I officiëleberichten Feel good movie' paal 12 geeft onbezorgd Texelgevoel TEXELSE COURANT TEXELS E^COURANT DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl VRIJDAG 16 FEBRUARI 2007 Vanmiddag was in Cinema Texel de besloten première van de documentairefilm Strandpaal 12 van filmmaker Michiel Beishuizen. De op Texel woonachtige regis seur filmde een jaar lang op het strand van paal 12 en volgde het gezin van Jan Sieme en Simone Dros, de exploitanten van strand paviljoen Paal 12. In de 50 minu ten durende film brengt hij het strandleven op dit stukje Texel in beeld. Mooie sfeerbeelden van zonsondergangen en rollende golven zorgen voor het gewens te 'feel good'-gevoel, maar een stukje diepgang ontbreekt. Ruim 20 jaar lang hebben scena rioschrijver/regisseur Michiel Beis- huizen en filmproducente Judith Majoor met hun in Amsterdam gevestigde productiemaatschappij Majoor Beishuizen beroepsmatig films gemaakt voor bedrijven, overheden en instanties. Na de verkoop van hun bedrijf, ves tigde het paar zich op Texel, van waar ze voor relaties nog steeds op freelancerbasis films maken. Daarnaast zijn ze vooral bezig met activiteiten waar ze tijdens hun werkzame leven niet aan toe kwa men. Majoor houdt zich vooral bezig met schilderen, terwijl Beishuizen voor eigen rekening en risico docu mentaires maakt over onderwerpen in zijn directe omgeving. De film Strandpaal 12, die overigens werd geproduceerd door Judith Majoor, is daarvan het eerste resultaat. Een jaar lang volgde de regisseur het strandleven bij dit Texelse paviljoen. Centrale rol daarin vervullen Siem (Jan Sieme) en Simone Dros, die samen het paviljoen bij paal 12 run nen. Uit maar liefst 2400 minuten beeldmateriaal stelde Beishuizen met video-editor Jan Haan uit Bus- sum een documentaire samen van 50 minuten. Flarden De film begint met een leeg, win ters strand, dat in de loop van de film verandert in een zomerse set ting met veel zon, badgasten en een echt vakantiegevoel. De makers gunnen de kijker een blik achter de schermen bij de opbouw van een strandpaviljoen. De inspectie van de pbouwen appeltaa te liefde afbreken Op de DVD kunnen ook de afzonderlijke s- onderdelen na de winterse opslag, het vervoer van delen van het pavil joen naar de juiste plek en het in elkaar zetten van de strandtent als een puzzel, waarbij de stukjes uit eindelijk op de goede plek terecht komen. De voltallige vriendenkring wordt gemobiliseerd om de enorme berg werk die in korte tijd moet worden verricht, te verzetten. Dan volgt een nadere kennismaking met het gezin Dros. Vader Siem, moeder Simone en de kinderen Antje, Han nes en Niesje. Uit de introductie blijkt dat vooral zij worden gevolgd in de documentaire. Dat blijkt slechts ten dele te kloppen. Weliswaar komen de Drossen veelvuldig in beeld, maar hoe het is om zes maanden lang in een kleine container op het ■strand te wonen, bij het paviljoen dat zeven dagen per week 12 uur per dag is geopend, is ook na afloop s worden bekeken. van de film nog steeds niet duidelijk. Weliswaar worden Siem en Simone tijdens hun werk gevolgd, maar het gezinsleven blijft teveel onderbelicht en dat is wellicht een gemiste kans. Slechts flarden van dit bijzondere bestaan worden zichtbaar. De sfeerbeelden zijn mooi. Prachti ge zonsondergangen, een uitgestor ven strand en krijsende meeuwen zorgen inderdaad voor het door de makers gewenste dromerige feel good-gevoeI. Zeker in deze win terse tijd lokt daardoor het zomerse strand. Toch wordt het de onwe tende kijker niet duidelijk waarom juist dit paviljoen zo speciaal is, hoewel Texelaars en toeristen die het strand kennen herkenning in de film zullen vinden. Juist bij hen zal het gevoel dat Beishuizen wil over brengen ook inderdaad overkomen. Naast de alledaagse zaken op het strandpaviljoen komen ook de drei ging van storm en de badmeesters aan bod. Ook hier zou een stukje verdieping een waardevolle aanvul ling zijn geweest. Montage De montage is soms rommelig, meestal gedegen en af en toe artis tiek. Soms schiet de regisseur zijn doel voorbij. Bijvoorbeeld in de scè ne waarin de keuken in beeld wordt gebracht op een drukke zomerse dag. Doordat veel is gewerkt met close-ups en een totaalshot ont breekt, komt de hektic die de maker wil laten zien, onvoldoende tot zijn recht. Niettemin is de film, hoewel mis schien wat aan de lange kant, de moeite van het bekijken waard. Het Texelse strand en in het bijzon der strandpaal 12, worden op een mooie manier in the picture gezet. Een mooi stukje Texelgevoel, waar voor de gemeente uit het fonds Kunst en Cultuur €2300,- subsidie bijdroeg. De film is te koop op DVD en zal worden vertoond op film festivals in binnen- en buitenland. Volgens Beishuizen heeft ook de televisie interesse getoond. Hoewel de première vandaag alleen voor genodigden was, wordt Strandpaal 12 mogelijk ook voor een groter (Texels) publiek vertoond, ledereen die de film graag in de bioscoop wil zien, kan contact opnemen met Majoor en Beishuizen. Bij voldoende animo wordt de film binnenkort in Cinema Texel gedraaid. Voor opga ve of informatie: Judith Majoor, tel. 320222. Cjrotr TwarL-Jixels in het harL. BEZORGERS Route e Den Burg A. 31 25 73 Den Burg Al. 31 55 79 Den Burg B 31 20 38 Den Buig C. 31 51 66 Den Buig D. 0222 - 88 84 38 Den Buig E. 31 29 24 Den Buig F. 31 40 30 De Zes, Bg. Houtstraat, Houtweg. Witte Ktuislaan, Kogeiweg/Kogeistraat 1-57/2-74 Jan Reystiaat 31 55 79 De Maïs (oudste deel en fase 3), Spinbaan 31 44 78 De Mats v.a. Buytengois, Sluyscoog, Veilaet. Korfbaeck. Duykeidam. Middelton 31 04 43 Oudeschild - doip 31 27 63 Oudeschild - Nootd 31 21 84 Den Hoom 31 93 66 De Koog. Bosrandweg t/m 227, Pijpersdijk, Pontweg 234 en 236, Ruigendijk, Mienteiglop vanaf 41 31 52 67 De Cocksdoip 31 65 80 Oosteiend 31 89 30 De Waal 31 36 95 Keesomlaan vanaf 45. Pontweg 72 - 95. Leemkuil. Zuid-Haffel. Watetweg, Driehuiten 31 26 24 Midden-Eieiland. Hoofdweg, Slufteiweg, Ootsptongweg, Stengweg, limietweg 31 63 62 Eieiland, Postweg, Ooispiongweg, Hotlandseweg, Muyweg, Nieuwlandeiweg 31 64 78 Vuuttorenweg/Krimweg/Roggeslootweg 31 64 72 Het Nooiden 31 83 07 Oost 31 88 37 Spangeiweg. Maisweg, Kadijksweg. Hallerweg, Ongeren. Meieitebos, (Waalen)butgerdijk, Veenselangweg. Oostkaap, Zevenhuiten 32 29 76 Hogebeig. Reijei Keijserstraat, Halleiweg 51/55, Schildeiw. 160-222, Wetenland. Zuidhaffel 49 31 31 17 't Hornfje, Pontweg 1-68 31 93 39 Rotendijk, Smitsweg 31 57 37 Gasthuisstraat vanaf 57, Geiritslanderdijkje. Giensweg. Pontweg 98-110 31 22 29 Californiéweg. Pontweg 123-224, Bosrandweg v.a. 516. Pelikaanweg 31 73 44 Kogeiweg 31 53 65 De Kaai. Genteweg 1-6 even 31 89 60 Hooindeiweg, Hemmeiweg, Emmalaan v.a. 66. De Grie, Westerweg, Akenbuurt, J. Ayeweg, Hemmerkooi 31 93 66 Stufterweg/Zanddijk 31 16 53 Oen Buig A: Stichting Zorgcentrum Texel. Beatriilaan 1-39 oneven('2-58 even, Bmnenbuig. Burgwal v Cuydntraat Elemeit. Gasthuisstraat 1-38, Gravenstraat Groeneplaats, Hogerstraat Ada van Holland straat. Hollewal. Kantoorstraat. Keesomlaan 9-39; Molenstraat Molendwaisstraat Parkstraat Schilderen! 6 en 10. Stenenplaats. Vismarkt. Vogelenzang, Waimoesstraat. Weststraat, Weverstraat. Pater Witteplein Naam Peter van Heerwaarden John van Heerwaarden Henk van Heerwaarden Annemiek Hin Simon Kramer Daniël Eelman 1 John van Heerwaarden I R. Barhorst J Fam. Betsema I Joost Bakker Sandra Boersen Sacha van der Velden r Marian Krotje Rick Plaatsman Robert-Jan Hin D.M. Boon-Dijker Stefan Bremer S. Koopman-Grit 1 Sjoerd-Hessel Stapersma I Ivo Leyen Kees Winter j Eveline Veeger J Jordie Krab Danny Goënga Dave Witte r Guus Bakker I Den Burg Al: Beatnxlaan 4; Zeebnes. Duinrecp. J Den Burg B: Ai Vaargeul, Golfslag Vloedlijn, iven. Binsbergenstraat, Brouwerstraat. it Maretstraat Starkenburgh, Thijsselaan 50-120 even. Wilsterstraat I Den Burg C: Beatnxlaan 145-...onesen en 60- ..even; W. van Beierenstraat, Boogerd. 3an Dirkszoord. Gasthuisstraat 33-43 oneven en 44-76 even. Jonkerstraat, Kogelstraat 59- oneven en 76-, even 1 Lijnbaan Den Burg D: Wilhelminalaan 1-35 oneven 2-48 even. Julianastraat. Burdetstraat Mr. Kraaistr., Bemhardlaan Den Burg E: Bemhardlaan 123-.., oneven, Maricoweg, Schoonoordsingel. Waalderslraat 2-48 even en rg F: Emn Haffelderwe 7; Schild- Slingerweg 21-27. Oudeschild-Noord: Commandeurssmgel. De W 1-143 onevt en 20-14 Geen krant gekregen? Bel uw bezorger Louise v n der Sluis bekendmakingen gemeente texel vergunningen Aangevraagde bouw- sloopvergunningen Hogerstraat 10 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen v e. winkelpand (ontvangen 5 februari 2007); Hollewal r 34 in Den Burg: geheel oprichten v.e. woonhuis (ont- vangen 5 februari 2007); Hogerstraat 10 in Den Burg: i gedeeltelijk slopen v.e. winkel (ontvangen 5 februari 2007); Wilhelminalaan 30 in Den Burg: vernieuwen v.e. ondergevel (ontvangen 6 februari 2007); Badweg 33-37 in De Koog: slopen van asbesthoudende dakbedek king (ontvangen 6 februari 2007); Waalderweg 120 in De Waal; veranderen v.e, stolpboerderij (ontvangen 6 februari 2007); Pontweg 118 in De Koog: geheel oprichten v.e. dubbele vakantiewoning (ontvangen 7 februari 2007); Naalrand 36 in Den Hoorn: veranderen/ vergroten v.e. bungalow (ontvangen 8 februari 2007). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunnin gen zijn verleend Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergun ningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- sloopvergunningen Roggeslootweg 6 in De Cocksdorp: geheel oprichten v.e. dienstwoning (verzonden 12 februari 2007); Bak- kenweg 10 in Den Hoorn: veranderen/vergroten v.e. schuur (verzonden 12 februari 2007); Muyweg 23 in De Cocksdorp: geheel vernieuwen v.e schuur (ver zonden 12 februari 2007); Reijer Keijserstraat 7 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen v.e. gevel (verzonden 12 februari 2007); Luzemevlinder 9 in Den Burg: geheel plaatsen v.e. woning (verzonden 12 februari 2007). Verleende gebruiksvergunningen Abbewaal 1Kantoorgebouw B&B Van der Vis en Den Boer Accountants en adviseurs in Den Burg (verzon den 7 februan 2007); Schoolstraat 29, Kerkgebouw Gereformeerde Gemeente in Oosterend (verzondenl 2 februari 2007); Trompstraat 60, Zeemanskerk in Ou deschild (verzonden 12 februari 2007); Hogereind 2, kerkgebouw NH kerk in De Waal (verzonden 7 februari 2007); Dorpsstraat 168, kerkgebouw NH kerk in De Koog (verzonden 7 februari 2007); Parnassiastraat 2, Kerkelijk centrum De Schuilhut in De Koog (verzonden 12 februari 2007). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendge maakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschntt wordt ondertekenden dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waarlegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen hel is gencht Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 251. 1800 BO Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Gemeente Texel 1790 AE Den Burg F (0222) 36 22 87 T (0222) 36 21 21 E email@texel.nl OPEN maandag/donderdag 8.30 -12.30 uur 17.00-19 www.texel.nl Verleende monumentenvergunning Weverstraat 67 in Den Burg: plaatsen v.e. buitenen tree t.b.v. een kelder (verzonden 6 februari 2007). Tegen dit definitieve besluit kan door een belanghebbende, die bin nen de daarvoor gestelde termijn zienswijzen hebben ingebracht naar aanleiding van het ontwerpbesluit van de monumentenvergun ning of aan wie redelijkenvijs niet kan worden verweten dat hij of zij geen zienswijzen naar voren heeft gebracht naar aanleiding van het ontwerpbesluit, binnen zes weken na de dag waarop het definitieve besluit ter inzage is gelegd beroep worden ingesteld bij de Recht bank Alkmaar. Postbus 25), 1800 BG Alkmaar Mits tijdig beroep is ingesteld kan aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank Alkmaar worden verzocht om met betrekking tot het besluit een voorlopige voorziening te treffen. Vrijstellingprocedure Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan een bouwplan voor het: vergroten v.e. woning a/d Brink 27 in De Koog. Het bouwplan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmings plan Het conceptbesluit ligt vanaf 19 februari 2007 gedurende twee weken ter inzage bi/ de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Agenda welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op de eerste en derde donderdag van de maand in het stadhuis van Den Helder. Eén keer in de twee maanden vergadert de commissie in het raadhuis te Den Burg. Voor 2007 is dit (onder voorbehoud) op 8 maart, 10 mei, 5 juli, 6 september en 1 november. Gedoogbeschikking Burgemeester en Wethouders hebben besloten om, vooruitlopend op een af te geven aanlegvergunning, te gedogen dat: gestart wordt met de werkzaamheden voor de aanleg van waterberging aan nabij het perceel Bosrandweg 202 te De Koog. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen dit besluit bij ons een bezwaarschnft indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt. Het bezwaarschnft dient in teder geval te bevatten, de naam en het adres van de indiener; de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar; zo mogelijk een afschnft van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Bovengenoemd gedoogbesluit kunt u inzien bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. Vrijstelling Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan: wijziging van de gebruiksmogelijkheden van het pand Nikadel 65 te De Koog. Het betreft een ge- bruikswijziging van bedrijfswoning naar een gewone, permanent te bewonen woning. Dit plan is In stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan De Koog. Het ontwerpbesluit ligt vanaf maandag 19 februari 2006 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het ge meentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een leder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze kenbaar maken. Kapvergunningen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens, inge volge artikel 4.5.2. van de Kapregeling in de Algemene Plaatselijke Verordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, kapver- gunning te verlenen aan. - het college van Burgemeester en Wethouders van Texel, voor 9 abelen in de berm t/o Oosterweg 22 wegens aanleg fietspad; - de heer A.J. Keijser, Ongeren 5, voor een windsingel rond de boerderij wegens herinrichting terrein. Hierbij wordt een herplantplicht opgelegd voor een nieuwe singel van minimaal zes meter breed; - De heer W. de Smidt, Oosterweg 10, voor twee iepen in de voortuin van voornoemd perceel wegens aanleg fietspad; - de heer R.A. Splinter, Postweg 173, voor vier wil gen aan de zij- en voorkant van voornoemd perceel wegens slechte conditie en gevaar voor uitwaaien grote takken; - W.S.W. De Bolder Texel, Reijer Keijserstraat 12, voor een kastanje op voornoemd perceel grenzend aan de achterkant van de woningen aan het Schilderend wegens ziekte; - W.S.W. De Bolder Texel, Reijer Keijserstraat 12, voor een inlandse eik, drie zwarte elzen, een iep en een esdoorn op het perceel Wezenland 7 wegens hennrich- ting voorterrein en realisatie extra toegangsweg. De aanvraag om kapvergunning ligt gedurende twee weken voor be langhebbenden ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Binnen deze termijn kunnen belanghebbenden hun mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen biBurgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Nadere informatie: telefoon nummer (0222) 36 21 20. Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende vergunningen voor het houden van een evenement zijn aangevraagd: Atletiek Vereniging Texel voor het houden van De Zestig van Texel, een hardloopwedstrijd over geheel Texel op 9 april a.s. met finish op de Wielerbaan aan de Haffelderweg te Den Burg; de heer H. Huizing voor het houden van de Proe- verij Den Burg met aansluitend een concert op de Groeneplaats te Den Burg op 17 mei a.s. Rabobank Noord-Holland Noord voor het houden van de jaarlijkse Afdeiingsvergadering op locatie, op 26 maart a.s. in het pand van Bakkerij Timmer aan de Schilderweg te Oudeschild. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester. Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. commissievergaderingen Commissievergaderingen Maandag 19 februari: commissie Grondgebied (met o.a. strandnota en project Groeneplaats). Dinsdag 20 februari; commissie Werkwijze Raad Woensdag 21 februari: commissie Welzijn Donderdag 22 februari: commissie Middelen Publiek is welkom, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. I I'RUTTELHUUS t' WEEKMENU Voorgerecht keuze uit: Gegratineerde geitenkaas met een cranberrysaus, frisse salade en diverse noten of Lauwwarme gerookte paling met een mieriks wortelsaus op een bedje van salade met loast en boter Hoofdgerecht keuze uit: r Eendeborst (lichtgebraden) met cranberrysaus Gegrilde zalmfilet met een dillesaus Hierbij serveren wij een uitgebreid garnituur. Nagerecht keuze uit Chocolade grand dessert Chocolade-mousse, vanille-ijs, tiramisu, parfait en warme chocoladesaus of Tessels kaasplankje ,,'t Pruttclhuus" diverse soorten Texelse kaas €29,50 p.p. Keuken dagelijks geopend. Diverse specialiteiten Vlees- en visgerechten 't Pruttelhuus Dorpsstraat 170, De Koog Tel. 0222 - 317586 Een jong bedrijf... en volop in de groei /(y. j zoekt versterking van 1 ttent parttime taxichauffeurs M/U Minimum leeftijd 23 jaar Werktijden in overleg Interesse? 06-41735352 Prijsvraag Historische Vereniging Texel De Historische Vereniging nodigt alle creatieve geesten uit voor het maken van een ontwerp vooreen IIIGUW OfTlSlsg voor het blad van de Historische Vereniging Texel. Voorwaarden waar een nieuw omslag aan moet voldoen Attractief, aantrekkelijk en uitnodigend. Formaat identiek aan huidig formaat. Eenheid van vormgeving en belettering, waarbij een per nummer wis selende karakteristieke afbeelding/illustratie op de voorzijde van het omslag getoond wordt. Belettering: Uitgave van de Historische Vereniging Texel nummer maand en jaar. De huidige tekst van de voorzijde omslag blijft gehandhaafd, maar in gewijzigde opmaak. Uitvoering in tweekleurendruk zwart/groen/wit. Attractief gebruik achterzijde, waarbij een eenheid in vormgeving met de voorzijde vereist is. Tevens moet moeiteloos de achterzijde te zijner tijd door de redactie in te vullen zijn door middel van tekst en/of afbeelding. Ontwerp moet moeiteloos in full-color uitgevoerd kunnen worden. Verdere gang van zaken Wanneer u deel wilt nemen aan deze prijsvraag verzoeken wij u uw ont werp vóór 20 maart 2007 op te sturen aan: Historische Vereniging Texel, Groeneplaats 10,1791 CC Den Burg, ter attentie van de redactie. Het winnende ontwerp wordt bekend gemaakt op 19 april 2007 tijdens de jaarvergadering van de Historische Vereniging Texel. De maker van het winnende ontwerp wordt hiervoor uitgenodigd. Publicatie vindt plaats in de Texelse Courant en op de Kabelkrant. Daar naast ontvangen alle inzenders schriftelijk bericht. de maker van het winnende ontwerp wat uitgevoerd ieder nummer gedurende gebruik Beloning wordt: Naamsvermelding in colofon ontwerp. Bekendmaking in plaatselijke pers. 2 jaar gratis (cadeau)abonnement op HVT blad. Voor verdere informatie kunt u altijd contact opnemen met Wilma Eelman, tel. 0222 313842. Wij hopen op een mooi ontwerp van u! S|

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6