Texelaartje Vriendenkring speelt beroemd stuk TEXELSE J COURANT Geslaagd Geslaagd F amilieberichten De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Verdrietig, maar dankbaar dat verder lijden haar bespaard is gebleven, hebben we afscheid genomen van onze nicht Janneke Oom Piet en tante Leny Neven en nichten 'Anders dan anders.' Zo typeren de leden van De Vriendenkring het toneelstuk Dwazen, dat ze zaterdag ;24 februari en vrijdag 2 maart op de planken brengen in dorpshuis De Waldhoorn. Het is geschreven door Marvin Neil Simon, ook wel The King of Comedy genoemd en vol gens statistici de meest gespeelde toneelschrijver na Shakespeare. Marvin Neil Simon is met zomaar emand. Zijn stukken zijn regelrechte tophits, meldt internet-encyclopedie Wikipedia. Het komt met zo vaak voor dat van één en dezelfde schrijver vier stukken tegelijk op Broadway lopen, Simon lukte dat maandenlang, kan geen levende schrijver erop beroepen dat er een theater hem is vernoemd. Het geheim succes is volgens kenners zijn vakmanschap. Simon hoe een komedie moet worden geschreven, terwijl de perso nages in zijn stukken voor iedereen herkenbaar heten te zijn, met situaties die wel alledaags lijken, maar dat in werkelijkheid niet zijn. Dat laatste geldt wat minder voor zijn in 1979 geschre ven Fools, in het Nederlands vertaald als Dwazen. Het speelt in het negen- tiende-eeuwse Kulyenchikov, een klein dorp in de Oekraïne. Hoofdpersoon is de net afgestudeerde schoolmeester Leon Tolchinsky, die er een baantje heeft aangenomen als lesgever van de dochter van de plaatselijke huisarts. Al bij aankomst ontdekt hij dat er iets vreemds aan de hand is met het dorp. De inwoners beweren tweehonderd jaar geleden te zijn vervloekt door de boze graaf Yousekevitch. Dat zou er de reden van zijn dat ze dom zijn vanaf de dag van hun geboorte. Leon staat aanvankelijk nogal sceptisch tegen over dit verhaal, maar moet al snel toegeven dat hun verstand ver te zoeken is. De enige reden dat hij blijft is de mooie Sofia Zubritsky, op wie hij ondanks haar eenvoud hopeloos verliefd wordt.Over Simons stukken zijn lange verhandelingen geschre ven. Zo dicht een Vlaamse theater maker Dwazen een politieke inhoud toe. 'Waarom laat deze Amenkaanse auteur de handeling plaatshebben in Rusland, onder een tirannieke macht die haar onderdanen brainwasht? Ook een filosofische en psychologische lezing is niet vergezocht: waarom laat hij de handeling gebeuren, op het einde van de negentiende eeuw, een tijd waarin Freud de heersende ratio nele mythe verbrak die stelde dat de waarheid door middel van positieve wetenschappen achterhaald kon wor den?' De leden van De Vriendenkring hebben niet te lang stilgestaan bij deze vraagstukken. Wél hebben ze een paar maanden lang flink gerepe teerd, met de bedoeling het publiek twee vlotte en vrolijke uitvoenngen te bezorgen. Ze doen dat met een groep met opmerkelijke familieban den. Bijzonder is de rentree van Gerdy Grabowski, die een paar jaar geleden stopte met toneelspelen, maar toen al aankondigde graag nog eens met zoon (Ralph) en kleindochter (Lorain) in één stuk te spelen. Nu is het dan zover. Ook goed vertegenwoordigd is de familie Rommets, met nestor Joop senior, zoon Joop junior en schoon dochter Gitta (Witte), terwijl Janme Schuijl haar dochter Saskia in het souffleurshokje weet en zoon Guido achter de knoppen van licht en geluid. De rest van de cast wordt gevormd door Natasja Koopman, Harry Ger- ritsma en Antoon Goes. Hans Ooster- haven voert de regie. Voor beide voor stellingen zijn nog kaarten verkrijgbaar, te bestellen bij Natasja Koopman (tel. 319439) en Gitta Witte (tel. 319405). Cursus omgaan met somberheid De GGZ Kop van Noord-Holland start maandagmiddag 5 maart met de cur sus In de put, uit de put. Deze is bedoeld voor mensen van 60 jaar en ouder die last hebben van neer slachtigheid of somberheid. Zij krij gen handreikingen om zelf wat aan hun negatieve en sombere gevoelens te doen. Er worden veel praktische vaardigheden aangeleerd en geoe fend. De cursus bestaat uit tien bij eenkomsten. Deze vinden plaats in het gebouw van Noordduyne in Den Helder en duren steeds van 13.30 tot 15.30 uur. Voorafgaand is er een ken nismakingsgesprek met de cursuslei ders. Deelname kost €30,-, inclusief lesmateriaal. Meer informatie is ver krijgbaar via tel. 0224-211340. FNV Vrouwenbond De Texelse afdeling van de FNV Vrouwenbond bezoekt woensdag 21 februari een vergadering van de raadscommissie Welzijn. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. De leden die zich hebben opgegeven, verzamelen zich vlak voor die tijd in de hal van het gemeentehuis. De agenda's zijn rondgestuurd. LANGE A TERMIJN /\genda Wij zijn heel gelukkig met de geboorte van onze dochter Puck Eleonore Daniëla 9 februari 2007 Laurens en Marjolein Bronkhorst-Bakker Uithoornstraat 30-B 1078 SZ Amsterdam Kennisgeving. De meeste familieleden en vrienden wisten het al een tijdje, maar nu is het officieel: l.p.v. Müller heten wij voortaan Rijk! Bob, Tom, Roel en Mees Rijk Hoera, Lars heeft een zusje! Wjj noemen haar 5of/e Z(j is geboren op II februari 2007, om L38 uur en weegt 3IU5 gram. Arj an en Petra Eelman-Hin Postweg u 1795 JP De Cockdorp 0232-327133 Tijdelijk verbljjf: Gemini Ziekenhuis Ik ben weer thuis! Hierbij wil ik alle mensen die tijdens mijn verblijf in het Gemini belangstel ling hebben getoond, bedanken. N. Keijser-Slot Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,75 (Incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Nieuwe babymode van Cakewalk The Dutch De sign Bakery bij 't Lant van Texsel, Waalderstraat 23. Nieuwe babymode van Cakewalk The Dutch De sign Bakery bij 't Lant van Texsel, Waalderstraat 23. Op zoek naar een houten vloer, laminaat, pvc vloer, trap- of vloerrenovatie of onderhoud van uw vloer? Laat u uitgebreid infor meren op onze site www. houtenvloerentexel.nl Bellerose voor coole' jongens en Cakewalk voor sportieve meiden bij 't Lant van Texsel. Waal derstraat 23. Wij zijn op zoek naar een medewerker voor de werkplaats. Tweewieler- centrum Kikkert, 0222- 317215. 10,50 VRIJDAG 16 FEBRUARI 2007 De groep Interdans houdt een instuif in dorpshuis De Wielewaal, ledereen is welkom. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Beesten boel (aanvang 12.45 uur en 16.15 uur), Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix (13.00 en 15.00 uur), Arthur en de Minimoys (14.30 uur), Happy Feet (15.00 uur), Night at the Muse um (16.30, 19.00 en 21.30 uur), Apocalypto (18.45 uur), Déja Vu (20.00 uur) en SAW III (21.45 uur). Donderdag 22 februari: Op het raadhuis aan de Groene- plaats in Den Burg begint om 20.00 uur de raadscommissie Middelen. OSG de Hogeberg zet haar deuren open voor bezoekers. Zij kunnen terecht tussen 13.30 en 15.30 uur en tussen 19.00 en 20.30 uur. Leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basisschool brengen 's middags een bezoek. Om 14.00 uur begint in grand hotel Opduin de Promotiemiddag van de VW. Aansluitend om 17.00 uur wordt een receptie gehouden ter gelegenheid van het afscheid van directeur Veronica Bos. Bij volkssterrenwacht De Jager bij Ecomare kan vanaf 18.30 uur met een telescoop naar sterren en pla neten worden gekeken. Deelname kost €2,-. Het sterrenkijken gaat alleen door nij helder weer. Bij twijfel kan (kort tevoren) gebeld worden naar terl. 06-45552708. Vrijdag 23 februari: In Klif 12 in Den Hoorn brengt caba retier Mylou Frencken het programma 'Alles nog prachtig'. Aanvang 20.30 uur, toegang €14,-. Diner vooraf moge lijk, reserveren via tel. 319633. Zaterdag 24 februari: In de Texelse bierbrouwerij aan de schilderweg 214 B tussen Den Burg en Oudeschild starten om 14.00, 15.00 en 16.00 uur rondleidingen. Deelname €6,00 volw. €2,50 kind 5/12 jr. incl. proefplankje of friscon sumptie. Voor groepserveringen tel. 0222-313229. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur een com petitieavond van Model Racing Texel. De Vriendenkring speelt in dorps huis De Waldhoorn in Den Hoorn het toneelstuk 'Dwazen' van Marvin Neil Simon. Aanvang 20.00 uur. Zwemparadijs Calluna houdt vanaf 20.00 uur een zwemspektakel voor kinderen vanaf acht jaar oud. Zij moeten een diploma hebben. De kosten bedragen €5,-. Aanmelden: 317888 (voor 16.00 uur) Zondag 25 februari: In manage Akenburg aan de Aken- buurt wordt vanaf 10.30 een wed strijd om de Jaap de Graafbokaal gereden. Maandag 26 februari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rom melmarkt gehouden. De opbrengst gaat naar de restauratie van het Hoornder kerkje Dinsdag 27 februari: In de Texelse bierbrouwerij aan de schilderweg 214 B tussen Den Burg en Oudeschild starten om 15.00 uur en 16.00 uur rondleidingen. Deel name €6,00 volw. €2,50 kind 5/12 jr. incl. proefplankje of frisconsump tie. Groepen kunnen reserveren via telefoonnummer 0222-313229. In het Alzheimercafé spreekt Aris Bremer over zijn eenakter Het gebroken licht van troost. Frag menten van het stuk worden op video vertoond. Het Alzheimercafé is bedoeld voor iedereen die met de ziekte van Alzheimer te maken heeft of erin is geïnteresseerd. Het wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 19.00 uur. In Tusse de Banke op de Groene- plaats in Den Burg komt de dialect groep van de Historische Vereniging bijeen. Woensdag 28 februari: In de Texelse bierbrouwerij aan de schilderweg 214 B tussen Den Burg en Oudeschild starten om 15.00 uur en 16.00 uur rondleidingen. Deel name €6,00 volw. €2,50 kind 5/12 jr. incl. proefplankje of frisconsump tie. Groepen kunnen reserveren via telefoonnummer 0222-313229. Aris van der Vis (28) uit Oosterend is aan de Hogeschool INHOLLAND Alkmaar in drieëneenhalf jaar afge- itudeerd als Bachelor of Enginee- ing Elektrotechniek, richting tech- lische automatisering. Hij liep zijn afstudeerstage bij ECN in Petten, fan der Vis mag nu de titel ing. of B. Ing. aan zijn naam toevoegen. Belastinghulp CNV gaat in de maand maart bij 'n fexelaars thuis langs om te helpen iij het invullen van de belasting- rapieren. Belangstellenden kunnen lontact opnemen met Biem Lap in ^Den Hoorn (313601) of Nico Drenth in Den Burg (313178). CNV-leden )a2betalen €7,- voor de hulp, niet- leden €40,-. Volgens .Drenth is het onhandig als mensen die een dieet EenfO'cjen daar een goede omschrijving ;rerfan bij hun huisarts aanvragen. De 3), Kosten van een dieet kunnen (deels) Worden teruggevraagd. Castreren jenaren van een kat kunnen hun tussen 19 februari en 31 maart jen gereduceerd tarief laten castre- of steriliseren. De Texelse dieren- ischerming betaalt in die periode st |15.- mee aan de behandeling van g Ijlen poes en €7,50 voor een kater, ie pe Texelse dierenartsen doen daar :o Kif nog een korting bovenop. Vorig werden op Texel 180 poezen en I60 katers van hun vruchtbaarheid leholpen. Voor informatie en een spraak kan men terecht bij Die- rartsenpraktijk Texel, Keesomlaan 1. Den Burg, tel. 312527 en e-mail 'nptexel@dierenartsentexel.nl. OSG houdt open huis >SG de Hogeberg zet donderdag februari haar deuren open voor Koekers. Niet alleen toekomstige ïerlingen. maar ook anderen die leinteresseerd zijn in het voortgezet "xferwiis op Texel zijn welkom om i kijkje te nemen. In de gebouwen n de Haffelderweg en de Emma- 1311 worden presentaties gegeven, [unnen bezoekers zelf aan het werk i wordt een indruk gegeven van Ivat de verschillende vakken inhou- rn- Bezoekers kunnen terecht tus- rn 13.30 en 15.30 uur en tussen '19 00 en 20.30 uur. Leerlingen van de ■poepen 7 en 8 van de basisschool pngen 's middags een bezoek. Oud-Texelse Cathy van den Berg (24) is in haar woonplaats Rotter dam afgestudeerd aan de Willem de Kooning Academie en heeft nu haar Bachelor of Design voor vorm geving, richting illustratie. Thema-avond EHBO kinderen Vonk Preventieservice verzorgt maan dag een thema-avond over EHBO bij kinderen. Een belangrijk onderwerp, volgens de organisatie, omdat een ongeluk in een klein hoekje zit en veel mensen pas door schade en schande wijs worden. Diverse sprekers voeren het woord. Mieke Plettenburg, arts bij het consultatiebureau, belicht de medische aspecten en gaat in op oorzaken en gevolgen van ongeval len. André de Ruijter, directeur van de Jozefschool, vertelt hoe EHBO op basisscholen is geregeld en over de rol van ouders wanneer er toch een ongeluk gebeurt. EHBO-instructeur Jan Vonk verhaalt over de daadwer kelijke eerste hulp en wat te doen bij uiteenlopende incidenten als een schaafwond, een knikker in de neus of een ernstige val. Deze avond wordt gehouden op het adres Schilderweg 253 in Oudeschild en begint om 19.30 uur. ledereen is welkom, deelname is gratis, aanmelden niet nodig. Meditatiesessies in de Aleph In de Aleph gaat maandag 5 maart een meditatiecursus met als thema 'zelfontplooiing' van start. Aan de orde komen vragen als: hoe kun nen we onze creatieve vermogens gebruiken om richting te geven aan ons eigen leven en hoe kunnen we leven vanuit onze diepste verlan gens. Hiervoor is het nodig dat de cursisten zich bewust worden van de wetmatigheden die aan schep pingsprocessen ten grondslag lig gen. Aanknopingspunt voor de zeven meditatieochtenden is het boekje De zeven spirituele wetten van succes van Deepak Chopra, waarin deze pnncipes staan beschreven.Cursus- leider is Arien van Erkelens. Hij heeft filosofie gestudeerd en verdiept zich al jaren in de mystieke traditie van de verschillende godsdiensten. De bij eenkomsten worden gehouden op 5 en 19,2,16 en 23 april en 7 en 21 mei en duren steeds van 10.00 tot 12.00 uur. Deelname kost €105,-. Informatie is verkrijgbaar via tel. 319449. Een moeder gaat meestal te vroeg van je heen, want je hebt er immers maar één Na verval van krachten is toch nog plotseling van ons heengegaan onze moeder, oma en ouwe oma Willy Louise Zoetelief-Langeveld Wil sinds 1998 weduwe van Jan Zoetelief 30-6-1919 t 15-2-2007 Jan en Ria Ron en Linda Bram, Jet en Job Anja en Sijp André en Joke Marjo en Theo Nick, Marit, Jesse en Mees Ed Hans en Henny Sandra Trudy in herinnering Trudy Yvonne „Verpleeghuis Texel" Hollewal 2 1791 GH Den Burg Moeder is overgebracht naar de landschapka mer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren op zaterdag 17 fe bruari van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaart centrum en na de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op maandag 19 februari om 17 15 uur in cre matorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Het is goed zo. Correspondentieadres: Familie J. Zoetelief. Kogerstraat 51,1791 EP Den Burg. Zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen, kunnen deze advertentie als zodanig beschouwen. Graag willen wij het verplegend personeel van „Verpleeghuis Texel" bedanken voor de goede zorgen! Familie Zoetelief Helaas heb ik afscheid moeten nemen van mijn enig overgebleven zuster Willy Zoetelief-Langeveld Rust zacht Annie de Haan-Langeveld 12,25 14,00 Woensdag 21 februari: In de Texelse bierbrouwerij aan de schilderweg 214 B tussen Den Burg en Oudeschild starten om 15.00 uur en 16.00 uur rondleidingen. Deel name €6,00 volw. €2,50 kind 5/12 jr. incl. proefplankje of frisconsump tie. Groepen kunnen reserveren via telefoonnummer 0222-313229. De Muziek- en Dansschool in Den Burg verzorgt een voorspeelavond. Leerlingen dwarsfluit, cello en piano laten hun vorderingen horen. Aan vang 19.00 uur. Leden van de FNV Vrouwenbond bezoeken de vergadering van de raadscommissie Welzijn in het gemeentehuis. Aanvang 19.30 uur. Op het raadhuis aan de Groene- plaats in Den Burg begint om 20.00 uur de raadscommissie Welzijn. Zeemeerminnen en piraten in de nieuwe collectie van Oilily, 't Lant van Texsel. Waalderstraat 23 Pedicure, beh. met 100% natuurlijke producten, scrub, pakking, massage met aromatherapie. Prak tijk Aromarie tel. 310150. Houtbouw „It Paradys- ke" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogara ges, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geimpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511 - 474655, fax 0511-475711. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179.-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,- Tatenhove BV. IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Tuinaanleg: maakt u plannen voor een nieuwe tuin, bel dan eens met De Rijcke Tuinen en vraag vrijblijvend naar de moge lijkheden. Tel. 321300/06- 25164777. Valentijn: als het bankje kon spreken, zou niemand willen luisteren. Alleen Sa lomon zou haar nog ver staan. Het kon met, het mocht met. Lief. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Beaudine Nails hand en voetverzorging en hot stone massage De hele maand februari 10% korting op alle behande lingen. Tel. 312708/06- 52065606. Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra •Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vnjdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spmbaan 6. Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor Informatie: 0222 - 362600 Toch nog onverwacht is overleden onze schoonzuster en tante Willie Zoetelief-Langeveld We wensen de kinderen veel sterkte toe. Familie Zijm-Zoetelief Op 19 februari 2007 zijn onze ouders, onze lieve Opa en Oma en over-Opa en Oma G. Kikkert en A. Kikkert-Blom 65 jaar getrouwd Wij vieren dit met elkaar in kleine kring. Anneke en Theo Clara en Armando Mats Guido en Inge Arjan en Fabiola Zoë Noah Karin en Matthijs Nina Arie en Leny Janneke Willeke De Zes 19, 1791 EW Den Burg Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes j Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. I M I Naam Adres Postcode/plaats Advertentie plaatsen m de krant van I Handtekening

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3