Rovers en Beumkes kampioen bowling Gemeente wil de Pontweg overnemen Dagelijks nieuws op website Texelse Courant F amilieberichten De Vries en Westerink halen uit Holi- Regelmatige bezoekers van de website www.texelsecourant.nl hebben wellicht al gemerkt dat de redactie deze digitale versie van de Texelse Courant sinds enige tijd dagelijks van nieuws voorziet. Tot voor kort gebeurde dit twee maal in de week, op dinsdag en vrij dag. Voortaan doen we dit op elke werkdag en als daar aanleiding toe is ook in het weekend. Hoe vaak gebeurt het niet: er klinkt een sirene en politie, brandweer, ambulance of de reddingmaatschap- pi] rukt uit om hulp te verlenen. Als het een verkeersongeval, brand of reddingactie op zee betreft, is de redactie er als de kippen bij om er verslag van te doen. Daarbij kan het gebeuren dat een calamiteit die bijvoorbeeld vrijdag plaatsvindt, pas dinsdag in de krant verschijnt. De redactie spant zich nu in om op de website zo snel mogelijk verslag te doen van zo'n gebeurtenis. Zo werd er toen een Cocksdorpse woensdag morgen met de auto te water raakte amper een uur later op internet in woord en beeld verslag van gedaan. Zó snel zal niet altijd lukken, maar dankzij de nieuwe digitale technieken kunnen calamiteiten in mum van tijd wereldkundig worden gemaakt. Ook andere nieuwtjes worden de hele dag door zo snel mogelijk op de website geplaatst. In verkorte vorm, de geïn teresseerden kunnen de achtergron den of reacties van anderen in de papieren uitgave nalezen. Internet biedt lezers ook de moge lijkheid om te reageren op de arti kelen, reacties waar de redactie bij het schrijven van het bericht voor de papieren editie weer gebruik van kan maken. De reacties zijn te lezen op de website www.watikzeggenwou.com, de website waarop ook kan worden TEXELSE COURANT gna Zaartrjéxtli is ha hart. Texelse ie water floor gladheid r.diW.imi Als het aan b en w ligt zal de hele Pontweg binnenkort bezit worden van de gemeente. Het college gaat 1 daarover praten met de provincie, 1 die nu nog het weggedeelte tus sen veerhaven en Akenbuurt in eigendom heeft. De gemeente ziet praktische en financiële voordelen in overname, j Het wordt bijvoorbeeld eenvoudiger t om provinciale subsidie te krijgen ;voor aanleg van rotondes of andere verkeersmaatregelen. Het onder- t houd van de weg is al in handen van i de gemeente die daarvoor de reke- ning naar de provincie stuurt. jBinnen afzienbare tijd zullen diverse werkzaamheden worden uitgevoerd om de Pontweg veiliger te maken. Zo zal er iets gebeuren met het kruispunt 1 'Pontweg-Keesomlaan-Westerweg waar in de afgelopen tien jaar dertig ongelukken zijn gebeurd. Weggebrui kers die hier de Pontweg oversteken, hebben moeite om het verkeer op weg en fietspad te overzien, waarbij soms ook de laagstaande zon een rol speelt. Eerst zal - na overleg met de provincie - worden volstaan met een betere markering van de kruising met opvallende stopborden en belijning, later komt er misschien een rotonde. Ook moeten er aan passingen gedaan worden voor een goede en veilige bereikbaarheid van het toekomstige hulpverleningsge bouw. Ten slotte zal de provincie wat doen aan de kruising Redoute-Pont- weg, waar zich de afgelopen tien jaar twaalf aanrijdingen voordeden, waarvan één met dodelijke afloop. Het fietspad dat nu in de diepte ligt zal op dezelfde hoogte worden gebracht als de over de dijk lopende weg waardoor afslaande automo bilisten en kruisende fietsers elkaar eerder zien. De omwonenden wor den nog ingelicht. Het, werk wordt na de bouwvak uitgevoerd. Een leven vol verhalen... Met veel verdriet omdat hij niet meer bij ons is, maar ook terugkijkend op zo veel fijne herinneringen, geven wij kennis van het overlijden van onze lieve vader, opa en ouwe opa Albertus van der Schans Ab weduwnaar van Rienkje Post 124-1-2007 Bert en Ag nes Sandra en Rene Moureen. Ruben, Michiel Albert en Marije Lisanne Jeroen, in herinnenng Els en Freek Rinus Edwin De Houtmanstraat 38, 1792 BC Oudeschild. Ab is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bern- hardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 26 januari van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum en na de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 27 januan om 15.15 uur in crematorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Willen zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen. Nooit meer een praatje in de schuur Nooit meer een netje boeten Nooit meer een rondje over de haven of naar het strand Aan boord en in de schuur was het altijd gezellig en hebben we genoten van de leuke verhalen en veel van u geleerd. Vaarwel Ome Ab We zullen u missen op de TX 27 en de TX 44, Adrie en Ria Marco, Lida Geborgen in God's liefde God nam tot Zich onze lieve vader en opa Dirk Mechielsen sinds 31 maart 1994 weduwnaar van Roelofje Kamphof Mij is een schuilplaats toebereid, in het paleis van U. mijn Koning. Heil hen die toeven aan uw hof en steeds zich weiden aan uw lof. Texel, 26 mei 1921 t Waddinxveen, 23 januari 2007 Waddinxveen: Koos en Gerrie Mechielsen Dirkjan en Nilüfer Linda en Floris Iris en Martijn Heenvliet: Etty en Marten Smeding Roelof Jouke Nynke en John Haastrecht: Theo en Lynet Mechielsen Ayla Anouk Correspondentieadres: Vijverlaan 41 2742 ZK Waddinxveen Gelegenheid tot condoleren vrijdag 26 januan van 19.30 tot 20.30 uur in de Immanuëlkerk, Prinses Beatnxlaan 2 te Waddinxveen. en zaterdag 27 januari van 12.00 tot 12.45 uur in de Paaskerk van de Protestantse Gemeente, Wethouder van Eschstraat 65 te Oss. De dienst van Woord en gebed zal aanvangen om 13.00 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben om 14.30 uur op begraafplaats "Hoogen Heuvel", Lindenstraat 22 te Oss Na een kort ziekbed is nog onverwacht overleden onze broer, zwager en oom Dirk Mechielsen weduwnaar van Roelofje Kamphof Texel, 26 mei 1921 t Waddinxveen, 23 januari 2007 familie Mechielsen familie Timmer familie Bakker familie Schudde Zoveel handen, zoveel kaarten, zoveel bloemen, zoveel lieve woorden bij het overlijden van onze lieve moeder en oma ELISABETH LANGEVELD - KOK Wij willen U allen hiervoor hartelijk bedanken, het heeft ons goed gedaan. Lia en Klaas Piet en Els Texel, januari 2007 Haar geest is naar pap Haar lichaam hebben we begraven Haar warmte heeft ze bij ons gelaten Haar herinneringen, bewaren we met liefde ELISABETH NELLY DROS - SCHUITENMAKER De persoonlijke aandacht, de kaartjes, telefoontjes en bloemen die we met het overlijden van onze lieve mams en oma van U gekregen hebben waren geweldig Het heeft ons goed gedaan. Onze dank hiervoor is groot. Piet en Andrea Jan en Lilian Bouwe en Andrea Elja en Rien en kleinkinderen Texel, januari 2007 Lieve familie, vrienden en bekenden. Wij danken u voor uw belangstelling en medeleven bij het overlijden van onze lieve moeder en oma AFRA ANNA VERBERNE-COMMANDEUR Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, januari 2007 Floor 23 januari 2007 01.29 uur, 3300 gram Will Esther Blonk Waalderstraaf 30 1791 EC Den Burg Rusttijd Esther Floor: 12.00 t/m 15.00 uur. Als jullie Floor willen bewonderen, graag van tevoren even bellen, tel 0222-321019 "Jexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,75 (ind btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12.50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Voor levering of reparatie van al uw audio/video/wit- goed/satelliet belt u gelijk - Service Center Texel - 311 777. Weekendtip: gratis entree Kinder Speetparadijs Tot ziens op De Krim! www.desmaakvantexel. ml Verrassend! Bezoek onze site! Gebr. zitmaaiers va. €650,- www.stolkmecha- msatie.nl 312752. Nu 50% korting op win tercollectie bij Treffers. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www texelsecourant nl Auto Service Centrum Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Permanente Make Up. Wenkbrauwen. FullLips of Eyeliner 315206. www. bodycaretexel.nl. Heeft de BOB geen zin om te rijden? Geen nood! Bel Taxi Attent, tel. 320020 Onze dagtochtenfolder is weer uit! Bei 315555 of zie www.texeltours.nl Jonge en enthousi aste meid van 17 zoekt schoonmaakwerk en/of oppasadressen (veel er varing). Liefst omgeving Den Hoorn. Emma Pels Rijcken. Liefst bellen na 18.00 uur 0222-319239 of 0630155906. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw Timmerman Piet Laan, tel. 322100 Koop Umcef-gebooitekaartjes \j TEXELSE j COURANT VRIJDAG 26 JANUARI 2007 Wil Rovers en Marijn Beumkes zijn afgelopen weekend in Bow ling de Koogel Texels kampioen geworden bij de Dames en Heren AB. Karelien Schouwstra en Sjoe- rd de Vries werden kampioen bij de dames en heren CD. Om een plaats in de finale te behalen, moesten eerst series van zes singels en vier dubbels worden gespeeld. Karelien Schouwstra zette zaterdag in de singlepartijen een mooie sene van 158 (gemiddeld) neer. Ook Ans Keu- larts presteerde goed. Met een game van 184 behaalde zij een gemid delde van 157. Zondag gaf Robert van Splunter al in de eerste serie zijn visitekaartje af. Met games van 200 en 225 maakte hij een serie van 178 gemiddeld. In de tweede serie schit terde Wil Rovers met een game van 195 en drie games van meer dan 180 (gemiddeld 174). Trijn Stiggelbout, de afgelopen drie jaar kampioen, gooide een matige serie. Met een game van 214 kwam zij op een gemiddelde van 168. Marijn Beumkes gooide games van 203 en 213 en een gemiddelde van 185. Vanessa Huijsman gooide in de dubbels de hoogste damesgame van het toernooi (219). In de finale van de CD-dames bleef het spannend tot de laatste game. Karelien Schouw stra, die met 22 punten achterstand tweede stond, gooide in haar vijfde game 175 punten en eindigde als eer ste. Bij de heren CD ging Jeffrie Sloote als eerste de finale in. gevolgd door Frans van Westenbrugge en Sjoerd de Vries. Laatstgenoemde vloog met games van 212 en 192 naar de eerste plaats en stond deze niet meer af. In de AB-klasse werd Wil Rovers eerste. Wel werd zij bijna ingehaald door de als derde geplaatste Corine Plaats man. Deze gooide in zes games 1052 punten en werd tweede met slechts 16 punten achterstand. Marijn Beum kes was bij de heren AB onbereikbaar voor de concurrentie. Met games van 211, 237 en 202 wist hij zijn voor- Veldtoertocht Toerclub Taxi 312000 houdt zon dag 4 februari voor de laatste keer deze winter een veldtoertocht over Texel. Overkantse deelnemers starten de tocht bij de kantine van wielervereni ging DOK aan de Guldemondweg in Den Helder en komen met de boot van 9.30 uur op het eiland aan. Texelse wielrenners kunnen zich bij de boot inschrijven. Deelname kost €8.-. Kinderen tot twaalf jaar kunnen alleen onder begeleiding van een vol wassene meedoen. Zij betalen €5,-. De tocht is 35 kilometer lang en voert over het mountainbikepad in het bos. door1 de duinen, over het strand en door het boerenland. Onderweg wordt een pauze gehou den, waarin een versnapering wordt verstrekt. De tocht eindigt bij de veer haven. Voor inlichtingen en opgave: Jan Zijm (tel. 314205) en Peter Enge len (tel. 0223-630398, e-mail: peter. engelen@quicknet.nl). De Texelse toertocht is de voorlaat ste uit een serie van zes Noordhol landse veldtoertochten. De laatste wordt op 11 februari in en om Win kel gehouden. sprong zelfs nog te vergroten. Wel werd fel strijd geleverd om de tweede en derde plaats. Dennis Saai deed er alles aan om Robert van Splunter in te halen. Met games van 208, 201 en 207 haalde hij alles uit de kast, maar Van Splunter gooide games van 201183 en 224 en bleef tweede. Mike Hoekstra (17 jaar) die als CD- speler met de AB-klasse meegooide, werd vierde met een gemiddelde 174 pins over zestien games. Vijfde en zesde werden Martien Roeper en Jan Plaatsman. Uitslagen: AB Dames: 1 .Wil Rovers, 2.Conne Plaatsman, 3.Trijn Stiggelbout, 4.Chris Krijnen, 5.Erna van der Star. AB Heren: 1.Marijn Beumkes, 2.Robert van Splunter, 3.Dennis Saai. 4 Mike Hoekstra, S.Martien Roeper, 6Jan Plaatsman. CD Dames: 1.Karelien Schouwstra. 2.Vanessa Huijsman, 3Ans Keularts. 4.Natalia Daalder. 5.Linda Tomassen. 6 Candida Huijsman CD Heren: 1.Sjoerd de Vnes, 2.Jeffne Sloote. 3.Frans van Westenbrugge, 4.Herbert de Geer, 5.Hans Coot, 6. Jakobus Staal. Mooie scores bij bowling Na een zwaar weekend in verband met het Texels kampioenschap werd donderdag in de bowlingcom petitie alweer hevig strijd geleverd. Gerry Verseput gooide een mooie game van 210 en ook Trijn Stiggel bout, Marijn Beumkes en Hans Coot scoorden ondanks de vermoeidheid games van meer dan 200 punten. Uitslagen: Tegelbedrijf Huijsman-Heksenketel 4-1; 't Pruttelhuus-Blauwe Piste 1-4, L'Avenir-Land en Zeezicht 2-3; Sam Sam-Fa. de Graaf 1 -4: Op de Steenenplaats-Kraanverhuur Kager 4-1 Hotel Tatenhove-Loonbednjf Plaatsman 3-2, Harm de Vries en gelegenheids- maat Hetty Westerink hebben geweldig uitgehaald in de veer tiende speelronde van de compe titie van Klaverjasclub Den Burg. De leiding van het klassement blijft echter stevig in handen van Gerda en Freek Veeger. Harm de Vnes moest het zonder vaste maat Steef de Wit doen, maar leed daar niet onder. Met invaller Hetty Westerink liepen de zaken zeker in de eerste twee beurten meer dan uitstekend Na een ope ning van net onder de 2000 punten werd in de tweede ronde een score van 2655 genoteerd. Daarna werden de scores wat minder uitbundig, maar met zo'n vliegende start is de rondewinst al bijna zeker. Met 7716 punten behaalden De Vries en Westerink hun eerste overwinning van dit seizoen. Dankzij deze uitste kende score hebben De Vries en De Wit zich in één keer bevrijd van de laatste plaats. Omdat de verschil len onderin nog klein zijn, stijgen De Vries en De Wit vijf plaatsen en staan nu vijftiende. Tweede werd het weer uitstekend presterende duo Carlo Bos en Cees Vinke. Zij slaagden erin om voor de derde achtereenvolgende keer een score van meer dan 7000 punten te behalen. Zonder een wat mindere derde partij hadden zij een serieuze bedreiging gevormd voor de ronde winnaars. Ze behaalden 7304 punten en nestelen zich. weer in de topdrie. Met ruim 2000 punten achterstand op de leiders van het klassement, hebben ze zelfs uitzicht op meer. Femmy Schuring en Frans Bos maken een moeilijk seizoen door. Vooral met hun specialiteit - marsen spelen - wilde het tot nu toe niet erg vlotten. In deze ronde gingen echter alle remmen los. Zij speel den zes marsen bij elkaar, wat hen meteen een derde plaats opleverde Crossloop Bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg tussen Den Burg en Den Hoorn kan zon dag vanaf 10.15 uur worden inge schreven voor de zesde Bos en Duin-cross van dit seizoen. Jeugd tot en met 12 jaar loopt een afstand van 1300 meter en start om 11.00 uur. De oudere jeugd en seni oren kunnen kiezen uit 2950, 5900 en 8850 meter. Het grootste gedeelte van het parcours voert over onver hard pad en over een enkele heuvel. De senioren starten om 11.15 uur. Deelname kost €1,25 voor de jeugd en €2,- voor volwassenen. Zondag 11 februari wordt de laatste boscross van het seizoen gehouden. Meer informatie is te verkrijgen bij Rita Dogger (tel. 313387). (7196). Ze blijven negentiende in het algemeen klassement, maar het gat met de middenmoot is duidelijk verkleind. Een stijging zit er zeker nog in. Marja en Martien Bakelaar legden met 7138 punten beslag op de vier de plaats. Door deze score werd hun positie in de toptien voorlopig verzekerd. Peter van Heerwaarden en Huug Snoek werden vijfde (6893). Directe winst in het klassement leverde dit nog niet op. Het gemiddelde was met 6382 pun ten goed. ook het aantal marsen was niet uitzonderlijk (38). Fenny en Rob Caspers (die overi gens deze avond met minder dan zes marsen tegenkregen) behouden de leiding in de tweede periode, op kleine achterstand gevolgd door Cees Vinke en Carlo Bos. Gerda en Freek Veeger bezetten de derde plaats. In het algemeen klassement staan Gerda en Freek Veeger nog steeds eerste, op eerbiedige achterstand gevolgd door Arend Dijker en Piet Moree. Hier bezetten Carlo Bos en Cees Vinke de derde plaats Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 30 januari: Veld A: 18.30 Randstad-Koetshuis Autocentr 19.15 Autocentr.-NIOZ 1 Koetshuis 20.00 CVI-Kobeko Pnnsen v Texel 20.45 Teso-Prinsen v. Texel Kobeko 21.30 Bremakker 2-Paal 28 De Kuip 22.15 De Kuip-Cocky Paal 28 Veld B: 18.30 Rab-NIOZ 2 Wessels 19.15 Wessels-Rabobank NIOZ 2 20.00 AH-Beverdam Rabobank 20.45 Pilaar-Mantje Beverdam 21 30 Bosma-Bremakker De Waal 22 15 Allerlei-De Waa I Bosma Veld C: 18.30 Smash PK.-Smash Zeilmakenj 19.15 Zeilmaker-Schouwst. Smash PK 20.00 Durper D.-Jozefsch. Schouwst. 20.45 Timmer-lepe de Boer Jozefsch. 21.30 De Krim-Klif 23 Sportshop 1 22.15 Bar Sportief-Sportshop 1 Klif 23 Wedstrijdleiding: Texelse Autocentrale en Evelien (tel. 310096). Uitslagen 23 januari: Kobeko-TESO 2-1: Het Koetshuis-De Prin sen van Texel 3-0; Randstad-CVI 2-1. NIOZ 1-Café de Kuip verplaatst naar 27 maart, Texelse Autocentrale-Bremakker 2 0-3; Maar- co Bouw-Cocky s Kapsalon 3-0; Schouwstra Transport-Allerlei De Koog 2-0 gestaakt na blessure; Zeilmakerij Texel-Smash '68 Piet Kooger 1-2; Langeveld de Rooij-lnterieur- bouw Texel 2-1, PFB-De Pilaar 0-3, NIOZ 2-De Wit Installatietechniek 2-1. Mantje-Eco- üem 2-1: Timmer s Bakkerii-Bar Sportief 1-2: Slagenj lepe de Boer-De Knm 2-1, Slagerii Beverdam 2-Durper Drup 0-3; Klif 23-Jozef- school 0-3; NBC Eelman Partners-Bosma 3-0, Foto De Waal-Bremakker 3-0.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3