Succesvolle inzameling weeshuisproject Kooiman M TIME OUT Talentvol kleinkunstfestival in Klif 12E TEXELSE 2 COURANT oPIENie Agenda teso DINSDAG 16 JANUARI 2007 at ik zeggen wou... Ook op een schilderij van Caroline Serton werd goed geboden. De benefietactie die zaterdag avond in café In den Grooten Slock werd gehouden ten behoeve van Diana Kooiman, die in een wees huis in het Zuid-Afrikaanse Agape als vrijwilliger gaat werken, heeft maar liefst €2750,- opgeleverd. In de druk bezochte kroeg werden onder meer diverse schilderijen en zelfs een bargast geveild. Jug Bros zorgde voor de muzikale omlijsting en ook de bargasten zelf konden via betaalde verzoek nummers invloed uitoefenen op de muziekkeuze. Onderwijzeres Diana Kooiman heeft een half jaar onbetaald verlof geno men om vrijwilligerswerk te doen in het weeshuis. Voor René Kui per, vaste bezoeker van De Slock, aanleiding een inzamelingsactie op touw te zetten. Uitbater Jaco van Trigt, wiens zoon bij Kooiman in de klas zit, bood spontaan hulp aan. Belangrijk onderdeel van de avond vormde de veiling van enkele schil derijen. Een werk van Ingmar Moer beek ging weg voor €360,-. Zelfs telefonisch werd er meegeboden op het doek. Opvallend veilingstuk was een bargast die zich spontaan een nacht beschikbaar stelde. Zijn vrouw was een weekendje weg en hij wilde zijn vrijgekomen tijd wel belangeloos ter beschikking stellen. Er werd grif geboden. Ook verzoeknummertjes waren geld waard. Voor ieder aan gevraagd plaatje moest twee euro worden neergeteld. Het personeel stelde de fooienpot beschikbaar en aan het eind van de avond stond er een bedrag van €2750,- op de teller. Zaterdag 27 januari wordt er in het nieuwe Stayokay eveneens een inzamelingsactie gehouden voor het Afrikaanse project van Kooiman. De Australische medewerker Lee Wil liams bood zich naar aanleiding van een brief die Kooiman naar het logiesbedrijf over haar 'missie' had gestuurd spontaan aan een benefiet dag te organiseren, met instemming van de bedrijfsleiding. Vanaf 13.00 uur staat het hostel die dag in het teken van de inzameling. Zowel voor volwassenen als voor de jeugd zijn er volop activiteiten. Kinderen kun nen zich laten schminken of mee doen met spelletjes. De hele middag loopt er een clown rond en 's avonds zijn er pool- en dartscompetities. Om 14.00 uur begint een optreden van de Big Band en om 16.00 uur treedt het Texelse kinderkoor de Dominoo- tjes op. Verder is er een demonstra tie djembé spelen, 's Avonds vanaf 19.00 uur staat de Texelse band The Newbies geprogrammeerd. Er wordt gebakken vis verkocht en er is een loterij waarbij tientallen prijzen gewonnen kunnen worden, gespon sord door de Texelse middenstand. De entree is gratis en de opbrengst van alle activiteiten gaat naar het goede doel. Voor spontane donaties staat er een bus in de gemeen schappelijke ruimte. Texelaars die een bijdrage willen leveren aan de benefietactie, bijvoorbeeld met een optreden of demonstratie, kunnen contact opnemen met Diana Kooi man, tel. 06-11157349. Seminar visie Rabo op 2007 Rabobank Noord-Holland Noord houdt donderdag 1 februari in Den Helder een avond waarop visies voor 2007 uiteen worden gezet. Texelse klanten kunnen volgens de bank de hele avond bijwonen. Ze kunnen terugvaren met een extra boot die een schouwburg- reis verzorgt. Prof. dr. Arnold Heertje en directeur Hans Robben van het bedrijf GET NV geven lezingen. Heertje vertelt over macro-economische trends en ontwikkelingen die dit jaar op de financiële markten worden ver wacht. Robben vertelt over erva ringen met zakendoen via internet. Zijn bedrijf bouwt en exploiteert daarvoor systemen. Ook directeur Ronald Bleeker van Rabobank Noord-Holland Noord komt aan het woord. Het seminar begint om 20.00 uur in het Rial- to Theater aan het Julianaplein in Den Helder. Texelse klanten worden door de Rabobank met een bus van de veerhaven naar het theater gereden en aan het eind van de avond teruggebracht. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden via tel. 0223-673152. Ruimte in Tusse de Banke Na de Texelse professionele kun stenaars, die hun voorkeural heb ben aangegeven, is de gemeen telijke expositieruimte Tusse de Banke aan de Groeneplaats ook voor anderen beschikbaar. De ruimte kan gehuurd worden voor minimaal één en maximaal drie weken. De huur bedraagt €130,- per week. Als de ruimte zelf wordt schoongemaakt, bespaart de gebruiker €45,- op deze kosten. De huurperiode loopt van donderdag tot en met woensdag. Gedurende die periode moet de tentoonstelling ten minste vijf dagen geopend zijn, inclusief zaterdag, van 11.00 tot 16.00 uur. De verzekering is voor rekening van gemeente Texel. Belangstellenden kunnen zich tot maandag 29 januari schrifte lijk aanmelden bij E. Rutten, afde ling Samenleving van de gemeen te Texel, telefoon 362218, e-mail erutten@texel.nl. jongeren centrum Handig Paar weken terug een nieuwe win terjas aangeschaft. Het barre weer was er naar en ik dacht: kom op, niet zo zuumg, koop een goeie jas. 'Aquatex, Pien,' zei de verkoop ster. 'Dat is het helemaal. Vooral voor op Texel. Wind- en water dicht en ademend van binnenuit. Deze jas heeft bovendien nog een handige capuchon.De jas zag er beeldig uit en het verhaal klonk goed. Hij zou de meerprijs waard zijn, besloot ik. Nu heb ik al een paar keer op de fiets een flinke ronde gemaakt. Winddicht is de jas zeker. Dat merk ik vooral bij een flinke bries tegen, wanneer de volgeblazen capuchon mijn vooruitgang behoorlijk belemmert. Capuchon binnenstebuiten, leed geleden, maar dan heb je wel direct een bochel en dat ziet er ook niet uit. Bij een stevig windje in de rug echter waait het ding zo diep over m'n ogen dat ik alle zicht kwijt ben en al een paar maal hopeloos in de berm ben beland. Waardeloos dus bij regen, snert als het waait en onveilig in het ver keer. Een stadsias, een mooiweer- jas. De muts is gewoon te hoog gesneden Ik wil de ontwerper van deze handige winterjas wel eens spreken. Een lange strandwande ling met hem maken in onstuimig Texels weer. waarbij hij verplicht in zi/n eigen vinding. Ben ik al klaar met mijn ellendeverhaal? Was het maar waar. Vorige week nog gleed er een regenbui met volle kracht over mijn jas. Mijn broek werd door deze extra afvoer kledder en ik was er beroerder aan toe dan wanneer ik een gewone jas aan had gehad. Ik verzoop van onderen en bleef van boven droog. Dat wil zeggen, het regenwater ging niet door de geweldige jas heen Wel werd ik van binnenuit belaagd. En niet alleen toen het regende. Het venti- latieverhaal deugt met. Bij de min ste of genngste inspanning blijft het vocht binnenin hangen. Natte rug en stinktrui zijn het gevolg. Ik ben diep teleurgesteld over deze fantastische en pnjzige jas Was ik maar gewoon mijn zuunige zelf gebleven. Eerste wijze les van dit jaar. Niet goed voor de economie, maar wel voor Pien Verberg Eilander Raad Ik weet nog dat ik mijn wenkbrau wen optrok toen ik las dat een lid van de Eilander Raad alleen het standpunt van de gemeenteraad zou mogen verwoorden. Dat kan de burgemeester alleen ook wel, heb ik toen gezegd, en ik besloot mij niet beschikbaar te stellen, hcswc! ik met wars was van gratis tochtjes naar de andere Waddeneilanden. Ik vond dat ik mijn tijd beter kon gebruiken. Ik begrijp dat het verstandig is om als Texelse vertegenwoordiging als het even kan met één mond te spreken en je kunt een lid van die raad er best op aanspreken als hij dat niet doet. Maar verplichten kun je dat niet. Een lid van de Eilan der Raad blijft een politicus en in de politiek is het essentieel dat je mag zeggen wat je vindt over het onderwerp dat ter bespreking is. Naar mijn mening heeft de heer Poster niets verkeerds gezegd daar op Schiermonnikoog en vertegen woordigt hij wel degelijk de Texelse gemeenteraad, die op veel punten nu eenmaal verdeeld is. Blijf uzelf en doe uw zegje, mijnheer Poster. U doet mij steeds denken aan de heren Statler en Waldorf, in de loge van de Muppet Show: 'Yes, very bad'. U gedraagt zich in de politiek als een monomane mopper pot, u heeft slechts één onderwerp, u maakt zich weinig geliefd met uw tendentieuze opmerkingen, gedram en negativisme. Maar in deze zaak heeft u gelijk. Arthur Oosterbaan, Den Burg. (Foto March hl&jrwn/ Tips TexelToerist De voorbereidingen voor de nieuwe TexelToerist, het magazine dat com plete informatie biedt over Texel, zijn van start Dat betekent dat alle informatie op de Texelse Infor matie Pagina's (Tips), met daarop gegevens over activiteiten en orga nisaties, wordt gecontroleerd. De redactie vraagt bedrijven, instellin gen en andere organisaties die in de TexelToerist zijn opgenomen, te controleren of de gegevens nog kloppen. De Tips zijn te lezen op de website www.texelsecourant.nl onder het kopje Colofon. Onjuist heden of wijzigingen kunnen wor den opgestuurd naar de redactie (redactie@texelsecourant.nl). Voorleesdagen Gedurende de nationale voorlees dagen, van dinsdag 30 januari tot en met zaterdag 10 februari wordt in de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg een voorleesestafette gehouden. Deelgenomen wordt door voorle zers uit alle lagen van de Texelse beroepsbevolking. Er komen brand weermensen, verplegers, gemeente ambtenaren, schrijvers, illustratoren, onderwijspersoneel en medewer kers van de bibliotheek, leder leest ongeveer een kwartier voor uit een zelfgekozen boek. De spits wordt afgebeten door burgemeester Joke Geldorp, op dinsdag 30 januari om 14.00 uur. De voorleesdagen zijn bedoeld voor kinderen tot 6 jaar. Kin deren die tijdens de voorleesdagen lid van de bibliotheek worden, krij gen een presentje. Voorafgaand aan het voorlezen, vindt op 30 januari een voorstelling plaats van Het Zol dertheater. De meeste peuters gaan in groepsverband met hun peuter speelzaal, maar er is om 11.00 uur nog een voorstelling voor kinderen die met hun ouders willen komen. De toegang bedraagt €4,- per kind. Internationale dansmiddag Volksdansgroep Interdans houdt zondag een internationale dansmid dag in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Medewerking wordt verleend door dansdocent Hanna Onatli, die in 1986 haar eerste dansoplei ding afrondde in haar geboorteland Duitsland. Naast docent internatio nale folklore is zij gespecialiseerd in Braziliaanse dans. Haar hart ligt vooral bij Bulgaarse, Macedoni sche, Armeense en Turkse dansen. Naast haar werk als dansdocent heeft Onatli een Mensendieckprak- tijk in Amsterdam Ook geeft zij cur sussen over blessurepreventie en houdingscorrectie in danslessen. De dansmiddag duurt van 13.00 uur tot 17.00 uur, deelname kost €8,-. Meer informatie is te verkrijgen bij Peter Schoo, tel. 321377. Cursus schilderen Bij de Muziek- en Dansschool in Den Burg wordt zaterdag 27 januari een workshop nat-in-natschilderen gegeven. Hierbij wordt met water verf of vochtig papier gewerkt. Deze manier van schilderen spreekt in het bijzonder de eigen creativiteit aan. Ervaring met schilderen is niet nodig. De workshop staat onder leiding van Louise van Kortenhoe- ven, begint om 10.30 uur en kost €13,50, inclusief materiaal. Inlich tingen en opgave bij de Muziek- en Dansschool, tel. 313493, e-mail info@mdt-texel.nl. Cursus Chi Neng Chi Neng op Texel start donderdag in yogacentrum De Aleph in Den Burg met een nieuwe basiscursus Chi Neng Qigong. De lessen wor den gegeven door Esther Schilling uit Den Hoorn. Zij is gediplomeerd instructeur en sinds 2004 aan het Chi Neng Institute verbonden. Chi Neng Qigong is een Chinese meditatie-methode die onder meer op de ontwikkeling van innerlijke kracht is gericht. Voor meer infor matie of aanmelden, tel. 319417 of info@chinengoptexel.nl. Debat over Europa Bewoners van Noord-Holland zijn uitgenodigd mee te praten in het debat 'Heeft Noord-Holland nog (een) boodschap aan Europa', dat woensdag 24 januari wordt gehou den in De Philharmonie, Lange Begijnenstraat 11 in Haarlem. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Dit debat is het derde uit een reeks van vier in verschillende steden. De debatreeks (www.publiekdeba- teuropa.nl) is een initiatief van het Bureau van het Europees Parlement in Den Haag en het Instituut voor Publiek en Politiek (IPP). De conclu sies worden in maart aangeboden aan het kabinet. Dinsdag 16 januari: In Cinema Texel draaien de The Wind that shakes the Barley (aanvang 20.15 uur), en The Holiday (20.30 uur). Woensdag 17 januari: In De Buureton aan de Beatnxlaan in Den Burg wordt het maandelijks diner van de Stichting Welzijn Ouderen Texel gehouden Op het menu staat boeren kool met worst. De maaltijd begin om 18.00 uur, deelname kost €7,50. Opge ven kan bij de SWOT, tel. 312696. In Cinema Texel draaien Charlotte's Web (aanvang 14.00 uur), Plop in de Stad (14.15 uur), Flushed Away (16.00 uur), Happy Feet (16.15 uur), The Wind that shakes the Barley (20.15 uur) en Casino Royale (20.30 uur). Donderdag 18 januari: Bij volkssterrenwacht De Jager bij Eco- mare kan vanaf 17.00 uur met een telescoop naar sterren en planeten worden gekeken. Deelname kost €2,- Het sterrenkijken gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan (kort tevoren) worden gebeld naar tel. 06- 45552708. In de openbare bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg leest Theun de Winter voor uit eigen werk. De avond, die muzikaal wordt omlijst door Nils Lely, begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €5,-. Leden van de biblio theek betalen €3,50. Cinema Texel vertoont Casino Roy ale (aanvang 18.30 uur), The Holiday (18.45 uur), Perfume (21.30 uur) en Deja Vu (21.45 uur). Hoogwater te Oudeschild Di. 16 05.14 en 18.04 u. Wo. 17 06.35 en 19.10 u. Do 18 07.35 en 20.05 u. Vr. 19 08.36 en 20.55 u. Za. 20 09.25 en 21.40 u. Zo. 21 10.10 en 22.14 u. Ma. 22 10.47 en 22.54 u. Di. 23 11.24 en 23.34 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 21 januari op om 08.41 en gaat onder om 17.01 uur. Vrijdag 19 januari: /I Cinema Texel vertoont Flushed Away (aanvang 16.00 uur), Happy Feet (16.15 uur). Casino Royale (18.30 l uur). The Holiday (18.45 uur), Perfume \t (21.30 uur) en Deja Vu (21.45 uur). W In verband met de jaarlijkse veilig- heidstrainingen aan boord van de Dokter Wagemaker zet TESO tot vrij dag de 'oude' Molengat in als dienst- boot. Er kan enige vertraging ontstaan bij aankomst op Texel, maar wacht tijden worden niet verwacht. Alleen bij de eerste afvaarten is het mogelijk dat enkele vrachtwagens blijven staan. Meer informatie over de veerdienst is te verknjgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. De V toeri kenn gebu van ties i het t mule maai word dedr tin W T E X E LSE ScOU RANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al /an tuopasslng do Regelen voor hol Advertenliowezen 'an de Stichting ROTA. gevestigd te Amslotdain, zoals' gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabneken e Amsterdam onder nummer at 198699 Een exemplaar van kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 36,45 34,85 nutomatschi Per jaar €71,10 68,95 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. waari opbo chari; de V\ en di heeft, dimer institi Nc Dnda Atleti deeln thon grote de De Een r een l omstc Toch ijke n /Vitte, /an h Soen jerso 3ij de ichen dart. ïlesst 'olbre inisht Wat ik zeggen Planning Aan het begin van' dit jaar werden de bewoners van Texel geconfron teerd met een briljante actie van de gemeente inzake het inzamelen van kerstbomen die was gepland vóór 6 januari 2007, in plaats van na Drie koningen. Met dit gegeven in het achterhoofd ben je achterdochtig omdat het ophalen van de groen- containers in de wintermaanden, volgens de gemeente, eens per vier weken zal gebeuren. Dus wat doe je als burger? Je raadpleegt de website van de gemeente. En wat lezen we daar onder 'wintersche- ma'? In januari en februari 2007 zal de gemeente eens per vier weken de groene containers ophalen. In januari is de ophaalweek van 21 tot 25 januari, in februari van 19 tot 23 februari. Maar wat schetst mijn verbazing, op 15 januari om 8.00 uur mochten we in De Cocksdorp de volgende plan ningsactie vaststellen, namelijk het ophalen van de groencontainers. Ik ben zeer nieuwsgierig naar de vol gende weldoordachte actie die we van de 'planningsdeskundigen' van de gemeente mogen verwachten. Sybren Jutte, De Cocksdorp. 'Vreemd, gek en af en toe om stil van te worden.' Dat was het oor deel van de jury over de laatste voorronde van het Amsterdams Kleinkunst Festival die afgelopen week in Klif 12 werd gehouden. Het niveau werd 'in de breedte hoog' genoemd, al vond de jury de optredens niet vernieuwd. 'Maar dat is niet erg.' Het ging om gedegen, klassiek cabaret, 'wat mooi is in deze tijd waarin amusement en vermaak zo vaak de boventoon voeren'. In drie dagen traden in het theater in Den Hoorn negen kandidaten voor het voetlicht. Voornamelijk man nen, dat was de jury ook opgeval len. Er waren slechts twee vrou wen en slechts één ensemble. De allerlaatste kandidaat, de Belgische Ronny Hofenboom had twee muzi kanten meegebracht, hoewel het de jury niet helemaal duidelijk was wat deze al die tijd op het toneel zaten te doen. De muziek was over het algemeen niet om over naar huis te schrijven en had hier en daar achterwege kunnen blijven zonder dat dat als gemis zou zijn ervaren Scherp oor deelde de jury daarbij over Patrick Neumann, die het liedjesprogram ma Uw redding is nabij bracht. Maar ook de andere deelnemers konden de mededeling in hun zak steken dat beheersing van meer dan enke le akkoorden of grepen noodzakelijk is. Ook de dictie van een aantal deelnemers kon niet door de beugel en het gebruik van zendermicro foons werd veroordeeld. 'Dat is in een zaal als deze geheel overbodig. Je ontneemt de stem daarmee elke nuance. En ook zacht kan heel mooi zijn.' Toch waren zowel de jury als het publiek over het algemeen erg te spreken over het gebodene. Het waren drie zeer gevarieerde avon den, hoewel het ik-tijdperk nog niet voorbij lijkt te zijn. 'Voor veel jeug dige cabaretiers lijkt het beschrijven van de eigen belevingswereld de veiligste weg voor de eerste stap pen op het podium.' -»ange en w >kenc I.53 i en m Wie uiteindelijk met de Wim So/iartijr neveld-trofee naar huis gaajuss wordt tijdens de finale in Amsteer wi dam bepaald. De zes kandidates s die deze laatste voorronde hetan H. ben doorstaan, worden beaele bij een theatertoernee, waarin hu programma's hun uiteindelijke vor krijgen. Dan volgen de halve en c hele finale. Het publiek heeft wel al een osIj( deel gegeven, de publieksprijs weriT gewonnen door Reineke Jonkeren v Raoul Bakker en Erris van Ginkel. ers, -leitje; loon: i j. Ruilbeurs In Tusse de Banke op de Groene plaats komen donderdag de verza melaars van de Historische Vereni ging bijeen voor een ruilbeurs. Deze begint om 20.00 uur en er worden tal van zaken met een Texels tintje geruild. Te zien is bijvoorbeeld bij gaande foto, waarop de Groene plaats is te zien met het huis van de familie Langeveld op de plaats waar nu Tusse de Banke staat. Bijeenkomst over Afganistan In De Poort naast de gereformeerde kerk van Den Burg vertelt donder dag Harriët Tom over haar leven en werk in Afganistan. Eerder werkte zij in Pakistan, in een ziekenhuis waar veel zieke Afganen kwamen. De bij eenkomst begint om 10.00 uur, de toegang is gratis. Wandeltocht Bij boskiosk Het Turfveld aan de Randweg in de Dennen gaat zondag de derde wandeltocht uit de wm- terserie van wandelsportvereniging Het Gouden Boltje van start. Deel nemers kunnen kiezen uit afstanden van vijf en tien kilometer; er kan tussen 13.00 en 14.00 uur gestart worden. Deelname kost €3,60 met en €2,30 zonder herinnering. Leden van de vereniging betalen €2,80 of €1,50. De vierde en laatste wandeltocht uit de serie wordt gehouden op 4 februari. Voor meer informatie, www. hetgoudenboltje.nl of tel 313087 Michelle kijkt TV Naast voetbal en school heeft Michelle de Grave, die deze weken het weblog www.texelse- scholieren.web-log bijhoudt, ook tijd om televisie te kijken. Enkele tips voor de bezoekers van het blog. 'Ook al zit het hele TV- net vol leuke programmaatjes die ervoor zorgen dat je plezierbalkje niet meer in het rood staat, zitten er ook van die programma's tussen die zorgen voor de maximumupgrade van je plezierbalkje. Het geheim van mijn maximumupgrade: kookpro- gramma's. De Lama's, Dr. Phil, de voorrondes van Idols en America's Next Top Model.' Bij die laatste twee programma's blijkt het geheim toch vooral in het leedvermaak te zitten: 'Je kijkt voor het gestuntel, halverwege gaat het vooral om de mensen die de stress niet meer aankunnen en lek ker ruzie maken en aan het eind zit je in spanning naar de mooie foto's te kijken en te hopen dat je favo wint.' Ook Dr. Phil ziet Michelle als 'leedvermaak met een beetje sarcasme'. De Lama's is humor die §cholieren web-log texelsescholicrcn.web-log.nl nergens over gaat en de kookpi gramma's zijn favoriet door vooi de vormgeving. 'Als je goed kijl zie je dat het allemaal zeer vrolijl kleuren zijn met een hoog contra Ten tweede is de kok(kin) altijd ze relaxt en ook met onknap met juiste kleren, juiste make-up en h juiste haar, en ook nog een stem je graag hoort. De omgeving is alt m balans, geen hopen rotzooi h verstopt achter de magnetron, en de koelkast is ook alles te vind< Tijdens het koken gaat ook alt alles goed, er is nooit gestuntel it messen en achtergebleven vinge En, nog het beste, je hoeft geen h uur te wachten voordat de kalko eindelijk uit de oven komt.' Meer kijktips zijn te vinden op ww texelsescholieren.web-log.nl. Scti lieren die ook veertien dagen wiN bloggen, kunnen contact opnem met redactie@texelsecourant.nl zich aanmelden via een reactie r1 het weblog. tenckr.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2