A H A Iff Keukencentrum Texel officiëleberichten GARAGE DROS Timmer I LXfcLSfc coURANT Havenrestaurant Texel geopend !£>k)e*vwUe> Denkt u aan onze 1-2-3 actie!!! De Echte Bakker De Lange Muur Sfeervol Kantonees lopend buffet Sportshop Texel <3)1 IftfOHX gmomm VRIJDAG 26 JANUARI 2007 van Dros in Eierland Cees Dros aan 't roer 45 jaar Renault-dealer 25 jaar ANWB Wegenwacht Overdracht Garage Dros aan Edwin Cees Dros 65 jaar Oorsprongweg - Eierland Wij nodigen u uit om deze mijlpalen .onder het genot van een drankje en een hapje met ons te vieren op zondag 28 januari 2007 in de showroom aan de Oorsprongweg 3 in Eierland van 15.30 tot 17.00 uur. A.s. zondag 28 januari gaat op de veerhaven 't Horntje na een welverdiende vakantie weer OPEN. Speciaal openingsweekmenu Kopje heldere groentesoep Stokbrood en kruidenboter ooo Met kruidenkaas van Wezenspyk gevulde varkenshaas Groenten en aardappelen ooo Chipolatamousse, slagroom 24,50 Voor de opening: per persoon een half flesje witte of rode huiswijn GRATIS. Reserveren: tel. 319310 Maandag 29 januari zijn wij weer Weverstraat 58, Den Burg, e 315591 Aankomende week: 1,- 4 meergranen broodjes 2,- 1 boterkoek 3,- 3 tompouces Pak uw voordeel! Hogerstraat 4 Weverstraat 90, Den Burg Dorpsstraat 90, De Koog www.bakkertimmer.nl CHINEES - INDISCH RESTAURANT NIKADEL 48 DE KOOG 13 317786 Zaterdag en zondag presenteren wij in ons restaurant Aanvang 18.00 uur, uitsluitend na reservering. Voorgerechten; 5 soorten Chinese, Kantonese soep en pangsit 26 Chinese, Indische. Kantonese en Japanse specialiteitengerechten Nagerechten: lychees, ananas, gebakken banaan e.a. vruchten Reserveer tijdig uw couverts, tel. 317786 Nu speciale prijs: van €15,50 voor €13,50 Kinderen tot 12 jaai 7,50 Nieuwbouw, reparatie, onderhoud storingen, montage, revisie. STERK IN TECHNIEK Heemskerckstraat 36 A Oudeschild Tel. 312 661 www.texdok.nl info@texdok nl - tel. 322126 De Vier ■TT Hint»*' JlExTOTrW yjëa CArt-DAHT-KUART TEXEL A.s. zondag 14.00 uur De Koog - Nieuwe Niedorp De Koog 2 - Con Zelo 3 11.00 uur Wedstrijdbal wordt \N beschikbaar bgj] gesteld door Camping „Bregkoog" Super ^^ieBoer^| OM fyek Badweg 19 Appartementencomplex De Koog Thuiszorg Kop van Noord-Holland en Dienstenwinkel zoeken per direct: HUISHOUDELIJK MEDEWERKERS omgeving Alkmaar, Noord-Kennemerland en Kop van Noord-Holland Kijk voor meer informatie op www.tkn.nl of www dienstenwinkel-nh.nl Bellen kan natuurlijk ook. Voor informatie over de arbeidsvoorwaarden kunt u contact opnemen met mw. A van 't Hart, 0223-650251Voor informatie over de functie-inhoud kunt u contact opnemen met mw. J. Pnns, 0223-650281 TKN Thuiszorg Kop van Noord-Holland onderdeel van Corbis Plui DIENSTENWINKEL •rdeet van Corbis Plus ir aanleiding van deze advertentie stellen wij met op pnjs. bekendmakingen gemeente texel vergunningen Aangevraagde bouwvergunningen Californiëweg 313 in De Koog. geheel vernieuwen v.e. zomerhuis (ontvangen 10 januari 2007): Ruijslaan 96 in De Koog: gedeeltelijk vergroten v.e. opslagruimte (ontvangen 12 januari 2007); Driehuizen 12 in Den Burg. vergroten v.e. woonhuis (ontvangen 15 januari 2007); Elemert 14 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten v.e. woning (ontvangen 15 januari 2007); Koningsweg 48 in Oosterend: gedeeltelijk vergroten v.e. zomerhuis (ontvangen 15 januari 2007); Molenstraat (kavel 116) in Den Burg geheel oprichten v.e. woonhuis (ontvangen 15 januari 2007); Brink 27 in De Koog; gedeeltelijk vergroten v.e. woning (ontvangen 16 januari 2007); Boodtlaan 80 in De Koog: gedeeltelijk vergroten v.e. toiletgebouw (ontvangen 16 januari 2007); Buijsstraat 1 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (ontvangen 16 januari 2007); Westerweg 44 in Den Hoorn: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (ont vangen 16 januari 2007); Muyweg 13 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (ontvangen 17 januari 2007); Kamerstraat 66 in De Koog: vergroten v.e. woonhuis (ontvangen 19 januari 2007); Abbewaal 27 in Den Burg: ge heel oprichten v.e. kantoorgebouw (ontvangen 19 januari 2007); Maricoweg 17 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten v.e. bedrijf met dienstwoning (ontvangen 19 januari 20Ö7); Weverstraat 35 in Den Burg: gedeeltelijk vernieuwen/ver groten v.e. winkelpui (ontvangen 22 januari 2007). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen Dorpsstraat 230 in De Koog: gedeeltelijk vergroten v.e. receptie (verzonden 15 januari 2007): Ankerstraat 9 in Oosterend: gedeeltelijk vergroten v.e. woonhuis (ver zonden 16 januari 2007); Californieweg 144 in De Koog: geheel plaatsen v.e. zomerhuis (verzonden 16 januari 2007); Schoorwal 9 in Den Burg: het gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds vergunning is verleend (verzonden 16 januari 2007); Roggeslootweg 677 in De Cocksdorp: plaatsen v.e. dakkapel (verzonden 16 januari 2007); Kogerstraat 15 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen v.e. gevel (verzonden 16 januari 2007); Hollandseweg 6 in De Cocksdorp: geheel oprichten van twee recreatieve opstallen (verzonden 16 januan 2007); Maricoweg 17 in Den Burg: een bedrijf met dienstwoning gedeeltelijk te vergroten (verzonden 16 januan 2007); Pater Witteplein 34 in Den Burg: plaatsen v.e. dakkapel (verzonden 19 januari 2007); Distelvlinder 25 in Den Burg: geheel plaatsen v.e. garage/berging (verzonden 19 januari 2007); Californieweg 170 in De Koog: gedeeltelijk veranderen v.e. vakantiewo ning (verzonden 19 januari 2007); Naalrand 9 in Den Hoorn: gedeeltelijk vernieuwen/vergroten v.e. woonhuis/berging (verzonden 19 januari 2007). Verleende sloopvergunning Nikadel 14 in De Koog: slopen v.e. asbesthoudende golf platen (verzonden 22 januan 2007). Ingevolge de Algemene wel bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bi/ Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en. zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 257, 7800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publleksbalie van het gemeentehuis Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 36 21 21 OPEN ma- t/m donderdag vrijdag Voor aHe producten z F (0222) 36 22 87 E email@texel.nl 8.30 -12,30 uur 17.00-19.00 uur www.texel.nl Agenda welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op de eerste en derde donderdag van de maand in het stadhuis van Den Helder aan de Drs. F. Bijlweg 20. Eén keer in de twee maanden vergadert de commissie op Texel. Data 2007: (onder voor behoud) 8 maart, 10 mei, 5 juli, 6 september, 1 november. De agenda is voor een ieder ter inzage op de gemeen telijke website en bij de publieksbalie vanaf de maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Vaststelling bestemmingsplan "De Waal" Burgemeester en Wethouders van Texel maken op grond van artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend dat de gemeenteraad op 19 december 2006 het bestemmingsplan "De Waal" gewijzigd heeft vastgesteld. Het plangebied wordt omgeven door de Sommeltjesweg, de Bomendiek, de Polderweg en de Laagwaalderweg. Het plangebied bestaat uit overwegend woongebied en enkele bedrijven Tevens zijn de aanwezige hotels, recreatieve verblijven en enkele maatschappelijke functies (waaronder de kerk) in het plangebied bestemd. Het plan zal te zijner tijd het nu geldende bestemmings plan De Waal uit 1990 vervangen. Doordat dit plan soms niet meer actueel is en niet optimaal inzichtelijk. Is ze lastig toepasbaar en wordt daarom herzien Dit nieuwe bestem mingsplan maakt deel uit van een herzieningstraject voor een groot aantal bestemmingsplannen dat de komende drie jaar voor de bestaande kernen wordt uitgevoerd. Als basis voor ai deze plannen dient de Nota van Uitgangs punten, die in het najaar van 2001 is vastgesteld. Op deze wijze worden alle nieuwe plannen Inhoudelijk op elkaar afgestemd en volgens dezelfde systematiek opgesteld. De wijzigingen van het plan hebben in hoofdzaak te maken met- -een wijziging van een woonbestemming in de bestem ming "Woongebouw" en "Bednjfsdoeleinden"; -enkele maten en bouwhoogten; -enkele bestaande recreatieve opstallen die nog niet waren bestemd, zijn nu op de plankaart aangegeven; Naast de bovenstaande wijzigingen is er nog een aantal wijzigingen aangebracht. Voor de exacte wijzigingen verwijzen wij naar de raadsvoordracht en het -besluit die bij het plan zijn gevoegd Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan "De Waal" ligt met ingang van 29 januari 2007 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage op bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Ook buiten kantooruren is het bestemmingsplan in te zien in de bibliotheek. Drijver straat 7 te Den Burg, op dinsdag en vrijdag van 14.00 tot 20.30 uur. Tegen het vastgestelde bestemmingsplan kunnen gedurende de periode van ter inzage legging bi/ Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem schriftelijke of mondelinge bedenkingen ingebracht worden door: - degene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt - een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 WRO zijn zienswijze bij gemeenteraad kenbaar te maken, - eenieder die bedenkingen heeft tegen de wijzigingen die de ge meenteraad bij de vaststelling van het bestemmingsplan heeft aangebracht Gedoogbesluit Texel International Airport Holland heeft gevraagd om een gedoogbesluit, strekkende tot niet handhavend optreden tegen het plaatsen en gebruik van een dub belwandige tank voor de opslag van vliegtuigbrandstof tot uiterlijk 1 mei 2007 zonder vergunning. Een en ander zal plaatsvinden op het vliegveld Texel aan de Postweg te De Cocksdorp. In de vergadering van 16 januan 2007 hebben Burgemees ter en Wethouders besloten om aan het verzoek tegemoet te komen. De gedoogbeschikking ligt met ingang van 22 januari 2007 gedurende veertien dagen ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Diegenen die menen dat zij door (één van) de besluiten in hun belangen worden getroffen kunnen daartegen een bezwaarschnft indienen. Het bezwaarschrift dient te worden ingediend binnen zes weken na de dag waarop het besluit is verzonden of uitgereikt Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening: een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt: de gronden van het bezwaar, zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit.lndien een be zwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Rechtbank te Alkmaar, postbus 252, 1800AG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan gnffierechten geheven. Kapvergunning Burgemeester en Wethouders zijn voornemens, ingevolge artikel 4.5.2. van de Kapregeling in de Algemene Plaatse lijke Verordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, kapvergunning te verlenen aan: het college van Burgemeester en Wethouders voor een gedeelte van een boomsingel aan de noord- oostzijde van het Mienterglop wegens aanleg inrit. De aanvraag om kapvergunning ligt gedurende twee weken voor belanghebbenden ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis Binnen deze termijn kunnen belanghebbenden hun mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Nadere informatie: telefoon nummer (0222) 36 21 20. Verkeersmaatregelen van tijdelijke aard Burgemeester en Wethouders hebben, in verband met werkzaamheden aan de weg. de volgende tijdelijke ver keersmaatregelen genomen: De Cocksdorp het afsluiten van de Langeveldstraat, tus sen Kikkertstraat.en Klimpstraat, voor alle verkeer, van maandag 5 februari tot vrijdag 30 maart 2007 De Cocksdorp het afsluiten van de Klimpstraat, tussen Langeveldstraat en Keidelplein, voor alle verkeer, van maandag 19 maart tot vnjdag 30 maart 2007, Den Burg het afsluiten van deThijsselaan, Starkenburgh. Brouwerstraat en Binsbergenstraat, voor alle verkeer, van maandag 5 maart tot vrijdag 15 juni 2007; Den Hoorn het afsluiten van de Herenstraat, voor alle ver keer, van maandag 5 maart tot vrijdag 13 april 2007; Den Hoorn het afsluiten van Klif, voor alle verkeer, van maandag 2 april tot vrijdag 8 juni 2007. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersomstan digheden, vertragingen zijn daardoor mogelijk. De ver keersmaatregelen worden genomen om de veiligheid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen. Meer informatie: de heer D van Sijp, telefoon (0222) 36 21 77. verkiezingen aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op dinsdag 23 januari 2007 in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem. in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag met meer dan 2 (twee) volmachten aan nemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen: Bureau Verkiezingen van de ge meente Texel. Stemmen in een andere gemeente in Noord-Holland Bij de verkiezingen op woensdag 7 maart 2007 is het een kiezer toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een andere gemeente in Noord-Holland. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Schriftelijke aanvraag 1Bij Bureau Verkiezingen van de gemeente zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor verzoekschnften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2.1 let verzoekschrift, alsmede de stempas (indien reeds verstrekt), moeten uiterlijk op de veertiende dag voor de verkiezing, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 23 januan 2007 als kiezer is geregistreerd 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stem ming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. Mondelinge aanvraag 1De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de stempas, doch uiterlijk op de vijfde dag voor de verkiezing de stempas over te leggen bij Bureau Verkiezingen van zijn/haar woonplaats op dinsdag 23 januari 2007. 2. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de stempas gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Nadere inlichtingen: Bureau Verkiezingen van de gemeente Texel. Stemmen in een voor minder-valide kiezers ingericht stembureau De stemlokalen zullen zodanig zijn ingericht, dat minder- valide kiezers zelfstandig hun stem kunnen uitbrengen. Nummer Aanduiding stemdistnet Adres stemdistrict Verkiezingen Provinciale Staten Stemmen bij volmacht De burgemeester van Texel maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van Provinciale Staten op woensdag 7 maart 2007 een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. Machtiging door schriftelijke aanvraag 1Bij Bureau Verkiezingen van de gemeente zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de verkiezing, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 23 januari 2007 als kiezer is geregistreerd 3. Het verzoek wordt met ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op dinsdag 23 januari 2007 als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De volmachtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. B. Machtiging door overdracht van de stempas 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van de stempas, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen Dit geschiedt door de stempas Gemeentehuis Verzorgingshuis Gollards Eierlandsche Huis Verenigingshuis Bethel Dorpshuis De Waldhoorn Dorpshuis De Hof Dorpshuis De Bijenkorf Dorpshuis 't Skiltje Dorpshuis De Wielewaal Openbare Bibliotheek Groeneplaats 1 De Zes 12 Klimpstraat 33 Muyweg 38 Herenstraat 30 Nik3del 11 Mulderstraat 37 De Ruyterstraat 61 Langwaal 9 Drijverstraat 7 Nadere inlichtingen: Bureau Verkiezingen van de gemeente Texel. De gemeenteraad heeft op dinsdag 30 januan 2007 een vergadering, aanvang 20.00 uur in het gemeen tehuis Publiek is welkom, Radio Texel verzorgt een rechtstreekse uitzending via 98.5 kabel of 106.1 FM. Voor de agenda, zie www.texel.nl Wegens een ernstige storing in ons computernetwerk was het helaas niet mogelijk om de rubriek Officiële Berichten in de krant van vorige week vrijdag te laten verschijnen. Onze excuses, mocht u hiernaar vergeefs hebben gezocht. In de rubriek van heden zijn ook de bekendmakingen van vorige week opgenomen

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6