Klimaatbosje in beeldentuin Tien bands op festival WET-Live Agenda TEXELSE 2 COURANT <2§?>teso De ondergang van de Maya-beschaving Film informatffiezo Omgaan met pubers Speciaal voor ouders met kinde ren in de leeftijd van 11 tot 16 jaar, begint de GGD met de cursus Beter omgaan met pubers. De cur sus biedt ouders de mogelijkheid een goede relatie met hun kinderen te bevorderen, hun vaardigheden te vergroten en hun zelfvertrouwen te versterken. De veranderingen in de puberteit komen aan de orde, de leuke en lastige kanten van omgaan met pubers en hoe je als ouder goed contact kunt onderhouden en ruzie kunt voorkomen. Centraal staan de aandacht voor herkenning bij elkaar, kennisoverdracht en het oefenen van vaardigheden. Daar naast is het uitwisselen van ervarin gen een belangrijk onderdeel. De cursus bestaat uit zes bijeen komsten, te beginnen op 12 maart, en wordt gegeven in de Kidszzz- club, Scheldestraat 6a in Den Hel der. steeds van 19.30 tot 21.30 uur. Deelname kost €18,- per persoon en €25,- per ouderpaar. Voor aan meldingen en informatie: afdeling Jeugdgezondheidszorg van GGD Kop van Noord Holland, tel. 0224- 720599, email: info@ggd-knh.nl. Website voor Radio Texel Radio Texel beschikt sinds kort over een eigen website. Wie meer infor matie wil over de omroep, de pro gramma's en de medewerkers, kan terecht op www.radiotexel.nl. Vrijdag 9 februari: In zwemparadijs Calluna in De Koog worden vanaf 19.00 uur de Texelse kampioenschappen zwemmen gehou den. In strandpaviljoen Paal 28 wordt tot en met zondag een tangoweekend gehouden. Meer informatie op www. texeltango.nl. In theater Klif 12 in Den Hoorn brengt cabaretier Leon van der Zanden het programma 'Leon'. Aanvang 20.30 uur. toegang €14,-. Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. Cinema Texel vertoont de volgende films: Arthur en de Minimoys (aanvang 16.00 uur), Happy Feet (16.15 uur), Perfume (18.45 uur), Deja Vu (19.00 uur), Apocalypto (21.30 uur) en SAW III (21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim draait Casino Royale (aanvang 20.00 uur) Zaterdag 10 februari: De IVN-afdeling Texel houdt een foto excursie bij De Cocksdorp. Deelname staat open voor iedereen, deelname is gratis. Wie mee wil. kan zich om 10.00 uur aansluiten op het parkeerterrein bij de vuurtoren. Meer informatie bij Kees Goedegebure, tel. 06-45610632. In strandpaviljoen Paal 28 wordt tot en met zondag een tangoweekend gehouden. Meer informatie op www texeltango.nl. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg gaan om 14.00, 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg beginnen om 19.30 uur wed strijden om het indoorkampioenschap van Model Racing Texel. In hotel Bos en Duin aan de Bak- kenweg wordt dit weekend de eerste Nederlandse Fiddle Hell gehouden, een internationaal treffen van fiddlers en violisten. Om 20.00 uur begint een open podium. Deelname aan het weekend is gratis, evenals de toegang tot het open podium Cinema Texel vertoont de volgende films: Arthur en de Minimoys (aanvang 13.45 en 16.00 uur), Happy Feet (14.00 en 16 15 uur), Perfume (18.45 uur). Déja Vu (19.00 uur), Apocalypto (21.30 uur), en SAW III (21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Knm draaien Charlotte's Web (aanvang 15.00 uur) en Casino Royale (20.00 uur). Zondag 11 februari: In het gebouw van Kotex aan het Pael- werck in Den Burg wordt van 10.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt gehouden. Hoogwater te Oudeschild Vr. 09 Za. 10 Zo. 11 Ma. 12 Di. 13 Wo. 14 Do. 15 Vr. 16 11.00 00.10 00.40 01.30 02.40 04.34 06.15 07.20 11.30 u. 12.30 u. 13.44 u. 15.17 u. 17.24 u. 18.34 u. 19.35 u. en en en en en en en en Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 11 februari op om 08.10 en gaat onder om 17.40 uur. Zaterdag 10 februari laatste kwartier. Foto-excursie De Cocksdorp VRIJDAG 9 FEBRUARI 2007 Een kraam kost 7,-, inlichtingen bil Marcel Jansen, tel. 316577. j appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg tussen Den Burg en Den Hoorn gaat om 11.00 i laatste Bos en Duin-crossloop va- start. Inschnjven kan vanaf 10.15 Deelname kost €2,- voor senioren er €1,25 voor jeugdlopers. In strandpaviljoen Paal 28 wordt de laatste dag van het tangoweekeno gehouden. Meer informatie op www, texeltango.nl. Gedeputeerde Hans Schipper (recre atie en toerisme, economie en land bouw) gaat voor de 25ste en laatste keer wandelen in het kader van de pro vinciale wandeling. De wandeling duur, ongeveer drie uur. Texelaars kunnen zich om 12.30 uur bij hotel Rebecca mj De Waal bij de groep aansluiten. In café De Kuip in De Koog begir om 13.00 uur een darttoernooi (spe- type 501). Voor meer informatie: texeldarts.nl. Cinema Texel vertoont de volgende films: Arthur en de Minimoys (aanvang 13.45 en 16.00 uur). Happy Feet (14.02 en 16.15 uur), Perfume (18.45 uur Déja Vu (19.00 uur), Apocalypto (21.30 uur), en SAW III (21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim draaien Charlotte^ Web (aanvang 15.00 uur) en Casino Royale (20.00 uur). Maandag 12 februari: De agransche Vereniging voor Bednjfe- voorlichting verzorgt een voorlichtings bijeenkomst voor schapenhouders Dierenarts Loek van Vliet en onderzoe ker Jan Verkaik van de Animal Scien ces Group spreken over uiteenlopend ziektes. De bijeenkomst wordt gehou den in hotel De Pelikaan nabij De Koo; en begint om 20.00 uur. Het populariseren van het zeeonder- zoek is het onderwerp van de leart die onderzoeker Gerhard Cadée ir Slinger bij Ecomare geeft. Aanvan. 20.00 uur. Entree €2,50 (inclusief koffe of thee). Aanmelden is met nodig. De Cinema Texel vertoont de volgend wo films: Perfume (aanvang 18.45 i Apocalypto (19.00 uur), een sneak pre view (21.30 uur) en SAW III (21.4 uur). Dinsdag 13 februari: Bewonersvereniging Texel houdt vz 19.00 tot 21.00 uur een inloopavom voor leden in het zaaltje bij Sta1) kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg Meer informatie staat op de websa w.bewonersverenigingtexel.nl De Tuunderie uit Oosterend verzorg i cursus 'Valentijnschikking'. Dei, wordt gegeven in het Rode-Kruisg; bouw aan de Jonkerstraat in Den Bun en duurt van 19.45 tot 22.00 uur. Dee name kost €20.- Opgave bij Jolanfi Persoon, tel. 06-21842638 en via mailadres detuunderie@texel.com. In Cinema Texel draait Thank you to smoking (aanvang 21.30 uur). ~®9e tex lègeh ter V' temal TESO verzorgt de komende geen extra afvaarten. Er worden wachttijden verwacht, mits werkzaamheden toestaan dat gebruik kan worden gemaakt van Dokter Wagemaker. Meer ir de veerdienst is te verkrijgen tel. 369600 of website www.teso.nl. De IVN-afdeling Texel houdt dag een foto-excursie bij De sdorp. Daarbij komen aspecten aan bod, zoals belichting en composities, panoramafoto's zijn goed Het thema is Winter. De uitleg is niet technisch. Het vooral om op een andere kijken en vanuit verschillende punten te fotograferen. Een van de gemaakte foto's wordt dag vanaf 19.30 uur besproken, gebeurt in het Maartenhuis aan Ruijslaan bij De Koog. De excursjiatie staat open voor iedereen, niet alleïf lun voor leden van het IVN. Deelnafo Du is gratis. Wie mee wil. kan zich azf sluiten op het parkeerterrein bijl vuurtoren. Daar wordt om 10.00u| vertrokken. Meer informatie bij Kei' T Goedegebure, tel. 06-45610632. Valentijnsdag op WET-Radio De uitzendingen van WET-Raq staan woensdag geheel in het teto van Valentijnsdag. Wesley van F mei presenteert van 17.00 tot 22.1 uur Love Is In The Air, met muzif' die is aangepast aan de 'dag de liefde'. Luisteraars kunnen t naar de studio van WET-Radio hun (anonieme) liefdesbetuigingent doen, of om een lovesong aan f- vragen. Verder wordt dieper ingec op de achtergronden van deze bi zondere dag. WET-Radio is op Te» te ontvangen via FM 94.5, en via 991 op de kabel De omroep zendt ook ij1 via internet, www.wetradio.nl. Medewerkers van Tatenhove plantten woensdag het klimaatbosje in de natuur- en beeldentuin van Stan Boon. (Foto j-:--- .- Hatn»* De natuur- en beeldentuin van Stan Boon aan het Oude Dijkje bij De Koog beschikt sinds woens dag over een zogeheten klimaat bosje. Landschap Noord-Holland heeft drie jonge walnotenbomen laten planten om aandacht voor de verandering van het klimaat te vragen. Landschap Noord-Holland, geleid door oud-directeur Jan Kuiper van Ecomare, laat sinds vorige week op meerdere plekken in de provincie klimaatbosjes planten. De bosjes zijn een onderdeel van de cam pagne HIER waarmee 38 goede doelenorganisaties de klimaatsver anderingen hoger op de politieke en maatschappelijke agenda probe ren te krijgen. Die campagne wordt betaald door de Nationale Postco deloterij. De dne jonge walnotenbomen in de tuin van Boon staan rond een houten paal met daarop het logo van HIER en informatie over klimaatsverande ringen. Met de bomen wordt spe cifiek aandacht gevraagd voor de invloed die de uitstoot van koolstof dioxide (C02) heeft. Kijkers wordt verzocht eens een kijkje te nemen op de website www.klimaatbosje. ni. Volgens Boon groeien de jonge boompjes de komende twintig jaar uit tot bomen van zo'n tien meter. 'Bedoeling is dat ze dan een soort parasol vormen. 'Landschap Noord- Holland zegt de komende twee jaar minstens 25 klimaatbosjes in de provincie te willen planten. Zowel bedrijven als particulieren kunnen volgens de landschapsbeheerder in aanmerking komen voor zo'n bosje als het geplant kan worden op een plek waar veel mensen de bomen kunnen zien. De 38 goede doelen organisaties willen met HIER laten zien dat de klimaatsverandering een vraagstuk is dat zich dichtbij voor doet. De Stichting Duurzaam Texel besteedde daar dinsdag eveneens aandacht aan door met een groep leerlingen van de OSG de film An Inconvenient Truth van voormalig Amerikaans vice-president Al Gore te bezoeken. DEK treedt op in De Koninghal Net als vorig jaar wijkt de Hoorn der muziekvereniging Door Eigen Kracht zaterdag 17 februari voor de winteruitvoering uit naar de Bur gemeester de Koninghal. Naast de majorettes, drumband en het fanfa reorkest verlenen ook de leden van het opleidingsorkest hun medewer king. In totaal gaat het om onge veer honderd leden. DEK beleeft een 'zeer afwisselend programma', met overwegend lichte muziek en 'verrassende momenten voor het publiek'. Het optreden begint om 19.45 uur. Toegangskaarten kosten €3,- en geven tevens recht op een consumptie. Ze zijn verkrijgbaar bij Spar Goënga in Den Hoorn en Nau- ta Boek in Den Burg. Opbrengst bazaar De bazaar die vrijdag werd gehou den in de gereformeerde kerk in Den Burg heeft €2030,- opgebracht. Dit geld komt ten goede aan de opvang van jeugd in Polen en aan het eigen jeugdwerk. Er zijn nog enkele prijzen blijven liggen en wel op de nummers groen 808, blauw 725, 763 en 963 en lichtgroen 634, 646, 647 en 808. De prijzen zijn maandag tussen 19.00 en 20.00 uur af te halen in De Poort aan de Elemert. Texelaars gratis naar de film Als voorbereiding op de forumdiscus sie over duurzame energie die woens dag in de bibliotheek wordt gehouden, vertoont Cinema Texel dinsdagavond nogmaals An inconvenient truth, de film over de gevolgen van de klimaat verandering van regisseur en voorma lig vice-president van de Verenigde Staten Al Gore. De voorstelling begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. De discussie in de bibliotheek begint woensdag om 19.45 uur. De Pilaar wint 'Raad een lied' Het team van De Pilaar heeft vorige week de tweede ronde van de Raad een lied-competitie gewonnen. De vijf teams beluisterden tien keer tien fragmenten van dertig secon den en al snel werd duidelijk dat De Kuip en De Pilaar elkaar weinig toegaven. De vorige keer werd nog gelijk gespeeld, maar ditmaal won De Pilaar, dat een thuiswedstrijd speelde, met een verschil van vier punten. In totaal waren er 621 pun ten te behalen. De Slock en WET- Radio 1 en 2, met grootmeester Ed Stiekema, volgen op grote afstand. De volgende competitieronde wordt dinsdag 27 februari gespeeld in In den Grooten Slock. Popularisering zeeonderzoek Het populariseren van het zee- onderzoek. Dat is het onderwerp van de lezing die onderzoeker Gerhard Cadée maandag in de Slinger bij Ecomare houdt. De avond begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €2,50. De bezoeker krijgt voor dat bedrag tevens een kopje koffie of thee. Aanmelden is niet nodig. De popularisering van het zeeonder zoek begon in de 17de eeuw met schelpenkabinetten en donderpre ken over de paalworm. In de 19de eeuw kwamen de kuuroorden en het strandleven op en verschenen de eerste natuurgidsen over het leven in zee. In de tweede helft van die eeuw werd ook het leven in de diepzee ver kend. Dat wekte veel belangstelling bij de media en schrijvers als Jules Verne. Pas in de 20ste eeuw werd zeeonderzoek voor een groter publiek populair en verschenen er veel boe ken over. Tijdens de lezing brengt Cadée deze bonte geschiedenis ten tonele. Wie een (populair) boek over de zee en haar bewoners heeft, wordt uitgenodigd dit mee te nemen. In Ecomare werden gisteren opna mes gemaakt voor het televisie programma Kids for Animals. In het programma wordt een beeld geschetst van het werk van Eco mare. Ook reikten drie Texelse kin deren een cheque van €1.000,- uit aan Henk Brugge, hoofd dierver zorging. De bijdrage komt uit de dierenhulpspaarpot van KFA. Ecomare werkt sinds het begin van dit jaar samen met KFA. Leden van deze jeugdclub van de Dierenbe scherming krijgen gratis entree. Zij worden gestimuleerd acties op te zetten voor dieren. Het geld dat zij hiermee inzamelen, komt in de die renhulpspaarpot, waaruit elk jaar aan een dierendoel wordt gedoneerd. De opnamen worden uitgezonden via National Geographic Channel op zaterdag 17 februari van 12.00 tot 12.30 uur en zaterdag 24 februari van 12.00 tot 12.30 uur. Beide uitzendin gen worden een dag later, op zondag, van 13.30 tot 14.00 uur herhaald. Daarna is de uitzending steeds een week lang te zien op www.kidsfora- nimals.nl. Het programma is ook te zien op verschillende regionale en lokale zenders als Regio 22 (Noord- Holland), Atos RTV (Heerhugowaard) en TV Oranje. Toneelvereniging De Wadden- speulers uit De Cocksdorp speelt zaterdag 17 februari in het Eier- landsche Huis de komische thril ler Gestrand. Gestrand gaat over vier dames die op wég zijn naar een optreden van de Chippendales, maar voor tijdig stranden met autopech. Ze komen terecht in een ANWB-hutje en besluiten daar de nacht door te brengen, omdat de auto niet meer kan worden gerepareerd. 's Nachts ontdekken de dames dat ze terecht zijn gekomen in een cri mineel netwerk dat lijkt te draaien om de illegale handel en verkoop in organen. De dames willen er vandoor gaan, maar de eigenaar van het hutje weerhoudt hen daar van. Tijdens het spel wordt duidelijk waarom hij ze niet wil laten gaan. Gestrand wordt gespeeld door Chris de Lussanet, Remco Klem, Gerhard Smeenk, Sabrina Veldman, Wilma Laan, Eva Jongejan en Eline van Baren. De laatste twee zijn debutanten. De regie is in handen Rappers in actie tijdens de vonge festival van WET-Live. Tien Texelse bands maken hun opwachting op het muziekfesti val WET-Live, dat vrijdag 16 en zaterdag 17 februari in café De van Ton Buddelmeijer. Els Ooyevaar Zwaan wordt gehouden. De orga- souffleert. De voorstelling begint om 20.00 uur. De entree voor volwasse nen bedraagt €6,-, kinderen tot 12 jaar betalen €3,-. nisatie is in handen van de com merciële radio-omroep Wadden Eiland Texel Radio, beter bekend als WET-Radio. De ondergang van de Maya-bescha ving is onderwerp van de actiefilm Apocalypto van regisseur Mel Gib son. die deze week in Cinema Texel draait. Het verhaal speelt in de vijf van een kritische onderzoeksjourna liste (Katie Holmes). En hoewel Naylor blijft beweren dat hij zijn werk alleen doet om zijn hypotheek te kunnen thnller over de gestoorde seriemoor denaar Jigsaw, die het moorden maar niet kan laten. In de thriller Déja Vu ontdekt inspecteur Doug Carlin dat betalen, maakt hij zich steeds meer een déja vu een krachtig hulpmiddel WET-Radio organiseert het festi val voor de derde keer. Waren de optredens in voorgaande jaren in Question Plaza, ditmaal is gekozen voor 'de intiemere sfeer van een bruin café', aldus de organisatie in een persbericht. Bijna alle bekende en enkele min der gerenommeerde Texelse bands hebben hun medewerking toege zegd. Jug Bros, Jos Vandenberg, Poundcake, Lömp en Intrude spe len op de eerste dag. The Psycho's, Sinner, Thirsty Work. The Neckless Josie Project en Starfish maken hun opwachting op de tweede avond. De optredens beginnen steeds op het hele uur en duren ongeveer 45 minuten. De programmering staat op de website www.wetlive. nl. De entree bedraagt €2,50 per avond. Het festival begint zowel vrijdag als zaterdag om 21.00 uur; publiek wordt geadviseerd op tijd te komen. Wie niet in de gelegenheid is naar De Zwaan te gaan, kan het fes: tival ook thuis meebeleven. Alle optredens worden live uitgezonden. WET-Radio is op Texel te ontvangen via FM 94,5 MHz en via de kabel op FM 99,8 MHz. Luisteren kan ook via internet: www.wetradio.nl. zorgen over de invloed van de cam pagne op zijn eigen zoon.Woensdag beleeft Cinema Texel de voorpremière van twee kinderfilms. In de komedie kan zijn om een moeilijke zaak 'op te lossen. De beroemde roman Het Parfum van Patnck Süsskind was de inspiratiebron van de film Per- Wende eeuw, in een klein dorp in de Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix fume, the Story of a Murderer. De Mexicaanse jungle, dat wordt over vallen door een vijandige stam. Vrou wen en kinderen worden verkracht en vermoord en ook de mannen krijgen een weinig fijnzinnige behandeling. Op het randje van de dood ontsnapt één van hen. Hij vlucht en gaat op zoek naar zijn hoogzwangere vrouw en hun zoontje. De rest van de film bestaat uit een lange achtervolging gaan Ernst en Bobbie de confronta tie aan met de gewiekste industrieel Wolter Onix. Die wil een prachtig bos met de grond gelijk maken en het liefst heel Nederland asfalteren. De twee helden zien dat niet zitten, maar al snel wordt duidelijk dat ze het met gemakkelijk zullen knjgen. De Neder lands gesproken animatiefilm Bees tenboel (oorspronkelijke titel Barn- Nederlands gesproken animatiefilm Arthur en de Minimoys gaat over de Tot ik zaterdagmiddag hevige kies- Tandarts Afgelopen week was ik een weekend je weg op Texel. Heerlijk gewandeld en heel veel leuke dingen gedaan.. \Yat ik zeggen 10-jarige Arthur, die op zoek gaat naar de legendarische schat van het pijn kreeg. De pijn was niet meer te harden en ik was genoodzaakt een natuurvolkje de Minimoys. Happy tandarts te zoeken. Eerst maar eens Feet (eveneens Nederland gespro- op zoek naar een telefoonnummer. Bij ken) speelt zich af in de wereld van de Albert Heijn in Den Burg kocht ik een Texelse Courant en om de dienst doende tandarts te zoeken. Zes tele- door de jungle, met slangen, insec- yard) gaat over de koe Otis en zijn keizerpinguïns op Antarctica. Iede re maandag kunnen liefhebbers in Cinema Texel terecht voor een sneak foonnummers maar liefst. Bij het laat- een metershoge waterval en gevaarlijk drijfzand, waarbij de ach tervolgers één voor één het loodje leggen. Naast lof kreeg de film ook kritiek, vooral over de nogal expliciete wijze waarop alle gewelddaden in beeld zijn gebracht. In de serie De Volkskrant-filmavonden draait dins dag en woensdag de komedie Thank you for smoking. Hoofdpersoon is Nick Naylor. die als woordvoerder van Big Tobacco de taak heeft om de rechten van rokers en sigarettenfabri- kanten te verdedigen. Hij verschijnt in talkshows, weet met zijn gladde praat de gevaren van roken van de hand te wijzen en neemt een super-agent uit Hollywood (een rol van Rob Lowe) in de arm om roken in films te promo ten. Hij trekt daarmee niet alleen de aandacht van de baas van de tabaks industrie (Robert Duvall), maar ook vrienden die veel met elkaar dollen en ook de mensen graag voor de gek houden. Wanneer Otis echter plotse ling de verantwoordelijkheid over de boerdenj krijgt, moet hij zich bewijzen als de leider en zorgen dat de zaken ordelijk verlopen. Enkele andere films zijn geprolongeerd. Liefhebbers van lekker griezelen kunnen terecht bij Saw III, een kruising tussen horror en preview, een voorproefje van een film die officieel nog niet uit is. Ook bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim vertoont gere geld films. De komende week zijn dat de James Bond-film Casino Royale en de Nederlands gesproken fami- ste nummer (de andere werden niet opgenomen) kreeg ik een voicemail met de boodschap: 'Met de samen werkende tandartsen van Texel. U hoeft de voicemail niet in te spreken, wij bellen u niet terug. Mocht U geen gehoor krijgen, probeert u het dan sprak hierover grote ergenis uit. Wat maakt het toch dat die tandartsen zo een arrogante, niet te verklaren houding innemen? Zelf werk ik ook in de zorgsector. Daar ga je werken als je mensen wilt helpen, niet als je er alleen maar voor de centen zit. De gastvrijheid van de horeca en de mooie natuur maken Texel zeer zeker een bezoek waard. Ik hoop alleen met dat er gasten zijn die in het weekend tandheelkundige hulp nodig hebben, want dan ben je in één keer helemaal klaar met Texel. Hans-Eric Winkler. Riemst (België). liefilm Charlotte's Web, over het var- over enkele minuten nog eens, wij zul- kentje Wilbur dat om de slacht te ontlopen hulp zoekt bij een in zijn hok wonende spin. len dan zeker de telefoon opnemen.' Oké, dat doe ik dus. Rond 16.00 uur. Ik bel maar liefst tweeëneenhalf uur, maar niemand neemt op. Wat een anti-sociale houding. Uiteindelijk kan ik via de Huisartsenpost in Den Hel der om 19.30 uur bij de dienstdoende huisarts terecht, die mij een recept voor pijnstillers uitschrijft, die ik even later in de apotheek kan ophalen. De huisarts had gelukkig begrip voor mijn situatie, maar vertelde mij dat een dergelijke starre houding van de samenwerkende tandartsen vrij normaal was in het weekend. Ook zij Voorlichting voor schapenhouders De agrarische Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting verzorgt maandag een voorlichtingsbijeenkomst voor schapenhouders. Dierenarts Loek van Vliet spreekt daarbij over ziekten als blauwtong, schurft en coccidiose, onderzoeker Jan Verkaik van de Ani mal Sciences Group gaat in op het voorkomen en bestnjen van maag- en darmwormen. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel De Pelikaan nabij De Koog en begint om 20.00 uur. Ecomare op Toneelspel in televisie De Cocksdorp

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2