1 I berichten Het feest kan beginnen.. ïil! Heeft u 'm al gedaan? BH!™10- Wanneer wilt stoppen met werken? De praktijk van W. Vos, huisarts is gesloten van 15 t/m 22 februari Personeel gevraagd (Viersma Meubelen De Diabetes Risicotest Iff Keukencentrum Texel vergunningen tF ter visie VRIJDAG 9 FEBRUARI 2007 TEXELSE COURANT' Gezocht: woonruimte voor gezin (3 pers.). Tel. 362600 Nieuwe collectie Another woman bij Mantje Life style Stores. Zangles voor iedereen! V.a. mrt. ga ik zangles geven op Texel. Geschikt voor alle niveaus en alle ge wenste stijlen. Zelf studeer ik Latin zang aan het con servatorium van R'dam. €12,50 half uur/€20.- uur. Info: Mirre Valkenburg, tel. 06-15564836. Vanaf 1991 zijn wij al ver kooppunt voor uw borst- protheses. Voor info Nora 315206 of www.bodyca- retexel.nl. Nieuwe babymode van Cakewalk The Dutch De sign Bakery bij 't Lant van Texsel. Waalderstraat 23. Bellerose voor coole' jongens en Cakewalk voor sportieve meiden bij 't Lant van Texsel. Waal derstraat 23. Nieuwe collectie kinder kleding van Protest bij Mantje Lifestyle Stores. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Bowlen en uit eten gaan prima samen! Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond Tel. 0222-317586. Te koop: Leylandi haag coniferen.Leverbaar van af hoogte 1 tot 3 m. vanaf €5,50. Ook kunnen wij de klus klaren. Theo en Nico Boersen, Schorrenweg 32. tel. 318238. Gevr. muziektijdschrif ten 1960-'80. Coby Dog ger. 06 44214043 Nieuwe collectie Cotton field heren bij Mantje Life style Stores Nieuwe collectie State of art bij Mantje Lifestyle Stores. www.voordeelland.nl. Bruingoed en witgoed. Nu bij Ararat narcissen van de Rozenman, €1,50 p. bos. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Op zoek naar een houten vloer, laminaat, pvc vloer, trap- of vloerrenovatie of onderhoud van uw vloer? Laat u uitgebreid infor meren op onze site www. houtenvloerentexel.nl Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer. Oosterend, tel. 0222- 318221. Zeemeerminnen en piraten in de nieuwe collectie van Oilily, 't Lant van Texsel, Waalderstraat 23. Wij zijn op zoek naar een medewerker voor de werkplaats. Tweewieler- centrum Kikkert, 0222- 317215. Houtbouw „It Paradys- ke" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogara ges, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geimpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511 - 474655, fax 0511-475711. Reparatie met garantie: tv, audio, video en cd. Rob's Techno Varia, Sluy- scoog 33. tel. 314350 Nordic wandelstokken, Leki, One Way, mooie aan biedingen! Mantje Lifestyle Stores. Beaudine Nails hand en voetverzorging en hot stone massage. De hele maand februari 10% korting op alle behande lingen. Tel 312708/06- 52065606. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Grote sortering audio/ LCD/Plasma TV/witgoed en klein huishoudelijk uit voorraad leverbaar door Stiehl De Waal - 311 777 - De Voordeligste Prijs en de Beste Service! Alle andere artsen nemen waar. voor in de bediening en keuken van eind maart tot eind oktober. Leeftijd vanaf 15 jaar. Ervaring niet vereist Familie Veenstra tel. 317229 Bankstellen Meubelen Boxspring-bedden Matrassen Verlichting Snelle levering Wilhelminalaan 14, 315099 Kijk ook op www.wiersmameubelen.nl Meet uw risico om diabetes te krijgen. Haal de Diabetes Risicotest met centimeter bij de apotheek. Of test uw risico op www.kijkopdiabetes.nl REGT Witgoed Service, het enige échte adres voor service en reparatie aan huishoudapparatuur. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Reactie op Eilandpuzzel: ik ga Texel bezoeken! Nieuwe collectie Kipling tassen bij Mantje Lifestyle Stores. Horeca en Recreatie- beurs - 20 maart - www. horecabeurs-texel.nl. Nieuwe collectie Mexx- sport bij Mantje Lifestyle Stores. De 14e Horeca en Recre- atiebeurs op dinsdag 20 maart in Ons Genoegen. Mooie betaalbare shirts voor jongens meisjes van Freoli, deze week ge arriveerd bij 't Lant van Texsel, Waalderstraat 23. 10 feb. verkoop. Zaterdag van 11 tot 13 uur, tafels, stoelen, tv's, koelkasten, boeken, enz. op Maria's hoeve, Westerweg 47, in gang Kooiweg, volg de pij len. De koffie staat klaar! Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw: Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Nieuwe collectie tech nische rugzakken (ook voor kinderen), Deuter. Mantje Lifestyle Stores. Natuursteen Texel. Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel 310168, Mark Pijper. Snelle, betrouwbare en voordelige reparatie van uw computer. TCA. Mari coweg 37a. Deuter kinder draagrug- zakken. div. modellen. Mantje Lifestyle Stores. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging. tel 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Zoekt u een gebruikte of een nieuwe fiets? Kom eens langs Vermeulen Bikes tel. 319213 of kijk op www.vermeulenbikes.nl. Restant uitverkoop. Nu tot 75% korting bij Amigo. Onafhankelijk Herbalife distributeur - tel. 310690 natuurpraktijkoshin.nl. Reparatie van alle bruin goed- en witgoedappa raten in eigen technische dienst. Voordeelland Ou- deschild, 322398. Nieuwe collectie River- woods dames bij Mantje Lifestyle Stores. Restant uitverkoop. Nu tot 75% korting bij Amigo. Nieuwe collectie Eager Bever voor kids bij Mantje Lifestyle Stores. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Ketel 1 JtDujardin Gorter Goblet jonge i-vieux «J rum fZ u longe jenever 50 Het Kanon cso speciaalbier Passoa o95 likeur 1 liter w» Offley 725 port 0 75 liter Martini «95 I vermouth 0.75 liter Rosière A95 rood voor Valentijn Slijterij Wijnhandel Waalderstraat 27 /-f/* Witte Kruislaan 7 Tel 0222 - 313185 S W Civ PP VVW Tel. 0222 -322165 Den Burg ^chipknip Nieuw: Rabobank introduceert Rabo Zicht op Later. Daarmee krijgt u samen met uw adviseur direct inzicht in uw financiële toekomst. Iets voor u? Maak dan nu een afspraak bij uw Rabobank. lijn! dor krij inst jaar de lijnp me< 'om Hij gen hon nen het www.rabobank.nl Rabobank Maricoweg 6 Den Burg tel. 31 24 47 Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Maricoweg 1 in Den Burg: plaatsen van 6 stuks vlag genmasten (ontvangen 30 januari 2007); Pelikaanweg 67 in De Koog: gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds vergunning is verleend (ontvangen 30 januari 2007); Dorpsstraat 144 in De Koog: gedeeltelijk vergroten v.e. café (ontvangen 30 januari 2007); Dorpsstraat 90 in De Koog: gedeeltelijk vergroten van het terras (ontvangen 30 januan 2007); Pontweg 38 in Den Hoorn: slopen van 3 recreatiewoningen en een schuur (ontvangen 30 januari 2007); Luzemevlinder 13 in Den Burg: geheel oprichten v.e. woonhuis (ontvangen 31 januari 2007); Epelaan 36 in De Koog: geheel oprichten v.e. berging (ontvangen 31 januari 2007); Klif 9 in Den Hoorn: plaatsen van twee dakkapellen plus wijzigen deur in raam (ontvangen 31 januan 2007); Gerritslanderdijkje 260 in Den Burg: geheel plaatsen v.e. dakopbouw (ontvangen 1 februari 2007); Luzemevlinder in Den Burg: geheel oprichten van 3 vrijstaande villa's (ontvangen 1 februan 2007); Distelvlinder 20 in Den Burg: gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds vergun ning is verleend (ontvangen 1 februari 2007); De Dageraad 43 in Den Hoorn: geheel plaatsen v.e. carport (ontvangen 1 februari 2007). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en sloopvergunningen zi/n verleend. Verleende bouwvergunningen en sloopvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Pontweg 137 in De Koog: geheel vernieuwen v.e. woning a/d Pontweg 137 in De Koog (verzonden 1 februari 2007); Veenselangweg 8 in Den Burg: oprichten v.e. opslagloods (verzonden 2 februari 2007); Dorpsstraat 137 in De Koog: plaatsen v.e. terras (verzonden 2 februari 2007); Kikkert- straat39 in De Cocksdorp; gedeeltelijk veranderen/vergro ten v.e. woonhuis met berging (verzonden 2 februan 2007); Muyweg 58 in De Cocksdorp: vernieuwen en verplaatsen van twee bestaande recreatieve opstallen (verzonden 2 februari 2007); Stolpweg 35 in Den Hoorn: gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds vergunning is verleend (verzonden 2 februari 2007); Dorpsstraat 86 in De Koog: gedeeltelijk vernieuwen v.e. gevelreclame (ver zonden 7 februari 2007); Luzemevlinder 11 in Den Burg: geheel opnchten v.e. woning (verzonden 7 februari 2007). Kogërstraat 5 in Den Burg- gedeeltelijk veranderen v.e winkelruimte en woonhuis (verzonden 7 februari 2007). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendge maakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is genchtWij wi/zen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar. Sector Bestuursrecht, Postbus 251. 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Vrijstellingprocedure (1) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan een bouwplan voor het: plaatsen v.e. mestzak a/d De Zeshonderd 9 in Oude- schild. De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan. De conceptbesluiten liggen vanaf 12 februari 2007 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het ge meentehuis Gedurende de termijn van ter inzage legging kan eenieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Vrijstellingprocedure (2) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan een bouwplan voor het: geheel oprichten v.e. serre a/d Sommeltjesweg 3 in De Waal www.texel.nl Het bouwplan is in sln/d met het ter plaatse geldende plan Het conceplbeslmi hgt vanaf 12 februari 2007 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Gedu rende de termijn van ter inzage legging kan eenieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Agenda welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op de eerste en derde donderdag van de maand in het stadhuis van Den Helder. De commissie komt naar Texel op (onder voorbehoud) 8 maart, 10 mei, 5 juli, 6 september en 1 november. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl en bij de publieksbalie vanaf de maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Rectificatie In onze publicatie in de Texelse Courant van 2 februari stond per abuis het kopje "Aangevraagde lichte bouw vergunningen" Hiervoor dient u te lezen "Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen". Goedgekeurde bestemmingwijziging Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben het volgende besluit tot wijziging van de bestemming goed gekeurd: wijziging van de agrarische bestemming, categorie 3, naar de bestemming 'wegverkeer', ten behoeve van de aanleg van het fietspad langs de Oosterweg te Oosterend. Dit besluit is genomen op 29 januari 2007, nummer 2007-1599. Vanaf maandag 12 februari 2007 liggen de stukken gedurende zes weken ter visie bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Voor belanghebbenden is het mogelijk beroep in te stellen tegen het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten bij de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag U kunt een folder aanvragen over de beroepsprocedure via het telefoonnummer van Postbus 51 (0800 - 8051) of via de internetsite www.postbus51.nl). Ook kunt u voor meer informatie de internetsite van de Raad van State bezoeken: www.raadvanstate.nl. Tijdelijke vrijstelling Burgemeester en Wethouders hebben, met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking verleend voor het tijdelijk permanent be wonen van de volgende recreatieve panden: recreatieappartement Dorpsstraat 137 te De Koog tot uiterlijk 1 augustus 2009; stacaravan op perceel Slufterweg 380, kavel 5, te De Cocksdorp tot uiterlijk 31 december 2009. Deze besluiten zijn verzonden op 1 februari 2007 en liggen ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kan bij de sector Bestuur van de Rechtbank te Alkmaar. Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, tegen dit besluit beroep worden ingesteld binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt. Van de indiener van een dergelijk beroepschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven Het beroepschntt dient in ieder geval te bevatten: de naam en het de indienerde dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gencht, de gronden van het beroep, zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een beroepschrift is ingediend. Is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tol het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Recht bank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven Verleende aanlegvergunning Burgemeester en Wethouders hebben, op grond van artikel 44 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, en met in acht name van de bepalingen uit het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" en de herziening "ex artikel 30 WRO Buitengebied Texel", aanlegvergunning verleend aan: J.J. Bakker voor het realiseren van een dam met duiker en verbreding van sloot nabij Maaikeduinweg 17 te De Koog, kadastraal bekend Gemeente Texel, sectie A, nummer 5710 (verzonden op 1 februari 2007). Deze aanlegvergunning treedt in werking met ingang van de zevende week na de dag waarop deze is verzonden. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zi/n bekendge maakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gencht Wij wijzen u erop dat u de president ven de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u Inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis De notitie "Bedrijfswoningen en personeelsverblijven'! bevat beleidsregels, waarin de criteria zijn opgenomen die het college gebruikt bij de beoordeling van aanvragen] om bedrijfswoningen als zogenoemde burgerwoning teil mogen gebruiken en om personeelsverblijven voortijdelijk!!! personeel te mogen realiseren. De nota heeft in juni en juli I. 2006 ter visie gelegen. Verordeningen sociale zaken Op grond van de Inspraakverordening gemeente Texel liggen de volgende verordeningen ter inzage bij de Pu blieksbalie van het gemeentehuis: Verordening Wet inburgenng gemeente Texel Verordening cliéntenparticipatie Wet werk en bijstand (Wwb) Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). er I De mzagepenode is van 12 februari 2007 tot 26 maart 2007. Ge-1 durende deze penode kunt u uw zienswijze op deze verordeningen I' schriftelijk indienen bij de gemeente Texel, afdeling Samenleving tak i. dhrA.J van Berkel, Postbus 200. 1790 AE Den Burg boo Maatregelen tegen vogelgriep verk Pon ope 1 pale I Onb h e f— Milieuvergunning Burgemeester en Wethouders zijn voornemens, op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer, een oprichtings vergunning verlenen aan: de heer P. A. van der Woude, voor het oprichten en in wer king hebben van een steenhouwerij aan de Hoofdweg 86 te De Cocksdorp. In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschnften aan de te verlenen vergunning verbonden. Tijdens de inzagetermijn van 12 februari tot en met 26 maart 2007 liggen de aanvraag om vergunning, het ontwerp-besluit en alle verder op de zaak betrekking heb bende openbare stukken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Nadere informatie: de heer J Velt- kamp, Team Toezicht, telefoonnummer (0222) 36 21 90 Tegen dat ontwerp-besluit kan een belanghebbende binnen de inzagetermijn bij Burgemeester en Wethouders schhftelijk zijn/haar zienswijze inbrengen Deze zienswi/ze dient geadresseerd te worden aan het college van Burgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, indien hij daarom verzoekt, niet bekendgemaakt. Gedurende de inzagetermijn bestaat desgevraagd voor belanghebbenden eveneens de gelegenheid tot een gedachtewisseling over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling Inbrengen van een zienswi/ze daartegen De aanvrager wordt uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kunnen alleen diegenen die tijdig hun zienswijze hebben ingebracht en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verwelen geen zienswijzen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve besluit (dat In een later stadium nog moet worden genomen) in beroep gaan Ophokplicht weer ingevoerd Minister Veerman van Landbouw. Natuur en Voed selkwaliteit (LNV) heeft de afschermplicht (of "op hokplicht") voor pluimvee weer ingevoerd. Iedere pluimveehouder, ook van hobbydieren, is vanaf heden verplicht om maatregelen te nemen. De minister wil hiermee de verdere verspreiding van de vogelgriep (influenza A H5N1) tegengaan De afschermplicht geldt voor heel Texel en geldt zowel binnen als buiten de bebouwde kom. Een buitenuitloop van de hokken moet voorzien zijn j ^P6 van netten of gaas. Daarnaast moeten zij de con- e structie aan de bovenzijde volledig afdichten tegen 'o! e uitwerpselen van wilde trekvogels. Controle op de utJ'1 afschermplicht word uitgevoerd door de Algemene 14.0 Inspectie Dienst (AID). 3 17.0 Informatie vogelgriep derd Voor actuele informatie: www.minlnv.nl. Heeft u nog Afsp vragen, bel dan het LNV-loket op werkdagen van ings' 8.30 tot 16.30 uur via het gratis telefoonnummer' 0800-22 333 22. Anti ij Wen Oproep vo0r Als u ergens op het eiland dode vogels onder ver- cnm dachte omstandigheden aantreft, blijf er dan met de handen af! Een melding is "verdachtbij: 1 zwaan, 5 of meer dode eenden of ganzen, 20 of meer andere dode vogels. Verdachte dode vogels kunt u melden bi) de meldkamer van de AID: 045 - 546.6230. Geef .1 0®Vi daarbij de vindplaats, de vogelsoort en het aantal dode dieren exact door. Slof 3" Bah; jBke hnfor 19.3 Beleidsnota bedrijfswoningen De gemeenteraad heeft op 19 december 2006 de be leidsnota "Bedrijfswoningen en personeelsverblijven" vastgesteld. Ten behoeve van de inwerkingtreding ligt de nota vanaf heden ter visie bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Er zijn geen bezwaar- of beroepsmo gelijkheden. Klachtenlijn geluidhinder Bij geluidhinder van helikopters vanaf vliegveld De Kooy kunt u bellen met de alarmcentrale van het M;nj. Korps Marinebrandweer. 0223 - 654655 Batu Bij geluidhinder van oefeningen boven de Vliehors 0jjnj kunt u bellen met de klachtenlijn van de Koninklijke -y Luchtmacht: 0800-0226033. J,ee riep e rr 'ge oer Grofvuil op zaterdag De Hamster is elke tweede zaterdagmorgen van de maand van 9.00 tot 12.00 uur geopend voor het inle veren van grofvuil. Ook zaterdag 10 februari kunnen particulieren weer terecht. Het inleveren van grofvuil is gratis tot een gewicht van 250 kg. «jde

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 4