Texelfonds Samen trainen voor Zestig van Texel HELP EEN PAPOEA NAAR SCHOOL! Tien dames Texel'94 verliezen F amilieberichten TEXELSE j COURANT Feestavond dartorganisatie Omdat het dit jaar 25 jaar geleden is dat op Texel de eerste dartwedstrij den in in competitie- en toernooi- verband werden gespeeld, houdt de Texelse Dartorganisatie (TDO) zaterdag 28 april een feestavond in De Pelikaan aan de Pelikaanweg. Dartlegende Bobby George geeft een demonstratie en een band ver zorgt tot in de kleine uurtjes feest muziek. De avond is gratis toegan kelijk voor alle darters die in één van de dartcompetities op het eiland hebben meegespeeld en hun part ners. Mensen die de avond willen bezoeken, moeten zich wel tevoren aanmelden. Dit kan bij Jan Duinker (Markgrave 10. 1791 SN Den Burg) en via e-mailadres dubbel7@tessel. nl. De organisatie is ook nog op zoek naar krantenartikelen en foto's over de geschiedenis van het darten op Texel. Deze kunnen ter beschikking worden gesteld aan Jan Duinker en DINSDAG 6 FEBRUARI 2007 Zo'n veertig Texelse hardlopers heb- veld, via de Randweg, een stuk de tweede etappe eigenlijk tot de ben zondag gezamenlijk getraind strand en De Muy naar de grote Oorsprongweg, maar daar hadden voor de Zestig van Texel die maan- trap van de Slufter. Dat is de tweede de deelnemers te 'weinig ruimte om dag 9 april (Tweede Paasdag) voor etappe van de vier etappen tellende de auto's te parkeren. De Texelaars de negende keer wordt gehouden, tocht rond het eiland. Volgens Piet liepen circa veertien kilometer. De Texelaars liepen van het Turf- Bakelaar, één van hardlopers, loopt (FotoJenxn^HMum, Hulp aan platteland voormalige Oostbloklanden Telefoon 32 90 20 Winter in zee Het DA1-damesteam van Texel'94 heeft zondag in Tuitjenhorn een nipte nederlaag (2-1) geleden tegen Hollandia T. De Texelaars speelden met z'n tienen, maar boden toch knap weerwerk. Texel'94 vreesde ingemaakt te zul len worden. Niet alleen omdat geen volledig team kon worden opge steld, onder de afwezigen waren ook enkele belangrijke spelers. De vrees leek waarheid te worden toen het binnen vijf minuten na de aftrap al 1-0 voor Hollandia stond. Terwijl iedereen in de veronderstelling was dat de bal uit was, oordeelde de scheidsrechter anders en greep de spits van de thuisclub haar kans en scoorde. In het vervolg speelden de Texelaars echter bijzonder sterk. Ze kregen veel kansen. Zo schoot Mascha Nooij op de paal en had ook een mooie vrije trap van Ilse Pastoor een beter lot verdiend. Het dreigen de ondertal op het middenveld werd steeds knap opgevangen door een verdediger door te schuiven. Na rust speelden de Texelaars zo mogelijk nog beter. Met een hand vol serieuze schoten werd het doel van Con Zelo onder vuur genomen. Toen de keeper de bal miste, was het voor Jette Oosterhof een koud kunstje de gelijkmaker te laten aan tekenen. Door vermoeidheid kre gen de vrouwen van coaches Ruud Nooij en Edgar Klippel het daarna steeds moeilijker en begon ook het gemis van de spelbepalers zich te wreken. 'Braziliaans getinte tafere len van Nathalie Rab hadden een positieve invloed op het spel kunnen hebben', vermoedt correspondente Marleen Schellinger. Het winnende doelpunt viel in het heetst van de strijd. Het doel van keeper Marit Tuitman was omringd door spelers van beide partijen. De Texelse ver dediging zag een vrijstaande vrouw over het hoofd en juist zij wist het doelpunt te scoren (2-1). Zondag spelen de Texelse dames wederom een uitwedstrijd. Tegen stander in Heiloo is dan HSV DA1 Het kan vriezen en het kan dooien. Natuurlijk maakt het nogal een ver schil wat het wordt. Zonder ijs, zoals nu het geval, leeft alles in het water op een wat lager pit je gewoon door. Zeedieren heb ben nog het meeste last van de stormen, al merken ze daar onder water veel minder van. Ten hoogste zullen schelpen die in de breker zone zitten 'uitgespoeld' worden. Maar op het strand liggen eigenlijk weinig nog levende of stervende schelpdieren. Als ze er al een keer liggen, komt dat meestal doordat er een sterke stroom is geweest. Het warme water zorgt ervoor dat koudbloedige dieren nog actief kunnen zijn. Zo ving ik half januari nog een kleine pieterman op het wad bij de TESO-haven. Deze vis soort houdt van atuurwijzer warm water en heeft zich in koude winters in dieper water terugge trokken. Voor de meeste dieren in zee is het ook helemaal met pret tig als het water, zoals nu, relatief warm is. Ze verbranden wel ener gie, maar kunnen maar moeilijk aan voedsel komen. De algengroei staat door het weinige licht zo goed als stil en daarmee is de basis van de voedselketen gestopt. Heeft een dier aan het begin van zo'n warme winter niet genoeg vet opgeslagen, dan is het gebeurd met de koopman. Het beste zijn Waddenzeedieren aangepast aan gewone winters. Hun energiever bruik is laag en eten hoeven ze dus bijna niet. Wordt het te koud, dan kunnen zij bevriezen of, wat nog vaker gebeurt, door het ijs uit het wad geschoven worden. Dan zullen ze stuk gaan of onbeschermd en door kou bevangen door een vogel worden verschalkt. Iets wat wel gewoon doorgaat, is de voortplantingsdrift, Zo krijgen op dit moment de puitalen hun jon gen en plakken ook de zeedonder- padden nu hun grote, rode eieren op de dijk. Op de Noordzee leggen de schollen hun eieren en ook de haring paait nu. Deze komt daar voor en daarna ook vaak de Wad denzee binnen. Dit betekent dat er ook weer bruinvissen (die achter de haring aan zit) in het Marsdiep zijn. De eerste foto's van bruinvissen genomen vanaf de TESO-boot heb ik dan ook al gezien. Hans Witte Wel wat moe van al dat gedoe. Ik ben voldaan. Ik mag gaan. Ik steek het grote water over. Tot ziens, tot later. Vol bewondering voor haar manier van leven, hebben wij op een waardige manier afscheid kunnen nemen van onze lieve moeder, oma en omama Lucia Klasina Margaretha Stiekema Loes Op 82-jarige leeftijd is zij vredig van ons heen gegaan. Ed en Aadje Stiekema Cintha en André Eelman Jeffrey en Mitchel Daniëlle en Koen Mariene en Eelco 5 februari 2007 Oma is overgebracht naar de strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Daar is vrijdag 9 februari van 20.00 tot 21.00 uur gelegenheid tot condoleren. Zaterdag 10 fepruari wordt om 10.30 uur de H Mis van Requiem gehouden in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, Molenstraat 36 te Den Burg, waarna we oma naar haar laatste rustplaats begeleiden op de R.K. begraafplaats aan de Keesomlaan. Na afloop van de begra fenis bent u van harte welkom in de serre van "Hotel de Lindeboom", Groeneplaats 14. Correspondentie-adres: E. Stiekema, Gravenstraat 29,1791 CJ Den Burg. Als u geen persoonlijk bericht heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als zodanig beschouwen. Geschokt hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van Anaatje Slaman-Witte Gedurende een groot aantal jaren was ze een trouw lid van onze zanggroep. Wij wensen haar man en alle anderen die haar na stonden veel sterkte toe. De leden van de zanggroep van de Historische Vereniging Texel I Met leedwezen hebben wij kennis genomen van j'.het overlijden van onze vrijwillig medewerkster Naatje Slaman-Witte IjWij zullen haar enthousiasme om de bezoekers I' rond te leiden en de ijver voor het museum node ■fnissen. We wensen haar man en de familie veel |-sterkte toe. Bestuur en vrijwilligers Cultuurhistorisch Museum Texel in De Waal Onze lieve, bijzondere en zorgzame moeder, oma, en "oude oma" is rustig overleden. Ze was trouw aan allen die haar dierbaar waren. Zo blijft ze in onze herinnering. Trijntje Marijtje Snoek - Huisman Sinds 7 juli 2004 weduwe van Comelis Snoek Den Burg 27 maart 1918 Aham Joke en Jaap Marjo en Joop Den Helder 2 februari 2007 Nettie Nelleke Adrie Kleinkinderen en achterkleinkinderen Wij zijn het personeel van het verpleeghuis Den Koogh, in het bijzonder afd. Ankerpark, dankbaar voor de goede zorg. Correspondentieadres: J.M.Booij - Snoek, Zeeloodsenlaan 83. 1785 BM Den Helder U kunt van onze moeder afscheid nemen, dagelijks tussen 09.00 en 20.00 uur, in Uitvaartcentrum Den Helder, IJsselmeerstraat 63A. Op dinsdagavond van 18.45 tot 19.15 uur heeft u gelegenheid om ons te condoleren. De crematieplechtigheid vindt plaats woensdag 7 februari om 15.00 uur in Crematorium Schagerkogge. Haringhuizerweg 3 te Schagen Na afloop heeft u eveneens gelegenheid tot condoleren. Ons bereikte het droeve bericht dat is overleden onze lieve tante Trijntje Snoek-Huisman Wij gedenken haar met genegenheid. Kinderen van Jan en Martje Huisman-Witte Plotseling is het mooiste licht dat wij hadden gedoofd. Mijn lieve vriendin en onze, ons zo dierbare dochter Bremen. 16-12-1957 Texel, 2-2-2007 Ton Witte Vader en moeder Kreutzgrabe Noordwester 102, 1791 HG Den Burg. Eva is thuis, waar u afscheid van haar kunt nemen op dinsdag 6 februari van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.30 tot 21.00 uur. De afscheidsdienst wordt gehouden op woens dag 7 februari om 10.30 uur in de Johannes de Doperkerk, Molenstraat 36 te Den Burg, waarna we Eva begeleiden naar haar laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats aan de Keesomlaan. Eva hield van bloemen. Verslagen en intens verdrietig zijn wij nu we plotseling afscheid moeten nemen van onze lieve schoonzus Eva vriendin van onze broer Ton Broers en zussen Gezellig en altijd vrolijk, zo herinneren wij ons tante Eva Zeer bedroefd, maar met een onuitwisbare hennnering aan haar leven, hebben wij geheel onverwacht afscheid van haar moeten nemen. Lieve Eva, we zullen je missen! Je neeffies en nichies Oprecht, lief, humoristisch, spontaan, vrolijk, chaotisch, zorgzaam, maar vooral menselijk We zullen je missen... Mijn vakantieslapie is plotseling overleden. Eva Wat zal ik je missen. Thea Nooit meer... met z'n vijven op vakantie Nooit meer... Sangria drinken Nooit meer... slenteren langs de boulevard Nooit meer... gezellig kletsen Nooit meer... eitjes koken Nooit meer... Nooit Het wordt nooit meer, zoals het was. nu ons vakantiemaatje Eva er niet meer is. We zullen haar vrolijkheid missen. De herinnering blijft. De kouwe kant Woorden schieten tekort. Geheel onverwacht moeten wij afscheid nemen van onze toegewijde, altijd vriendelijke en lieve medewerker Wij .zullen haar erg missen en wensen Ton, haar ouders en verdere familie heel veel sterkte met dit verlies. Fam. H. v.d. Star en collega's Café Restaurant de Slufter I Na een leven vol liefde en zorg, waar- r~ van de laatste jaren zeer moeilijk voor haar zijn geweest, is toch nog onver- wacht overleden mijn vrouw, onze 'i moeder en oma Maria Margaretha Barhorst-de Porto -Rie- Texel, 26 november 1930 t Texel. 4 februari 2007 Cees Barhorst Ine Witte-Barhorst Jos Witte Annemarie en Rinie, Sanne, Femke Anneke. Kim, Jeanet Richard Barhorst Daniëlle Lacroix Molenstraat 45 1791 DK Den Burg Moeder is overgebracht naar „de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg, waar gelegenheid is tot condoleren woensdag 7 februari van 19.00 tot 20.00 uur. Donderdag 8 februari vindt om 13.30 uur de afscheidsmis plaats in de R.K. kerk, Molen straat 36 te Den Burg. Aansluitend begeleiden we moeder naar haar laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats. Na afloop is er nog gelegenheid om de familie te ontmoeten in „De Witte Burcht". Heel blij ben ik met de geboorte van mijn kleinzoon Biem-Jan Geboren op 31 januari 2007. Broertje van Kevin en Rodin Zoon van Bert en Esmeralda Loos Hofstraat 74 1779 CE Den Oever Tilly Dekker Dolblij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Justin Comelis - Johannes Reydon Geboren op 1 februari om 15.09 uur. Gewicht: 3405 gram. Remko, Bianca en Lynn Reydon Gasthuisstraat 36 1791 GM Den Burg Tel. 0222-310613 Voor bezoek graag even bellen. Hier ben ik dan! Mijn naam is Lars Ik ben geboren op 01-02-'07 om 04.45 uur. Ik weeg 3190 gram en ik ben 49 cm lang. Mijn trotse papa en mama zijn Ron en Fiona Witte Als u mij wilt zien, bel ze dan even anders slaap ik misschien. Pater Witteplein 38 1791 DR Den Burg 0222-322647 larswitte@texel.com Stichting Kerken en Minima Texel Hulp aart Texelaars in financiële nood Spangcrweg 10 1793 1:11 De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343 Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1.75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Nieuwe collectie Falke sokken bij Mantje Lifestyle Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Texelse kaas van We- zenspyk. Nieuwe collectie Kipling tassen bij Mantje Lifestyle Stores. Bel 318885 en Sieme Wuis' brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Nieuwe collectie kinder kleding van Protest bij Mantje Lifestyle Stores. Snelle, betrouwbare en voordelige reparatie van uw computer. TCA. Mari- coweg 37a Nordic wandelstokken. Leki. One Way, mooie aan biedingen! Mantje Lifestyle Stores Nieuwe collectie sportie ve jacks, North Face, Ten- son, Aigle. Mantje Lifestyle Stores. Spinbaanmarkt 15a U zoekt een grote brandkast met meer dan 20 afsluitba re vakjes? Kom dan kijken! Van ma t/m zaterdag, 10 tot 17 uur. Reparatie van alle bruin goed- en witgoedappa raten in eigen technische dienst. Voordeelland Ou- deschild, 322398 Wasmachines, drogers, koken, vriezen Alles uit voorraad leverbaar. Voor deelland Oudeschild 322398. Horeca en Recreatie- beurs - 20 maart - www horecabeurs-texel.nl. Wij zijn op zoek naar een medewerker voor de werkplaats. Tweewieler- centrum Kikkert, 0222- 317215 www.voordeelland.nl Bruingoed en witgoed. Te dik, te dun, te moe? U bent aan Herbalife toe. G. Bergsma, tel. 314875 Gezocht: kamer/appar tement voor één persoon Tel. 362600. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www texelsecourant.nl Gezocht: woonruimte voor gezin (3 pers.). Tel. Kinderfeestjes v.a. €7,25' Zie www.krim.nl Nieuw: kinderfeest met film popcorn! Info re serveren: 0222-390118 Windows Vista of XP, kom voor duidelijk advies naar TCA. Maricoweg 37a. Samen werken aan de Texelse samenleving Hoefslag 42, 1791 SC Den Burg Bankrekening 22.32.20.175 www.texelfonds.nl Stichting Nieuw-Guinea Pelikaanweg 75,1796 NP De Koog Rabobank 36.25.91.040 Postbank 109 410

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3