Sp°rt 7 Intensief en gezellig linedancen in countrystijl TEXELSE COURANT Texel'94 pas na penalty's uitgeschakeld De Koog op eigen veld Zwaluwen ten onder in Winkel onderuit tegen BKC Schulpengat voor retrofit naar Schiedam il iTffSp- 2lc4\-fce£4tflc Texal DINSDAG 16 JANUARI 2007 trystijl. ledereen is welkom en hoort erbij. Mensen kunnen tussen de groep stappen en meedoen. Toeris ten kunnen meedansen, want dan sen is internationaal. Het is altijd goed. We stappen alle nieuwe dan sen uit want iedereen moet mee kunnen doen', zegt Witte. Het vrijblijvende sfeertje komt ook terug in de kleding. 'Cowboylaarzen met leren zolen dansen het best. En in de Buureton en ook naar de line- dancers in Oosterend. Erg hè? Maar het blijft leuk en ik leer iedere week een nieuwe dans. Zo ben ik lekker bezig en leer steeds meer.' Ze heeft voorkeur voor moeilijke dansen met als favoriet Leaving of Liverpool. Witte houdt vooral van snelle dan sen: 'The Riding blijft favoriet. Ik hou van het stampen, het klappen en het gek doen.' Voetbaluitslagen Spanning stijgt in bowlingtop De spanning in de top van de bowlingcompetitie stijgt. Het ver schil tussen de nummers één en vier is in de eerste wedstrijden na daar kun je lekker herrie mee maken De groep heeft de eerste vijf jaar les de winterstop teruggebracht tot op een houten vloer', zegt Witte gekregen van Lien de Vries, twee slechts twee punten. Haar moeder vult aan: 'Maar je jaar geleden is Karei van den Hoff Donderdagavond - Tumbleweeds/Sjans-Paal 19/Vooronder 2-3; Schouwstra-Santa Fé 3- 2: Visvogels-TZN 2-3; De Jutter-Sommeltjes 4-1; De Koogel-Team 11 4-1; Tegelbednjf Huijsman-Badweg Sportief 1-4. Sterk spel bij De Doorstoot Martien Boon en Raymond Steen huizen hebben tijdens de compe- Zaterdag 13 januari: Texel'94 B1-Winkel B1 Texel'94 B3-Geel Zwart B1 Oosterend B1-ZAP B2 BOL B1-De Koog B1 3-3 Always F. MB1-Texel'94 MB1 10-0 Castr. MB1-Texel'94 MB2 afgelast HSV MB 1-Texel'94 MB3 1-3 Wiron C1 -Texel'94 C1 afgelast Texel'94 C2-JVC C4 2-1 W'waard C1-De Koog C1 0-3 JVC C3-ZDH C1 5-1 Texelse pupillencompetitie: AZ-Vitesse 2-2 to Bij deze groep linedancers is niets verplicht. Scuffen met stoere cowboylaar zen, halve draaien maken en lek ker jezelf zijn. Het kan 's winters elke dinsdagavond in De Koog. Als de rest van het centrum de lichten uit heeft en de kroegen dicht zijn, wordt in Tumbleweeds country gedraaid en gelinedan- ced. Een fanatieke groep op stoe re boots kan niet meer stoppen. Na een glorieuze start zeven jaar geleden met veertig leden, heb- ken dat niets hoeft en alles mag. 'Maar je moet wel van de muziek en dansen houden, anders is het voor jezelf niet leuk', zegt Mets. De gezelligheid en vrijblijvendheid mogen dan de boventoon voeren, het linedancen is wel intensief. De pasjes volgen elkaar in rap tempo en de snelheid blijft gedurende de liedjes hoog. 'Je wordt er moe van en het is goed voor je lijf', zegt ben de Koger Linedancers nu der- Mets. Haar dochter danst zichzelf tien leden. Een fanatieke, stabiele geregeld in het zweet: 'Als je een kern. Margriet Mets (63) begon, na uur non-stop danst, is het wel zwe- het zien van een demonstratie in ten hoor.' Het Binnenhof, de groep. Het dan sen op cowboylaarzen sprak haar Het dansen van wedstrijden is voor enorm aan. Haar dochter, Gonny de Koger groep te intensief, wel Witte (37), raakte hierop in de ban dansen ze demonstraties. Zo wordt van western. Ze is in countrystijl bijvoorbeeld in de zomer tijdens de getrouwd en ze heeft thuis hoeden wekelijkse braderie in De Koog een aan de muur hangen. demonstratie gegeven. Voor Mets De levenstijl komt ook terug in het is het niet meer voldoende. 'Ik ga dansen. 'Het is gezelligheid in coun- op maandagavond naar de avond "?f9 °ok. op 9y™p'a® komen, want aangetrokken. Een linedanceleraar De Koogel haalde deze week de titieavond van biljartvereniging De De andere wedstrijden werden afqelast mets is hier verplicht. Ze benadruk- uit Breezand die speciaal naar Texel meeste ounten hinnnn Hnnr met nrwctnet ,n no aigeiasi. mee en dat wilde ik niet zelf doen zegt Mets. Beide dames zeggen dat het leven van de leraar volledig bestaat uit linedancen. Toch leeft hij met in countrystijl: zijn muziek vult de ruimte vanaf een laptop. Het is maar een detail en het valt weg in de ruimte die volledig in western stijl is ingericht. Schilderijen met afbeeldingen van indianen, en oude geweren en zadels aan de muur. Ze hebben alles over voor de leef stijl. 'Zelfs op mijn 54ste nog leren paardrijden', zegt Mets. Tekst en foto Imme Bakker Foresters 0-2 3-1 uit Breezand die speciaal naar Texel meeste punten binnen door met Doorstoot in De Cocksdorp zeer komt om leste geven, 'Zelf dansen 4-1 van Team 11 te winnen. Door goede scores laten zien. Boon ver- Zondag 14 januari: maken is te moeilijk en veel werk', goed partij te geven, wist dat team keerde in uitstekende vorm en gaf Foresters-Texel'94 1-1 zegt Witte. 'En één- iemand moet de eerste game met een verschil Fred Klok geen enkele kans. Met wint na strafschoppen de leiding hebben Je bent er druk van twee pins te winnen. De Koogel een gemiddelde van bijna dne en De Koog-BKC moest ook hard werken voor de een serie van dertien, de hoogste Winkel-ZDH overige vier punten. De Jutter won van de avond, nestelde hij zich aan Hollandia T 4.-Texel'94 5 met 4-1 van de Sommeltjes, dat kop van het klassement. Steen- De Koog 2-Petten 3 7-2 streed voor wat het waard was. huizen wist zijn partijen tegen Wim Oosterend 2-Sint Boys 3 afgelast Ronald van Benthem gooide een Westdorp en Eric Boon met een Limmen MA1-Texel'94 MA1 3-2 prachtige serie van 757. gemiddelde van ruim anderhalf naar Texel'94 DA1-SRC DA1 1-1 Ook bij de huisvrouwen op don- zich toe te trekken. Ook Wil Homan DWOW DA1 -Oosterend DA1 derdagochtend was het stuivertje won allebei zijn partijen, maar Winkel DA4-De Koog DA1 wisselen. Ondanks dat De Pins drie speelde tegen Westdorp onder zijn punten wist af te snoepen van WBZ, gemiddelde. Piet Zijm deed van zich moest het de tweede plaats afstaan spreken en opende de avond met aan Klavertje 4. Elly van Liere gooide een serie van tien. een game van 162 en Flair haalde 12-0 2-0 de volle winst weg bij de Juttertjes. Uitslagen: Donderdagochtend - Flair- Juttertjes 4-0; De Pins-WBZ 3-1; Klaver 4-T Fords 2-2. Uitslagen: R. Steenhuizen-E. Boon 4-0, W. Westdorp-W Homan 0-2, F. Klok-M. Boon 0-4, J Boon- E. Boon 0-2, K. Weel-J. Smit 2-0. H. Laan-P Zijm 4-2, F. Klok-W. Homan 0-4, R Steenhui zen- W. Westdorp 4-0, J. Smit-P Zijm 0-4. J Boon-K. Weel 0-4, M Boon-H. Laan 4-0. Texel'94 heeft in de bekerwed strijd tegen Foresters de huid duur verkocht. Hoewel de gastheren uit Heiloo liefst drie klassen hoger uitkomen, was van niveauver schil nauwelijks sprake. Na de reguliere speeltijd stond het 1- 1, waarna Foresters zich pas na strafschoppen voor de volgende ronde plaatste. Voor de wedstrijd begon, werd een minuut stilte in acht genomen in verband met het overlijden van I sportvriend en vice-voorzitter van Texel'94 Joop Koning. Dc bezoekers speelden met een rouwband om de arm. De Texelaars streden voor wat ze waard waren en legden een redelijke pot voetbal op de grasmat. De gast heren daarentegen speelden mat, met veel 'gebrei' op het middenveld en in de aanvalslinie. Daardoor kon de defensie van de bezoekers her haaldelijk kordaat ingrijpen en de Heilooërs het scoren beletten. De spaarzame kansen die Foresters creëerde, gingen door nonchalance verloren. Ondertussen had de thuisploeg de handen vol aan de tegenstoten van Texel'94. Omstreeks de 20ste minuut lukte het spits Joey van der Vis zich van zijn directe tegenstander te ontdoen en de keeper te passeren (0-1). Hierna golfde het spel wat op en neer, zonder dat er gescoord werd, zodat de Texelaars met een voorsprong de rust ingingen. In het begin van dc tweede helft toegewezen na een lichte overtre ding in het strafschopgebied van één der Texelse verdedigers. Deze werd zonder problemen benut, zodat de stand weer gelijk was (1-1). In het vervolg ontstonden over en weer kansen, maar geen van beide par tijen had het vermogen in het doel te schieten. Yvo Barends was er nog het dichtst bij, maar hij schoot de bal van dichtbij via de buitenkant van de paal naast. Ook in de beslissende penaltyse- ne hadden de spelers grote moeite Mareis wint fysieke strijd Afgelopen zondag speelden de heren van basketbalvereniging De Mareis thuis tegen FAC uit Den Helder. In het verleden waren bei den teams gelijkwaardig en stre den ze regelmatig om de titel. De laatste jaren kwamen de Texelaars echter altijd tekort tegen de fysie ke kracht van FAC. Deze wedstrijd voorspelde weinig anders, daar De Mareis hekkensluiter is en FAC het voor het talrijke publiek duidelijk gingsbeker. nog meedoet voor de titel. Na 48 dat De Mareis deze wedstnjd niet minuten was de eindstand 66-38. meer uit handen zou geven. Een De wedstrijden worden gehouden kleine smet op de overwinning was in sporthal Ons Genoegen in Den De Mareis moest deze wedstrijd dat FAC zich gefrustreerd afrea- Burg en beginnen om 10.00 uur. De center en sterspeler Nico Kikkert geerde op de twee scheidsrechters, deelnemers worden een kwartier missen. Gelukkig kon dit gat worden Er waren kalmerende woorden van Ruud Verstraaten nam een time out en liet De Mareis een zeer brede zoneverdediging spelen. De schut ters van FAC schrokken zo van het verre uitverdedigen van de Texelaars dat hun schoten zelden doel troffen. Aanvallend liep het bij de Mareis als vanouds, er werd zeer sterk gespeeld door Dogger en Fnjling. Eric Venneker en Frijling wisten zeer belangrijke dnepunters te scoren. Toen ook Wesley Bosma tussen de centers van FAC wist te scoren, was Kampioenschap gymnastiek In samenwerking met de verenigin gen uit Den Hoorn, De Koog, Oos terend, Oudeschild en De Cocks dorp houdt Gymnastiekvereniging Texel zaterdag de Texelse kampi oenschappen. Gymnasten tussen de 7 en 14 jaar strijden samen (dorp tegen dorp) om de vereni- Voetbalprogramma Zaterdag 20 januari: Texel'94 B1-Berdos B2 13.00 DEK B1-Texel'94 B2 12.45 Den Helder B2-Texel'94 B3 14.30 Schagen B2-Oosterend B1 14.30 Texel'94 MB1-Dindua MB1 13.00 Texel'94 MB2-Vitesse 22 MB1 11 30 Texel'94 MB3-Egmondia MB1 11.30 Texel'94 C2-JVC C3 DWOW C1-De Koog C1 ZDH C1-BKC C2 Texelse pupillencompetitie: AZ-De Koog F1 Heerenveen-Roda SVC F1-Oosterend F1 Vitesse-De Koog F2 Liverpool-Arsenal De Koog E1-ZDH E2 Chelsea-Manchester SVC E1-Oosterend E1 ZDH E1-Fulham 13.00 13.15 12.00 9.00 9.00 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 Zondag 21 januari: Texel'94-Wieringerwaard DWOW-De Koog Oosterend-Vesdo Vlaming waren inmiddels vervangen door Rick den IJzerman en Niek van Egmond. In de 55ste minuut kreeg de thuisclub een strafschop een nieuwe center uit Hardenberg, voor nodig om dit te overwinnen. gymclubs al uitgebreid geoefend op Always F MA1 Texel'94 MA1 1100 .IST Erwin FriJlmg. De 2,05 meter lange Hoewel de kans op de titel al is ver- de vijf wedstrijdtoestellen rek. vlJe° 1'°° van sprong, minitrampoline en brug (voor Z* r T ,r *ün 0,1 931 woraen tr waren Kalmerende woorden van voor aanvang verwacht. In de afge- Texel'94 5-Sint Boys 3 vï u It- J Joeyv!ln der °P9evuld d°°r het aantrekken van guard en teammanager Ene Heijenk lopen weken hebben de leden van de Oosterend 3-Con Zelo 4 vis Martin r\oorn, Marcel His on aar> lji Programma zaalvoetbal kregen beide partijen mogelijkheden bréndenrimaar S^JÏÏ! ST* v» Foresters tokten Speler wT'om^mT domTneërïë ëpëST ElïïTl* „Ug tvoor ÏT'^ don w 9 1'r.maar doordat de samen met Pieter D°99er onder De Mareis een leuke tweede helft de jongens) of balk (voor de meis- len van de aanvallers bleven doel- goed keepende Dennis Schouwstra het bord. Door het sterke spel van van de competitie. Zeker als ook jes) De oefenmqen ziin inoedeeld punten uit. Tim Kedde en Jimmy in twee andere gevallen wél moest dit tweetal zag FAC geen kans van Nico Kikkert zi|n rentree maakt. volgens de nieuwe NTS (Nationaal capituleren, trok de thuisploeg ten dichtbij te scoren. FAC bracht drie Scores: Erwm Fnjling (20), Pieter Tumsysteem)-indelmg, waarbij er op Woensdag 17 januari: Dogger (12), Eric Venneker (11), is toegezien dat de oefeningen niet te 17.10 Mantje E1-Klif E1 Chris Schlepers (9), Eric Heijenk (6), gemakkelijk, maar ook niet te moeilijk 17.50 RAB D1 -RAB D2 Paul Inpijn (6) en Wesley Bosma (2). zijn Op deze manier zijn de scores 18.30 SVO D2-Krim D1 op de verschillende niveaus vergelijk baar. De vereniging met het hoogste slotte aan het langste eind. Zondag speelt Texel'94 voor de com petitie thuis tegen Wieringerwaard. schutters in het veld die normaal met driepunters de wedstrijd weten binnen te halen. Speler en coach ZDH is er in de eerste wedstrijd na de winterstop niet in geslaagd een goed resultaat te behalen. 'n Winkel werd zondag ondanks De Ko°9 heeft zondag op eigen positie op het middenveld belandde, stevig weerwerk met 3-1 van de veld met 2-0 verloren van BKC. Veel veranderde echter niet aan het gelijknamige thuisclub verloren. In een gelijkopgaande wedstrijd spel, dat op en neer bleef golven, waren de bezoekers uit Breezand terwijl beide ploegen maar weinig Coach Jan den IJzerman kon over net iets slagvaardiger, waardoor ze kansen kregen. een flinke selectie beschikken, maar met drie punten huiswaarts keer- Toch viel twintig minuten voor tijd een moest het stellen zonder keeper den- doelpunt. De voorstopper van BKC Chris Stolk, die er bij het boeken schoof door, waardoor de ploeg een van een korte vakantie van uit was Irainer Hans van der Park moest overwicht op het middenveld kreeg, gegaan dat de winterstop zondag maar liefst vijf basisspelers missen. Uit een mooie aanval van de zijkant nog met zou zijn afgelopen. Hij werd De gebroeders Roelf. Pim en Ben belandde de bal voor de voeten van vervangen door veldspeler Ronald Siebinga vierden vakantie, evenals Arno Mooy, die vanaf 25 meter ver- Biesboer, die in zijn jeugd als kee- Arie van der Vis, terwijl Pieter List metigend uithaalde. De Koog pro- per furore maakte bij Texel'94. De geschorst was. Om de selectie weer beerde het in het vervolg nog wel, routinier bleek het keepen nog niet op peil te brengen, waren Wouter maar de enige goede mogelijkheid te zijn verleerd en verrichtte enkele Kuip Robin Schoo, Joris Ellen en was een spectaculaire omhaal van knappe reddingen. Indruk maakte i oni Houwing opgeroepen. Door de Kuip na een voorzet van Houwing. De ook zijn rustige veldspel, vele afwezigen speelde De Koog ech- bal ging naast. In de 80ste minuut viel Toch kon ook Biesboer niet voorko- j ter met een gewijzigde opstelling, de beslissing, toen BKC'er Michiel men dat Winkel al binnen een minuut topscoorder Maurice de Groot zakte Bloothoofd na ongelukkig uitverde- of tien op voorsprong kwam. Hoewel j een linie naar het middenveld, terwijl digen van Arnold Kaercher keeper Den IJzerman zijn spelers nog had middenvelder Peter Koorn als voor- Van Beek kon omspelen en scoorde, gewaarschuwd voor een flitsende i stopper werd opgesteld. Wouter Kuip waardoor BKC voor de tweede keer start van de thuisploeg, kreeg de en Robin Schoo moesten als aanval- dit seizoen van De Koog won. spits na een bekeken steekpassje tors voor de doelpunten zorgen, op Zondag treft de ploeg van Van der van één van de middenvelders wel ae vleugels ondersteund door Yoni Park koploper DWOW, waarvan voor erg veel ruimte om op doel te schie- i Houwing en Joris Ellen. de winterstop ongelukkig met 2-1 ten. Ook in het vervolg had ZDH in de eerste helft ging de wedstrijd werd verloren. het moeilijk op het slecht bespeel- gelijk op en toonden beide elftallen de bereidheid goed verzorgd te voet- i/„.„ ballen. BKC wisselde dat af door de ixllap y ©llJKSpGI bal hoog in het strafschopgebied van H za m o q Tovo IQ/l De Koog te plaatsen, waar de laag- UdII,e& 1 staande zon voor enkele hachelijke Het DA1-damesteam van Texel'94 momenten zorgde. Keeper Steven heeft zondag op eigen veld een van Beek verrichtte bij gevaarlijke knap gelijkspel geboekt tegen om tegendoelpunten te voorkomen Kopballen enkele knappe reddingen. SRC. In Schagen werd het een De aanvallen kwamen meestal tot uok de spitsen van De Koog kre- paar maanden geleden nog 5-1 stand via voorstopper Ilse Pastoor gen kansen. De grootse kans was voor de thuisploeg, ditmaal hielden die de bal via het middenveld naar oor Kuip. Uit een moeilijke hoek de Texelaars de tegenstander op vleugelspeler Mascha Nooij of cen- E2? hL°P d°el' maar de keeper 1"1* trumspits Tessa Betsema passte. wacht redding. De rebound leek voor Mandy Bol kreeg eveneens een kans, IhartLj 'e een 9 doel voor zich De eerste wedstrijd na de winter- maar schoot ver over het doel. Helaas ^o. Hij was echter net te laat bij de stop beloofde al op voorhand span- voor de thuisploeg kwam SRC na een mm afetandsschot van De Groot nend te worden. SRC stond achtste, mooie actie van de rechterspits op 9ng rakelings over. Even later werd Texel'94 negende op een ranglijst voorsprong. «n afstandsschot van Koorn van van tien teams. Om niet naar de Ook na rust liet Texel'94 mooie aan drong veranderd, maar de keeper onderste plaats te zakken, mochten vallen zien, waarbij onder anderen 'opn *ernauwernood redding bren- de Texelse dames zeker niet verlie- Jette Oosterhof een hoofdrol speel- mmiin0?^®9 kree9 De Koog het zen' Hun Professionele warming-up, de. Scoren bleef echter moeilijk. Ten nint ot en Bart"Jan Gris~ in door Sportshop Texel gesponsorde slotte slaagde Betsema er in de 65ste gi nadden de handen vol aan hun nieuwe vesten, werd besloten met minuut in de gelijkmaker te scoren tegenstanders, waardoor van com- een minuut stilte voor de overleden SRC deed nog hardnekkige pogin- wnatievoetb3' steeds minder sprake vice-voorzitter Joop Koning. gen alsnog de overwinning binnen te ina„. Jn' Gere9eld werd op de verre De gehele wedstrijd waren de teams halen, maar de Texelse verdediging 9®90kt- maar tot echte kansen aan elkaar gewaagd. De Texelse bleef op de been. Asha Mechielsen In rip h "!f Te,pr' dames spee,den geconcentreerd en kreeg in de laatste minuut nog een dpr D i 6 voerde.Hans van waren gebrand op een overwinning, prachtige kans, die de Texelse dames np p ar een tactische wissel door. Maar hoewel Texel'94 geregeld ten de overwinning had moeten bezor- Wittp Werd vervan9en door Eddy aanval trok, moest er in de verdedi- gen. Maar ook met een gelijkspel VmJ h voorstopper ging spelen, ging door met name Liske Slaats en waren de spelers van Texel'94 zeer 00r Koorn weer op zijn oude Katinka Eelman hard worden gewerkt tevreden. kreeg de score uit te breiden. ZDH mocht zich echter gelukkig prijzen dat een doelpunt wegens buiten spel (terecht) werd afgekeurd. Een andere keer bracht Peter Eelman op de doellijn redding. Zelf kregen de gasten, die gaandeweg iets beter begonnen te spelen, na voorberei dend werk van Niels Dekker een kansje via Mike de Bruijn. Zijn schot werd geblokt door een inglijdende verdediger. ZDH kwam na rust een stuk geconcentreerder uit de kleed kamer en liet in het eerste kwartier zelfs het beste spel zien. Ruud Hof, vervanger van de moegestreden Sjoerd Oosterhof, had zijn ploeg na een mooie pass van Jelmer Bomas en een snelle rush al na een halve minuut op gelijke hoogte kunnen schieten, maar zijn inzet ging enkele centimeters naast. Even later werd het alsnog 1-1. Bomas kreeg in een vol strafschopgebied een tik tegen zijn standbeen, viel en kreeg een penalty toegewezen, die hij feilloos 19.20 Klif dames 20.10 RAB 4-Sportsh. 2 21.00 Klif 6-Texel 6 21.50 Texel 5-Texel 7 Zaaldienst: De Koog zelf benutte. gemiddelde gaat na vijf wedstnjdron- Plotseling "voelden de Hoornders des. naar planning om 17.15 uur. met dat een goed resultaat tot de moge- de hoofdpnjs naar huis. lijkheden behoorde. Winkel speelde In tegenstelling tot voorgaande jaren steeds moeizamer en had geluk wordt geen onderling toernooi gehou- Donderdag 18 januari: toen Bomas van dichtbij over het den voor de sporters die extra trainin- 18.15 RAB D3-Klif D1 doel kopte. Toch kwam de thuis- gen volgen. De voornaamste reden 19.00 Koog 2-SVO 3 ploeg weer op voorsprong toen een hiervoor is dat het merendeel van 19.50 Klif 4-Koog 3 misverstand tussen Ruud Hof en de meidenselectie van de GVT op 20 40 Klif 3-RAB 3 Joop Rommets ter hoogte van de dezelfde dag in Schagen deelneemt 21.30 Koog 1-Krim 4 middenlijn tot balverlies leidde en aan een wedstnjd voor de rayon- Zaaldienst. RAB één van de middenvelders met de competitie. De jongens en de jongste bal aan de voet tot aan de rand van deelnemers aan de extra trainingen Vrijdag 19 januari: het strafschopgebied kon oprukken, doen wel mee in Ons Genoegen. Zij 17.10 ZDH E1-SVO E1 zonder dat hem een strobreed in de turnen op hun eigen niveau op de 17.50 Klif D2-SVO D1 weg werd gelegd. Het schot waar- uitgestalde toestellen. 18.30 SVO 4-Krim 5 Mantje v. Putten v. Putten Klif (d) v.Beek v.Beek Atroshy v.Beek Vonk Vonk Atroshy Atroshy mee hij zijn dribbel besloot, was hard en geplaatst (2-1). Een extra tegenvaller was daarna het uitvallen ZDH v Putten Bakker 19.20 Texel 1-Zeemacht 2 Sangers Kikkert Kuipers Vonk 20.10 SVO 2-Krim 1 keeper Biesboer werd gehinderd. 21.00 RAB 1-Mantje 2 van Hof, die zijn enkel verstuikte en Even later kon de thuisploeg alsnog 21.50 RAB 2-Mantje 1 met verder kon. Hij werd vervangen juichen, toen de scheidsrechter een Zaaldienst De Koog door Wim Ridderinkhof. vlagsignaal voor buitenspel van zijn In de laatste twintig minuten werk- assistent Wilco Bakker negeerde, ten de Zwaluwen hard voor een In de slotfase maakte ZDH het de beter resultaat, maar kreeg de tegenstander nog behoorlijk lastig, tegenstander de beste kansen. Mike de Bruijn schoot vanuit een Eerst keurde de scheidsrechter nog lastige hoek hard op doel. maar de een doelpunt van Winkel af, omdat keeper reageerde alert. Uitslagen: Hoofdklasse Sportsh. 1-Knm 3 3-9, KHf 1-SVO 1 3-4. RAB 2-Knm 1 3-4, Knm 2-Texel 2 4-4. Eerste klasse: Klif 2-RA8 4 2-2, Knm 4-RAB 5 2-6, Sportsh. 2-KIif 3 6-4. Texel 3- Koog 2 1-6. SVO 3-Mantje 3 6-3. Tweede klasse: Texel 7-Klif 4 1-7. Knm 5-Texel 4 2-3. Klif 5-Klif 7 11-5. C jeugd: Khm C2-Krim C3 3-1RAB C1 -ZDH C1 4- 2, Sportsh. C1-Sportsh. C2 4-4. Koog C2-Koog C1 2-8. D jeugd: geen wedstrijden. E jeugd: SVO E1 -Klif E1 4-8, Sportsh. E1-Mantje E1 0-7 bare veld. Het was net of de Zwa luwen steeds een fractie van een seconde te laat waren, waardoor Winkel voortdurend een overwicht had en nog enkele goede kansen Veerboot Schulpengat is afgelopen week vertrokken naar scheeps werf Damen in Schiedam om een zogeheten retrofit te ondergaan. Hierbij worden het schip dat sinds 1990 in de vaart is en installaties zoals dat heet 'overgehaald' of vernieuwd, zodat het de komende tien tot vijftien jaar zonder al te veel onderhoud als reserveschip in de vaart kan worden gehouden. Bij de dokbeurt vindt onderhoud plaats aan de voortstuwingsinstal latie, waarbij het Voith Schneider besturingssysteem zal worden ver vangen. Het wordt steeds moeilijker om deskundigen bij het systeem te krijgen die stonngen kunnen ver helpen. Bovendien zijn onderdelen niet meer uit voorraad leverbaar. Het nieuwe systeem is volgen TESO beproefd door de fabrikant. Ook de navigatie apparatuur wordt ver nieuwd. Verder wordt de inrichting van de brug ingrijpend aangepast. Er komt een zogeheten pilot co pilot opstelling, zoals .op de Dokter Wagemaker. De bestaande bestu ringslessenaars worden vervangen door nieuwe, waarbij de co piloot - in afwijking van de Wagemaker - op beide bruggen rechts van de piloot zit. Basis voor de nieuwe opstelling is onder meer de praktijkervaring die met het nieuwe schip is opgedaan. Ook voor de machinisten vindt een belangrijke verandering plaats. Op het tussendek, waar zich nu twee Sportoriëntatie voor VMBO Leerlingen van de derde klas van hutten bevinden, wordt een con- het VMBO van OSG De Hogeberg trolekamer gemaakt, vergelijkbaar maken de komende weken ken- met die op de Wagemaker. Hiermee nis met bowling, rugby en street- komt de plaats van de machinisten dance, sporten die in de reguliere op de brug te vervallen. Verder wordt lessen met aan bod komen. Door het alarm- en monitonngsysteem ze op deze manier aan te bieden, gedeeltelijk vernieuwd. Meest in het hopen OSG en Sportservice Texel oog springende aanpassing betreft de drempel naar deze verenigings- het overspuiten van het schip, waar- sporten te verlagen en te tonen dat bij het schip dezelfde kleuren en er meer sporten zijn dan voetbal en vormgeving krijgt als de Dokter Wagemaker. PHI fgm <^Y~ tennis. De aangeboden sporten zijn door de leerlingen zelf gekozen en worden tijdens schooltijd gegeven. Medewerking wordt verleend door Bowlingvereniging Texel, Rugbyver- eniging Den Helder en Dansschool Corma Den Helder. Oefenduel ZDH en Texel'94 2 ZDH speelt zondag een oefen wedstrijd tegen het tweede elftal van Texel'94. De wedstrijd wordt gespeeld op het sportcomplex in Den Burg en begint om 12.00 uur

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7