99 Organisator Cees Bonne zelf ook actief biljarter 'Plezier van het spelletje en de gezelligheid' Sp°rt Schoonmaak strand ter discussie gesteld TEXELSE p COURANT Bakelaars winnen kaartronde K^l DAGELIJKS TEXELS NIEUWS urn* w.texelsecourant.nl VRIJDAG 9 FEBRUARI 2007 'Jammer dat van sommige clubs de kampioenschappen meedoen', vindt organisator Cees Bonne. Meer nog dan een fanatiek bil jarter is Cees Bonne in hart en nieren organisator. Bijna zijn hele leven was hij actief in de voet ballerij, waarvan een aanzienlijk aantal jaren als bestuurder van SV De Koog. Sinds een jaar of tien is hij betrokken bij de organisatie van het Texels kampioenschap biljarten, waarvan de negentiende editie morgen van start gaat in dorpshuis De Hof. Eigenlijk was voetballen zijn lust en zijn leven. Hij was de vijftig al ruim gepasseerd toen hij nog iedere week zijn kicksen aantrok om mee te spelen met het recreatieteam van SV De Koog, de club waarvoor hij tussen 1958 en 1970 als penning meester en voorzitter in het bestuur zat. Hij spande zich al in een ver verleden in voor het zomeravond voetbal op het eiland, stond samen met anderen aan de wieg van het zaalvoetbal, maakte deel uit van de contactcommissie van de KNVB en regelde jarenlang het pupillenvoet- bal. 'En dan ben ik vast nog wel iets vergeten. Ik heb me later wel eens afgevraagd of ik nog wel eens thuis was. Maar ik ben nog steeds getrouwd met dezelfde vrouw. Al moet ik toegeven dat ze wel eens klaagde als ik weer een avond weg moest voor een vergadering.' De KNVB bedankte Bonne voor al zijn inspanningen met de gouden speld. In 1994 behaagde het de koningin hem de eremedaille DVO in de Witte Burcht te vinden voor een partijtje libre of driebanden. Daarnaast wordt eens in de veertien dagen een avond uitgetrokken om het bandstoten te beoefenen. 'Dat doen we met een klein clubje. Naast een paar leden van DVO komen er ook mensen van andere clubs, uit De Koog en van de senioren van De Witte Burcht.' Ondanks de regel maat waarmee hij speelt, is Bonne geen topper. 'Met libre heb ik een gemiddelde van één carambole per beurt, bij driebanden ben ik al blij als ik 0,25 speel. Nadat ik het bil jarten weer had opgepakt, ging mijn niveau een tijd ohihoog, maar op een gegeven moment stabiliseerde zich dat. Dat gebeurt nu eenmaal als je uit liefhebberij speelt. Wil je beter worden, dan moet je trainen. Want je kunt nog zo vaak spelen, als niemand je de fijne kneepjes bijbrengt, ga je niet vooruit. Een paar jaar geleden gaven Frans Bik en Wim Vendel, twee ervaren biljarters, wel eens les. Daar staken we wel wat van op. Ze gaven tips over hoe je bijvoorbeeld een caram bole het best kunt maken of hoe je een bal effect geeft. Die lessen worden met meer gegeven. Ze waren moeilijk te combineren met de clubavonden. We konden de hele avond één van de tafels niet gebruiken voor wedstrijden en dat werkte met.' Dat hij als biljarter zijn beste tijd heeft gehad, deert hem met. 'Het gaat mij om het plezier in zilver verbonden gan de orde van Oranje Nassau toe te kennen. Dat gebeurde ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstverband als admi nistrateur bij de firma Rab. Maar ook zijn verdiensten voor de sport speelden ongetwijfeld een belang rijke rol in de overwegingen van de I koningin. Witte Huis I Biljarten doet Bonne al heel lang, j maar erg fanatiek is hij nooit geweest. 'Vroeger, toen ik nog in De Koog woonde, speelde ik af en toe bij Bill Visser in het Witte Huis. Daar I werd veel gebiljart en het was er altijd erg gezellig In de jaren zestig ben ik naar Den Burg verhuisd en J vanaf dat moment ging ik naar hotel Olympia, op de plaats waar nu de apotheek is. Toen de uitbaters hét j over een andere boeg gooiden en i de biljarttafels werden weggehaald, is het biljarten bij mij in de benen gezakt. Pas in 1994, toen ik met de VUT ging en weer meer tijd kreeg. I heb ik het weer opgepakt.' Bandstoten De laatste jaren is Bonne uiterst actief op het groene laken. Twee middagen per week biljart hij in de Buureton met een gezelschap 55- twee avonden is hij bij van het spelletje en de gezelligheid. Soms gaat het goed, de andere keer bak je er niks van. En dat soms op één avond. Je vraagt je wel eens af: waar ligt dat aan? Dat noemen ze de mysterieuze krachten van de sport.' Cor Hoogenboom Sinds 1997 maakt Bonne deel uit van de organisatie van het Texels kampioenschap, nadat hij was gevraagd door Cor Hoogenboom, die jarenlang de grote man achter de wedstrijd was en een paar jaar geleden is overleden. Het gezel schap bestaat tegenwoordig uit zeven mannen en vrouwen: Fnts Androg, Mariëlle Aubertijn, John Sessmk, Sylvia Sessink, Jan Smit. Ab Witte en Cees Bonne. 'We vor men geen officieel bestuur, ledereen heeft zijn eigen taken. Ik houd me bijvoorbeeld bezig met de inschrij ving, het werven van sponsors, het onderhouden van contacten met de pers en de redactie van het boekje. Elk jaar pakken we het draaiboek erbij en kijken we wat er gedaan moet worden en af en toe proberen we iets nieuws. Een paar jaar geleden zijn we met bandstoten begonnen. Dat is erg goed ontvangen en nu al tot een volwaardig onderdeel zag worden geschrapt. 'Dat was even heel vervelend. Maar het is later weer bijgelegd en ook dit jaar doen beide biljarters weer mee.' De organisatie heeft niet veel meer te wensen, meent Bonne. 'Ik vind het alleen jammer dat er van sommige clubs maar zo wei nig mensen aan de kampioenschap pen meedoen. Als organisator betreur ik dat. We zitten nog niet aan onze tax. De laatste jaren hebben we zo'n 140 inschrijvers. Sommigen doen aan meerdere spelsoorten mee, waardoor het totaalaantal op ongeveer 220 of 230 ligt. Dit jaar hebben zich wel een paar nieuwelingen aangemeld, maar we zouden er zonder problemen nog wel 10 of 15 deelnemers bij kunnen hebben.' Gips en punten voor Texel'94 MA1 De eerste wedstrijd na de winter stop werd nog nipt verloren, maar zondag boekte het MA1-mei- denteam van Texel'94 op eigen veld een knappe overwinning op het sterke WW uit Wervershoof. Pechvogel Marlies Roos raakte ongelukkig geblesseerd en keer de met haar voet in het gips terug uit het ziekenhuis. De Texelaars startten voorvarend en kreeg enkele goede kansen, maar al snel bleken de WW'ers goed op elkaar te zijn ingespeeld. Hard wer kend kwam Texel'94 halverwege de eerste helft tot een snelle counter, ingeleid door Jeneesiya Ponmah, die de geblesseerde spelverdeler Anne van Heerwaarden verving. De bal belandde bij Manon Walbeek, die een schitterende solo opzette en alleen voor de keeper het hoofd koel hield (1-0). WW voerde het tempo daarna nog verder op meer op. Dat leidde op slag van rust na een vlekkeloze combinatie tot de gelijkmaker, onhoudbaar voor de uitstekend keepende Annette Ver- muë. De pauze werd door de Texelse mei den benut om limonade te drinken en suikerklontjes te eten, in de over tuiging dat ze wel wat extra energie konden gebruiken. De tweede helft vertoonde eenzelfde type spelbeeld, met een goed combinerend WW, dat Texel'94 tot scherp verdedigen dwong. Doordat de gasten moeite hadden met het omschakelen van aanval naar verdediging, konden de Texelaars soms gevaarlijk coun teren. Dat leidde in de twintigste minuut tot succes door een doel punt van Yessica Haker. Het restant was bijzonder spannend, met kansen over en weer. Hoewel er op het scherp van de snede werd gespeeld, was er bij het ongeluk van Marlies Roos geen sprake van boze opzet. Ze raakte in een duel om de bal geblesseerd en moest per ambulance naar het ziekenhuis worden gebracht. Daar bleek een botje in haar voet gebroken. Met nog een paar minuten te gaan, trok bijna het hele elftal van WW bij een corner naar voren. Alleen de keeper bleef op haar post. Dat kwam de ploeg duur te staan. Michelle Bouthoorn kreeg de bal voor haar voeten, aarzelde geen moment en schoot de bal met een verre trap in de richting Yessica Haker. De Texelse spits snelde naar het doel en liet de keeper van WW kansloos. Hiermee was het spel gespeeld, waarna de spelers onder luid applaus van de toeschouwers het veld verlieten. uitgegroeid.'Hoewel de organisatie ieder jaar zo'n achthonderd euro moet uittrekken om vier biljarttafels bij te huren - naast de drie tafels die standaard in het Koger dorps huis staan -, is het toernooi mede dankzij de inkomsten van sponsors een financieel gezond evenement. De organisatie is er trots op maar hoogstzelden een verhoging van het deelnemersgeld te vragen. 'Deel name kostte vroeger ƒ12,50 en is nu al weer jaren €5.50. Zolang we het ervoor kunnen doen, hoeven er geen verhogingen plaats te vinden. We houden zelfs een beetje over. Dat sparen we op om af en toe iets bijzonders te kunnen doen. Een paar jaar geleden konden we oud-wereldkampioen Raymond Ceulemans voor een demonstra tie strikken. Volgend jaar wordt het kampioenschap voor de twintigste keer in de huidige opzet gehouden en hopen we weer iets leuks te doen.' Op rolletjes Vergenoegd stelt Bonne vast dat het toernooi iedere keer weer 'op rolletjes loopt'. Conflicten zijn er maar zelden en voor zover hij zich kan herinneren, is de afgelopen jaar maar eén keer iemand gediskwalificeerd, nadat die zonder afbericht verstek had laten gaan. Het geval kreeg een onverwach te wending toen er een klacht kwam van een tegenstander die van de per soon in kwestie had gewonnen en zomaar zijn winstpartij uit de uitslagen Damesteam SVO maakt vorderingen Sinds het aantreden van tweede- elftalspeler Robert Hin als trainer is een duidelijke vooruitgang te zien bij het damesteam van SV Oosterend. Na alle grote neder lagen uit de eerste seizoenshelft werd vorige week met slechts 2-1 verloren van Nieuwe Niedorp en was er zondag een nipt verlies (3- 2) tegen DWOW. De Oosterender dames speelden een sterke wedstrijd en probeer den de bal zoveel mogelijk over te spelen. Desondanks kwam tegen stander DWOW binnen tien minuten op voorsprong, toen verdedigers Annet Krijnen, Marieke Ellen en Vera Kooger en kansloos waren tegen de snelle spits van de gasten. SVO gaf echter niet op en kwam even later weer op gelijke hoogte, nadat llona Witte in het strafschopgebied onderuit was gehaald en aanvoer der Annie Brouwer vanaf de elfme- terstip scoorde. Ook in het vervolg bleven de Oosterenders enthousiast aanvallen. Paula Gieles en llona Witte waagden meerdere schoten op doel, maar slaagden er niet in het net te doel bollen. Een moment van onoplettendheid gaf DWOW de mogelijkheid voor de tweede maal een voorsprong te nemen. In de rust spraken coaches René van der Star en Jaap Krijnen opbeurende woorden. Met succes, want Annie Brouwer speelde al snel na de hervatting haar tegenstander uit en rondde af met een fraai schot: 2-2. Lange tijd leek het erop dat Oosterend een gelijkspel in de wacht zou sle pen, maar vlak voor tijd waagde DWOW nog één keer een aanval en was keeper Maybritt Barends. die de geblesseerde Marloes van Beek verving, kansloos. Zondag spe len de Oosterenders in Tuitjenhorn tegen Hollandia T. Dames Tevoko Het eerste damesteam van Tevoko speelt zaterdag een belangrijke uit wedstrijd tegen Croonenburg. De tegenstander uit Castricum strijdt samen met de Texelaars om de negende plaats op de ranglijst, die ook voor volgend jaar recht geeft op deelname aan de regiodivisie. Op Texel speelden de teams een gelijkopgaande wedstrijd, die pas in de vijfde set met 12-15 in het voordeel van Croonenburg werd beslist. Zowel Tevoko als Croonen burg was de afgelopen weken goed op dreef, zij het dat er werd verlo ren van sterkere tegenstanders. De wederom smalle Texelse selectie is vanzelfsprekend gebrand op een revanche. De wedstrijd in sporthal De Bloemen in Castricum begint om 15.00 uur. Kampioenschap modelracing Modelracing Texel houdt zaterdag in de Burgemeester De Koninghal het indoor-clubkampioenschap. Er wor den twintig coureurs verwacht, die met elkaar de strijd aanbinden in de klassen 1:10 en 1.12. Aan de hand van drie kwalificatiemanches wordt bepaald welke wagens in de halve finales mogen starten. De beste acht gaan uiteindelijk door naar de finale. Elke race duurt vijf minuten, het aantal gereden rondes is bepa lend. Dat wordt bepaald met behulp van een transpondersysteem Het kampioenschap begint om 19.30 uur, de finales worden rond 21.45 uur verwacht. Voor het komend seizoen is de club op zoek naar een wedstrijdleider. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Arie Koopman, tel. 318377. Hoge score voor Marijn Beumkes Marijn Beumkes stak dinsdag in de bowlingcompetitie met kop en schouders boven zijn medespelers uit. Maar liefst drie maal gooide hij een game van meer dan 200 Daarbij was een seizoenrecord van 265 pins. In totaal gooide Beumkes een serie van 858. Met deze score won zijn team Firma de Graaf met 5-0 van De Blauwe Piste. De Graaf staat boven aan de ranglijst, met een comfortabe le voorsprong van Th punt en is met nog zes wedstrijden te spelen vrijwel zeker van het kampioenschap. Uitslagen: 't Pruttelhuus-Sam Sam 3-2; Loonbedrijf Plaatsman-Heksenketel 4-1; Tegelbednjf Huijsman-Hotel Tatenhove 0-5, L'Avenir- Kraanverhuur Kager 3-2, Op de Steenen plaats-Land en Zeezicht 4-1; Blauwe Piste- Fa. de Graaf 0-5. Laatste crossloop In de Dennen wordt zondag de laat ste Bos en Duin-cross gehouden. De loop van de jongste jeugd (tot en met 12 jaar) gaat over een parcours van 1300 meter en start om 11.00 uur. Na afloop wordt direct het klas sement opgemaakt en worden de pnjzen uitgereikt De oudere jeugd en de senioren gaan om 11.15uur op weg. Zij kunnen kiezen uit wed strijden over 2950, 5900 en 8850 meter Het grootste deel van het rondje gaat over onverhard pad. De lopers moeten enkele heuvels nemen. Inschrijven is vanaf 10.15 uur mogelijk bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Deelname kost €2,- bij de senioren en €1,25 bij de jeugd. Leden van de organiserende Atletiekvereniging Texel hebben korting en betalen €1,50 respectievelijk €1.-. Meer informatie kan worden ingewonnen bij Rita Dogger (tel. 313387). Degradatie dreigt voor En Passant Het eerste achttal van schaakclub En Passant lijkt niet meer aan degradatie te kunnen ontsnap pen. Met vijf nederlagen op rij en nog twee wedstrijden te gaan is de kans minimaal dat de schaak club zich in de eerste klasse kan handhaven. Het enige lichtpunt is dat de twee overige wedstrijden tegen Krommenie en Purmerend gespeeld worden en dat ook die clubs degradatiekandidaat zijn. De uitwedstrijd tegen Caïssa uit Hoorn begon rampzalig. Piet Bake- laar, bekend om zijn degelijke spel, gaf in de opening pardoes een stuk weg en kon na twintig minuten opge ven. Taeke van Lingen speelde een goede partij, maar zijn tegenstander Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 13 februari: Veld A: 18.30 CVI-Prinsen v. Texel Kobeko 19.15 Kobeko-Randstad Prinsen 20.00 Koetshuis-TESO Randstad 20.45 Paal 28-De Kuip Bremakker 2 21.30 Bremakk 2-Maarco B. Paal 28 22.15 NIOZ 1-Cocky's Maarco Bouw Veld B; 18.30 Ecotiem-lnterieurbouw RAB 19.15 Rabobank-RAB Inteneurbouw 20.00 De Wit-L&R Rabobank 20.45 Wessels-Albert Heijn L&R 21.30 Smash-Bremakker Zeilmakerij Joop Rommets 22.15 Zeilmakerij-Bosma Bremakker ZOA ZOA-VLUCHTELINGENZORG Veld C: 18.30 Slagerij lepe-Klif 23 NBC 19.15 Smash P.K.-NBC Klif 23 20.00 Schouwstra-De Waal Bar Sp. 20 45 Bar Sp.-Beverdam 2 Durper D. 21 30 Timmer-Durper D Sportshop 1 22.15 Sportsh. 1-Jozefsch. Durper D. Wedstrijdleiding: Rabobank en Dick (tel.315096). Uitslagen 6 februari: De Prinsen van Texel-Kobeko 0-3; Het Koets- huis-CVI 2-1. TESO-Randstad 3-0; Maarco Bouw-Paal 28/De Krim 3-0, NIOZ 1 -Bremak ker 2 0-3; Cocky s Kapsalon-Texelse Auto centrale 2-1; PFB-Interieurbouw 0-3; Albert Hei)n-Mant|e 2-1; NIOZ 2-Wessels Ontwerpt 1-2. Rabobank-Ecotiem 3-0; Foto de Waal- Zeilmakerlj Texel 3-0, Bosma-Allerlei De Koog 3-0; Durper Drup-De Krim 3-0; Schouwstra Transport-Smash'68 Piet Kooger 1-2: NBC Eelman Partners-Smash'68 1-2; Slagerij lepe de Boer-Bar Sportief 1-2, Slagerij Bever- dam 2-Sportshop Texel 0-3; Klif 23-Timmer's Bakkerij 1-2. kreeg in toenemende mate grip op de stelling, wat resulteerde in een nederlaag voor Van Lingen. Willem Otten leek kansen te hebben, maar in een onduidelijke fase van het spel bleek zijn tegenstander de stelling net iets beter getaxeerd te hebben. Ook Otten bleef met lege handen achter. Toen bij deze nederlagen ook het verlies van Jaap Dros en Dick van Barneveld werd gevoegd, stond de teller op vijf punten voor Caissa uit Hoorn. Jaap de Wijk en Rinus Vit- tali deden het beter en haalden een remise binnen. Thomas Richter voelt zich duidelijk beter thuis in de eerste klasse. Hij scoorde zijn derde winst punt en staat nu op drie uit vier, 75 procent, een score waar de overige spelers van En Passant met ontzag naar kijken. Jaap de Wijk staat op 62 procent. Rinus Vittali op 50. De overige vijf spelers van het achttal blijven daar ver bij achter. Jaap Dros heeft een score van 30, Dick van Barneveld 25. Uitslagen: P.A.C. Holscher T. Richter 0-1; T. Wessels-J Dros 1-0: RT de Brouwer-J. de Wijk V4-V4; Erik van Tooren-Dick van Barneveld 1-0; W. Meyles-T. van Lingen 1-0; T van Dijk-M. Vit tali Vz-Zi'. AF.R Avis-W. Otten 1-0; A. van der Wolff-P.J. Bakelaar 1-0. ANBO op reis Leden van de regio Texel van de ouderenbond ANBO kunnen zich nog inschnjven voor een zesdaagse reis naar Berlijn en Potsdam. Er zijn alleen tweepersoonskamers vnj, alle eenpersoonskamers zijn inmiddels volgeboekt. Alle kamers beschikken over toilet, douche of bad en televi sie, telefoon en minibar. Deelname kost €385,- per persoon, op basis van halfpension. Inbegre pen zijn dne dagtochten en een avondrit door Berlijn, een Neder landse gids (op één dag), koffie met gebak op de eerste dag, een driegangen diner op de zesde dag, toeristenbelasting en een reis- en annuleringsverzekering. Berlijn heeft vele bezienswaardigheden, zoals de Brandenburger Tor, het Museumei land, de Rijksdag, de Dom en het slot Charlottenburg. Het nabijge legen Potsdam biedt onder meer het slot Sanssouci, Cecikienhof en Marmorpaleis, de filmstudio van Babelsberg en de Hollandse wijk. Het hotel ligt op korte afstand van het centrum in het rustige Hohen Neundorf. Opgave is mogelijk bij Wil de Vries-Pantus, Vloedlijn 42. Den Burg. tel. 312173. Marja en Martien Bakelaar pakten de winst in de zestiende speel ronde van de competitie van Kla- verjasclub Den Burg. Arend Dijker en Piet Moree schoven ten koste van het echtpaar Veeger door naar de eerste plaats. Het was voor Marja en Martien Bakelaar de tweede rondeoverwin ning van dit seizoen. Na het eerste spel (1400 punten) zag het er niet naar uit dat zij hoog zouden scoren, maar vervolgens wisten de Bake laars senes van 2000, bijna 2500 en bijna 2000 neer te zetten. Daarmee behaalden zijn hun hoogste score van dit seizoen, 7863 punten. In het algemeen klassement stijgen zij van de negende naar de zesde plaats. Ook in de tweede periode bezetten zij de zesde plaats. Corry en Debbie van der Slikke hebben de goede vorm weer te pakken. Met een score van 7158 punten, waarmee zij als tweede eindigden, hebben zij zichzelf voor lopig losgemaakt uit de kelder van het klassement. Zij stijgen naar de veertiende plaats. Bart Weijdt en Willem Koomen kwamen deze week met (alweer) een score in de 6900 tot de derde plaats. Zij behaalden 6916 punten en blijven op de vierde plaats in het algemeen klassement. Fenny en Rob Caspers doen een serieuze gooi naar de top. Zij kwa men vooral dankzij een sterk laatste spel tot een vierde plaats (6895). Zij blijven derde in het klassement, maar hun achterstand van elfhon derd punten is in één avond goed te maken. Chris Schraag en Rosa Har- bers werden vijfde (6827). Niettemin moesten zij genoegen nemen met een kleine daling in het klassement, van zes naar zeven Opvallend was het grote aantal mar sen aan de tafel van Rob Stapersma en Erik Boogerd. Zij speelden er zeven en kregen er acht tegen. Het gemiddelde was met 6360 punten aan de hoge kant. Er vielen 48 marsen. Arend Dijker en Piet Moree nemen in het klassement de eerste plaats over van Gerda en Freek Veeger, die de tweede plaats bezetten met ruim 700 punten achterstand. Fenny en Rob Caspers staan derde. In de tweede periode gaan Fenny en Rob Caspers aan de leiding, met een rui me voorsprong op Willem Koomen en Bart Weijdt. Arend Dijker en Piet Moree staan hier derde. Wie moet welk deel van het strand schoonhouden? Dat is een vraag waar de politieke partijen zich over kunnen buigen als zij over anderhalve week opnieuw de concept-strandnota bespreken. De strandexploitanten vinden dat zij verantwoordelijk moeten zijn voor het strandgedeelte vanaf de duinvoet tot vijftien meter voor hun bebouwing. Vanaf daar tot aan de waterlijn zou de gemeente volgens hen het strand moeten schoon houden. Het college vindt dat de strandexploitanten het hele stuk vanaf de duinvoet tot aan de water lijn moeten bijhouden. De Verenigde Strandexploitanten Texel is het daar met mee eens Die vindt dat een 'buitengewoon grote' verantwoor delijkheid. Als de gemeente verantwoorde lijk wordt, gaat dat volgens een gemeentelijke berekening iets meer dan vijftigduizend euro per jaar kos ten. Schoonmaken met een strand- reinigingsmachine is volgens de berekening iets duurder dan wan neer het strand met de hand wordt gereinigd. Nu is het nog zo dat de gemeente één keer per jaar het strand schoonmaakt voordat het seizoen begint. Er volgt eventueel een tweede reiniging als 'de hoe veelheid vuil op het strand daar aanleiding toe geeft' De gemeente zei recent, na een ver zoek van TVO, bereid te zijn te kij ken in hoeverre vaker schoonmaken mogelijk is, maar heeft geen budget voor meer dan één keer. Zand bank vindt eveneens dat er mee zou moeten worden gereinigd. De organisatie voor sport en adventure zegt in een zienswijze op de strand- nota jaarlijks veel geld aan EHBO- middelen te moeten uitgeven, 'om strandbezoekers te verzorgen die zich hebben verwond aan zwerfvuil en dan met name glas.' Volgens de concept-nota is de gemeente verantwoordelijk voor het legen van de vuilnisbakken op het strand en plaatst en leegt zij de vuilnisbakken bij de parkeerterrei nen. De strandexploitanten moeten in de buurt van hun paviljoens en kiosken vuilnisbakken plaatsen. Bij de commerciële strandhuisjes moet per vijf huisjes één vuilnisbak aan wezig zijn. De gemeente leegt ze in overleg met de Verenigde Strandex ploitanten. Als groepen individuele schoonmaakacties houden, zorgt de gemeente ervoor dat zij troep kunnen verzamelen, afvoeren en neemt zij de kosten van de verwer king voor haar rekening. De gemeente zegt in de nota een waardering van 3,5 op een schaal van 0 tot 5 na te streven als het gaat om schoonheid van het strand. De 0 staat voor zeer vuil en de 5 voor zeer schoon. Het is overigens geen kom mer en kwel met de Texelse stran den. Al een paar jaar ontvangen alle strandslagen de Blauwe Vlag en vorig jaar nomineerde de Stich ting Nederland Schoon de stranden nog voor de titel 'Schoonste strand van Nederland'. De hoofdprijs ging naar het Zeeuwse sluis, maar Texel scoorde een 4.1 op de schaal van 0 tot 5 die door de Stichting Neder land Schoon is opgesteld. De politieke partijen moeten zich over anderhalve week eveneens buigen over de vraag de gemeen te of de strandexploitanten ver antwoordelijk moeten zijn voor het beheer en plaatsen van openbare toiletten, douches en kleedruimten bij de strandslagen.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 9