O Cjrocn "Zwarts Jexels in het hart texel Texelse in sloot door gladheid Hoornders boos over vertraging grondwerk Grond voor rotonde na ruilverkaveling Texelse bouwers gezamenlijk naar beurs Strand paal 17 tot 19 wordt 'sportieve zone' gemeentetexel C-y 'Mei en juni onbespreekbaar' V OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12149 VRIJDAG 9 FEBRUARI 2007 Verschijnt dinsdag en vrijdag v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Uitgave Losse Zo kunt u I Openingstijden publieksbalie gemeentehuis: maandag t/m donderdag 8.30-12.30 uur vrijdag 17.00-19.00 uur (Tijden graag wijzigen in uw Wie-Wat-Waar gids en Texelse telefoongids) Telefoon 36 21 21 algemene nummer (8.30-16.30 uur): voor algemene informatie en doorverbinden. 36 21 11 servicebalie (8.30-16.30 uur): voor al uw meldingen en klachten. 36 21 11 storingsdienst (buiten werktijd na 16.30 uur): voor verstoppingen en andere calamiteiten Tijdens de avondopenstelling van de publieksbalie (vrijdag 17 00-19.00 uur) is het gemeentehuis telefonisch met bereikbaar T E X E LS h - Vol) RANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: Nieuwsbrief 'Ruimte voor het hart' Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Als inwoner kunt u de komende tijd volop meedenken en -praten over de herinrichting van het "hart" van Den Burg/Texel. We beginnen woensdag 14 februari 2007 met een informatieve en gezellige Met presentaties, cabaret en een overdekt terras in de Bgm. De Koninghal, Emmalaan, De i Burg. Zaal open vanaf 19.00 uur. Vol programma, dus kom op tijd! Iedere belangstellende is van ^e welkom! Man dreigt met nepvuurwapen De politie had dinsdagavond alle moeite een 37-jarige inwoner van Den Burg aan te houden. Hij weiger de uit zijn huis te komen en dreigde daarbij duidelijk zichtbaar met een vuurwapen. Pas nadat de agenten assistentie van de overkant hadden gekregen, lukte het hen de man te overmeesteren, waarna het echt lij kende vuurwapen nep bleek te zijn. De politie had tot de aanhouding besloten nadat omstreeks 22.00 uur een melding was binnengekomen dat de man een vrouw uit de Koger- straat in haar woning had bedreigd met een mes en een ruit van haar auto had ingeslagen. De verdachte is voor verhoor overgebracht naar het politiebureau. Fen 34-jarige vrouw uit Den Hoorn Js woensdagochtend met haar auto |n een sloot naast de Hoornderweg Bekomen. Dat gebeurde ter hoogte pi de kruising met de Hemmer- r®9- De vrouw, die op weg was Waar Den Burg. was door plaatse lijke gladheid de macht over het stuur kwijtgeraakt. De auto maakte een draai over de weg en gleed in de sloot. De vrouw bleef ongedeerd. De auto was total-loss. Het voertuig moest door Schoenmaker uit de sloot wor den getakeld. Bij de Nieuwlander- weg gleed woensdag eveneens een auto in een sloot, maar die kon er op eigen kracht uitkomen. De gemeente moest op diverse plek ken strooien. In Den Hoorn is beroering ont staan over het bericht dat de gemeente niet alleen Klif maar ook de Herenstraat de komende maanden wil voorzien van een nieuw riool. Gevolg is dat de werkzaamheden niet eind febru ari klaar zijn, maar pas rond Pink steren. 'Onbespreekbaar', vinden ondernemers en andere bewo ners, die vrezen dat de overlast nadelige gevolgen heeft voor de economie van het dorp. De ergernis ontstond nadat de gemeente twee weken geleden in de rubriek Officiële berichten in de Texelse Courant aankondigde dat de Herenstraat voor alle verkeer 'zou worden afgesloten van 5 maart tot 13 april en Klif van 2 april tot 8 juni. Dat was nieuws, volgens Her man Ridderinkhof, voorzitter van de dorpscommissie. Een week eerder was bij de bewoners weliswaar een brief bezorgd, maar die had niet bij iedereen tot opmerkzaamheid geleid. 'We wisten al heel lang dat Klif nieuwe riolering zou krijgen en dat de werkzaamheden stonden gepland voor januari en februari. Tijdens onze bijeenkomst met het college op 7 december vertelde Peter van Ree van gemeentewerken het werk pas op 1 februari kon beginnen, maar dat alles wél voor Pasen zou zijn afgerond. Dat ook de Herenstraat wordt opgebroken en dat het werk nu pas na Pinksteren klaar is, was voor ons volkomen nieuw.' Commotie Het nieuws leidde tot flinke commo tie, vooral bij ondernemers. Mei en juni zijn volgens hen bij uitstek de maanden dat mensen per fiets Den Hoorn aandoen en er neerstrijken op terrassen en in restaurants. Cör van Heerwaarden tekent daarbij aan dat zijn theater in die periode erg populair is bij grote groepen. Klif 12 verzorgt onder meer dagprogram ma's, puzzeltochten en activiteiten rond het boerengolf. 'Deze groepen komen veelal met de fiets, maar ook met bussen. Het is voor Klif 12 echt onbespreekbaar als de straat in mei en juni open ligt en het theater onbereikbaar is', aldus Van Heer waarden, die deze periode voor zijn bedrijf tot 'het absolute hoogsei zoen' rekent. Ook de galeriehouders van Gale rie Melk en Klif ART zijn bang dat hun bezoekersaantallen flink zullen afnemen, juist in een periode dat veel potentiële geïnteresseerden vakantie vieren op Texel. Lees verder op pagina 11 Aanlijngebod Hondenbezitters in De Koog gaan een poging ondernemen het aanlijn gebod in het bos tussen het dorp en de duinen ongedaan te krijgen. Het gaat om het deel dat loopt van de Nederlanden tot aan het Paadje van Schoo. Pagina 5 m Gemeentehuis Al na de Eerste Wereldoorlog werd in de gemeenteraad gesproken over het oprichten van een 'meer monu mentaal gebouw' als gemeentehuis, ter vervanging van het uit de zeven tiende eeuw daterende herenhuis op de Vismarkt. Sindsdien is het centrum van Den Burg geregeld onderwerp van discussie geweest. Een overzicht. Pagina 6 en 7 Muntkantoor Meerdere mensen hebben dezer dagen een brief ontvangen van het Nederlands Muntkantoor in Echt waarin euromunten worden aan geboden. Het Muntkantoor staat bekend om de zeer agressieve ver kooppraktijken en consumentenor ganisaties raden dan ook af op deze aanbieding in te gaan. van Maarten en Jacob Roeper om hun bedrijf te splitsen. Jacob Roeper van De Fenne aan de Rozendijk gaat verder op De Kamp aan de Hoorn derweg, de boerderij van zijn oom Maarten. Roeper senior heeft sinds januari de bedrijfsvoering beëindigd. Hij meldde zich zo'n twee jaar gele den bij Vlaming met de mededeling dat zijn grond bij De Fenne zou vrij komen. 'We zijn daarna de omgeving gaan aftasten, hebben met 23 boeren en enkele particulieren gesproken en zijn uiteindelijk met 12 boeren aan de praat geraakt', aldus Vlaming. Febru ari 2006 stonden de partijen op het punt naar de notaris te stappen, maar toen stokte de voortgang. Het was volgens Vlaming 'absoluut onduide lijk' welke invloeden verandenngen in de mestwetgeving op de grondruilen zouden hebben. De notaris gaf uit eindelijk het advies de verkaveling tot het najaar uit te stellen. Lees verderop pagina 11 Suppletie tussen De Stichting Agrarisch Texel heeft gisteren een redelijk omvangrijke ruilverkaveling afgesloten waarbij zeven partijen waren betrokken. In totaal ging bijna 18,5 hectare landbouwgrond over in andere handen. Het leverde de gemeente alvast een stukje grond op voor een toekomstige rotonde op de kruising van de Pontweg met het Gerritslanderdijkje. paal 9 en 13,5 De Texelse bouwers vertrokken gisteren gezamenlijk met de boot van acht uur naar de Bouwbeurs in Utrecht. Een groot deel van de Texelse bou wers heeft gisteren gezamenlijk de internationale Bouwbeurs in Utrecht bezocht. Een kleine honderd man toog met twee bussen naar het zuiden. De bouwers waren afkomstig van de veertien bouwbedrijven die zich begin 2005 in de Bouwgroep Texel hebben verenigd. Het was voor het eerst dat ze gezamenlijk de beurs bezochten. 'Vroeger ging vaak eerst de één en dan de ander, omdat ze eigenlijk van elkaar niet mochten zien wat ze deden', aldus voorzitter Paul Buijsman van de Bouwgroep Texel. Van concurrentie of rivaliteit was gisteren geen sprake. Volgens Buijsman was het een fantastische dag. 'Het was beregezellig en na afloop zijn we ook nog naar de Chi nees geweest. Het is mooi dat dit gebeurd is.' De groep merkte nauwelijks iets van de sneeuwbui die over het land trok. 'We zijn om twintig over drie vertrokken, maar hebben bijna geen sneeuw gezien. We hadden ook geen last van files.' De werk zaamheden aan de Volmolen, waar een deel van de bouwers actief is, stonden gisteren op een laag pitje maar lagen niet stil, De installateurs waren er nog aan het werk. Volgens Buijsman is een gezamenlijk beurs- bezoek voor herhaling vatbaar. Het strand tussen paal 17 en paal 19 kan in de toekomst moge lijk voor kitesurfen, vliegeren met meerdere lijnen, kitebuggiën en blokarten worden gebruikt. Bur gemeester en wethouders zijn bereid dat gedeelte tot sportieve in plaats van recreatieve zone uit te roepen. Dat blijkt uit de gewijzigde concept-strandnota die deze maand opnieuw door de politieke partijen wordt bespro ken. Het college had aanvankelijk alleen het strandgedeelte tussen paal 28,2 en paal 32 tot sportieve zone willen uitroepen, wat zou betekenen dat kitesurfen en de andere als 'extreem' bestempelde sporten elders langs het Texelse strand niet meer welkom zouden zijn. Dat riep weerstand op. Wind- en Kite Surf Club Texel en Zandbank stelden dat het water in het gebied boven paal 28 door de sterke stromingen gevaarlijk is en dat het strand te slap en te jong is om met door wind aangedreven wagentjes overheen te njden. Zand bank sprak zich ook expliciet tegen de benaming extreem uit. Burge meester en wethouders blijven de sporten wel extreem noemen, maar tonen zich bereid er meer ruimte voor in te ruimen. Volgens de nota mag het straks ook tussen de palen 17,6 en 18,99. Dat betekent voor kitesurfers dat zij mogelijk één van de twee nu toegestane gebieden behouden. Ze mogen momenteel hun sport beoefenen bij de onbe waakte strandgedeelten tussen paal 10 en 12 en tussen paal 17 en 19. Kitebuggiërs en vliegeraars raken twee plekjes kwijt. Zij mogen nu nog hun sport beoefenen tussen paal 11 en 12, paal 21 en 22,5 en van paal 28,5 tot de Eierlandsche dam. De rest van de zonering is in de gewijzigde strandnota hetzelfde gebleven. De Hors en het strand tot paal 9,77 en het deel langs de Slufter (paal 21.9 tot paal 27) blijft natuurzone en de rest is recrea tief aangemerkt. De twee naakt stranden strekken van paal 8 tot 10,13 en van paal 26,4 tot 27.45. In een straal van 50 meter rond de harde zeewering bij de vuurtoren (sportieve zone) mag niet gesport worden om andere voorbijgangers niet tot last te zijn. De concept- strandnota wordt besproken in de raadscommissie Grondgebied van 19 februari. Direct reanimeren na cursus BHV Personeel van hotel De Pelikaan in De Koog heeft vrijdag een cur sus Bedrijfshulpverlening meteen in de praktijk kunnen toepassen. Net nadat de personeelsleden de kennis over hulpverlening hadden opgefrist, kreeg één van de gas ten op het parkeerterrein een hart aanval. Het personeel ging direct aan de slag met reanimeren totdat politie en ambulance arriveerden. De politie, die er als eerste was, gebruikte één van de AED's waar mee de Texelse wagens sinds 2004 zijn uitgerust Het ambulanceperso neel nam daarna de hulpverlening over. De reanimatie was geslaagd, het slachtoffer kwam levend in het zie kenhuis aan. 'Dat is toch bijzonder als je weet dat gemiddeld slechts 15 procent van de reammaties slaagt', aldus één van de medewerkers van de Pelikaan. 'Het was ook goed dat we net de cursus hadden gehad, want ik weet niet hoe het anders was gelopen.' Het is niet bekend hoe de toestand van de man, die samen met een groep bridgers in het hotel verbleef, nu is. De kust tussen paal 9 en paal 13,5 is dit jaar aan de beurt voor een nieuwe vooroeversuppletie. Rijks waterstaat wil twee miljoen kubie ke meter zand aanbrengen. Het zand, dat als een zandbank onder water wordt opgespoten, moet voortijdig de energie uit de aanrol lende golven halen zodat de zogehe ten basiskustlijn van de Texelse kust beschermd blijft. De plannen worden volgens een woordvoerder nog ter inzage gelegd, voordat ze definitief worden vastgesteld. De gemeente ziet vooralsnog geen aanleiding bij Rijkswaterstaat te pleiten voor een nieuwe extra zandsuppletie bij paal 9, omdat de extra suppletie die een jaar geleden werd aangebracht is weg geslagen. 'Er komt nu op hetzelfde stuk al een vooroeversuppletie en we wachten ook eerst de metingen van de jaarlijkse strandschouw af.' Rijkswaterstaat gaf een jaar geleden toestemming voor de extra suppletie, omdat het strand bij paal 9 toen bij hoog water niet voor hulpverlenings voertuigen bereikbaar was. (Advertentie) De partijen zetten onder toeziend oog van Cees Vlaming en Flip Breman 'van de Stichting Agrarisch Texel in ;de raadzaal aan de Groeneplaats de handtekeningen onder de over eenkomsten. Door de transacties heeft onder meer Dirk Roeper van 'Akenbuurt meer land rondom zijn boerderij gekregen, kon Jan Kolk uit Oudeschild zijn land uitbreiden en heeft de gemeente* alvast wat grond voor 2008 venwon/en. De verkave ling is voortgekomen uit een besluit

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 1