15% korting Lifestyle ^ucoxmis €9.90 Winterkeuring bevestigt kwaliteit Texelse fokkers Van woensdag 17 t/m 4 5 -LR- Bos en Duin JMik Geknipte? TEXELSE^COURANT jonge journalist m/v medewerksters TEXELSE COURANT v EEN BETER MILIEU... ...BEGINT BIJ JEZELF DuiN RVT a DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.ril ONROERENDE GOEDEREN TAXATIES - HYPOTHEKEN ASSURANTIËN KIJK OP DE KUST OPRUIMING manijc Ons actuele woningaanbod: www.texelvastgoed.nl Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat 57 Postbus 87 1790 AB Den Burg Tel: 0222 31 30 25 Fax: 0222 31 39 00 info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Privé: dhr. P. Kuip Czn. TeL 31 20 31 dhr. J.P, Couiinho Tel. 31 46 65 dhr. M.R. Trap Tel. 31 92 42 Kampioenschap zwemmen In zwemparadijs Calluna worden vnj- dag 9 februari de Texelse kampi oenschappen zwemmen gehouden. Er worden verschillende afstanden gezwommen. Speciaal voor de lief hebbers worden ook twee lange afstanden gezwommen, 400 en 1000 meter vrije slag. De organiserende zwemclub hoopt voor deze nummers op deelname van leden van bijvoor beeld de triatlonvereniging. Deelname kost €2,50 en is gratis voor leden van de zwemclub. De wedstrijden begin nen om 19.00 uur. Opgeven kan tot 27 januari bij Peter Haker. Op de website van zorgverzekeraar Menzis (www.menzis.nl) is een foto te zien van Texelse cursisten van Texel Outdoor Programma's van Jeroen Plag, bezig met een beginnerscursus nordic walking. Instructeur op de foto is Betsie Verhoeven. De foto werd in december gemaakt, de groep kreeg voor de medewerking een bijdrage van €150,-, die werd overgemaakt naar de stichting Studiefonds Dana. Langeveld de Rooy is een dynamisch grafisch bedrijf, dat met een team van 24 personen dagelijks een divers pakket reclame- en handelsdrukwerk maakt. Ook geven we twee maal per week de Texelse Courant uit. Onze organisatie kenmerkt zich door een informele werksfeer waarbij eigen verantwoordebjk- heid, vrijheid en collegialiteit belangrijke trefwoorden zijn. DRUKKERIJ UITGEVERIJ Langeveld de Rooy b.v. Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 362630 Fax 0222 - 314111 E-mail drukkerij@lenr.nl Cjrrta fwartrjiveti la bel hart. De Texelse Courant is een onafhankelijk nieuwsblad voor en over Texel dat twee keer per week verschijnt. Ter versterking van ons redactieteam zoeken wij een (38 uur per week) Wij bieden een aantrekkelijke baan voor ten minste één jaar, waarin hij of zij volwaardig deel uitmaakt van het team dat twee keer per week de redactionele inhoud verzorgt van de Texelse Courant, bijlagen en andere uitgaven van uitgeverij Langeveld de Rooy. Tot de taken behoren: - nieuwsgaring, het schrijven van nieuwsberichten, zowel voor onze papieren uitgave als voor onze website, het schrijven van interviews, achtergrond verhalen, analyses en commentaren; - fotograferen; - andere journalistieke werkzaamheden. Wij zoeken: - een journalist die recent een HBO- of gelijkwaardige opleiding heeft afgerond; - iemand die affiniteit heeft met de lokale (eiland) journalistiek; - een collega die geïnteresseerd is in nieuwe media en een bijdrage wil leveren aan nieuwe ontwikkelingen in onze uitgeverij; - om te voldoen aan de criteria van het Project Jonge Instroom, bedoeld om jonge journalisten een kans te geven, moet deze dienstbetrekking voor de jour nalist de eerste vaste baan zijn in de journalistiek. Wij bieden: De kans om werkervaring op te doen bij een lokale kwaliteitskrant in een prettige werkomgeving met een goede begeleiding en de mogelijkheid om aanvullende cursussen te volgen. Sollicitaties kunnen tot vrijdag 26 januari a.s. worden gestuurd naar: Texelse Courant, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, ter attentie van: Gerard Timmerman, hoofdredacteur van de Texelse Courant Telefoon 0222-362620 06-22140275 of e-mail gerard@texelsecourant.nl Appartementenhotel - Restaurant Door uitbreiding van onze werkzaamheden i.v.m. nieuwbouw zijn wij op zoek naar voor de huishoudelijke dienst Onze wisseldagen zijn maandag en vrijdag. Telefonische reacties: 0222 315541, vragen naar Rob of Lieke. Bakkenweg 16,1797 RJ Den Hoorn. IFoto Gerard Timmerman) van Heerwaarden. Oudere rammen: kampioen nr. 5674-0350 Van Heerwaarden/ Kooiman, reservekampioen nr. 4252-1430 Koos Tjep- kema, DeHaan en Rijn. Rammen 2005: kampi oen nr. 4030-3780 C. Kikkert en Wiland, reser vekampioen nr. 4025-1106 Tjepkema. Ramlammeren: kampioen nr. 3938-4055 Cees Commandeur, reservekampioen nr. 4380-5912 Tjepkema. Beste vruchtbare ram nr. 5700-2051 Dick Kikkert, Publiekskampioen nr. 4030-3780 Cees Kikkert en hr. Wiland. Verloting ooilam: mevrouw Zwagerman. DINSDAG 16 JANUARI 2007 Een uitgave van Langeveld de Rooy Te koop bij: Bruna, Nauta Boek en Het Open Boek Ook de jeugd zette tijdens de winterkeuring het beste beentje voor. lang en smal waren en daardoor wei nig punten krijgen, weten de fokkers vruchtbaarheid nu te combineren met goede rastypische eigenschappen, want het oog wil ook wat. Voor de kenners, en dat waren er heel wat, tot liefhebbers uit België aan toe, was er zaterdag in de manege veel interessant materiaal te zien. Maar tot grote verrassingen kwam het niet. Dezelfde oudere ram (van Nico van Heerwaarden en Piet Kooiman) die in september kampioen werd op de Schapenfokdag en van de inspecteur van het schapenstamboek een hoge waardering (A90) kreeg, werd ook nu bovenaan gezet. Hetzelfde gold ook voor de reservekampioen (combinatie Tjepkema. De Haan en Rijn). Weinig verrassend waren ook de kampioen bij de ramlammeren (van Cees Com mandeur) en de reservekampioen (Tjepkema), die op de Groeneplaats ook tot de beste tien ramlammeren behoorden. Cees Kikkert, die tijdens de winterkeuring vorig jaar verstek moest laten gaan, maakte zijn ren tree. Niet zonder resultaat. Hij leverde de kampioen bij de ooilammeren en de jarige rammen (die in het voorjaar van 2005 zijn geboren). Dezelfde ram werd ook tot publiekskampioen uit geroepen. Ook de jeugd zette in de ring z'n beste beentje voor. Duidelijk was dat er tevoren goed met de die ren was geoefend. Wilde er voorheen bij het rondleiden nog wel eens een ooi de benen nemen, ditmaal liepen de dieren keurig in het gelid. Bij de jongste jeugd ging de prijs voor het schoonste geheel naar Lillian Visser, die een dier van Jaap Eelman rond leidde. Bi] de wat oudere jeugd viel de presentatie van Joey Mets met een ooilam van Piet Kooiman bij de jury het meest in de smaak. Het ongekend groot aantal inzendin gen van 108 rammen bleek in de loop van de middag een luxeprobleem met zich mee te brengen. Door de vele rubrieken liep het programma uit en waren veel toeschouwers al vertrok ken toen de kampioenskeuring werd gehouden. 'Dat gaan we volgend jaar anders doen', vertelt Jan-Willem Bak ker van de organisatie. Uitslagen: Ooilammeren kampioen nr. 4030-3906 Cees Kikkert, reservekampioen nr. 5674-0427 Nico De Stichting Duinbehoud zet zich al 25 jaar in voor het behoud en herstel van de Nederlandse duinen. Help mee het kustgebied te beschermen en word donateur. Meer Informatie: bel 071 5160490 of www.duinbehoud.nl met den. Traint maar De c Siebii Arie gesel op P Kuip, j Yoni velee ter n Topse een li middi stopp en Rc Iers v de vli IHouw In de gelijk de be ballen balhc De Kc staam mome van E kopbc Ook t gen k voor schoo bracht Schoc bad. E bal. Et 9ing r. een a nchtini kon ti gen. G moeilij nigt hi tegens binatie kon zij Pass c leidde' In de 1 der Pj De Grc Witte, Waard r Een vrolijke kijk op jutters en stropers, kokkels en meeuwen, sommeltjes en nonnetjes, poontjes en Boontjes en ander Texels spul door Jan Heemskerk, met illustraties van Benjamin Kikkert. Dat de 53 Texelse limericks hun weg zullen vinden naar velen, de eigenwaarde en identiteit van de Texelaars zullen versterken en ingetogen vreugde zullen brengen in menige huiskamer is de wens en verwachting. Harry de Graaf Om te hebben en cadeau te geven Cees Kikkert met de kampioen bij de jarige rammen. De reservekampioen werd ingezonden door Koos Tjepkema. (Foto Joop Rommeu) Je leven is hectisch en wild en dagelijks sla je op tilt. Aan de Texelse kust vind je ruimte en rust van De Cocksdorp tot aan Oudeschild. V Texelse schapenfokkers lopen bij de ontwikkeling van hun dieren een stuk voor op collega's van de over kant Bewijs daarvan is het gewicht van de ramlammeren die afgelo pen zaterdag op de Winterkeu ring in manege Akenburg werden getoond. Met 73 kilogram, weegt het zwaarste exemplaar tien kilo meer dan de zwaarste die rondliep op een keuring in het Groningse Blijham. Dat de ontwikkelingen in de fok kerij hard gaan, bleek onder meer uit een presentatie die Piet Bakker van de Waddel hield, waarin afbeel dingen van het Texelse schaap uit de afgelopen eeuwen de revue pas seerden. Te zien was ondermeer dat er tussen de rammen die vijf tot tien jaar geleden werden gefokt en de huidige, ook flinke verschillen zitten. Waren het voorheen overkantse hob byfokkers met een voorkeur voor luxe en compacte rammen die de vraag bepaalden, nu de hobbyisten er door de toename van de regelge ving steeds vaker de brui aan geven, wordt hier ook nadrukkelijk gefokt voor de houderij. Die wil ruime, goed ontwikkelde dieren, met een hoge vruchtbaarheid. Dat de fokkers er op Texel buitengewoon goed in sla gen deze fokkersdoelen te halen, blijkt uit harde cijfers. De gemiddelde vruchtbaarheidsindex is in vijf jaar tijd met vijf punten gestegen naar 105 en de dieren zijn gemiddeld een stuk zwaarder geworden. Koos Tjep kema: 'In vergelijking met de eerste winterkeuring tien jaar geleden is het gewicht van de ramlammeren met tien kilogram toegenomen.' Ook de jury weet de toegenomen kwaliteit op waarde te schatten. Enkele wat compacte, lichtere rammen zoals die pakweg vijf jaar geleden boven aan zouden zijn gezet, eindigden nu onderaan. Waar dieren met een hoge vruchtbaarheidsindex tot voor kort TE KOOP in DEN BURG Waalderstraat 20a TE KOOP in DEN BURG Schilderend I24 In het centrum gelegen in een gezellige winkelstraat een mooi appartement op de Ie en 2e etage van een woon-/winkelcomplex, met berging op de begane grond. Gelegen op een prachtige locatie nabij de dorpsrand van Den Burg een karakteristiek vrijstaand woonhuis met aanbouw, dubbele garage en tuin. Perceelsgrootte: 737 m2 eigen grond. De woning is in I990 gerenoveerd en wordt verwarmd d.m.v. cv-iratallatie en heeft grotendeels dubbele beglazing. Oplevering in overleg. Indeling: hal/entree met toilet, zonnigp woonkamer met balkon op het zuiden, open keuken v.v. inbouwap- paratuur, trapopgang naar de verdieping met overloop, 2 slaapkamers en nette badkamer met douche, toilet, wastafel en wasmachine-aansiuinng, vlizotrap naar bergzolder. Het appartement (2001) heeft een tegelvloer in de keuken en een laminaatvloer in de woonkamer, is keu- j rig onderhouden en wordt verwarmd d.m.v. HR cv-ketel. i Aanvaarding: in overleg. De woning heeft de volgende indeling: ruime hal/entree met toilet, trapopgang, kelder, zonnige living met portiek, serre, haardpartij en openslaande deuren naar terras en tuin, royale eet-woonkamer v.v. inbouwap- paratuur, tevens openslaande deuren naar terras/tuin, doorloop naar bijkeuken met wasmachine- en droger- aansluiting, deur naar dubbele garage/werkplaats met grote bergzolder. Op de verdieping: overloop, 3 slaapkamers, waarvan 2 met wastafel, badkamer met ligbad, douche, toilet, wastafel, vloerverwarming en Velux dakvenster. Op de overloop een vlizotrap naar beloopbare bergzolder v.v. radiatoren. De sfeervolle woning heeft op de begane grond in de hal en woonkamer een marmeren vloer met vloerver warming en in de woonkeuken een massief houten dekvloer. Aangesloten bij: Rondom de woning vindt u een heerlijke bloem- en plantrijke tuin met vijver en diverse knusse terrasjes/zit- hoekjes met verlichting. De tuin is op het zuid-westen gericht en biedt u veel privacy.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6