burgemeester en wet houders worden uitgereikt. Nieuwe lasaparatuur De lasapparatuur van Gemeente werken moet met spoed worden vervangen. B en w trekken hier €5.000.- voor uit. Al eerder zou nieuwe apparatuur worden aange schaft, maar dat werd toen doorge schoven naar 2008. De technische staat is nu zo slecht geworden dat zo lang niet kan worden gewacht. Tvj. VAKANTIES VOOR UCHAMEll|K NÜAtW 21. 1796 6? C* Koog Rabobank 36 25 73.360 "We hoeven ons geen zorgen te maken, want op de camping is alles geregeld. Zo onwijs dapper gestreden en toch verloren. Wij zijn diep bedroefd dat we in een- korte tijd ineens afscheid moesten nemen van mijn lieve man, onze vader, schoonvader en super-opa Jacob Maarten Koning Joop (King) 19-9-1947 t 10-1-2007 Janny Koning-Kisteman Erwin en Lillian Lesley Cheryl Ralph en llonka Rens Noêmi Muriël Berry en Bianca Tempelierweg 41 1791 NS Den Burg. Joop is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er was nog goede hoop Enkele dagen later de realiteit We moet verder zonder mijn zoon en broer Joop Koning Jan Daniël Koning Dirk en Dirk 'The King of the camping' is niet n Met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het heengaan van Joop J. Koning in herinnering H. Koning - Eelman Bert Elly en André Robin en Mark Verdrietig zijn wij door het overlijden van onze lieve neef Joop We wensen de familie veel sterkte toe. Tante Ted Bruin Jack en Kasja Bruin Nel Bruin Achterneven en -nichten hJe orioheneK i-uet te jeooen wat ittelle, ono&uvacbte, oeel te uAoea Cl jzjit (jeen woonden- v. (tok ett Anna Onze trouwe supporter Joop Koning Plotseling weg. Wij zullen hem missen. Wij wensen de familie alle sterkte. Bremakker 2: André, Andrew, Erik, Joannie, Jitze, Koos, Peter, Walter Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van onze sportvriend Joop Koning Vice-voorzitter en wedstrijdsecretaris van W Texel'94 Zijn betrokkenheid en positieve instelling laten een blijvend goede herinnenng bij ons achter. Wij wensen de familie veel sterkte toe bij het verwerken van dit verlies. Bestuur en leden W Texel'94 Nooit meer op zondag langs de lijn... Joop Bedankt voor alles wat je in de afgelopen jaren voor ons en voor de club betekend hebt. Wij wensen de familie en vrienden van Joop veel sterkte met het verwerken van dit grote verlies. W Texel '94 4: Coen, Daniël, Dirk, Egbert, Ivo, Jelle, Johan, Jurriaan, Kobus, Koen, Leon, Mark, Meivin, Pieter, Pieter, Ron, Ronald, Sander, Tommy, Vincent Sport zijn hobby, voetbal zijn leven, volleybal zijn spelletje. Toch nog onverwacht nemen wij afscheid van een trouwe steunpilaar Joop Koning Zijn bijdrage aan Tevoko-volleybal en het Buitentoernooi zullen wij missen. Namens bestuur en leden, Tevoko Geen mens kan je vertellen wat er is Achter de horizon, Ik zou het je zeggen, ik wou dat ik dat kon, Maar het zal er vast heel mooi zijn denk ik, terwijl we samen huilen, Anders zou de zon na elke dag er niet voor de nacht gaan schuilen Omringd door allen die haar lief waren, is na een kortstondige ziekte van ons heengegaan mijn vrouw, onze moeder en oma Jannigje Hillegonda de Bloois-van Schutterhoef Zaltbommel, A 29-6-1944 Texel, t 11-1-2007 Ben Ria Bernhard Roy Nik De Dageraad 8, 1797 SL Den Hoorn. Jannig is thuis. Gelegenheid tot condoleren maandag 15 januan van 19.30 tot 20.30 uur aan huis en na afloop van de begrafenis in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op dins dag 16 januari om 13.30 uur in het uitvaartcen trum. Aansluitend zullen wij Jannig naar haar laatste rustplaats begeleiden op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen, kunnen deze advertentie als zodanig beschouwen. Langzaam ben je van ons weggegleden, elke dag een beetje meer. Telkens werd je iets ontnomen, dat deed jou en ons zo zeer. Het is een gemis, een stille pijn, dat je nooit meer bij ons zult zijn. Intens verdrietig omdat zij niet meer bij ons is hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve moeder, schoonmoeder en trotse oma Maria Catharina Divera Bakker-Lemmens Riet Sinds 1995 weduwe van Henk Bakker -• Anna Paulowna, 17-12-1934 t Texel, 11-1-2007 Erik en Chris Nina, Sil, Dana Kathy en Rob Arco, Rob Marjan en Bert Roy, Mick Sandra en Willem Den Burg, Waalderstraat 96. Moeder is thuis, waar u zondag 14 januari van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur afscheid van haar kunt nemen. Dinsdag 16 januari wordt om 10.30 uur de afscheidsdienst gehouden in de R.K. kerk, Molen straat 36 te Den Burg, waarna we moeder begraven bij vader op de R.K. Begraafplaats aan de Keesomlaan te Den Burg. Correspondentie-adres: Sandra en Willem, Hoefslag 15,1791 SB Den Burg. Moeder hield van bloemen Wanneer u geen persoonlijk bericht heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als zodanig beschouwen. Mam ik zal je ontzettend missen. We deden altijd zoveel samen Jammer genoeg kan dat niet meer. Bedankt voor de leuke en gezellige tijd samen. Veel liefs, Sandra Oma Bedankt voor alles. Wat jij ons gaf, was mooi. Je leeft verder in wat wij zijn. Veel liefs en de groeten aan Opa. Arco en Rob Nina, Sil en Dana Roy en Mick Niet geheel onverwacht, maar veel te vroeg, is overleden onze altijd spontane, gastvrije, lieve zuster, schoonzuster en tante Riet Bakker-Lemmens Zusters, broers nichten en neven Familie Lemmens Na een verloren strijd is van ons heengegaan onze lieve schoonzus en tante Riet Lemmens getrouwd geweest met Henk Bakker Truus Bakker Agatha Bakker Cor en Annie Bakker Duw Bakker Theo Witte Nel Bakker Marry Bakker Neven en nichten Leeg is de plaats, maar mooi zijn de herinne ringen aan mijn lieve man en ons baasje, zorg zame vader, broer, zwager, oom, neef, vriend en maatje DIRK VERMEULEN Overweldigend en bijzonder waren de bloemen, de kaarten, de brieven en woorden. Dit alles deed en doet ons goed en geeft ons kracht om zonder Dirk verder te gaan. Voor al uw belangstelling betuigen wij u onze dank. Diana Vermeulen-Kardijk i'ï Dylan, Ginger en Boy Angelique en Roelof Fam. Vermeulen Fam. Kardijk Texel, januari 2007. Texelaartje INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels. Per regel meer €1,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Januari-opruiming bij Fixet van der Vis! Korting tot 50%. Auto Service Centrum Maricoweg 3, tel. 315588 www.voordeelland.nl. Bruingoed en witgoed. Reiki II cursus 21 januari Info en opg. 318219. www. wittelelie.tk. Houtbouw „It Paradys- ke" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogara ges, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geimpregneerd rabat Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511- 474655, fax 0511-475711 Wij zijn op zoek naar een medewerker voor de werkplaats Tweewieler- centrum Kikkert, 0222- 317215 Lieve mensen, voor alle bezoekjes, kaar ten en overige attenties, tijdens mijn verblijf in de Gollards ontvangen, wil ik jullie hartelijk danken Het heeft mij heel goed gedaan. Vanaf vandaag ben ik weer thuis. Catrien Zijm - Riteco www.lexet.nl voor al uw glas in lood en Tiffany workshops. Weekendtip: gratis entree Kinder Speelparadijs. Tot ziens op De Krim! Januari-opruiming bij Fixet van der Vis' Korting tot 50%. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Bezoek www.desmaak- vantexeInI Verrassend Een goede zit in 2007? Meubelstoffeerderij "De Singel" Tel. 315576. Auto's gevraagd. Alle merken. Verhagen Auto's. 322856 Actie dekbedden reini gen v a. €4.- excl. BTW Bel Wassis 320290. Gas bestellen? Hielke bellen! Tel. 327027 Alle soorten en maten gasfles sen. Wij bezorgen onmid- delijk en adequaat voor afhaalprijs. hé hoi hè Lesley Altijd vrolijk, altijd blij. Weet je opa, zo was jij. Cheryl Gelegenheid tot condoleren zaterdag 13 januari van 19.00 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum en na afloop van de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden maandag 15 januari om 15.15 uur in cremato rium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. 4nd

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 9