huis van Texel' SVVV 'toeristisch Nauwelijks records bij boscross Een vrolijke kijk op poontjes en Boontjes.. Familieberichten b Droom van de voorzitter: TEXELSE j COURANT Aangenaam concert van Muziekschool Kamerkoor j" De WV als spin in het web voor rjje toeristische ontwikkelingen, waar 1sj_ kennis en promotiekracht worden aan gebundeld. Een 'toeristisch huis :ht- van Texel', dat andere organisa- i bij ties die raakvlakken hebben met dat het toerisme ondersteunt en sti- ian. muleert. Geen vergaderinstituut, t is maar een plek waar praktisch site wordt gewerkt en gedacht. Aldus de droom van VW-voorzitter Mar tin Warnaar. jt Ruim twee maanden 'aan de macht' by de WV lijkt Warnaar nog even gepassioneerd als in de periode waarin hij vakantiepark De Krim bpbouwde. Een man die met zijn charisma de negatieve krachten op üe WV in positieve heeft veranderd en die, nu hij de smaak te pakken heeft, de eilandpromotor een extra dimensie wil geven. 'Een dynamisch instituut waarin wordt nagedacht over de toekomst. De droom van de voorzitter, maar nu er weer har monie heerst, kun je over dit soort dingen praten. Als je promotie, uit straling van het eiland, kennis en marketing kunt combineren, dan sta je 2-0 voor. Dan verbetert het pro duct vanzelf, durven ondernemers te investeren en overheid de voor waarden te scheppen en te stimu leren. De WV is uitermate geschikt om onderdak - ik bedoel dat niet letterlijk - te bieden aan organisaties op het gebied van duurzaamheid, het Toeristisch Kennis Instituut en andere groepen die kennis willen uitwisselen. Een harmoniemodel waarmee we anticiperen op de toe komst, kracht en kennis op elkaar afstemmen en overbodig werk voor komen. Daarbij moet je ook denkers en doeners van buitenaf durven inhuren. Dan ontstaat er een heel dynamisch instituut.' Ondanks dat meerdere leden van Atletiekvereniging Texel zondag deelnamen aan de halve mara thon van Egmond, was er een grote opkomst bij de boscross in de Dennen. Een nauwelijks merkbare wind en sen lekker zonnetje maakten de zoals dmstandigheden nagenoeg ideaal, irvar, loch werden er niet veel persoon- rTOe* ijke records gelopen. Alleen Corrie /Vitte, Gerard Appelman, Christa KhJ /an Heerwaarden. Jan van Dijk en „hi Soen van der Meer lukte het hun Dor- jersoonlijke toptijd te verbeteren. 3ij de jeugd tot en met 12 jaar ver schenen vijftien kinderen aan de Start. Dennis Niepel kon door een jlessure aan zijn enkel de race niet 'olbrengen. Marloes van Rongen inishte als eerste, voor alle jon- lens. Zij werd gevolgd door Nikay Jangers die daarmee eerste jon- Jen werd. Jaap Witte werd afge- I Okend eerste bij de 2.950 meter I Li.53 minuten). Er ontwikkelde zich en mooie strijd tussen de 13-jarige So/jartijn van Haren, die zijn. eerste 9aafoss liep, en Pieter Dogger. Dog- nsteer was op de laatste meters net dat^ts sneller en finishte in 11.50. hetan Haren klokte 11.56. Judith van Bleijswijk werd eerste bij de dames veteranen over 5.900 meter (28.44). Frits van der Gracht werd eerste bij de heren-veteranen (24.48), Maikel van der Gracht bij de heren (27.17). Christa van Heerwaarden wist haar race beter in te delen dan de vorige keer en verbeterde haar persoonlijk record met een volle minuut. Lutz Lohse had geen concurrentie op de 8.850 meter. Hij klokte 30.30 en was daarmee bijna vijf minuten sneller dan Pierre Bonnet. Laurien Bakker was op deze afstand eerste bij de dames-veteranen. Uitslagen: 1300 meter - Jongens: 1 .Nikay Sangers, 5.23, 2.Mathijs Duin, 5.37, 3.Jelle van der Duim, 5.59. Meisjes- 1.Marloes van Rongen, 5.16, 2.Katja van Dooijeweerd, 6.04, 3-Lisa van Dooijeweerd. 6.10 2950 meter - Dames-vete- ranen: 1.Corrie Witte, 16.46. Heren: I.Jaap Witte, 9.53, 2 Pieter Dogger, 11.50, 3.Marlijn van Haren, 11.56, Heren-veteranen:1.Gerard Appelman, 14.49. 5900 meter - Dames-vete ranen: 1.Judith van Bleijswijk, 28.44, 2.Corrie de Jager, 29.13, 3.Rose Goslinga, 32.25. Heren 1.Maikel van der Gracht. 27 10. Heren veteranen: 1.Frits van der Gracht, 24.48, 2.Ger Sangers, 27.03, 3.Anton Witte, 27.17. 8850 meter - Dames-veteranen: 1.Laurien Bakker, 46.42. 2.Marijke Stark. 49,54 Heren veteranen- I.Lutz Lohse, 30.30, 2.Pierre Bon net, 35.11, 3.Jan Zijm, 35.41. Het Muziekschool Kamerkoor heeft zondag een zeer geslaagd concert gegeven in de hervorm de kerk van Den Burg. Een deel van het programma stond in het teken van Driekoningen, wat enigszins gedateerd aanvoelde, maar dirigent Dyo Wassink wist de sfeer uitstekend op te roepen. Het koor kwam aanvankelijk wat onzeker en vlak over, maar won gaandeweg aan zeggingskracht, zuiverheid en kleur. Een aardige vondst was een lied van de 19de eeuwse componist Peter Cornelius, die zoals vele com ponisten in de loop van de muziek geschiedenis een variatie schreef op Wie schön leuchtet der Mor genstern. Temidden van een kleine groep zangers uit het koor soleerde bariton Frank Haasdijk adequaat met een melodieuze tegenstem, maar hij moest het onderspit del ven ten opzichte van zijn collega zangers. Ongetwijfeld speelde de opstelling van het ensemble en wellicht ook de akoestiek van de kerk daarbij een rol. Veel beter kwam zijn fraaie en mooi beheers te geluid uit de verf bij Kings of Orient van Hopkins, waarin Haas- dijk eveneens een solorol vervulde. In dit lied vormden de sopranen een mooi samengesmolten klank, maar ook de overige stemgroepen klonken homogeen en waren goed in balans. Dyo Wassink toonde zich op bescheiden en bevlogen wijze heer en meester over zijn koor. De zangers volgden zijn bewegingen en aanwijzingen nauwgezet, met opperste concentratie en gelukkig ook met zichtbaar plezier in de muziek. Vocale muziek Na de devotie van Driekoningen volgde vocale muziek van Haydn en Brahms, composities waarbij de expressieve kwaliteiten van het koor meer werden aangesproken en die goed tot hun recht kwamen. Speciale vermelding verdient Die Beredsamkeit uit de Vierstemmi- gen Gesange van Joseph Haydn, dat het koor met begeleiding van pianiste Karen Haasdijk uitvoer de, met veel expressie en verschil in dynamiek Minpuntje was de matige verstaanbaarheid. Maar ook hieraan zou de akoestiek debet kunnen zijn. Als instrumentaal intermezzo speel den Karen Haasdijk en Ed de Boer vierhandig drie delen uit Ma mère Wat ik zeggen wou... Eiland(en)bestuur Om de Waddeneilanden goed te besturen Zocht een gemeenteraad contact met hun eilandburen Je kunt altijd leren van eikaars wer ken En elkaar ook best eens versterken De samenwerking begint nu echter door te slaan Met het plan om als één waddenge meente verder te gaan Het geheel moet dan onder Friese vlag Met Texel als hoofdplaats, dat is althans zo iemand dat zag Maar waar is ons democratische bestuur Want dit riekt naar dictatuur Poster mag op Schiermonnikoog niet uitleggen Wat veel Texelaars willen zeggen Texel hoort bij 't Noordhollandse land En ontvangt als men goed bestuurt veel extra geld uit provinciale hand Ook eilanden als Ameland willen eerst nog eens praten Moeten die met Gerbrand nu ook het bestuur verlaten? Een bureau gaat de zaak nu bekij ken En over enige tijd zal blijken Texel hoort bij Friesland niet En Gerbrand is niet de zwarte Piet Arie Lap, Den Hoorn. LANGE A TERMIJN /\genda inkten vrolijke kijk op jutters en stro kei. ers, kokkels en meeuwen, som- Itjes en nonnetjes, poontjes en ntjes en ander Texels spul.' introduceerde de 69-jarige Jan mskerk uit De Cocksdorp zijn kje met 53 limericks die allen trekking hebben op Texel. De grnalist, die ooit hoofdredacteur as van Playboy, maakt als hob- vijfregelige gedichtjes volgens bekende limerickmodel. Dat hij xelse toestanden als onderwerp heeft te maken met zijn meer gewone passie voor Texel en ral de Texelaars. Na jarenlang uent bezoeker van het eiland te i geweest als eigenaar van een ngalow op De Krim, is hij sinds rig jaar ingezetene. De Texel- limericks maakte hij voor hotel nside. waar ze als aardigheidje de gasten in alle 49 kamers kalligrafeerd en ingelijst werden ehangen. De positieve reacties chten hem ertoe er nog enkele bij te maken en onder te bren gen in een handzaam boekje dat onder meer geschikt is als streek eigen relatiegeschenk. De limericks zijn gegroepeerd volgens thema's als Texelse producten, plaatsen op Texel en Texelse dieren. Niet alle limericks zijn even sterk, maar de meeste zijn staaltjes van raak woordenspel, zoals op de cover. Een scholekster hier in De Koog, Die liep niet zo goed als hij vloog. Hij zei: Op een kootje Van mijn linkerpootje Heb ik last van een scholeksteroog Elke limerick is geïllustreerd met een tekeningetje van cartoonist Benjamin Kikkert. Het boek is uitgegeven door Lan- geveid en De Rooij en voor €9,90 te koop bij de Texelse boekhan dels. Meer deelnemers aan modelrace Met vijftien deelnemers aan de zaterdag in de De Koninghal gehouden wedstrijd, mag Model Racing Texel zich in een toene mende belangstelling verheugen. De vele toeschouwers konden genieten van hoge snelheden. Ed Witte, die eerste stond in het klassement van de 1:10-klasse, kampte met mechanische pro blemen en werd vierde. Hij moest zijn koppositie afstaan aan Jelle Schouwstra, die de andere negen deelnemers achter zich liet. Sander Vermeulen en Adrie van Rossum leverden strijd om de tweede plaats, die uiteindelijk door laatstgenoemde werd gewonnen. De overwinning in de 1:12-klasse ging naar Wouter van Strien. Twee de werd Ronald Kramer, derde Jos Smit. Smit behoudt zijn eerste plaats in het algemeen klassement. Aan de 1:12-klasse namen vijf coureurs deel. Zaterdag wordt de volgende race gehouden, aanvang 20.00 uur. De volledige uitslagen zijn te lezen op www.modelracingtexel.nl. l'Oye van Maurice Ravel. Subtiel, vliegensvlug, kabbelend, maar bij tijd en wijle ook heftig, rolden de klanken de kerk in. Het leek een geraffineerd breiwerk, gaaf uitge voerd door twee raspianisten. Het concert werd afgesloten met een achttal liefdesliederen van Johannes Brahms. Dat Brahms, zelf een verstokt vrijgezel, zulke meeslepende liefdesmuziek kon schrijven, verbaasde menigeen, aldus koorlid Peter Bakker, die de toelichting verzorgde De teksten, afkomstig uit Oost-Europese volks liedjes, vormen een ode aan de geliefde, het grote verlangen, de smart die de liefde met zich kan meebrengen en de beschrijving van een aanbiddelijk meisje. Ed de Boer en Karen Haasdijk verzorgden de vierhandige pianopartij. De lie deren maakten deel uit van Liebes- lieder Walzer, waarmee het koor de eerste tekenen van de lente tevoorschijn wist te toveren. De verschillende stemmingen werden herkenbaar neergezet.' het geflad der van de vogels was duidelijk waarneembaar, de bittere pijn en de schoonheid van de liefde voel baar. Kortom: lief en leed werd met het publiek gedeeld. Dat liet zijn waardering voor het aangename concert blijken met een staande ovatie. Lida Wels terickmaker Jan Heemskerk. Zaterdag 20 januari: In samenwerking met de verenigin gen uit Den Hoorn, De Koog, Ooster end, Oudeschild en De Cocksdorp houdt Gymnastiekvereniging Texel de Texelse kampioenschappen. Gymnasten tussen de 7 en 14 jaar strijden in sporthal Ons Genoegen in Den Burg samen (dorp tegen dorp) om de verenigingsbeker. In Bowling De Koogel in De Koog wordt vandaag en morgen het Texels kampioenschap gehouden. Inwoners van De Koog kunnen ter echt in dorpshuis De Hof voor een gezamenlijke maaltijd. Op het menu staan boerenkool en zuurkool, voorde kinderen zijn er pannenkoeken. Deel name kost €5,- voor volwassenen en €1,- voor kinderen. De maaltijd be gint om 18.00 uur. Opgeven kan tot en met 17 januari bij Veronica van Beek, tel. 06-28787820. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieavond van Model Racing Texel. Cinema Texel vertoont de volgende films: 14.00 u. Charlotte's Web: 14.15 u. Plop in de Stad; 16.00 u. Flushed Away; 18.30 u. Casino Royale; 18.45 u. The Holiday; 21.30 u. Perfume; 21.45 u. Deja Vu. In bioscoop De Kiekendief op De Krim zijn de volgende films te zien: 15.00 u. Kruistocht in Spijkerbroek; 20.00 u. Happy Feet. Zondag 21 januari: In Bowling De Koogel in De Koog wordt de tweede dag van het Texels kampioenschap gehouden. Bij boskiosk Het Turfveld in De Dennen kan tussen 13.00 en 14.00 uur gestart worden voor de derde wandeltocht uit de winterserie van wandelsportvereniging Het Gouden Boltje. Deelname kost €3,60 met en €2,30 zonder herinnering. Volksdansgroep Interdans houdt in dorpshuis De Wielewaal in De Waal een internationale dansmid- dag. Medewerking wordt verleend door dansdocent Hanna Onatli. De dansmiddag duurt van 13.00 uur tot 17.00 uur, deelname kost €8,-. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan bij ap- partementenhotei Bos en Duin aan de Bakkenweg tussen Den Burg en Den Hoorn gestart worden voor de derde wandeltocht uit de winterserie van Het Gouden Boltje. In bioscoop De Kiekendief op De Krim zijn de volgende films te zien: 15.00 u. Kruistocht in Spijkerbroek; 20.00 u. Happy Feet. Cinema Texel vertoont de volgende films: 14.00 u.Charlotte's Web; 14.15 u. Plop in de Stad; 16.00 u. Flushed Away; 16.15 u. Happy Feet; 18.30 u. Casino Royale; 18.45 u. The Holiday; g21.30 u. Perfume: 21.45 u. Deja Vu. Amsterdam. Duitsland, Limburg, Amsterdam, Bussum, Hilversum, Den Burg, De Cocksdorp, Zuid Eierland, De Koog, Pouzols Minervois, Lelystad, Delft- De lange reis is nu ten einde Pa heeft rust gevonden Christiaan Pastoor weduwnaar van Alida Maria Bakker W.C. van Dijk- van de Valk Han en Ingrid Dave Monique en Aaltje Lidia en Piet Coen Sanne De crematie heeft in besloten kring plaatsge vonden. Correspondentieadres: Hogereind 67, 1793 AE De Waal Wij ontvingen het droevige bericht dat veel te vroeg is overleden onze markante oud-speler en SVO-er in hart en nieren Joop Koning voorzitter van SV Oosterend van 1976 tot 1989 lid van verdienste en ere-voorzitter van SV Oosterend Wij wensen zijn familie veel sterkte toe bij dit zware verlies. Bestuur en leden SV Oosterend De Texelse kampeersector verliest een goed mens en collega Joop Koning Zijn bijdrage aan natuur, milieu en de ontwikke ling van de recreatie zullen wij nooit vergeten. Wij wensen de familie veel sterkte. Bestuur en leden Recron Texel Met diepe droefheid hebben wij vernomen dat onze zorgzame en dappere buurvrouw Jannig de Bloois na een kortstondig ziekbed is overleden. Ben, kinderen en kleinkinderen wensen wij heel veel sterkte en kracht toe om dit grote verlies te dragen. Dag lieve Jannig Felix, Josephine, Sophie en Eric Na alle fijne jaren die we met hem mochten beleven, hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve vader en opa Pieter List Piet weduwnaar van Magrieta Johanna Roeper A 2-6-1922 t 11-1-2007 Jan en Carien Sabjne en Jarno Pieter en Jeanny Peter Hans en Jasja Mees Ties Pontweg 180. 1796 MD De Koog. Vader is overgebracht naar de landschapkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 16 januari van 19.30 tot 20.30 uur en na afloop van de be grafenis in het uitvaartcentrum. Een kort samenzijn zal worden gehouden op woensdag 17 januari om 10.30 uur* in het uit vaartcentrum. Aansluitend zullen wij vader naar zijn laatste rustplaats begeleiden op de Alge mene begraafplaats van Den Burg Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Na het plotseling overlijden van onze schoonzus en tante Grieta, hebben we nu afscheid moeten nemen van onze broer, zwager en oom Pieter List A 2-6-1922 t 11-1-2007 Hans t en Greet Tine en David Nichten en neven Toch nog en oorri onverwacht is onze gezellige zwager Piet was een echte levensgenieter, zo zullen wij hem blijven hennneren. Jan en Douwie Hans en Tiny Nelly en Cor t Ireen en Piet neven en nichten 18-01-1952 FEEST 18-01-2007 Onze ouders en onze opa en oma Boet en Bartha van der Slikke zijn 55 jaar getrouwd Van harte gefeliciteerd! Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Noordwester 6,1791 HD Den Burg DINSDAG 16 JANUARI 2007

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3